Największy koszmar Jagiellonii Białystok? Kibice Legii w sektorze gości
Weszło

Największy koszmar Jagiellonii Białystok? Kibice Legii w sektorze gości

Śmiejemy się często, że w Ekstraklasie nie ma rzeczy łatwych do przewidzenia. Że liga przewrotna, że pełna zaskoczeń, że niewiele tu rzeczy stałych. Ale dla znawców, którzy rodzime rozgrywki obserwują od lat, bez trudu przyjdzie wymienienie kilku rzeczy absolutnie niezmiennych.

Na przykład:

– Arkadiusz Głowacki w Wiśle Kraków
– Maciej Murawski w image’u, do którego pasuje płaszcz i szpada
– Jagiellonia Białystok kombinująca na wszystkie sposoby, jak nie wpuścić kibiców Legii Warszawa na mecz

Ta ostatnia saga trwa od paru sezonów. Ilekroć zbliża się mecz Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa, ten pierwszy klub nawiedzają wszystkie możliwe plagi. A to zepsuje się płot, który trzeba reperować tak długo, aż minie mecz przeciw Legii. A to warszawiakom trafi się zakaz wyjazdowy, zupełnie przypadkiem obejmujący wycieczkę do Białegostoku. Na ostatnim wyjeździe kontrola na bramkach była tak mocna, że legionistom nakazano… rozcinanie flag, które ze sobą przytaszczyli, w obawie, że w środku były zaszyte niedozwolone przedmioty. Całość zakończyła się oczywiście awanturą na parkingu i solidarnym opuszczeniem sektora gości przez legionistów, którzy już zdążyli się na nim pojawić.

Niestety, obie drużyny trzymają się w czołówce ligi od lat, w związku z czym znów nastał ten nieprzyjemny moment. Jagiellonia będzie musiała u siebie przyjąć Legię, a wraz z nią – także jej kibiców. Działanie podjęto z dużym wyprzedzeniem, już wczoraj dotarł do Warszawy list ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi wyjazdu.

Zdjęcie użytkownika Nieznani Sprawcy.

Najmocniejszy jest punkt 7. „Wykluczam wniesienie na stadion przez Państwa kibiców elementów tzw. oprawy meczowej, flag i symboli klubowych”.

?!

Czyli co, legioniści mają przyjechać bez szalików? Bez koszulek klubowych? Czy zakaz prezentowania symboli klubowych będzie dotyczył również tatuaży? Czy przed wejściem będzie możliwość laserowego wycięcia zakazanych treści ze skóry, czy jednak wytatuowani po prostu mają odpuścić wycieczkę? Całość brzmi tak absurdalnie, że początkowo nie mogliśmy uwierzyć w autentyczność pisma. Dzisiaj na antenie Weszło FM zadzwoniliśmy więc do Zbigniewa Pypczyńskiego, dyrektora ds. bezpieczeństwa na stadionie Jagiellonii Białystok.

– Wyciekła korespondencja wewnętrzna, co nie powinno mieć miejsca – zaznaczył na wstępie, czym mocno się przeraziliśmy. Spodziewaliśmy się, że dyskusja zostanie skierowana w stronę znaną z polityki – nie liczy się co nagrano na taśmach, ale kto je ujawnił. Na szczęście potem było już trochę lepiej. – Chodzi o elementy oprawy meczowej, wielkoformatowe. Nie chodzi o koszulki, szaliki i tak dalej, a niektórzy tak to interpretują. Wynika to m.in. ze zdarzeń z przeszłości. Chodzi o palenie naszych flag, co miało miejsce już w 26. kolejce. Chcemy uniknąć ryzyka podobnych historii. Zamierzamy wykluczyć wszelkie możliwości, mogące sprawić, że rozstrzygnięcia w decydującej fazie sezonu dochodziłoby poza boiskiem.

Okej, czyli mamy już jasność. Po prostu w Jagiellonii nie potrafią sformułować poprawnie swoich myśli i to jest największy skandal. Jeśli bowiem chodzi o elementy oprawy meczowej… Cóż, trudno jest z Jagą się szczególnie pokłócić.

Zacznijmy od tego, że biegunka, której władze białostockiego klubu dostają ilekroć wybiera się do nich Legia, ma dość jasną przyczynę. Jakiś czas temu warszawiacy „skroili” kilkadziesiąt flag Jagiellonii, wobec czego „scenariusz gliwicki” jest wciąż bardzo prawdopodobny. Jaga robi wszystko, by nie dopuścić do zjarania swoich barw w sektorze gości – i to dość zrozumiałe, biorąc pod uwagę jak reagują na takie rzeczy kibice przeciwnej drużyny, przykłady widzieliśmy nie tylko w Gliwicach, ale i w Tychach. Stąd takie dokładne kontrole przy ostatnim wyjeździe, stąd remonty sektora gości, wreszcie stąd to absurdalne pismo wysłane do Warszawy.

Problem polega na tym, że z ewentualną prowokacją Jaga musi walczyć przestrzegając prawa, a nade wszystko – biorąc pod uwagę, że z Warszawy nie przyjeżdża wyłącznie kwiat stołecznej przestępczości, ale po prostu setki kibiców, którzy chcą obejrzeć mecz ukochanego klubu. Uniemożliwianie im tego przy sięganiu do tak poronionych pomysłów jak zakaz wnoszenia flag to totalna abstrakcja. Cieszymy się, że dzisiaj Jagiellonia się tłumaczy, a przy tłumaczeniach zdaje się luzować lejce – wszystko wskazuje na to, że zakaz obejmie jedynie „sektorówki”.

– O 12:00 spotkanie z przedstawicielami Legii, Jagiellonii, policji i urzędu miasta. Omówimy współpracę w każdym zakresie, by wszystko odbyło się bezpiecznie – puentuje Pypczyński, a my mamy nadzieję, że po spotkaniu wszystkie strony wydadzą wspólny komunikat. Oby zgodny z hasłem „Piłka nożna dla kibiców”. Również tych w szalikach.

Fot.FotoPyK

KOMENTARZE (109)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Mentalna białoruś znów upokorzona. Jeszcze żałośniejsi będą jak wywieszą jakieś sektorówki skierowane do Legii. „Mamo, tato – dziękuję że nie jestem z Warszawy”. Przynajmniej by się pachoł jeden z drugim nie bał własnego cienia.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Specjal

Jak pokazują wyniki kilku ostatnich wyborów z poszczególnych regionów w całym naszym pięknym kraju to procentowo najwięcej lemingozy i WSI jest Poznaniu i w całej Wielkopolsce.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Plebania

Zobaczysz, kiedyś cię jakiś nauczyciel w końcu nakryje na tym, że siedzisz na lekcji i bawisz się w chuligana na smartfonie.

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

#Białystok

białystok2.jpg
Szczepek
Legia Warszawa

😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

WhiteStarPower

Ale swoich hoolsow tzn białostockich? Nie stwierdzono tam takowych od lat 😉

Strudzio
ŁORSOW FANS!!

Czekaj jeszcze chwile, zaraz przyjdzie znana sekcja internetowa :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

manekin4@o2.pl

To w końcu trzeba przywyknąć, czy trzeba eliminować?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

z jednej strony – jestem ciekaw procesu myślowego, dzięki któremu z pisma o zakazie wnoszenia barw wynika zakaz wstępu dla sędziów Legii (cokolwiek to oznacza…)
Z drugiej – boję się, że serio mogę go poznać…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

mysliborek

Widać, że autor jest jakimś zakompleksionym kibicem Legii, mającym problem z rozumieniem tekstu, który czyta.

PhoenixLk
Legia Warszawa

symbole klubowe… czy herb dowolnego klubu jest jego symbolem, czy też nie? Jeśli tak – i do tego znajdzie się na szaliku/koszulce/bluzie… istnieją pewne obawy co do interpretacji…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Rojber Hultajski

widze w Azji nadal dzicz.Tuhajbeje się kłócą

whooyemooye
Legia

Za to jaki piękny germański porządek w zachodniej Europie. Może warto byłoby wypierdalać do Bundesligi?

wezyriusz

Autor tekstu powinien się cofnąć do podstawówki i powtórzyć ćwiczenia czytania ze zrozumieniem. Dramat po prostu dramat…

allende73

„nie przyjeżdża wyłącznie kwiat stołecznej przestępczości” – dobrze przynajmniej, że uwzględniliście, że ten kwiat jednak jeździ. Tak, niestety to są te same osoby, które demolowały Madryt, Neapol, czy np. Kijów(oczywiście nie twierdzę, że kibice Jagi są święci).

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

WhiteStarPower

Ale Madryt to wraz z madrycka prewencja ktora chciała sprawdzic hasło „polskie ścieżki zdrowia – podręcznik losowej pacyfikacji” 😉 ekip ktore doznały tej radosci w Madrycie w LM jest duzo wiecej,polecam sie zainteresować tematem jak sie juz cos pisze 😉

allende73

Wiem, wiem dzielni Polacy broni kobiet i dzieci przed wstrętną hiszpańską policją. Słyszałem tę wersję, a raczej czytałem, bo takie sformułowanie chyba padło w oficjalnym orzeczeniu. Tak, tak… chociaż oczywiście nie zmienia to faktu, że hiszpańska policja ma długą tradycję siania terroru, represji i pacyfikowania. Wystarczy wspomnieć, że w swym pierwszym okresie, reżim frankistowski wymordował ponad 300 tys. osób, a kolejne 200 tys. zagłodzono na śmierć lub zmarło z powodu tragicznych warunków w obozach koncentracyjnych, pracy i więzieniach). Wystarczy wspomnieć, że nigdzie w Europie nie ma więcej masowych mogił (do tej pory odnaleźli trochę ponad 2,8 tys.)

WhiteStarPower

I tu postawmy kropke

PhoenixLk
Legia Warszawa

co do hiszpańskiej policji… referendum w Katalonii…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

M.

„Głupocisz”. Nie tylko o piłce ale i o polityce. Poczytaj trochę.

Aarladin

Ten artykuł to kompromitacja, jak można bronić kibiców Legii skoro są winni sprawy, a zarzucasz organizatorowi zabezpieczenia meczu, gdzie groźba niebezpieczeństwa jest duża.

śal pelacór
Legia Gdańsk

Wschodnie rubieże, inne obyczaje. Nawet jest takie przysłowie – „na wschód od Odry….”.
Nie zdziwiłbym się jakby pod stadionem mieli „chliwek” gdzie trzymają świniaka do uboju jak zdobędą mistrzostwo.
W Warszawie na przykład trzeba chodzić po sklepach i kupować po dwa kilo cukru aby nie wzbudzać podejrzeń, bo bimbrownie hulają pełną mocą. Widziałem na filmie.

Rojber Hultajski

ja znam inne przysłowie:-na wschód od Konina Azja się zaczyna.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Rojber Hultajski

…gdzie kolebkę swoją wsławił Polski ród….

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Wiekszosc politykow to oszusci i zlodzieje. Z tym ze dzis empirycznie mozemy stwierdzic, iz pisowscy maja 10krotnie wiekszy rozmach skurw…yny :-)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

:-) Wybranie pissu można potraktować jako doświadczenie, więc coś ci podpierdółka nie wyszła transseksualny trollu… Szkoda strzępić ryja na schizoidalnego osobnika…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Zdjęcie profilowe pejsbuk Na pewno nie na kościelną skrajną lewicę – ledwo pozbyliśmy się PZPRu, a upośledzony umysłowo kurdupel bawi się w drugiego hitlerka – w tej sytuacji na każdego kto nie jest z tej bolszewicko-rydzykowej patologii – ale to bardziej desperacja niż wolny wybór.

A ty pejsbuk, na kogo? Na hitlerka z zakrystii, który nam poświęcony socjalizm wprowadza?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Żaden unik, tylko nie za bardzo jest na kogo głosować… Na szczęście to nie forum polityczne, a i ja nie mam zamiaru cię „uświadamiać” – wyborcy kochający putinowski socjalizm zaprawiony religią po prostu lubią batoga… I żadne najbardziej monstrualne kłamstwa, żadne totalitarne kaczystowskie mrzonki, łamanie prawa, fałszerstwa i zawłaszczanie majątku publicznego na niespotykaną dotąd skalę nie powstrzymają ich od skandowania: WÓDZ, NARÓD, PARTIA!

Najśmieszniejsze jest to, że głosujący na pis swoich przeciwników politycznych nazywają lewakami, a jest to najbardziej lewicowa partia na rynku… Tak że powodzenia w odbudowie PRLu – Gomułka byłby z was dumny :-)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Raskolnikov74
GKS Jastrzębie, polskie drużyny w pucharach, Vicenza

Sam jesteś unik. Daj spokój, lepiej pogadać o piłce

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Jagiellonia jak zwykle mentalnie wschód jak to już ktoś napisał.
Przez kilka lat zawsze zamykają sektor dla kibiców Legii.
Na ostatnim spotkaniu w Białymstoku też był cyrk i jedynie nieliczni dopiero w drugiej połowie na sektor gości weszli.
Ja nie wiem, co im przeszkadzają kibice Legii a innych klubów już nie?
Może kompleks albo ból dupy że Legią nadal ma ich flagi.
Komisja ligi powinna teraz nałożyć karę, a nie jak ostatnio tylko słownie zareagowali.
Toć takie coś nie powinno mieć miejsca w cywilizowanym kraju.
Zachowanie ala podstawówka.

Swango

Czytam, czytam… i nie wiem na czym ma polegać ta cała afera. Jedyną bulwersującą rzeczą, mogącą wzbudzać jakieś kontrowersje był zapis, że nie będzie można wnosić na mecz emblematów klubowych, ale Pypczyński wyjaśnił, że chodzi tylko o sektorówki, więc problemu nie ma. To, że Jaga obawia się, że zachowanie gości może wywołać taki sam skutek jak w Gliwicach wynika z posiadania odpowiedniej wyobraźni, umiejętności przewidywania pewnych zdarzeń i wyciągania z tego wniosków – a to w mojej ocenie zasługuje na pochwałę, a nie mieszanie z błotem.

CIekawe co drogi praktykancie (bo to kolejny tekst bardzo niskich lotów) pisałbyś jakby mecz został przerwany w takich samych okolicznościach jak w Gliwicach. Wtedy pewnie wysmażyłbyś odpowiedni artykuł, jacy to kibice źli, a klub nieudolny, bo mógł przewidzieć, że tak się to skończy. Jebani hipokryci.

mazur

Afera jest taka, że oficjalne pismo powinno się pisać tak, żeby nie trzeba go było później wyjaśniać. Gdyby ktoś nie zrobił teraz z tego problemu to sytuacja mogłaby się znowu skończyć niewpuszczeniem kibiców Legii.

Willow

Jedna z nielicznych rozsądnych wypowiedzi. Jeśli redahtor-praktykant pisze, że wśród przyjezdnych z Warszawy będą normalni kibice, którzy chcą oglądać mecz, to dlaczego nie wziął pod uwagę, że wśród kibiców Jagiellonii, większość też chce spokojnie obejrzeć mecz, a nie patrzeć na palenie flag i reakcję kiboli Jagiellonii. Tak na marginesie, „Nieznani Sprawcy” na stronie „Gazety Wyborczej” są dziś nazywani „kibicami”. Ciekawe czy jak ci „nieznani” wywieszali i wykrzykiwali rasistowskie i antysemickie hasła też byli kibicami w oczach GW.

PhoenixLk
Legia Warszawa

coś się wybiórczej stało, że się u nich zmieniło? Tonący brzytwy się chwyta i w ten sposób chce sobie podnieść sprzedaż?

Verpakovskis

Bardzo dobrze napisane.

JesusChristPose
Legia Warszawa

kolego Swango problem jest taki, że jeśli co innego jest na piśmie, a co innego załatwiane „na gębę” to nie jest to idealna sytuacja, kumasz? W razie wu, zawsze powiedzą, tu napisano „blablabla” a co ktoś powiedział to nie istotne.

Jajecznik

Jagiellonia nie chce dopuścić do burd na stadionie. Weszło wyśmiewa i szydzi. Czyli rozumiem, że dla redaktorów pasowałaby taka opcja, aby doszło do awantury. Wtedy można by napisać kolejne artykuły o patologii w polskiej piłce… A półgłówki warszawskie mogą się pospuszczać nad tym żałosnym tekstem.

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Jeszcze jak ostatnio kibice Jagiellonii niech koczują pod hotelem Legii, rzucają petardami i drą mordy.

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Dlatego od kilku lat zabrania albo utrudnia się przyjazd kibiców z Warszawy, a inne kluby jakoś nie mają tego problemu.Wspaniała logika! Jakieś podwójnie standardy w Whitestocku

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Forbrich-Barber
Amica Wronki

To nie Jaga jest nienormalna – nienormalne to są zorganizowane grupy kibicowskie.
Każdy dobrze wie, że Legioniści chcą spalić flagi Jagiellonii na ich sektorze. Wie też o tym Jaga, więc stara się przeciwdziałać aby nie wywołać na meczu zadymy, bo na bank rozsierdziłoby to hoolsów z Białegostoku.
Jakkolwiek zabranianie kibicom przyjezdnym ubierania barw czy wnoszenia dozwolonych opraw jest debilne. Jest debilne bo inaczej się tego zrobić nie da.
W moim odczuciu to jest taka walka z patologią, za pomocą innej patologii.

A w samym środku tego gówna są oczywiście kibice z małymi chujkami, którzy chcą pokazać że jednak mają większe „sprzęty” niż ich rywale.

JesusChristPose
Legia Warszawa

A nie mogliby sobie dać po razie a potem buzi buzi i flaszkę wypić? Przecież nawet filia Uniwersytetu Warszawskiego jest w Białymstoku.

jeremy

Po prostu zerwali z poprawnością polityczną, co wielu osobom z kręgu kibolstwa powinno się podobać. No chyba, że ta niepoprawność dotyka ich. To wtedy jest buractwo!

enja67

1. Ten koleś na zdjęciu nad artykułem w kominiarce (L) z gołym torsem i racami na stadionie to jest ten normalny „kibic” (L)???? Jeżeli tak – to nie dziwię się Jadze. Dziwię się weszlo.com, że tego kolesia nazywa kibicem. 2. „Jakiś czas temu warszawiacy „skroili” kilkadziesiąt flag Jagiellonii” – bandyci z Warszawy i okolic napadli na garaż kiboli Jagi i ukradli a nie „skroili” – nazywajmy rzeczy po imieniu. Jakim trzeba być debilem, żeby jechać z W-wy do B-stoku, narażać się na wp…, żeby ukraść nikomu niepotrzebne szmaty, żeby później je spalić na stadionie. Dodam, że później ci „bohaterscy kibice” z żylety pilnują porządku na stadionie i płycie boiska na Ł3 na zakończenie sezonu przy jawnej aprobacie władz (L). Pilnują kopiąc po głowie „fanów” z innych sektorów, którzy chcą poczuć zapach trawy na płycie. K. Stanowski popełnił ostatnio felieton o zorganizowanych grupach „kibiców” – nikt ich nie chce ale każdy się boi ich ruszyć. Prawda jest taka, że władze wszystkich klubów(niestety) godzą się na łamanie prawa (wnoszone race i serpentyny), które wiąże się z karami finansowymi, boją się zaś zdarzeń gorszych. Wchodząc na stadion jestem przeszukiwany, obmacywany, a kolesie z sąsiedniej trybuny wnoszą arsenał. Wracając do felietonu K. Stanowskiego w ten sposób żaden klub nie przyciągnie zestawu ojciec + syn zamiast 2 kiboli. A co tekstu artykułu piszący na problem ze zrozumieniem komunikatu Jagi i wysmarował co mu się nawinęło, żeby plan wyrobić

PhoenixLk
Legia Warszawa

nazwać czyjeś flagi „nikomu niepotrzebnymi szmatami”… hmm…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

enja67

słowo „flagi” użył autor tych wypocin, są to raczej banery do wieszania na ogrodzeniu, sami tzw ultrasi używają określenia „szmaty” , a skoro są kradzione po to aby je spalić więc są niepotrzebne

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

KamilS

Pejsie zakompleksiona parówo, nigdy się tego nie dowiesz, za krótka kiełbaska z ciebie, a teraz idź po następne piwo do lodóweczki i przestań się dowartościowywać ”mały” człowieczku…

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

Najlepiej było przed ostatnim meczem w Warszawie gdzie kibice z Biedastoku weszli bez problemów…. it te ich teksty…”Europa, Panie Europa może u nas kiedyś też tak będzie…”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

A ty ciągle na zmywaku w Warszawie ? Dopiero w sobotę PKS z powrotem?

KAROL_KOT
LEGIA WARSZAWA

Ewidentnie w całej tej sytuacji Jaga chce obejść przepisy i szuka do tego pretekstu. Nie sądzę żeby inne polskie kluby nadmiernie cieszyły się z odwiedzin kibiców gości ale skoro w czymś uczestniczysz ( rozgrywki ) to akceptujesz panujące zasady. Kibice z Białegostoku podróżują po Polsce, klub powinien przygotować się na to że i do nich przyjadą kibice innych drużyn. Takie zakładanie z góry że będzie lepiej jak nikt nie przyjedzie wypacza cały sens tworzenia sektorów dla kibiców gości i przypomina trochę cytat z klasyka który twierdził że „nie będzie niczego”.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

No tak bo w Jagiellonii nie ma ,,bandziorów” i w innych klubach!
Tylko w Legii są! ….
Lecz się.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Leon Kameleon
Hutnik Warszawa

Ale o co Ci chodzi? Przecież pisze że mieszkańcy Biedastoku to „bandziory i złodzieje”….

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

jak widać – twój, skoro ciągle o tym piszesz…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

…pisania o tym samym… cóż – dobrze, że wreszcie zrozumiałeś, kim jesteś

tencowie

Od tego trzeba zacząć, że to nie tylko Jagiellonia dostaje sraczki jak ma organizować mecz z Legią ale wiele klubów przy akceptacji władz Ekstraklasy czy PZPN sra przed widzi misie policji i utrudnia jak może wyjazdy kibiców gości. Przykłady? Można mnożyć. Na przestrzeni ostatnich kilku czy kilkunastu lat ciągle jest to samo. Policja wydaje negatywną opinię a wojewoda danego województwa czy prezydent danego miasta zamykają sektory lub stadiony.
– Widzew regularnie nie wpuszczał kibiców gości ze względu na „remont” dojścia na sektor, Na życzenie policji oczywiście.
– Jagiellonia od lat robi problemy kibicom Legii. Według mojej wiedzy wynika to z szantażu policji ale przez niedawne wydarzenia kibicom gospodarzy niespecjalnie to przeszkadza.
– Lech swego czasu zakaz przyjęcia kibiców Legii wydany przez wojewodę
– na Śląsku, regularnie w Zabrzu, Katowicach, Tychach czy Chorzowie zamykane są sektory gości lub część trybun
– w Warszawie zamykanie sektorów lub stadionu przez wojewodę.
– na Dolnym Śląsku podobnie. Oba stadiony ekstraklasowe zamykane, zwłaszcza na mecze derbowe.
Takich zdarzeń jest mnóstwo.
Jak dołożymy takie absurdy jak zakaz wnoszenia flag czy sektorówek na większości stadionach albo zabieranie do depozytu pasków do spodni (głównie na Śląsku i w Krakowie) czy kanapek (np na Legii) to mamy całkowity obraz nędzy i rozpaczy jak chodzi o organizację spotkań. A wszystko przy aprobacie pana Bońka i władz Ekstraklasy. Tylko pieniądz się liczy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

tencowie

Jak to żeś gościu wyczytał w moim wpisie to jest to kolejny dowód, że reforma oświaty to szansa dla młodych Polaków. Porządku ma pilnować ochrona a po ewentualnych złych zachowania kibiców, są dostępne różne kary. Natomiast kluby przy aprobacie organizatora rozgrywek łamią regulamin, w którym jasno stoi, że klub ma obowiązek przyjąć kibicow gości i umożliwić im oglądanie meczu w takich samych warunkach jak kibicom gospodarzy. Żaden klub w Polsce tego nie robi.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

tencowie

Ja nie jestem z Warszawy. Rozumiem nienawiść kibiców Jagi do Legii ale można to załatwić w inny sposób, niekoniecznie na stadionie. Kibice gości powinni być na każdym meczu niezależnie od animozji. Byłem w Białymstoku dwa razy „na zakazie” i oba mecze średnie, bez porównania do normalnych wizyt na Podlasiu.

theczarek

„Niestety, obie drużyny trzymają się w czołówce ligi od lat,”

to prawda. Legia zawsze od dekad ma kogoś do pary czy trójkąta do bicia się o MP i faktycznie od 2-3 lat to chyba Jaga się łapie. Pewnie długo to nie potrwa, ale trzeba uczciwie przyznać, że obecnie to zdecydowanie najsłabszy rywal w walce o MP od dziesięcioleci. a nawet rywale, wliczając Lecha.
Legia jest ogólnie słaba a i tak daje od lat radę tym tuzom piłki nożnej mając przez 4/5 sezonu wyłożone na ligę (bo taka jest prawda, wystarczy sprawdzić przebieg ostatnich sezonów).

faz30

No to w końcu Legia jest słaba czy ma wyłożone na ligę? Zdecyduj się na coś.

The BFIYEH

Ale jak słaba Legia? Przecież za kase z LM odjechaliście daaaaaaaalekooooo

Belser

Mecz się nie zaczął a wieśniactwo z podlasia już sra pod siebie. xD

zalgon
CSKA Legia

i prawidlowo, nikt nie chce u siebie bydla z warszawy

Tomasz______

Niepodpisany autor po raz kolejny piszę artykuł pod kliknięcia i ku zadowoleniu gawiedzi, spłycając temat. Ciekawie odniósł się do tematu Stano w swoim felietonie o wymianie publiczności piłkarskiej w Polsce kilka tygodni temu. Czyżby to już się zaczynało? Wniosek był taki, że polska liga dzięki januszyzacji trybun byłaby bardziej atrakcyjna dla inwestorów i poszłaby do przodu sportowo i finansowo.

pyra

Spokojnie słoiki do poznania was wpuscimy, a co niech wiocha ma radoche. Najwyżej znowu bedziecie spierdalać jak w SPP w 2015 gdzie po trzeciej bramce znikneliście szybciej niż Borussia walnęła wam Hatricka-ile to było 190sekund?

adrian92

Niech ci będzie że i 190 setnych sekundy. W Lidze Mistrzów, której Lech w życiu nie powąchał nawet. Uspokój się lepiej już i idź klęknij przed litewskim chamem, czy jak to tam leciało 😀

The BFIYEH

cicho adrianek… bo jeśli chodzi o h to już klekaliście przed Lechem

adrian92

Zluzuj, chłopcze, bo tylko przypomniałem pewną kompromitację Lecha i już masz mokro. Boli dalej ten Zalgiris? Czy może bardziej to że Legia miała chociaż OKAZJĘ dostać bęcki od Borusii? Chociaż czekaj, czekaj, Lech ma w sumie wyrównany bilans w LM: 0-0-0 😀

The BFIYEH

Astana, Sheriff :)
a chłopca szukaj u siebie w łózku

adrian92

„Astana, Sheriff”… czyli drużyny o co najmniej klasę lepsze i bogatsze od Stjarnanu czy Zalgirisu :) miłej nocy, może ci się przyśnią wasze pamiętne boje w LM, ha ha ha ha 😀

headcharge

Niby się z tego śmiejecie, ale w całej Polsce, a od jakiegoś czasu także w Europie wiedzą, że kibice Legii to nie kibice. Co tu dużo ukrywać.

M.

Proste; jak to powiedział najsłynniejszy ostatnimi laty obywatel Podlasia…

KK.jpg
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Transilvanian Nosferatoo
Odlew Poznań

Tak powinno być z każdym wszędzie na każdym meczu ogólnokrajowego szczebla rozgrywek.
Zero kibiców przyjezdnych = zero problemu.

JesusChristPose
Legia Warszawa

Tu dochodzi jeszcze sprawa zadymy podczas meczu Legia – Jagiellonia w Warszawie jakiś czas temu, w wyniku którego Jaga dostała walkowerem 3 punkty. Oni się chyba boją, że Legia sprowokuje ich do takiego samego debilizmu i 3 punkty pojadą tym razem do stolicy.

majo

Sprawa jest prosta i niekontrowersyjna pomimo chciejstwa anonimowego autora artykułu, NIKT w Białymstoku nie chce, aby palono flagi Jagiellonii na stadionie. Kibice Legii mogą wejść na stadion w czym problem?? Oni chcą napawać się tym,że spalą flagę Jagiellonii na ich stadionie a z tym będą się wiązać problemy….dla klubu ujemne punkty za prawdopodobne burdy, zamknięty stadion na kilka kolejek. Tyle w temacie.

Grandal
Legia Warszawa

Jak wynika z korespondencji wewnętrznej… wyznawcy Łukaszenki już popuszczają. :)
To takie „sliedzikowanie” falsetem w mokrych gaciach.

Murphy
KTS Weszło

Straszny ból dupy. Tymczasem

wpDiscuz