Z Orlenem dookoła świata. Szykujcie się na dużo mocnych tekstów!
Weszło

Z Orlenem dookoła świata. Szykujcie się na dużo mocnych tekstów!

Możemy już to ogłosić oficjalnie: partnerem Weszło na nadchodzące Mistrzostwa Świata została firma PKN Orlen. Co to oznacza dla nas? Wiadomo, Kuba Białek jest już bardziej opalony niż siatkarze plażowi. Co to oznacza dla was? Po raz pierwszy chyba poszliśmy aż tak szeroko – we współpracy z naszymi nowymi partnerami przygotujemy kilkadziesiąt tekstów z przynajmniej siedmiu państw.

Kto obserwuje nasze media społecznościowe wie, że odwiedziliśmy już Senegal, Japonię, Rosję oraz Włochy, ale to dopiero początek naszych wędrówek. Dzięki Orlenowi wszystkie turnusy się wydłużyły, a kilku kolejnych żądnych przygód redaktorów już jest w blokach startowych bądź na lotniskach. Na stronie na razie ukazywały się zaledwie przecieki z tych dziesiątek materiałów, które przywieźliśmy ze sobą. Odwiedziliśmy wszystkie miasta, w których zagra reprezentacja na mundialu. Odwiedziliśmy kilku, a zamierzamy odwiedzić jeszcze wielu żołnierzy z armii Adama Nawałki. Pod batutą Leszka Milewskiego znajdzie się cykl wspomnień z turniejów mistrzowskich sprzed lat, ekskluzywne materiały z Senegalu, Japonii i Kolumbii stworzą cykl „Vitay” napisany razem z tą orlenowską marką.

W skrócie: będzie się działo, przede wszystkim z korzyścią dla was, bo znaleźliśmy na przykład dodatkowe fundusze, by sprowadzić naszych korespondentów z powrotem z Kolumbii, jeśli tamtejsze specjały spodobają im się na tyle, że przeoczą termin powrotu. Nie ujawniamy dzisiaj wszystkiego, będzie jeszcze sporo niespodzianek, ale bądźcie czujni już w tym tygodniu – zagościcie między innymi w akademii pod Dakarem, przez którą do wielkiej piłki wybił się Sadio Mane, poznacie historię Damiana Kądziora, niebawem odwiedzimy również naszych zawodników w Sampdorii Genua czy na Wyspach Brytyjskich.

Co dalej? Już wkrótce w sprzedaży na stacjach Orlen ukaże się obszerny magazyn tworzony przez nas, 196 stron wyłącznie o nadchodzącym mundialu. Zapowiemy go szeroko w swoim czasie, ale już teraz możemy was zapewnić – będzie bardzo, bardzo dobry, macie nasze słowo.

Osobne atrakcje przygotowaliśmy na sam mundial, który mamy zamiar zamienić w jedną wielką miesięczną imprezę. Na razie jednak po prostu informujemy – odwiedzajcie nas dwa razy częściej i bądźcie czujni – takich materiałów nie znajdziecie nigdzie indziej.

KOMENTARZE (35)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
jeremy

Tylko uważajcie na prezesa Obajtka. Lubi podobno zwalniać!!

tss

ale wiecie, że po polsku ‚ekskluzywne’ oznacza co innego niż angielskie exclusive?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Laguna

Dostajecie hajs od spółki z udziałem skarbu państwa, czyli bujacie się po świecie za moje pieniądze.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Voitcus

Pewnie nikt tego radio nie słucha, to trzeba jakoś straty pokryć. Ale z nieudanych inwestycyj Legii można się pośmiać

Adaś Miauczyński
Lech Poznań

To mam nadzieję, że mając takiego sponsora zrobicie poważnego menadżera Mistrzostw Świata na zasadach podobnych do ustaw Ligę, ale z normalniejszymi nagrodami, a nie samymi wkładami do buków.
Liczę na was!

Habanero
Las Palmas

Jeżeli będzie na poziomie Kopalnii to na pewno kupię, ile będzie kosztować ten magazyn?

Galgan
Espanyol, Tottenham, Lazio, Polonia W.

Na poziomie Kopalni raczej chyba na pewno nie, bo to nie ten rozmiar kapelusza, jeśli chodzi o autorów. Ale mam nadzieję, że się mylę. Weszlaki, rozczarujcie mnie!

domino

Bardzo dobrze ze będziecie współpracowali z Orlenem. A Ty Laguna nie pisz ze za Twoje pieniądze bo nie Ty jesteś właścicielem Orlenu…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Voitcus

A kto jest?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

domino

Nie nie nie…jaki pis ? Po prostu trzeba pogratulować Weszlo ze sponsora

Broncur Rynek
przecież nie podam prawdziwej drużyny

Doskonale, ciśnijcie tam mocno, kupię na pewno!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Mieciokiler

To i tak dlugo zajelo. Zastanawialem sie kiedy spolki skarbu panstwa odplaca sie Weszlo za poparcie jakie udzielil portal dla PiS przed wyborami. Eh „niezalezne dziennikarstwo”.

MisKrzys

Przecież Krzysio i jego przydupasy to chorągiewki, jeszcze wczoraj chwalił PO, dziś PiS jutro kogoś innego. Najgorszy sort…

kocurrrek

Z Orlenem dookoła świata. Szykujcie się na dużo mocnych tekstów o Wiśle Płock :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

scrooge

Portal bez sponsora, nie istnieje. To w miarę oczywiste, że te wszystkie chłopaki nie tworzą tych artykułów bo im się „nudzi” Chcą wykarmić rodziny. Skąś pieniądze trzeba wziąc. Niby pokazuje się na prawo od tego posta i pod spodem – reklama adwords. Ale to tak czy siak są grosze. Jakieś pewnie kilka, max kilkanaście tysięcy miesięcznie. Z tego można opłacić pensje jednej osoby na weszło.

Niestety smutna prawda jest taka, że to nie wystarcza. Trzeba szyukać sponsorów.

Co oznacza sponsor? Że musisz pisać to czego on chce (przecież nie płaci pieniędzy dlatego, że jest „miły”)
Czasami to może oznaczać, że musisz pisać to czego on chce, czego ty nie chcesz. Oczywiście w większości firm tego się stara uniknąć, bo to jednak toksyczne i krótkoterminowe podejście.

Ale co by nie mówić. Sponsor, oznacza tyle, że tracisz niezaleność w wielu tematach.

Ot, chciałbyś napisać, żę bójka kibiców obyła się pod stacją Orlen w mieście XYZ. Ale nie możesz. To zły wizerunek firmy Orlen. Więc piszesz, że bójka odbyła się w miejscu „bliżej nieokreślonym”

Czy to źle? Wg. mnie – tak. Tracimy dużą częśc niezależności artykułów. Podałem jeden z prostszych przykładów, gdzie to, że sponsor się wtrąci jest oczywiste, Takich „smaczków” może być dużo więcej (jak ktoś zauważył – tutaj wkraczamy na pole polityki także)

Czy uważam, że da się żyć bez sponsorów? No niestety nie. Ile by nie psioczyć – jakie to oburzajće, że są google adwords. Że kolejni sponsorzy, etc. Portal musi z czegoś życ. Portal musi „wykarmić” wszystkich redaktorów (nie wiem ile ich jest – ale pewnie nie chcieli by widzieć przelewów mniejszych niż 5000 za miesiąc) Sam właściciel Krzysztof – swoje też robi. Dużo zainwestował. Więc raczej nie chciał by widzieć mniej niż 30-50k miesięcznie CZYSTEGO ZYSKU na koncie (bo inaczej po co inwestowć)

A że całe przedsięwzięcie kosztuje, mówimy o co najmniej pół miliona potrzebnych przychodów miesięcznie. Tego nie pokryje żadne google adwords….

Oczywiście wszystko to moje jakieś tam dywagacje. Nie mam wglądu w żadne dokumenty firmy :)

Voitcus

Zgadza się, zwłaszcza że podobno Orlen ma wrócić do sponsorowania Wisły Płock, co na pewno nastąpi, jeśli im się uda zająć miejsce 1-3, a jak widać, jest to absolutnie realne. I z mistrza Legii/Lecha/Lechii/Arki/… bekę cisnąć można, to jednak z mistrza Wisły Płock trochę może nie będzie wypadało.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MisKrzys

Czyli za nasze zrobicie wycieczki? Nie na taką dobrą zmianę głosowałem…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MisKrzys

tak? Nic nie słyszałem o tym… kto mu tam zasponsorował wyjazd?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MisKrzys

wiesz, jak wyjazd był za kase prywatną, to nic mi do tego. Ćwiąkała przy całej swojej ignorancji piłkarskiej miał te zaletę, że mówił po hiszpańsku, czego o reszcie stażystów nie można było powiedzieć 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MisKrzys

Ja się oburzam 😛 każda forma finansowania sportu zawodowego z publicznych pieniędzy to granda, a sponsorowanie „dziennikarzy” sportowych, to granda do kwadratu.

Medalion

Pan Stanowski wchodzi w politykę? Futrowany przez reżim? mhm

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

B123

Trochę taka łapówka polityczna nie wierze że jest inaczej znając sposoby działania pis ..smutne to nie tyle się dziwie weszło co nasz stan państwa jest smutny banda patałachów zastępuje inną ta jest wyjątkowo prostacka i traktuje nas jak meneli bo jak to Jacuś „cham ale nasz cham” powiedział „ciemny lud to kupi”.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wpDiscuz