Jakub M. znowu w akcji. To już serial kryminalny
Weszło

Jakub M. znowu w akcji. To już serial kryminalny

Przypomniał o sobie niedoszły zbawca Wisły Kraków, wirtualny milioner, potentat branży pieczarkarskiej, Jakub M. Najlepszy opowiadacz bajek od czasów Hansa Christiana Andersena tym razem ma kłopoty z częstochowską prokuraturą. Powód? Próbował sprzedać kamienicę, której nie posiadał.

Według informacji częstochowskiego oddziału „Gazety Wyborczej”, Jakub M. użył sfałszowanych dokumentów, które miały świadczyć, że jest właścicielem kamienicy. To niemal jego specjalność, bo przecież nawet maturę sobie wydrukował, przygotowawszy ją wcześniej w Paincie. W Wiśle było tak:

Jak czytamy w komunikacie prokuratury, Jakub M. został zatrzymany przez policję pod zarzutem dokonania oszustwa – posługiwania się sfałszowanymi gwarancjami bankowymi oraz listami intencyjnymi przy zakupie akcji Wisły Kraków. W efekcie tego Bogusław Cupiał miał doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości 4,7 miliona złotych. Sam M. przyznał się do winy i został zwolniony za poręczeniem majątkowym w wysokości 70 tysięcy złotych oraz z jednoczesnym zakazem opuszczania kraju. A skoro się przyznał, to pierwsza część procesowej zagadki zdaje się być już rozwiązana.

Jakub M. jest aktualnie człowiekiem wyjątkowo rozchwytywanym. To wręcz zabawne: zarzut przywłaszczenia blisko pół miliona złotych należących do Wisły wpędził go na pewien czas do krakowskiego aresztu śledczego. Gdy wychodził z niego 23 marca, pod bramą czekali policjanci częstochowscy, by zabrać go na wycieczkę do prokuratury. Nie zdziwi nas już w jego kontekście nic – nawet, jeśli niedługo okaże się, że zarabiał kasę metodą na wnuczka.

Trzeba powiedzieć dobitnie – Wisła miała wyjątkowego farta, że tak szybko poznała się na tym typie. Pod Wawelem mogła zdarzyć się prawdziwa tragedia, trudno przewidzieć jak bardzo wycyckany zostałby zasłużony klub.

KOMENTARZE (21)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Laguna

Tego kotleta nie da się już odgrzać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

B123

To pewnie jakaś rodzina Hajki z Warszawy

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Baton

Mnie zastanawia, co za prawo mamy w Polsce, że taki śmieć chodzi dalej po ulicy? Przeciwko niemu toczy się kilkadziesiąt(!) postępowań. Co chwilę wychodzi kolejne oszustwo i co? I nic, dalej próbuje kręcić lody. O co tutaj chodzi? Notorycznego przestępcę się wsadza do aresztu i co do 3 miesiące ten areszt mu się przedłuża.

MikeMuc89

Widać 3 razy więcej przekrętów mu się udało niż nie udało i uznał, że się opłaca.

podszyszkownik
Para a Frente Lech Poznan

A wyrwać chwasta

KazimierzZdzislaw
! 14=13+1/1 !

Dyzma na miarę 2016 roku.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Anonim1212

Kto jest kurwa Jan Christian Andersen? 😀

TS_Wislak

Może brat Hansa Christiana Andersena??? :-)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Anonim1212

Kto to jest kurwa Jan Christian Andersen? 😀

WhiteStarPower

Postawie dobrą łychę temu kto odgrzebie ten weszlacki turbo artykuł o niezbyt rozsądnej Wiśle która nie chce najpierw oddać klubu super duetowi Jakub M. Citko a potem ogromnego niemieckiemu inwestorowi (kilka mies póżniej zbankrutował) bo Misiek i kibole z SKWK i krwiożerczą prezes na czele chcą wyssać hajs z klubu a wiadomo, ze to nie wypali. Kocham ten portal za takie zajebiste dziennikarstwo, bez niego mój dzień nie istnieje <3

oskar

Czyżby chodziło o to? http://weszlo.com/2017/07/26/dlaczego-ts-wisla-chce-oddac-klubu/
I łychę możesz sobie zostawić, moje zdrowie! 😀

Jarek1965

Może na weszlo nie zdają sobie sprawy że w necie nic nie ginie ? Albo naczelny nie analizuje wypocin redaktorów (O nazwisku Psikutas , sorry Psikutas bez „S” na końcu) przed wpuszczeniem na stronę ? .Gdy pisałem że trzeba się tylko przyjrzeć rejestrom spółek Meresińskiego gdzie pojawiają się dziwne włoskie i kolumbijskie nazwiska ( te same tylko w różnej konfiguracji) -Parkpol , G9 , etc. To nikt w redakcji nie zastanawiał się nad „głupimi” komentarzami. To samo w drugim przypadku ! Piszą poematy jacy to „kibole” z Wisły źli ,że nie chcą tak „poważnego” podpartego poważnymi dokumentami inwestora , a się okazało że to taki sam „wałek” jak nie lepszy od Meresińskiego. ŻENADA i brak rzetelności. A wystarczyło jebnąć się w klatę i napisać że w obu przypadkach inwestorów w Wiśle , weszlo chciało być wyrocznią , Alfą i Omegą a dojebali jak jakiś „pudelek”. A teraz jeszcze bardziej dopierdalają pisząc pseudo artykuł o „Odgrzewanym kotlecie”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Adam777

czy chodzi o Jakuba Maresa z Zagłębia ??!!

Macmon

Nowi właściciele Wisły Kraków, Jakub Meresiński i Marek Citko, zabrali głos po przejęciu klubu z rąk Bogusława Cupiała. W oświadczeniu opublikowanym na witrynie internetowej Białej Gwiazdy napisali pokrótce, jakie mają cele jako sternicy jednego z najbardziej utytułowanych klubów nad Wisłą.

Poniżej treść oświadczenia Jakuba Meresińskiego i Marka Citko (pisownia oryginalna):

„Jesteśmy dumni, że możemy już jako właściciele ogłosić przejęcie 100 procent akcji klubu Wisła Kraków – jednej z najbardziej utytułowanych i najlepszych polskich drużyn w historii. Zapewniamy, że mamy ambitne i długoterminowe plany związane z klubem. Podejmiemy wszelkie niezbędne wysiłki, aby przywrócić Wiśle należne jej miejsce. Naszym celem jest, aby Wisła znów zaczęła liczyć się w walce o tytuł Mistrza Polski.

Chcemy ponadto nawiązać do sukcesów z początków XXI wieku, kiedy to drużyna z powodzeniem rywalizowała na europejskich boiskach z tak uznanymi zespołami jak AC Parma, Schalke Gelsenkirchen, Interem Mediolan czy FC Barcelona. Wierzymy również w zbudowanie dobrych relacji z kibicami Białej Gwiazdy, stanowiących integralną część naszego klubu.

Mamy swoją wizję przyszłości Wisły i jesteśmy gotowi od razu przystąpić do pracy nad jej wdrażaniem. Zamierzamy wykorzystać całe nasze doświadczenie, aby wprowadzić klub na ścieżkę ciągłego rozwoju, zarówno sportowego, jak i finansowego. Za kluczową kwestię, wymagającą naszej interwencji uważamy poprawę zarządzania klubem, szczególnie w obszarze administracyjnym oraz finansowym.

Jakub Meresiński
Marek Citko”.

meresinski_citko.jpg
wpDiscuz