post Avatar

Opublikowane 25.04.2018 14:00 przez

redakcja

Prezes ekstraklasowego klubu, pani Danuta Witkowska, w przerwie rozgrywanego przez jej drużynę meczu ładuje na oficjalną stronę komunikat, że jej zdaniem mecz jest ustawiony – bo to chyba jedyna możliwa interpretacja słów o „Piłkarskim pokerze”. Wersję wydają się podtrzymywać inni ludzie z Niecieczy, ponieważ oświadczenie wisi na stronie do dziś, wzbogacone również zostało o kontrowersję w polu karnym. Arkadiusz Aleksander z Sandecji w podobnym tonie zaznacza na Twitterze, że dla jego drużyny nie gwiżdże się rzutów karnych. Potem głos zabiera Ryszard Niemiec, członek zarządu PZPN-u, który stwierdza, że w sumie to sędzia podczas meczu w Niecieczy był stronniczy.

Potem mamy jeszcze (od członka zarządu PZPN-u!) wrzutki, że trwa casting na nowego Lagunę, w dodatku „coś mu podpowiada, że jeszcze raz w życiu przyjdzie mu stanąć na czele ogólnopolskiej komisji, weryfikującej sędziów piłkarskich”.

Przyzwyczaiłem się już, że spiski tropią kibice. Winni słabej dyspozycji niemal nigdy nie są piłkarze o zbyt małych umiejętnościach, zazwyczaj to trenerzy przygotowania fizycznego, spółdzielnia dla Legii, spółdzielnia przeciw Legii, spółdzielnia dla drużyn z małych miejscowości, spółdzielnia przeciw drużynom z małych miejscowości, zemsta na Ruchu Chorzów za opozycyjną krytykę wobec władz PZPN-u albo po prostu korupcja. Popularna jest teoria o piłkarzach, którzy w przypadku wysokiego kursu na swoich rywali, puszczają mecze, popularna jest teoria o odpuszczaniu spotkań, by potem targować wyższe premie za utrzymanie, a wręcz furorę robi wizja ustalania przez sędziów tabeli. W zależności od potrzeb jest to albo forowanie Legii, by nie skompromitowała nas w europejskich pucharach, albo forowanie jej rywali, by Warszawa nie zdominowała lokalnego podwórka w zbyt wielkim stopniu.

Ale wszystkie te teorie to owoce rozważań forumowych specjalistów, którzy swoje informacje uzyskali w toku dziennikarskiego śledztwa przeprowadzonego wraz z grupą znajomych w pubie w piątkowy wieczór. Są równie szkodliwe, jak filmiki o jaszczuroludziach rządzących światem oraz tajnych opryskach CIA nad polskimi miastami.

Danuta Witkowska to jednak nie danka1920 na termalica.fora.pl, Arkadiusz Aleksander to nie jest aleksNS na Twitterze, prezes Ryszard Niemiec na pewno w niczym nie przypomina facebookowego awatara.

Prezes ekstraklasowego klubu, członek zarządu PZPN. Gdyby ułożyć listę 30 najbardziej wpływowych osób w polskiej piłce – prawdopodobnie by się zmieścili, nawet nie na ostatnich lokatach. I te właśnie osoby zarzucają, że liga jest nieuczciwa. Nie jest to zresztą jakieś szczególne wyjście przed szereg – faworyzowania jednych drużyn kosztem drugich na różnych polach dopatrują się osoby nawet z pierwszej piątki wspomnianej listy. Przecież Karol Klimczak, przewodniczący Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA rozważał parę tygodni temu:

Szukam w pamięci analogicznej sytuacji, w której w ostatnich minutach meczu, sędzia w niejednoznacznej sytuacji odgwizdał coś przeciwko stołecznemu klubowi. Nie znajduję takiej sytuacji.

Zarzucanie nieuczciwości rozgrywkom w najwyższej polskiej lidze spowszedniało na tyle, że brakuje jeszcze jakiegoś mocniejszego tekstu z użyciem słów do tej pory unikanych: „sprzedał”, „kupił”, „ustawiony”. Nawet dziwne, że środowisko piłkarskie się ich wystrzega, bo przecież pisanie o piłkarskim pokerze to w gruncie rzeczy to samo.

Jesteśmy w samym środku ogromnej debaty o jakości ligi. Wszystko naturalnie w kontekście nadchodzącego przetargu na prawa do transmitowania tej fantastycznej futbolowej epopei, jaką bez wątpienia jest walka o tytuł mistrza Polski. Niektórzy narzekają w niej na kibiców, którzy odstraszają sponsorów, telewidzów i ogółem psują wizerunek. Niektórzy idą bardziej w kierunku infrastruktury, dopytując, jak w telewizji ma dobrze wyglądać stadion Pogoni Szczecin czy Wisły Płock. Natomiast nie widzę szczególnego lamentu nad tym, w jaki sposób nad wizerunkiem Ekstraklasy pracują choćby wyżej wymienieni, półotwarcie przebąkując o tym, że liga jest nieuczciwa.

Nie wiem, może jestem dziwny, ale jestem w stanie znieść, że mecz jest przerwany na dwie minuty przez dym, że z ekranu wylewa się rdza z płockich płotów, jestem nawet w stanie znieść, że komentatorzy przez 15 minut debatują nad wyborem najlepszej trójki meczu (C+ – wielkie dzięki, że z tego zrezygnowaliście!). Nie byłbym z kolei w stanie spokojnie oglądać ligi, która według uczestników jest ustawiona. Na tle wszystkich drobnych niedogodności – jak na przykład brak skrzydłowych potrafiących dośrodkować piłkę w biegu – brak sprawiedliwości po prostu odbiera sens gry.

To trochę tak jak z chuligaństwem – mimo że od lat liczba incydentów spada z roku na rok, medialny obraz i przekaz jest tak jaskrawy, że przypadkowy przechodzień zaczepiony na ulicy na hasło „stadion” odpowie: „zadyma”. Niestety, podobnie jest w przypadku zarzutów korupcyjnych. Zaczyna się od niewinnych półsłówek i zagrywek ukierunkowanych na „wewnętrzny rynek”. Plusowanie u kibiców poprzez zarzucanie rywalom nieuczciwych praktyk, budowa syndromu oblężonej twierdzy, która broni się nie tylko przed jedenastką rywali, ale jeszcze trójką arbitrów. Fanatycy tego słuchają, notują, po czym kolportują te teorie we własnym gronie. Wizje zaczynają żyć własnym życiem, przekonanie o sędziach sprzyjających Legii dotyczy już nie tylko garstki fanów w Poznaniu i Krakowie, ale nawet sympatyków futbolu bardzo odświętnie zapuszczających się w świat Ekstraklasy. Z czasem zaczepisz przechodnia, rzucisz hasło „Ekstraklasa” i otrzymasz zwrotkę: „korupcja”.

Nie chodzi o pudrowanie mocno podstarzałej damy, która raczej nie złapie na swój powab największych telewizji świata. Jeśli sędziowie robią błędy – piętnujmy je. Jeśli VAR działa w sposób niedoskonały – rozmawiajmy o tym. Jeśli piłkarze nie potrafią grać w piłkę – piszmy, że nie potrafią grać w piłkę. Ale zarzucanie, choćby i metaforyczne, bezpieczne pod kątem procesowym, korupcji czy ustawiania spotkań to jest strzał w obie stopy i kolano.

Jak mamy przekonać telewizję, że warto transmitować teatr, jedynie udający piłkę nożną?
Jak mamy przekonać kibiców, by chodzili na mecze, których wynik ustalają sędziowie/układ?
Jak mamy przekonać mocniejsze kluby, by kupowały od nas drogo piłkarzy, którzy wyróżniają się wyłącznie w ustawionych spotkaniach?

Przecież to wszystko absurd, nic tu się nie składa. Żadna zadyma na meczu, żaden kiks któregokolwiek z ekstraklasowców, żaden z irracjonalnych zmian trenerów i żaden z błędów sędziowskich nie jest tak szkodliwy, jak wytworzenie ogólnego wrażenia, że Ekstraklasa jest nieuczciwa. Walka o pozbycie się tego wizerunku trwała od lat, a ogromną rolę odegrali w tym wrocławscy prokuratorzy. Dziś ludzie, którym najmocniej powinno zależeć na zerwaniu z tamtym okresem, puszczają oko do swoich kibiców – wicie, rozumicie.

Potem będzie zdziwienie – dlaczego nikt nie szanuje Ekstraklasy? A czy ona samą siebie szanuje?

Opublikowane 25.04.2018 14:00 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 29
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
fronda
fronda

Niemiec to komunistyczna nomenklatura obecnie liże korale Rudemu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GondolJerzy
GondolJerzy

Ale jak to?

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Normalnie. Tylko parowy tankuja TurboGrosiki na Orlenie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Broncur Rynek
Broncur Rynek

Nie widzę związku między osobistą tragedią i pleceniem bzdur – biznesowo oraz publicznie.

Kondredd
Kondredd

Ja bym powiedział nieco inaczej. Taki związek może i być, może nawet coś tam tłumaczyć, nie zwalnia jednak z odpowiedzialności za swoje słowa.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MisKrzys
MisKrzys

Czyli zła jest Witkowska i ten Niemiec, bo to napisali, a nie dziennikurewki i ich prezes mocodawca, że nawet tematu nie ruszyli?

Piotrus Pan
Piotrus Pan

A co było ruszać? Dwa ewidentne karne i czerwona też jak najbardziej się broni.

MisKrzys
MisKrzys

Ewidentne? Św Tomasz patrzy…

Piotrus Pan
Piotrus Pan

Dla mnie nadepnięcie na achillesa i część grzbietową stopy osoby w bieg, to tak, ewidentne karne

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Samo nadepniecie na achilles oraz na czesc grzbietowa stopy nie jest wystarczajaca przeslanka do podyktowania karnego (spojler: przypierdalam sie).

Co do sedziow to myslw ze slowa orbitra internaszynal lewel starcza:
„Taka jest prawda i to, jak ułoży ciało, zależy tylko od niego. Nie twierdzę, że Kostewycz chciał tak zrobić – na pewno nie. Jednak umówmy się – trzy czwarte przewinień, które są popełniane w polu karnym, wynika albo z przypadku, albo nienaturalnej reakcji. Wiem, jak wyglądałyby jutrzejsze gazety, gdybym nie gwizdnął. Pokazane byłoby zdjęcie momentu, kiedy piłka dotyka ręki nad głową Ukraińca. No i jak wtedy wytłumaczyć brak gwizdka?”

Chuj tam z jakimis kurwa przepisami. Ale co by gazety napisali?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Opowiadanie głupot, to w sporcie przeważnie objaw bezradności. Znacznie łatwiej powiedzieć, że sędzia był stronniczy, że mecz ustawiony, że kondominium warszawsko-poznańskie ze szczecińskim zarządem powierniczym chce by nasz klub spadł, niż otwarcie przyznać się do tego, że jest się za słaby, że się nie podołało, że nie udało się osiągnąć zamierzonego celu. Przyznanie się do porażki nie jest łatwe i zwykle towarzyszą mu różnorodne mechanizmy obronne. Osobiście tak to interpretuje. Nie usprawiedliwiam plecenia kocopołów, wkurzają mnie ludzie, którzy nie umieją przyznać, że im nie wyszło, ale jest to jednak rzecz zupełnie naturalna.
Czy opowiadanie takich opowieści z mchu i paproci może coś dać? Nie wierzę, że ktokolwiek, kto to robi, autentycznie w to wierzy. A jednak to robią… Po co? Chyba tylko po to lepiej się poczuć, lepiej wyglądać w oczach innych, ale chyba głównie w swoich własnych.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pawel_Jumper
Pawel_Jumper

Gdyby dodał 2 zdania o WSI albo że problem dotyczy Legii i byś klaskał dupą z zachwytu janeczku.

Pani Witkowska mogłaby dla odmiany wypowiedzieć się o swoich umiejętnościach prezesowania, skoro zatrudniła juz 7 trenera od 2014 roku. A ostatnich 3 (Bartoszek, Rumak, Węglewski) wyjebała średnio po 110 dniach. Ale po co wymagać od siebie?
Po spadku pewnie wywali trenera i nie zmieni zupełne nic w funkcjonowaniu klubu. I jedziemy dalej, hajs z kostki się zgadza.

Gino jak zwykle mądrze, propsik.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

zajonc.poziomka
zajonc.poziomka

mecz z ZL i odgwizdana w doliczonym czasie jedemastka za reke Pazdana…
mam nadzieje, ze pomoglem

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

gumiorek
gumiorek

Aleksander z Niemcem to już powoli staje się najbardziej żenująca para małopolskiej piłki nożnej. W trakcie protestu sędziów w Krakowie ten, pożal się Boże, dyrektor sportowy lizał jajka Niemcowi, który oczywiście w swoim komunistycznym stylu najchętniej by wszystkim sędziom spuścił wpierdol i zagonił ich do sędziowania pod przymusem. Mam nadzieje, że ci goście po prostu odejdą w niebyt i przestaną psuć wizerunek piłki nożnej w woj, małopolskim. Przykre tylko, że zaczynają do nich równać właśnie włodarze Niecieczy, ale inna sprawa jest taka, że daję im jeszcze max 2-3 lata na wysokim poziomie, a potem im się znudzi i pójdą śladem Wronek czy Grodziska Wielkopolskiego.

zajonc.poziomka
zajonc.poziomka

sugerujesz fuzje z np Wisla i granie w Krakowie na licencji BBTN?

MiodekBralczyk
MiodekBralczyk

– Taki parszywy donos? Na własnego męża?
– Co ona zrobiła?
– Powiedziała, że Laguna sprzedał mecz tym z Zabrza!
– Kmita! Panie Prezesie! Ta pani więcej na stadion nie wejdzie!!!

AndrzejeK
AndrzejeK

Wydaje mi sie, ze o ustawianiu ligi mowia malopowazni ludzie, z minimalnym autorytetem, choc piastuja powazne stanowiska, to nie wielu ludzi traktuje ich powaznie, aczkolwiek zgadzam sie, ze to jest slabe

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pasta
Pasta

Olkiewicz zgupial, za duzo czasu ze stanowskim. To jest oczywistrze niz oczywistosc,.ze liga jest nieuczciwa. No ludzie jak mozna zyc wierzac w uczciwosc ligi?

Galgan
Galgan

Panie Jakubie, to o czym Pan pisze, to w jakiś sposób znak naszych czasów. Nie ma już jednej z podstawowych zasad prawa rzymskiego, czyli domniemania niewinności (jesteś niewinny tak długo, dopóki nie udowodnię Ci winy). Tzw. socjaldemokracja przyniosła nam domniemanie winy (ja mówię, że jesteś winny, a ty mi udowodnij, że jest inaczej). Pani Witkowska czy pan Niemiec mogą sobie chlapnąć, co im się podoba. Na przykład, że sędziowie ustawiają mecze. A że tak nie jest? To niech sędziowie się martwią, jak oddalić oskarżenia. To dzieje się nie tylko w futbolu, ale coraz większej liczbie dziedzin życia społecznego.

Weszło
06.06.2020

Kamil Drygas wraca na teren jak po swoje

Pogoń po kilku tygodniach beznadziei doczekała się pozytywnych informacji. Pierwsza, ta najważniejsza – „Portowcy” wygrali po sześciu meczach bez zwycięstwa. Druga – do formy wraca Kamil Drygas. To jego bramka (i ciasteczko od Listkowskiego) była ozdobą meczu, a wręcz… No nie darujemy sobie wbicia szpilki – ta akcja była jedyną rzeczą, na którą w meczu […]
06.06.2020
Niemcy
06.06.2020

Hertha się broniła, ale jednak nie dała rady dowieźć 0:0. Borussia skromnie wygrywa

Ostrzyliśmy sobie zęby na starcie Dortmundu z Herthą, bo i BVB wygląda dobrze w lidze – tylko Bayern po restarcie okazał się mocniejszy – i klub ze stolicy zaskakuje. To już chyba nie jest ta ekipa co wcześniej. Bruno Labbadia zebrał tych piłkarzy do kupy, Hertha punktuje i nie męczy buły, potrafiła przecież ograć Union […]
06.06.2020
Weszło
06.06.2020

Czy znajdzie się ktoś, kto wreszcie odstawi go od składu?

Macie czasami tak, że podczas oglądania horrorów nie możecie nadziwić się temu, jak durne decyzje podejmują główni bohaterowie? Właściwie sami proszą się o problemy i wychodzą prosto w ramiona potwora czy seryjnego mordercy. Mamy tak samo, gdy widzimy, że Dariusz Żuraw po raz kolejny wystawia w pierwszym składzie Karlo Muhara. To już nie jest upartość, […]
06.06.2020
Weszło
06.06.2020

Radosna twórczość Zagłębia i Lecha w tyłach? Radość dla naszych oczu

Takie popołudnia z Ekstraklasą to czysta przyjemność. Jasne, w dużej mierze mecz Zagłębia Lubin z Lechem Poznań oglądało się tak fajnie dlatego, że obie ekipy miały duże braki w defensywie i nie imponowały dyscypliną taktyczną. „Kolejorz” w pierwszej połowie stworzył ze swojego środka strefę całkowicie zdemilitaryzowaną, robiąc przeciwnikowi mnóstwo miejsca w każdej akcji. Ale z […]
06.06.2020
Włochy
06.06.2020

Dlaczego zawsze on? Brescia rozwiązuje kontrakt z Balotellim

„Dlaczego zawsze ja?” – pytał Mario Balotelli poprzez legendarny już niemalże napis na koszulce. Było to dziewięć lat temu. Włoch, wówczas napastnik Manchesteru City, zdobył otwierającą bramkę w derbach miasta, ostatecznie wygranych przez „Obywateli” 6:1. Można powiedzieć, że to pytanie stało się niejako podsumowaniem kariery Balotellego. Bo jeżeli w świecie futbolu odgrywa się jakiś skandal, […]
06.06.2020
Weszło
06.06.2020

Robert Janicki Napoleonem Warty. Poznaniacy uciekają Stali

Odkąd pierwszoligowcy wrócili na boiska, obserwujemy dziwną zasadę. Otóż na zapleczu Ekstraklasy bardzo poważnie podchodzą do dawkowania emocji. Zwykle jeden dobry mecz na dzień to maksimum, na jakie możemy liczyć. Znakomite potwierdzenie tej tezy miało miejsce w sobotę. Pierwszy mecz? Walka cios za cios, wysoka intensywność, kochana przez niektórych „jazda na dupie”. Drugi? Macanka, tempo […]
06.06.2020
Weszło
06.06.2020

Trzy punkty? Wisła Płock: a komu to potrzebne?

Nie powiemy, że Wisła Płock straciła zwycięstwo w Białymstoku w najbardziej frajerski sposób w tym sezonie, bo pamiętamy choćby to, co w Gdyni odwalił Raków Częstochowa, ale na miejscu Radosław Sobolewskiego rozwalilibyśmy dziś ze dwie szafki. Albo zamknęlibyśmy drzwi do autokaru przed nosem kilku delikwentów. Już mieliśmy pisać, że w Ekstraklasie wszystko po staremu, czyli […]
06.06.2020
Weszło
06.06.2020

Lewandowski pobił kolejny rekord. Tym razem swój osobisty

Fantastyczny dla Roberta Lewandowskiego był sezon 2016/17. Strzelił 43 gole, na rozkładzie miał m.in. Arsenal, Atletico, Real i rzecz jasna BVB. Wydawało się, że do tak wysoko zawieszonej poprzeczki już nie doskoczy. Tymczasem Polak w bieżącym sezonie już przebił tamten wynik. A do rozegrania ma jeszcze cztery kolejki w lidze, być może dwa kolejne w […]
06.06.2020
Weszło
06.06.2020

Szymon Sićko – następca Karola Bieleckiego w kadrze na lata?

W dniu, w którym reprezentacyjną karierę zakończył Karol Bielecki, powstało pytanie: kiedy w kadrze pojawi się jego następca? Ktoś, kto będzie dysponował piekielnie mocnym rzutem, a co za tym idzie zdobywał z lewego rozegrania dużo bramek. Przez długie miesiące wydawało się, że o takim gościu w najbliższej przyszłości możemy tylko pomarzyć. I wtedy światu objawił […]
06.06.2020
Weszło
06.06.2020

Słonikom przestało sprzyjać szczęście. Podbeskidzie wygrywa czwarty raz z rzędu

Oko za oko, ząb za ząb. Taką zasadę przyjęli dziś piłkarze Podbeskidzia i Bruk-Bet Termaliki, którzy wysmażyli nam western w samo południe. Western, bo strzelania nie brakowało, mimo że ostatecznie w Bielsku padła tylko jedna bramka. Strzelili ją gospodarze, którym chyba tylko katastrofa mogłaby odebrać awans do Ekstraklasy. W czterech wiosennych meczach „Górale” zdobyli 12 […]
06.06.2020
Weszło
06.06.2020

LIVE: Miała być walka o mistrzostwo, jest sześć porażek z rzędu

Jeszcze parę kolejek temu Wisła Płock żyła niedalekimi wspomnieniami o fotelu lidera oraz kapitalnej jesieni, która przyniosła nadspodziewanie wysokie loty w lidze. Jagiellonia mniej więcej w tym samym czasie zerkała nerwowo za plecy, bo coraz mocniej zbliżała się do niej cała strefa spadkowa. Dziś obie ekipy zaliczają klasyczną mijankę – Jaga po trzech zwycięstwach z […]
06.06.2020
Niemcy
06.06.2020

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Jak Bruno Labbadia naprawił Herthę

Na przełomie 2019 i 2020 roku berlińska Hertha bez wątpienia aspirowała do miana jednej z najbardziej rozczarowujących drużyn Europy. Szczytem wszystkiego było starcie z FC Koeln. Goście z Kolonii przyjechali na Stadion Olimpijski w Berlinie jak po swoje i zmiażdżyli gospodarzy 5:0. Powiedzieć, że ten rezultat – z przeciętnym w sumie oponentem – dość mocno […]
06.06.2020
Weszło
06.06.2020

Łukasz Zwoliński – ile znaczy zmiana otoczenia

Stadion Pogoni Szczecin. Do bramki trafia wychowanek. Piłkarz, który – jak trafnie stwierdził kiedyś „Przegląd Sportowy” – ma wszystko, by stać się wymarzonym idolem trybun. – Gola strzelił Łukasz!!! – krzyczy spiker. (cisza) – Łukasz!!! – ponawia okrzyk, mimo że nie doczekał się odpowiedzi. (cisza) – Łukasz!!! Po trzecim razie już przyszła reakcja trybun. Nie […]
06.06.2020
WeszłoTV
06.06.2020

STAN FUTBOLU. Kusiński, Janiak, Kowalczyk, Rokuszewski, Stanowski

Jest sobota, jest godzina 11:30, a zatem zapraszamy na kolejny odcinek Stanu Futbolu. Tym razem w programie pojawi się jego tytułowy gospodarz, czyli Krzysztof Stanowski. Jego gośćmi będą: Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Michał Kusiński (były skaut Rakowa Częstochowa, dziś manager) i Mateusz Janiak (Przegląd Sportowy). Sporo ekstraklasowych i pierwszoligowych tematów do omówienia, więc będzie ciekawie! […]
06.06.2020
Weszło
06.06.2020

Dlaczego Pogoń Szczecin tak mocno spuściła z tonu?

Pogoń Szczecin od kilku lat ugruntowuje swoją pozycję w Ekstraklasie jako klub z górnej połowy tabeli. Nadal jednak nie potrafi wykonać kolejnego kroku do przodu, który oznaczałby awans do europejskich pucharów. Wydawało się, że w tym sezonie musi się wreszcie udać. Drużyna znalazła się jednak w tak głębokim dołku, że na tę chwilę zagrożona staje […]
06.06.2020
Bukmacherka
06.06.2020

Piszczek czy Piątek? Kto będzie lepszy w polskim starciu w Bundeslidze?

Łukasz Piszczek kontra Krzysztof Piątek. To starcie dnia za naszą zachodnią granicą. Doświadczony defensor niedawno z powodzeniem zatrzymał Roberta Lewandowskiego. Czy ta sztuka uda mu się z Piątkiem, który przechodzi strzeleckie odrodzenie? Sprawdźcie nasze typy na mecz Borussii z Herthą Berlin u legalnego bukmachera BETFAN! Borussia Dortmund – Hertha Berlin Ostatnie mecze bezpośrednie: WWRRW Poprzednie […]
06.06.2020
Bukmacherka
06.06.2020

Czy Zagłębie znów ogra Lecha? „Miedziowi” walczą o grupę mistrzowska

W sobotnie popołudnie w Ekstraklasie czeka nas mecz, na myśl o którym Alan Czerwiński ma spory ból głowy. Jego przyszła drużyna – Lech Poznań, przyjeżdża do obecnej – Zagłębia Lubin. Ale nie tylko o Czerwińskim warto dziś wspomnieć. „Miedziowi” muszą dziś wygrać, żeby zachować szanse na awans do grupy mistrzowskiej. Lech, żeby nie stracić dystansu […]
06.06.2020
Weszło
06.06.2020

Pogoń w kryzysie. Ile winy ponosi Kosta Runjaić?

Pogoń Szczecin długo szukała swojego wymarzonego trenera, ale jakoś nie potrafiła być stała w uczuciach. Do pojawienia się Kosty Runjaicia tylko Dariusz Wdowczyk umiał przebić barierę 500 dni na stołku, w innych przypadkach zawsze było coś nie tak. W Michniewiczu nie pasował styl, Skorża rozczarował totalnie, Moskal odszedł z powodów osobistych. Niby wszyscy wiedzieli, że […]
06.06.2020