Jest presja, jest granie. Pogoń chce się wypisać z walki o spadek
Weszło

Jest presja, jest granie. Pogoń chce się wypisać z walki o spadek

Gra Pogoni Szczecin w grupie mistrzowskiej w poprzednich sezonach zazwyczaj zmierzała w kierunku rozłożenia na murawie koców i odpalenia grilla. Z tego względu można było się nawet lekko ucieszyć, że tym razem szczecinianie wylądowali pod kreską z wcale nie tak nierealną wizją spadku, bo w takich okolicznościach nie można olewać spotkań. Pierwszy mecz rundy finałowej w wykonaniu Portowców niejako dał potwierdzenie – w końcu zobaczyliśmy drużynę, której po 30. kolejce też chce się grać w piłkę. 

Na tle Bruk-Betu piłkarze Runjaicia wyglądali wręcz jak gracze z innej ligi. Niech nie zmyli was wynik, bo gdyby Frączczak i spółka wsadzili gościom pięć-sześć bramek, też nie powiedzielibyśmy, że stała się jakaś wielka niesprawiedliwość. Zabrakło tylko skuteczności. Albo można ująć to inaczej – zabrakło gorszej postawy Dariusza Treli, który w przeciwieństwie do Jana Muchy z kilku wiosennych meczów postanowił się trochę pobrudzić.

A pamiętamy przecież zarówno mecz tego bramkarza z Koroną, jak i jego ostatni występ w Szczecinie, który Termalica jeszcze pod wodzą Michniewcza przegrała 0-5, a z cztery trafienie można było zwalić właśnie na golkipera. Tak więc dzisiejszy – nie bójmy się tego słowa – popis Treli, który obronił siedem strzałów, to bardzo miło niespodzianka. Ale chyba nie największa, jeśli chodzi o to spotkanie.

To miano należy się Adamowi Buksie. Kiedyś, jeszcze w czasach jego gry w Lechii Gdańsk, Sebastian Mila typował, że to będzie król strzelców ekstraklasy. Jak wiemy, „troszeczkę” były reprezentant przecenił możliwości tego chłopaka, bo później w 51 meczach w lidze strzelił on ledwie 5 bramek, ale dziś Buksa rzeczywiście wyglądał, jakby był w stanie rozpychać się łokciami pomiędzy Angulo, Carlitosem, Gytkjaerem czy Piątkiem. W ciągu czterech minut na początku drugiej połowy dwa razy świetnie przymierzył z główki, zdobywając swoją pierwszą i drugą bramkę dla ekipy ze Szczecina. Jeśli uznamy, że Adam Frączczak to bardziej skrzydłowy, Buksa stał się tym samym najskuteczniejszym napastnikiem Pogoni w tym sezonie.

Adamie, oby więcej takich meczów.

Inna sprawa jest taka, że przy duecie Kupczak – Putiwcew mógłby się przełamać nawet Łukasz Zwoliński na przykład Eduardo. Niby dla pierwszego to codzienność, ale dzisiaj wyglądał tak, jakby dodatkowo nie zjadł śniadania. A drugi choć jest znacznie lepszym piłkarzem, chyba nie chciał, by zły występ jego kolegi tak rzucał się w oczy. Jeśli dodamy do tego brak pomysłu na grę w ofensywie, otrzymamy obraz drużyny, za którą na pewno nie będziemy tęsknić po spadku. I tym meczem ekipa Jacka Zielińskiego się do niego dość mocno przybliżyła.

HERB_KOLOR_PRZEZROCZYSTOSC

Pogoń Szczecin

15-04-2018
2
:
0
Termalica_Bruk-Bet

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

31. kolejka

15.04.2018

15:30

Szczecin

6.0 -
A. Frączczak
5.0 -
R. Nunes
7.0 -
C. Rapa
6.0 -
K. Drygas
5.0 -
S. Delew
5.0 -
T. Hołota
6.0 -
Ł. Załuska
5.0 -
S. Rudol
7.0 -
L. Dvali
8.0 9.0
A. Buksa
7.0 -
J. Piotrowski
5.0 -
S. Stefanik
3.0 -
Ł. Piątek
7.0 10.0
D. Trela
4.0 -
V. Jovanović
3.0 -
V. Gutkovskis
2.0 -
A. Putiwcew
5.0 -
R. Gergel
2.0 -
M. Kupczak
4.0 -
S. Pawłowski
4.0 -
B. Szeliga
4.0 -
R. Grzelak
4.0 -
Bartosz Frankowski

Zmiany gospodarzy:

J. Piotrowski

Ł. Zwoliński

--

S. Delew

D. Błanik

--

A. Buksa

M. Rasmussen

--

Zmiany gości:

S. Stefanik

G. Iancu

4.0-

Ł. Piątek

D. Guba

3.0-

V. Gutkovskis

B. Śpiączka

--
Gra głową Buksy
Instynkt strzelecki Zwolińskiego
Kontry Pogoni
Duet Kupczak-Putiwcew

Nagroda specjalna*

Paprykarz szczeciński dla Kupczaka
(bo wyglądał tak, jakby nie zjadł dziś śniadania)
* każdy wybrany piłkarz ma prawo skontaktować się z w/w firmą i umówić się na odbiór nagrody.

Legenda:

Gol
Asysta
Kluczowe podanie
Samobój
Gracz meczu
Na minus
Zółta kartka
Dwie żółte kartki
Czerwona kartka

Fot. 400mm.pl