Odwołanie fety – dziś jedyna możliwość, ale niech to będzie ostatni raz
Weszło

Odwołanie fety – dziś jedyna możliwość, ale niech to będzie ostatni raz

Chciałbym, żeby po meczu Lecha z Legią poznańscy kibice wyszli ze stadionu i piwkiem czy dwoma opili smutki tego sezonu. Ci odporniejsi psychicznie mogliby nawet zostać na stadionie przy Bułgarskiej i pogratulować Legii ewentualnego tytułu mistrzowskiego. Ale nie jestem ślepy, nie jestem głuchy i nie jestem naiwny. Dlatego decyzję o tym, by ewentualna feta mistrzowska w Poznaniu się nie odbyła, uważam za jedyne rozsądne wyjście – dziś to postawienie na najmniejsze zło. Niech to będzie jednak wybór jednostkowy. Awaryjny. Takie do którego musi dojść, byśmy zmienili optykę. Po którym władze ligi mówią „słuchajcie, głupio wyszło, bo kibice Lecha są wkurzeni na zarząd, ale za rok będziemy mieli wszystkie narzędzia, by zabezpieczyć takie mecze”.

Nie jestem przekonany jednak, czy decyzja Ekstraklasy w porozumieniu z klubami rozwiązuje cały problem. Kibice w Poznaniu są zirytowani, wręcz ich roznosi, ale swoją frustracje w głównej mierze przenoszą na swój własny klub. Lech rozczarował nie pierwszy już raz, właściwie sam wyłączył się z walki o mistrzostwo Polski, choć szansa na sięgniecie po tytuł była spora. Poznaniacy mają żal do zarządu, na ostatnim meczu domagano się dymisji Karola Klimczaka. Po tamtym spotkaniu było blisko wjazdu kibiców na murawę – płot odgradzający trybuny od boiska niemal padł po ostatnim gwizdku sędziego. Dziś Poznań bardziej frustruje sam Lech niż fakt, że Legia może zgarnąć to trofeum.

Zaniechanie organizacji fety mistrzowskiej w Poznaniu nie rozwiązuje zatem całego problemu. Jeśli wynik meczu z Legią będzie niekorzystny, to tym bardziej nerwowym pseudokibicom puszczą nerwy – zacznie się obrzucanie boiska racami, być może jeden z drugim oszołomem wbiegnie na murawę. Jeśli Lech będzie bliski tego, by pokrzyżować marsz Legii do mistrzostwa, to wtedy być może takich ekscesów nie będzie. Niemniej część fanów chce po prostu zrobić na złość zarządowi. Nasrać na wycieraczkę, wcisnąć dzwonek i uciec. Pokazać „hej, nie zadowalacie nas trofeami, więc zobaczcie jak bardzo się gniewamy”. I jeśli będą chcieli, to zrobią to nawet mimo tego czy feta Legii się odbędzie, czy też nie.

Słyszę, że tworzymy precedens. To znaczy, że tym razem (o ile oczywiście Legia mistrzem zostanie) koronacja wyjątkowo nie odbędzie się na stadionie. Ale podobne plany były już w zeszłym roku, gdy istniała możliwość, że to Lechia zostałaby mistrzem na stadionie przy Łazienkowskiej. Wówczas także lechiści wróciliby do Gdańska i tam odebraliby trofeum. Wtedy jednak do tego nie doszło. Dziś ta ewentualność odbierania pucharu poza stadionem, na którym rozegrał się mecz, jest znacznie bardziej prawdopodobna. I – jeśli miałbym dziś stawiać pieniądze – to pewnie tak się stanie.

Zatem nie tworzymy żadnego precedensu. Po prostu po raz kolejny przyznajemy – tak, nie potrafimy zorganizować meczu w przypadku, gdy istnieje zagrożenie, że ten cały burdel wybuchnie. Boimy się, chodzimy na smyczy bandyterki, chuchamy na zimne. Nie przeciwdziałamy, nie wysyłamy naprzeciw tych oszołomów kordonów policji. Tego bym oczekiwał – skutecznych narzędzi w rękach organów za to odpowiedzialnych. Jeśli dostaną w pysk na ulicy, to idę na policję. A jeśli ktoś może komuś dać w pysk na stadionie, to oczekuję, że policja o tym wie, będzie na obiekcie i sprawi, że nikt w ten pysk nie wyłapie.

A organizatorzy meczów po prostu rozkładają ręce i mówią – cholera, może być niebezpiecznie, a zatem odwołajmy imprezę. Sami pokazują swoją słabość.

Jeśli już naprawdę ani Lech, ani Ekstraklasa, ani wielkopolska policja nie są w stanie zagwarantować pełni bezpieczeństwa (a nie są), to faktycznie najlepszą decyzją jest minimalizacja ryzyka w możliwie realnym zakresie. Można byłoby ten mecz rozgrywać przy pustym stadionie, ale to byłaby już kapitulacja. Dlatego wypracowano pewien kompromis, sięgnięto po rozwiązanie sprzed roku (vide wspomniany mecz Legii z Lechią) i znów umyto ręce.

Życzyłbym sobie i kibicom, by to była ostatnia taka dyskusja. By w ciągu następnego sezonu wypracowano narzędzia, które będą na tyle skuteczne, byśmy na samą myśl „ojej, kibice mogą biegać po murawie” wzruszali ramionami. Bo będziemy przekonani, że służby bezpieczeństwa będą w stanie sobie poradzić z tymi szaleńcami. Byśmy nie musieli kazać kibicom koczować pod stadionem bez celu (Jagiellonia-Legia). Byśmy nie musieli przenosić fety (Lech-Legia). Byśmy po prostu zaczęli panować nad stadionem, a nie uznawać, że to miejsce wyjęte spod rygoru policji.

DAMIAN SMYK

fot. 400mm.pl

KOMENTARZE (224)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
GRAND_CHAMP

Nic się nie zmieni bo nikogo to nie interesuje, musiałby wzrosnąć poziom żeby ta liga była traktowana poważniej

FC Bazuka Bolencin

Dokładnie, im bardziej przeciętnieje poziom sportowy rozgrywek, tym zwiększa się potencjalne prawdopodobieństwo tego typu zachowań, przynajmniej w naszym ligowym „klimacie”.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Maria

zamknij ryj pruska krowo

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

xavy1234

Pruska krowa to twoja mamusia

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

Przecież to władze Amiki przyznały ze nie mają żadnej kontroli nad buractwem na stadionie…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DIABLO

maść już w drodze, jeszcze tylko niedzielne baty

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Odpierdol się człowieku od Legii raz na zawsze.
Właśnie ten człowiek przyklepał patologię, powiedział „ok, kłaniamy się najgorszemu elementowi jaki przychodzi na stadiony i mówimy proszę bardzo, rządzicie!”. Tak, to właśnie jest precedens bo taka sytuacja nie miała do tej pory miejsca. Mówimy poznańskim nieudacznikom „tak, wasza patologia i wasza nieudolność jest ok”.
To jest chore i kurwa przypierdalanie się w tym momencie do Legii jest kurestwem jakiego właśnie się od ludzi z Poznania spodziewałem. Każda wasza wpadka i każde wieśniactwo jest przyklepywane i zagłaskiwane bo jest wasze poznańskie. Non stop dopierdalacie się do Legii a nie widzicie zajebistej belki we własnym oku.
Jeszcze bezczelny bydlaku dopierdalasz się do Legii?!?
Powinieneś posypać łeb popiołem i przeprosić za ten gnój jaki sprowokowaliście na zakończenie sezonu. Wasze wkurwienie na zarząd amiki jest waszą lokalną sprawą i robienie smrodu na całą Polskę i nie tylko odbije się wam jeszcze wielokrotnie. Pośmiewisko i żenada.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bastion79
KS Milan

A liga mistrzów i puste trybuny? Nie idźmy tą drogą. Czy w przypadku burd na koncercie powinno się brać pod uwagę na jakim poziomie grali muzycy? Bez sensu. Co do tekstu: weźcie się kurwa dziennikarze do roboty! Koleś mówi, że zrobią wszystko, aby sytuacja za rok się nie powtórzyła. Więc pytania same się cisną na usta: co konkretnie robicie, co zamierzacie zrobić? Konkretnie! Jakie działania wprowadzamy, kiedy, jakiego efektu się spodziewamy i jak to mierzymy. Cel musi być mierzalny i realny. Rok temu byłoby to samo, a więc kolejne pytania: co zrobiliście ekstraklaso, związku i cała reszta, żeby sytuację naprawić?

komentator

dziennikarz który zacząłby drążyc i o to pytać straciłby akredytację na mecze, więc żaden się nie zająknie.

bastion79
KS Milan

Zgadza się. Dlatego rozumiem argumenty Stanowskiego, że trzeba przełożyć wręczanie medali, ale obrony działaczy piłkarskim – np Klimczaka – już nie. Dziennikarze, prezesi klubów, ekstraklasy, związku oraz całe środowisko piłkarskie jest winne obecnej sytuacji. Każdy z nich ponosi odpowiedzialność za obecny stan piłki. Ps do grand champ. bez zrobienia porządku z kibolami nie ma nawet co marzyć o podniesieniu poziomu sportowego, bo żaden biznes nie chce być kojarzony z bydłem, chamstwem i awanturami. Nie ma biznesu, nie ma kasy. Nie ma kasy, nie ma poziomu. Proste.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pep

Z tymi muzykami to nie do mońca trafione ;).
Prędzej będą burdy na koncercie nazi skin niż w filharmoni…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Sofronow
(L)

Bedzię impreza na starówce z okazji 3. miejsca? Kilka lat temu była.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Racja.
Dla was trzecie to maks i duży sukces.
Gratulacje! :-)

Resztę baju-baju dopisuję do karty choroby – kiedyś mi podziękujesz.
Tymczasem nie oczekujemy od was niczego poza umożliwieniem rozegrania meczu w kulturalnej atmosferze sportowej rywalizacji. Możecie sobie popatrzeć jak się walczy o Mistrza Polski. Uczcie się.

Przyjdziecie tłumnie – jak zawsze na Legię. Popatrzcie też na naszych chłopaków – jak można oddanie wspierać ukochaną drużynę. To wszystko za free – naprawdę okazja.

Sofronow
(L)

Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka…

Maria

Odwołanie EWENTUALNEJ fety, ale ci urodzeni z genem porażki są mocno obsrani będą mieć prawdopodobnie satysfakcję choć wątpliwą i tak lecza w posraniu swoje kompleksy jaki to małostkowe typowe dla kompleksiarzy żal ich nawet nie umieją się zachować po swoich klęskach,wiecznie trzeci

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Maria wracaj lody robić bo piehdolisz

Maria

kompleksiarzu uważaj na swój stolec bo slowiki już cię namierzają

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Maria już już na kolanka i do paszczy

Maria

komplekiorz rozchylaj zad juz słowiki lecą ihihihihi

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Oj jaka agresywna, jaka waleczna!! Nu nu nu pysiaczku, pokaż pazurki kurewko

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

14

Naucz się czytać ze zrozumieniem i wtedy wróć. Jak byk jest napisane, że kibice Lecha, jeśli już zaczną robić jakieś burdy to żeby zaszkodzić zarządowi swojego klubu, jeśli jacyś piłkarze obskoczą wpierdol, to będą to piłkarze Lecha.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

zaciekawił mnie temat zeszłego roku… nic takiego nie kojarzę, by była mowa o ewentualnym przeniesieniu dekoracji Lechii do Gdańska… jakieś źródła?

Bodek

Brednie. Autor stara się wytłumaczyć działanie włodarzy Amiki/Lecha, a że argumentów co kot napłakał, to postanowił przynajmniej jeden zmyślić.

zenek122
Drużyna Pierścienia

Główna przyczyna odwołania fety to brak honoru kibiców z poznania*

gryf01

Też nie słyszałem o takich planach. Jakieś źródło faktycznie by się przydało.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

…powiedział kibic AKS Chorzów…

Wybacz – zapomniałem, że wstydzisz się POLSKIEJ nazwy swojego klubu…

Maria

Ale podobne plany były już w zeszłym roku, gdy istniała możliwość, że to Lechia zostałaby mistrzem na stadionie przy Łazienkowskiej. Wówczas także lechiści wróciliby do Gdańska i tam odebraliby trofeum. WYSSANA Z PALCA BZDURA

Voitcus

Chodzi nie o to, że Legia to zamierza zrobić tę fetę na złość Lechowi (tak samo jak wojsko robi defiladę w stolicy pokonanego wroga), moim zdaniem chce – i trudno się dziwić Lechowi, że z tego samego powodu nie chce. Sądzę, że lepsza dla Legii jest feta w Warszawie i to nie w niedzielę, a w poniedziałek, kiedy wszyscy kibice wrócą pociągami z Poznania. Ale trudno – takie są reguły gry.
Chodzi o to, że się tego kibolstwa boimy i mu ulegamy, że oni zwyciężą. Że tak jak Pan pisze, „policja wielkopolska nie jest w stanie zagwarantować pełni bezpieczeństwa” i to nie chodzi już o Ekstraklasę czy Lecha, tylko o podstawy państwa. Państwo ma odpowiednie środki, żeby spokój zapewnić i nie może chować głowy w piasek, żeby „nie prowokować”, albo że „większość jest ok, ale jeden debil może się znaleźć”.
Historia uczy nas, że jeszcze nigdy nikogo niczego nie nauczyła.
Wiem, że skala nie taka, ale kto wie, może do tego doprowadzi: przed Hitlerem też się uginano – niech sobie zajmie Nadrenię, to się uspokoi. No ok, to jeszcze niech sobie weźmie Austrię, przecież to prawie Niemcy. Ok, to jeszcze te Sudety i nic więcej nie weźmie.
I cała ta sytuacja smuci mnie właśnie dlatego, bo to świadczy o tym, że polskie władze (lub może ustrój) po prostu nie są w stanie poradzić sobie z taką sytuacją. Polska jako państwo traci tu swoją wiarygodność.
I jeszcze jedno – to jest dokładnie tak samo, jak na Zachodzie mają z islamem. Żeby na wszelki wypadek nie drażnić, bo oni są biedni, z patologicznych rodzin, wychowała ich ulica, nie ich wina. Islam to religia pokoju – a kibole zrzucili się na karetkę. Taki sam terroryzm, tylko z przeciwnej strony. I też żebyśmy się za parę lat nie obudzili z ręką w nocniku.

Staszek Anioł

Wręczenie medali a feta to jak dla mnie dwie różne historie – co stoi na przeszkodzie, żeby fetować w Warszawie następnego dnia?
Gdyby w finale LM w Turynie Napoli wygrało z Juventusem, to przenieśliby ceremonię medalową do Neapolu?!

Odzidzia_Pajszao

Staszek Anioł.

Co ciekawe, do podobnej sytuacji może dojść dziś wieczorem – mamy finał Ligi Europy w Lyonie z udziałem drużyny z Marsylii. Może zdarzyć się tak, że Marsylia jakimś cudem wygra z Atletico, i zapewne kibice z Lyonu nie będą zbytnio szczęśliwi, że ich rywal z ligi (no chyba że tam jest jakaś zgoda) celebruje zdobycie europejskiego pucharu na ich obiekcie.

Bodek

Tu nie chodzi o fetę, tylko o wręczenie medali. To dwie różne sprawy. Jeśli w cywilizowanym kraju nie można wręczyć sportowcowi po zawodach medalu, bo się kibice zdenerwują, to ja już nie wiem dokąd to zmierza.

Bednar19951

Gala ekstraklasy odbywa się w poniedziałek o 20. Więc jeżeli feta miałaby być w poniedziałek, będzie się ona równała z bojkotem gali przez Legię (zresztą słusznie) i nikt z Wwy się tam nie pojawi

technojezus
technojezus

……
Jaka feta? Feta to jest zaplanowana w Warszawie jak wygra Legia, tutaj chodzi wyłącznie o wręczenie medali i pucharu.

facepalm najlepszy.gif
Voitcus

Chodzi mi o wspólne świętowanie na stadionie (jak np. po finale Pucharu Polski), przecież wiem, że legioniści nie będą jechać przez Poznań odkrytym autobusem

Staszek Anioł

Jak dla mnie równie prawdopodobny jest scenariusz, gdy Legia tytułu w Poznaniu nie zdobędzie, a miejscowa banda idiotów zrobi jakiś dym na cześć… mistrzostwa Jagiellonii.

Tak czy inaczej to klęska. Tyle się mówi o tym, że jest niby 10 razy lepiej niż w latach 90., a tu taka żenada…

R4 K.O. 87
Manchester United

Skoro lud tubylczy z kraju podziemnej pomarańczy nie potrafi zapewnić odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, a także jeśli wspomniani tubylcy nie potrafią pogodzić się, że kolejny rok z rzędu Mistrzostwo Polski zdobywa Legia, a oni nawet nie są wicemistrzami to ich problem. Psy ogrodnika, nic więcej. Myślicie bałwany, że skoro zrobicie komuś na złość to Warszawa nie będzie świętować?? Chwila radości, że nie będzie wręczania medali na waszym kartoflisku, a później płacz w domku po cichu, że znowu Legioniści są ponad wami!!! :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

byś się zdziwił… Ciekawi mnie, jak to jest – osoby spoza Warszawy mówią, komu prawdziwi warszawiacy kibicują…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Bodek

To niby komu kibicują Warszawiacy? Polonii? Nie rozśmieszaj mnie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Przestań młotku tutaj fantazjować :-)
Żyj w swojej alternatywnej rzeczywistości ale nie obnoś się z tym bo smutek ludzi ogarnia na widok takiego młotka.

Grandal
Legia Warszawa

Świadczy to tylko o tym, że znasz kilka osób i g… wiesz.

PhoenixLk
Legia Warszawa

tymczasem wszyscy, których znam, a którzy piszą o tym, komu kibicują rodowici warszawiacy (czytaj – Polonii) – są z Iławy, Białegostoku…

W sumie – też mieszkam w Warszawie od kilku lat… dokładniej – ponad 35 … czyli od urodzenia…

Stabwound2

Hm, to już tradycja. Było kiedyś tak, że sponsorem Lecha była jakaś firma od kołderek. Byli też sponsorem Pucharu Polski czy jakichś dodatkowych nagród do niego (na płycie stadionu stał samochód z ich logo, chyba ktoś miał go dostać). Tak się zdarzyło, że Lech pucharu nie zdobył, więc sponsor nagród nie wydał :) A co do pogodzenia się – już kiedyś w Poznaniu robiono fetę z okazji zajęcia bodajże 5-go miejsca, więc pewnie i teraz jest chrapka na powtórkę, trzeba tylko wyeliminować konkurencyjną bibkę :)

Enik

Z tymi tubylcami to bym się wstrzymał. Przypomnij sobie tylko, że to państwo Polan podbiło dzikie mazowsze, z tubylcami…

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Coś ci się mocno porąbało z tą historią :-)
Normalnie kupa śmiechu na tym weszlo 😀

Enik

Ja tematu tubylców nie zacząłem, a Ciebie anus boli, bo to prawda

Siwy z Łęcznej
Górnik Łeczna

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Nie widzę w tym nic dziwnego, jedynie względy bezpieczeństwa. Analogiczna sytuacja byłaby gdyby Lech miał odbierać medale itp na Ł3. Zawsze znajdzie się paru debili którzy nie wiadomo co zrobią.

mazur

Przecież Lech odbierał puchar na Łazienkowskiej za superpuchar grając z Legią więc analogiczna sytuacja miała miejsce i nikt nie kazał poznaniakom wracać i świętować u siebie.

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Nie porównuj gównopucharu który nic nie oznacza do MP mordula

mazur

ale Lech powinien być przyzwyczajony, że nic nie wygrywa tylko wszystko w dupsko to co za problem? Nagle Legia jest mistrzem Polski?

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

W dupsko to Legia, w końcu podstarzała prostytutką (ze sfałszowanym rodowodem)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

To nie ja pryku

Bodek

O której te medale będą odbierać? O 23.00?

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Mecz do 20, przebranie i konferencja itp do 21-21:30 , będą w Warszawie na 23-23:30 jeśli Szopę nie poskąpi na samolot, więc pewnie feta 00:30-1:00, może być słabo bo słoiki zapierdalają na rano do mordoru na 7-8

technojezus
technojezus

Podobno nawet konferencji nie będzie ani wywiadów z mediami.
Legioniści jeżeli wygrają to od razu schodzą z boiska, ,,ogarniają się” i wracają samolotem do Warszawy.

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Poznań i łach zyskają mnóstwo szacunku i sympatii po takim potraktowaniu przeciwnika. Gratulacje dla krainy podziemnej pomarańczy!

Wojciech Szlosek
Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Ukrywamy się przed „kibicami” zamiast z nimi walczyć…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jeremy

Jest coś takiego jak przewidywanie pewnych zdarzeń. Dlatego w Wielkopolsce było tylko jedno, udane, powstanie. Dlatego gospodarczo region zawsze się wyróżniał, bo nigdy nie forsowano zasady „postaw się a zastaw”. Dlatego hasło „zróbmy to i jakoś to będzie” nigdy jakoś tu nie miało powodzenia. Dlatego ktoś przewidział, że feta Legii w Poznaniu jest niebezpieczna (bo przykład wreczania PP Lechowi, na Łazienkowskiej kogoś czegoś nauczył). Tak Poznań to stan umysłu, lecz najwidoczniej dla niektórych nieosiągalny.

PhoenixLk
Legia Warszawa

hmm… o ile kojarzę – chodzi o wręczenie medali, a nie o fetę… dziwnie wyglądałby przejazd odkrytym autokarem z Bułgarskiej pod Kolumnę Zygmunta…

baran

A co ma wspólnego Powstanie Wielkopolskie z wręczeniem ewentualnym jakiś medali dla kopaczy z innego miasta. Chyba obrażasz ludzi, którzy z narażeniem własnego życia podjęli się walki zbrojnej z tylko chwilowo osłabionym przeciwnikiem. Za co po 20 latach Niemcy dokonali zemsty w pierwszych dniach po zajęciu Wielkopolski masowo rozstrzeliwując powstańców.

Bodek

Co Ty bredzisz? Chodzi tylko o wręczenie medali, a nie o fetę, która odbędzie na starówce, jak zawsze.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grandal
Legia Warszawa

Buszewska, zamknij wreszcie japę… porąbana babo. Sama się zamiatasz, dzień w dzień przynosząc wstyd mieszkańcom Poznania.
Zanim użyjesz słowa „wieś” lepiej zerknij w swoje buty. Tam nie tylko słoma wystaje, ale i bulwy kwitną.

gryf01

Jak dobry jest Lech w „przewidywaniu pewnych zdarzeń” to zobaczymy w niedzielę. Czy kibole to jednak fajni faceci, którzy są do rany przyłóż jeśli wyświadczy się im tą jedną, małą przysługę. Czy też rozwalą wam stadion tak czy inaczej jak Lech dostanie baty i wtedy wasz zarząd wyjdzie na jeszcze większych idiotów.

Astana-Scherife

Kolego do historii czas powrocic.WWielkopolsce byly trzy zwyciezkie Powstania.Na mazowszu nigdy nie bylo zwyciezskiego powstania i dlatego ten ich kompleks wzgledem Wielkopolski.Rok 1806,1848 i 1918/19 zwyciezkie Powstania wielkopolski.Reszta wypowiedzi sie zgadza.

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Dlaczego w wątku o Mistrzostwie Polski 2018 cofać się tylko o głupie sto lat?!?
Cofnijmy się do czasów kiedy jaskiniowcy walili się maczugami po łbach albo jeszcze bardziej. Walmy się maczugami dla przykrycia totalnej wpadki debili z amiki i jej wyznawców, klubu który w nazwie powinien mieć słowo „porażka”.
Ludzie ze zrytą psychiką, wieczni przegrani, wieczni frustraci mający innym za złe adres zamieszkania czy pochodzenie a sami uważający się za awangardę cywilizacji.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

szybkiLopez

buczewska lafiryndo!
Czytam i czytam te żale i stwierdzam że to zbyt wiele na ten twój babski lewacki mózg coś jak niegdyś poseł mucha czy obecnie Szwelwig-Holstein z nowosmiesznej nic nie rozumiesz a pewnie chcesz, tutaj tyle facetów jesteś adorowana, nawet ktoś ci odpisze czasem. Na temat piłki i kibicowania wiesz tyle ile przeczytasz na forum Amicarza
Moja rada. Do garów bo zara stary wraca a pyry jeszcze nie wstawione i będzie trzeba klęknąć przed poznańskim chamem

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Tak durnie z Poznania rozumieją sportową rywalizację.
O to walczą, o załatwianie, o umożliwianie…

Zróbcie z bandą psychopatów rewolucję. Kupuję popcorn i siadam oglądać jak dzielni chłopcy z pałami robią z durniów miazgę. Tłuczone kartofle 😀

Poznań – to jednostka chorobowa.
Pisz więcej, karta choroby się zapełnia, być może specjaliści niebawem będą mogli pomóc tobie i innym zakażonym. Naprawdę medycyna poczyniła ogromne postępy! Nie lękajcie się :-)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

Twoje posty nie mają plusów
W dodatku trochę ci ich pokasowali – nerwy puszczają, cóż poradzić.
Możesz zwalić na geny oraz wychowanie w nienawiści – to musi mieć fatalne skutki dla zdrowia psychicznego. Ale tak was tam podobno wychowują – w nienawiści…… :-(

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

walek

no debil jak ch…

Marek83

Wybór jednostkowy. Awaryjny. Takie do którego musi dojść, byśmy zmienili optykę. Po którym władze ligi mówią „słuchajcie, głupio wyszło, bo kibice Lecha są wkurzeni na zarząd, ale za rok będziemy mieli wszystkie narzędzia, by zabezpieczyć takie mecze”.

i jednocześnie

Podobne plany były już w zeszłym roku, gdy istniała możliwość, że to Lechia zostałaby mistrzem na stadionie przy Łazienkowskiej. Wówczas także lechiści wróciliby do Gdańska i tam odebraliby trofeum.

czyli

Wybór jednostkowy i awaryjny, tyle że drugi rok z rzędu. Ale za rok będzie inaczej, nie?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta