Polska piłka zakładnikiem bandziorów
Weszło

Polska piłka zakładnikiem bandziorów

Jesteśmy słabi. Można przeklinać? Jesteśmy, kurwa, słabi. We wtorek w godzinach popołudniowych polska piłka klubowa poniosła kolejną porażkę. Dostaliśmy mokrą ścierą w pysk. Okazało się – znowu – że jako futbol na krajowym poletku jesteśmy zależni od kilku idiotów, którzy chcą wszystkim zagrać na nosie. Ekstraklasa w porozumieniu z klubami podjęła decyzję, że ewentualne wręczenie złotych medali i trofeum Legii Warszawa odbędzie się w stolicy, a nie na stadionie Lecha Poznań. Powód? Istniało dość duże prawdopodobieństwo, że część miejscowych kibiców wbiegnie na murawę lub w inny sposób przeszkodzi w bezpiecznej organizacji tej fety.

Właściwie nie jest to żadna wielka niespodzianka, bo kto słuchał sobotniego „Stanu Futbolu” ten wiedział, że najbardziej realny scenariusz wygląda następująco:

a) jeśli mistrzem zostanie Jagiellonia Białystok, to złote medale i trofeum mistrzowskie otrzyma tuż po ostatnim gwizdku na boisku w Białymstoku,

b) jeśli mistrzem zostanie Legia Warszawa, to złote medale i trofeum mistrzowskie legioniści otrzymają dopiero w Warszawie. Po meczu z Lechem grzeczne zwiną się pod prysznic, później pobiegną do autobusu i pojadą do stolicy, by tam mogli wznieść puchar.

Podczas wtorkowej telekonferencji Ekstraklasy SA z przedstawicielami klubów zapadła decyzja, by tak właśnie zorganizować wręczenie trofeum dla najlepszej drużyny w kraju.

Ekstraklasa, Lech i Legia miały obawy co do zachowania poznańskich kibiców. Wiemy, że większość z nich to rozsądni ludzie, którzy pewnie nawet fety Legii by nie widzieli, bo byliby już w jednym z pobliskich barów i zimnym browarem zapijaliby swój gorzki los. Ale zdajemy sobie sprawę, że znalazłoby się paru idiotów, którym owsiki zabrzęczałyby w dupce i prędzej czy później wybiegliby na boisko – bynajmniej nie po to, by pogratulować Michałowi Kucharczykowi snajperskiego nosa.

Działania osób „z góry” pokazały, że jesteśmy zakładnikami tych paru bandziorów, którzy nie potrafią usiedzieć na miejscu. Że jak ktoś chce przerwać mecz, to i tak go przerwie. Że możemy wyrzucić do śmietnika te bajeczki o nowoczesnych stadionach z doskonałym monitoringiem. Jesteśmy słabi. Jesteśmy beznadziejni. Wystarczy krzyknąć „bu!”, a już mamy brązowe gacie i stajemy na baczność przed oszołomami mieniącymi się kibicami.

Ale czy przeniesienie fety cokolwiek zmienia? Niby tak, ale nie do końca. Bo dziś kibice Lecha najbardziej wkurzeni są na swój zarząd. Zresztą kto widział sceny z trybun po meczu z Jagiellonią ten wie o czym mowa. Już po tamtej porażce paru baranów próbowało wyważyć płot odgradzający boisko od trybun. Tych paru idiotów z trybun wcale nie musi więc „sprowokować” widok Radovicia tańczącego na murawie z trofeum. Mecz może zostać przerwany też wcześniej – byle zagrać na nosie Rutkowskim i Klimczakowi. Pokazać środkowym palec i nie liczyć się z konsekwencjami.

I co wtedy powiedzą decyzyjni? Znów rozłożą ręce i powiedzą „nic nie mogliśmy zrobić, jesteśmy tylko małym Jasiem siedzącym w garści prawdziwych władców piłki, czyli tych przebiegłych mędrców w kominiarkach”? Jeśli już sama groźba zagrożenia podczas imprezy masowej jest powodem, by przenieść fetę do innego miasta, to mamy lepszy pomysł. Rozegrajmy ten mecz w zamkniętej piwnicy w nocy z soboty na niedzielę! Nikt nie ucierpi, nikt nie będzie rozgniewany, nikt nie zakłóci przebiegu spotkania. Bo skoro nie potrafimy zapewnić bezpieczeństwa podczas meczów, to nie organizujmy ich wcale.

Przydałby się teraz taki Grzegorz Skwara w strukturach organizacyjnych, który wyszedłby przed kamery i powiedział: – No zgadza się, jesteśmy dziadami. 

Bo tak się właśnie czujemy. Dziadowsko. Na nic piękne akcje marketingowe, na nic kasa wyrzucana na stewardów czy policję na meczach, na nic ten rozbudowany monitoring. Jesteśmy zakładnikami „kumatych”. Przyjmijcie to do wiadomości – przystojni panowie w pięknych garniturach nie znaczą nic, gdy kibol kiwa paluchem. Oni pokornie ściągną buty, poluzują krawaty i zatańczą im lambadę w samych slipkach.

fot. FotoPyk/400mm.pl

KOMENTARZE (148)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Nick

Stoja na stacji jakies spiewaczki
to? sa z Poznania Lecha chlopaczki
stoją i sapią dysza i placza
bo swego Lecha juz nie zobacza
choć tysiącami tu przybywali
i choc o Lechu ciagle spiewali
to nie wiedzieli ze maja pecha
bo pewna wronka pozre im Lecha
lecz nic się nie bój drogi kibicu
nazwiemy wronkę Lechem dla picu
damy jej Lecha flagi i szale
a na stadionie zrobimy bale
oddamy także to godlo? nasze
i Lechem będzie to z Wronek ptaszek

Monterotondo10
Cisy Nałęczów

Nie pierdolcie już o tej Amice bo się porzygam

theczarek

Że ci nie wstyd być częścią tej przaśnej szopki pod wronieckim zarządem. Naprawdę nie było w Polsce bardziej wiesniackiego klubu od Lecha chyba nigdy. Niesamowicie jesteście slabi, mentalność wronieckich zarządców rozlala się od pilkarzy po kibiców.
Wyzywacie wszystko co na wschód od Azji. A tak szczerze mówiąc, juz wy sami wiecie, jaka jest prawda i gdzie jest wieś a gdzie miasto.

szybkiLopez

dodaj jeszcze do tego dublet Legii lewaku to już całkiem się obsrasz
Jestem dumny jak widzę ze niczym innnym się nie zajmujesz w życiu tylko Warszawą, nie widzisz tego ale kompleksy cię trawią od środka Buehehe

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

zenek122
Drużyna Pierścienia

Kompletny brak honoru w Poznaniu, zróbcie sobie w niedzielę wieczór hejtu i pogardy dla Legii na tym waszym blachofoliowcu, jesteście śmieszni i nawet tego nie zauważacie. Poznańskie kalesony pełne kompleksów.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Psychol
Legia Warszawa

Wroniecka idiotko zamknij się wreszcie .nie da sie czytac tych twoich bzdur.wy się tacy tępi rodzicie czy was tam trenują?przyklepcie zgodę z jaga. Pasujecie do siebie.wiesniackie kluby z wiesniackimi kibicami i zarzadem

technojezus
technojezus

No tak znowu kompleksy wzięły górę!
,,Władze Lecha oficjalnie przyznają że nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa piłkarza Legii w czasie wręczania medali”
Skoro nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa to walkower i po problemie.
Ciekawe jakby to w ostatniej kolejce grała Jagiellonia w Poznaniu to czy też by takie cyrki były……
W Poznaniu nie mogą znieść kolejnego upokorzenia stąd prośby i płacze by medali nie wręczano w Poznaniu.
Jak nie Jagiellonia odpierdziela to Lech.
Niedługo zabroni się kibicom i piłkarzom Legii cieszyć, ze zwycięskich meczów wyjazdowych.
P A R A N O J A Nawet PZPN twierdzi że takie zachowanie jest nienormalne.
W Polsce jak w lesie…..

Nick

cytat z Bońka
Zbigniew Boniek
‏ @BoniekZibi

…..czyli jest tak,na Ł3 można wygrać Super Puchar i odebrać Puchar i medale( Lech,Zawisza,Arka) ale gdzie indziej już nie? Kogoś tutaj p……o,niestety!
03:37 – 11 maj 2018

WujaNieMaEunuchKochany
Torpedo Indyczów

Tu nie ewentualne jak to ująłeś kompleksy są problemem, tylko to, że po każdej burdzie kiboli, nieważne jakiego klubu jest tylko kara finansowa dla klubu, ewentualnie jeden czy dwóch dostanie zakaz stadionowy i tyle. Reszta zadymiarzy może znowu wszcząć jakąś burdę gdzie indziej bo nie udało się ich złapać i tylko jest gorzej i gorzej. Potem wszyscy zdziwieni, że kluby się boją, że przez kilku idiotów których i tak nie uda się złapać dostaną kolejną karę. I prowadzi to do takiej żenady…

technojezus
technojezus

Dla Lecha ten sezon to totalna kompromitacja.Zawalili koncertowo grupę mistrzowską i teraz nie chcą aby największy rywal – Legia świętowała na ich stadionie jeżeli wygrają MP.Kompleksy i tylko kompleksy i nawet nie próbuj tego tłumaczyć bo tak jak oni się mogą się skompromitować jak Legia wygra MP to niepojęte.
Mnie gówno obchodzą kibice Lecha.To jest wyłącznie problem klubu z Poznania.
Mogą się bać czego chcą ale to nie upoważnia ich do kurwa własnych widzimisię.
Na Lech powinno się dopierdolić kary i koniec kropka.Patologie trzeba niszczyć czy to na trybunach czy w takich klubach jak Lech czy Jagiellonia.
Oficjalny komunikat PZPN:
,,Polski Związek Piłki Nożnej z wielkim zdziwieniem przyjął decyzję Ekstraklasy S.A. i czołowych klubów dotyczących wręczenia najważniejszych nagród na zakończenie sezonu 2017/2018.

Przenoszenie tej ceremonii z miejsca, gdzie najprawdopodobniej może nastąpić najważniejsze rozstrzygnięcie ligowego sezonu, pokazuje brak szacunku dla wysiłku piłkarzy oraz koniunkturalizm władz ligowej spółki.

Nie ma to nic wspólnego z duchem sportowej walki i spontanicznym uczczeniem wysiłku zawodników po najważniejszym meczu sezonu. W informacji władz Ekstraklasy S.A. podanej do publicznej wiadomości nie przedstawiono żadnych merytorycznych argumentów tak dziwnej decyzji. PZPN, jako udziałowiec spółki Ekstraklasa S.A. nie może godzić się na podobne praktyki ligowej spółki.”

I tak na 99% jak Legia będzie wygrywać to w najlepszym przypadku kibice Lecha zaczną wychodzić stadionu, a w najgorszym zaczną się rozróby i będzie przerwany mecz.
Większym zagrożeniem jest sam przebieg meczu, a nie koronacja.
Może niech w ogóle zażądają aby kibice Legii na mecz nie jechali do Poznania bo ,,niebezpiecznie” co nie?
Powinien być walkower bo klub Lech Poznań nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa kibicom jak i piłkarzom Legii.
Już szkoda słów na to co się odwala…..

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

podszyszkownik
Para a Frente Lech Poznan

Nie mieszaj sportu do tego.Jestem kibicem Lecha,i nie przeszkadza mi świętowanie przez kogokolwiek mistrzostwa na Bułgarskiej.Ale to raczej Rutki wystraszyli się o swój biznes,który robią na Lechu.I myślę że w Poznaniu dojdzie do burdy,gdyż kibole chcą wymusić na Rutkach sprzedaż klubu.A jeżeli mamy się liczyć nie tylko w walce o 2-4 miejsce i to szybko,to trzeba zarząd jakoś przymusić do odpowiedniego działania.Tak w Poznaniu szumi,tu i ówdzie.A poza tym,pewnie Rutkowskim nie przeszkadzałoby,gdyby był walkower dla Legii.Nie byłoby kibiców,i spokój.Sprawa rozwiązana.Znowu posmarują kumatym,i będzie się dalej kręcić.Beeeeeeeeeeee.Rzygam,tym.To ma być sport,walka o najwyższe cele.Zestarzeją się moje dzieci,i ciekawe czy coś się zmieni…

theczarek

Gówno prawda, czeresniaki nie chcą upokorzenia dlatego wymyslili bajeczke o wielkim zagrożeniu i udają, że to inicjatywa ekstraklasy.
Mam nadzieję że ten wroniecki rak polskiej piłki zapadnie się wkrótce pod ciężarem własnego jadu i frustracji i na zawsze zgnije w czelusciach lig okręgowych. Ani to godny rywal sportowy ani partner wizerunkowy dla Legii i eklapy. Same problemy i kompleksy.

Fort Czerniakowski
Legia

Skoro Lech nie może sobie poradzić z organizacją to nie wiem dlaczego nie przenieśli meczu do Warszawy

The BFIYEH

Dlaczego? bo w Warszawie lechitom medale z szyji zrywano..może dlatego

PhoenixLk
Legia Warszawa

akcja i reakcja… Piłkarze Lecha za szybko zaczęli śpiewać piosenki o Legii – kilka osób to usłyszało… Nie mnie to oceniać – nie podobają mi się rękoczyny… ale i nie jestem zwolennikiem śpiewania przez piłkarzy piosenek o innych klubach…

xavy1234

Wasza nowa stara ikona hamalajnen też śpiewał na legle a dzisiaj całuję herb losserki

theczarek

Ale wiesz w ogóle o co chodziło (przyspiewki) i ze to było sto lat temu na starym stadionie w innych czasach?
Nic już nie pomoże Amice w odzyskaniu wizerunku, to rak polskiej piłki, wstyd ze tski twór gra w eklapie.

Chubs jednak nie ma przypadku w tym, jak się o nim wypowiadają legendy Lecha Reiss i Okonski. Jeden i drugi uznaje ten twór za gówno i chyba jednak mają rację.

Aczkolwiek mam wrażenie, że już nieflugo masa krytyczna zostanie przekroczona, i wtedy kibice z Poznania przegonią tych wronieckich przeszczepieńców i wróci normalność w tym klubie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
technojezus

I kto tu mówi o pustym łbie?
Naczelny błazen Weszło?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

StryjekSylweriusz

Odezwała się tęczowa europejka z Posen. Kto tu ma mentalność żulików, ment i mend? Właśnie widać. Wychodzi burak z ziemniaka

Psychol
Legia Warszawa

Ty za to masz super mentalność. Ameba umyslowa

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raducioiu

areq
Kolejorz

Ale wiecie,że to są wasze Warszawskie fobie? Chcieliście po prostu poświętować na Lechu i tyle.Wiecie dobrze,że jak Legia będzie remisować czy wygrywać to i tak jakieś zakapiory najprawdopodobniej przerwą mecz!!! FETA NIE MA NIC DO TEGO!!! Też uważam to za kretynizm ,ale takie są realia.Ryzyko jest zbyt duże.Świętowanie Legii może oznaczać regularną bitwę,bo nie sądzę by kibice przyjezdni siedzieli potulnie jak baranki, jak im będą piłkarzy bić..:( Co do samego „ulegania”.Włodarze prawie każdego klubu w Polsce „ulegają” wąskiej grupie stadionowych bandytów,zmienić to może jedna prosta rzecz.Za recydywę zamieszek na stadionie klub powinien zostać zdegradowany o klasę niżej.I tak do skutku,aż do okręgówki….

Nick

przeczytaj komentarz Bońka i zachowanie kibiców Legii po PP[ na Ł3 Lecha Zawiszy i Arki

areq
Kolejorz

Pragnę tylko przypomnieć,że cytowane przez Bońka mecze odbywały się w finale PP.OBIE drużyny miały zatem szansę na sukces i obie drużyny miały szansę na wygraną.Poza tym- po zwycięstwie Lecha nasi piłkarze zostali zaatakowani i pobici w tunelu oraz podczas ceremonii rozdania medali.Czy chcecie tego samego dla Waszych piłkarzy? Ja jako normalny kibic nawet bym parę razy klasnął na trybunach bo co innego nie lubić drużyny a co innego docenić sukces.Ale zdaje sobie sprawę że trafiliby się pseudokibice ,którzy postanowili by z zasady dać lepę Radovicovi czy Vuko.Wiem że to jest zwykły bandytyzm i napisałem jakie kary powinny być za coś takiego (degradacja za recydywę!).Powtarzam jeszcze raz.Igramy z ogniem czy wybieramy mniejsze zło? Boniek taki cwany? A co zrobił od czasu finału w Bydgoszczy? Populista kuźwa jak Lepper czy inny Mikke.Słodko pierdoli głupoty a winę za brak zmian zrzuca na spółkę zarządzającą ekstraklasą…

Buncol

Nie kompromituj się tymi wymysłami bo żaden piłkarz Lecha nie został tknięty. Piłkarze Lecha odebrali dwa lata temu medale i cieszyli się ze swoimi kibicami na stadionie Legii. Nikt ani piłkarzy ani kibiców nie ruszył. Ale to Warszawa. I nie dziw się ze czasem możecie od nas przeczytać „jesteśmy waszą stolicą”
Właśnie takie sytuacje pokazują gdzie jest stolica a gdzie prymitywna prowincja

Przem37

Chłopie mówisz o kulturze? W 2004 roku jak dostaliscie zakaz to kibice Lecha wypuścili was na swoje sektory i zatrudnili ochronę do pilnowania warszawskich aut. Sprawdź co się stało w Warszawie.
A hasła w stylu Jesteśmy waszą stolicą są słabe o świadczą o ich autorach, w większości od paru lat mieszkających w stolicy, którzy leczą swoje malomiasteczkowe kompleksy i są bardziej warszawscy od powstańców z 44 roku.

Buncol

Ja podałem przykład zachowania z 2014 a ty z 2004 roku.
Napisz mi Ensteinie który przykład jest bardziej aktualny?
Jeszcze napisz coś o burdach z połowy lat 90 tych

Fakty są takie że piłkarze Lecha odebrali dwa lata temu medale w Warszawie i nic nikomu się nie stało. W Poznaniu jak widac jeszcze nie dorośliście.
Kto wie moze za 10 – 15 lat już się ucywilizujecie

karwasz_w_twarz

Ej Buncol, a kopanie kibica po głowie na murawie sprzed roku pamiętasz czy już uleciało? To jest kultura stolycy?

Buncol

ilu było rannych?
Ilu zabitych z Gdańska?
Czy piłkarzy Lechii tez pobito?
Dantejskie sceny w Warszawie opisujesz wiec pewnie wymordowali wszystkich przyjezdnych z Gdańska łącznie z piłkarzami

karwasz_w_twarz

Panowie, mamy powyżej przykład debila

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

theczarek

Eee, ze masz jeszcze siłę bronić tych wronieckich wieśniaków u Waszego steru.
Naprawdę nic nie dadzą te tony tekstu, do swojej pokaźnej gabloty doklejcie kolejną kompromitacje i koncie sezon który jak na Lecha wyszedł całkiem spoko, trofeów uzbieralo się parę – wyjazdowe wpdole przez ponad pół roku, odpdniecie z pucharów z ogórami, wypowiedź Reissa, teraz ten kompleks Mistrza, po drodze dwa ustawione mecze ze skandalozą zamiast czerwonych kartek w których czystość nie da się niestety wierzyć i to bez złośliwości. Ostatnia komedia czyli wykartkowanie się ławkowicza który nie grał bo miał być niezawieszony na Legie:)
Gablota jak co roku pełna.

Wezcie pogoncie ten wroniecki zaciąg bo już i z kibiców i pilkarzy zrobił zasciankowy twór budzący wszędzie już tylko konsternacje.

Aha i proponuję pogonic Tralke, dla mnie ten gość to kwintesencja charakteru będącego owocem mariażu Wronek z Poznaniem. Nie wierzę że z nim e składzie jakikolwiek zespół będzie miał tak zwane jaja.

Przem37

Mówisz o tym z 2004 roku. A może chodzi Tobie o finał PP w Bydgoszczy?

walgierz

Piszesz jakby tym od mordobicia zależało na jakim szczeblu gra ich klub. Serio w to wierzysz?

areq
Kolejorz

Ilość fanatyków zmniejszyła by się diametralnie,poza tym z kim by się mieli naparzać? Popatrz Widzew i ŁKS.Podłączają się po inne grupy zakapiorów bo na swoim stadionie z kim mają rozpierduche robić? Z Drwęcą czy innym Zniczem?

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

To kurwa koniec z meczami na Bułgarskiej i mecze bez „publiczności” do końca sezonu 2018/2019. PAsuje? Jak nie to wypierdalać do KAzachstanu.

Prorok_Lebioda

Nie obrażaj Kazachstanu, tam jest przynajmniej cywilizacja.

areq
Kolejorz

Do Kazachstanu to macie bliżej ,to ten sam region kontynentu w końcu

vincent van cock

ten sam region , rzut beretem jak z Poznania do Islandii

theczarek

Ze wam nie wstyd i dalej brniecie. Naprawdę żenada.
Tacy kibice a wronieckich czeresniakow pogonic nie potrafią, ile jszcze Reissow i Okonskich ma Wam wypluc w twarz prawdę żeby w końcu dotarła? Naprawdę wroniecka mentalność tsk głęboko już siedzi w kibicach? To już nieodwracalne?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buncol

Dokładnie pejsbuk
Maczet i noży nie używamy jak to robią w Krakowie, flag nie palimy jak to zrobili kibice Zabrza z Piastem a i rywala z Białegostoku na stadion wpuszczamy mimo że sami nie jesteśmy wpuszczani przez lata.
Mamy w Warszawie dużo do poprawy bo jesteśmy za grzeczni dla innych.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

vincent van cock

to chyba nie do mnie ? w co brniemy ? ja tylko wyśmiałem braki z elementarnej wiedzy geograficznej , że im nie wstyd takie brednie powtarzać i brnąć w tą żenadę , ciekawe czy to odwracalne?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buncol

Nie potrzeba skarg
Wystarczy że się upodobnimy do reszty i już nas wszyscy polubią.
Zaczniemy od najblizszego Super Pucharu gdzie zabronimy zwyciezcy odebrać medale jeśli to nie będzie Legia.
Potem poganiamy z maczetami i nożami a na koniec zaprosimy kibiców jagi na stadion po czym potrzymamy dwie godziny i ich nie wpuścimy,
Będzie super zabawa a i szacunek zyskamy wśród innych ekip

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LegionPoludniowy
Legia Warszawa

„mecz Legii samej z sobą” – tak się kończy chodzenie na wagary……
rozmowa z kretynem nie ma sensu

JesusChristPose
Legia Warszawa

nie z kretynem a z „prawniczkom”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Murphy
KTS Weszło

To jest zwyczajny dramat.
W zasadzie brak słów żeby to racjonalnie skomentować.
Co następne? Jakiś zawodnik nie będzie mógł zagrać, bo się tym czy innym debilom nie spodoba, i będzie zagrożenie że coś się stanie?

gryf01

Tak jest. Ekstraklasa powinna zabronić występu Hamalainenowi. Pewnie nie zabronili tylko dlatego, że akurat jest bez formy – szanse na to, że wkurzy kibiców są niewielkie. :)

FC Bazuka Bolencin

Niby bez formy, ale gola na 2-0 w niedzielę załatwił; tak zestresował młodego łebka z Górnika, że ten walnął samobója. Chociaż 90minut nawet jemu tego gola przypisuje, ale tam mają swoje standardy uznawanie goli i choć nie mają racji to uparcie się tego potem trzymają 😛

gryf01

Racja. Chociaż po tym jak spartolił dwie poprzednie setki, nie zdziwiłbym się gdyby to też spieprzył ale Zabrzanin przyszedł mu z pomocą :)

FC Bazuka Bolencin

Jedną widziałem, pudło straszne. Ale moim zdaniem tego Sheridana bodaj z Piastem to w tym sezonie już nikt nie przebije, choćby nawet chciał 😀

PhoenixLk
Legia Warszawa

były dwie – najpierw na wślizgu po wrzutce Kuchego, potem pomylił piłkę z rugby po podaniu Vesovicia…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Tak to widział Jacek Gmoch…

DILHpjKXcAI3eO_.jpg
zuy_pan

No ja nie wiem, Hamalainen nawet jak cały sezon grał piach, to potrafił wejść z ławki z Lechem i strzelić jakiegoś zwycięskiego farfocla

TS_Wislak

Pogodzi wszystkich Jaga i medale odbiorą w Białystoku!

WujaNieMaEunuchKochany
Torpedo Indyczów

Ten deszcz kału wyglądałby zacnie z perspektywy czasu gdyby faktycznie tak się stało!

Taiczo
Ekstraklasa=Tego nie da się zrozumieć.To trzeba przeżyć.

Skoro gospodarz nie umie/nie che zapewnić bezpieczeństwa to mecz bez publiki lub z ograniczoną publicznością. To jest patologia made in amica poznań, z którą należy walczyć.
Legia powinna ogłosić bojkot gali ekstarklasy za całkowity brak szacunku dla marnej momentami chujowej ale jednak rywalizacja sportowej.

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Ok, więc na legijnych forach czekałby mnie za to lincz, ale tu wśród całej gamy różnorakich półmózgich trolli jest też wielu rozsądnych ludzi więc tutaj to napiszę:

Owszem, jak Weszło to ujęło jesteśmy zakładnikami bandy debili na trybunach. Ale czy ktoś naprawdę wątpi, że fetowanie mistrzostwa przebiegłoby bez zarzutu? Na stadionie Legii w zeszłym roku co się stało? Kopali się po głowach między sobą, idioci. Jak można czuć się w takiej sytuacji bezpiecznie będąc na miejscu piłkarzy i sztabu? Na samym środku boiska typ dostał w pizdę od swoich „braci” bo chciał się cieszyć z piłkarzami. Nie wmawiajmy sobie, że tylko na Lechu jest takie bydło, to domena prawie każdej ekipy w kraju.

PS. Bardziej żartobliwie proponuję więc fetowanie na sektorze kibiców gości, albo blisko niego w sektorze buforowym. Ewentualna próba wpierdolu ze strony kibiców Lecha spotka się z reakcją kibiców Legii i będziemy mieli średniowieczną bitwę na żywo.

W międzyczasie nie zapomnijmy, że jest jeszcze mecz do rozegrania i Jagiellonia na pewno nie złoży broni.

Marrunios

Nie o tym jest artykuł. Chodzi o to że nie można wyegzekwować przestrzegania prawa. Takie no-go zone, tyle że rozszerzone na stadion.

areq
Kolejorz

Się kuźwa dziennikarzyna wczoraj urodził i pierdoli jak potłuczony…to nie jest jeszcze normalny kraj…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Murphy
KTS Weszło

@Moshe, żadnego fetowania w Poznaniu by nie było. Bo z kim? Z tym tysiącem czy ile tam będzie kibiców z Warszawy? Chodzi zwyczajnie o tą dekorację z oprawą. Podejście pod sektor wyjazdowy krótka radocha i do szatni i do Warszawy, gdzie faktyczna feta miałaby miejsce.
Chodzi zwyczajnie o to żeby to się bezpiecznie odbyło. A jeśli Lech nie potrafi tego zorganizować, to cóż, zamknąć trybuny, i grać przy zamkniętych. Ale czy to ma sens?

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

No właśnie, sytuacja patowa bo znów bylibyśmy tymi wspomnianymi w artykule „zakładnikami”. Są przecież wśród kibiców Lecha osoby, które chcą zwyczajnie ten mecz obejrzeć i choć wielu z nich pewnie będzie obrażać rywala, to jednak odpuściliby jakieś wszczynanie awantur. Szkoda takim ludziom też tego widowiska odbierać, ale rozumiem w zupełności Twój i Marruniosa punkt widzenia.

patstone

Sądząc po liczbie like’ów i dislike’ów pod komentarzami przychylnymi i nieprzychylnymi legii, weszlo to jest takie trochę forum legijne.

gryf01

Legia ma najwięcej kibiców. Zwłaszcza teraz, bo wygrywa. Ale jeśli mistrza zdobędzie Jagielonia to i like’i będą inne :)

patstone

Gryf01, bo Legia ma najwięcej kibiców? Gówno nie prawda. Jakie artykuły, taka publika.
Na stronie wyborczej też wszyscy nienawidzą pisiorów, a Tuskowi to by obciagneli za dopłatą, a jednak nie wszyscy Polacy głosują na PO czy nowośmieszną.

gryf01

Też prawda. Ale zobacz sobie jaki jest wysyp postów z Poznania i jaki rozkład like’ów po zwycięstwach Lecha? To normalne, że kibice drużyny która przegra chowają się, a ci wygranej są aktywni na forach.

theczarek

Reiss i Okoń też lajkują wrzuty na Amice a to Lechici z krwi i kości więc nie masz racji.

CocaColaZeroCukru

Jak są bandą debili to kim Ty jesteś i wszyscy dookoła ? Bo jeżeli dałeś się podporządkować bandzie „debili” to jakie określenie będzie pasowało np do Ciebie?
Najśmieśniejszy jest fakt „nienawiści” między jednymi i drugimi. Nakręcenia janków i masy kretynów przez wszystkie media w Polsce przyniosły świetny skutek. Jest napinka, są emocje ,nakręca się marketing i wszyscy zadowoleni. A bandy „debili” z jednej i drugiej strony łączy wiele od dawna , a o „nieformalnym” pakcie o nieagresji wiedzą wszyscy oprócz typowych wojowników waszej maści.

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Odpowiadając na pytanie: Jestem takim typem, który uważa że gdyby wszyscy myśleli w podobny sposób to mielibyśmy zarówno race na trybunach jak i pewność, że żaden zjeb nie będzie próbował napinać dupy i wyważać płot. Nie chodzi o pewność, że kibice gospodarzy (w jakimkolwiek mieście) nic nie zrobią, chodzi o to że choćby taka pokazówka jak w Gliwicach i Poznaniu w tym sezonie jest wystarczająca by mieć wątpliwości ws. bezpieczeństwa. Lepiej dmuchać na zimne niż lamentować nad szkodą.

Bednar19951

I tak oto doszło do niebezpiecznego precedensu, kiedy przez niechęć i nienawiść jeden z klubów nie może nawet w normalnym trybie świętować MP. Jeżeli gospodarz spotkania nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa, aby mecz i ceremonia odbyły się zgodnie z regulaminem, to mecz powinien zmienić swoją lokalizację, tak jak wnioskowała to strona z Warszawy. A skoro tak się nie stało, skoro Legia ma być wygoniona pośpiesznie do szatni, chwilę po meczu, mając odebrane nawet prawo do świętowania mistrza ze swoimi kibicami na sektorze gości, to sorry. To precedens, na ich miejscu zbojkotowałbym galę ekstraklasy i żaden piłkarz Legii nie powinien się tam pojawić. Niech wyślą jakiegoś pełnomocnika po puchar i medale!

Idąc dalej tym absurdalnym tropem, Legia, mając słuszne prawo obawiać się miejscowych, żądnych krwi, powinna zażądać od Lecha aby wynajął dla ich piłkarzy wozy opancerzone, do transportu z lotniska na stadion i z powrotem. Jak podczas Wojny futbolowej z 1969. Jak już wojna, to wojna!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

bastion79
KS Milan

Państwo teoretyczne, chuj dupa kamieni kupa.

GRAND_CHAMP

nie powiedzialbym ze teoretyczne, po prostu tak jest latwiej dla wszystkich

emperor

Jak napadną nas Ruskie albo Niemcy, a najpewniej po społu, to kumaci pierwsi ruszą do obrony, ratować dupska takim piknikom jak autor powyższego tekstu !#Zdjęcie profilowe ...!!#Zdjęcie profilowe ...@!Zdjęcie profilowe ...#Zdjęcie profilowe ...@Zdjęcie profilowe ...!!!!!!!

DiabelskiAnanas
Polonia Warszawa, Jagiellonia

Owszem, „kumaci” ruszą pierwsi, ale obawiam się, że nie do obrony, a do szabrowania sklepów 😉

emperor

Spokojnie. Jak Naród Polski się w końcu obudzi, to będzie stad spierdalać szybciej niż wjechaliście na tankach w 44 .

wscieklybajpas

tak, tak. Kumaci są tak bojowi i waleczni, że szalikami i pałkami teleskopowymi powstrzymają czołgi i pociski balistyczne XD

emperor

#takbędzie

gryf01

Bardziej prawdopodobne, że nikt na nas nie napadnie, będziemy żyli w zgodzie i pokoju, a „kumaci” będą w więzieniach, gdzie ich miejsce.

Marrunios

Czekam na wytyczne dotyczące stonowania radości po strzeleniu bramki przez Legię.

JesusChristPose
Legia Warszawa

ale znak eLki można pokazywać? w końcu obie drużyny na literę „L”

Tralalala

Tak myślę, że po końcowym gwizdku w Poznaniu Legia poleci do Warszawy samolotem, ale pewnie wszyscy boją się o tym napisać, bo jeszcze jakaś banda kretynów urządzi im komitet pożegnalny na Ławicy…

mk7

Około 30tys osób to całkiem sporo i nie ma realnie 100-procentowej pewności zapanowania nad takim tłumem – w którym jest powiedzmy dodatkowo 1000 zadymiarzy, z których jakaś część nie używa mózgu. Problem rozwiązałoby pewnie postawienie kilkuset, a lepiej kilku tysięcy uzbrojonych policjantów, ale i tak mogłyby powtórzyć się dymy takie jak Bydgoszcz PP2011 albo w Warszawa PP2004. Świętowanie Legii na Lechu.. hmm to coś na kształt wyborów mister gay na zlocie narodowców – to się nazywa impreza mocno podwyższonego ryzyka. Tłum to żywioł, dlatego mądrzejsi niż my spotykają się, żeby wybrać najlepsze rozwiązanie. Ciekawe co mądrego cwany tutaj redaktor powiedziałby na takim spotkaniu? Zaproponowałby rozegranie meczu w piwnicy? Serio?! To oczywiście wstyd, że tak trudno zorganizować cywilizowane zawody i cywilizowaną uroczystość, ale jeszcze raz – pamiętając historię – kibole i cywilizacja to jakby dwie różne sprawy.

M.

To wpuścić 1.000 kibiców . Łatwe. Do opanowania.

vincent van cock

jakimi dziadami ? jesteśmy beznadziejni kurwa i brawa dla Gorzowa , ceremonia wręczenia pucharu powinna być w Gorzowie

Optiv

W końcu głos rozsądku!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jacek Nysa

A ja myślałem że właśnie na Weszło nie będą ukazywać się takie artykuły przypominające treści lekcji wychowania w rodzinie socjalistycznej czy też dziennika telewizyjnego za czasów późnego Gomułki.
Kompletna beznadzieja czy autoowir artykułu ł nie przyszło do głowy że gdyby nie kibole to on nie miałby pracy.
Gdyby nie te młyny, nie te oprawy gdyby nie ludzie przyjeżdżają z całego świata oglądać to frekwencja na stadionach byłaby na poziomie ligi słowackie.j i faktycznie nie mają takich problemów .

Kcramsib

Kolejny który wierzy, że młyny i oprawy obchodzą kogokolwiek, prócz ich uczestników… a prawda jest taka, że na każdego obecnego na meczu „kumatego” przypada pięciu „Januszy”, którzy zostaną w domu, bo nie będą chcieli słuchać ciągłego rzucania kurwami, wąchać dymu z rac i narażać się, że jakiś troglodyta ustrzeli ich kamieniem/da w gębę. I pomyśl: na której z tych grup bardziej zależy klubom?

Znaffca

Kcramsib aż mnie sprowokowałeś aby zabrać głos. Ani nie jest tak, że ludzie chodzą na ekstraklape żeby oglądać trybuny ani nie jest tak jak Ty piszesz. Na Zawiszy nie było „kumatych” a ile ludzi przychodziło? Raczej myślę, że na jednego „kumatego” przypada 3 „januszy” którzy przyjdą na mecz aby zobaczyć widowisko(czyli też jego nieodzowną część jaką są trybuny i atmosfera na nich panująca).

PS. Podaj jakikolwiek przykład w Polsce gdzie wyautowanie ze stadionu „kumatych”, nawet nie tyle co podniosło frekwencje, co jej znacząco nie obniżyło.

Optiv

Jakbyś chociaż na mecze chodził, to byś wiedział jak to wygląda …

Jacek Nysa

Odpowiedż jest oczywista już wiele razy kibole w ramach protestu nie przychodzili na mecze i frekwencja tak drastycznie malała a atmosfera była jak w A klasie ,że zagrażało to egzystencji klubów i przychodzili prezesi z podtulonym ogonem przepraszać.Taki najbardziej spektakularny przykład jaki przychodzi mi do głowy to jak Bednarz chciał zrobić porządek z kibicami na Wiśle .O Bednarzu już dawno zapomnieli a kibice są właścicielami klubu..
Właściwie poza Niecieczą nie ma takiego klubu ,który by tego nie przerabiał.

Pozniej wymysle nick

to sie nazywa przeciwdzialanie ew. zapobieganie. Uwaga bo to bedzie raczej przyciezkie porownanie ale nikt nie resocjalizuje pedofili oprowadzajac ich po przedszkolach. Nie zyjemy w idealnym swiecie. Zapinamy pasy w autach zeby nie wyleciec przez przednia szybe kiedy jakis najebany idiota wyprzedza Matizem ciągnik siodlowy i musimy „uciekac” na pobocze. Po co ryzykowac? Oczywiscie mozna kierowac przytyki typu „bydlo z bulgarskiej”, „nie potrafiliby sie zachowac”, „bylby wstyd na cala Europe” ale nie oszukujmy sie dotyczy to wszystkich, a przynaleznosc klubowa to tylko barwy, ba, wszedzie znajda sie pojebancy, nie tylko na stadionach. Jeszcze raz powtorze, po co ryzykowac? Ale Weszlo jako takie tego nie zrozumie zbyt zaslepione swoja prywata wymierzona w Poznań. No i Warszawa zapewne niepocieszona, ze odebrano jej szanse wbicia triumfalnie flagi na terytorium wroga na ktorego ma przeciez tak wyjebane…

Buncol

Jagielonia nie wpuszcza kibiców Legii przez 4 lata w ramach prewencji.
Lech odmawia wręczenia medali Legionistom w ramach prewencji.
Czekam aż Legia w odwecie zamknie sektor przyjezdnych na cały przyszły sezon.
Oczywiście też w ramach prewencji.

Pozniej wymysle nick

wiekszosc kibicow Kolejorza jest pograzona w glebokiej depresji po wiosennych „wyczynach” swoich ulubiencow i jest juz raczej pogodzona z tym przegranym sezonem/losem ale jak w kazdej wiekszej grupie ludzi zawsze znajdzie sie odsetek nieprzystosowanych spolecznie, a w tym wypadku, fety Legii w Poznaniu, istnieje naprawde powazne zagrozenie jakimis burdami. Naprawde chcecie zeby znowu o nas(Polakach) pisano w czolowkach gazet w calej Europie? No fakt faktem dla odmiany pisano by o kibicach Lecha, a nie Legii(nie moglem sie powstrzymac)…

JesusChristPose
Legia Warszawa

zamiast zamykać sektor przyjezdnych, lepszy geszeft można zrobić sprzedając bilety z tego sektora własnym kibicom :)

ot.ja

Uwaga, bo to będzie przyciężkie (czy tam głupie – ale co tam) porównanie: w samochodach rocznie ginie mnóstwo ludzi, do tego wiele wypadków jest spowodowane przez pijanych kierowców – idąc Twoim tokiem rozumowania, gdyby teraz wszystkim zabrać prawo jazdy, zabronić jeździć samochodami, i zabronić spożywać alkohol, to problem by się rozwiązał – takie to trochę głupie, ale wiesz, trzeba zrozumieć, przecież lepiej zapobiegać. Do tego wpisało by się to w modę panującą ostatnimi laty w naszym pięknym kraju – nie możemy sobie z czymś poradzić – zakazać.

PhoenixLk
Legia Warszawa

Najgłupsza z możliwych decyzja… Współczuję kibicom Lecha, że tak zostali potraktowani… tak – mimo tego, że wśród kibiców tego klubu zdarzają się wybitnie pomylone osoby – współczuję tym 99,99%…

Przy okazji – co z dekoracją Lecha? Zajęli 3 miejsce – za to też chyba są jakieś medale…

I jeszcze jedno… pojawiają się tu i ówdzie głosy, by przyznać Legii walkower (Lech nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa, i tym podobne teksty…)

OŚWIADCZAM WSZEM I WOBEC, IŻ BĘDĘ JEDNYM Z PROTESTUJĄCYCH PRZECIWKO TAKIEMU SKURWYSYŃSTWU… PIŁKA NOŻNA POLEGA NA STRZELANIU BRAMEK, A NIE NA PISANIU RÓŻNYCH OŚWIADCZEŃ I PODEJMOWANIU RÓŻNYCH DECYZJI

PhoenixLk
Legia Warszawa

z drugiej strony – nawet ta jedna setna procenta wystarczy, by zrobić dym… Ekstraklasa dmucha na zimne (pokłosie finału PP?)… ale przesadza…

Wierzę, że kibice Lecha zagrają tym wszystkim decyzyjnym na nosie i pokażą klasę

Zenon Zawodowiec

Hej, a pamiętacie książkę pod tytułem „Fanatycy” i jej kampanię promocyjną?

Fidel

Ojej nie myl wesołych przygód na wyjazdach, „promocji” na stacjach benzynowych, grzybobrania, honorowego stawania w obronie barw, okradania małolatów z szalików w innym kolorze niż nasz, sprzedawania kosy chłopakom z sąsiedniej klatki, dilerki, bratania się po wsze czasy z dilerami z innego miasta którzy dadzą nam zniżkę, zrywania braterskiej więzi z dilerami z innego miasta którzy dawali nam zniżkę bo goście z sąsiedniej miejscowości dali lepszą cenę z chuligańskimi zachowaniami i bandyterką… a nie… czekaj.