post Avatar

Opublikowane 27.04.2018 16:59 przez

redakcja

Dlaczego firma kurierska pośredniczyła w sprzedaży biletów na finał Pucharu Polski? Czemu PZPN nie chciał, by kibice sami drukowali bilety? Jak poważny błąd popełnił sędzia Złotek? Za ile powinniśmy sprzedać prawa telewizyjne do ekstraklasy? Jakie stanowisko ma PZPN w sprawie protestu kibiców? Jaka powinna być Centralna Liga Juniorów? Między innymi o tym Krzysztofowi Stanowskiemu opowiedział na antenie Weszło FM prezes PZPN, Zbigniew Boniek. 

Roma szykuje się już na finał Ligi Mistrzów?

Nie wiem czy się szykuje, ale trzeba powiedzieć, że Roma zagrała w sposób katastrofalny, jeśli chodzi o mądrość taktyczną. Wydaje mi się, że kiedy gra się z Liverpoolem na ich terenie, to nie można im oddawać piłki na 60 metrze od własnej bramki. Bo się rozpędzą, a także są znakomici w kontrataku. Natomiast pierwszą godzinę trzeba było grać spokojnie, niskim pressingiem i myśleć o drugim spotkaniu. To 5:2 jest takim rezultatem, że ludzie w Rzymie marzą jeszcze o sukcesie, ale ja nie wierzę, by cud nastąpił drugi raz. Nie wierzę, że Roma drugi raz będzie miała możliwość odrobienia trzech bramek. Tym bardziej że Liverpool, jeśli chodzi o grę ofensywną jest trochę inny. Jeżeli będzie się ich atakowało, to łatwo nadziać się na kontrę.

Wygląda na to, że Robert Lewandowski nie zagra w finale Ligi Mistrzów, co oznacza dłuższe wakacje przed mundialem. Czyli można uznać to za jakiś plus tej sytuacji.

Czy ja wiem, czy to jest plus? Ja bym wolał, żeby Robert zagrał w finale. Trzeba pamiętać, że rok temu Bayern spotkał się z Realem Madryt w ćwierćfinale i też przegrał pierwsze spotkanie 2:1. Następnie odrobił straty i w rewanżu były wielkie kontrowersje, bo przecież były dwa nieuznane gole Cristiano Ronaldo ze spalonego. Już Juventus pokazał w tym roku, że z Realem można wygrać na ich terenie 3:1. Nie wydaje mi się jednak, by Bayern w tej formie mógł im faktycznie zagrozić. Sporo zawodników jest kontuzjowanych, więc trudno uwierzyć w to, aby odrobili straty, ale pamiętajmy, że piłka już rożne scenariusz pisała.

Real Madryt też nie zachwycił w tym meczu.

Po takich drużynach człowiek mógł oczekiwać znacznie więcej. Jednak jeśli na boisku najlepszy jest Frank Ribery, który zawsze gra tak samo, to tak się wtedy kończy. Natomiast jeśli najlepszy na boisku byłby Robert Lewandowski, to może Bayern wygrałby trzema golami.

Kto będzie mistrzem Włoch, bo wydaje się, że Milik i Zieliński mają szansę, by jednak sensacyjnie minąć Juventus?

Niesamowita walka jest w Serie A. Jest to jedyna liga gdzie się zaogniło, bo pozostałe najlepsze rozgrywki krajowe już dawno były rozstrzygnięte. Zaiskrzyło się ostatnio, bo zostały cztery kolejki, a jest jeden punkt przewagi. Na dodatek Juventus jedzie do Mediolanu, by zagrać z Interem, a także ma jeszcze Romę na wyjeździe. Wiadomo jak takie mecze są tam przyjmowane, a tym bardziej że Inter i Roma walczą o Ligę Mistrzów. Chciałbym, żeby Arek i Piotrek odnieśli sukces, ale Juventus jest dla mnie faworytem. Oni mają duże doświadczenie, a Napoli zrobiło wielką fetę – taką jak po wygraniu mistrzostwa – bo wygrało mecz wyjazdowy.

Ludzie mają duży problem z tym, że konieczne jest pośrednictwo firmy kurierskiej, jeśli chodzi o sprzedaż biletów na finał Pucharu Polski.

To nie jest tak do końca. Proszę zauważyć, że po 10 500 biletów dla kibiców Legii i Arki plus wejściówki, które są wykupione przez firmę sponsorującą „Tymbarka” dla dzieci, to nie są bilety wysłane przez kuriera. Natomiast mamy jeszcze strefę neutralną, na którą można kupić wolne miejscówki. Na jeden login można kupić pięć biletów, by weszła cała rodzina. My mogliśmy wycwanić się i powiedzieć, że bilety kosztują 50 i 60 zł, a wysyłka jest gratis. Byłoby to jednak nieuczciwie, bo chcemy, żeby bilety na finał PP były tanie. Kluby płacą po 30 zł za bilet. Natomiast, jeśli zrobilibyśmy bilety po 60 zł i dali przesyłkę gratis, to pięć biletów kosztowałoby 300 zł. Teraz cena jest 40 zł, a więc za pięć biletów kibic zapłaci 200 zł i dodatkowo dopłaci 20 zł za przesyłkę. Czyli postępujemy absolutnie uczciwie.

Dlaczego jednak nie chcemy ich wysyłać do drukowania? Otóż są ludzie, którzy potrafią z jednego biletu, zrobić pięć. Mieliśmy już przypadki, że przychodzi facet, który kupił bilet od kumpla, a okazywało się, że ktoś już na ten kod kreskowy wszedł. Chcemy tego unikać, bo później jest sporo podróbek.

Możliwość wydruku pojawiła się w ostatnich dniach.  

Jeśli zostały jakieś bilety na koniec, to żadna firma kurierska już nie podejmie się zadania, by je dostarczyć. W ostatnich dniach udostępniamy opcję drukowania, bo inaczej się nie da. Oczywiście ludzie mogą mieć pretensje, ale my przyjęliśmy takie zasady, by było uczciwie.

Na sektorach neutralnych jest dużo osób z całej Polski, które nie protestują. Oni nie protestują, bo już dawno kupili bilety i je mają. Przyjadą na finał, a przy okazji zostaną w Warszawie na 3/4 dni. Protestują ci, którzy chcą kupić bilet za 40 zł i nie chcą płacić za przesyłkę. Ja w pewnym sensie ich rozumiem, ale to nie jest sytuacja, która jest taka prosta. Na meczu z Niemcami mieliśmy sytuację, gdy wchodził facet na bilet, a potem przychodziło pięciu, którzy chcieli wejść na ten sam kod kreskowy. Robiła się sytuacja bardzo niesympatyczna, bo ludzie chcieli wchodzić na swoją wejściówkę, a brama się nie otwierała.

Czyli całkowicie już odchodzicie od sprzedaży biletów, które później można wydrukować?

Myślimy cały czas nad tym. Bilety na reprezentację sprzedajemy przez nasz system. Może uda się kiedyś zrobić tak, że bilety będziemy nabijać na kartę kibica. Proszę mi jednak wierzyć, że zawsze będą ludzie niezadowoleni. Kibice Arki i Legii dostali bilety po 30 zł. Tam później dorzucali jakieś koszulki do tego i cena wzrosła, ale to już nie nasza wina.

Wydaje mi się, że finał PP nie jest najbardziej obleganą imprezą na świecie, a możliwość wydruku oferują właściwie teraz wszyscy. Czy naprawdę fałszerstwo jest aż tak dużym problemem, by odejść od wydruku biletów?

Mamy 48 000 biletów do sprzedaży, dlatego że muszą być strefy buforowe. Nie robiłbym z tej sprawy przeciwwagi światowej. Tak jak już mówiłem wcześniej, mogliśmy zrobić inaczej. Sprzedać bilety za 50 albo 60 zł, a następnie dać przesyłkę za darmo. Nie zrobiliśmy tego, bo nie chcieliśmy oszukiwać ludzi.

Zaglądam na stronę DPD, a tam przesyłka krajowa 13.99 zł, a nie 20 zł. Skoro wysyłacie tak dużo biletów, to wydawało mi się – przy waszych zdolnościach negocjacyjnych – że kurier będzie kosztował 10 zł zamiast 14 zł.

Powiem szczerze, że nawet nie wiem jak nazywa się nasz kurier. Wszystkie bilety są jakoś opakowane, zrobione… Może rzeczywiście za drogo o 3 zł, ale trudno mi powiedzieć panie redaktorze.

Trochę smutne, że mamy kraj fałszerzy w takim razie. W całej Europie ludzie wchodzą na bilety drukowane, a u nas nie można.

Nie w całej Europie, bo czasami nie można sobie wydrukować tego biletu. I dlaczego kraj fałszerzy? Czy ktoś tak powiedział?

Tak wynika z tej rozmowy, że strach ludziom dawać kody kreskowe, bo zaraz będą je kserować.

To są ci, którzy później najwięcej krzyczą na portalach społecznościowych. Jeśli kupi się bilet, to też trzeba zapłacić za jego wydruk.

Nie zatraciliśmy się trochę w walce z konikami? Bo teraz zwykli, uczciwi ludzie mają problem z kupnem biletu.

To nie jest problem tylko z konikami, ale również z chuligaństwem na stadionach. Pewnie rzeczy dzieją się, bo są przewartościowania. Nie wydaje mi się, że ten problem z biletami byłby ogromny. Kilka osób napisze o tym na Twiterze, a my już myślimy, że to wielki problem. Ja na Twiterze czytałem również, że ktoś był zadowolony z kupna biletu i wyjazdu do Warszawy na finał PP.

Przejdźmy do kwestii sędziowskich. Jak Pan zareagował na ostatnią kolejkę, gdy arbiter Złotek zdecydował się nie użyć VAR-u i wyrzucił z boiska Jarosława Niezgodę. Widzimy, że w tej kolejce sędzia Złotek znowu poprowadzi mecz ligowy.

Ja sędziów nie obsadzam. Trzeba jednak pamiętać, że arbitrzy mogą czasami popełnić błąd. Pan Złotek pięć minut po meczu powiedział, że popełnił błąd. Na szczęście ta pomyłka o niczym nie zaważyła, bo Legia i tak wygrała. Jemu wydawało się, że piłkarz nie został dotknięty. Prawda jest jednak taka, że Jarek nie chciał upadać, a po prostu źle postawił nogę w drugim tempie i upadł. Sędzia dał mu żółtą kartkę, ale nie było też tak, że on sam mógł skorzystać z VAR-u.

Czy pan uważa, że sędzia Złotek wyrzucił Niezgodę z boiska, by zaszkodzić Legii?

Nie, ale uważam, że być może zabrakło błyskotliwości i refleksu, aby skorzystać z VAR-u. A to oznacza, że on może do tej technologii jeszcze nie dorósł.

To jest inny problem, a może teraz – po tej sytuacji z Niezgodą – sędziowie wyciągną wnioski i będą już reagować odpowiednio w takich sytuacjach? Pamiętajmy, że my tego VAR-u uczymy się w tym sezonie. On wyeliminuje 99% nieuczciwych bramek, ale w piłce zawsze będą błędy. W futbolu może ktoś się potknąć, a to nie jest faul… Uważam, że sędzia Złotek popełnił błąd, ale nie chciał nikogo skrzywdzić. Mam go teraz ukrzyżować, bo pomylił się w sytuacji z Niezgodą?

Oglądałem mecz Lecha z Koroną. Zawodnik Lecha nie strzelił do pustej bramki z pół metra i też się pomylił. Chodzi mi o to, że każdy popełnia błędy. Dyskutujemy od pięciu dni nad błędem sędziego, który nic nie zmienił. Jeśli zawieszalibyśmy każdego sędziego za błąd, to po kilku kolejkach zostałoby trzech do prowadzenia spotkań. Arbiter robi jeden błąd, a my zaraz mamy go eliminować.

Sędziowie nie są bezkarni?

Oczywiście, że nie są bezkarni. Jeśli błędy się powtarzają, to można karać. Nie ma możliwości, żeby sędziowie błędów nie popełniali. My Polacy mamy takie coś w sobie, że zawsze znajdziemy wytłumaczenie na porażkę, a najlepiej, żeby winny był sędzia. Wtedy można wrócić do domu po porażce z uśmiechem na twarzy.

Zapytam jeszcze inaczej. Ile sędzia Złotek popełnił błędów w tamtym meczu?

Jak mawia Jan Tomaszewski są błędy i wielbłądy. Rzadko zdarza się, by wyrzucić piłkarza niewinnego, a zostawić winnego.

Tutaj nie ma obrony. Jeśli ktoś czeka na to, by skrytykować sędziego za błąd, to zawsze się doczeka. Natomiast w tamtym meczu był błąd i nie było ewidentnej pomocy ze strony VAR-u. Ile możemy jeszcze o tym mówić? Arbiter pomylił się, ale Legia wygrała. Na pewno jeszcze nie raz sędzia się pomyli i nawet wpłynie to na przebieg meczu.

Czy takie sytuacje wpływają na to, że w tygodniu są dodatkowe kursy dla sędziów? W końcu teraz będziemy rozgrywać najważniejsze kolejki w sezonie.

Wszystkie kolejki są ważne. Jeśli ktoś przegra pięć spotkań na starcie, to wcale nie znaczy, że ostatnie są najważniejsze. Dobrze jednak, że pan poruszył ten temat. My ten klip wysłaliśmy wszystkim sędziom, bo tutaj nawaliła komunikacja. W tamtej sytuacji można było panu Złotkowi absolutnie pomóc. Należało mu powiedzieć: – „Idź zobacz powtórkę, bo być może była czerwona kartka dla Wasilewskiego.” On by wtedy poszedł i zobaczył, że Wasilewski zasłużył na żółty kartonik, a przy okazji cofnąłby kartkę dla Niezgody. My teraz będziemy o tym rozmawiać do rana?

Możemy o czym innym… Danuta Witkowska z Niecieczy zasugerował, że rozgrywki są nieuczciwie. Zamieściła wpis na oficjalnej stronie klubu, że ekstraklasa, to „Piłkarski Poker”. Jak pan podchodzi do tego, że prezes klubu wypowiada się w ten sposób o rozgrywkach?

Pięć minut temu rozmawialiśmy na ten temat. Dlaczego w Polsce nie idziemy do przodu? Bo u nas za każdą sytuację trzeba kogoś obwinić. W meczu Niecieczy ze Śląskiem sędzia popełnił pół błędu. Dał dwa ewidentne rzuty karne, a drugi po konsultacji z VAR-em. Zawodnik niezadowolony rzucił w niego piłką, która odbiła się od ziemi… Ja mógłbym dzień później zadzwonić do Rzecznika Prawa Dyscyplinarnego i poprosić o powołanie Pani Witkowskiej, by wytłumaczyła o co jej chodziło. Wiadomo, że to jest bańka mydlana. Jestem na 1000% przekonany, że arbiter nawet nie wiedział, co to jest „Piłkarski Poker”. On w tamtych czasach nawet nie żył, a teraz po prostu chce dobrze sędziować.

Wydaje mi się, że właściciel klubu, który tak mówi o rozgrywkach, wpływa chociażby na wycenę praw telewizyjnych.

Ja nie wiem czy takie słowa wpływają na wartość praw telewizyjnych. Jeśli telewizja w Polsce chce jakoś istnieć, to musi mieć prawa do ligi krajowej. Oczywiście trzeba ją dobrze opakować i musi być lepsza. Wszędzie jednak się kłócą o sędziowanie, bo we Włoszech też tak jest. Naszym największym problemem jest jednak nasza mentalność. My zawsze szukamy gdzieś winnych, a najlepiej za wszystko obwinialibyśmy arbitrów. Nigdy nie pomyślimy, że może kupiliśmy złych zawodników? Trzeba jednak dodać, że tak nie dzieje się tylko w piłce, a także w innych sferach życia.

Zbliżamy się do rozstrzygnięć, jeśli chodzi o sprzedaż praw telewizyjnych. Wierzy Pan w 300 milionów złotych?

Ja muszę powiedzieć, że jestem jedną z niewielu osób, która zna się na tym temacie. Jeżeli pan Dariusz powiedział, że oczekuje 300 milionów złotych, to nikt już mu nie da 400 milionów… Dam panu prosty przykład, Francja sprzedaje prawa telewizyjne za około 700 milionów euro. Czy my naprawdę nie jesteśmy warci 10% francuskiej piłki? Mamy przecież dobrą infrastrukturę.

Poziom sportowy jednak też wpływa na oglądalność ligi.

Mamy słabych piłkarzy, ale tak i tak oglądalność ekstraklasy jest nieporównywalna do oglądalności jakiejkolwiek innej ligi. Stacje mają fajne zagraniczne rozgrywki, ale ekstraklasa i tak ma trzy większą oglądalność. Prawa telewizyjne to jest problem złożony. Trzeba zrobić odpowiednie pakiety. Zastanowić się, czy powinniśmy dawać mecze od piątku do poniedziałku. Dobrze byłoby zrobić czasami trzy mecze o tej samej godzinie.

Poza tym pan ogląda tylko najlepsze mecze w lidze hiszpańskiej, a tych słabszych drużyn już nie. Gwarantuję panu, że w tych mocnych ligach również zdarzają się słabe spotkania. Natomiast sam fakt, że później lider ma 80 punktów przewagi nad ostatnią drużyną, to też wiele mówi o poziomie ligi.

Ale tam przynajmniej najlepsza drużyna u mnie grać.

Dobrze, że pan to powiedział. Jednak ostatnia ich – jest taka sama – jak nasza ostatnia. My mamy ten problem, że nasze pierwsze są bliżej tych na dole, niż od nich odstawiają.

Zgodzi się pan ze mną, że prawa do ekstraklasy kupi Polsat i podzieli się nimi z TVP, które będzie pokazywało najważniejszy mecz każdej kolejki w otwartym paśmie? Telewizje te powymieniały się prawami do Ligi Mistrzów, a wszystko to ma na celu, by wykończyć największego rywala, czyli Canal +.

Odważna teoria panie Krzysztofie, ale gdybym ja tak powiedział, to byłoby trzęsienie ziemi. Tak więc nie odpowiem na to pytanie. Wydaje mi się, że wygra ten, który najwięcej zapłaci. Nie da się ukryć, że TVP chciałaby coś dla siebie, o czym mówił pan Kurski. Może być jednak tak, że wtedy będzie niższa cena dla telewizji kodowanych, więc wtedy nikt im tego nie sprzeda. Proszę pamiętać, że telewizja kodowana płaci za to, by produkt był tylko u nich na wyłączność.

Dobrze zrozumiałem, że pana nie szokuje kwota 300 milionów złotych za prawa do ekstraklasy?

Oczywiście, że taka kwota mnie nie dziwi. Podałem panu przykład z Francją. Za duże mam jednak doświadczenie w tym temacie, by mówić o konkretnych kwotach. Jeśli ja panu powiem, że mam fajny samochód i chcę go sprzedać za 300 baniek, to na drugi dzień nie zaaferuje mi pan 400, prawda?

Kto będzie mistrzem Polski?

Wydaje mi się, że Wisła Płock już wypadła z gry o mistrzostwo. A więc trzy pierwsze drużyny mają szansę. Nie uważam również, by rozkład meczów wyjazdowych miał tu jakiś wpływ. Wygra ten, kto zachowa najwięcej zimnej krwi w ostatnich kolejkach. Oczywiście będzie również potrzebne szczęście. Liga w tym sezonie jest szalenie emocjonująca, co nie znaczy, że jest na dobrym poziomie.

Co się dzieje z sędzią Marciniakiem?

Mundial nie jest zagrożony. Sędzia Marciniak jest w dobrej formie. Nie gwizdał ostatnio, bo złamał palec u nogi. Zaczyna już normalnie biegać i jest już dobrze. Myślę, że w następnym tygodniu będzie już mógł poprowadzić mecz.

Jeden z czytelników napisał, że pracował w niewielkiej firmie, która potrafiła wynegocjować kuriera za 8 zł. Mocno bym się zastanowił z czego może wynikać to 20 złotych.

Najprościej byłoby zrobić cenę 60 zł za bilet i darmową przesyłkę, o czym już mówiłem. Być może popełniliśmy jakiś błąd w tej sprawie. Taka przesyłka nigdy jednak nie będzie kosztowała osiem złotych, bo ktoś musi zapakować te bilety i za to również trzeba zapłacić.

Konflikt z kibicami i akcja „ostatni gwizdek”, która była na polskich stadionach. Jak pan się zapatruje na to wszystko? Żądania kibiców będą poważnie traktowane, czy będziemy udawali, że są poważnie traktowane?

Żadną tajemnicą nie jest, że byłem na jednym spotkaniu w tej sprawie. Z naszej strony nie ma żadnego problemu, bo ten protest powstał, gdyż przygotowano nową koncepcję karania kibiców. My jako PZPN nie mamy z tym nic wspólnego. Być może ktoś przygotował jakąś prywatną ideę, która nigdy nie weszłaby w życie. My jesteśmy na siebie skazani jako kibice, kluby i PZPN. Oczywiście zero tolerancji dla chuliganów, ale można wszystko ulepszać. Nie czuję się jednak na siłach, by z panem teraz rozmawiać na ten temat. Środowisko poprosiło, by nie mówić o tym dopóki czegoś konkretnego nie ustalimy.

Roszczenia kibiców są spore, bo właściwie dyktują warunki Związkowi i ekstraklasie.

Nie widziałem nic takiego. Spokojnie, żaden dokument – przez który powstał protest – nie zostanie zatwierdzony przez PZPN. Nawet nie wiem kto stworzył ten dokument? Więc o czym my rozmawiamy? Ja chcę zrobić CLJ do 18 roku życia. To jest moja idea, do której chciałbym przekonać związki, baronów i tak dalej. Skoro więc to mój pomysł, to podpisuję się pod nim. A proszę mi powiedzieć kto stworzył ten dokument, od którego zaczął się ten proces? Nie wiadomo nawet, więc jaki jest problem? PZPN i tak nie zatwierdzi tego pisma, jeśli do nas trafi.

Odpowiedzmy sobie teraz na kilka pytań naszych użytkowników. Wieczór pyta: czy widział się pan w ostatnim czasie z Tomkiem Gollobem? Jak się czuje psychicznie i fizycznie?

Rozmawiałem z nim dzisiaj po południu i muszę powiedzieć, że jest w dobrej kondycji psychofizycznej po nieudanym wyjeździe do Chin. Jest kilka fajnych niespodzianek, o których nie mogę powiedzieć, bo sam Tomek nie byłby pewnie zadowolony, a i ja nie czuję się na siłach.

Jan Skolimowski: CLJ ma teraz dwie grupy, za rok będzie jedna. Czy nie myślał prezes o drugiej lidze CLJ? Liczba drużyn zostałaby taka sama.

Nie, nie, nie. Chcielibyśmy mieć lepszych piłkarzy i cały system jest na to ukierunkowany. Wiek od 6 do 12 lat – czyli jeszcze zabawa z piłką – trochę utyka, gdyż piłkarzami zajmują się wtedy kluby. My później działamy według naszego, określonego systemu. Nie jesteśmy konkurencją dla nikogo. Nawet jak ktoś przyjdzie do nas na przeszkolenie, nie ma przynależności klubowej. Dla 13-14 latków mamy reprezentacje województw, dla roczników 15-18 CLJ. Skoro jest jedna CLJ, niech będzie jedna. Chcemy tam najlepszych. Później niech ci najlepsi idą grać do swoich klubów. Każdy dzień dobrego juniora spędzony z rówieśnikami jest dniem straconym. Zrobiliśmy badania, do kiedy nasi dzisiejsi reprezentanci grali w juniorach. Wyszło nam, że oni wszyscy bardzo szybko poszli grać do seniorów w drugich ligach i tak dalej. Niektórzy pojechali na zachód i byli trzymani w zespołach U-23, ale gdy piłkarz zostaje w Polsce, to im szybciej pójdzie do seniorów, tym lepiej. W następnym roku CLJ będzie można wystąpić tylko do osiemnastego roku życia. Uważamy, że 19-latek musi grać już w pierwszej czy drugiej lidze. Chcemy wzmocnić też Pro Junior System w trzeciej lidze. Mamy pewne idee i niedługo się o nich dowiecie.

Ludzie uważają, że godzina rozpoczęcia finału Pucharu Polski – 16:00 – nie jest fortunna, dla wielu to normalny dzień pracy. 

Dla 90% firm i zakładów to dzień wolny. Przyjeżdżają całe rodziny, mamy 48 tysięcy sprzedanych biletów na finał. Jeżeli przyjedzie ktoś z zewnątrz, ma prawo spokojnie wrócić do domu. Nie zapominajmy, że 2 maja jest Champions League, więc z tego względu też nie możemy grać później. Panowie, godzina 16:00 to fajna godzina. Od czterech lat tak gramy i jest dobrze.

Nam też pasuje. Kibice z Gdyni wrócą do domu o normalnej porze. 

W zeszłym roku wszyscy wrócili i było dobrze. Na stadionie narodowym słońce o tej porze i tak nie przeszkadza, trybuny są bardzo wysokie. W Anglii w soboty też niektórzy pracują, a finał jest zawsze o 15:00. Przyjęliśmy taką zasadę i tego się trzymamy.

Kolejny słuchacz pyta: Co sądzi pan o rozgrywkach Ligi Europy? Obaj teraz nie oglądacie półfinału zbyt uważnie, Stano uważa je za śmieszne, bo kluby wolą wystawiać rezerwy i oszczędzać się na ligę. Zlikwidować? Zreorganizować? 

Jeżeli to są śmieszne rozgrywki, czemu nie ma tam polskich drużyn?

Bo są jeszcze śmieszniejsze. 

Drużyna, która wygrywa te rozgrywki, awansuje bezpośrednio do Champions League. To jak w tenisie – są turnieje o większej randze, i o mniejszej. Wiadomo, że Liga Mistrzów do Liga Mistrzów.  Drużyna, która wejdzie do rozgrywek grupowych Ligi Europy zarabia dziesiątki milionów euro, a my mówimy, że to śmieszne rozgrywki. Pewnie, nie jest to Liga Mistrzów, ale nikt nie mówi, że to ma być Liga Mistrzów. Mnie się te rozgrywki podobają i pamiętam jak żyliśmy nimi, gdy Legia Warszawa wyszła z fazy grupowej i przegrała z Ajaksem. Takie śmieszne rozgrywki, a polskich drużyn jakoś w nich nie ma.

Jak mówimy – one śmieszą nas jeszcze bardziej. 

Mnie nie śmieszą.

Nas bardzo. 

Panie redaktorze, a co pana nie śmieszy? Jaki to jest przyjemny zawód – robić sobie bekę z wszystkich!

Nie narzekamy! 

Zazdroszczę!

Kolejne pytanie: Czy są plany zniesienia limitów obcokrajowców spoza UE w polskiej lidze na nowy sezon? 

Nie, na dzień dzisiejszy jest regulamin o dwóch zawodnikach spoza Unii i nie ma na ten temat żadnej dyskusji czy presji. Nigdy nie otrzymaliśmy od jakiegokolwiek klubu oficjalnego zapytania czy można byłoby zrobić inaczej. Czasami są chwile, gdy ktoś kupi sobie trzeciego zawodnika i myśli, że to Pele – wtedy stara się to przeforsować. Dla polskiej piłki im mniej obcokrajowców o niewiadomo jakim arsenale piłkarskim, tym lepiej. Gdybyśmy mieli tylu fajnych piłkarzy na ławce, którzy byliby blokowani przez przepis, wtedy byśmy się zastanowili. A tak doszłoby co najwyżej 20-30 nowych zawodników do ligi, którzy w piłkę grać nie umieją, a których menedżerowie sprzedali jako dobry, fajny towar.

Bogdan Cisak: Wczoraj pierwsza liga nadrabiała zaległości, ale czy macie zamiar coś nadrobić z tym, by nie dochodziło do paraliżu rozgrywek, gdy zostanie powołany jeden piłkarz?

Tak. Myślimy nad tym. W pierwszej lidze mamy poważne projekty i chcemy, by za dwa lata każdy klub grający w pierwszej lidze miał odpowiednie oświetlenie i podgrzewaną murawę. Trzeba o to dbać. Każdy wie odpowiednio wcześniej, to koszt rzędu 4-5 milionów, klub musi się zorganizować z samorządem, bo nie może być tak, że przez zła pogodę nie możemy rozegrać spotkania. Fakt jest taki, że gdy jeden zawodnik zostanie powołany, musimy jako PZPN odwołać mecz. Podam przykład: gdy Stal Mielec ma bramkarza, który jest młodzieżowcem i dostanie powołany, nie mogę pozwolić im grać. Miasto liczy na awans i nie możemy kazać im grać w osłabieniu. Myślimy nad tym, by od przyszłego sezonu przerwa na reprezentację obowiązywała też pierwszą ligę.

Janusz Śnieg: Czy rozmawiał pan z Adamem Nawałką na temat Adriana Mierzejewskiego? Zgaduję, że czasami sobie prywatnie o tym dyskutowaliście.

Z trenerem Nawałką nawet dzisiaj wypiliśmy kawę, bo cała grupa trenerska była w naszym biurze. Oni widzą prawie każdy mecz Adriana Mierzejewskiego. Na tę pozycję trener ma Zielińskiego i skoro liczy, że ten zawodnik poprowadzi reprezentację… Każdy trener wybiera takich zawodników, jakich chce. Nie ma innego wyjścia. Mierzejewski miał swoje szanse u trenera Nawałki, bo powoływał go na początku pracy. Trener wypowiadał się o Mierzejewskim z szacunkiem, ale szczerze powiedział, że nie przewiduje go w reprezentacji.

Słuchał pan ostatnio programu ze Zdzisławem Kręciną? 

Słuchałem.

Jak pan zareagował gdy pan Zdzisław powiedział, że popełniliście wielki błąd nie budując nowej siedziby?

Uśmiechnę się tylko. Nie jestem z tych, którzy chcą się z ludźmi kłócić. Słyszałem, że zaproponował pan, by tę działkę sprzedać po siedmiu latach za tę samą cenę. Wszystkie działki i mieszkania są po latach droższe, a ta działka nie wiedzieć czemu straciła po latach 50% wartości. Zostawmy to. Zdzisio jest sympatycznym, fajnym człowiekiem, lubianym przez wszystkich i niech tak zostanie.

Ostatnie, luźniejsze pytanie – jaką restaurację w Rzymie pan poleca? 

Jeśli mógłbym polecić fantastyczną restaurację, gdzie jest się ciężko dostać, to Moro. Jeśli ktoś chce naprawdę dobrą włoską pizzę, może iść do pizzerii Emma. We Włoszech wszystkie restauracje są dobre, a najlepsze są takie malutkie, którym nie dałoby się pozornie pięciu groszy, bo właśnie tam chodzą jeść rzymianie. Większe restauracje są często przeznaczone dla turystów, a do takich lepiej nie wchodzić.

Rozmawiał: Krzysztof Stanowski

Fot. FotoPyk

Opublikowane 27.04.2018 16:59 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 38
Subscribe
Powiadom o
guest
38 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam78
Adam78 (@adam78)
2 lat temu

Dobra ściema z przesyłką za bilety na finał PP, 20 zł za kuriera to ładna przycinka i co z tego że bilety tańsze jak PZPN zarabia na wysyłce.

LOBO
LOBO (@lobo)
2 lat temu
Reply to  Adam78

Co prawda biletu na PP nie kupilem, ale wyobrazam sobie, ze w projekt budowania prestizu rozgrywek wpisuje sie rowniez odpowiednio zapakowany bilet.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu
Reply to  Adam78

Treść usunięta

LOBO
LOBO (@lobo)
2 lat temu

No nie do konca w tym przypadku zakup na przyklad podwojnej wejsciowki jest korzystniejszy dla klienta niz wariant z darmowa wysylka.
Ale juz olac to, nie moge w to uwierzyc, ze ludzie tak skomla, bo trzeba zaplacic 20 zl za wysylke. Przeciez, kurwa, jak kogos nie stac albo uwaza, ze za drogo to nie idzie, a tu placza ludzie, ktorym nawet nie przeszlo przez mysl aby tam jechac. Poza tym ludzie naprawde nie uzywaja mozgu, przeciez przy zalozeniu, ze kibice obu druzyn zajmuja 20k miejsc to zostaje jeszcze 28 tysiecy biletow, ktore moga oznaczac 14 tysiecy indywidualnych zlecen do realizacji, a czas i ‚moce przerobowe’ sa ograniczone.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu
Reply to  Adam78

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu
Reply to  Adam78

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu

Treść usunięta

n0_thx
n0_thx (@n0_thx)
2 lat temu

Za 3 lata 18-zespołowa ekstraklasa bez podziałów na grupy. Jeden mecz w piątek o 20, cztery w sobotę, trzy w niedzielę i jeden w poniedziałek o 20. Jeden mecz tygodniowo o stałej porze w paśmie otwartym, powiedzmy ten w niedzielę o 16.

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
2 lat temu
Reply to  n0_thx

Tez jestem za tym

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu
Reply to  n0_thx

Treść usunięta

Hawrań
Hawrań (@apadryta)
2 lat temu

Heh , bilety niby niedrogie ale za to przesyłka 20 zł made in Poland nic dodać nic ująć

baran
baran (@baran)
2 lat temu

Bardzo się staram aby zostać rzecznikiem prasowym PZPN i Pana Prezesa. Dotychczasową postawą w wywiadach z Panem Prezesem w pełni zasługuję na takie wyróżnienie.

Matinho88
Matinho88 (@matinho88)
2 lat temu

z tym kopiowaniem biletów to powinni walczyć przez informowanie jakie jest ryzyko kupowania biletów z podejrzanego źródła. Ludzie kilka razy się nadzieją na nieuczciwego konika i przestaną kupować lewe bilety.
W sumie taki bilet jak dostałem na mecz Polska – Korea to też by szło bez problemu podrobić, poprostu grubszy papier a żadnego hologramu czy znaku wodnego.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
2 lat temu
Reply to  Matinho88

Tyle ze na stadiin wejdzie pierwsza osoba z danym kodem a niekoniecznie osoba ktora ma oryginalny bilet

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu

Treść usunięta

KazimierzZdzislaw
KazimierzZdzislaw (@kazimierzzdzislaw)
2 lat temu

No i? Jaki z tego morał?

bastion79
bastion79 (@bastion79)
2 lat temu

Politykuje. Rysiu Czarnecki – przyjaciel prezesa- jest dumny. A tak poważnie, to nie dość, że nie odpowiada na temat, to jest nielogiczny i niekonsekwentny. Zaprzecza sam sobie. Mówi: my Polacy szukamy winnych dookoła, a w sobie nie, jednocześnie broni kretyńskiego przepisu o obcokrajowcach, bo zabierają naszym miejsce w składzie. Czyli szuka winnych, zamiast stwierdzić: nasi są słabsi, słabo szkolimy. A skąd! Niedobre „muziny” podkradają naszej uzdolnionej młodzieży miejsce! Ot, bońkowa logika. Kończ prezesie, oszczędzisz resztkę szacunku jakim darzą Cię kibice.

KazimierzZdzislaw
KazimierzZdzislaw (@kazimierzzdzislaw)
2 lat temu

Czego wy oczekujecie od rudego? Że prawdę powie?
A niech se robi, co chce, byleby było to z korzyścią dla polskiej piłki.
Zapomnieliście już, co się działo za Listkiewicza/Laty?

kuras
kuras (@kuras)
2 lat temu

a za Listkiewicza to Prezes tez byl, tylko udaje ze taki jest „swiety”

Król Roastów
Król Roastów (@pyszardretru)
2 lat temu

Czytam to i łapię się za głowę. Co ten facet gada? Gdyby takie rzeczy wygadywał Mioduski, to już dawno byłaby cała flotylla szyderczych artykułów na Weszło.

W kwestii biletów na finał PP wydźwięk jest taki: „Zgoda, być może oszukujemy z ceną wysyłek, ale MOGLIŚMY OSZUKAĆ BARDZIEJ, WIĘC DOCEŃCIE TO!”

Inny kwiatek: „Mamy słabych piłkarzy, ale tak i tak oglądalność ekstraklasy jest nieporównywalna do oglądalności jakiejkolwiek innej ligi.”

Zgoda, ale W POLSCE! Czy rzeczone 700 mln euro to cena praw tylko na rynku francuskim, czy są to pieniądze spływające z całego świata? Bo jeżeli to drugie, to z całą pewnością Ligue 1 ogląda ponad dziesięć razy więcej widzów.

No i wreszcie nasz faworyt: „Drużyna, która wejdzie do rozgrywek grupowych Ligi Europy zarabia dziesiątki milionów euro”.

Premie w Lidze Europy:

Awans do grupy LE – 2,6 mln euro
Zwycięstwo w grupie LE – 360 tys. euro
Remis w grupie LE – 120 tys. euro

Gdzie te „dziesiątki milionów”? No sorry, ale to elementarna wiedza o piłce, a już tym bardziej działacza!

KazimierzZdzislaw
KazimierzZdzislaw (@kazimierzzdzislaw)
2 lat temu
Reply to  Król Roastów

==Czytam to i łapię się za głowę. Co ten facet gada? Gdyby takie rzeczy wygadywał Mioduski, to już dawno byłaby cała flotylla szyderczych artykułów na Weszło.==

Czytam to, co napisałeś i się łapię za głowę, jaki ty jesteś płytki w swoich rozważaniach.
Co ma wspólnego Mioduski z Bońkiem i z czym to, i w jaki sposób połączyłeś??
Możesz wyjaśnić?

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
2 lat temu

Moge ja pomogę: Pan Zbyszek od paru lat mocno odlatuje ale ma pewien parasol ochronny w mediach bo niezbyt ma sensowna konkurencje, natomiast gdyby dowolny działacz tak pitolił to byłby np tu zjedzony. Pozdrawiam

KazimierzZdzislaw
KazimierzZdzislaw (@kazimierzzdzislaw)
2 lat temu
Reply to  WhiteStarPower

TUTAJ (na Weszło) tak! Ale co ma wspólnego Boniek z Mioduskim i dlaczego Weszło jednego faworyzuje, a drugiego wręcz przeciwnie (?)

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
2 lat temu

Czemu Bońka to wyjaśniłem wyżej (plus dobra znajomość z rednaczem) , a czemu Mioduski be to ze jego antagonista Leśnodorski jest dobrym znajomym red.nacz. stad Miodek ma tu ciężka prasę, ale tez gablota go póki co nie broni wiec pożyjemy zobaczymy

KazimierzZdzislaw
KazimierzZdzislaw (@kazimierzzdzislaw)
2 lat temu
Reply to  WhiteStarPower

Ale pytanie było do Ryszarda Petru, czy tam Sretru…

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
2 lat temu

Jestem fanem Pana Zbyszka i jego argumentacji 😀

„Złotek mogl wypaczyć wynik meczu o mistrzostwo Polski tylko dlatego ze olał technologie z ktorej powinien skorzystać”
Boniek:”A pilkarz Lecha nie trafił z pol metra”
.
A u was biją Murzynów. Kurtyna

KazimierzZdzislaw
KazimierzZdzislaw (@kazimierzzdzislaw)
2 lat temu
Reply to  WhiteStarPower

„Murzyn” – takie przezwisko miał Boniek.
Myślisz, że to dlatego?

WhiteStarPower
WhiteStarPower (@spoxgreq)
2 lat temu

Pan Zbyszek chyba najbardziej lubi pytania o limit obcokrajowcow ktory jest idiotyczny. Kiedys sie bronił poziomem piłkarzy spoza UE ktorzy jego zdaniem sa duzo gorsi niz ci z UE (Salah i Messi lubią to), potem kazał wymieniać dobrych piłkarzy spoza UE w lidze to jak dostal rząd nazwisk stwierdzał ze on jednak nie bedzie wchodził w personalia a teraz ma wygodniejsza linie obrony z tym pytaniem: ale o co chodzi, nikt nam nie zgłaszał pisma by to zmienić, jest zajebiscie to przecież podnosi poziom (skoro to utrzymujemy), petarda mordeczko
.
To jest juz żenujące
.
A ja no mysle ze jest dobry moment zeby wyjąc wielu ciekawych Ukraińców z ligi ktora sie sypie i wykorzystać moment, mamy na to potencjał geograficzny, coraz bardziej finansowy i merytoryczny (masa skautow z top5, coraz wyższe transfery out gotówkowe). Ale nie bo nie i chuj.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty
2 lat temu
Reply to  WhiteStarPower

Treść usunięta

Staszek Anioł
Staszek Anioł (@staszekaniol)
2 lat temu

„Dla 90% firm i zakładów to dzień wolny”. Aha.

matatar
matatar (@matatar)
2 lat temu

Abstrahując od pozostałych kwestii poruszonych w wywiadzie, uważam za żałosne określanie LE mianem „śmiesznych rozgrywek”. Jeżeli kogoś to śmieszy i takie ma podejście do piłki, czyli czysto konsumenckie ( albo najlepszy poziom Reale, Barcelony itd albo nic , bo co nas obchodzi sama istota i piękno sportu, który niezawsze musi być doskonały, aby być pasjonujący), to jest to smutne. Żaden powód do dumy. Powiem więcej: gardzę takimi ludźmi. Ale czego oczekiwać od redaktorków, którzy nigdy nawet nie liznęli piłki, nawet amatorskiej. Poza tym jak słusznie wskazał Boniek ( za którym raczej nie przepadam ale tu muszę przyznać mu rację) kim my jesteśmy jako piłka klubowa, żeby śmiać się i gardzić takimi rozgrywkami. Taki Gabi z Atletico, po tym jak odpadli z LM powiedział, że LE to gówno. Tyle tylko, że on i całe środowisko dziennikarsko -sportowe w Hiszpanii mogłoby ( ale nie ma ) mieć takie podejście, bo po prostu rządzą w futbolu. Natomiast znamienne jest to, że takie słowa padają z ust polskich dziennikarzy. Taką niestety słabą mamy mentalność w narodzie…

TS_Wislak
TS_Wislak (@ts_wislak)
2 lat temu

comment image:large

WF
WF (@wf)
2 lat temu

Cały problem z tym, że obecny PZPN porównuje się z tym Laty , Dziurowicza lub Fryzjera. I jest świetnie. Gdy się go już porówna do innej transparentnej organizacji to wychodzi cały syf. Ale w środowisku nikomu to nie przeszkadza. Dziennikarskim również.
A we Francji juniorzy nie jeżdżą na mecze na drugi koniec kraju. I kluby pieniądze wydają na trenerów a nie na wynajmowanie autokarów. I trenerów PRO mają z 19 razy więcej. Więc nie dziwo, że nasza piłka nie dorasta do pięt tamtejszej.

fronda
fronda (@fronda)
2 lat temu

Co Bońkowi przeszkadza,ze mecze nie są o tej samej porze.Lubię obejrzeć każde spotkanie,więc nakładanie na siebie godzin meczu to głupota.Niestety Rudy na coś nawet głupiego się urze,to tak musi być vide piłkarze spoza unii.

dwooogi
dwooogi (@dwooogi)
2 lat temu

nie wiem czemu taki duzy procent ludzi ma miec niedogodnosci z kupowaniem biletu tylko dlatego ze jakis nikły procent a pewnie i promil ludzi jest oszukiwana przez koników? ludzie sa na kazdym kroku oszukiwani. kupią drukowany bilet od konika i nie wejda to nastepnym razem nie kupia takiego biletu. rownie dobrze mozna nie sprzedawac zadnych biletów bo potem sa one sprzedawane 3x drozej przez koników i ludzie na tym tracą.

a co do godziny meczy PP to jest za wczesna. ja np jestem normalnie w robocie do 16 i poczatku meczu nie obejrze. 17 godzina byłaby lepsza i tez kazdy normalnie by wrocił.

Joopiter
Joopiter (@joopiter)
2 lat temu
Reply to  dwooogi

Ale tu nie chodzi o tych, którzy są oszukani przez koników, tylko o tych, którzy kupili bilet normalnie, a nie wchodzą na stadion bo ktoś już wcześniej wszedł na ich „kod kreskowy”. Prawdopodobnie jedynym wyjściem jest przydzielanie biletów do konkretnych osób, ale to znacznie wydłuża cały proces zarówno kupowania biletów, jak i wchodzenia na stadion.

dwooogi
dwooogi (@dwooogi)
2 lat temu
Reply to  Joopiter

jakby kupili normalnie to by weszli na stadion, przeciez oni tylko mieliby swoj kod. jeden kod ma kilka osob wtedy gdy kupuja bilety od jakiejs innej osoby ktora ten kod powieliła

Weszło
25.02.2021

Czwartek w WeszłoFM: Echa Ligi Mistrzów, zajawka derbów Poznania, a wieczorem Liga Europy

W czwartek na naszej antenie dominować będzie piłka! Dzień rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, a zakończymy Hyde Parkiem! Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika” O poranku przywitają was Wojciech Piela i Monika Wądołowska. Nie zabraknie ciekawych anegdot, zapowiedzi Ligi Europy i wyjątkowych gości, którzy opowiedzą nam o dyscyplinie sportu zwanej… […]
25.02.2021
Weszło
24.02.2021

Zwykły dzień w biurze. City z łatwością pokonuje Moenchengladbach

Niektórzy mogli mieć nadzieję, że do bólu oklepany frazes „Liga Mistrzów rządzi się swoimi prawami” sprawdzi się i Borussia Moenchengladach zatrzyma rozpędzony walec o nazwie Manchester City. Kibice przecież lubią takie historie – Dawid pokonuje Goliata. Jednak nic takiego nie miało miejsca, bo i nie było ku temu żadnych przesłanek. Ekipa Pepa Guardioli po prostu […]
24.02.2021
Weszło
24.02.2021

Mendy napakowany jak kabanos. Real wyrywa zwycięstwo z gardła Atalanty

Wszystko w dzisiejszym meczu z Atalantą Bergamo układało się pomyślnie dla Realu Madryt. Gospodarze przez większą część meczu musieli grać w osłabieniu. Szybko z powodu kontuzji murawę opuścił też ich kluczowy napastnik. Tragiczną zmianę w drugiej połowie dał jeden z ich największych gwiazdorów. Mimo to, „Królewscy” mieli olbrzymie kłopoty, by kreować jakiekolwiek zagrożenie pod bramką […]
24.02.2021
Weszło
24.02.2021

Paradoks Barcelony. Wygrała 3:0, a i tak trudno ją chwalić

Mamy dopiero końcówkę lutego, a już powoli można się zastanawiać, czy Barcelona jest na finiszu sezonu. W Lidze Mistrzów wiadomo – pewny wylot z rozgrywek, nic dwa razy się nie zdarza, a już na pewno nie z taką grą. Puchar Króla? Mniejsze, ale też ciężary, skoro ekipa Koemana wyłapała 0:2 od Sevilli w pierwszym meczu. […]
24.02.2021
Weszło
24.02.2021

Oklaski dla sędziów – przerost formy na treścią czy dobry krok?

Kiedy słyszymy o akcjach typu tęczowe opaski kapitańskie, gest klękania na rzecz walki z rasizmem czy inne tego typu rzeczy, myślimy „oho, w Buckingham Palace zrobili kolejną burzę mózgów”. Jako ojcowie futbolu Anglicy nie dość, że słyną z wprowadzania różnych zmian, to jeszcze w ostatnich latach przyzwyczaili nas, że reagują na wydarzenia przeszyte rasizmem czy […]
24.02.2021
Weszło
24.02.2021

Problemy z inauguracją wiosny w 1. lidze. Resovia nie zagra w Niepołomicach

Zaległe mecze pierwszej ligi za nami, start rundy wiosennej za pasem a grać nadal nie ma gdzie. Słyszymy, że piątkowy mecz Puszczy Niepołomice z Resovią Rzeszów nie odbędzie się tam, gdzie pierwotnie miał się odbyć. Resovia z uwagi na problemy z własnym stadionem przełożyła mecz do Niepołomic, jednak nadal pełniła rolę gospodarza. Tyle że w […]
24.02.2021
Blogi i felietony
24.02.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Chińczycy inwestują w Slavię Praga, odpowiedzialny za bezprecedensowy deal jest ponoć sam prezydent Milos Zeman, którego otwarta polityka zwabiła kapitał z Azji. Hiszpańsko-chińskie konsorcjum rzuca Ligue 1 wędkę, dzięki której liga francuska może nawiązać walkę z La Liga oraz Premier League – to rekordowa sprzedaż praw telewizyjnych. Chiny prowadzą stadionową ekspansję w Afryce, budując obiekty […]
24.02.2021
Weszło
24.02.2021

Zagłębie Lubin wymienia napastników z Radomiakiem

Ach, deadline day, święto transferów. Wszyscy czekamy na hity, więc nasi ligowcy nam je dostarczają. Zagłębie Lubin zimą miało dwa problemy: a) znaleźć napastnika, b) opędzlować komuś Roka Sirka. I na Dolnym Śląsku pewnie sami są zaskoczeni, że udało się dokonać tych rzeczy za jednym zamachem. Jak? Wystarczyło przedzwonić do Radomia i załatwić wymianę napastników. […]
24.02.2021
Weszło
24.02.2021

Czy Lewandowski strzeli 100 goli w Lidze Mistrzów?

Mocny Bayer Leverkusen kontra Real Madryt. 2004 rok, świeże wspomnienia po finale Ligi Mistrzów sprzed dwóch lat. „Królewscy” naszpikowani gwiazdami, w składzie niemieckiej ekipy Polak, Jacek Krzynówek, wówczas symbol piłkarza, któremu udaje się na zachodzie. 39. minuta, bomba z dystansu, słupek, plecy Casillasa, gol. Lider naszej reprezentacji otwiera wynik, Bayer przewozi Real trójką, a my, […]
24.02.2021
Weszło
24.02.2021

Quiz piłkarski. Zwycięzcy finałów Ligi Mistrzów

Zapraszamy na nasz kolejny quiz piłkarski. Kategoria? Liga Mistrzów. A konkretniej jej finały. Czy potraficie wymienić przedstawicieli wszystkich krajów, którzy zagrali w zwycięskim meczu o triumf w Champions League (czyli od edycji 92/93)? Wzięliśmy pod uwagę zarówno tych, którzy wychodzili w podstawowym składzie, jak i piłkarzy, którzy pojawiali się na boisku w trakcie spotkania. Wyszło […]
24.02.2021
Weszło
24.02.2021

Środa z Ligą Mistrzów: fajerwerki we Włoszech, ciężary Realu i przekleństwo Manchesteru City

Czy można złapać wytchnienie i odpuścić sobie dzisiejsze mecze Ligi Mistrzów? Jasne, że można, ale nie warto. Już wczoraj było całkiem nieźle – starcie Atletico Madryt z Chelsea było co prawda średnio emocjonujące, ale strzelaninę Lazio z Bayernem oglądało się przednio. A wiecie co? Dzisiaj będzie jeszcze lepiej. Wszystkie grające dzisiaj drużyny mają coś do […]
24.02.2021
Kanał Sportowy
24.02.2021

Dziennikarskie Zero #14 – artyści chcą mnie okraść!


24.02.2021
Weszło
24.02.2021

37 lat i topowe liczby w lidze. Łukasz Trałka wycina wszystkim Niezły Numer

Łukasz Trałka – amazing skills & goals – 2020/2021 Danza Kuduro. Nie jesteśmy pewni, czy za parę lat gdzieś w odmętach internetu nie trafimy na taki filmik. I wspomnimy sobie, jak 37-letni Trałka niespodziewanie reanimował swoją karierę w Warcie. Reanimował do tego stopnia, że dziś poznaniacy są o cztery „oczka” od czwartej pozycji w tabeli. […]
24.02.2021
Weszło
24.02.2021

Lewandowski czy Raul, Kroos czy Xavi? Najlepsza jedenastka w historii Ligi Mistrzów

Kto odegrał większą rolę w triumfach Realu Madryt w Lidze Mistrzów – Luka Modrić czy Toni Kroos? Kogo należy docenić mocniej za sukcesy Barcelony – Xaviego czy Andresa Iniestę? Kto zapracował na status najlepszego napastnika w dziejach Champions League – Raul Gonzalez, Robert Lewandowski, a może Thierry Henry lub Andrij Szewczenko? Carlo Ancelotti, Pep Guardiola, […]
24.02.2021
Weszło
24.02.2021

PRASA. Hyballa: Jesteśmy w dobrej relacji z Kubą, ale to ja jestem bossem w drużynie

W środowej prasie m.in. rozmowy z Peterem Hyballą, Andrzejem Niewulisem i prezesem Górnika Zabrze. Jest też tekst o kryzysie Zagłębia Lubin, cytaty z Richmonda Bokaye i felieton o pasywności kandydatów na prezesa PZPN. PRZEGLĄD SPORTOWY Ilkay Gündogan w tym sezonie popisuje się fantastyczną skutecznością. W takiej formie może nawet zostać najlepszym graczem Premier League. – […]
24.02.2021
Włochy
24.02.2021

Antonio Percassi, czyli odwaga pójścia pod prąd

– Nasze ostatnie dokonania są stratosferyczne – stwierdził Antonio Percassi, prezydent Atalanty, gdy drużyna po raz drugi z rzędu uplasowała się na trzecim miejscu w Serie A, wypracowując sobie tym samym następną okazję do pokazania się w Lidze Mistrzów. Z jednej strony 68-letni Włoch chciał w ten sposób podkreślić, jak niesamowite są rezultaty jego klubu […]
24.02.2021
Weszło
23.02.2021

Zdobądź bramkę, zabij mecz i wyjedź z tego miasta. Chelsea wygrywa z Atletico Madryt

Gdybyśmy byli naprawdę upierdliwi, moglibyśmy śmiało pominąć pierwsze 65 minut spotkania. Akcji było jak na lekarstwo, jedynym co trzymało nas przed zaśnięciem, były spięcia między zawodnikami. A to Rudiger złapał się za chabety z Luisem Suarezem, a to ktoś wywalił Wernera, zanim ten zdążył się rozpędzić. A jednak ktoś zdołał w tym meczu wygrać. Lewandowski […]
23.02.2021
Weszło
23.02.2021

Strzelanina w Rzymie. Lazio wyłożyło się przed Bayernem

Pójście na wymianę ciosów z Bayernem Monachium to rzecz z jednej strony godna pochwały, z drugiej jednak – rzecz naiwna. Lazio Rzym chciało dzisiaj pokazać, że potęga rywala jest do ujarzmienia, a na rozszalałego lwa najlepiej samemu rzucić się z pazurami. Okazało się jednak, że o ile piłkarze ofensywni ciężar gatunkowy spotkania jakoś uciągnęli, o […]
23.02.2021