post Avatar

Opublikowane 10.05.2018 16:45 przez

redakcja

Kibice Lecha Poznań w niewybrednych słowach podczas meczu z Jagiellonią apelowali do Karola Klimczaka o dymisję. Prezes Kolejorza odpowiedział im zdymisjonowaniem… nie, nie siebie. Trenera Nenada Bjelicy. Ale zwolnienie Chorwata to jedynie kosmetyka w porównaniu przed zmianami, które być może latem nadejdą w Kolejorzu. Skoro poznańscy fani wywołali ten temat to postanowiliśmy przeprowadzić analizę – czy Karol Klimczak jest dobrym prezesem? Czy jednak w klubie potrzeba głębszych zmian – ze zmianą sternika na czele?

Nie odpowiemy wam na to pytanie wprost. Odpowiedzieliśmy jednak na szereg pytań pomocniczych, z których sami możecie wyciągnąć wnioski.

Czy Karol Klimczak jest odpowiedzialny za to, że Lech za jego kadencji zdobył tylko jedno mistrzostwo Polski? 

Tak, Klimczak jest prezesem klubu i on firmuje to swoim nazwiskiem. On dobiera ludzi, on podejmuje strategiczne decyzje, on kreśli politykę Lecha.

Czy Karol Klimczak jest odpowiedzialny za formę sportową Lecha?

Po części tak. Wiceprezesem od spraw sportowych jest Piotr Rutkowski, natomiast wciąż jest „tylko” podwładnym Klimczaka. Jeśli poczynania drużyny na boisku by mu się nie podobały i gdyby przez dłuższy czas nie zauważałby progresu, to teoretyczne ma narzędzia, by na to wpływać.

Czy pomysł Karola Klimczaka na przedsiębiorstwo finansowe jakim jest Lech jest dobry?

Tak. Lech z roku na roku ma coraz większy budżet, zwiększa swoje możliwości, stoi na stabilnym fundamencie jakim są kibice i świetna akademia.

Czy pomysł Karola Klimczaka na klub sportowy jakim jest Lech jest dobry?

Nie. Głównym założeniem istnienia klubu sportowego jest zdobywanie trofeów. Lech – jak na swoje warunki i swój potencjał – tych trofeów ma za kadencji Klimczaka śmiesznie mało.

Czy Karol Klimczak to inteligentny facet?

Zdecydowanie tak. To bardzo bystry gość, potwornie inteligentny, niesamowicie błyskotliwy.

Czy Karol Klimczak to idealny prezes?

Zdecydowanie nie. Naszym zdaniem prezes klubu piłkarskie powinien świetnie znać się na piłce, a przynajmniej otaczać się szerokim gronem ludzi, którym ufa i którzy pociągną ten klub swoją wiedzą futbolową. A Klimczak sam między wierszami przyznawał, że piłki dopiero się uczy. Dla Piotra Rutkowskiego to też była pierwsza robota pod taką presją i na tak eksponowanym stanowisku.

Czy Karol Klimczak jest winny tego, że Lech jest w ostatnich latach naczelnym obiektem drwin i memów?

Tak. Tak jak napisaliśmy wcześniej – on wybiera trenerów, on kreśli politykę i kierunek, w którym podąża klub. Chwalimy Lecha za słuszne podejście do szkolenia młodzieży i za dobre sprzedawanie piłkarzy, ale nie na tym polega funkcjonowanie takiego klubu jak Lech. Jeśli masz najwyższą frekwencję w lidze, to musisz tych kibiców w jakiś sposób zadowolić. I zadowolisz ich WYŁĄCZNIE sukcesami. Albo się to rozumie, albo nie.

Czy Karol Klimczak buduje dobrą atmosferę wokół Lecha?

Nie. Bo – znów – budują je sukcesy. Ale już mniejsza o tę niemal pustą gablotę. Rozmawiamy z kibicami Lecha, sondujemy nastroje, pytamy o opinie i uwierzcie nam, że nie sposób nam znaleźć osoby, która powiedziałaby „tak, działania prezesa budzą we mnie zaufanie, to jest facet, z którym możemy iść ku dominacji w lidze”.

Czy Karol Klimczak nauczył się reagowania w kryzysach?

Nie. Lech co roku wpada w dołek i co roku podejmuje się identyczną decyzję. Czyli zwalnia się trenera. Samochód z włączonym tempomatem jedzie dalej, wymienia się obity zderzak (czyli trenera) i podróż trwa. Zwolnienie Bjelicy jest tego idealnym przykładem – pospieszne wyrzucenie Chorwata, ściągnięcie na jego miejsce ludzi, którzy znajdują się w klubie.

Czy Karol Klimczak daje nadzieje na lepsze jutro?

Pod względem sportowym – nie. Pod względem finansowym – być może tak. Choć sukcesów sportowych prędzej czy później kibice przestaną wierzyć w ten projekt. A wtedy budżet przestanie się spinać.

Czy jeśli Karol Klimczak zostanie na stanowisku, to porażka z tego sezonu zmieni coś w jego pomyśle na Lecha?

Nie wydaje nam się. Jego podejścia do prowadzenia Lecha nie zmieniło zwolnienie wymarzonego trenera Jacka Rutkowskiego, czyli Macieja Skorży. Nie zmienił eksperyment z trenerskim wychowankiem na ławce, czyli z Mariuszem Rumakiem. Nie zmieniła wtopa z Janem Urbanem i sezon bez pucharów. Nie zmieniły klęski ze Stjarnan czy z Żalgirisem. A zatem wątpimy, czy przegrany sezon z Bjelicą na ławce zmieni cokolwiek.

I wreszcie – czy Karol Klimczak powinien nadal być prezesem Lecha?

Nie wiemy. Z jednej strony prędzej uwierzymy, że Nenad Bjelica prosto po zwolnieniu z Lecha trafi do Bundesligi niż w to, że Lech pod rządami Klimczaka nagle dwa lub trzy razy z rzędu sięgnie po mistrzostwo Polski. Z drugiej jednak pamiętamy, że Lech historycznie nigdy takim hegemonem w skali Polski nie był. Zdarzyły się złote lata ’80 i dobry początek lat ’90, ale przez kolejne dwie dekady Kolejorz raczej bliżej był upadku i relegacji do IV ligi niż seryjnego sięgania po trofea. Lech Klimczaka nie będzie szalał w oknach transferowych, nie rzuci się z milionami na rynek. Będzie powoli promował wychowanków, zastępował ich obcokrajowcami z większymi lub mniejszymi brakami, a karuzela będzie się kręciła dalej. Klub będzie robił drobne kroczki w kierunku stabilniejszego budżetu, może czasami uda mu się uszczknąć jakiś Puchar Polski, ale nie widzimy żadnych szans na realne rzucenie rękawic Legii Warszawa. Pytanie – kto czego oczekuje? Jeśli kibic Lecha chce się cieszyć z trofeów, ale jest w stanie zaryzykować mniejszą stabilnością, to pewnie obecnego prezesa wywiózłby na taczkach.

*

O zwolnieniu Nenada Bjelicy dyskutowaliśmy również w magazynie Weszłopolscy.

fot. FotoPyK

Opublikowane 10.05.2018 16:45 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 71
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
szemrany
szemrany

Ale będzie beka jak zdobędą mistrza 😀

Murphy
Murphy

To niemo……
Nie czekaj, przecież to jest polska ekstraklapa.
Tutaj wszystko jest możliwe.
Tyle że jakby nagle Lech zagrał w dwóch ostatnich spotkaniach koncertowo, to by oznaczało że piłkarze grali przeciwko trenerowi.

Marcin_M
Marcin_M

Była beka z Legii, która nagle może skończyć sezon z dubletem. Kto wie, może obecna beka z Lecha też okaże się przedwczesna?

El_Konrado
El_Konrado

Nic nie jest niemożliwe, aczkolwiek wtedy to dopiero by się działo. W Pyrlandii byłby onanizm powszechny, przez Wronki przeszedłby wielki huragan spermy. Tak, kipi ze mnie niechęć do Amiki (Lecha) Wronki (Poznań), a to dlatego że się napinają jak nie wiem co. Tu i tam porównują się ciągle do Legii, we wszystkim starają się rywalizować, ale tak naprawdę, to co to za rywal. Serio, ta drużyna to jeden wielki śmiech i to już od lat kilku. Na dodatek jeszcze Skandalozę wyjebali, a to chyba była ich jedyna nadzieja na lepsze jutro. Bardzo bym chciał żaby dla przykładu taki Górnik nie sprzedał ani jednego zwodnika przez 3 lata i co roku tylko dokładał kilku młodych i rozyebał całe to towarzystwo w pizdu. Broń Boże nie jestem żadnym kibicem Górnika, ale doceniam to co robią.

Doceniam, że gra tam młodzież, że grają Polacy, z taką drużyną aż miło sympatyzować, identyfikować się w jakiś sposób. Kurcze, za czasów gdy zaczynałem oglądać piłkę wszystkie kluby budowano na Polakach, a teraz dożyliśmy czasów gdzie tylko szrot zza granicy … Cóż, granic nie ma, prawo Bosmana nie pomaga, z konkurencją z innych państw nie ma szans, dysproporcja może się jedynie powiększać.

Ciekawe jak by wypadały kluby Ekstraklasy na tle drużyn 4tej, lub 5tej ligi angielskiej. Sądzę, że w wielu przypadkach wtopiłyby się gdzieś w środek tabeli, lub wręcz broniły przed spadkiem

Porter
Porter

Oczywiście Karol Klimczak jest po prostu dobrze opłacanym figurantem, rządzi Rutkowski, ale własnie po to Klimczak jest, żeby po takich wtopach, jak ta z Bielicą, było na kogo zwalić winę. Przecież nikt chyba nie ma wątpliwości, że Bielicę zatrudnił Rutkowski, a nie Klimczak.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

A co Bjelica niby zawalił? Jak dla mnie spisał się całkiem przyzwoicie. Osiągał wyniki na miarę potencjału. Nic ponadto. Ale nie ma podstaw by na niego zwalać winę.

facemob
facemob

W sumie masz rację. Co Bjelica miał osiągnąć z klubem do którego sprowadzani sa piłkarze za darmo i do tego po ciężkich kontuzjach. Nie to co w Legii. Pilakrze za kase i to czasem sporą. A jak jakis wychowanek sie wybija toczaraz transfer (Kownacki, lietty, Bednarek, niewiele brakowało a odszedl by i gumny).Z tych wszystkich transferow sprawdza sie tylko dilaver. Gytkjaer ma przeblyski. A gdzie Rogne? Choblenko, elvis itp. Nie wspomne o wtopach z przed kilku lat jak thomala. Za to przeciez Klimczak powinien polcieciec a nie Bjelica czy inny.

Przem37
Przem37

Sorry kolego, ale tak samo jak autor tego tekstu słynny FotoPyk anonim, nie wiesz o czym piszesz. Klimczak, jest tylko i aż świetnym managerem (inaczej mówiąc „panem od cyferek”), jego rola została dokładnie określona, przez właściciela (prywatnie tatę vice prezesa), w skrócie, masz pilnować młodego, aby nie rozpieprzył klubu.

Rolą prezesa Klimczaka jest pilnowanie aspektów poza sportowych i budżetu (aby w przeciwieństwie do rodziny Cacków nie utopić klubu), Przecież został zatrudniony, aby wyprostować problemy finansowe, w jakie wpakował klub duet panów K wraz z BaKero.

Porter
Porter

Przecież to właśnie napisałem. Za cele sportowe odpowiada Rutkowski, a za nieosiągnięcie ich po łbie zbiera Klimczak. W normalnej spółce, prezes zaprasza v-ce prezesa ds sportowych i mówi „Sorry Vicek, nie osiągnąłes celów, musimy sie rozstać”. Ale Lech jest o tyle nienormalną spółką, że Klimczak, żeby rozstać się z Rutkowskim, musiałby sam złożyc dymisję,

PhoenixLk
PhoenixLk

FotoPyk to autor zdjęcia… taki drobiazg

Grandal
Grandal

Czy Karol Klimczak jest odpowiedzialny za to, że Lech za jego kadencji zdobył tylko jedno mistrzostwo Polski?
Niewinny! Winna jest KL, Legia, PZPN, PKS, sami sędziowie, UEFA, VAR, WAR, PKP Cargo, Intercity, MZK, MPK, ZKM, CONMEBOL i CONCACAF.

jezd
jezd

A poza tobą w domu wszyscy zdrowi

facemob
facemob

Coz Poznan ma swego Janko, Bialystok Pejsbuka, a warszawa Grandala.

Grandal
Grandal

Mieszkańcu Poznania, możesz mi odpowiedzieć dlaczego napisałeś… Warszawa małą literą? Naprawdę, aż taką nienawiść wyssałeś z mlekiem matki do Warszawy?
Żółć już sięgnęła poziomu oczu i postępuje dalej?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pad
pad

Rzeczywiscie, nie dla wszystkich równe. Niezgoda wylatuje w Krakowie za jedną problematyczna żółtą a drugą z dupy. Sędzia Złotek nie waha sie ani chwili i w arcywaznym meczu ktory moze zadecydowac o mistrzostwie przez pol godziny przy stanie 1-0 Legia gra w 10. Maurizio wylatuje z Wisłą Płock bez chwili wahania – przy pierwszej „miękkiej” żółtej. Tymczasem Gumny sam niedawno przyznaje, ze mial fure szczescia i powinien wyleciec z boiska z drugą żółtą, a Majewskiemu zamiast zasluzonej drugiej żółtej bodaj z Górnikiem uśmiechnięty sędzia Frankowski dwa razy serwuje jakąś pogadankę. Że o braku wyrzucenia Dilawera i kartki dla Trałki nie wspomnę. Ale fakty tu nie mają znaczenia 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pad
pad

To są suche fakty a nie moje opinie. Faktem jest, że sędziowie nie mieli najmniejszych wahań wywalając graczy Legii w dwóch bardzo ważnych meczach rundy finałowej. Faktem jest, że w jednym przypadku było to niesłuszne – potwierdziła to Komisja Ligi cofając żółtą kartkę dla Niezgody. Faktem jest, że Gumny w meczu z Zagłębiem powinien dostać drugą żółtą kartkę już w I połowie i wylecieć z boiska. Sam to przyznał po meczu w Canal+ oglądając tę sytuację. Faktem jest, że sędzia Frankowski z Górnikiem powinien dać drugą żółtą Majewskiemu, wywalić Dilawera i dać żółtą Trałce przez co by pauzował – „cała Polska to widziała” – a Frankowski w efekcie za karę został odsunięty od sędziowania Pucharu Polski.

szemrany
szemrany

Wszystko zależy od zmian w obu klubach. Jeśli Mioduski zatrudni poważnego trenera to wątpię że przyszłym sezonie ktoś będzie w stanie nam wyrwać mistrza. Kadrowo mamy najlepszy skład + letnie wzmocnienia. Lech będzie musiał trafić z trenerem i wyłożyć trochę hajsu na nowych graczy bo inaczej nic się tam nie zmieni.

jeremy
jeremy

Tylko skąd ma Mioduski wziąć kasę jak Legia już na kredytach ciągnie…

szemrany
szemrany

nw, chciał to niech się martwi 😉

Przem37
Przem37

Masz sporo racji, tylko że w obu przypadkach jest słowo klucz – trafić z trenerem. W temacie kadry, moim zdaniem są bardzo porównywalne, i wzmocnienia będą potrzebne w obu ekipach, w Lechu ze względu na sprzedaż, w Legii ze względu na wiek piłkarzy, Malarz, czy Radovic młodsi i lepsi nie będą, o Eduardo nie wspomnę.

Michał Gruszka
Michał Gruszka

Czerczesow po trzech meczach na Mundialu będzie wolny to chętnie bym go widział znowu w Warszawie.

DAWIDxyz
DAWIDxyz

Lech to jednak powinien byc klub ktory opiera sie na wychowywaniu, fajnych zawodnikow z wymiernym porzytkiem dla kadry . Sukces w postaci Majstra czy PP co jakiś czas może sie zdażyć . Trochę szkoda tych kibiców co tak namietnie jezdza pociągami na Lecha , ale z drugiej strony ich kasa.

Misquamacus
Misquamacus

Człowieku…nie pisz więcej. Analfabeta…

DAWIDxyz
DAWIDxyz

dziękuje , to motywacja do dalszej ciężkiej pracy.

facemob
facemob

Tak z drugiej strony to po choelre to mistezostwo Lechowi? Do lm i tak nie wejdzie. Wspolczynnik zmarnotrawil Rumak i inni parodysci. Czyli pozostaje LE. Do tej LE tez nie wejdzie. Niestety lata ogladania pilki i eklapy doprowadziły mnie do takch wnioskow. Mam juz dosyc tej calej ligi. To jest kurwa parodia.

DAWIDxyz
DAWIDxyz

mi tez juz ten cały entuzjazm do śledzenia wspołczyników , na kogo moga wpasc nasze zespoły skończył . Naszczęście to tylko piłka nożna !

gryf01
gryf01

Trochę jestem zawiedziony jego decyzją o zwolnieniu trenera na dwa mecze przed końcem, kiedy jeszcze nic nie jest stracone. Tu dał dupy.
Natomiast ogólnie Lech rozwija się nieprzeciętnie. Wychowuje coraz lepszych młodych piłkarzy, finansowo się wzmacnia. Moim zdaniem prezes nie musi znać się na piłce, bo wtedy byłby trenerem. Musi znać się na piłkarskim biznesie, a to co innego. Lepszy prezes który wie na czym się zna, niż taki który myśli, że zna się na wszystkim.
Myślicie, że zatrudnicie nowego prezesa i zaraz będzie git? Wręcz przeciwnie. Będzie znowu uczył się roli przez parę lat.
Jak Lech chce wygrywać w Polsce to musi zredukować poziom wyprzedaży po każdym sezonie i tyle. A nie burzyć cały klub bo przegrali z Jagą.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

a) Klimczak chce ratować swoją dupę, zrzucając wszystko na trenera. A przecież on go zatrudnił.

b) Wszystko jest stracone. Kolejny sezon bez trofeum, puchary (eliminacje LE) z tym budżetem to żaden sukces, a mała nagroda pocieszenia.

c) Lech nie rozwija się nieprzeciętnie. Od paru lat dysponuje podobnym budżetem i nie zwiększa rażąco sum transferowych za zawodników przychodzących. W tym sezonie wydali 10% z uzyskanych przychodów transferowych. Z czego połowę na Barkrotha.

d) Mylisz role dyrektora finansowego i prezesa. Prezes musi się znać na piłkarskim biznesie, czyli także na piłce. Albo mieć mądrych doradców. Tutaj nie widzę spełnienia żadnego z warunków. Lech nie posiada żadnej przewagi konkurencyjnej nad resztą ,poza akademią. Słynny komitet transferowy od 2-3 lat wali trochę na oślep – klasyczne 50% szans. Dziwny zaciąg skandynawski, mnóstwo nietrafionych zarówno darmowych jak i gotówkowych transferów, Bille Nielsen, Thomalla, Dudka, Holman, Radut itp. To nie są zawodnicy podnoszący jakość.

e) Lech jeśli chce wygrywać w Polsce musi sprowadzać lepszych zawodników niż Barkroth, Khoblenko, Rakels, Rogne, czy De Marco po sprzedażach za 12,5mln euro w letnim okienku 2017. Zacytuję Klimczaka z 2011, gdy został prezesem „. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie będzie sukcesu finansowego Lecha bez jego sukcesu sportowego”.

areq
areq

Choblenko kuźwa nie żaden Khoblenko.Poza tym z resztą się zgadzam

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

https://www.instagram.com/khoblenko/

Nie znam go, urodził się w Rosji, jest Ukraińcem? Posiłkowałem się jego instagramem i transfermarktem.
Jeśli się mylę, to wybacz szefie 😀

areq
areq

Pisanie Khoblenko to trochę tak jakby w Polsce napisać Bajern Muńszen.:)
No chyba że to K ma przed nazwiskiem „martwe” ale wątpliwe:):)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

MarioGol ,to pytanie do mnie?

Bo nigdzie nie mówiłem o tamtym sezonie 😀
Ze Skorżą po mistrzu wszystko się pokiełbasiło, a Urban to nie jest moim zdaniem trener na ten poziom.

Nie musiało być wyprzedaży, nie oszukujmy się: Legia zrobiła dużo lepsze transfery po mistrzostwie Lecha – Nikolic, Prijovic, Hlousek, Pazdan, Borysiuk + Jędza i Hamalainen.
Zimowe odejście Fina położyło cień na grze ofensywnej Lecha.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jezd
jezd

Skauting to w Lech z sezonu na sezon coraz słabszy tak jakby kilku typków siadało przed komputerem i wlaczało transfermarkt i fm

facemob
facemob

Sadze ze jakby brali z fm to by na tym lepiej wyszli, przeciez thomala itp przed Lechem wygladali w fm tragicznie.

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Zgadzam się, że niekoniecznie dobrze funkcjonuje tam skauting.

Moim zdaniem Lech się wtedy nie wzmocnił – w sezonie mistrzowskim był mocniejszy niż dziś. Zresztą ostatnio było tu porównanie składów.

PS. Z tym, że jak masz więcej pieniędzy po sprzedaży np. Bednarka i Kownasia, to druga strona o tym wie i będzie podbijać cenę. Lechowi ciężko kupować bardzo tanio.

gryf01
gryf01

A jaki klub niby ma wspaniały skauting? Legia wygrywa mistrzostwa seryjnie bo sprowadza same diamenty? Przecież mimo ogromnego zaciągu zagranicznego szrotu i tak najlepsi są Niezgoda i Szymański.
Sprowadzenie zawodnika to ogromne ryzyko. Może wypalić a możesz umoczyć nawet 30 baniek jak pokazał Krychowiak. Żaden wspaniały „skauting” tego nie zmieni. Czasami trzeba ryzykować. Ale Lech ma wybór.
Wiem, że w 2015 nie było wyprzedaży w Lechu bo nie było kogo sprzedawać. Akademia nie rodzi owoców z dnia na dzień, ale w Lechu ten okres przeczekano bez niszczenia fundamentów. Teraz akademia rodzi dobrych piłkarzy którzy wchodzą do pierwszego składu i są minimalnym ryzykiem.
I zgadzam się, że zyski z klubu trzeba inwestować spowrotem. Kibicom nic po zyskach jeśli nie ma wyników – oni na klubie nie zarabiają. Ale te zyski najpierw trzeba mieć. Lech je w końcu teraz ma, trzeba je po prostu lepiej wydać. A to o wiele lepszy problem niż takie kiedy kasy nie ma wogóle.

facemob
facemob

A kto zatrudnia pilakrzy inwalidow, za darmo lub takich specjalistów jak Thomala i inne? Trener czy Klimczak. Jak odpowiesz sobie na to pytanie to bedziesz wiedzial kto jest winny w duzej mierze sytuacji klubu. Co z tego ze mamy super wychowankow akoro jak podadza dwa razy prostopadle pilke to ida za granice. A kto za nich? Tomasik, Rogne, Kokalovic, Vujadinovc, Thomala – kto to kurwa jest?????

nieobiektywny
nieobiektywny

Z tego co wiem, wiceprezesem ds. sportowych jest młody Rutkowski.
W takim układzie Klimczak jest co najwyżej notariuszem jego wyborów.

mtc
mtc

Piotr Rutkowski tylko podwładnym Klimczaka…
Tiaaaa…
Junior jest nie do ruszenia, to w końcu synek tatusia-właściciela i co najwyżej papa może nim rządzić.
Rutek junior to w 100% odpowiedzialna za sport osoba w KKS

Lebowski
Lebowski

Klimczak dobrze wywiązuje się ze swojej roli – strategia klubu oraz finanse są ok. Kuleją decyzje sportowe za które odpowiada Piotruś, który jako synalek właściciela jest nie do ruszenia. Dajcie Klimczakowi profesjonalnego dyrektora technicznego, a wyniki przyjdą.

Przem37
Przem37

Lebowski, to jest niestety inny układ, tata postawił młodemu Klimczaka, nad głową (i dlatego nieprzypadkowo jest prezesem, a nie dyrektorem finansowym), aby pilnował Piotrka.
Rolą prezesa jest pilnowanie budżetu, cyfry mają się zgadzać, a młody ma „szyć z tego”, co mu tata za pośrednictwem prezesa pozwoli.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GRAND_CHAMP
GRAND_CHAMP

To po co tu wchodzisz? Jesteś masochistą?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

facemob
facemob

Na te kurwa fora gdzie zawsze sa usuwane niewygodne wpisy przez ta jebane pseudobojowke?

marjush-zet
marjush-zet

Wg Weszło jedynym dobrym prezesem w Ekstraklasie był Boguś Leśnodorski. Reszta się nie zna, jest słaba, mierna, etc.

biggala2310
biggala2310

Przecież Klimczak nie może wywalić głównego winnego, syna właściciela Piotra Rutkowskiego. To on jest odpowiedzialny za pion sportowy, ale akurat nad tym stanowiskiem władza Klimczaka jest ograniczona.

Spofforth
Spofforth

„Głównym założeniem istnienia klubu sportowego jest zdobywanie trofeów” no ja nie wiem. W Polsce jest 6000 klubów piłkarskich i 2 poważne trofea do zgarnięcia. Czyli 99,9% nie spełnia założeń swojego istnienia?

AmoN
AmoN

Nie dokonca tak jest, bo awans do ligi wyzej to jest sukces( za wygranie ligi tez jakis puchar wreczaja), plus „okregowe” Puchary Polski. Wychodzi ze kazda druzyna walczy o jakies trofea. Nawet chlopaki z brzuszkiem piwnym chca wygrac A-klase

Umorusany w kale
Umorusany w kale

Mógł tranzystor Buszewski do szatni w przerwie wejść i chłopaków zluzować to na druga polowe by wyszli bez ciśnienia

Nenad Bjelica
Nenad Bjelica

Kibice w Poznaniu nie są zbyt bystrzy, im to wystarczy. Gumny i Józwiak już spakowani do walizki. Idemo dalje.

Raskolnikov74
Raskolnikov74

Niech zrobia fuzje z gornikiem. Od razu opchna mlodych za 150 mln euro.
Tylko chyba znow nic to nie da, bo zastapi ich dwoch kulawych gustafsonow a dziure zalataja Robakiem.
Problem w tym, ze Lech dobrze szkoli mlodziez, ale nie dla siebie

Umorusany w kale
Umorusany w kale

Poznań słynie z zamiłowania do młodzieży 😉

Lebowski
Lebowski

Obiektywnie trzeba przyznać, że niezła szpila!

jeremy
jeremy

Mam pytanie do Weszło i innych obrońców uciśnionych trenerów, czy Legia zrobiła źle wywalając nieudacznika i sierotę trenerską? Czy Lech zrobił dobrze dając szansę Bjelicy po meczu z Koroną w Kielcach. Kto będzie wygranym po sezonie? Prezes nerwus czy opanowany, dający szansę i czas na opanowanie kryzysu?

marjush-zet
marjush-zet

I jeden i drugi prezes dokonał zwolnienia czując presję kibiców. Kiedy mieli zwolnić niby tego Bjelicę jak był na 1 miejscu w tabeli?

hds
hds

Bogus jest wolny. To bylyby piekne prezesowskie derby, Lech vs Legia, Bogus vs Miodek.

Alie_Verema
Alie_Verema

Ciekawe…

Spektakularny
Spektakularny

Proponuję więcej wątpliwej jakości obcokrajowców z różnych stron świata. Wtedy będzie super atmosfera i kapitalne wyniki. Ze trzy inne decyzje sędziowskie w meczu, jedna-dwie wygrane i Bjelica mógł być Bogiem, a tak jest nikim. Moim zdaniem jeden z niewielu ciekawych trenerów w tej lidze. Niech sobie wezmą teraz Jana Żurka albo Ulatowskiego na stałe. Wtedy będzie petarda. O, a może Janek Urban?

FCKierpce
FCKierpce

Sorry, ale każdym rokiem się utwierdzam, że największą tragedią ligi ostatnich paru lat jest brak silnej Wisły. Lech jest strasznie zakompleksiony i sra wyżej niż dupę ma. Siła sportowa Legii na przestrzeni ostatnich ok. 12 lat jest mniej więcej ta sama – po prostu te 10 lat temu to zwykle na niewiele wystarczało, a teraz wystarcza NA WSZYSTKO w tej lidze. Dramat.

Szynkers88
Szynkers88

Ten sezon Ekstraklasy już dawno przekroczył dopuszczalny poziom absurdów, ale zanosi się na to, że to może nie być jeszcze koniec… Wywalić trenera na 2 kolejki przed końcem ligi, a podobno Bjelica był dogadany, że za miejsce 1.-3. kontrakt zostanie przedłużony (nie wiem, ustna umowa…, ala tak czytałem ok. 2 miesiące temu w Przeglądzie Sportowym). Niestety w Polsce kluby nie mogą normalnie funkcjonować. Nawet Real wytrzymał presję i zostawił Zizou i mimo klapy w La Liga są już w finale Champions Leaugue. A u nas? Niedorzeczny ruch, podyktowany emocjami po przegranym meczu.
A co do Bjelicy. Dla mnie trener OK, nie pozwolił sobie wskoczyć na głowę, nauczył się języka polskiego, Lech grał generalnie na miarę swojego potencjału – Bjelica odważył się utemperować „ligowe gwiazdy”, jak Robaka, Pawłowskiego, Dudkę, Majewskiego, jak juniorzy byli dobrzy, jak Jóźwiak, Klupś, Gumny, wcześniej Bednarek, postawił na chłopaków; jak gwiazdki były pod formą, posadził na ławie; jak chciany przez niego ‚stranieri’ grał padakę też szedł na ławę. Wydaje mi się, że Bjelica był po prostu w miarę sprawiedliwy w swoich decyzjach, ale tym niestety mógł „podpaść” niektórym piłkarzom i może dlatego tak skończył. Mam nadzieję, że Bjelicę jeszcze gdzieś w Polsce zobaczymy.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

PS takie samo farmaziny wypisuje jak Weszlo.
Bjelice chciano pozegnac jesli nie zdobedzie mistrza. Wiec w sumie tylko przyspieszono termin rozstania. To jak gra Lech w rundzie finalowej to dramat.
Tylko musza wyjebac te tony szrotu z Tralkana czele, bo z gowna to i Heynecks nie ulepi mistrzow.

shav0
shav0

A co ten Bjelica takiego zawalił ? Najlepszą i najszerszą kadrę w polskiej Ekstraklapie ma Legia a na drugim miejscu LEch i Jaga więc Lech nie był w tym sezonie żadnym murowanym faworytem. Mówicie że Legia słaba to Lech musi mieć majstra. Wcale nie musi bo Lech też się mocno pozmieniał w stosunku do poprzedniego sezonu. Jakby nie sprzedali Kownackiego, Bednarka, Robaka czyli dużej części szkieletu to pewnie by tego mistrza mieli ale sprzedali kasę mają na koncie a w szatni słabszy zespół. Przecież połowa pierwszego składu to albo nowi obcokrajowcy albo młodzi jak Gumny czy Jóźwiak. W tym składzie to podejrzewam że w przyszłym sezonie będą bardzo mocni bo już okrzepną jako zespół tylko że tego składu nie będzie bo sprzedadzą Gumnego i pewnie jeszcze kogoś żeby budżet domknąć po eurowpierdolu.

Micer
Micer

Nie optuję ani za Lechem, ani za Legią, ale dałbym wszystkie pieniądze tego świata żeby jakimś cudem Lech wygrał mistrza. Byłby kolejny zryw wśród redaktorów weszło i tysiąc tekstów o tym jaka Legia słaba, a Lech mocny. Chętnie bym je poczytał.
Trzymam kciuki za zaciętą końcówkę na i wyłonienie mistrza dopiero w 37 kolejce. O ile w każdej innej lidze byłoby już pozamiatane tak w naszej wszystko się może zdarzyć.. Wszystko.

Król Roastów
Król Roastów

„Wiceprezesem od spraw sportowych jest Piotr Rutkowski, natomiast wciąż jest „tylko” podwładnym Klimczaka.”

Ale że jest jednocześnie synem właściciela Lecha, który jest z kolei szefem dla Klimczaka to już nie napiszecie? 🙂 Wyobrażacie sobie, że prezes Lecha przychodzi do właściciela i mówi, że trzeba wypierdolić z roboty syna, bo słabe wyniki sportowe to jego odpowiedzialność? Jak sądzicie – kogo właściciel wtedy wypierdoli z roboty?

Luis
Luis

nie ma to jak wielka legia. najpierw pojawił się prezes leśnodroski, wtedy jeden z setek szarych warszawskich adwokacin. Wyłożył ze swojej kasy Paręset tysięcy złotych, drugie tyle wyłożył Mioduski, reszta kasy do ITI była spłacana z bieżących wpływów ( nie mylić z zyskami ) spółki. Idealny układ i dla ITI które miało dosyć jak i dla kupujących, którym w tym przypadku mógł być każdy mający zdolność kredytową na 300-400 tyś złotych hi,hi. Później prezes Leśnodorski stał się najfajniejszym z prezesów ponieważ prawie otwarcie wspierał kiboli i burdy na trybunach. W atmosferze błogiej sielanki, doszło do paru przyjemnych awantur, które kosztowały klub sporo, ale cóż jak to mówił prezes Ochucki Ryszard- zapłacimy, zapłacimy!!!
Potem nastąpił okres prosperity sportowej – czytaj kupowanie grajków i podpisywanie kontraktów na kredyt połączone z kampanią marketingową z użyciem warszawskich dziennikarzyn, robiącą z legii klub bez mała z europejskiej top 5
Wszystko skończyłoby się wyłączeniem prądu i wody w klubie już w 2016, ale psim swędem udało się wejść do grupy w LM. Udało się po największym fuksie w historii tych rozgrywek czyli wylosowaniu w IV rundzie eliminacji półamatorskiego klubiku z Irlandii i bohaterskim zażartym dwumeczu zakończonym wielką wiktorią. Kasa zarobiona w LM pozwoliła na spłatę długów zaciągniętych na szerokie życie spłatę ITI t Ile kasiury wyszło bokiem dla prezesa i ekipy tego nie wie nikt albo wie już teraz mioduski ale nie może mówić.
Wtedy bohaterski prezes Leśnodorski sprzedał swoje udziały mioduskiemu a 19 milionów ! Po odpowiednim ubraniu transakcji na jego konto wpłynęło około 17 milionów złotych. Zainwestował około 300 tysięcy, skeszował 17 milionów plus to co oficjalnie i nieoficjalnie zarobił w trakcie.
Został legendarnym prezesem za którym tęskni cała legijna brać a wyjebał klub i doprowadził go na lub za skraj bankructwa, sam stając się znanym i zamożnym człowiekiem
Dość powiedzieć że po jego odejściu, po rekordowych wpływach z LM w łącznej kwocie 100 mln złotych, raty za Dude z Herthy, które miała płatności w następnych okresach klub musiał sprzedać na rynku za około 75% wartości bo nie byłoby środków na funkcjonowanie !!!
Idąc dalej, jeżeli Legia nie zagra w tym roku w LM, a nie zagra bo nie zdobędzie nawet mistrzostwa ( chyba że ostatnie mecze i legii i jagielonii poprowadzi Marciniak jednocześnie ) to widmo ogłoszenia upadłości przez spółkę legia SSA jest bardzo realna.

Tak więc Warszawko, drwiny z Lecha uskuteczniane na tym pięknym legijnym portalu od środy wyglądają bardzo zabawnie w cieniu nadciągających nad Ł3 chmur hi,hi

pozdrawiam

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Troche zes odplynal. Owszem Legia miala w szczycie 125 mln pln dlugow (z czego krotkoterminowe zobowiazania stanowily 15-20 mln pln) , ale na biezace wydatki to kredyty zaciagaja i Barcelona i Juventus.
W tej chwili nie wisza juz stare kredyty i zobowiazania wobec ITI a klub ma 6-8 mln pln krotkoterminowek (przy budzecie 100-110 mln pln). Czyli absolutnie w normie.

Faktem jest, ze Zakolec z podwladnymi lizal rowa Lesnemu az do porzygu, klamiac, krecac i przemilczacjac niewygodne fakty.

Z drugiej strony malo ktory kibic interesuje sie finansami klubu i ma w doopie czy sukcesy byly na kreche czy za swoje. Byly 3 MP w 4.5 sezonow? No byly. Byla LE? Byla. Nawet LM sie fuksnela. A ze golodupiec balowal za cudzesy i pijal wodke z wkladami do koszulek, podpisujac skandaliczne umowy z nimi i ich menadzerami. Sebixa ujmowal ruchaniem paszczurow przy juckboxie w rytm „Snu o Warszawie”.

Weszło
09.07.2020

Solidni Linetty i Walukiewicz, bohater Drągowski, czyli polska środa w Serie A

Polska środa w Serie A za nami. Dziś we Włoszech mieliśmy swoje małe święto, bo w sześciu spotkaniach zobaczyliśmy aż siedmiu Polaków (do tego ósmy na ławce). Tyle że nie każdy z nich miał powody do optymizmu. Najlepiej wypadł na pewno Bartłomiej Drągowski, którego włoskie media już zdążyły okrzyknąć bohaterem Fiorentiny. Nieźle w starciu z […]
09.07.2020
Hiszpania
09.07.2020

Barca wciąż ściga Real, a przy okazji spuszcza Espanyol z ligi

Wysokie zwycięstwo w starciu z Villarrealem wlało w serca kibiców Barcelony trochę optymizmu. Gra katalońskiej ekipy wreszcie wyglądała tak, jak by sobie tego życzyli fani. Barca grała dynamicznie, finezyjnie, z rozmachem. Świetnie funkcjonowała współpraca między Leo Messim i Antoinem Griezmannem. Ale dzisiejsze starcie derbowe z Espanyolem to był już powrót tej Barcelony, do której się […]
09.07.2020
Weszło
08.07.2020

Dariusz Żuraw dzisiaj nie pomógł

Tak, Lech był lepszy od Lechii (co przyznał nawet Piotr Stokowiec), tak, może mówić o pechu, bo jednak czasami piłka była jak zaczarowana, a zmarnowanie trzech karnych z rzędu można w pewien sposób podciągnąć pod złą fortunę. Ale czy możemy powiedzieć, że tak, Dariusz Żuraw zrobił dziś wszystko, by pomóc swojej drużynie postawić ostatni krok? […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Lech Poznań – jeśli coś może pójść źle, to na pewno pójdzie źle

Lechowi Poznań zalałoby piwnicę, gdyby mieszkał na Saharze. Lech Poznań doznałby udaru z przegrzania na środku Antarktydy. Lech Poznań złamałby sobie ząb jedząc watę cukrową. Lech Poznań nadepnąłby na klocek Lego pośrodku Pacyfiku. Lech Poznań jest klubem przeklętym i na miejscu władz Kolejorza sprawdzilibyśmy, czy gdzieś pod murawą przy Bułgarskiej nie ma zakopanej żaby. Dzisiejszy […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Lech Poznań jest klubem przeklętym

Grali u siebie półfinał Pucharu Polski. Mieli przewagę przez cały mecz. Posyłali strzał za strzałem na bramkę Lechii. A jednak doszło do rzutów karnych. Prowadzili w nich 3:2. W czwartej serii Van der Hart obronił drugą jedenastkę i to mimo kontuzji. W tamtym momencie wystarczyła Lechowi jedna udana jedenastka w dwóch ostatnich seriach. A jednak […]
08.07.2020
Anglia
08.07.2020

City – Newcastle. Mecz, na który „Sroki” nie doleciały

Tylko jeden celny strzał. Posiadanie piłki na poziomie 26%. Problemy z wyjściem z własnej połowy. Jeden rzut rożny. Mecz Manchesteru City z Newcastle nie miał większego sensu. A statystyki drużyny „Srok” dobitnie do pokazują. Maszynka Pepa Guardioli kompletnie zdemolowała drużynę Newcastle. Kompletnie. Wyglądało to tak, jakby do Manchesteru przyjechała drużyna ze środka tabeli League One, […]
08.07.2020
Blogi i felietony
08.07.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Istnieje grupa ludzi, która wierzy, że Janusz Korwin-Mikke jest podstawionym agentem mrocznych sił, który ma za zadanie kompromitować słuszne idee środowiska polskiego konserwatywnego liberalizmu. Trudno nie zauważyć, że podobnych „agentów” moglibyśmy znaleźć więcej przy innych nurtach – na przykład istnieją trenerzy „cruyffiści”, których drużyny w istocie prezentują wypaczenie futbolu wyznawanego przez Johana Cruyffa. Być może […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Lech włoży wielkie pieniądze w akademię. Zaczyna się wyścig zbrojeń

Wciąż możemy wrzucać tony kamyczków do ogródków prezesów polskich klubów. Że transfery słabe, że dyrektorzy sportowi z łapanki, że zarządzanie do kitu. Ale cieszy nas pewien powolny, aczkolwiek sukcesywny zwrot ku szkoleniu. Kolejne kluby stawiają na budowę baz i na mądre zarządzanie swoimi akademiami. Jednym z pierwszych klubów w Polsce, który odkrył potencjał drzemiący w […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Na ten triumf czeka niejedna zakurzona gablota

Gdyby zebrać wszystkie tytuły i trofea Michała Probierza, Janusza Filipiaka i samej Cracovii w ostatnich dziesięciu latach, zmieściłyby się w szklance, mogłaby nawet być już zapełniona whisky. Choć trudno w to uwierzyć, finał Pucharu Polski to okazja, by przerwać aż trzy kiepskie serie – samego klubu, dość zachowawczo uzupełniającego swoją gablotę, jego trenera, który rzadko […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Lechii nie stać już nawet na obóz

Na początku czerwca Lechia zamieniła 39 milionów długów na akcje dla większościowego właściciela, o co przez wiele lat zabiegał między innymi Adam Mandziara, tłumacząc, że bez tego klub wygląda jak Ferrari z silnikiem Golfa. Można było się więc zastanawiać, czy teraz będzie już pięknie i przyjemnie, jeśli chodzi o finanse. Cóż, nie mamy w tej […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Prezes podkarpackiego klubu aresztowany za treści pedofilskie

Bardzo, ale to bardzo przykra, niezmiernie bulwersująca informacja z Podkarpacia. Jak poinformował serwis TVN24.pl, jeden z prezesów klubów piłkarskich został zatrzymany w związku z posiadaniem materiałów pedofilskich. WIĘKSZA SPRAWA Cała sprawa jest znacznie szerzej zakrojona, bo to tylko jeden z elementów śledztwa rozpoczętego w 2017 roku, a w którą zaangażowała się policja z kilku krajów. […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Dlaczego Legia złapała zadyszkę?

Bilans Legii Warszawa w sześciu ostatnich meczach jest zatrważający. Tylko jedno zwycięstwo, dwa remisy i aż trzy porażki, w tym ta wczorajsza, przekreślająca szansę na dublet w sezonie 2019/20. To już nie jest tymczasowy spadek formy, to jest poważna zadyszka. Zadyszka, której prawdopodobnie nie dało się uniknąć, ale też zadyszka, która ma swoje bardzo konkretne […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Lopes – van Amersfoort. Duet, który solidnie zastapił Cabrerę i Hernandeza

Airam Cabrera i Javi Hernandez – ten duet miał swoje mankamenty, ale jak na warunki Ekstraklasy wzbijał się ponad zwykłą solidność. Pierwszy zdobył w zeszłym sezonie czternaście bramek. Drugi – dziesięć. Obaj zmyli się z Krakowa po sezonie, a „Pasy” stanęły przed trudnym zadaniem – jak zastąpić ofensywną dwójkę, która dobrze funkcjonowała? DUET, KTÓRY GRAŁ Z GŁOWĄ […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Lokomotywa Lecha zdewastowana. Wiara w szare komórki autora też

Nie wiemy kto w Lechu odpowiada dokładnie za motywację zespołu, za podkręcenie jego woli i determinacji na ostatniej prostej przed ostatnim meczem – dziś ta osoba może mieć jednak wolne. Wandal wycierający sobie gębę kibicowaniem Lechii zadbał o to, by Kolejorz dzisiaj wyszedł na boisko z pianą na ustach. O co chodzi? O to, że […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Crnomarković faktycznie powtarza casus Arajuuriego?

Władze Lecha Poznań lubują się w wykorzystywaniu przykładu Paulusa Arajuuriego przy zawodnikach, którzy na początku w Kolejorzu zawodzą. Przypomnijmy – Fin przez pierwsze miesiące w Poznaniu wyglądał jak parodia piłkarza, a z czasem wyrósł na czołowego stopera ligi. I wydaje się, że dziś podobną ścieżkę przechodzi Djordje Crnomarković. Do miana jednego z najlepszych obrońców Ekstraklasy […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Damian, trzymajcie się w tym Dinamie!

Przyzwyczailiśmy się już, że w Dinamie Zagrzeb nigdy nie będzie do końca normalnie. Bo czy może być normalnie w klubie, którego nieformalny właściciel i prezes ukrywa się przed służbami ścigania w sąsiednim państwie? Ale takich żartów, jak na finiszu obecnego sezonu, mimo wszystko się nie spodziewaliśmy. Najpierw klub ze stolicy Chorwacji w wybitnie nieelegancki sposób […]
08.07.2020
Weszło
08.07.2020

Pociąg do Europy odjeżdża. Czy Lechia spróbuje go dogonić?

Lechia Gdańsk staje przed szansą na drugi z rzędu awans do finału Pucharu Polski. Jeśli jednak przyjrzeć się kadrze biało-zielonych, łatwo zauważyć, że w tym sezonie Piotr Stokowiec dowodzi w dużej mierze inną ekipą niż jeszcze wiosną 2019 roku. Czy gorszą? Patrząc po prostu na personalia – niekoniecznie. Lecz z pewnością nie tak dobrze poukładaną […]
08.07.2020
Weszło Extra
08.07.2020

„Z Polską łączy mnie dziś więcej, ale nigdy nie żałowałem gry dla Kanady”

Zapewne większość z was doskonale kojarzy postać Tomasza Radzińskiego, który jako nastolatek wyjechał z Polski, robiąc później poważną karierę i grając dla reprezentacji Kanady. Nie każdy pewnie pamięta, że podobną historię ma Michael Klukowski. Rodzice byli Polakami, urodził się już za granicą, a potem w pierwszej dekadzie tego wieku należał do najlepszych lewych obrońców ligi […]
08.07.2020