Takiego wyścigu ślimaków ze świecą szukać
Weszło

Takiego wyścigu ślimaków ze świecą szukać

Ekstraklasa wreszcie znalazła się w światowej czołówce! Szkopuł w tym, że chodzi o dość mało chwalebną kwestię – przeciętność lidera na tle reszty zespołów. Grać tak słabo, gubić po drodze tyle punktów, a wciąż być przewodzić stawce – w normalnych ligach to się po prostu nie zdarza.

Wszyscy doskonale wiemy, że wyścig o mistrzostwo Polski wygląda w tym sezonie mniej więcej tak:

cd9

Teraz mamy jednak twarde, statystyczne dowody, że Ekstraklasa to prawdziwy ewenement. Tytaniczną pracę wykonał Konrad Mazur z Ekstraklasa.TV:

konmar

Wyłącznie takie potęgi jak liga armeńska, liga liberyjska i liga Sierra Leone mogą równać się Ekstraklasie. Nie wiemy jaki pakiet i w której telewizji trzeba wykupić, żeby oglądać pozostałych asów, ale chętnie go nabędziemy.

Przyjrzyjmy się w jak doborowym towarzystwie znajduje się Ekstraklasa. Armeńska Bundesliga to rozgrywki, z których nikt nie spada:

dd

Dane dotyczące ligi Sierra Leone dotyczą 2016 roku. Te rozgrywki ogółem częściej nie grają niż grają – ten kraj ma większe problemy niż piłka, przykładowo w 2014 przerwała sezon epidemia eboli. Na FIFA.Com znajdujemy jednak inną tabelę, więc jeśli faktycznie sezon wystartował, to Ekstraklasa wygrywa walkowerem i trafia do najlepszej trójki.

sierra

W kraju George’a Weaha, domu 151. drużyny rankingu FIFA, faktycznie niepokonany lider ma tendencję do zbierania remisów.

lisc

Serdecznie gratulujemy! Sami sobie. Jesteśmy świadkami wyścigu, jaki widuje mało który kibic na świecie. Dobrej piłki pewnie porównywalnie wiele co w powyższych ligach, ale przynajmniej nie jest nudno.

KOMENTARZE (18)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
PhoenixLk
Legia Warszawa

nasza ekstraklasa jest kobietą – nie rozumiemy, ale i tak kochamy;)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zielony
AC Milan

Dla takich artykułów jeszcze tu zaglądam.

Mecenas_Misiura

Nasza liga wciela w życie starą wojskową maksymę: chujowo ale jednakowo, z dodatkiem Socialismo o Muerte.
Efekt widać co roku w lipcu, gdy nadciąga probieżowy pocałunek śmierci.

PhoenixLk
Legia Warszawa

Wyścig przyspieszył… zespoły z 4 pierwszych miejsc zdobyły łącznie 1 punkt… przerażony szef komendy głównej policji błaga o zachowanie rozsądnej prędkości…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
Legia Warszawa

też wyczuwam dziwny zapach rodem z chińskich (ostatnio to oni się tym bawili…) zakładów…

llll84

Jeśli nasze 3 topowe zespoły dalej utrzymają takie tempo to do rozstrzygnięcia kto jest mistrzem potrzebny będzie fotofinisz…

ein

W sensie będziemy liczyć minuty od 20 maja wstecz i MP zdobędzie ten, kto w krótszym czasie zanotował np. 10 trafień? 😉
To mogłoby być ciekawe 😀

PhoenixLk
Legia Warszawa

pod pojęciem trafienia rozumiesz bramki czy strzały celne?:) Nasi geniusze futbolu są zdolni do wszystkiego … nawet do oddania 0 strzałów celnych w meczu…

ein

Trafień nogą w piłkę 😀

Andrzej Dudziarz

Lekarstwem na to jest rozszerzenie ligi do 18 a nawet 20 zespołów, wtedy poziom się podwyższy. Można nawet zaryzykować wariant argentyński – 30 drużyn.

FC Bazuka Bolencin

W punkt!

mk7

Licząc umowny finisz rundy zasadniczej powiedzmy ostatnie 5 kolejek i dodatkowo 1 kolejkę playoffów – tabela faworytów za ten okres wskazuje na dobrze finiszującą Wisłę Płock i Lecha Poznań, gubiące oddech Legię i Górnika oraz plątającą się o własne nogi Jagę. Biorąc pod uwagę cały sezon, to wyraźnie widać że u nas nie ma tak dramatycznych różnic w jakości zespołów. Z tego też powodu zdarza się, że outsider pokonuje faworyta – na dłuższym dystansie zostaje jednak outsiderem, a faworyt zostaje faworytem..

tabelka.jpg
FC Bazuka Bolencin

Smoku z Twarowskim po wielu latach w końcu stwierdzili jakie gówienko opakowują w piękny papierek transmisji, magazynów itp.
Tę ligę można obecnie śledzić właściwie tylko i wyłącznie z przyzwyczajenia i sentymentu, lub ewentualnie żeby się pośmiać, bo jakości piłkarskiej tu żadnej, a wszystkim orędownikom podnoszenia się poziomu polecam ostatnią kolejkę – zwłaszcza mecze w grupie mistrzowskiej.
A potem przyjeżdża pierwszy lepszy paździerz w pucharach w końcówce lipca albo na początku sierpnia i jest zdziwko gdzie jesteśmy piłkarsko.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wpDiscuz