Wyjątkowe podziękowanie dla Donalda Trumpa od Beitaru
Weszło

Wyjątkowe podziękowanie dla Donalda Trumpa od Beitaru

Jasne, nie od dzisiaj wiadomo, że polityka często łączy się ze sportem. Politycy próbują ogrzać się w blasku sukcesów sportowców, co często wygląda wyjątkowo niesmacznie. Oczywiście czasami znany sportowiec wspiera polityka w trakcie kampanii wyborczej, co również wypada słabo. Oba przypadki są jednak dość powszechne i znane, czego nie można powiedzieć o kontrowersyjnej decyzji działaczy izraelskiego Beitaru Jerozolima. Jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Izraelu chce zmienić nazwę na Beitar Trump Jerozolima FC.

O co chodzi? Na początek musimy nakreślić tło wydarzeń, bo przecież nie każdy interesuje się polityką zagraniczną. Otóż w 1995 roku Amerykański Kongres zatwierdził ustawę zobowiązującą Stany Zjednoczone do przeniesienia ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy. Poprzednicy Donalda Trumpa nie decydowali się jednak na taki ruch, a swoją decyzje tłumaczyli troską o bezpieczeństwo narodowe. Inaczej postąpił prezydent miliarder, który w grudniu poprzedniego roku uznał Jerozolimę za pełnoprawną i legalną stolicę Izraela. Z tego powodu Trump postanowił – pomimo ogromnego sprzeciwu – przenieść ambasadę Stanów Zjednoczonych właśnie do Jerozolimy. Ruch ten został potępiony m.in. przez ministerstwa Niemiec, Francji, a także papieża Franciszka. Trump nie wycofał się jednak ze swojej decyzji, a oficjalne otwarcie ambasady nastąpiło w poniedziałek.

Decyzja ta sprawiła ogromną radość niektórym mieszkańcom Jerozolimy, co było jednoznaczne z podziękowaniami dla Trumpa. Nieco dalej posunął się jednak Beitar Jerozolima, który postanowił wydać specjalne oświadczenie z tej okazji:  „Jerozolima czekała 70 lat na uznanie międzynarodowe. Dopiero prezydent Donald Trump pokazał odwagę oraz prawdziwą miłość dla obywateli Izraela i ich stolicy. Beitar, czyli jeden z najbardziej znanych symboli naszego miasta, czuje szczęście, honorując prezydenta Trumpa za jego decyzję i wsparcie. Prezes i właściciel klubu, Eli Tabib, wraz z dyrektorem wykonawczym, Eli Ohaną, podjęli decyzję, by do nazwy klubu dodać nazwisko człowieka, który podjął historyczną decyzję. Od tej chwili klub będzie nazywał się Beitar Trump Jerozolima” – czytamy na oficjalnych kontach klubu na portalach społecznościowych.

Na razie nie wiadomo, czy dołączenie nazwiska „Trump” do nazwy drużyny będzie chwilowe, czy może tak już zostanie na stałe. Należy jednak zaznaczyć, że ta decyzja wydaje się absurdalna tylko na pierwszy rzut oka, ponieważ Beitar słynie z antymuzułmańskich poglądów, co już wiele tłumaczy. W 2013 roku do klubu zostali wypożyczeni czeczeńscy muzułmanie Zaur Sadajew i Gabriel Kadijew. Kibice nie mogli się z tym pogodzić i poza pluciem w stronę piłkarzy, a także rasistowskimi okrzykami, postanowili podpalić biura klubu. Podobno także wielu piłkarzy chciało opuścić drużynę, jeśli Sadajew i Kadijew mieliby w niej zostać na dłużej. Ostatecznie wypożyczeni zawodnicy musieli opuścić klub.

Oczywiście drużyna z Jerozolimy, która ma na swoim koncie sześć tytułów mistrzowskich, będzie musiała udać się do miejscowego związku piłki nożnej, by uzyskać oficjalną zgodę na zmianę nazwy klubu. Poza tym nazwisko „Trump” jest zastrzeżone w Izraelu, dlatego potrzebne będą kolejne zezwolenia. Cała sprawa może więc jeszcze trochę potrwać, ale zmiana nazwy przez jerozolimski klub jest w tej historii tylko ciekawostką. Decyzja Trumpa już okazała się krwawa w skutkach, ponieważ w Strefie Gazy, według informacji podanych przez CNN, zginęły minimum 52 osoby, a ponad 2,4 tys. zostało rannych. Niestety, ale wygląda na to, że na tym nie koniec.

Fot. NewsPix.pl

KOMENTARZE (28)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
GRAND_CHAMP

„Kibice nie mogli się z tym pogodzić i poza pluciem w stronę piłkarzy, a także rasistowskimi okrzykami, postanowili podpalić biura klubu.”
u nas już by się zaczęło plucie że Polska to ciemnogród… pierdolone żydostwo, oby kiedyś im się karta odwróciła

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jarobin

jesteś pierdolonym mongołem

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LordInfamous
Armia Szatana-antyżydochrześcijaństwo

jak swiat swiatem, zyd nigdy nie będzie Polaka bratem

Aerth

U nas to by Nigdy Więcej natychmiast doniosło do FARE, ci do UEFA i programy ksiegowe by się tam pozawieszały, nie nadążając z księgowaniem wpływu z kar.

Staszek Anioł

„Decyzja ta sprawiła ogromną radość mieszkańcom Jerozolimy” – no, myślę, że jakiejś znaczącej części z nich mało się to podoba…

Staszekk

> arabscy piłkarze
> czeczeńscy muzułmanie
Pick one.

GooDOMaDOM

O tym samym pomyślałem

Krzysztof.Reperowicz

Sianie coraz większego zamętu źle się skończy dla wszystkich

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali

Abstrahujac kompletnie od oceny moralnosci dzialan Izraela, prawda jest brutalna 😉 panstwo o tak malym terytorim i tym samym z marna glebia strategiczna, w celu ochrony swojego istnienia jest wlasciwie zmuszone do dzialan ofensywnych. Jesli nie zdusi zagrozenia w zarodku to zniknie z mapy swiata i tyle 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali

Te bardziej niezalezne narody wypna sie na Izrael w odpowiednim momencie, zobaczysz 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MaciekGKS

Sluszny wybor. Klub o korzeniach terrorystycznych obral sobie za patrona przywodce panstwa gwalcacego od lat prawa czlowieka i uprawiajacego po prostu terroryzm w Afryce i innych czesciach swiata.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MaciekGKS

Jak nie splacimy zydowskich uroszczen to takze i tu pokaza pare akcji terrorystycznych. W koncu i u nas sie zaczna wybuchy na dworcach i mordy w centrach handlowych. Kwestia czasu.

Donald Trump Mexico

Trump is trumph!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Eskel

swoją drogą tak nas Trump sprzedał Żydom ustawą 447 to qrestwo na miarę Roosvelta i całej tej hołoty, która nas sprzedała w Jałcie i Poczdamie
„polskie obozy śmierci” „polacy urządzili holocaust” polacy to antysemici, faszyści i nacjonaliści”

Rudy z UE

niektórzy się smieją z tej ustawy, a prawda jest taka, ze Polska choć nie bogata, a pewne oszczędności, niestety NIE U NAS, a w USA i GB, co się okazuje? ano to, że te oszczędności są w kwocie mniej więcej takiej, jakiej żydzi by oczekiwali za niby II wojne światową od Polski, ta ustawa 447 powoduje to, że senat moze zablokować POWRÓT TYCH OSZCZĘDNOŚCI do Polski jezeli bysmy sobie zażyczyli ich powrotu, ale o tym się kurwa w TVN, TVP nie mówi

orangensaft

” Decyzja Trumpa już okazała się krwawa w skutkach, ponieważ w Strefie Gazy, według informacji podanych przez CNN, zginęły minimum 52 osoby, a ponad 2,4 tys. zostało rannych. Niestety, ale wygląda na to, że na tym nie koniec.”
Czyli to Wina Trumpa ze na ta wiadomosc Hamas ktory chce zabic wszystkich zydow i ma poparcie 70% w palestynie poszedl pod granice z bombami a te zle zydy zaczely do nich strzelac? Hamas potwierdzil ze conajmniej 40 z zabitych to ich czlonkowie, pare osob niewinnych pewnie zginelo ale oni Sa na Tyle nie winni ze sami zydow nie zabijaja tylko popieraja zeby inni ich zabijali.

Aerth

Nie, ale wszyscy doskonale wiedzieli, że przeniesienie tej ambasady dokładnie tym się skończy. To jak wziąć patyk i z premedytacją wsadzać w gniazdo szerszeni. Amerykanie to naród megalomańskich idiotów, ale chyba nawet oni nie są tak głupi, żeby nie przewidzieć reakcji.

Uśmiech Koali

Oczywiscie, ze przewidzeli skutki tej decyzji, pytanie jaki chca osiagnac dlugofalowy efekt 😉

wpDiscuz