Jeśli Griezmann powoli żegna się z Atletico, robi to pięknie
Weszło

Jeśli Griezmann powoli żegna się z Atletico, robi to pięknie

Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych i pewnie jest w tym dużo racji, bo patrząc tylko na futbol można stwierdzić, że ten nie znosi pustki i szybko kreuje nowych bohaterów. Po odejściu Griezmanna z Atletico pewnie będzie podobnie, ale serio, dziś, jeśli bylibyśmy fanami zespołu z Madrytu, mielibyśmy potężny ból głowy myśląc o swojej drużynie bez tego genialnego napastnika.

Francuz grał jak z nut i dał właściwie wszystko, co mógł dać zespołowi. Koledzy nie musieli czekać, aż Griezmann wejdzie w mecz, aż nastawi celownik. Nie, już pierwszą sytuację, jaką miał, zamienił na bramkę. Wyszedł sam na sam z Mandandą i nie dał rywalowi żadnych szans, bramkarz poszedł w jedną stronę, Griezmann uderzył w drugą. Kolejna setka? Nie ma sprawy, pan piłkarz spokojnie ją ogarnął. Tym razem w stylu Tomka Frankowskiego, kiedy idealną podcinką Francuz przerzucił wychodzącego golkipera.

Wiecie, co jest w tym najlepsze? Że gdy blisko akcji jest właśnie Griezmann, czuć wieczne zagrożenie, jakby rekin krążył wokół tratwy pełnej rozbitków. A to wszystko nie było przecież oczywiste, to OM lepiej weszło w mecz i Francuz długo nie mógł przejąć piłki, a co za tym idzie przeprowadzić jakiejś składnej akcji. Tylko co z tego, skoro właściwie jego pierwszy kontakt z futbolówką w szesnastce skończył się golem dla Atletico.

A do tego wszystkiego Griezmann mógł mieć co najmniej jedną asystę. Wrzucił świetnie z rzutu rożnego na krótki słupek, dobrze znalazł się tam Godin, jednak minimalnie przestrzelił, piłka tylko musnęła górną siatkę. Była jeszcze podobna sytuacja, tym razem Griezmann wrzucał z wolnego, jednak strzał Saula został w ostatniej chwili zablokowany.

Koncert, prawdziwy koncert. Piszemy o konkretach lub o sytuacjach, gdy do konkretów brakowało centymetrów, ale Francuz szalał i w mniej ważnych scenach. Tu wywalczył stały fragment gry, tam przełożył rywala jak dziecko, gdzie indziej powalczył o piłkę i zanotował ważny odbiór. Porównajcie tylko grę Costy do postawy Griezmanna. Przepaść.

Można było się zastanawiać, czy Francuz to nie jest jeden z tych piłkarzy, którzy przechodzą obok finałów, bo przecież i w finale Ligi Mistrzów, i w finale Euro, napastnik nie zaznaczał specjalnie swojej obecności. Wiadomo, Liga Europy to półka niżej, ale dziś wieczorem wciąż grano finał, któremu zawsze towarzyszy ogromna presja. Griezmann nie miał z nią żadnych problemów.

Barcelona czy ktokolwiek inny z wielkich. Kolejna drużyna Francuza będzie miała z niego wiele pociechy.

Fot. NewsPix.pl

KOMENTARZE (13)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Tomson1922

„One Man Show” i tyle w temacie , a co do jego przyszłości to nie jest wykluczone , że zostanie na dłużej w Atleti. Podobno klub chce przedłużyć z nim umowę i miałby zarabiać 20 mln euro rocznie

irman

Griezmann to top 5 najlepszych piłkarzy na świecie. Takich gości nie da się zastąpić. Simeone będzie miał potężny problem. Do tej pory sprzedaż najlepszych napastników przechodziła w Atletico bezboleśnie. Odszedł Forlan, odpalił Falcao, sprzedano Falcao, świetny był Costa, pożegnano Coste, przyszedł Griezmann. Za Griezmanna nie ma nikogo na oku. Ostatnie transfery ofensywne to niewypały. Martinez, Gameiro, Costa, który na razie zawodzi. W przyszłym roku będzie wielki problem.

Najlepsza dyszka

Zapomniałeś o Kunie 😉

Albin Wikulski

Historia zatoczy koło i Kun wróci za kase za Griezmanna

FC Bazuka Bolencin

Correa się dobrze zapowiadał, ale nie robi postępu (chociaż też nie za dużo szans dostaje), no i często mu się czajnik grzeje i dostaje głupie kartki.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Bardziej kompletny piłkarz od Lewandowskiego

baran

Bayern z Grizmanem poradziłby sobie z Realem.

Albin Wikulski

Może i bardziej kompletny, ale Lewandowski jest lepszą dziewiątką.
Pomiędzy nimi jest jeszcze Mariusz Ujek.

Gdy ci dobrze, gdy ci źle - chodź na anal, nie bój się.
KTS WESZŁO

Mariusz Chujek to był dobry lujek

Tomson1922

* wujek , albo chujek

Heerooy

Przecież Griezmann idzie do legii, pokazywał L na czole po każdej z bramek 😛

John Connor
Los Angeles Galaxy

Ewidentnie w stylu Tomka Frankowskiego ten francuzik.

wpDiscuz