post Avatar

Opublikowane 15.05.2018 20:22 przez

red6

Jesteśmy słabi. Można przeklinać? Jesteśmy, kurwa, słabi. We wtorek w godzinach popołudniowych polska piłka klubowa poniosła kolejną porażkę. Dostaliśmy mokrą ścierą w pysk. Okazało się – znowu – że jako futbol na krajowym poletku jesteśmy zależni od kilku idiotów, którzy chcą wszystkim zagrać na nosie. Ekstraklasa w porozumieniu z klubami podjęła decyzję, że ewentualne wręczenie złotych medali i trofeum Legii Warszawa odbędzie się w stolicy, a nie na stadionie Lecha Poznań. Powód? Istniało dość duże prawdopodobieństwo, że część miejscowych kibiców wbiegnie na murawę lub w inny sposób przeszkodzi w bezpiecznej organizacji tej fety.

Właściwie nie jest to żadna wielka niespodzianka, bo kto słuchał sobotniego „Stanu Futbolu” ten wiedział, że najbardziej realny scenariusz wygląda następująco:

a) jeśli mistrzem zostanie Jagiellonia Białystok, to złote medale i trofeum mistrzowskie otrzyma tuż po ostatnim gwizdku na boisku w Białymstoku,

b) jeśli mistrzem zostanie Legia Warszawa, to złote medale i trofeum mistrzowskie legioniści otrzymają dopiero w Warszawie. Po meczu z Lechem grzeczne zwiną się pod prysznic, później pobiegną do autobusu i pojadą do stolicy, by tam mogli wznieść puchar.

Podczas wtorkowej telekonferencji Ekstraklasy SA z przedstawicielami klubów zapadła decyzja, by tak właśnie zorganizować wręczenie trofeum dla najlepszej drużyny w kraju.

Ekstraklasa, Lech i Legia miały obawy co do zachowania poznańskich kibiców. Wiemy, że większość z nich to rozsądni ludzie, którzy pewnie nawet fety Legii by nie widzieli, bo byliby już w jednym z pobliskich barów i zimnym browarem zapijaliby swój gorzki los. Ale zdajemy sobie sprawę, że znalazłoby się paru idiotów, którym owsiki zabrzęczałyby w dupce i prędzej czy później wybiegliby na boisko – bynajmniej nie po to, by pogratulować Michałowi Kucharczykowi snajperskiego nosa.

Działania osób „z góry” pokazały, że jesteśmy zakładnikami tych paru bandziorów, którzy nie potrafią usiedzieć na miejscu. Że jak ktoś chce przerwać mecz, to i tak go przerwie. Że możemy wyrzucić do śmietnika te bajeczki o nowoczesnych stadionach z doskonałym monitoringiem. Jesteśmy słabi. Jesteśmy beznadziejni. Wystarczy krzyknąć „bu!”, a już mamy brązowe gacie i stajemy na baczność przed oszołomami mieniącymi się kibicami.

Ale czy przeniesienie fety cokolwiek zmienia? Niby tak, ale nie do końca. Bo dziś kibice Lecha najbardziej wkurzeni są na swój zarząd. Zresztą kto widział sceny z trybun po meczu z Jagiellonią ten wie o czym mowa. Już po tamtej porażce paru baranów próbowało wyważyć płot odgradzający boisko od trybun. Tych paru idiotów z trybun wcale nie musi więc „sprowokować” widok Radovicia tańczącego na murawie z trofeum. Mecz może zostać przerwany też wcześniej – byle zagrać na nosie Rutkowskim i Klimczakowi. Pokazać środkowym palec i nie liczyć się z konsekwencjami.

I co wtedy powiedzą decyzyjni? Znów rozłożą ręce i powiedzą „nic nie mogliśmy zrobić, jesteśmy tylko małym Jasiem siedzącym w garści prawdziwych władców piłki, czyli tych przebiegłych mędrców w kominiarkach”? Jeśli już sama groźba zagrożenia podczas imprezy masowej jest powodem, by przenieść fetę do innego miasta, to mamy lepszy pomysł. Rozegrajmy ten mecz w zamkniętej piwnicy w nocy z soboty na niedzielę! Nikt nie ucierpi, nikt nie będzie rozgniewany, nikt nie zakłóci przebiegu spotkania. Bo skoro nie potrafimy zapewnić bezpieczeństwa podczas meczów, to nie organizujmy ich wcale.

Przydałby się teraz taki Grzegorz Skwara w strukturach organizacyjnych, który wyszedłby przed kamery i powiedział: – No zgadza się, jesteśmy dziadami. 

Bo tak się właśnie czujemy. Dziadowsko. Na nic piękne akcje marketingowe, na nic kasa wyrzucana na stewardów czy policję na meczach, na nic ten rozbudowany monitoring. Jesteśmy zakładnikami „kumatych”. Przyjmijcie to do wiadomości – przystojni panowie w pięknych garniturach nie znaczą nic, gdy kibol kiwa paluchem. Oni pokornie ściągną buty, poluzują krawaty i zatańczą im lambadę w samych slipkach.

fot. FotoPyk/400mm.pl

Opublikowane 15.05.2018 20:22 przez

red6

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 148
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Nick
Nick

Stoja na stacji jakies spiewaczki
to? sa z Poznania Lecha chlopaczki
stoją i sapią dysza i placza
bo swego Lecha juz nie zobacza
choć tysiącami tu przybywali
i choc o Lechu ciagle spiewali
to nie wiedzieli ze maja pecha
bo pewna wronka pozre im Lecha
lecz nic się nie bój drogi kibicu
nazwiemy wronkę Lechem dla picu
damy jej Lecha flagi i szale
a na stadionie zrobimy bale
oddamy także to godlo? nasze
i Lechem będzie to z Wronek ptaszek

Monterotondo10
Monterotondo10

Nie pierdolcie już o tej Amice bo się porzygam

theczarek
theczarek

Że ci nie wstyd być częścią tej przaśnej szopki pod wronieckim zarządem. Naprawdę nie było w Polsce bardziej wiesniackiego klubu od Lecha chyba nigdy. Niesamowicie jesteście slabi, mentalność wronieckich zarządców rozlala się od pilkarzy po kibiców.
Wyzywacie wszystko co na wschód od Azji. A tak szczerze mówiąc, juz wy sami wiecie, jaka jest prawda i gdzie jest wieś a gdzie miasto.

szybkiLopez
szybkiLopez

dodaj jeszcze do tego dublet Legii lewaku to już całkiem się obsrasz
Jestem dumny jak widzę ze niczym innnym się nie zajmujesz w życiu tylko Warszawą, nie widzisz tego ale kompleksy cię trawią od środka Buehehe

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

zenek122
zenek122

Kompletny brak honoru w Poznaniu, zróbcie sobie w niedzielę wieczór hejtu i pogardy dla Legii na tym waszym blachofoliowcu, jesteście śmieszni i nawet tego nie zauważacie. Poznańskie kalesony pełne kompleksów.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Psychol
Psychol

Wroniecka idiotko zamknij się wreszcie .nie da sie czytac tych twoich bzdur.wy się tacy tępi rodzicie czy was tam trenują?przyklepcie zgodę z jaga. Pasujecie do siebie.wiesniackie kluby z wiesniackimi kibicami i zarzadem

technojezus
technojezus

No tak znowu kompleksy wzięły górę!
,,Władze Lecha oficjalnie przyznają że nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa piłkarza Legii w czasie wręczania medali”
Skoro nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa to walkower i po problemie.
Ciekawe jakby to w ostatniej kolejce grała Jagiellonia w Poznaniu to czy też by takie cyrki były……
W Poznaniu nie mogą znieść kolejnego upokorzenia stąd prośby i płacze by medali nie wręczano w Poznaniu.
Jak nie Jagiellonia odpierdziela to Lech.
Niedługo zabroni się kibicom i piłkarzom Legii cieszyć, ze zwycięskich meczów wyjazdowych.
P A R A N O J A Nawet PZPN twierdzi że takie zachowanie jest nienormalne.
W Polsce jak w lesie…..

Nick
Nick

cytat z Bońka
Zbigniew Boniek
‏ @BoniekZibi

…..czyli jest tak,na Ł3 można wygrać Super Puchar i odebrać Puchar i medale( Lech,Zawisza,Arka) ale gdzie indziej już nie? Kogoś tutaj p……o,niestety!
03:37 – 11 maj 2018

WujaNieMaEunuchKochany
WujaNieMaEunuchKochany

Tu nie ewentualne jak to ująłeś kompleksy są problemem, tylko to, że po każdej burdzie kiboli, nieważne jakiego klubu jest tylko kara finansowa dla klubu, ewentualnie jeden czy dwóch dostanie zakaz stadionowy i tyle. Reszta zadymiarzy może znowu wszcząć jakąś burdę gdzie indziej bo nie udało się ich złapać i tylko jest gorzej i gorzej. Potem wszyscy zdziwieni, że kluby się boją, że przez kilku idiotów których i tak nie uda się złapać dostaną kolejną karę. I prowadzi to do takiej żenady…

technojezus
technojezus

Dla Lecha ten sezon to totalna kompromitacja.Zawalili koncertowo grupę mistrzowską i teraz nie chcą aby największy rywal – Legia świętowała na ich stadionie jeżeli wygrają MP.Kompleksy i tylko kompleksy i nawet nie próbuj tego tłumaczyć bo tak jak oni się mogą się skompromitować jak Legia wygra MP to niepojęte.
Mnie gówno obchodzą kibice Lecha.To jest wyłącznie problem klubu z Poznania.
Mogą się bać czego chcą ale to nie upoważnia ich do kurwa własnych widzimisię.
Na Lech powinno się dopierdolić kary i koniec kropka.Patologie trzeba niszczyć czy to na trybunach czy w takich klubach jak Lech czy Jagiellonia.
Oficjalny komunikat PZPN:
,,Polski Związek Piłki Nożnej z wielkim zdziwieniem przyjął decyzję Ekstraklasy S.A. i czołowych klubów dotyczących wręczenia najważniejszych nagród na zakończenie sezonu 2017/2018.

Przenoszenie tej ceremonii z miejsca, gdzie najprawdopodobniej może nastąpić najważniejsze rozstrzygnięcie ligowego sezonu, pokazuje brak szacunku dla wysiłku piłkarzy oraz koniunkturalizm władz ligowej spółki.

Nie ma to nic wspólnego z duchem sportowej walki i spontanicznym uczczeniem wysiłku zawodników po najważniejszym meczu sezonu. W informacji władz Ekstraklasy S.A. podanej do publicznej wiadomości nie przedstawiono żadnych merytorycznych argumentów tak dziwnej decyzji. PZPN, jako udziałowiec spółki Ekstraklasa S.A. nie może godzić się na podobne praktyki ligowej spółki.”

I tak na 99% jak Legia będzie wygrywać to w najlepszym przypadku kibice Lecha zaczną wychodzić stadionu, a w najgorszym zaczną się rozróby i będzie przerwany mecz.
Większym zagrożeniem jest sam przebieg meczu, a nie koronacja.
Może niech w ogóle zażądają aby kibice Legii na mecz nie jechali do Poznania bo ,,niebezpiecznie” co nie?
Powinien być walkower bo klub Lech Poznań nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa kibicom jak i piłkarzom Legii.
Już szkoda słów na to co się odwala…..

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

podszyszkownik
podszyszkownik

Nie mieszaj sportu do tego.Jestem kibicem Lecha,i nie przeszkadza mi świętowanie przez kogokolwiek mistrzostwa na Bułgarskiej.Ale to raczej Rutki wystraszyli się o swój biznes,który robią na Lechu.I myślę że w Poznaniu dojdzie do burdy,gdyż kibole chcą wymusić na Rutkach sprzedaż klubu.A jeżeli mamy się liczyć nie tylko w walce o 2-4 miejsce i to szybko,to trzeba zarząd jakoś przymusić do odpowiedniego działania.Tak w Poznaniu szumi,tu i ówdzie.A poza tym,pewnie Rutkowskim nie przeszkadzałoby,gdyby był walkower dla Legii.Nie byłoby kibiców,i spokój.Sprawa rozwiązana.Znowu posmarują kumatym,i będzie się dalej kręcić.Beeeeeeeeeeee.Rzygam,tym.To ma być sport,walka o najwyższe cele.Zestarzeją się moje dzieci,i ciekawe czy coś się zmieni…

theczarek
theczarek

Gówno prawda, czeresniaki nie chcą upokorzenia dlatego wymyslili bajeczke o wielkim zagrożeniu i udają, że to inicjatywa ekstraklasy.
Mam nadzieję że ten wroniecki rak polskiej piłki zapadnie się wkrótce pod ciężarem własnego jadu i frustracji i na zawsze zgnije w czelusciach lig okręgowych. Ani to godny rywal sportowy ani partner wizerunkowy dla Legii i eklapy. Same problemy i kompleksy.

Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski

Skoro Lech nie może sobie poradzić z organizacją to nie wiem dlaczego nie przenieśli meczu do Warszawy

The BFIYEH
The BFIYEH

Dlaczego? bo w Warszawie lechitom medale z szyji zrywano..może dlatego

PhoenixLk
PhoenixLk

akcja i reakcja… Piłkarze Lecha za szybko zaczęli śpiewać piosenki o Legii – kilka osób to usłyszało… Nie mnie to oceniać – nie podobają mi się rękoczyny… ale i nie jestem zwolennikiem śpiewania przez piłkarzy piosenek o innych klubach…

xavy1234
xavy1234

Wasza nowa stara ikona hamalajnen też śpiewał na legle a dzisiaj całuję herb losserki

theczarek
theczarek

Ale wiesz w ogóle o co chodziło (przyspiewki) i ze to było sto lat temu na starym stadionie w innych czasach?
Nic już nie pomoże Amice w odzyskaniu wizerunku, to rak polskiej piłki, wstyd ze tski twór gra w eklapie.

Chubs jednak nie ma przypadku w tym, jak się o nim wypowiadają legendy Lecha Reiss i Okonski. Jeden i drugi uznaje ten twór za gówno i chyba jednak mają rację.

Aczkolwiek mam wrażenie, że już nieflugo masa krytyczna zostanie przekroczona, i wtedy kibice z Poznania przegonią tych wronieckich przeszczepieńców i wróci normalność w tym klubie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
technojezus

I kto tu mówi o pustym łbie?
Naczelny błazen Weszło?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

StryjekSylweriusz
StryjekSylweriusz

Odezwała się tęczowa europejka z Posen. Kto tu ma mentalność żulików, ment i mend? Właśnie widać. Wychodzi burak z ziemniaka

Psychol
Psychol

Ty za to masz super mentalność. Ameba umyslowa

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raducioiu
Raducioiu

areq
areq

Ale wiecie,że to są wasze Warszawskie fobie? Chcieliście po prostu poświętować na Lechu i tyle.Wiecie dobrze,że jak Legia będzie remisować czy wygrywać to i tak jakieś zakapiory najprawdopodobniej przerwą mecz!!! FETA NIE MA NIC DO TEGO!!! Też uważam to za kretynizm ,ale takie są realia.Ryzyko jest zbyt duże.Świętowanie Legii może oznaczać regularną bitwę,bo nie sądzę by kibice przyjezdni siedzieli potulnie jak baranki, jak im będą piłkarzy bić..:( Co do samego „ulegania”.Włodarze prawie każdego klubu w Polsce „ulegają” wąskiej grupie stadionowych bandytów,zmienić to może jedna prosta rzecz.Za recydywę zamieszek na stadionie klub powinien zostać zdegradowany o klasę niżej.I tak do skutku,aż do okręgówki….

Nick
Nick

przeczytaj komentarz Bońka i zachowanie kibiców Legii po PP[ na Ł3 Lecha Zawiszy i Arki

areq
areq

Pragnę tylko przypomnieć,że cytowane przez Bońka mecze odbywały się w finale PP.OBIE drużyny miały zatem szansę na sukces i obie drużyny miały szansę na wygraną.Poza tym- po zwycięstwie Lecha nasi piłkarze zostali zaatakowani i pobici w tunelu oraz podczas ceremonii rozdania medali.Czy chcecie tego samego dla Waszych piłkarzy? Ja jako normalny kibic nawet bym parę razy klasnął na trybunach bo co innego nie lubić drużyny a co innego docenić sukces.Ale zdaje sobie sprawę że trafiliby się pseudokibice ,którzy postanowili by z zasady dać lepę Radovicovi czy Vuko.Wiem że to jest zwykły bandytyzm i napisałem jakie kary powinny być za coś takiego (degradacja za recydywę!).Powtarzam jeszcze raz.Igramy z ogniem czy wybieramy mniejsze zło? Boniek taki cwany? A co zrobił od czasu finału w Bydgoszczy? Populista kuźwa jak Lepper czy inny Mikke.Słodko pierdoli głupoty a winę za brak zmian zrzuca na spółkę zarządzającą ekstraklasą…

Buncol
Buncol

Nie kompromituj się tymi wymysłami bo żaden piłkarz Lecha nie został tknięty. Piłkarze Lecha odebrali dwa lata temu medale i cieszyli się ze swoimi kibicami na stadionie Legii. Nikt ani piłkarzy ani kibiców nie ruszył. Ale to Warszawa. I nie dziw się ze czasem możecie od nas przeczytać „jesteśmy waszą stolicą”
Właśnie takie sytuacje pokazują gdzie jest stolica a gdzie prymitywna prowincja

Przem37
Przem37

Chłopie mówisz o kulturze? W 2004 roku jak dostaliscie zakaz to kibice Lecha wypuścili was na swoje sektory i zatrudnili ochronę do pilnowania warszawskich aut. Sprawdź co się stało w Warszawie.
A hasła w stylu Jesteśmy waszą stolicą są słabe o świadczą o ich autorach, w większości od paru lat mieszkających w stolicy, którzy leczą swoje malomiasteczkowe kompleksy i są bardziej warszawscy od powstańców z 44 roku.

Buncol
Buncol

Ja podałem przykład zachowania z 2014 a ty z 2004 roku.
Napisz mi Ensteinie który przykład jest bardziej aktualny?
Jeszcze napisz coś o burdach z połowy lat 90 tych

Fakty są takie że piłkarze Lecha odebrali dwa lata temu medale w Warszawie i nic nikomu się nie stało. W Poznaniu jak widac jeszcze nie dorośliście.
Kto wie moze za 10 – 15 lat już się ucywilizujecie

karwasz_w_twarz
karwasz_w_twarz

Ej Buncol, a kopanie kibica po głowie na murawie sprzed roku pamiętasz czy już uleciało? To jest kultura stolycy?

Buncol
Buncol

ilu było rannych?
Ilu zabitych z Gdańska?
Czy piłkarzy Lechii tez pobito?
Dantejskie sceny w Warszawie opisujesz wiec pewnie wymordowali wszystkich przyjezdnych z Gdańska łącznie z piłkarzami

karwasz_w_twarz
karwasz_w_twarz

Panowie, mamy powyżej przykład debila

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

theczarek
theczarek

Eee, ze masz jeszcze siłę bronić tych wronieckich wieśniaków u Waszego steru.
Naprawdę nic nie dadzą te tony tekstu, do swojej pokaźnej gabloty doklejcie kolejną kompromitacje i koncie sezon który jak na Lecha wyszedł całkiem spoko, trofeów uzbieralo się parę – wyjazdowe wpdole przez ponad pół roku, odpdniecie z pucharów z ogórami, wypowiedź Reissa, teraz ten kompleks Mistrza, po drodze dwa ustawione mecze ze skandalozą zamiast czerwonych kartek w których czystość nie da się niestety wierzyć i to bez złośliwości. Ostatnia komedia czyli wykartkowanie się ławkowicza który nie grał bo miał być niezawieszony na Legie:)
Gablota jak co roku pełna.

Wezcie pogoncie ten wroniecki zaciąg bo już i z kibiców i pilkarzy zrobił zasciankowy twór budzący wszędzie już tylko konsternacje.

Aha i proponuję pogonic Tralke, dla mnie ten gość to kwintesencja charakteru będącego owocem mariażu Wronek z Poznaniem. Nie wierzę że z nim e składzie jakikolwiek zespół będzie miał tak zwane jaja.

Przem37
Przem37

Mówisz o tym z 2004 roku. A może chodzi Tobie o finał PP w Bydgoszczy?

walgierz
walgierz

Piszesz jakby tym od mordobicia zależało na jakim szczeblu gra ich klub. Serio w to wierzysz?

areq
areq

Ilość fanatyków zmniejszyła by się diametralnie,poza tym z kim by się mieli naparzać? Popatrz Widzew i ŁKS.Podłączają się po inne grupy zakapiorów bo na swoim stadionie z kim mają rozpierduche robić? Z Drwęcą czy innym Zniczem?

LegionPoludniowy
LegionPoludniowy

To kurwa koniec z meczami na Bułgarskiej i mecze bez „publiczności” do końca sezonu 2018/2019. PAsuje? Jak nie to wypierdalać do KAzachstanu.

Prorok_Lebioda
Prorok_Lebioda

Nie obrażaj Kazachstanu, tam jest przynajmniej cywilizacja.

areq
areq

Do Kazachstanu to macie bliżej ,to ten sam region kontynentu w końcu

vincent van cock
vincent van cock

ten sam region , rzut beretem jak z Poznania do Islandii

theczarek
theczarek

Ze wam nie wstyd i dalej brniecie. Naprawdę żenada.
Tacy kibice a wronieckich czeresniakow pogonic nie potrafią, ile jszcze Reissow i Okonskich ma Wam wypluc w twarz prawdę żeby w końcu dotarła? Naprawdę wroniecka mentalność tsk głęboko już siedzi w kibicach? To już nieodwracalne?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buncol
Buncol

Dokładnie pejsbuk
Maczet i noży nie używamy jak to robią w Krakowie, flag nie palimy jak to zrobili kibice Zabrza z Piastem a i rywala z Białegostoku na stadion wpuszczamy mimo że sami nie jesteśmy wpuszczani przez lata.
Mamy w Warszawie dużo do poprawy bo jesteśmy za grzeczni dla innych.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

vincent van cock
vincent van cock

to chyba nie do mnie ? w co brniemy ? ja tylko wyśmiałem braki z elementarnej wiedzy geograficznej , że im nie wstyd takie brednie powtarzać i brnąć w tą żenadę , ciekawe czy to odwracalne?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buncol
Buncol

Nie potrzeba skarg
Wystarczy że się upodobnimy do reszty i już nas wszyscy polubią.
Zaczniemy od najblizszego Super Pucharu gdzie zabronimy zwyciezcy odebrać medale jeśli to nie będzie Legia.
Potem poganiamy z maczetami i nożami a na koniec zaprosimy kibiców jagi na stadion po czym potrzymamy dwie godziny i ich nie wpuścimy,
Będzie super zabawa a i szacunek zyskamy wśród innych ekip

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LegionPoludniowy
LegionPoludniowy

„mecz Legii samej z sobą” – tak się kończy chodzenie na wagary……
rozmowa z kretynem nie ma sensu

JesusChristPose
JesusChristPose

nie z kretynem a z „prawniczkom”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Murphy
Murphy

To jest zwyczajny dramat.
W zasadzie brak słów żeby to racjonalnie skomentować.
Co następne? Jakiś zawodnik nie będzie mógł zagrać, bo się tym czy innym debilom nie spodoba, i będzie zagrożenie że coś się stanie?

gryf01
gryf01

Tak jest. Ekstraklasa powinna zabronić występu Hamalainenowi. Pewnie nie zabronili tylko dlatego, że akurat jest bez formy – szanse na to, że wkurzy kibiców są niewielkie. 🙂

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Niby bez formy, ale gola na 2-0 w niedzielę załatwił; tak zestresował młodego łebka z Górnika, że ten walnął samobója. Chociaż 90minut nawet jemu tego gola przypisuje, ale tam mają swoje standardy uznawanie goli i choć nie mają racji to uparcie się tego potem trzymają 😛

gryf01
gryf01

Racja. Chociaż po tym jak spartolił dwie poprzednie setki, nie zdziwiłbym się gdyby to też spieprzył ale Zabrzanin przyszedł mu z pomocą 🙂

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Jedną widziałem, pudło straszne. Ale moim zdaniem tego Sheridana bodaj z Piastem to w tym sezonie już nikt nie przebije, choćby nawet chciał 😀

PhoenixLk
PhoenixLk

były dwie – najpierw na wślizgu po wrzutce Kuchego, potem pomylił piłkę z rugby po podaniu Vesovicia…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Tak to widział Jacek Gmoch…

DILHpjKXcAI3eO_.jpg
zuy_pan
zuy_pan

No ja nie wiem, Hamalainen nawet jak cały sezon grał piach, to potrafił wejść z ławki z Lechem i strzelić jakiegoś zwycięskiego farfocla

TS_Wislak
TS_Wislak

Pogodzi wszystkich Jaga i medale odbiorą w Białystoku!

WujaNieMaEunuchKochany
WujaNieMaEunuchKochany

Ten deszcz kału wyglądałby zacnie z perspektywy czasu gdyby faktycznie tak się stało!

Taiczo
Taiczo

Skoro gospodarz nie umie/nie che zapewnić bezpieczeństwa to mecz bez publiki lub z ograniczoną publicznością. To jest patologia made in amica poznań, z którą należy walczyć.
Legia powinna ogłosić bojkot gali ekstarklasy za całkowity brak szacunku dla marnej momentami chujowej ale jednak rywalizacja sportowej.

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka

Ok, więc na legijnych forach czekałby mnie za to lincz, ale tu wśród całej gamy różnorakich półmózgich trolli jest też wielu rozsądnych ludzi więc tutaj to napiszę:

Owszem, jak Weszło to ujęło jesteśmy zakładnikami bandy debili na trybunach. Ale czy ktoś naprawdę wątpi, że fetowanie mistrzostwa przebiegłoby bez zarzutu? Na stadionie Legii w zeszłym roku co się stało? Kopali się po głowach między sobą, idioci. Jak można czuć się w takiej sytuacji bezpiecznie będąc na miejscu piłkarzy i sztabu? Na samym środku boiska typ dostał w pizdę od swoich „braci” bo chciał się cieszyć z piłkarzami. Nie wmawiajmy sobie, że tylko na Lechu jest takie bydło, to domena prawie każdej ekipy w kraju.

PS. Bardziej żartobliwie proponuję więc fetowanie na sektorze kibiców gości, albo blisko niego w sektorze buforowym. Ewentualna próba wpierdolu ze strony kibiców Lecha spotka się z reakcją kibiców Legii i będziemy mieli średniowieczną bitwę na żywo.

W międzyczasie nie zapomnijmy, że jest jeszcze mecz do rozegrania i Jagiellonia na pewno nie złoży broni.

Marrunios
Marrunios

Nie o tym jest artykuł. Chodzi o to że nie można wyegzekwować przestrzegania prawa. Takie no-go zone, tyle że rozszerzone na stadion.

areq
areq

Się kuźwa dziennikarzyna wczoraj urodził i pierdoli jak potłuczony…to nie jest jeszcze normalny kraj…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Murphy
Murphy

@Moshe, żadnego fetowania w Poznaniu by nie było. Bo z kim? Z tym tysiącem czy ile tam będzie kibiców z Warszawy? Chodzi zwyczajnie o tą dekorację z oprawą. Podejście pod sektor wyjazdowy krótka radocha i do szatni i do Warszawy, gdzie faktyczna feta miałaby miejsce.
Chodzi zwyczajnie o to żeby to się bezpiecznie odbyło. A jeśli Lech nie potrafi tego zorganizować, to cóż, zamknąć trybuny, i grać przy zamkniętych. Ale czy to ma sens?

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka

No właśnie, sytuacja patowa bo znów bylibyśmy tymi wspomnianymi w artykule „zakładnikami”. Są przecież wśród kibiców Lecha osoby, które chcą zwyczajnie ten mecz obejrzeć i choć wielu z nich pewnie będzie obrażać rywala, to jednak odpuściliby jakieś wszczynanie awantur. Szkoda takim ludziom też tego widowiska odbierać, ale rozumiem w zupełności Twój i Marruniosa punkt widzenia.

patstone
patstone

Sądząc po liczbie like’ów i dislike’ów pod komentarzami przychylnymi i nieprzychylnymi legii, weszlo to jest takie trochę forum legijne.

gryf01
gryf01

Legia ma najwięcej kibiców. Zwłaszcza teraz, bo wygrywa. Ale jeśli mistrza zdobędzie Jagielonia to i like’i będą inne 🙂

patstone
patstone

Gryf01, bo Legia ma najwięcej kibiców? Gówno nie prawda. Jakie artykuły, taka publika.
Na stronie wyborczej też wszyscy nienawidzą pisiorów, a Tuskowi to by obciagneli za dopłatą, a jednak nie wszyscy Polacy głosują na PO czy nowośmieszną.

gryf01
gryf01

Też prawda. Ale zobacz sobie jaki jest wysyp postów z Poznania i jaki rozkład like’ów po zwycięstwach Lecha? To normalne, że kibice drużyny która przegra chowają się, a ci wygranej są aktywni na forach.

theczarek
theczarek

Reiss i Okoń też lajkują wrzuty na Amice a to Lechici z krwi i kości więc nie masz racji.

CocaColaZeroCukru
CocaColaZeroCukru

Jak są bandą debili to kim Ty jesteś i wszyscy dookoła ? Bo jeżeli dałeś się podporządkować bandzie „debili” to jakie określenie będzie pasowało np do Ciebie?
Najśmieśniejszy jest fakt „nienawiści” między jednymi i drugimi. Nakręcenia janków i masy kretynów przez wszystkie media w Polsce przyniosły świetny skutek. Jest napinka, są emocje ,nakręca się marketing i wszyscy zadowoleni. A bandy „debili” z jednej i drugiej strony łączy wiele od dawna , a o „nieformalnym” pakcie o nieagresji wiedzą wszyscy oprócz typowych wojowników waszej maści.

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka

Odpowiadając na pytanie: Jestem takim typem, który uważa że gdyby wszyscy myśleli w podobny sposób to mielibyśmy zarówno race na trybunach jak i pewność, że żaden zjeb nie będzie próbował napinać dupy i wyważać płot. Nie chodzi o pewność, że kibice gospodarzy (w jakimkolwiek mieście) nic nie zrobią, chodzi o to że choćby taka pokazówka jak w Gliwicach i Poznaniu w tym sezonie jest wystarczająca by mieć wątpliwości ws. bezpieczeństwa. Lepiej dmuchać na zimne niż lamentować nad szkodą.

Bednar19951
Bednar19951

I tak oto doszło do niebezpiecznego precedensu, kiedy przez niechęć i nienawiść jeden z klubów nie może nawet w normalnym trybie świętować MP. Jeżeli gospodarz spotkania nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa, aby mecz i ceremonia odbyły się zgodnie z regulaminem, to mecz powinien zmienić swoją lokalizację, tak jak wnioskowała to strona z Warszawy. A skoro tak się nie stało, skoro Legia ma być wygoniona pośpiesznie do szatni, chwilę po meczu, mając odebrane nawet prawo do świętowania mistrza ze swoimi kibicami na sektorze gości, to sorry. To precedens, na ich miejscu zbojkotowałbym galę ekstraklasy i żaden piłkarz Legii nie powinien się tam pojawić. Niech wyślą jakiegoś pełnomocnika po puchar i medale!

Idąc dalej tym absurdalnym tropem, Legia, mając słuszne prawo obawiać się miejscowych, żądnych krwi, powinna zażądać od Lecha aby wynajął dla ich piłkarzy wozy opancerzone, do transportu z lotniska na stadion i z powrotem. Jak podczas Wojny futbolowej z 1969. Jak już wojna, to wojna!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bastion79
bastion79

Państwo teoretyczne, chuj dupa kamieni kupa.

GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP

nie powiedzialbym ze teoretyczne, po prostu tak jest latwiej dla wszystkich

emperor
emperor

Jak napadną nas Ruskie albo Niemcy, a najpewniej po społu, to kumaci pierwsi ruszą do obrony, ratować dupska takim piknikom jak autor powyższego tekstu !#@!!#@@[email protected]#@@@!!!!!!!

DiabelskiAnanas
DiabelskiAnanas

Owszem, „kumaci” ruszą pierwsi, ale obawiam się, że nie do obrony, a do szabrowania sklepów 😉

emperor
emperor

Spokojnie. Jak Naród Polski się w końcu obudzi, to będzie stad spierdalać szybciej niż wjechaliście na tankach w 44 .

wscieklybajpas
wscieklybajpas

tak, tak. Kumaci są tak bojowi i waleczni, że szalikami i pałkami teleskopowymi powstrzymają czołgi i pociski balistyczne XD

emperor
emperor

#takbędzie

gryf01
gryf01

Bardziej prawdopodobne, że nikt na nas nie napadnie, będziemy żyli w zgodzie i pokoju, a „kumaci” będą w więzieniach, gdzie ich miejsce.

Marrunios
Marrunios

Czekam na wytyczne dotyczące stonowania radości po strzeleniu bramki przez Legię.

JesusChristPose
JesusChristPose

ale znak eLki można pokazywać? w końcu obie drużyny na literę „L”

Tralalala
Tralalala

Tak myślę, że po końcowym gwizdku w Poznaniu Legia poleci do Warszawy samolotem, ale pewnie wszyscy boją się o tym napisać, bo jeszcze jakaś banda kretynów urządzi im komitet pożegnalny na Ławicy…

mk7
mk7

Około 30tys osób to całkiem sporo i nie ma realnie 100-procentowej pewności zapanowania nad takim tłumem – w którym jest powiedzmy dodatkowo 1000 zadymiarzy, z których jakaś część nie używa mózgu. Problem rozwiązałoby pewnie postawienie kilkuset, a lepiej kilku tysięcy uzbrojonych policjantów, ale i tak mogłyby powtórzyć się dymy takie jak Bydgoszcz PP2011 albo w Warszawa PP2004. Świętowanie Legii na Lechu.. hmm to coś na kształt wyborów mister gay na zlocie narodowców – to się nazywa impreza mocno podwyższonego ryzyka. Tłum to żywioł, dlatego mądrzejsi niż my spotykają się, żeby wybrać najlepsze rozwiązanie. Ciekawe co mądrego cwany tutaj redaktor powiedziałby na takim spotkaniu? Zaproponowałby rozegranie meczu w piwnicy? Serio?! To oczywiście wstyd, że tak trudno zorganizować cywilizowane zawody i cywilizowaną uroczystość, ale jeszcze raz – pamiętając historię – kibole i cywilizacja to jakby dwie różne sprawy.

M.
M.

To wpuścić 1.000 kibiców . Łatwe. Do opanowania.

vincent van cock
vincent van cock

jakimi dziadami ? jesteśmy beznadziejni kurwa i brawa dla Gorzowa , ceremonia wręczenia pucharu powinna być w Gorzowie

Optiv
Optiv

W końcu głos rozsądku!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jacek Nysa
Jacek Nysa

A ja myślałem że właśnie na Weszło nie będą ukazywać się takie artykuły przypominające treści lekcji wychowania w rodzinie socjalistycznej czy też dziennika telewizyjnego za czasów późnego Gomułki.
Kompletna beznadzieja czy autoowir artykułu ł nie przyszło do głowy że gdyby nie kibole to on nie miałby pracy.
Gdyby nie te młyny, nie te oprawy gdyby nie ludzie przyjeżdżają z całego świata oglądać to frekwencja na stadionach byłaby na poziomie ligi słowackie.j i faktycznie nie mają takich problemów .

Kcramsib
Kcramsib

Kolejny który wierzy, że młyny i oprawy obchodzą kogokolwiek, prócz ich uczestników… a prawda jest taka, że na każdego obecnego na meczu „kumatego” przypada pięciu „Januszy”, którzy zostaną w domu, bo nie będą chcieli słuchać ciągłego rzucania kurwami, wąchać dymu z rac i narażać się, że jakiś troglodyta ustrzeli ich kamieniem/da w gębę. I pomyśl: na której z tych grup bardziej zależy klubom?

Znaffca
Znaffca

Kcramsib aż mnie sprowokowałeś aby zabrać głos. Ani nie jest tak, że ludzie chodzą na ekstraklape żeby oglądać trybuny ani nie jest tak jak Ty piszesz. Na Zawiszy nie było „kumatych” a ile ludzi przychodziło? Raczej myślę, że na jednego „kumatego” przypada 3 „januszy” którzy przyjdą na mecz aby zobaczyć widowisko(czyli też jego nieodzowną część jaką są trybuny i atmosfera na nich panująca).

PS. Podaj jakikolwiek przykład w Polsce gdzie wyautowanie ze stadionu „kumatych”, nawet nie tyle co podniosło frekwencje, co jej znacząco nie obniżyło.

Optiv
Optiv

Jakbyś chociaż na mecze chodził, to byś wiedział jak to wygląda …

Jacek Nysa
Jacek Nysa

Odpowiedż jest oczywista już wiele razy kibole w ramach protestu nie przychodzili na mecze i frekwencja tak drastycznie malała a atmosfera była jak w A klasie ,że zagrażało to egzystencji klubów i przychodzili prezesi z podtulonym ogonem przepraszać.Taki najbardziej spektakularny przykład jaki przychodzi mi do głowy to jak Bednarz chciał zrobić porządek z kibicami na Wiśle .O Bednarzu już dawno zapomnieli a kibice są właścicielami klubu..
Właściwie poza Niecieczą nie ma takiego klubu ,który by tego nie przerabiał.

Pozniej wymysle nick
Pozniej wymysle nick

to sie nazywa przeciwdzialanie ew. zapobieganie. Uwaga bo to bedzie raczej przyciezkie porownanie ale nikt nie resocjalizuje pedofili oprowadzajac ich po przedszkolach. Nie zyjemy w idealnym swiecie. Zapinamy pasy w autach zeby nie wyleciec przez przednia szybe kiedy jakis najebany idiota wyprzedza Matizem ciągnik siodlowy i musimy „uciekac” na pobocze. Po co ryzykowac? Oczywiscie mozna kierowac przytyki typu „bydlo z bulgarskiej”, „nie potrafiliby sie zachowac”, „bylby wstyd na cala Europe” ale nie oszukujmy sie dotyczy to wszystkich, a przynaleznosc klubowa to tylko barwy, ba, wszedzie znajda sie pojebancy, nie tylko na stadionach. Jeszcze raz powtorze, po co ryzykowac? Ale Weszlo jako takie tego nie zrozumie zbyt zaslepione swoja prywata wymierzona w Poznań. No i Warszawa zapewne niepocieszona, ze odebrano jej szanse wbicia triumfalnie flagi na terytorium wroga na ktorego ma przeciez tak wyjebane…

Buncol
Buncol

Jagielonia nie wpuszcza kibiców Legii przez 4 lata w ramach prewencji.
Lech odmawia wręczenia medali Legionistom w ramach prewencji.
Czekam aż Legia w odwecie zamknie sektor przyjezdnych na cały przyszły sezon.
Oczywiście też w ramach prewencji.

Pozniej wymysle nick
Pozniej wymysle nick

wiekszosc kibicow Kolejorza jest pograzona w glebokiej depresji po wiosennych „wyczynach” swoich ulubiencow i jest juz raczej pogodzona z tym przegranym sezonem/losem ale jak w kazdej wiekszej grupie ludzi zawsze znajdzie sie odsetek nieprzystosowanych spolecznie, a w tym wypadku, fety Legii w Poznaniu, istnieje naprawde powazne zagrozenie jakimis burdami. Naprawde chcecie zeby znowu o nas(Polakach) pisano w czolowkach gazet w calej Europie? No fakt faktem dla odmiany pisano by o kibicach Lecha, a nie Legii(nie moglem sie powstrzymac)…

JesusChristPose
JesusChristPose

zamiast zamykać sektor przyjezdnych, lepszy geszeft można zrobić sprzedając bilety z tego sektora własnym kibicom 🙂

ot.ja
ot.ja

Uwaga, bo to będzie przyciężkie (czy tam głupie – ale co tam) porównanie: w samochodach rocznie ginie mnóstwo ludzi, do tego wiele wypadków jest spowodowane przez pijanych kierowców – idąc Twoim tokiem rozumowania, gdyby teraz wszystkim zabrać prawo jazdy, zabronić jeździć samochodami, i zabronić spożywać alkohol, to problem by się rozwiązał – takie to trochę głupie, ale wiesz, trzeba zrozumieć, przecież lepiej zapobiegać. Do tego wpisało by się to w modę panującą ostatnimi laty w naszym pięknym kraju – nie możemy sobie z czymś poradzić – zakazać.

PhoenixLk
PhoenixLk

Najgłupsza z możliwych decyzja… Współczuję kibicom Lecha, że tak zostali potraktowani… tak – mimo tego, że wśród kibiców tego klubu zdarzają się wybitnie pomylone osoby – współczuję tym 99,99%…

Przy okazji – co z dekoracją Lecha? Zajęli 3 miejsce – za to też chyba są jakieś medale…

I jeszcze jedno… pojawiają się tu i ówdzie głosy, by przyznać Legii walkower (Lech nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa, i tym podobne teksty…)

OŚWIADCZAM WSZEM I WOBEC, IŻ BĘDĘ JEDNYM Z PROTESTUJĄCYCH PRZECIWKO TAKIEMU SKURWYSYŃSTWU… PIŁKA NOŻNA POLEGA NA STRZELANIU BRAMEK, A NIE NA PISANIU RÓŻNYCH OŚWIADCZEŃ I PODEJMOWANIU RÓŻNYCH DECYZJI

PhoenixLk
PhoenixLk

z drugiej strony – nawet ta jedna setna procenta wystarczy, by zrobić dym… Ekstraklasa dmucha na zimne (pokłosie finału PP?)… ale przesadza…

Wierzę, że kibice Lecha zagrają tym wszystkim decyzyjnym na nosie i pokażą klasę

Zenon Zawodowiec
Zenon Zawodowiec

Hej, a pamiętacie książkę pod tytułem „Fanatycy” i jej kampanię promocyjną?

Fidel
Fidel

Ojej nie myl wesołych przygód na wyjazdach, „promocji” na stacjach benzynowych, grzybobrania, honorowego stawania w obronie barw, okradania małolatów z szalików w innym kolorze niż nasz, sprzedawania kosy chłopakom z sąsiedniej klatki, dilerki, bratania się po wsze czasy z dilerami z innego miasta którzy dadzą nam zniżkę, zrywania braterskiej więzi z dilerami z innego miasta którzy dawali nam zniżkę bo goście z sąsiedniej miejscowości dali lepszą cenę z chuligańskimi zachowaniami i bandyterką… a nie… czekaj.

DeSToR
DeSToR

Ustanowić prawnie, że policja może strzelać z broni palnej poniżej pasa do chuliganów stadionowych i po sprawie.

Pozniej wymysle nick
Pozniej wymysle nick

lepiej od razu w glowe. Po co sie ograniczac? I stan wojenny najlepiej od razu wprowadzic. I reglamentację dóbr. I ustalany przez państwo codzienny grafik czynnosci przygotowany dla kazdego obywatela.

DeSToR
DeSToR

Jeśli ktoś zagraża zdrowiu lub życiu kogokolwiek powinien być pogodzony z faktem, że jego działania zostaną stłamszone wszelkimi możliwymi sposobami. To właśnie polskie prawo jest chore, że chuligani mogą strzelać z rakietnic do drugiego człowieka, że mogą wymierzyć plaskacza piłkarzowi, że mogą zachowywać się jak bezkarne bydło, dla którego stadion jest miejscem małpich figli z zagrożeniem życia innych. Nie uprawiaj demagogi historycznej. Osobiście byłem i jestem za powstańcami z wolnych związków zawodowych, ale co to ma do rzeczy teraz? Ty wiesz w ogóle co to był stan wojenny? I dlaczego władza strzelała do Naszych? W 70′ czy 80′ nikt z „Naszych” nie zagrażał bezpieczeństwu, zdrowiu i życiu. Ludzie chcieli godnie żyć i tyle. A dziś zwierzęta i bydlaki mają wolność i możliwości rozwoju, pracy i płacy na o wiele większym poziomie, ale wolą oddawać się swoim bydlęcym instynktom.

Pozniej wymysle nick
Pozniej wymysle nick

no tu sie zgodze. Mam po prostu alergie jak slysze o nadmiernej ingerencji panstwa w zycie szarego czlowieka, ale smutna prawda jest taka, ze czesc(o ile nie wiekszosc) spoleczenstwa takiej „opieki” w postaci bata niestety potrzebuje.

JesusChristPose
JesusChristPose

akurat ogolenie do gołej skóry z wszystkiego co bandyta posiada i pochował, nie byłoby takie złe. jak wiadomo, bandyta nie tyle boi się odsiadki, co przepadku mienia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

10swi.stak
10swi.stak

Kurwa… Weszło ma schizofrenie! Nie dalej jak tydzień temu wspierali „kumatych”, bo bandyckie działania Policji doprowadziły do zatrzymania przedszkolanki. Chuj, ze fakty o tej kobiecie są zgoła inne, ale sprostowania nie będzie… Najwyższa pora pozwolić prokuraturze postawić kilka zarzutów, dojebać horrendalne kary za burdy stadionowe. Wystarczy poczytać sztandary tych bandytów… PDW. No kurwa!

PhoenixLk
PhoenixLk

chętnie bym poczytał o tej przedszkolance… jakieś źródło?

Nenad Bjelica
Nenad Bjelica

Poznań nie dorósł mentalnie do poważnej piłki. Kompromitacja i wstyd dla tego klubu i zarządu Ekstraklasy… w którym akurat bryluje prezes Lecha. Niestety wizerunkowo ucierpi cała polska piłka. Rywalizacja sportowa związana jest ze zwycięstwami i porażkami, z medalami i smutkiem, jak ktoś tego nie rozumie to nie dorósł do poważnej rywalizacji. Bo problem z tym mają zazwyczaj tylko dzieci.

Glazox
Glazox

„Decydujące rozmowy odbyły się we wtorek podczas wideokonferencji w której udział wzięli przedstawiciele Lecha, Legii, Jagiellonii i Ekstraklasy. (…) Co istotne – taki plan zaakceptowały wszystkie strony.”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

drBolkins
drBolkins

Teraz jak Legia przegra to będzie że piłkarze grali zastraszeni xD super decyzja

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Tomsheen
Tomsheen

Ja widzę świetną okazję do punktowania wieśniackich postaw.
Legia jako (były) wojskowy klub, przyjeżdża na stadion „rosomakami”, piłkarze chronieni przez „Black water” i nic nikomu się nie stanie. Tzn nikomu z Warszawy, bo kibicom z Poznania którzy dopingują Amicę a dostali zawał to już musi pomóc klub z licencją z Wronek…

JesusChristPose
JesusChristPose

skoro mecz u Kolejorza, to Legia powinna wsiąść w pociąg pancerny. mamy chyba w Polsce jeszcze jakiś jeden sprawny, jak mniemam…

edit:
nawet w Warszawie jeden stoi
„ciężka drezyna pancerna PT16 (Panzertriebwagen 16) w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie; od 2001 Panzertriebswagen 16 znajdował się w Skansenie taboru kolejowego w Chabówce, obecnie w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie.”

bigos
bigos

przychodzi pederasta i prosi kościelnego o rękę jego córki,przychodzi legia do ekstraklasy i prosi o przeniesienie meczu do Warszawy,Europa kona ze śmiechu ,Serbia ogłasza zwycięstwo

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

StryjekSylweriusz
StryjekSylweriusz

Dla mnie płaczkami w tej sytuacji sa władze Lecha (nie kibice). W stylu: Buuuu, nie możemy zapewnić bezpieczenstwa, jesteśmy do dupy jak nasi piłkarze

okrutnik
okrutnik

wystarczy poczytać niektóre komentarze , i człowiek od razu zgadza się w 100 % z powyższym artykułem.

szybkiLopez
szybkiLopez

Buahahaha
Ulatowski frajerze ustawiaj ku… w szpalerze

JesusChristPose
JesusChristPose

szpaler dotyczy sytuacji, gdyby Legia zapewniła sobie tytuł mistrzowski wcześniej.

jak mawiał Kazio Górski: „mecz można wygrać, można też przegrać, a można także zremisować”

nikus000
nikus000

Bol dupy weszlo…o legla
Czy wyobrazacie sobie zeby Real swiecil mistrzostwo na Barcelonie ,Arsenal na Tottenham,United na City itd…

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...

„Jesteśmy słabi. Można przeklinać? Jesteśmy, kurwa, słabi.” – uff, dotarło!

Nie Ma Spalonego, A Jednak
Nie Ma Spalonego, A Jednak

Skoro oni są idiotami i Wami rządzą, to kim Wy jesteście?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

OLO
OLO

Lech jest klubem oparty na układzikach, szemranych interesach z działaczami, urzędnikami a jego kibice mają wyjątkową radość gdy włodarze PZPN, UEFA, KL i innych organizacji działają po ich myśli. Nie ma choćby jednego głosu za uczciwą rywalizacją równą i wspólną dla kibiców wszystkich klubów.
Komuna wychowała, mentalność bazuje na nienawiści a wszystko to zostało podlane sosem z kompleksów… taki przepis na kibica Lecha z Weszło. Mam nadzieję, że są też inni…

p.s choć strona kkslech.pl do tej pory uważa, że tematu fety w Poznaniu nie ma… żenada…

Coolphon
Coolphon

Muszę znowu zabrać głos, ponieważ mój poziom frustracji sięgnął zenitu… Nie będę ukrywał, że Lech jest w moim sercu i nie jest mi obojętny jego los lub wynik sportowy…. Niestety (choć przychodzi mi to z wielkim trudem) nadszedł czas żeby jasno i otwarcie przyznać, że w Poznaniu jest coś fundamentalnie źle… Lech nie potrafi wygrywać trofeów, a co więcej w jego grze, na trybunach i w samych władzach widać kompletny brak przysłowiowych „cohones”…. I dla mnie to chyba jest największa porażka, pomijając przegrany puchar z Arką, europejskie agrowpierdole czy koncertowo prze***ny mistrz polski… Ostatnia decyzja Ekstraklasy przyprawia mnie o dreszcze… bo obojętnie co by sie nie wydarzyło, trzeba umieć oddać honory lepszemu od siebie… nawet jeśli to miałoby oznaczać zapewnienie bezpiecznej mistrzowskiej fety odwiecznemu rywalowi na własnym boisku…. Długo broniłem władz Lecha, podpierając sie argumentami o ich gospodarności o wychowankach etc. zwał jak zwał…. ale ostania decyzja niestety wbija mi nóż w serce a im gwóźdź do trumny… Bo ja będąc na ich miejscu, czując ducha rywalizacji sportowej w życiu nie wpadłbym na pomysł wycofania sie z mistrzowskiej fety… to pokazuje niestety mentalność i potwierdza, obraźliwe ale w sumie prawdziwe stwierdzenie Leśnodorskiego, że w Poznaniu jest gen zje**nia… no ku**a jest i od razu przepraszam za słownictwo, ale nie wytrzymałem.
I teraz mam nadzieję, już ostatnie moje wynużenie… kompletnie nie trafia do mnie argument o kibicach i o bandziorach… od zawsze po tym świecie chodzą ludzie wyznający różne kryteria wartości, będące wyznacznikiem ich poziomu. To od władz zależy czy się temu poddaje czy nie. Biorąc pod uwagę to co napisałem powyżej, o kompletnym braku jaj poznańskich włodarzy, wiadome było, że jak tylko sie im uchyli furtke lub da możliwość ucieczki od konsekwencji to z niej skorzystają… władze Esktraklasy tak właśnie postąpiły, a mogły na przykład się nie zgodzić i zagroźić, że jeśli władze Lecha nie dopilnują bezpieczeństwa mistrzowskiej fety to Lech zacznie z -10 pkt nastepny sezon i wlepi mu grzywne wysokości 1m zł…
Ogólnie cała ta sytuacja to GRANDA I MADAGASKAR!!!!

M.
M.

Z przewagą Madagaskaru….

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

qdlaty81
qdlaty81

A wystarczy zeby Lech wygral 😉

JesusChristPose
JesusChristPose

nie wystarczy. Jaga musi jeszcze swój mecz wygrać 😉

paolo91
paolo91

Jacy wy jesteście smutni. Zadymienie na Narodowym – skandal, zbrodnia, jak można do tego dopuścić? Boniek, jako organizator niewinny, to przez stowarzyszenia kibiców i kluby, to one zawiodły, bo nie sposób wszystkich prześwietlić, a kluby mogły, ble ble. Ale gdy „Ekstraklasa w porozumieniu z klubami podjęła decyzję, że ewentualne wręczenie złotych medali i trofeum Legii Warszawa odbędzie się w stolicy […]” w celu zapobieżenia takim ekscesom, jak na finale PP organizowanym przez skompromitowany PZPN, to jeszcze większy skandal. Miejcie honor i przyznajcie, że to bardzo doby pomysł.
A tak ogólnie to uważam, że Lech i Legia wcale jakoś mocno zwaśnionymi klubami nie są i do jatki by nie doszło.

Kielbi
Kielbi

Odnośnie treści tytułu artykułu –> ostatnio byłem równie zaskoczony jak po wtorku nastała środa (jak to lubi Weszło pisać).

Sezon 2017/2018:
– Pozawala się wywalić bramę i doprowadzić do walkowera na niekorzyść gospodarzy i drużyny wygrywającej co w efekcie może skutkować spadkiem z ligi owej drużyny.
– Pozwala się ostrzelać kibiców drużyny przyjezdnej.
– Pozwala się ostrzelać stadion narodowy być może nawet dokładnie tym samym ludziom, bo Cracovia ma z Arką sztamę, więc takie założenie jest całkiem realne.
– Zatrzymanie przedszkolanki za trzymanie sektorówki.
– Zabrania się przyjezdnym wejścia na stadion ze swoimi barwami.
– Pali się swoją flagę.
– Właściciele klubu bezkarnie i bez dowodów zarzucają korupcje sędziom – najprawdopodobniej z powodu parodystów reprezentujących barwy klubowe owej drużyny, ale to jedynie przypuszczenie.
– W ostatnich meczach rozstrzygających kto znajdzie się w grupie A a kto w grupie B nie ma VAR bo mogą obstawić tylko połowę spotkań, więc decydują się nie obsadzać żadnego – istnie Salomonowe rozwiązanie!

Ta lista byłaby na bank dłuższa, gdybym się przyłożył lepiej do tego posta, ale jako że nie jest to moja praca to mam w dupie i napisałem właśnie tylko tyle ile mi się akurat przypomniało.
Reasumując tak jesteśmy słabi, poza stadionami tutaj nic się nie zmieniło od lat 90 w sprawie zapewniania bezpieczeństwa (no w rodzimym Szczecinie to nawet stadion ten sam!). Normalnie paprykarz się w kieszeni otwiera gdy czytam te ckliwe żale organizatorów… zamiast się wziąć w garść i do roboty to pierdolą i pierdolą…

– Jest monitoring?

– Ano jest, ale tylko dla beki, albo dla obczajania fajnych dup.

– Bo on miał kominiarkę!?

– Okej no ale czy jak ktoś ma założoną kominiarkę nie daje to do myślenia że warto by się zainteresować tym człowiekiem?

– To co policja ma wejść na sektor i robić zamieszanie, wyprowadzić gościa, pałować?

– Zainteresowanie osobnikiem może oznaczać tyle co zrobienie zdjęć z monitoringu, poczekać do końca spotkania, obstawić wyjścia z sektoru i wyłapać wszystkie osoby ze zdjęć w kominiarkach – poza kominiarką często ludzie noszą spodnie, koszulki…. da się naszkicować zarys. Oczywiście to wszystko tylko wtedy gdy na stadionie był większy incydent warty specjalnej uwagi – typu strzelanina racami… Według mnie łatwiej ustalić kto był sprawcą zamieszania gdy zawęzi się grupę.

– Śmieszny jesteś! Nadal nie ma twarzy na zdjęciu, nic nie udowodnisz takiemu człowiekowi! Poza tym opóźniłoby to znacząco wychodzenie ze stadionu!

– Owszem opóźniłoby, ale zostałyby wyciągnięte konsekwencje, a to jest najważniejsze -> zdrowie ma większy priorytet niż czas wychodzenia ze stadionu. Marnowanie czasu potencjalnego podejrzanego nie rusza mnie w ogóle, mówimy o ludziach którzy mieli założoną kominiarkę! Ja nie zakładam kominiarki na stadionie, zakłada ją osoba która ma zamiar coś naskrobać, a jeśli za przykładem zakładają inni…cóż ich wybór i nie interesuje mnie ich czas spędzony w areszcie.
Jasne dany jegomość „nie ma twarzy” podczas ostrzału, ale można porównać dane z monitoringu, gdy ktoś jeszcze „miał twarz”, np gdy wchodził na stadion – zajmie to w chuj czasu, ale czy nie warto przykładnie dokopać się do takich danych? Wiem, że to dalej za mało, bo w Polsce nadal nagranie nie jest dowodem, ale podparte zeznaniami mogłoby już być takim. Jestem niemal przekonany, że w obliczu zarzutu całej grupie próby morderstwa, „kumaci kolesie” i ci mniej kumaci, którzy są bardziej z przypadku na zeznaniach, zaczną sypać i wskażą osoby winne tego zajścia. Dodam że nikt bez imienia i nazwiska na stadion nie wejdzie, bez twarzy też się nie da, jedyne czego brak to chęci. Jedna, dwie takie sprawy i jest spokój, bandyci będą uprawiać bandytkę dopóki ktoś nie utrze im nosa, a zazwyczaj wystarczy utrzeć nosek raz, bo oni już na żaden stadion nie wejdą.

Gra warta świeczki, bo bez 100% zaangażowania służb bezpieczeństwa, nie zapełnimy tych pięknych stadionów. Efekt WOW stadionowy minął, kibice już wiedzą że to tylko ładniejsze opakowanie, ale oni dalej mogą swoje, próbują i próbują no i dochodzimy do kuriozalnych tematów jak ten ewentualnego wręczenia medali zwycięzcom tych rozgrywek na stadionie antagonistycznej drużyny. Czy to wina Lecha? No bardziej wina strachu i brania odpowiedzialności za wydarzenia nad którymi nie są w stanie zapanować. Według mnie to wina całego kuriozum, jakiego już doświadczyliśmy chociażby tylko w tym sezonie. Nikt nie zareagował odpowiednio, nikt nie zadziałał wtedy kiedy powinien, więc nie obarczałbym całą winą teraz tylko tych ostatnich, bo wielu dołożyło do tego cegiełki.

Weszło
02.06.2020

#AleNumer – konkurs z nagrodami – ile będzie rzutów karnych?

Aż pięć rzutów karnych zostało podyktowanych w ostatniej kolejce Ekstraklasy. Niektóre wynikające z błędów technicznych (ręka Zwolińskiego), inne powiedzmy, że z pewnej dozy nieroztropności (latający łokieć Petraska). Skoro jedenastki są na topie, to tym razem w konkursie #AleNumer pytamy was właśnie o to, ile razy piłkarze Ekstraklasy będą w tej kolejce strzelać z wapna. Już […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Cygan: Powrót Rakowa do Częstochowy jesienią jest realny

Dzisiejsza decyzja Komisji ds. Licencji to dla Rakowa Częstochowa słodko-gorzka pigułka. Z jednej strony licencja jest, można grać w Ekstraklasie, z drugiej – każdy mecz w Bełchatowie w 2021 roku będzie oznaczał 30 tysięcy złotych kary. Jak przyjęto te werdykty w Częstochowie? Dlaczego w Bełchatowie Raków będzie wpuszczał kibiców nawet, jeśli będzie to nieopłacalne? Czy […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

„Za wcześnie, Piotrek”. Kowal żegna Piotra Rockiego

Rok 2020 to jakiś pieprzony żart. Nieporozumienie. Chciałbym, żeby już się skończył, a to ledwie połowa. Wczoraj kolejny cios. Odszedł Piotr Rocki. Ostatni raz widziałem się z nim rok temu, bo Piotrek przeprowadził się na Śląsk, więc siłą rzeczy nasz kontakt nie był tak mocny, jak wcześniej. Natomiast gdy pojawił się w Warszawie, to oczywiście, […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Komu przerwa pomogła, komu zaszkodziła, czyli czego spodziewać się po I lidze?

Nie, nie odwołamy się po raz setny do cytatu „zęby swędzą…” na myśl o powrocie pierwszej ligi. Ale nie będziemy też ukrywać, że gdy myślimy o pierwszym gwizdku na zapleczu Ekstraklasy, na naszych twarzach gości uśmiech. Domyślamy się jednak, że nie wszyscy są tak szczęśliwi, jak my. Były kluby, którym przymusowa przerwa w rozgrywkach dostarczyła […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Deadline? To jakieś amerykańskie czasopismo?

Żyjemy w świecie nieustającej gonitwy. Nie ma żadnego przypadku w tym, że słówko „deadline” zrobiło karierę nie tylko w siedzibach wielkich korporacji, które uwielbiają zaśmiecać/wzbogacać (sami wybierzcie) nasz język tego typu terminami. Ci, którzy się wyłamują, potrafiąc przeciwstawić się tej „dyktaturze”, często zyskują status podziwianych buntowników. I właśnie dlatego musimy bardzo szczerze przyznać, że trochę […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Kara za korupcję dla Cracovii coraz bliżej

Gdy po raz pierwszy poruszyliśmy ten temat na naszych łamach, część komentujących była przekonana, że skończy się na naszym szczerym oburzeniu. Dziś już wiemy, że wręcz przeciwnie. Korupcja, której dopuściła się Cracovia w sezonie 2003/04, była bezkarna naprawdę długo, ale zdaje się, że PZPN ma zamiar wkrótce skorygować ten błąd. Związek poinformował, że jego rzecznik […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Marek Kozioł: „Mam nadzieję, że nasz występ to nie był jednorazowy wybryk”

– Wiadomo, że jak nie szło – na przykład w Mielcu, gdzie przesiadywałem podczas meczów na trybunach, nie łapiąc się nawet do meczowej osiemnastki – to człowiek się zaczynał zastanawiać, czy jest sens dalej to ciągnąć. Tym bardziej że to był taki okres, gdy do piłki trzeba było bardziej dokładać niż na niej zarabiać. Może […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Lublin zamiast Narodowego. Finał Pucharu Polski w wersji oszczędnościowej

Gdyby nie ta pieprzona pandemia, bylibyśmy już miesiąc po finale Pucharu Polski na Narodowym. Stadion jak zwykle byłby pełny, tętniłby życiem. Cóż, pewnie nie obyłoby się też bez jakiejś mniejszej czy większej aferki, natomiast w gruncie rzeczy mielibyśmy święto. Ale to za wcześniej za rok, a finał Pucharu trzeba było przenieść. Nowa arena? Arena Lublin. […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Licencyjny odsiew w pierwszej lidze. Czołowe kluby bez zgody na grę w Ekstraklasie

Proces licencyjny w pierwszej lidze okazał się prawdziwym sitem, które na dziś eliminuje z walki o awans kilka czołowych drużyn. Komisja Licencyjna nie miała litości – gilotyna ścinała kolejne głowy. Czy nas to dziwi? Niespecjalnie. Czy nas to martwi? Tak, jak najbardziej. Dlatego, że w momencie, gdy do Ekstraklasy mogą wejść trzy drużyny, okazuje się, […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Komisja podjęła decyzję – wszystkie kluby Ekstraklasy z licencją na sezon 2020/21

No i wszystko jasne, jeżeli chodzi o decyzje Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN. Jeżeli chodzi o licencje na występy w przyszłym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy, otrzymały ją wszystkie kluby obecnie będące w najwyższej klasie rozgrywkowej. Choć trzeba zaznaczyć, że w niektórych przypadkach licencji towarzyszą dodatkowe obostrzenia. Zacznijmy najpierw od klubów, którym PZPN wyznaczył dodatkowe […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Chyba ostatni wywiad z Piotrem Rockim. Takim go zapamiętamy

Wciąż nie do końca dowierzamy w to, co się stało – przed północą zmarł Piotr Rocki, facet, który w naszym mniemaniu był nie do zdarcia. I nie do podrobienia, bo mówimy o jednym z barwniejszych ligowców ostatnich czasów. Postaramy się uczcić jego pamięć, ale na razie chcielibyśmy przypomnieć wywiad, który dwa miesiące temu przeprowadził z […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Ostatnia runda Mateusza Wieteski w Legii? Anglicy poważnie zainteresowani

We wtorkowej prasie echa pierwszej kolejki Ekstraklasy po odmrożeniu piłki, Mateusz Wieteska na celowniku Middlesbrough, Maciej Bartoszek wzniecający ogień w Koronie, rozmowy z Flavio Paixao i ministrem sportu.  PRZEGLĄD SPORTOWY Pierwsza ligowa kolejka w nowej rzeczywistości już za nami. Czy PKO BP Ekstraklasa zdała egzamin? – Zespoły nie musiały kombinować z rozdzielaniem piłkarzy po szatniach. […]
02.06.2020
Bukmacherka
02.06.2020

Chrobry wraca do gry, czy podtrzyma dobrą passę?

Kiedy na restarcie rozgrywek czeka nas mecz drużyn, które ligowe granie 2020 roku rozpoczęły z przytupem, nie możemy przejść obok niego obojętnie. Stomil Olsztyn i Chrobry Głogów wciąż nie mają pewnego utrzymania. W dodatku sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli, więc wygrana w tym starciu jest szczególnie cenna. Dlatego też podpowiadamy, jak typować mecz olsztynian […]
02.06.2020
Weszło
02.06.2020

Nie żyje Piotr Rocki

Przykra informacja napłynęła do nas przed chwilą. Piotr Rocki nie żyje. Zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek. Miał zaledwie 46 lat… Jeszcze niedawno z humorem opowiadał o swojej karierze w wywiadzie na Weszło. Jeszcze niedawno wspominaliśmy niebanalne cieszynki „Rocky’ego” w rankingu najbarwniejszych postaci polskiej piłki. Waleczność, zadziorność – tego nigdy nie można było mu […]
02.06.2020
Bukmacherka
02.06.2020

Kto utrzyma się w pierwszej lidze? Bełchatów walczy z Sandecją

Jedni walczą o awans, a inni o życie. GKS Bełchatów po dużych zmianach zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz. Obydwie drużyny są „nad kreską”, jednak obydwie mają się czego obawiać. Mniejszą przewagę nad strefą spadkową mają gospodarze, ale jeśli nowosądeczanie będą zaliczać wpadki, także im zacznie się palić grunt pod nogami. Dlatego to ciekawe spotkanie […]
02.06.2020
Bukmacherka
01.06.2020

Pucharowicze walczą o awans, czyli Miedź kontra Stal

Wtorek to wielki dzień dla wszystkich fanów pierwszej ligi. Zaplecze Ekstraklasy wraca do gry po długiej przerwie i od razu – śladem Bundesligi czy właśnie Ekstraklasy – z miejsca serwuje nam hit. Bo jak inaczej nazwać starcie ćwierćfinalistów Totolotek Pucharu Polski? No właśnie, dlatego sprawdzamy, jakie zdarzenia warto obstawić w Totolotku w hicie pierwszej ligi! […]
01.06.2020
Inne sporty
01.06.2020

Orlen Stay&Play. Ponad dwa tygodnie pełne e-sportowych emocji

Podczas majowego turnieju Orlen Stay&Play mieliśmy okazję zobaczyć znanych i lubianych sportowców w kompletnie nowym dla nich środowisku. Czego się dowiedzieliśmy? Przede wszystkim, esport nie gryzie i może zapewnić znakomitą zabawę. I to zarówno graczom (w tym przypadku choćby Anicie Włodarczyk oraz Andrzejowi Wronie), jak i osobom śledzącym ich rozgrywkę. Jeśli przegapiliście wydarzenia z ostatnich […]
01.06.2020
Weszło
01.06.2020

IV-ligowy absurd na Mazowszu. Zielony stolik nikomu nie służy

Ta historia z mazowieckiej IV ligi jest nieprawdopodobnie zagmatwana. Śledząc ją momentami można poczuć się, jak w filmie Stanisława Barei – absurd goni absurd, paradoks goni paradoks, niezrozumienie goni niezrozumienie. Ostatnimi miesiącami żyliśmy problemami rozstrzygnięć w niższych ligach i one już wydawały nam się kuriozalne, ale przynajmniej z czasem zaczynały się rozwiązywać. I kiedy już […]
01.06.2020