Odwołanie fety – dziś jedyna możliwość, ale niech to będzie ostatni raz
Weszło

Odwołanie fety – dziś jedyna możliwość, ale niech to będzie ostatni raz

Chciałbym, żeby po meczu Lecha z Legią poznańscy kibice wyszli ze stadionu i piwkiem czy dwoma opili smutki tego sezonu. Ci odporniejsi psychicznie mogliby nawet zostać na stadionie przy Bułgarskiej i pogratulować Legii ewentualnego tytułu mistrzowskiego. Ale nie jestem ślepy, nie jestem głuchy i nie jestem naiwny. Dlatego decyzję o tym, by ewentualna feta mistrzowska w Poznaniu się nie odbyła, uważam za jedyne rozsądne wyjście – dziś to postawienie na najmniejsze zło. Niech to będzie jednak wybór jednostkowy. Awaryjny. Takie do którego musi dojść, byśmy zmienili optykę. Po którym władze ligi mówią „słuchajcie, głupio wyszło, bo kibice Lecha są wkurzeni na zarząd, ale za rok będziemy mieli wszystkie narzędzia, by zabezpieczyć takie mecze”.

Nie jestem przekonany jednak, czy decyzja Ekstraklasy w porozumieniu z klubami rozwiązuje cały problem. Kibice w Poznaniu są zirytowani, wręcz ich roznosi, ale swoją frustracje w głównej mierze przenoszą na swój własny klub. Lech rozczarował nie pierwszy już raz, właściwie sam wyłączył się z walki o mistrzostwo Polski, choć szansa na sięgniecie po tytuł była spora. Poznaniacy mają żal do zarządu, na ostatnim meczu domagano się dymisji Karola Klimczaka. Po tamtym spotkaniu było blisko wjazdu kibiców na murawę – płot odgradzający trybuny od boiska niemal padł po ostatnim gwizdku sędziego. Dziś Poznań bardziej frustruje sam Lech niż fakt, że Legia może zgarnąć to trofeum.

Zaniechanie organizacji fety mistrzowskiej w Poznaniu nie rozwiązuje zatem całego problemu. Jeśli wynik meczu z Legią będzie niekorzystny, to tym bardziej nerwowym pseudokibicom puszczą nerwy – zacznie się obrzucanie boiska racami, być może jeden z drugim oszołomem wbiegnie na murawę. Jeśli Lech będzie bliski tego, by pokrzyżować marsz Legii do mistrzostwa, to wtedy być może takich ekscesów nie będzie. Niemniej część fanów chce po prostu zrobić na złość zarządowi. Nasrać na wycieraczkę, wcisnąć dzwonek i uciec. Pokazać „hej, nie zadowalacie nas trofeami, więc zobaczcie jak bardzo się gniewamy”. I jeśli będą chcieli, to zrobią to nawet mimo tego czy feta Legii się odbędzie, czy też nie.

Słyszę, że tworzymy precedens. To znaczy, że tym razem (o ile oczywiście Legia mistrzem zostanie) koronacja wyjątkowo nie odbędzie się na stadionie. Ale podobne plany były już w zeszłym roku, gdy istniała możliwość, że to Lechia zostałaby mistrzem na stadionie przy Łazienkowskiej. Wówczas także lechiści wróciliby do Gdańska i tam odebraliby trofeum. Wtedy jednak do tego nie doszło. Dziś ta ewentualność odbierania pucharu poza stadionem, na którym rozegrał się mecz, jest znacznie bardziej prawdopodobna. I – jeśli miałbym dziś stawiać pieniądze – to pewnie tak się stanie.

Zatem nie tworzymy żadnego precedensu. Po prostu po raz kolejny przyznajemy – tak, nie potrafimy zorganizować meczu w przypadku, gdy istnieje zagrożenie, że ten cały burdel wybuchnie. Boimy się, chodzimy na smyczy bandyterki, chuchamy na zimne. Nie przeciwdziałamy, nie wysyłamy naprzeciw tych oszołomów kordonów policji. Tego bym oczekiwał – skutecznych narzędzi w rękach organów za to odpowiedzialnych. Jeśli dostaną w pysk na ulicy, to idę na policję. A jeśli ktoś może komuś dać w pysk na stadionie, to oczekuję, że policja o tym wie, będzie na obiekcie i sprawi, że nikt w ten pysk nie wyłapie.

A organizatorzy meczów po prostu rozkładają ręce i mówią – cholera, może być niebezpiecznie, a zatem odwołajmy imprezę. Sami pokazują swoją słabość.

Jeśli już naprawdę ani Lech, ani Ekstraklasa, ani wielkopolska policja nie są w stanie zagwarantować pełni bezpieczeństwa (a nie są), to faktycznie najlepszą decyzją jest minimalizacja ryzyka w możliwie realnym zakresie. Można byłoby ten mecz rozgrywać przy pustym stadionie, ale to byłaby już kapitulacja. Dlatego wypracowano pewien kompromis, sięgnięto po rozwiązanie sprzed roku (vide wspomniany mecz Legii z Lechią) i znów umyto ręce.

Życzyłbym sobie i kibicom, by to była ostatnia taka dyskusja. By w ciągu następnego sezonu wypracowano narzędzia, które będą na tyle skuteczne, byśmy na samą myśl „ojej, kibice mogą biegać po murawie” wzruszali ramionami. Bo będziemy przekonani, że służby bezpieczeństwa będą w stanie sobie poradzić z tymi szaleńcami. Byśmy nie musieli kazać kibicom koczować pod stadionem bez celu (Jagiellonia-Legia). Byśmy nie musieli przenosić fety (Lech-Legia). Byśmy po prostu zaczęli panować nad stadionem, a nie uznawać, że to miejsce wyjęte spod rygoru policji.

DAMIAN SMYK

fot. 400mm.pl

KOMENTARZE (224)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
GRAND_CHAMP

Nic się nie zmieni bo nikogo to nie interesuje, musiałby wzrosnąć poziom żeby ta liga była traktowana poważniej

FC Bazuka Bolencin

Dokładnie, im bardziej przeciętnieje poziom sportowy rozgrywek, tym zwiększa się potencjalne prawdopodobieństwo tego typu zachowań, przynajmniej w naszym ligowym „klimacie”.

CWKS1916

Poziom dziennikarstwa tez musiałby się zmienić bo co można sądzić o kolesiu który pisze na temat fety w Poznaniu żeby bylo to ostatni raz i on rozumie Poznaniaków, a za rok przy ewentualnym koronowaniu kogoś na Ł3 będzie darł jape ze to skandal ze Legia nie chce kogoś koronować, facet na Ł3 po czymś takim juz nikt nie będzie koronowany ani w przypadku MP ani w SP ,co za zjeb to pisał.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

CW: Wasze totalniactwo i pochodzenie wręcz z butów wam ze słomą wychodzi!
No, nie ma kraju gdzie media nie promuja bardziej i bezwstydniej najbogatszą, układową druzynę, jak tu Legię.
Ale wam jeszcze mało, ot taka bolszewicka mentalnosc.
Raz ktos napisze pół na pół, i zaraz jest wyrzutkiem, nieudacznikiem.
Boze, jacy wy jestescie mali, nikczemni i skurwieni…

Maria

zamknij ryj pruska krowo

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Ma: Nie grzeszy pani rozumem, a jedynie.,.. ciałem.

JacekPlacek

Myślę że słowo „krowo” w wypowiedzi Marii jest zwykłą literówką

xavy1234

Pruska krowa to twoja mamusia

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

Przecież to władze Amiki przyznały ze nie mają żadnej kontroli nad buractwem na stadionie…

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

LK: Jedyna uczciwa i szczera druzyna w eX-klasie?
Uczcie się!

DIABLO

maść już w drodze, jeszcze tylko niedzielne baty

marekwolskikonarek

Zakompleksione poznanskie szczury przylezą na stadion w komplecie śliniąc się na myśl o przegraniu przez Legię Mistrzostwa. Z tym, że jak wygra to zakompleksione poznanskie sczury nie będą w stanie znieść tego emocjonalnie i nie życzą sobie koronacji Mistrza Polski.

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Odpierdol się człowieku od Legii raz na zawsze.
Właśnie ten człowiek przyklepał patologię, powiedział „ok, kłaniamy się najgorszemu elementowi jaki przychodzi na stadiony i mówimy proszę bardzo, rządzicie!”. Tak, to właśnie jest precedens bo taka sytuacja nie miała do tej pory miejsca. Mówimy poznańskim nieudacznikom „tak, wasza patologia i wasza nieudolność jest ok”.
To jest chore i kurwa przypierdalanie się w tym momencie do Legii jest kurestwem jakiego właśnie się od ludzi z Poznania spodziewałem. Każda wasza wpadka i każde wieśniactwo jest przyklepywane i zagłaskiwane bo jest wasze poznańskie. Non stop dopierdalacie się do Legii a nie widzicie zajebistej belki we własnym oku.
Jeszcze bezczelny bydlaku dopierdalasz się do Legii?!?
Powinieneś posypać łeb popiołem i przeprosić za ten gnój jaki sprowokowaliście na zakończenie sezonu. Wasze wkurwienie na zarząd amiki jest waszą lokalną sprawą i robienie smrodu na całą Polskę i nie tylko odbije się wam jeszcze wielokrotnie. Pośmiewisko i żenada.

VIKING
Każdy to powie: Ruch - 14stokrotni mistrzowie!

lp, ty następny ze zjebanym łbem. Zapomnieliście jak te niedorozwoje z cwelki robili zadymy np w Wilnie bądź Bydgoszczy?! Takich przygłupów jak ty to powinni od razu do wapna zapakować.

VIKING
Każdy to powie: Ruch - 14stokrotni mistrzowie!

cwks, ty cwelu co ty i tobie podobni macie wyłączność na to jak portal weszlo ma być redagowany?! Spierdalaj na wiochę skąd cię przywieźli w kartoflach ty psi chuju!

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

FC: Tu nawet najgłupszy z naszych sedziów (guess who?) mógłby bez trudu doprowadzić swą jedną decyzją (lub jej brakiem) do walkowera.
np. taką z cyklu: Nie reaguję, niech leży i sie zwija, a ja czekam
aż obie druzyny rzucą sie sobie do gardła.
No bo i jak reagować, skoro sa „nowe interpretacje”, nie?

bastion79
KS Milan

A liga mistrzów i puste trybuny? Nie idźmy tą drogą. Czy w przypadku burd na koncercie powinno się brać pod uwagę na jakim poziomie grali muzycy? Bez sensu. Co do tekstu: weźcie się kurwa dziennikarze do roboty! Koleś mówi, że zrobią wszystko, aby sytuacja za rok się nie powtórzyła. Więc pytania same się cisną na usta: co konkretnie robicie, co zamierzacie zrobić? Konkretnie! Jakie działania wprowadzamy, kiedy, jakiego efektu się spodziewamy i jak to mierzymy. Cel musi być mierzalny i realny. Rok temu byłoby to samo, a więc kolejne pytania: co zrobiliście ekstraklaso, związku i cała reszta, żeby sytuację naprawić?

komentator

dziennikarz który zacząłby drążyc i o to pytać straciłby akredytację na mecze, więc żaden się nie zająknie.

bastion79
KS Milan

Zgadza się. Dlatego rozumiem argumenty Stanowskiego, że trzeba przełożyć wręczanie medali, ale obrony działaczy piłkarskim – np Klimczaka – już nie. Dziennikarze, prezesi klubów, ekstraklasy, związku oraz całe środowisko piłkarskie jest winne obecnej sytuacji. Każdy z nich ponosi odpowiedzialność za obecny stan piłki. Ps do grand champ. bez zrobienia porządku z kibolami nie ma nawet co marzyć o podniesieniu poziomu sportowego, bo żaden biznes nie chce być kojarzony z bydłem, chamstwem i awanturami. Nie ma biznesu, nie ma kasy. Nie ma kasy, nie ma poziomu. Proste.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

b 79: Fajnie jakbys jeszcze odniósl te uwagi do UBywateli….

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

kom: Szczególnie, jeśli dotyczyłoby to Legii i jej stadionu, bo w temacie Lecha, jak widzisz, nie jest tak źle z tą wolnością… hehehehe

pep

Z tymi muzykami to nie do mońca trafione ;).
Prędzej będą burdy na koncercie nazi skin niż w filharmoni…

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Legia zaczyna przypominac WIZYTY BREZNIEWA w Polsce, a już najbardziej…. jego samego.
(mowa oczywiście o tym schyłkowym, sztukowanym i wspomaganym Leo)
Kibice też w podobie 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

p: Jak u nas mówią, w Poznaniu to mogą
dostac LAFETE w ryja….

Sofronow
(L) nie jest moją ulubioną drużyną. (L) jest jedyną drużyną.

Bedzię impreza na starówce z okazji 3. miejsca? Kilka lat temu była.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Wiesz… czasem i 3cie miejsce moze byc duzym sukcesem,
acz w tym roku, akurat nie… 😉
Pewnie jakbysmy nie grali zawsze w piłkę, a na chama,
po nogach, ŁOKCIAMI W TWARZ i nie licząc sie ze zdrowiem
przeciwnika (JAK WY!) to… (juz nie licząc przewał sedziów)
mielibysmy o 10 punktow więcej…
tYLE ŻE U NAS NIE MA ZWYCIESTWA PO TRUPACH I UKŁADACH.

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Racja.
Dla was trzecie to maks i duży sukces.
Gratulacje! :-)

Resztę baju-baju dopisuję do karty choroby – kiedyś mi podziękujesz.
Tymczasem nie oczekujemy od was niczego poza umożliwieniem rozegrania meczu w kulturalnej atmosferze sportowej rywalizacji. Możecie sobie popatrzeć jak się walczy o Mistrza Polski. Uczcie się.

Przyjdziecie tłumnie – jak zawsze na Legię. Popatrzcie też na naszych chłopaków – jak można oddanie wspierać ukochaną drużynę. To wszystko za free – naprawdę okazja.

Sofronow
(L) nie jest moją ulubioną drużyną. (L) jest jedyną drużyną.

Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka…

Maria

Odwołanie EWENTUALNEJ fety, ale ci urodzeni z genem porażki są mocno obsrani będą mieć prawdopodobnie satysfakcję choć wątpliwą i tak lecza w posraniu swoje kompleksy jaki to małostkowe typowe dla kompleksiarzy żal ich nawet nie umieją się zachować po swoich klęskach,wiecznie trzeci

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Maria wracaj lody robić bo piehdolisz

Maria

kompleksiarzu uważaj na swój stolec bo slowiki już cię namierzają

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Maria już już na kolanka i do paszczy

Maria

komplekiorz rozchylaj zad juz słowiki lecą ihihihihi

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Oj jaka agresywna, jaka waleczna!! Nu nu nu pysiaczku, pokaż pazurki kurewko

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

TP: Sytuacja staje sie coraz bardziej klarowniejsza (C+)
Gościnność tak – niech kibice Legii przyjadą, ale…
nie wpuszczamy z emblematami, flagami i
ratujemy Lecha przed juz chyba zorganizowaną i opracowana co do minuty PROWOKACJĄ, zdaje sie
uzgodniona przez oba kluby kibica, wiec i sedziego.
I jedziemy z nimi-tymi… po mistrzostwo… Jagi!

14

Naucz się czytać ze zrozumieniem i wtedy wróć. Jak byk jest napisane, że kibice Lecha, jeśli już zaczną robić jakieś burdy to żeby zaszkodzić zarządowi swojego klubu, jeśli jacyś piłkarze obskoczą wpierdol, to będą to piłkarze Lecha.

marekwolskikonarek

Zakompleksione poznanskie szczury przylezą na stadion w komplecie śliniąc się na myśl o przegraniu przez Legię Mistrzostwa. Z tym, że jak wygra to zakompleksione poznanskie sczury nie będą w stanie znieść tego emocjonalnie i nie życzą sobie koronacji Mistrza Polski.

PhoenixLk
Legia Warszawa

zaciekawił mnie temat zeszłego roku… nic takiego nie kojarzę, by była mowa o ewentualnym przeniesieniu dekoracji Lechii do Gdańska… jakieś źródła?

Bodek

Brednie. Autor stara się wytłumaczyć działanie włodarzy Amiki/Lecha, a że argumentów co kot napłakał, to postanowił przynajmniej jeden zmyślić.

zenek122
Drużyna Pierścienia

Główna przyczyna odwołania fety to brak honoru kibiców z poznania*

gryf01

Też nie słyszałem o takich planach. Jakieś źródło faktycznie by się przydało.

VIKING
Każdy to powie: Ruch - 14stokrotni mistrzowie!

Same wszechwiedzące słoiki się tu zleciały i pierdolą w kółko to samo jeden przez drugiego. Tyle że są płytcy jak woda w kiblu dzieciaki zryte, swojego klubu na wiosce nie mieli to się przypucowali do cwelki i tu sikają w majty przygłupy.

PhoenixLk
Legia Warszawa

…powiedział kibic AKS Chorzów…

Wybacz – zapomniałem, że wstydzisz się POLSKIEJ nazwy swojego klubu…

Maria

Ale podobne plany były już w zeszłym roku, gdy istniała możliwość, że to Lechia zostałaby mistrzem na stadionie przy Łazienkowskiej. Wówczas także lechiści wróciliby do Gdańska i tam odebraliby trofeum. WYSSANA Z PALCA BZDURA

Voitcus

Chodzi nie o to, że Legia to zamierza zrobić tę fetę na złość Lechowi (tak samo jak wojsko robi defiladę w stolicy pokonanego wroga), moim zdaniem chce – i trudno się dziwić Lechowi, że z tego samego powodu nie chce. Sądzę, że lepsza dla Legii jest feta w Warszawie i to nie w niedzielę, a w poniedziałek, kiedy wszyscy kibice wrócą pociągami z Poznania. Ale trudno – takie są reguły gry.
Chodzi o to, że się tego kibolstwa boimy i mu ulegamy, że oni zwyciężą. Że tak jak Pan pisze, „policja wielkopolska nie jest w stanie zagwarantować pełni bezpieczeństwa” i to nie chodzi już o Ekstraklasę czy Lecha, tylko o podstawy państwa. Państwo ma odpowiednie środki, żeby spokój zapewnić i nie może chować głowy w piasek, żeby „nie prowokować”, albo że „większość jest ok, ale jeden debil może się znaleźć”.
Historia uczy nas, że jeszcze nigdy nikogo niczego nie nauczyła.
Wiem, że skala nie taka, ale kto wie, może do tego doprowadzi: przed Hitlerem też się uginano – niech sobie zajmie Nadrenię, to się uspokoi. No ok, to jeszcze niech sobie weźmie Austrię, przecież to prawie Niemcy. Ok, to jeszcze te Sudety i nic więcej nie weźmie.
I cała ta sytuacja smuci mnie właśnie dlatego, bo to świadczy o tym, że polskie władze (lub może ustrój) po prostu nie są w stanie poradzić sobie z taką sytuacją. Polska jako państwo traci tu swoją wiarygodność.
I jeszcze jedno – to jest dokładnie tak samo, jak na Zachodzie mają z islamem. Żeby na wszelki wypadek nie drażnić, bo oni są biedni, z patologicznych rodzin, wychowała ich ulica, nie ich wina. Islam to religia pokoju – a kibole zrzucili się na karetkę. Taki sam terroryzm, tylko z przeciwnej strony. I też żebyśmy się za parę lat nie obudzili z ręką w nocniku.

Staszek Anioł

Wręczenie medali a feta to jak dla mnie dwie różne historie – co stoi na przeszkodzie, żeby fetować w Warszawie następnego dnia?
Gdyby w finale LM w Turynie Napoli wygrało z Juventusem, to przenieśliby ceremonię medalową do Neapolu?!

Odzidzia_Pajszao

Staszek Anioł.

Co ciekawe, do podobnej sytuacji może dojść dziś wieczorem – mamy finał Ligi Europy w Lyonie z udziałem drużyny z Marsylii. Może zdarzyć się tak, że Marsylia jakimś cudem wygra z Atletico, i zapewne kibice z Lyonu nie będą zbytnio szczęśliwi, że ich rywal z ligi (no chyba że tam jest jakaś zgoda) celebruje zdobycie europejskiego pucharu na ich obiekcie.

Bodek

Tu nie chodzi o fetę, tylko o wręczenie medali. To dwie różne sprawy. Jeśli w cywilizowanym kraju nie można wręczyć sportowcowi po zawodach medalu, bo się kibice zdenerwują, to ja już nie wiem dokąd to zmierza.

Bednar19951

Gala ekstraklasy odbywa się w poniedziałek o 20. Więc jeżeli feta miałaby być w poniedziałek, będzie się ona równała z bojkotem gali przez Legię (zresztą słusznie) i nikt z Wwy się tam nie pojawi

technojezus
FC Sturmabteilung

……
Jaka feta? Feta to jest zaplanowana w Warszawie jak wygra Legia, tutaj chodzi wyłącznie o wręczenie medali i pucharu.

facepalm najlepszy.gif
Voitcus

Chodzi mi o wspólne świętowanie na stadionie (jak np. po finale Pucharu Polski), przecież wiem, że legioniści nie będą jechać przez Poznań odkrytym autobusem

Staszek Anioł

Jak dla mnie równie prawdopodobny jest scenariusz, gdy Legia tytułu w Poznaniu nie zdobędzie, a miejscowa banda idiotów zrobi jakiś dym na cześć… mistrzostwa Jagiellonii.

Tak czy inaczej to klęska. Tyle się mówi o tym, że jest niby 10 razy lepiej niż w latach 90., a tu taka żenada…

R4 K.O. 87
Manchester United

Skoro lud tubylczy z kraju podziemnej pomarańczy nie potrafi zapewnić odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, a także jeśli wspomniani tubylcy nie potrafią pogodzić się, że kolejny rok z rzędu Mistrzostwo Polski zdobywa Legia, a oni nawet nie są wicemistrzami to ich problem. Psy ogrodnika, nic więcej. Myślicie bałwany, że skoro zrobicie komuś na złość to Warszawa nie będzie świętować?? Chwila radości, że nie będzie wręczania medali na waszym kartoflisku, a później płacz w domku po cichu, że znowu Legioniści są ponad wami!!! :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

byś się zdziwił… Ciekawi mnie, jak to jest – osoby spoza Warszawy mówią, komu prawdziwi warszawiacy kibicują…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Bodek

To niby komu kibicują Warszawiacy? Polonii? Nie rozśmieszaj mnie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Przestań młotku tutaj fantazjować :-)
Żyj w swojej alternatywnej rzeczywistości ale nie obnoś się z tym bo smutek ludzi ogarnia na widok takiego młotka.

Grandal
Legia Warszawa

Świadczy to tylko o tym, że znasz kilka osób i g… wiesz.

PhoenixLk
Legia Warszawa

tymczasem wszyscy, których znam, a którzy piszą o tym, komu kibicują rodowici warszawiacy (czytaj – Polonii) – są z Iławy, Białegostoku…

W sumie – też mieszkam w Warszawie od kilku lat… dokładniej – ponad 35 … czyli od urodzenia…

Stabwound2

Hm, to już tradycja. Było kiedyś tak, że sponsorem Lecha była jakaś firma od kołderek. Byli też sponsorem Pucharu Polski czy jakichś dodatkowych nagród do niego (na płycie stadionu stał samochód z ich logo, chyba ktoś miał go dostać). Tak się zdarzyło, że Lech pucharu nie zdobył, więc sponsor nagród nie wydał :) A co do pogodzenia się – już kiedyś w Poznaniu robiono fetę z okazji zajęcia bodajże 5-go miejsca, więc pewnie i teraz jest chrapka na powtórkę, trzeba tylko wyeliminować konkurencyjną bibkę :)

Enik

Z tymi tubylcami to bym się wstrzymał. Przypomnij sobie tylko, że to państwo Polan podbiło dzikie mazowsze, z tubylcami…

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Coś ci się mocno porąbało z tą historią :-)
Normalnie kupa śmiechu na tym weszlo 😀

Enik

Ja tematu tubylców nie zacząłem, a Ciebie anus boli, bo to prawda

Denis Żebro
Coco Jambo Warszawa

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

A do nas jeszcze te wasze wynalazki nie dotarły… :-(

14mistrz14 !
No.1 Polish clubs 👑🥇

Janko dla ciebie i tak skali nie ma.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

13 spadaj prymitywie

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Nie widzę w tym nic dziwnego, jedynie względy bezpieczeństwa. Analogiczna sytuacja byłaby gdyby Lech miał odbierać medale itp na Ł3. Zawsze znajdzie się paru debili którzy nie wiadomo co zrobią.

mazur

Przecież Lech odbierał puchar na Łazienkowskiej za superpuchar grając z Legią więc analogiczna sytuacja miała miejsce i nikt nie kazał poznaniakom wracać i świętować u siebie.

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Nie porównuj gównopucharu który nic nie oznacza do MP mordula

mazur

ale Lech powinien być przyzwyczajony, że nic nie wygrywa tylko wszystko w dupsko to co za problem? Nagle Legia jest mistrzem Polski?

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

W dupsko to Legia, w końcu podstarzała prostytutką (ze sfałszowanym rodowodem)

marekwolskikonarek

Przypominam ci jankowiak ze twoja morda jest na afiszu w Sosnowcu.

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

To nie ja pryku

Bodek

O której te medale będą odbierać? O 23.00?

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Mecz do 20, przebranie i konferencja itp do 21-21:30 , będą w Warszawie na 23-23:30 jeśli Szopę nie poskąpi na samolot, więc pewnie feta 00:30-1:00, może być słabo bo słoiki zapierdalają na rano do mordoru na 7-8

technojezus
FC Sturmabteilung

Podobno nawet konferencji nie będzie ani wywiadów z mediami.
Legioniści jeżeli wygrają to od razu schodzą z boiska, ,,ogarniają się” i wracają samolotem do Warszawy.

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Poznań i łach zyskają mnóstwo szacunku i sympatii po takim potraktowaniu przeciwnika. Gratulacje dla krainy podziemnej pomarańczy!

Wojciech Szlosek
Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Ukrywamy się przed „kibicami” zamiast z nimi walczyć…

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Zawsze i wszedzie?

jeremy

Jest coś takiego jak przewidywanie pewnych zdarzeń. Dlatego w Wielkopolsce było tylko jedno, udane, powstanie. Dlatego gospodarczo region zawsze się wyróżniał, bo nigdy nie forsowano zasady „postaw się a zastaw”. Dlatego hasło „zróbmy to i jakoś to będzie” nigdy jakoś tu nie miało powodzenia. Dlatego ktoś przewidział, że feta Legii w Poznaniu jest niebezpieczna (bo przykład wreczania PP Lechowi, na Łazienkowskiej kogoś czegoś nauczył). Tak Poznań to stan umysłu, lecz najwidoczniej dla niektórych nieosiągalny.

PhoenixLk
Legia Warszawa

hmm… o ile kojarzę – chodzi o wręczenie medali, a nie o fetę… dziwnie wyglądałby przejazd odkrytym autokarem z Bułgarskiej pod Kolumnę Zygmunta…

baran

A co ma wspólnego Powstanie Wielkopolskie z wręczeniem ewentualnym jakiś medali dla kopaczy z innego miasta. Chyba obrażasz ludzi, którzy z narażeniem własnego życia podjęli się walki zbrojnej z tylko chwilowo osłabionym przeciwnikiem. Za co po 20 latach Niemcy dokonali zemsty w pierwszych dniach po zajęciu Wielkopolski masowo rozstrzeliwując powstańców.

Bodek

Co Ty bredzisz? Chodzi tylko o wręczenie medali, a nie o fetę, która odbędzie na starówce, jak zawsze.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

jery: Pozamiatałeś wieś… 😉

Grandal
Legia Warszawa

Buszewska, zamknij wreszcie japę… porąbana babo. Sama się zamiatasz, dzień w dzień przynosząc wstyd mieszkańcom Poznania.
Zanim użyjesz słowa „wieś” lepiej zerknij w swoje buty. Tam nie tylko słoma wystaje, ale i bulwy kwitną.

gryf01

Jak dobry jest Lech w „przewidywaniu pewnych zdarzeń” to zobaczymy w niedzielę. Czy kibole to jednak fajni faceci, którzy są do rany przyłóż jeśli wyświadczy się im tą jedną, małą przysługę. Czy też rozwalą wam stadion tak czy inaczej jak Lech dostanie baty i wtedy wasz zarząd wyjdzie na jeszcze większych idiotów.

Astana-Scherife

Kolego do historii czas powrocic.WWielkopolsce byly trzy zwyciezkie Powstania.Na mazowszu nigdy nie bylo zwyciezskiego powstania i dlatego ten ich kompleks wzgledem Wielkopolski.Rok 1806,1848 i 1918/19 zwyciezkie Powstania wielkopolski.Reszta wypowiedzi sie zgadza.

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Dlaczego w wątku o Mistrzostwie Polski 2018 cofać się tylko o głupie sto lat?!?
Cofnijmy się do czasów kiedy jaskiniowcy walili się maczugami po łbach albo jeszcze bardziej. Walmy się maczugami dla przykrycia totalnej wpadki debili z amiki i jej wyznawców, klubu który w nazwie powinien mieć słowo „porażka”.
Ludzie ze zrytą psychiką, wieczni przegrani, wieczni frustraci mający innym za złe adres zamieszkania czy pochodzenie a sami uważający się za awangardę cywilizacji.

marekwolskikonarek

A kto wypiął dupę Szwedom? A no tak, Wielkopolska.

Jacek1975
MKS ZAPIERDALACZ

Dobrze by było źeby Legia przegrała a Jaga wygrała wtedy problem przestanie istnieć…

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

J: Jeśli to sie nie zdarzy i Jaga nie zostanie mistrzynią
to cała kibicowska Polska będzie bardzo rozczarowana,
wywoła burdel, a część może nawet odwrócić sie od piłki!
Więc *dla dobra polskiej piłki*… niech ci co decydują o wynikach i je ustawiają przed meczami…sie zastanowią,
czy nie lepiej, choc na ten jeden rok, pozwolic Jadze wygrać.
Na usprawiedliwienie: przecież to była i tak najlepsza druzyna od 2 lat!

CWKS1916

Jadzia przyjdziesz pod nasz sektor? Poznamy się ,może i też w kolejarza zagramy ,co by nie pisać wybornie będzie to wszystko smakowało a ty przy okazji doswiadczysz Warszawskiej gościnności :)

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

CW: My takie raczej przyzwyczajone do wielko-i-staropolskiej *gościnności* som, a nie takiej
przywiezionej na ruskich czołgach, gdzie *goście* rozgościli sie u nas tak, i w podobnyn stylu, jak wy
na fotelu mistrza Polski :-( :-(

CWKS1916

No no nie ma to jak De Linke bolszewicko faszystowska swołoczo z wschodniej enklawy NRD idź do punktu Charlie fot paul VanDerWerf może tam sprzedadzą ci czyste onuce po Stazi lewaczko z frontu odrodzenia poznańskich słowików.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Skoro tak, to i wielki hit o słynnym *Checkpoint Charlie*
(tak na poprawe humorów i… sondaży 😉 )

marekwolskikonarek

Zakompleksione poznanskie szczury przylezą na stadion w komplecie śliniąc się na myśl o przegraniu przez Legię Mistrzostwa. Z tym, że jak wygra to zakompleksione poznanskie sczury nie będą w stanie znieść tego emocjonalnie i nie życzą sobie koronacji Mistrza Polski.

szybkiLopez

buczewska lafiryndo!
Czytam i czytam te żale i stwierdzam że to zbyt wiele na ten twój babski lewacki mózg coś jak niegdyś poseł mucha czy obecnie Szwelwig-Holstein z nowosmiesznej nic nie rozumiesz a pewnie chcesz, tutaj tyle facetów jesteś adorowana, nawet ktoś ci odpisze czasem. Na temat piłki i kibicowania wiesz tyle ile przeczytasz na forum Amicarza
Moja rada. Do garów bo zara stary wraca a pyry jeszcze nie wstawione i będzie trzeba klęknąć przed poznańskim chamem

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Tak durnie z Poznania rozumieją sportową rywalizację.
O to walczą, o załatwianie, o umożliwianie…

Zróbcie z bandą psychopatów rewolucję. Kupuję popcorn i siadam oglądać jak dzielni chłopcy z pałami robią z durniów miazgę. Tłuczone kartofle 😀

Poznań – to jednostka chorobowa.
Pisz więcej, karta choroby się zapełnia, być może specjaliści niebawem będą mogli pomóc tobie i innym zakażonym. Naprawdę medycyna poczyniła ogromne postępy! Nie lękajcie się :-)

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

LP: Plusem twych postów jest to, ze podobnie jak
marekkoniarek, dajesz z siebie wszystko co masz
i jesteś, może do przesady… sobą!

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Twoje posty nie mają plusów
W dodatku trochę ci ich pokasowali – nerwy puszczają, cóż poradzić.
Możesz zwalić na geny oraz wychowanie w nienawiści – to musi mieć fatalne skutki dla zdrowia psychicznego. Ale tak was tam podobno wychowują – w nienawiści…… :-(

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

14mistrz14 !
No.1 Polish clubs 👑🥇

Dokładnie pejsik, pedały zawsze trzymają sie razem, do końca.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

walek

no debil jak ch…

Marek83

Wybór jednostkowy. Awaryjny. Takie do którego musi dojść, byśmy zmienili optykę. Po którym władze ligi mówią „słuchajcie, głupio wyszło, bo kibice Lecha są wkurzeni na zarząd, ale za rok będziemy mieli wszystkie narzędzia, by zabezpieczyć takie mecze”.

i jednocześnie

Podobne plany były już w zeszłym roku, gdy istniała możliwość, że to Lechia zostałaby mistrzem na stadionie przy Łazienkowskiej. Wówczas także lechiści wróciliby do Gdańska i tam odebraliby trofeum.

czyli

Wybór jednostkowy i awaryjny, tyle że drugi rok z rzędu. Ale za rok będzie inaczej, nie?

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

M: A kogo to obchodzi? Będzie jak bedzie.
Niechby i inaczej, a później, jeszcze inaczej.
Sa dużo wazniejsze sprawy w Polsce i w naszym zyciu.

Taiczo

Nie wiem czemu autor po prostu kłamie w żywe oczy bo nie było żadnej opcji aby Lechia odbierała medale w Gdańsku. Zakompleksiony amicorz powinien dostać ogromną karę a Legia walkowera.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
FC Sturmabteilung

uuuuu tekst o Szeryfie!
Masz coś jeszcze? Może o Astanie jeszcze napiszesz?
Dawaj pokaż co potrafisz! Zobaczymy czy znasz coś więcej niż tylko ,,Astana i Szeryf”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
FC Sturmabteilung

Jedziesz dalej!

PhoenixLk
Legia Warszawa

4:28… hmm… Bramki dla Borussi liczymy podwójnie?

Grandal
Legia Warszawa

Dla mnie to mógłby wpisać 4:120… Kretyni mielą ozorem najgłośniej.

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Co tam u starucha? dalej robi za dziewczynkę na pigalaku?

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Autor zdaje się, dopiero co sie urodził, a po czym
spadł z księżyca.
(proponując nam kolejną kontynuację tej samej jałowej dyspusji)
Oto odkrywa, ze jakis klub, zwł. w tak krytycznej sytuacji
„może sobie nie poradzić z chuliganstwem, czy też innymi
bezprawnymi działaniami”.
Może podpowiem, że całe nasze panstwo Polskie…
(w odróżnieniku od innych) tak jak kiedyś ze skupem butelek,
nadal nie potrafi sobie radzić i rozwiązywać nawet najprostszych
zdawałoby się, spraw. Polska niemożność…
Złodzieje, aferały, zdrajcy narodu, medialni oszczercy śmieją sie w bezkarności, budujemy najdroższe drogi, stadiony, byle szmondak może bełkolić o polskich obozach i polskiej odpowiedzialnosci za holokaust, i tak w nieskonczoność.
No i ciekawe, jaki byłby kwik tych świń, gdyby w czasie utarczek
kibiców z Policją, zginął jakiś człowiek, zasadniczo niewinny, acz
po prawdzie, mający niezbyt udane życie i parę wyroków…
Votum nieufnosci dla rządu Morawieckiego i Dudy?
Marsz w obronie praworządności i p/ko brutalnosci policji PiSowskiej 😉

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Czego nie powie i nie napisze przedstawiciel poznańskich nieudaczników żeby tylko obryzgać wszystkich wokół gównem licząc na to, że trochę się przyklei. Nie ma takiej bzdury i takiego świństwa jakiego kretyni z Poznania nie użyją żeby tylko powiedzieć, że patologia jest normalnością i że jest powszechna. I że koniecznie musimy się godzić na tę patologię, bo inaczej nie można bo się bydło wkurzy i będzie dym, więc koniecznie przyzwoici ludzie muszą zgodzić się na dyktat nieokrzesanego bydła.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

LP: Masz ten problem ze nie rozumiesz,
że im mniej piszesz, tym lepiej dla ciebie

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Bawi mnie twoja bezradność 😉

irman

Jako kibic Wisły, nie zgadzam się aby w przyszłości na stadionie Wisły świętowały mistrzostwo następujące drużyny:

1. Cracovia – wiadomo
2. Legia – bo ich nie lubimy
3. Lech – bo zgoda Cracovii i ich nie lubimy
4. Arka – jak w punkcie 3
5. Sandecja – jak w punkcie 3 i 4
6. GKS Tychy – jak w punkcie 3,4 i 5
7. Lechia Gdańsk – bo to nasza była zgoda, a po bolesnym rozstaniu stosunki kibicowskie są napięte
8. Śląsk Wrocław – jak w punkcie 7
9. Górnik Zabrze – bo to wielki wróg naszej wielkiej zgody Ruchu Chorzów
10. Korona Kielce – bo nasi wspaniali kibice kiedyś zrobili krzywdę ich kibicowi i teraz wzajemne relacje są delikatnie mówiąc nienajlepsze.

Lista powyższa jest przygotowana na szybko. Być może coś znalazłoby się na innych. Świętowanie mistrzostwa wszystkich wymienionych wyżej drużyn na Reymonta uważałbym za podłą prowokację, wymagającą stosownej reakcji kibiców Wisły. Mam nadzieję, że w przyszłości władze Ekstraklasy odniosą się pozytywnie do ewentualnego wniosku o brak organizacji fety mistrzowskiej dla wskazanych wyżej zespołów.

CWKS1916

Dokładnie, jeśli poznaniaki postawią na swoim to już żaden inny klub prócz Legii nie będzie świętował na Ł3

komentator

świętowanie mistrzostwa większości z tych klubów nie grozi, wiec nie ma powodów do obaw 😉

baran

Może lepiej zawnioskuj do PZPN jakie kluby mogą świętować mistrzostwo. Bo wszystkie inne to już nie.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

b: Albo zapytaj: Jakie mogą je mieć…
bez narażenia sie na wieloletnią niełaske PZPNU i reszty.

bobo

ot cała prawda o rzetelności faktów zawartych w artykule… 2 mar 2018 – Dziennikarz piłkarski Damian Smyk przeszedł z poznańskiego oddziału „Gazety Wyborczej” (Agora) do serwisu sportowego Weszło.com.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

bo: Swietny ruch z twego tonącego w Polsce okrętu…
Nie wszedzie bowiem burmistrzowie DOPŁACAJA GW z kieszeni mieszkancow… drukowanie lokalnych GW, jak w SOPOCIE!

Quotsa

„W I kwartale br. o 330 proc. wzrosły wpływy reklamowe „Gazety Polskiej” w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. Większe przychody miały również tygodniki „Sieci” i „Do Rzeczy”. Wzrosty te nie są skutkiem nagłej poprawy ich pozycji rynkowej, ale wynikiem przekierowania tam budżetów bardzo wielu spółek Skarbu Państwa”

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Q: Raczej OGŁOSZEN i REKLAM ktore kiedys w calosci posiadala, cytuje: Gazeta Zydowska dla Polakow (Michalkiewicz)
A GW i tak nadal otrzymuje proporcjonalne (!) dofinansowanie, kiedy za czasow PO, na calosc prawicowych mediow przypadalo 15-20 procent calosci tortu.
Taka GW zreszta brala z kilku roznych „tytułow.” na to samo, takze poprzez zaprzyjaznione instytucje fundacje sorosowskie,

JacekPlacek

Zastanawiam sie czy wszyscy decydenci sa rzeczywiscie tacy glupi czy tylko glupich udaja.
Bandyci chcacy doprowadzic do zadymy nie beda przeciez czekac do zakonczenia meczu tylko beda dymic juz w jego trakcie. Jesli organizatorzy i policja maja juz teraz pelne gacie to jaki sens ma rozgrywanie tego spotkania w Poznaniu? Przeciez jezeli jest tak niebezpiecznie jak sie to opisuje to ten mecz nie bedzie dokonczony.

technojezus
FC Sturmabteilung

,,Bandyci chcacy doprowadzic do zadymy nie beda przeciez czekac do zakonczenia meczu tylko beda dymic juz w jego trakcie.”
O ile tylko Legia wyjdzie na prowadzenie.
Wątpię aby oni przy remisie albo przy prowadzeniu robili burdel.

I tak uważam że jeżeli Legia będzie prowadziła to na 90% mecz zostanie przerwany.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

TJ: Wasze szanse rosną, nie?
A i szczesciu zawsze da sie dopomóc.
Troche sprowokowac, prawda….
Sedzia nie bedzia miał innego wyjścia, zycie bocznego zagrożone…

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

JP: Ktos wie, u jakiego buka można postawic na… walkower?
(zaprzyjaznione elity kibicowskie obu klubow juz sie dogadały!
Wiem to z bardzo niepewnego źródła!)

JacekPlacek

Niezależnie od tego u którego buka się obstawia trzeba być dorosłym (pełnoletnim).

jazwima

autor artykułu powinien sam sobie przeczytać co raczył stworzyć – bo z jego słów wynika, że najlepiej byłoby mecz rozegrać przy pustych trybunach, ale osiągnięto „kompromis” który ma mieć przełożenie na bezpieczeństwo, wcześniej raczył napisać, że kibice Lecha to już nawet w poważaniu mają tą fetę, ale chcą dopiec zarządowi własnego klubu – to konkludując Lechowi nic nie pomoże ani nie zagrozi – kończy na 3 miejscu i zgodzę się, że jak drużyna z Poznania od pierwszej minuty nie będzie pruła bramki Legii jeżdżąc na d…. i gryząc murawę, to ten mecz może nie zostać dokończony – z fetą czy bez – a Legia mistrza dostanie dopiero po posiedzeniu Komisji Ligi i przyznaniu walkowera i spokojnie zdążą autobusem czy pociągiem wrócić do Warszawy, tak dla zgrywu i popsucia fety Warszawiakom i dosolenia własnemu klubowi w postaci kar

kocurrrek

A mi się wydaje, że ten ból dupy to robi się już śmieszny.

Bydło kibolskie bydłem kibolskim, to swoją drogą, ale panowie ‚redaktorzy’ stukający w klaw nie zdają sobie sprawy z najprostszych rzeczy.
Jeżeli mistrzostwo zostaje zdobyte na wyjeździe to można pokusić się o dekorację po meczu, czemu nie, ale gdy kluby są zaprzyjaźnione, lub choćby po prostu mają neutralny stosunek do siebie. Gdy są znienawidzone i są mocno rywalizujące, to kto kurwa ma mieć przyjemność z takiej ceremonii dekoracji?
Piłkarze gospodarzy upokorzeni przez rywala? Kibice gospodarzy? Zwycięzcy odbierający laury na pustoszejącym stadionie, albo wygwizdywani przez trybuny? Jedyna radość to ewentualnie wynikająca z przyjemności upokorzenia rywala przez piłkarzy, czy grupy kibicow gości, a to tez trzeba blokować.

Dlatego dajcie sobie spokój z tym kibolstwem (co swoją droga jest problemem) w takim przypadku. Gdy MP zdobywane jest na stadionie bezpośredniego rywala/drużyny mocno zantagonizowanej, to wręcz w regulaminie rozgrywek POWINNO być, że dekoracja zostaje przeniesiona na preludium fety, zamiast być afterem meczu.

Co do Legionistów heheszkujących z Lecha, to ciekaw jestem jak byście się czuli gdyby Polonia była dekorowana 20.05.2000 przy Łazienkowskiej, po upokarzającym dojechaniu L. 3:0?

Zwykła przyzwoitość, tak się po prostu nie robi. A i tysiące kibiców Legii będzie miało fun z dekoracji w Wawie towarzyszącej fecie.

BTW, dajesz Lech, niech Jaga weźmie majstra :3

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

S U P E R ! !

baran

Co do 20.05.2000 roku, to tak gwoli prawdzie, należałoby dodać że to nie był ostatni mecz w rundzie wiosennej, tylko bodajże na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu i wtedy to chyba medali się jeszcze nie wręcza, także analogia trochę chybiona.

kocurrrek

Dekoracja była na K6 po meczu z Odrą, czyli po przedostatniej kolejce, bo w ostatniej Polonia grała z Petro w Płocku. Zatem analogia trafiona, bo skoro przed końcem sezonu zrobiono tę ceremonię, to równie dobrze można było na Ł3 gdzie po końcowym gwizdku Polonia została mistrzem.

baran

A otóż i nie za bardzo, bowiem w tej samej kolejce inny mecz musiał się ułożyć po myśli Polonii – chyba Wisła powinna przegrać, jak sobie przypominam. Także trudno oczekiwać, żeby PZPN na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu stał w blokach startowych do dekorowania Polonii na Łazienkowskiej, przewidując że może Wisła przegra. A że ceremonia dekoracji odbyła się w kolejce przedostatniej to tylko dobrze świadczy o PZPN.

kocurrrek

Zdjęcie profilowe baran, Polonia zagwarantowała sobie mistrza zwycięstwem na Ł3. Skoro dekoracja była podczas trwania sezonu (po przedostatnim meczu), to mogła być i od razu 20.05 na Legii. Nie stało się tak z różnych względów, i owszem choćby dlatego, że Polonia sama chciała dekoracji w nast. meczu z Odrą na K6.

Pointa jest jednak inna.

1. Drużyna wygrywa MP u siebie = dekoracja + feta od razu
2. Drużyna wygrywa MP na wyjeździe przed końcem sezonu = dekoracja + feta w nast. kolejce w meczu u siebie.

3. (aktualna sytuacja) …
Jaki jest sens robić dekorację na stadionie 1. rywala bezpośredniego. 2. klubu z którym są relacje obopólnej nienawiści z poziomu kibiców?
Kto na tym wygrywa?
2 tysiące kibiców Legii na wyjeździe na INEA stadion? Serio kurwa?

PZPN powinien byc przygotowany na dekorację (casus opcji 1 z powyższych) w Białymstoku, a jak wygra Legia MP jednak, to oni z Białego do WAW, a Legia z Poznania do WAW. I koło północy dekoracja + impreza na kilkadziesiąt tysięcy sympatyków Legii.
Nie jest patologią rezygnacja z dekoracji w Poznaniu, patologią byłaby, gdyby tam dekoracja się odbyła. Stanowski i ekipa po prostu hejtersko (bo na hejcie stoi ten portal) wciska kity, że kibole, a wszyscy to łykają jak młode pelikany, nawet nie próbując logicznie myśleć.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

14mistrz14 !
No.1 Polish clubs 👑🥇

Nie trafiona

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Tak jest, bydło poznańskie niech robi zadymę.
Niech cała Polska to obejrzy i wyciągnie wnioski.

Aerth

„Wówczas także lechiści wróciliby do Gdańska i tam odebraliby trofeum.”

Jakieś linki to potwierdzające?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

jeszcze krótsze nóżki krawiczkowego kłamstwa… Udowodnij, że mówisz prawdę – podaj źródło informacji, że Lechia miałaby odebrać trofeum w Gdańsku

Tomasz Kurzak

Jeśli się wcześniej nie wypleniło patusów ze stadionów, to dziś trzeba się ich obawiać. Zdrowy na umyśle kibic nawet pomimo wszelkich animozji powinien po prostu pogratulować oklaskami wygranym i co najwyżej na koniec dać jakąś kąśliwą przyśpiewkę, że widzimy się za rok. Ewentualnie po prostu opuścić stadion, żeby na to nie patrzeć.
No, ale skoro elementu przestępczo-zwierzęcego nie wytępiono, ani nawet się nie próbuje, to inną decyzję ciężko podjąć. Nie wiadomo co może się tam odpierdzielić po meczu. Jeśli na kogokolwiek mogą być obrażeni kibice Lecha, to na swoich zawodników, a nie Legię. Nie jest winą warszawiaków, że poznaniacy byli jeszcze gorsi. A niestety ta druga strona też nie lepsza, bo z pewnością kibolstwo z Legii będzie niewybrednie prowokowało, wyśmiewało i dążyło do starcia.

To co się dzieje to jest zapobieganie, ale najwyżej zapobieganie dalszej infekcji poprzez amputację. A to do amputacji powinno się nie dopuszczać już wcześniej.

Niby w jakimś stopniu rozumiem, że taka „koronacja” największego rywala na swoim stadionie to lekki strzał w pysk dla sympatyków Lecha, ale to tylko sport. Jeśli to takie uderzające w honor, niech celem będzie w kolejnych latach świętować na stadionie Legii.

Murphy

O jakiej fecie autor tekstu bredzi?
Feta będzie w Warszawie tak jak sobie to Legia zorganizuje.
W Poznaniu dekoracja, czy wręczenie medali, czy pucharu.
Zawodnicy i kibice Legii, jeśli oczywiście zdobędą MP będą chcieli jak najszybciej wrócić do Warszawy i tam prawdziwą fetę sobie zorganizować.

14mistrz14 !
No.1 Polish clubs 👑🥇

Dokładnie tak. Tutaj cały czas chodzi o tą zwykła dekoracje.
Ale autor ma racje w jednym, kibole Lecha sa mega wkurwieni, i chcą dać klubowi nauczkę, chca nadymać tak aby kary były jak największe, a Legia dostała mistrza przez walkowera.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Skoro Lechia mogla zostac mistrzem to co to kurwa bylo wowczas i kto ile przytulil za ten mecz przyjazni?
Serio pytam, bo jak tutaj kibice roznych druzyn rozne zarzuty stawiaja tak przeciez ten mecz byl ewidentnie ustawiony.
A juz Kuciak opierdakajacy w 80 minucie Pajszao (za gre na czas) , ze teraz to trzeba w koncu zaczac grac, bo wynik w Bialymstoku chujowy to mistrzostwo swiata bylo.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Bo wtedy w Bialymstoku wynik byl jeszcze sluszny.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grandal
Legia Warszawa

To kibice Lecha jednak nie chcą fety za 3 miejsce w lidze? Po drugie, piłkarzy i kibiców Legii… feta Lecha g… obchodzi.

patrikko

„Dlatego wypracowano pewien kompromis, sięgnięto po rozwiązanie sprzed roku (vide wspomniany mecz Legii z Lechią) i znów umyto ręce.”
Prosiłbym o link jakiś do tego, bo jakoś sobie nie przypominam, żeby była o tym mowa rok temu.

Przepraszam, ale nie chcę mi się wierzyć po prostu w taką nieudolność wszystkich podmiotów w Poznaniu (czy szerzej w Wielkopolsce). Jeśli Lech nie jest w stanie zorganizować najważniejszej ceremonii jaka w tej lidze jest, to znaczy że nie powinien w tej lidze się w ogóle znajdować. Może warto byłoby, żeby Pan Klimczak, zamiast opowiadać bajki o wielkiej rywalizacji z Legią i potędze Lecha w tej lidze (nie chce mi się tego nawet sprawdzać, ale czuję że tę potęgę w ostatnich latach osiągnięciami to nawet i Jagiellonia może nakrywać czapką), wysłał kilku ludzi do Warszawy na szkolenia. Na Legii kilka drużyn w ostatnich latach trofea zdobywało i nie było problemu z ceremonią na murawie.

Na ten moment, pozostaje mi jedynie mieć nadzieję, że jeśli Lech kiedykolwiek wygra jakieś trofeum przy Łazienkowskiej to odbierać je również będzie w Poznaniu. Za buractwo władz klubu, a nie jak niektórzy przekonują bojaźń przed własnymi fanami.

Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemubwem Ossas
Amica Wronki

Odwróćmy sytuację.
Fryzjer załatwił Amice mistrzostwo które zostanie przypieczętowane na łazienkowskiej.
Legia odmiawia dekoracji medali i świętowania na własnym stadionie.
Co sie wtedy by działo?? napisze w skrócie:
Gównoburza o niesprawiedliwości, o pzpn ze sprzyja legii i wogole wronki z poznianiem płakałyby i domagały się likwidacji legii i warszwawy

mastodont

Wytlumaczcie mi coś bo się już pogubiłem. A jak Lech wygra z Legią a Jaga z Wisłą to przypadkiem Jaga nie będzie mistrzem? ?

14mistrz14 !
No.1 Polish clubs 👑🥇

Będzie

piokon

Jakos nikt nie bierze pod uwage, iz MP zdobedzie Jaga czyli, ze jak zwykle caly Poznan obsrany po pachy 😀 jeszcze na dlugo przed meczem, a caly zarzad Amiki boi sie, ze Legii beda wreczane medale na stadione Amiki. Wiedza juz przed meczem ze przegrali 😀
Legia na tronie, Legia w podwojnej koronie!!! :)

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

„Wówczas także lechiści wróciliby do Gdańska i tam odebraliby trofeum.”

Poproszę więcej rzetelnych informacji na ten temat, wcześniej o tym nie słyszałem.

hds

Dzicz i patologia. Tyle mam do napisania w temacie braku wreczenia medali za ewentualne mistrzostwo. Swolocz, malomiasteczkowe chamstwo.

podszyszkownik

Tyle piany o wielkie tam mistrzostwo.W tym sezonie,to jest popierdółka,nie mistrz.Ktokolwiek.Rzućmy monetą,odpuśćmy granie,będzie sprawiedliwie i spokojnie,hehe

JacekPlacek

Przecież pyrom nie idzie o to że Legia ewentualnie zostanie mistrzem tylko o to że będzie w na koniec sezonu wyżej w tabeli niż zespół grający na licencji Amici.
To takie polskie.
Jak w tym dowcipie:
-Chcesz mieć więcej krów niż twój sąsiad?
– Nie panie, spraw by mu wszystkie zdechły.

podszyszkownik

A ja,jako pyra,powiadam ci,nie jest tak, Idż,i nie błądż więcej.

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Nooo, zupełnie co innego byłoby gdyby to niebieskie pionki jakimś psim swędem zdobyły albo chociaż do końca walczyły o wszystko. Wtedy nagle liga byłaby cacy a miszcz pełną gębą.
Boże, jakie to małe, miałkie i cienkie………

podszyszkownik

Oczywiście,mistrz popierdółka,miałka i cienka.I wiadomo to już od jesieni.Jak na razie,my,to znaczy niebieskie pionki,powalczymy,abyście nie mieli za łatwo,żeby odgonić chociaż trochę,ten psi swąd unoszący się nad tym mistrzostwem…

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Nie mam nic do sportowej rywalizacji.
Ale zapowiadanie i usprawiedliwianie burd i zadym jest karygodne i jest porażką organizacyjną klubu z Bułgarskiej.
Cała reszta jest żałosną próbą zdezawuowania trofeum, którego nie macie szansy zdobyć i próbą obrzucenia wszystkich gównem dla przykrycia własnej nieudolności.

podszyszkownik

Nie przykrywam niczyjej nieudolności.Wręcz nabijam się z tego.Ale też staram się nie obrażać nikogo.Owszem-zapowiadam,lecz nie usprawiedliwiam,chociaż rozumiem motywy.Także twoje.

Pasta

Ile problemow by w ogole nie istniqlo gdyby tylko to warszawskie gowno (+Marciniak) nie bylo wypuszczane z warszawy… a tak w kolko zale na weszlo, ze na jage nie wpuscili, ze nie w poznaniu nie chca robic imprezy dla tego bydla. Jeszcze odwracanie kota ogonem, ze to niby kibice lecha sa problemem. Hehe inny swiat

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Pa: Legia ma od paru dni ten handicap. ze
90% „wielkopolan” wycofała sie z utarczek
z wyjatkowymi prymitywami i chamami L-ki
zresztą, w tematach narzucanych przez ichnie Weszło.

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Załóżcie sobie swoją ligę, swoje weszlo itp.
Taką ligę, w której co roku albo i częściej bylibyście miszczami.

14mistrz14 !
No.1 Polish clubs 👑🥇

Odwracanie kota ogonem ? Dobre żarty. To wlasnie robi Poznań od dnia gdy związał sie z Amicą

Borubar
Pogoń Szczecin

Trzeba powiedzieć, że strona poznańska pokazała swoją twarz buraka. Nie jestem forumowym pieniaczem i nie lubię obrażać fanów żadnego klubu. Niemniej tutaj przedstawiono nam festiwal zawiści i bezinteresownego chamstwa na naprawdę niespotykanym dotąd poziomie.
Lechici wyszli na tym wizerunkowo dużo gorzej niż w sytuacji, gdyby ten nieszczęsny Arek Malarz wzniósł puchar na ich stadionie.

xavy1234

Zamilcz dzieciaku. Byłeś za maly żeby pamiętać jak bydło na łazienkoskiej zrywalo z szyji medale Lechitom po wygraniu pucharu. Wiesz co to rewanż?

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Doładnie tak. Teraz będą mieć 5 minut buraczanej satysfakcji – potem będą tego żałować przez lata. O szacunku do rywala można zapomnieć na dekady.

Baton

Jak słyszę, że kluby są bezradne i potrzeba interwencji państwa… Lech(i pozostali ekstraklapowicze) doskonale znają dane personalne i facjaty kiboli. Wystarczy wydać 1 tys., 2 tys., 3 tys. zakazów i po prostu ich wypierdolić ze swojego stadionu. W tym tkwi bezradność państwa, bo kluby stanowią część problemu, gdyż nie zamierzają walczyć(a wręcz przeciwnie, współpracują) ze zjebami przychodzącymi na mecze. Dlaczego? Bo to wpływy do kasy.

Coolphon

… ja bym zdecydowanie wolał żeby włodarze Lecha podjeli decyzje o oddaniu kasy za bilety i przerpowadzili mecz przy pustym stadionie niż odwoływali ceremonię koronacji przyszłego mistrza polski. Według autora to kompletna kapitulacja – być może – ale dla mnie to by oznaczało, że mają jaja i potrafią sie zachować honorowo względem zaistniałych okoliczności i w poszanowaniu ducha sportowej rywalizacji. Co by nie mówić o Bjielicy to on zidentyfikował prawdziwy problem Lecha – brak mentalności zwycięzców – tylko żeby taką nabyć to najpierw trzeba nauczyć sie przyjmować porażki i wyciągać z nich wnioski…. jak widać jesteśmy bardzo oporni na wiedzę…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Cool: Jesteś tym tak zwanym…
pożytecznym idiotą, czy tylko upośledzoną podszywką?

Eskel

Po przeczytaniu tych wszystkich komentarzy to może każdorazowo fetę będziemy robili na Ł3 albo na Narodowym – obojętnie kto wygra.
Np. w sezonie 2018/2019 o pierwsze miejsce bije się Górnik Zabrze z Zagłębiem Sosnowiec – a po meczu w samoloty albo pociąg – na Ł3 i tam robimy fetę.
Żart

14mistrz14 !
No.1 Polish clubs 👑🥇

Żart bez sensu, to wyglada tak jakbyś nic nie zrozumiał

podszyszkownik

Fetę to my może wciągnijmy,to się trochę rozlużnimy…..

Stary a może
St. Białucha

Jak Cię feta rozluznia to zmień dealera. Może dodawać clonozepan a to ryje beret gorzej niż bmk

podszyszkownik

zmień ksywkę-chemik

Raducioiu

No ale jak to?
To przecież winnismy się cię cieszyć,że tych drani przebrzydlych będziemy mieć na talerzu, w jednym miejscu , w jednej klatce ,gotowych do rozróby.Nie trzeba ich ścigać, poszukiwać listami gończymi, więc o co kaman ? Do identyfikacji mamy super hiper systemy monitoringu, które jak wiadomo nie są tylko elementem wystroju .
Skoro mamy ich złapanych, zidentyfikowanych , to tylko- dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie.Hurt.
Na wieść o możliwości takiego oczyszczenia środowiska za jednym zamachem , w obu miastach powinny strzelać szampany .Jeszcze niech im rękawice pod krzesłami zostawią.
A tu du.. , cykoria i płacz co to będzie, co to będzie …zero wyobraźni .

Tekker
Fiorentina

Szkoda, że nie dojdzie do wręczenia medali. Chętnie zobaczyłbym zadymę w Poznaniu. Może obite mordy piłkarzy przemówiłyby w końcu władzom Ekstraklasy/PZPN i innym ludziom do rozsądku. Tylko wstrząs i tragedia mogą coś zmienić w tym burdelu.

14mistrz14 !
No.1 Polish clubs 👑🥇

Może zobaczysz, zanim mecz sie skończy

Luis

hi,hi

bigos

myślę źe P oznań ma większą kulturę,warszawsko-serbska dzicz potrafi zniszczyć stadion i uciec pod ochrona policji Błaszczaka,akurat tych pedryli chronią

JackGrand

W 2004 wreczano Lechowi Puchar Polski w Waeszawie. Wyszlo bardzo fajnie i kulturalnie, wiec nie rozumiem gownoburzy

marekwolskikonarek

Zakompleksione poznanskie szczury przylezą na stadion w komplecie śliniąc się na myśl o przegraniu przez Legię Mistrzostwa. Z tym, że jak wygra to zakompleksione poznanskie sczury nie będą w stanie znieść tego emocjonalnie i nie życzą sobie koronacji Mistrza Polski.

JacekPlacek

A wystarczyłoby nie zbłaźnić się w grupie mistrzowskiej i nie byłoby o czym dyskutować.
Świetnie zdaję sobie sprawę z tego że w niedzielę około godziny 19:45 mogę płakać ale przez cały ten tydzień mam doskonały humor czytając o epidemii bólu dupy w pewnej, położonej na zachodzie Polsku krainie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Brednie jakie wymyślacie dla usprawiedliwienia własnej nieudolności są naprawdę zdumiewające. Wszyscy dokoła są winni poznańskiej patologii tylko wy najmniej.
Pazerni, bezczelni bydlacy – taką mordę pokazujecie teraz całej Polsce. Brawo Poznań!

xavy1234

Szkoda że nie będzie fety. Jak

xavy1234

Feta powinna być. Chętnie zobaczylbym jak nasi kibole zrywaja tym pajacom medale i jak zerwane konie legijni kopacze spierrdalaja do szatni. Świetna okazja do rewanżu za finał PP na łazienkoskiej. Kto wie może by pogonili też z trybun te pipki z Żulety.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

I R.Wolskiego i M. Murawskiego, tak by,..
(jak mawiał Laureat Nagrody Pokojowej Nobla
TW Wałęsa Bolek)… wyskakiwali przez okna! 😀

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Wasza frustracja w końcu was pozabija 😀

Canal+ be
sędziowie be
ekstraklasa be
PZPN be
Warszawa i Legia – wiadomo

Tylko wy i wasz posrany klubik jesteście cacy – tacy lokalni galaktikos 😀

Poznań z dziury zabitej dechami zmienił się w dziurę pełną frustratów o mentalności poddańczej.

xavy1234

Żeby się nie okazało że wschodniaki po meczu w Poznaniu, na fete pojadą do Białegostoku.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

x: No jak! Właśnie pokaża nam swoja kulturę, wyższość
i tam pojadą zrobić szpaler i złożyć gratulacje
swoim bezpośrednim białostockim rywalom.
Oni już tak mają… i czapa ba im za to!
Kiedys to nawet na Juventus pojechali, jak grał Lech?
Po co? – Ano kibicować?
Komu?…. – Emmmm, troche mi niezrecznie mówić 😉

14mistrz14 !
No.1 Polish clubs 👑🥇

Co ma piernik do wiatraka ?
Co jest złego w tym że kibice Legii na meczu Lecha z Juve, kibicowali Juve.
Trzeba być debilem aby wogóle podawać taki przykład i myślec że jest on dobry.
Ale to janko, więc ———————

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

13 Co sprawia, ze takie zera jak ty
czują ze mają mi cos do p;owiedzenia?
Przeciez njestes najzwyklejszym cieciem
i prymitywem, najplugawszą częścią
sposród kibicow waszego klujbu.
Ot takie plwociny ludzkie…

Ulan

chodzą słuchy ze Polska Akcja Humanitarna, po usłyszeniu doniesień z Poznania, szykuje akcje humanitarną i organizuje ogromny konwój z ogromnymi zapasami maści na ból dupy… ściągane są zapasy tej niezbędnej jakże potrzebnej maści z całej Polski oraz z magazynów UE….Czarnorynkowe ceny maści na ból dupy biją historyczne rekordy w mieście Poznań, wojewoda przewiduje ze w razie potrzeby rozstawi na ulicach miasta ruchome punkty wydawania maści… wokół stadionu i na samym stadionie na ul. Bułgarskiej mają być rozstawione punkty szybkiej interwencji proktologicznej, żeby zabezpieczyć potrzebną ilość proktologów, mówi się o awaryjnym ściągnięciu lekarzy tej specjalności z całej UE…

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

😀 😀 😀
podobno ceny tego drogocennego specyfiku szybują 😀

wpDiscuz

INNE SPORTY