Pytanie nr 1 na weekend – nie kto, a gdzie otrzyma trofeum za mistrzostwo?
Weszło

Pytanie nr 1 na weekend – nie kto, a gdzie otrzyma trofeum za mistrzostwo?

Legia Warszawa jest najbliżej zdobycia mistrzostwa Polski. To fakt. Natomiast z uwagi na bezpieczeństwo i niezachwiany przebieg ceremonii dekoracji Ekstraklasa SA postanowiła, że jeśli legioniści sięgną po trofeum już w niedzielę, to wręczenie nastąpi właśnie na stadionie przy Łazienkowskiej. Jeśli jednak tak się nie stanie, to istnieje możliwość, że Legia będzie świętowała tytuł na stadionie Lecha Poznań. Co wtedy? Trwają już nieformalne rozmowy, by koronacja nastąpiła w Warszawie, a nie przy Bułgarskiej.

Najpierw porozmawiajmy o faktach:

– Legia Warszawa jest najbliżej zdobycia mistrzostwa Polski

– przy korzystnym układzie wyników Legia może zostać mistrzem już w 36. kolejce

– szanse na mistrzostwo mają również Lech Poznań i Jagiellonia Białystok

– w ostatniej kolejce sezonu Legia gra w Poznaniu i niewykluczone, że po zakończeniu tego spotkania legioniści zostaną mistrzem kraju

– kibice Lecha nie lubią się z kibicami Legii, a ponadto w Poznaniu panuje dość napięta atmosfera spowodowana ostatnimi wynikami Kolejorza

– płoty odgradzające trybuny od murawy nie są z niezniszczalnego materiału, a płoty te można też przeskoczyć

Dlatego od kilku dni trwały nieformalne rozmowy między klubami zamieszanymi w walkę o mistrzostwo Polski i przedstawicielami Ekstraklasa SA. Temat tych rozmów można zawrzeć w pytaniu „i co my z tym wszystkim zrobimy?”. Takie kontakty przed ostatnimi kolejkami sezonu nie są jednak niczym nowym. – Co roku pod koniec rozgrywek planujemy i ustalamy z klubami potencjalne scenariusze ceremonii. Przygotowujemy różne scenariusze, różne warianty, także biorąc pod uwagę kwestie bezpieczeństwa. Inaczej wyglądało np. zabezpieczenie meczu Wisła – Śląsk w 2012 roku, a inaczej z perspektywy klubu wyglądało przygotowanie rok temu do ceremonii po meczu Legia – Lechia. Kluby mają uwagi, czasami chcą, aby ceremonia odbywała się na płycie, czasem na głównej trybunie, wpływ na to ma również infrastruktura poszczególnych stadionów, dająca możliwość optymalnej ekspozycji trofeum i samych laureatów. Jesteśmy elastyczni, bo ma to być święto dla zwycięzców i ich kibiców. Naszą dodatkową ceremonią jest zawsze oficjalne wręczenie trofeum na dorocznej Gali Ekstraklasy – mówi nam Bartosz Orzechowski, menadżer ds. komunikacji w ESA.

Ekstraklasa podjęła już decyzję, że jeśli w najbliższą niedzielę mistrzem Polski zostanie Legia (bo tylko ona ma taką możliwość), to wciąż aktualny mistrz Polski odbierze trofeum na stadionie przy Łazienkowskiej. Czyli zaraz po zakończeniu meczu z Górnikiem Zabrze. Do świętowania obrony tytułu warszawianie potrzebują a) swojego zwycięstwa i remisu/porażki Jagiellonii b) swojego remisu i porażki Jagiellonii oraz remisu/porażki Lecha. Jeśli jeden z tych scenariuszy zaistnieje, to do Poznania legioniści pojadą już tylko po to, by napsuć krwi poznaniakom i zrewanżować się za ostatnią porażkę przy Bułgarskiej.

Jeśli jednak mistrza poznamy dopiero w ostatniej kolejce, to co wtedy? W Ekstraklasie póki co czekają na niedzielę. – Mamy opracowany schemat działań w sytuacji, gdyby Legia w 36. kolejce sezonu została mistrzem kraju. Wtedy trofeum zostanie wręczone od razu po zakończeniu zawodów przy tłumie miejscowych kibiców i nie czekając na ostatni mecz sezonu. Jeżeli tak się nie stanie, to na początku przyszłego tygodnia razem z klubami walczącymi o tytuł mistrzowski uzgodnimy przebieg dekoracji zespołu, który po 37. kolejce będzie zajmował pierwsze miejsce. Tak się dzieje od lat i nigdy nie było z tym żadnego problemu – tłumaczy Orzechowski.

Jeśli mistrzem Polski zostałaby Jagiellonią, wtedy sprawa jest jasna – białostoczanie w ostatniej serii gier podejmują Wisłę Płock i wtedy cieszyliby się z pucharu na własnym stadionie. Schody zaczynają się wtedy, gdy dociera do nas myśl, że Legia mogłaby paradować z trofeum przed potwornie wkurzonymi kibicami Lecha. Stąd decyzja o tym, by pewne rozwiązania mieć przygotowane już wcześniej.

Wydaje się niemal przesądzone, że jeśli Legia faktycznie zostałaby mistrzem na boisku Lecha, to trofeum zostałoby jej wręczone dopiero w Warszawie. Albo tuż po przyjeździe z Poznania do stolicy, albo następnego dnia. Oficjalnych komunikatów póki co brak – zarówno ze strony obu klubów, jak i ze strony ESA.

Czy chodzi o to, że z Lecha wychodzą kompleksy i nie chcą dać się pocieszyć Legii na swoim stadionie? Nie. Czy chodzi o bezpieczeństwo piłkarzy, kibiców, trenerów? Tak. Już abstrahując od zdrowia uczestników tego spotkania, bo troska o nich jest oczywiście najważniejsza. Ale przedstawiciele Ekstraklasy nie chcą, by na chwilę przed przetargiem o prawa telewizyjne świat obiegły obrazki, na których biegający po boisku kibice Lecha wydzierają z rąk puchar piłkarzom Legii.

A niestety – przyznajemy to z ubolewaniem – takie obrazki są możliwe. Wiemy, jakie w Poznaniu panuje ciśnienie po ostatnich wynikach. Wiemy, że może to się skończyć inwazją na boisko. Jeden cymbał przeskoczy przez płot, za nim poleci kilku kolejnych, zadziała psychologia tłumu i mamy gotowy bajzel. Nie twierdzimy, że TAK NA PEWNO BĘDZIE. Ale bierzemy taką ewentualność pod uwagę. Biorą ją też w Poznaniu, Warszawie i Ekstraklasie. Stąd plany, by legioniści wypili sobie szampana w szatni, spakowali się do autobusu i ewentualne (podkreślamy raz jeszcze, bo zaraz będziecie nam wytykać wsadzanie trofeum w ręce Legii) mistrzostwo świętować w stolicy.

Plan na przebieg dekoracji mistrza Polski jest oczywiście uzależniony od tego, kto wylosuje pierwsze miejsce w ekstraklasowym magazynie Ryszarda Rembiszewskiego koniec końców wywalczy sobie tytuł, ale na początku przyszłego tygodnia powinno już być jasne, czy Ekstraklasa razem z klubami zaryzykuje i ustali, że trofeum wręcza na boisku i basta. Nieważne kto, nieważne gdzie – ma być na murawie. Dziś wróbelki ćwierkają, że jeśli Legia zdobędzie tytuł, to medale zawisną na szyi dopiero w Warszawie.

fot. Marcin Szymczyk/400mm.pl

KOMENTARZE (141)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
cpc

Coś mi się wydaje, że nie dadzą Jagiellonii wygrać/zremisować w Lubinie!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Praktyczny Teoretyk
Legia

Tak. Twoje zwoje mózgowe. Na amen

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Chyba jest rozkaz by bajern wygrał 3 razy z rzędu – odbijają sobie czasy PRL.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

zdradzę ci pewien sekret – wystarczy, że będziecie w każdym meczu strzelali więcej goli, niż rywal – a każdy plan pójdzie w cholerę…

Pozniej wymysle nick

„wylosuje pierwsze miejsce w ekstraklasowym magazynie Ryszarda Rembiszewskiego” hehehe

The BFIYEH

Po co jakieś przezywanie rozdaia medali. 90minuta to nikogo prawie nie będzie na Bułgarskiej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Perskilis

No właśnie tam na szybko powstałeś…

PhoenixLk
Legia Warszawa

moim zdaniem jest to zdroworozsądkowe podejście władz Lecha… Nikt o zdrowych zmysłach nie da gwarancji, że – przy pełnym stadionie (ponad 40 tysięcy osób) nie znajdzie się chociaż jeden debil…

99,9% kibiców Lecha po ostatnim gwizdku opuściłoby stadion (sam tak robiłem, jak Arka lub Lech świętowały u nas – czy to Puchar Polski z pamiętnym wyczynem Manuela Garcii, który, mogąc zrobić z piłką wszystko, postanowił kopnąć w bramkarza… – czy też Superpuchar…) … ale nie ma gwarancji, że nie znajdzie się ten jeden promil, któremu nerwy nie wytrzymają…

Moim zdaniem – lepiej dmuchać na zimne… i tak – tym razem jestem pesymistą…

gryf01

Powiem ci co się stanie pesymisto.
Będziemy mieli niesamowity mecz, w którym na koniec sezonu zmierzą się dwa największe i najbogatsze kluby Ekstraklasy. Prawdziwy finał ligi, którego zwycięzca zgarnie całą pulę.
Mecz będzie twardy, kości będą trzeszczeć, presja będzie wbijać piłkarzy w murawę. Doping z obu stron będzie ogłuszający, żywiołowość publiki nieprawdopodobna. I na koniec piłkarze drużyny która pokaże więcej siły, umiejętności, serca, która zostawi więcej potu i krwi na murawie, rzucą się sobie w objęcia. A piłkarze przegrani schowają głowy w dłoniach aby ukryć łzy. Kibice z jednej strony trybun będą tańczyć jak szaleni a kibice z drugiej płakać owinięci w barwy klubowe. I telewizje całego świata będą pokazywać zbliżenia ich łez. (No może nie całego, w jednym czy dwóch krajach mogą tego nie pokazać na żywo. Ale będą tego potem żałować.)
A po paru minutach, jak już emocje trochę opadną, zwycięzcy odbiorą medale. A kibice obu drużyn wstaną i będą bili brawo gratulując zwycięzcom i dziękując pokonanym za niezapomniane emocje.
Tak to będzie wyglądać kolego. A za dwa miesiące zaczniemy całą zabawę od nowa :)

podszyszkownik
Para a Frente Lech Poznan

Fajna wizja.Z tym,że najpierw Lech musi wygrać w Krakowie.A jeżeli nie,to przewiduję góra 5 tys. na trybunach w Poznaniu.W tym ok 20 procent zadymiarzy

JesusChristPose
Legia Warszawa

Zgłoście Lecha do Pucharu Weszło i już niech zagrają z tym KTS Weszło. Mam nadzieję na Stadion Narodowy!

PhoenixLk
Legia Warszawa

niech tak się stanie 😉

nieobiektywny
Szczupak Złotoria. Baleja Starosielce

,,A kibice obu drużyn wstaną i będą bili brawo gratulując zwycięzcom i dziękując pokonanym za niezapomniane emocje…i wtedy się obudziłem!

gryf01

Dopiero wtedy? :)

Chata Kumba

Zabrakło mi jeszcze sformułowania o „kąśliwym strzale” :-)

gryf01

Myślałem o tym ale post i tak był za długi :)

Praktyczny Teoretyk
Legia

Ale zwycięska bramka padnie z centrostrzału? 😉
https://www.cda.pl/video/14612889

JesusChristPose
Legia Warszawa

to chyba jedyna bramka, którą pamiętam z kariery Brzyskiego w barwach Legii…

karwasz_w_twarz

Po przepięknej asyście drugiego stopnia

gryf01

Klasyka gatunku :) „Niewiarygodne jak można zepsuć dośrodkowanie” :)

Praktyczny Teoretyk
Legia

O, to to

theczarek

O co te halo przecież jak Lech ugra trzecie miejsce to będzie to nadal jeden z lepszych sezonów tego klubu w 21 wieku. Im juz tak odbiło od tej rywalizacji z Legią ze nagle uznają miejsce na pudle za niegodne? Na podstawie jakich niby przesłanek? To tak jak by Legia za rok miała zrobić burde za to ze zespół przegrał eliminacje do LM w ostatniej rundzie. Przecież tych gamoni zupełnie na poważnie przegonila juz Jaga z jakością klubu oczywiście nie licząc skautingu juniorów i ich wprowadzania do zespołu, bo w tym Lech jest dobry. Zagłębie też niedługo będzie ale czy o czyni z nich klub ns miarę mistrza nie sądzę.

Aha i powiedzcie weszlaki skąd taka zmiana retoryki. Przecież wiadomo czsmu eklapa w tą stronę wiosluje, szef eklapy nie jest osobą bezstronna. Odwraca się na siłę uwagę od nieudolnosci menadżerów z Wronek i dziczy z wielkopolskich trybun udając że to decyzja eklapy. Wy to wiecie my to wiemy przykro tylko ze NAGLE zsczsliscie grać z tymi cwaniakami w tej samej drużynie przeciwko kibicom.

Powinniście im zrobić jesień średniowiecza z D za nieudolność tchurzostwo i zwykle malomieszczanstwo. Kibicow Legii nie przyjmą z flagami w biedastoku a pilkarzy Legii z Pucharem w Poznaniu.
No, faktycznie wszytko jest ok z ligą a dziennikarze udają ze chodzi o dobro odgorne. Wiecie co? Wstyd dla Lecha aleci wstyd dla Was. Smiedzicie tym samym szambem.

podszyszkownik
Para a Frente Lech Poznan

Dzicz trybun,to choroba występująca wszędzie.Nie tylko Wielkopolska,ale też Mazowsze,Pomorze,czy Małopolska albo Śląsk.Tak że ogarnij się trochę.Albo może obstawić stadion dywizją wojska i czołgami?

theczarek

Jakoś w innych miastach wręczenie pucharu wchodzi w grę. Przynajmniej emw czasach nowożytnych. Więc sorry ale widocznie kibiców z WLKP traktujemy jako dzicz.

podszyszkownik
Para a Frente Lech Poznan

Ja myślę że powinno być normalnie-wręcznie nagród tam,gdzie tytuł został zobyty.I chyba raczej cała sytuacja została nagrana przez Ekstraklasę

JesusChristPose
Legia Warszawa

Czy to jest pierwszy raz w historii piłki nożnej, że nie wiadomo, jak rozdać nagrody za sezon? Banda prostaków sapie, i już wszyscy mówią, „a właściwie to może lepiej nie?…” A właściwie to może lepiej w takim razie zrobić mecz bez kibiców Legii i Lecha, zaprosić jakieś dzieci z domów dziecka, weteranów, inwalidów, kuźwa, jest tylu ludzi, którzy z przyjemnością sobie przyjdą obejrzeć piłkę nożną bez rac i wyzwisk…

A skoro stadion Lecha nie spełnia standardów bezpieczeństwa, to nie ma problemu – możemy zagrać na Legii, albo na Narodowym nawet.

The BFIYEH

2004 rok to już czasy nowożytne? Poczytaj jak nie pamiętasz i zabierz głoś jeszcze raz.

theczarek

Nie no jasne wracaj do czasów starych stadionów z przed 15 lat jak ci wstyd że Twój klub kolejny raz jest skomoromitowany. Co innego masz wymyślec jak nie jakąś prehistorie?

I nie dziwne bo z Wami to kurcze co chwilę coś! Jak nie sędziowie to skandalozy, piłkarze w sukienkach, licencje przy zielonym, trofea na wyciągnięcie ręki, Reissy, Okonskie, kibice na poziomie bagna, ogólnie co kwartał jakas nowa atrakcyjna porażka. No po prostu jedna wielka żenada ten klub – aktualnie – z Poznania. Fajnie ze Was Jaga już dojechała liczę że zrobi to jeszcze parę innych drużyn bo odkąd zlapliscie się do TOP ligi, cale rozgrywki przeżywają regres. To nie może być przypadek, ten Wasz gen zlosliwej zakompleksionej gnidy przenika ligę na wskroś.

Chata Kumba

A teraz szybciutko umyj ząbki, zmów paciorek i do łóżeczka bo jak mamusia zobaczy, że o tej porze przy kompie to jutro będzie szlaban na internet

karwasz_w_twarz

Nie trzeba wracać do czasu starych stadionów, skoro kurwa dzicz warszawska rok temu udowodniła, że nawet sami ze sobą nie potrafią się bawić. Nie pamiętasz już artykułów o próbie zabójstwa? Nie pamiętasz bezmózgich osiłków kopiących na murawie kibica w głowę. To jest kurwa wasza Warszawska kultura? Mam dobrą radę, stan przy scianie, zrob 4 kroki w tył, pochyl głowę i zrób szybkie 5 kroków do przodu. Mam nadzieję, że pomoże,

Chata Kumba

Ciekawym, czy gdyby odwrócić sytuację (czyli Lech odbiera puchar za MP na stadionie Legii) zagwarantujesz że dzicz z Mazowsza zachowa się elegancko

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Jakos to w Warszawie bydło azjatyckie zaatakowało piłkarzy Lecha po finale PP. Jakos to w Warszawie bydło azjatyckie regularnie bije swych piłkarzy, zazwyczaj pieszczotliwie nazywanych pedałami jeśli tylko nie prowadzą 3:0.

PhoenixLk
Legia Warszawa

zróbmy tak – piłkarze Legii (jak wtedy Lecha) wejdą na vipowską, zaczną odbierać medale, przy okazji zaczną śpiewać (ot, pierwsze z brzegu: „A My Lecha, ku*wę Kolejorza…” i tak dalej, i tym podobne – jak wtedy piłkarze Lecha)… i zobaczymy, czy kibice Lecha zachowają się, jak wtedy kibice Legii…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buncol

Miejsca i poziom drużyn weryfikowana jest w pucharach.
A puchary jasno pokazują ze Jaga nie powinna w nich grać a więc i nie łapać się do TOP 3 ligi.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Nic tak nie zweryfikowało bredni o bajernie jak doubleagrowpierdol czy 4:14 z BVB.

Buncol

Napisał kibic polskiego Arsenalu który rok w rok odbija się w eliminacjach od półamatorskich drużyn Litwy czy Islandii
Borussia, Real to dla was mokry sen albo obrazki w telewizji i tyle w temacie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Wejdź pod dowolny art o Lechu na weszło, to zobaczysz komu odbija. Pato(L)egia.

podszyszkownik
Para a Frente Lech Poznan

Myślę,że wielu brak pokory po prostu.Bo jak inaczej odebrać te teksty-nie oni wygrali tylko my przegraliśmy?Potem Legii zachciewa się np.szpaleru w Poznaniu.Chociaż nie,w tym roku na razie cisza.

karwasz_w_twarz

Na początku naucz się pisać po polsku, a później… nie pisz bo jesteś za głupi.

Lechowy

Co to za różnica gdzie Legia odbierze medale ? Czy odbiorą w Poznaniu czy Warszawie to i tak nikt im tego Mistrza nie odbierze

Voitcus

Nikt im go jeszcze nie dał.

Murphy
KTS Weszło

Zdjęcie profilowe Lechowy To jeszcze nie koniec. Przypomnij sobie #kwadratowyłebJopa. Tyle że wtedy Lech miał naprawdę mocną pakę.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

gryf01

Pomysł jest rewelacyjny. Ciekawe czy jeśli ktoś inny niż Rosja zdobędzie MŚ w lipcu to czy piłkarze dostaną medale na miejscu, czy też zostaną im wysłane pocztą do domów, żeby nie denerwować Rosyjskich kibiców?
Może ktoś mi przypomni jak było na olimpiadzie? Medale rozdaje się zwycięzcom od razu tylko wtedy jeśli reprezentują kraj gospodarza, nie? Ma to sens, często 100tys kibiców jest zawiedzionych a płoty między sektorami są takie niskie :) Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

gryf01

Słusznie. Bierzmy przykład z Serbi. Cokolwiek oni robią działa świetnie.
Ciekawe jak w Nigerii rozwiązali ten problem…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

theczarek

N stadionie Realu nie wręcza się pucharu dla Barcy i na odwrót? Co Ty pdolisz człowieku.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

gryf01

Mario, a to już rozmawiamy o czymś innym. Jeżeli Lech nie chce organizować tego meczu to wcale nie musi.
Ale nie słyszałeś chyba o tym, żeby Real zorganizował finał Pucharu Króla na Bernabeu z zastrzeżeniem, że jeśli wygra Barca to Pucharu nie dostanie – wyślemy go do Katalonii pocztą?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

gryf01

Byłby cyrk, ale przecież czasami tak było. Lech wygrywał już puchar na Łazienkowskiej. Zresztą kiedyś nawet grano mecz i rewanż, pierwszy mecz w Poznaniu wygrał Lech 2:0, w rewanżu Legia na Łazienkowskiej 1:0. Dekoracja zwycięzców odbyła się na Łazienkowskiej. Nikt nie mówił, że jak wygra Legia to puchar dostanie a jak Lech to nie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

gryf01

Był cyrk, jak pisałeś. Bo naszemu krajowi faktycznie bliżej jest do Serbi i Nigeri niż do Hiszpani jeśli chodzi o kulturę na stadionach. Głównie dlatego, że wprowadzamy te same rozwiązania.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

theczarek

Przyznają że nie dadzą rady więc nie organizują. A co robią analogicznie w Dumie Podziemnej Pomarańczy? Udają że ekstraklasa zabroniła dawać medale :)

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Świński łeb był zabawny, chora jest przemoc.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

przyznaję – nie wiem, jak tam jest… 😉 Może przez to mój post jest taki pesymistyczny

Murphy
KTS Weszło

Dlaczego nawet w domyśle, czy trybie przypuszczającym piszecie o ludziach którzy mieliby wbiec na murawę i wyrywać trofeum z rąk zawodników Legii Warszawa – per kibice. Przecież to byłyby zwykłe bandziory.

Ten żałosny sezon, nie skończył się jak widać farsą organizacyjną na PP, i Ekstraklasa postanowiła pokazać, że jest w stanie zorganizować jeszcze większy kretynizm.
Zarówno jeśli chodzi o wręczenie nagród już po 36 kolejce, jak i próbę wycofania się z dekoracji w Poznaniu.

Takie rozwiązania są zwyczajnym ustępowaniem zwykłemu bandytyzmowi.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Jak dotąd tworzycie nędzną powieść SF. Sądząc po sobie zakładacie, że kibice Lecha przeprowadzą atak rakietowy na dzielnych grajków Legii. Dlaczego niby L ma już mistrza, też nie wiem.

GRAND_CHAMP

Kretyński pomysł, bo to pokazuje bezradność Ekstraklasy / PZPNu i chuj wie kogo jeszcze. No i pokazuje że kompleksy poznaniaków jednak nie są, jak oni twierdzą, zmyślone

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Azjaci sądzą po sobie. Maja kompleks wszystkiego i wszystkich pomawiają o kompleks wobec L. Podobnie teraz: po finale PP zaatakowali piłkarzy Lecha, więc sądząc po sobie myśą, że teraz dojdzie do rewanżu. To sa po prostu debi(L)e.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Transilvanian Nosferatoo
Odlew Poznań

Jestem z Poznania i niestety trzeba to powiedzieć głośno. Przy obecnym poziomie ludzi, którzy kibicują, NIE MA MOŻLIWOŚCI, aby w wypadku świętowania przez Legię mistrzostwa Polski na stadionie przy Bułgarskiej pojeby z trybun nie zrobiły czegoś za co klub Lech Poznań będzie musiał zapłacić karę.
Mistrz Legii po meczu w Poznaniu = gwarantowany dym.
EOT

theczarek

W porządku to zamknijcie ten mecz kibicom skoro nie ma gwarancji ze uda się zapewnić bezpieczeństwo.
Co za żenada, biedastok nie wpuszcza z flagami, Wlkp nie wpuszcza z medalami.
Z takimi rywalami to ja dziękuję za rywalizację, WIslo, Widzewie –
wróć i ratuj honor tej ligi bo Legia sama tego nie ogarnie z tą ekipą prostaczkow na pudle.

JesusChristPose
Legia Warszawa

No to KL przyzna obustronny walkower i mistrzem zostanie Pani od cięcia Flag. Fertig.

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Kurwa czemu jak jakieś chore problemy to albo Poznań albo Białystok.
Jak Lech zdobywał w 2016 super puchar to jakoś świętowanie było na Legii i nikt nie robił problemów.
Nawet w „starych czasach” Lech odebrał Puchar i medale, wygrywając PP na stadionie Legii i nie było problemów.
Lech to żałosny klubik który się ośmiesza na wszystkie sposoby.
,,Im nie damy pucharu bo to Legia ALE JAKBYŚMY TO MY BYŚMY WYGRYWALI MP TO BY BYŁA FETA!”
Poziom spierdolenia jest poza skalą……

Transilvanian Nosferatoo
Odlew Poznań

To nie Lech jako klub jest problemem. Tylko stadnionowi troglodyci. Ludzie (którzy o dziwo! myślą o sobie, że bez nich klub by nie istniał) są ryzykownym czynnikiem ludzkim. Jebniętemu Sebixowi nigdy nie wiadomo co odbije. A na Legii mu raczej odbije. Zresztą – każdy klub się boryka z mniejszą czy większą grupą „kibiców”, którzy mogą odpieprzyć w każdej chwili jakiś dym. Tylko wszyscy udają, że ci ludzie nie istnieją i problemu niby na codzień nie ma.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Transilvanian Nosferatoo
Odlew Poznań

Rajsa??? Ile masz lat? 12? xD

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Konfabulujesz jak zwsze dżizas. Rok 2004 – byłeś wtedy jeszcze w przedszkolu czy amnezja?

Mocarny Mirmil

Proponuję nie przyznawać medali za ten sezon, problem rozwiązany. ¯_(ツ)_/¯

Murphy
KTS Weszło

@Mocarny
Biorąc pod uwagę jaki poziom reprezentują drużyny, to byłoby uzasadnione 😛

skurminator

Ale, skoro w Poznaniu nie potrafią zapewnić bezpieczeństwa na meczu to po co w ogóle wpuszczać kibiców? Może lepiej zamknąć stadion? Ja sobie wyobrażam taki scenariusz, że Legia i Jagiellonia remisują swoje mecze w najbliższej kolejce, a Lech wygrywa, po czym zaczyna się multiliga, po pięciu minutach Jagiellonia dostaję gonga, strzela Furman, a po kolejnych 10 gola dla Legii zdobywa Hamalainen. Skoro Wiara jest już tak nakręcona, to kto zagwarantuje, że wtedy nie wtargną na murawę? Albo, jakby Lech musiał robić szpaler? Naprawdę trzeba zakładać, że na trybunach jest bydło, które szuka pretekstu? To po co ich wpuszczać?

Szczepek
Legia Warszawa

Są w stanie zapewnić bezpieczeństwo o ile wynik będzie się podobał sebiksom.
Taka jest niestety smutna prawda o naszej lidze bo to nie jest problem tylko Poznania.

skurminator

Tylko, że taki wniosek sprawia, że o ostatnich kilkunastu latach względnego spokoju należałoby myśleć jako o czasie w którym ten względny spokój na trybunach jest zasługą jakichś grup wewnątrz trybun. To przekreśla sens obecnego kształtu ustawy o BIM i część tekstów publikowanych nawet tutaj.

Nenad Bjelica
GNK Dinamo Zagreb

Słabo.

ulame21

biorąc pod uwagę samą tabela – tak Legia jest najbliżej mistrza, ale zważając na terminarz jeszcze to więcej szans daje Jagieloni, Wisła Płock i Zagłębie grają już o pietruszkę za to rywale Legi – Górnik bije się z Białą Gwiazdą o Puchary a Lech podrażniony ostatnimi wydarzeniami na pewno zepnie sie niesamowicie na warszawiaków. Według mnie Mistrzem będzie Jaga która wygra z Zagłębiem i remisuje z Wisła Płock, Legia remis z Górnikiem i w plecy z Lechem.

Voitcus

Jeśli Legia wygra z Górnikiem, Wisła Kraków wygra z Lechem, Płock z Koroną, a w ostatniej kolejce Legia w Poznaniu, Wisła Kraków w Zabrzu, a Wisła Płock nie przegra w Białymstoku, to do pucharów wchodzą obie Wisły zamiast Górnika i Lecha.
Natomiast myślę, że masz rację co do Jagiellonii, ale ja stawiałbym na porażkę Legii z Górnikiem i remis z Lechem

ulame21

nie zdziwię się jak Legia poleci w plecy z jednymi i drugimi, seria bez porażki Legionistów trwa już za długo jak na ich obecne możliwości, nie zdziwię się też jak nikt tego nie wykorzysta i Legia na koniec i tak bedzie świętować. Sezon i poziom drużyn porażka,.

whooyemooye
Legia

Też jestem pesymistą, a może po prostu wolę się nie podpalać. Legia jest słaba, jak nigdy, tutaj jeszcze wszystko jest możliwe.

The BFIYEH

Nie bierzesz pod uwagę, że Legia ma jeszcze do dyspozycji VAR, sędziów i Wieteskie w barwach Górnika. 😉

ulame21

Nie śledzę na tyle meczów Legi aby pisać na pewno Ale wydaje mi się że ilekroć w meczach Legi był Var to pewnie nie wszystkie Ale jednak większość sytuacji rozpatrzona na korzyść rywala,

ChorzowskiBies

Jeśli nie potrafisz zapewnić bezpieczeństwa piłkarzom i ludziom, to nie organizuj takich imprez. Jeśli władze Lecha to otwarcie przyznają, to proszę zamknąć imprezę dla kibiców.

gryf01

Dlaczego zamknąć dla kibiców? Mecz piłkarski bez kibiców to farsa. Jeżeli nie potrafią zorganizować to niech ktoś inny zorganizuje. Chętni się znajdą, nie?

kibol

Nie po to wyznaczono marciniaka aby byly jakies niespodzianki.
Mistrza poznamy w najblizsza niedziele ,Gornik skonczy mecz w 10,Legia bedzie miala dwa karne i strzeli jedna bramke z metrowego spalonego…

Buncol

Legia w rundzie finałowej już dwa razy kończyła mecz w 10
Ile razy kończył Górnik ze tak piszesz?
A już wiem jesteś tylko trollem

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Serio Marciniaka? Facet powinien napisac poradnik jak drukować pomimo VAR.

ChorzowskiBies

Wuj z takim WESZLO co nie publikuje komentarzy.

theczarek

Wuj z takim weszlo co się już dogadalo z przedstawicielami Lecha i udają, ze to inicjatywa eklapy żeby nie dawac Legii medali w Wlkp.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

theczarek

Czyli w Poznaniu ten sam poziom spdolenia kibiców co w Warszawie. Super, nie dziwne że położyli się z Jagą, tez bym tak zrobił na oxh miejscu po jakiejś wizytacji Sebkow.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buncol

Hahhah
Nasi to kryminał a co powiedzieć o waszych skoro od 4 lat nie wpuszczacie kibiców Legii w obawie że wasi zrobią zadymę?
Swoją droga nie rozumiem czemu Warszawa i Legia muszą być tak poprawni politycznie wobec białostockich dzikusów.
Powinni was tak ze dwa razy nie wpuścić na stadion albo pieszo przegonić przez pół miasta. Do białostockich prymitywów widać argumenty życzliwosci nie trafiają. Jak by was potraktować tak samo jak wy nas to moze byście się kultury nauczyli

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

whooyemooye
Legia

Kibice Lecha to piczki? To nie Piast, kiedyś do Poznania to był wyjazd dla odważnych. Skąd Ty masz to wiedzieć.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

podszyszkownik
Para a Frente Lech Poznan

Z tym wpierdolem,to masz rację.Należało to zrobić,po Koronie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gustaw_Jelen

przecież to oczywiste. Legia przegra z Lechem, ale wygra tytuł. Zaciężny oddział zuchów z Lecha (na pewno nie z Poznania) wygra mecz z 2-gą drużyną Legii (pierwsza będzie na kacu gigancie)

JesusChristPose
Legia Warszawa

Tu się nie da inaczej skomentować tego arta 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Nie musisz wciąż się przedstawiać miszczu. Wiemy kto pisze twoje posty. :-)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DrMabuse
Wisła Kraków

Nie przeszło przez komputer przypomnienie sytuacji z Pucharu Polski, kiedy to bandyci z Łazienkowskiej napadli na piłkarzy Lecha i zrabowali medale?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buncol

Tak też pamiętam te czasy.
Od tamtej pory w Warszawie powstał nowy stadion a piłkarze Lecha po wygranej z Legią bez przeszkód odebrali medale za Super Puchar.
Cóz warszawiacy się ucywilizowali a w Poznaniu nadal mentalnie w lepiankach żyjecie

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Należy wyjaśnić, że sytuacja z Warszawy 2004 to fakt, a ta przyszła w Poznaniu to wróżby.

Buncol

Super puchar z 2014 to też fakt taki sam jak dzikie wielkopolskie plemiona.

Praktyczny Teoretyk
Legia

Moje zdanie co do rozdania medali jest takie, jak co do „szpaleru”. To powinno być święto, a nie sposób na upokarzanie rywali (kimkolwiek by nie byli). Nie chcą w Poznaniu (to dużo mówi o atmosferze w drużynie, bo podobno nadzieja umiera ostatnia) – droga wolna. Kolejorz samymi tymi dywagacjami już sobie strzelił w stopę (po raz kolejny, więc szkody nie ma). Jakoś nie przypominam sobie problemów z wręczaniem medali w Warszawie. Ale może to dawno temu było i nie pamiętam. A ZAKŁADAJĄC, że Legia zdobędzie mistrzostwo (gdziekolwiek by to nie nastąpiło), to medal powinien otrzymać Malarz, a reszta grzecznie stać i mu bić brawo. W tym roku mistrz będzie na pewno śmieszny, nie wiadomo tylko – skąd.

dyneck

Czyli plan jest prosty: Legia ma zdobyć mistrza w niedzielę i to rozwiążą wszystkie problemy. To wyjaśnia wyznaczenie agenta od zadań specjalnych na mecz w Warszawie czyli Marciniaka.

dyneck

Była taka jedna opcją żeby legia nie odbierała medali w Poznaniu ale słowiki ją spierdoliły

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Trzeba spiąć poślady i ograć słabą Legię. Jesteśmy to winni Jagielloni za zabranie im mistrzostwa rok temu.

podszyszkownik
Para a Frente Lech Poznan

Tak sobie pomyślałem-Rutki zwarły poślady,żeby nie dopuścić do dymu w Poznaniu,bo niestety,ale mamy ciągle jeszcze dużą ilość kibolskich pojebów.A oni mogą Rutkom rozjebać tą kurę znoszącą złote jaja. I cóż,zostało nam powalczyć o mistrza dla Jagi

Kolo
Górnik Zabrze

i te szmaty będą cieszyć się z mistrzostwa podarowanego przez sędziów masakra. Na szczęście kazachowie czy inni kozojebcy wybiją im szybko granie w Europie z głowy

janbar67

O co ten krzyk? Puchar wręczany będzie w Białymstoku.

Olala
Widzew POLSKA Liverpool (L) Polonia Kotwica ŁKS Szerszenie Weszło

Dorośli ludzie, dorosłe chłopy, niestety – wszyscy dokoła godzą się z tym, że duch sportu umarł i liczy się tylko zadowolenie/niezadowolenie – zgoda/niezgoda, grubych i tępych ludzików.

Luis

UWAGA,UWAGA !!!! zaczyna sie polskie piekło!!! mecz legii z Górnikiem prowadzi jej łysy alfons marciniak. Górnik walczy o 4 miejsce i puchary tylko w Płockiem skąd pochodzi alfons marciniak. Kto pozwala na okradanie Górnika w biały dzień ????!!! Ludzie nie pozwalajmy na takie rzeczy !!! Czy marciniak jest jedynym sędzią, czy nie ma sędziów nie kojarzonym z ordynarnym drukowaniem dla legii i nie pochodzących z Płocka ????!!!

Perskilis

Jeszcze na portalu randkowym dla gejów tego nie wkleiłeś…

wpDiscuz