Dariusz Mioduski swoje, a rzeczywistość swoje. Nie od dziś
Weszło

Dariusz Mioduski swoje, a rzeczywistość swoje. Nie od dziś

Gdyby Dariusz Mioduski chciał zawodowo przewidywać przyszłość, po dwóch tygodniach musiałby zamknąć działalność. Prezes Legii w ostatnich miesiącach w swoich zapewnieniach i deklaracjach notorycznie rozmijał się z rzeczywistością. Długofalowa wizja w praktyce dająca trzech trenerów w jednym sezonie to tylko najnowszy i najbardziej jaskrawy przykład. Takich kwiatków znajdziemy więcej. 

Poważne zaprzeczenia wizji roztaczanej przez niego samego w licznych wywiadach omówiliśmy TUTAJ. Poniżej zaś szerszy zestaw zapowiedzi, które sprawdzić się po prostu nie mogły.

VADIS

Wersja Mioduskiego: – Jestem zdeterminowany, by porozumieć się z Vadisem w kwestiach finansowych i sądzę, że się dogadamy.
Rzeczywistość. Nie było żadnych szans na porozumienie, Belg od początku był nastawiony na odejście latem. I odszedł.

MAGIERA

13 sierpnia: – Wierzę w Jacka Magierę i ufam mu. Nowy kontrakt da mu komfort pracy.  (…) Trenerów zwalania się wtedy, gdy nie potrafią dotrzeć do zawodników. Nie przewiduję, by tak było z Jackiem Magierą, który ma wsparcie. Piłkarze na pewno nie będą chcieli zwolnić szkoleniowca.
Rzeczywistość. Magiera zamiast nowego kontraktu miesiąc później dostał kopa w tyłek, a Mioduski mówi w „Przeglądzie Sportowym”, że… część piłkarzy nie chciała umierać za trenera.

Jeszcze 7 września w „Polska The Times” prezes Legii stwierdzał: – Wszyscy wiedzą, że w biznesie piłkarskim, jeżeli mocny klub nie wygrywa, to zawsze jest możliwość, że trzeba będzie zmienić trenera i Jacek o tym doskonale wie. Dzisiaj nie mam żadnych podstaw, żeby tak myśleć.

W ciągu sześciu dni przeszedł drogę od „żadnych podstaw” do „zwalniam”…

JOZAK

Mioduski podczas prezentacji Jozaka: –  Romeo Jozak jest liderem i uważam, że ma wizję nowoczesnego futbolu, która się sprawdza. Spodziewam się, że ta osobowość zadziała. (…)  To pozwoli na wprowadzanie spójnej strategii. Celem nadal jest mistrzostwo Polski, ale również budowanie klubu i jego rozwój na przyszłość.

W Polsacie Sport: – Intuicja, w połączeniu z charyzmą i osobowością Chorwatów mówi mi, że wszystko może fajnie działać.

W „PS”: – Wiem, jaki jest Jozak – ma silną osobowość i sobie poradzi. Ma moje zaufanie i wsparcie asystentów. Jestem przekonany, że ma siłę, wiedzę i pewność siebie wynikającą z osiągnięć, która pozwoli mu trafnie ocenić sytuację, zmotywować i dotrzeć do zawodników.

Rzeczywistość. Siedem miesięcy później wizję nowoczesnego futbolu, która się sprawdza, szlag trafił.

W marcu dla „PS”: – Dzięki Bogu we wrześniu miałem szczęście, że na rynku była osoba, która idealnie pasowała do mojej koncepcji. Na początku odbiór Romeo był w Polsce zły, ale ja miałem do niego pełne przekonanie. I dziś większość osób się zgodzi: Jozak pokazał, że potrafi  sobie radzić z trudną sytuacją, że z nim Legia jest w stanie osiągać sukcesy. Wiem, że wtedy podjąłem trudną, ale dobrą decyzję. 

Rzeczywistość. Miesiąc później ta osoba już nie pasuje do koncepcji.

DŁUGOFALOWOŚĆ

PRZEGLĄD SPORTOWY (wrzesień 2017): – Romeo i jego współpracownicy mają wdrożyć projekt na kilka lat.

Rzeczywistość. Ciekawe, czy zdążył.

TRANSFERY

O Armando Sadiku:Ma to coś, będzie strzelał gole.

O Armando Sadiku: – Jak się popatrzy na jego statystyki, czyli ile strzelił w stosunku do tego ile grał, to one nie są takie złe.

Rzeczywistość. W lidze strzelił aż dwa. Albańskie Ferrari zbyt często stało w garażu, więc oddano je do Levante. Tam zamokło w piwnicy i do dziś nie ruszyło.

O Hildeberto (rozmowy w „Super Expressie”): – Takiego gracza jak Berto, z takim kodem genetycznym, nie było w tej lidze od czasów Vadisa. Potrzebuje tylko czasu.
Rzeczywistość. Chodziło o kod otyłości?

 – Podpisaliśmy umowę aż na 5 lat, bo ma być jednym z filarów tej drużyny. I będzie.
Rzeczywistość. Hildeberto jesienią zawodził, więc zimą wypożyczono go do trzeciej ligi angielskiej, z której już go wywalono.

W grudniu o polityce transferowej („SE”): – Mogę otwarcie powiedzieć, że nie będę sprowadzał podstarzałych gwiazd, piłkarzy, którzy chcieliby na koniec kariery tu dorobić. Oczywiście, możliwe są wyjątki w tej kwestii, ale to właśnie wyjątki, a nie reguła. Owszem, widzę w Legii miejsce dla piłkarzy ponad 30-letnich, ale to bardziej na zasadzie powrotów. Ktoś od nas poszedł w świat, pograł i na koniec chce wrócić. Wtedy tak.
Rzeczywistość. Przychodzi 34-letni Eduardo, rozbija bank, goli nie strzela. Przychodzi 29-letni Mauricio. Hehe.

W „PS” o swoim najlepiej opłacanym zawodniku: – Artur Jędrzejczyk powinien rozważyć przejście do klubu, w którym będzie regularnie grał. Po sprowadzeniu Vesovicia w Legii będzie mu o to znacznie trudniej.
Rzeczywistość. Jędrzejczyk wiosną rozegrał 9 z 11 meczów – wszystkie w pierwszym składzie. Vesović niczego mu nie utrudnił, zamiast tego Czarnogórzec jest rzucany po pozycjach i na razie rozczarowuje.

DRUŻYNA

Niedawno dla Sport.pl:Jestem spokojny, że będzie dobrze. Po raz pierwszy mam poczucie, że zrobiliśmy wszystko dobrze – w optymalny sposób. Wzmocniliśmy wszystkie pozycje, które zakładaliśmy, że wzmocnimy. Pozyskaliśmy piłkarzy, których chcieliśmy.

Rzeczywistość. Nie jest dobrze. Legia wiosną doznała już czterech porażek, za każdym razem do zera. W stosunku do poprzednich sezonów, ale przede wszystkim do jesieni – trudno powiedzieć, że którekolwiek pozycje są drastycznie wzmocnione.

REALIZOWANIE CELÓW POZA BOISKIEM

TOK FM (19 września): – Priorytetowa jest dla mnie kwestia ośrodka, który musimy realizować. Będzie trudniej niż się spodziewałem, ale nie ma problemu – to jest robione. Mamy już właściwie wszystko, bo zaczęliśmy też rozmowy z bankami w kwestii finansowania. Wierzę, że do końca tego roku zamkniemy kwestie finansowe, a na początku przyszłego zaczniemy budowę.

Rzeczywistość. Na dziś obowiązuje wersja, że przetarg latem powinien zostać rozstrzygnięty, a budowa ruszy na przełomie sierpnia i września. Jak już jednak wspominaliśmy – tutaj trudno czepiać się akurat Mioduskiego, pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da.

„FUNKCJONOWANIE”

PRZEGLĄD SPORTOWY (10 stycznia): – Legia funkcjonuje w dużej mierze tak, jakbym tego chciał, od momentu zatrudnienia Ivana Kepciji i Romeo Jozaka.

Rzeczywistość. Wolelibyśmy wierzyć, że jednak to nie jest funkcjonowanie, jakiego chciał Dariusz Mioduski.

FREKWENCJA

Rozmowa w magazynie „Forbes”.

(…) Biznesowy potencjał Legii da się wydobyć na obecnym stadionie?

Tak, ale w przyszłości oczywiście trzeba będzie go powiększyć.

Jest już plan?

Mamy projekt, ale to jeszcze nie jest czas na to, żeby go wdrażać. Na razie chcemy mieć komplet widzów na każdym meczu. Marzy mi się tłum chętnych po karnety i do wykupienia miejsc vipowskich.

Rzeczywistość. W sobotę więcej osób oglądało rezerwy Legii (18 tys. widzów na Widzewie Łódź) niż Legię u siebie (13 tys. widzów).

***

W jednym przynajmniej Dariusz Mioduski pozostaje konsekwentny – tak jak Legia potrzebowała wstrząsu we wrześniu, tak potrzebuje go w kwietniu. Jednak pewną ciągłość myśli udało się zachować.

Fot. FotoPyk

KOMENTARZE (43)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

DrMabuse
Wisła Kraków

Nie. Kibice chcieliby ew poczytać złośliwosci o Legii. A nie o prezesie Legii, tym niewłaściwym presesie. Za poprzedniego prezesa kazde gowno było zamiatane na Weszło pod dywan. Teraz przyszla pora niezamiatania.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

T.Lee.
FC.TrałkaPałka

Mógłbym się nawet z tobą zgodzić gdyby nie wyniki Lesnego awans do LM remis z Realem wyjście z grupy do LE i minimalna przegrana z Ajaxem 4 Mistrzostwa na 5 lat więc wybacz ale pierdolosz poprostu pierdopisz głupoty. Mioduski to jebany korpo szczur zachowany na kasę jako dowód podam Ci cenę nowa na grupę mistrzowska na Żylete. 60 zł!!! To jest kurwa skandal !!!

Pawel_Jumper

Problem w tym, że Leśny jechał finansowo grubo po bandzie i kasa z LM poszła na spłatę zobowiązań. Wjechał all-in, wygrał, ale dużym kosztem dla Legii.
Dodatkowo byli z Maciusiem największymi beneficjentami podniesienia wartości klubu po awansie, gdy sprzedali akcje/

Mioduski nie jest korposzczurem, tylko ma inne podejście do bilansu finansowego. Nie chce, żeby w przypadku kolejnego braku pucharów klub musiał wyprzedawać piłkarzy na przypał. Gdyby Legia nie weszła wtedy to LM, to mogłaby mieć zjazd jak Wisła Kraków. Stąd te ceny biletów, swoją drogą lepiej chyba miesięcznie wydać 40zł więcej na swój klub, niż kupić 0,7. Albo drina w klubie, obiad na mieście/whatever.

Tak czy siak, bez akademii i boisk ten klub nie zrobi oczekiwanego skoku jakościowego.

Medalion

Klub walczy o mistrzostwo, jest ładna pogoda w dwumilonowym bez mała mieście, konkurencja prawie nie istnieje – 13000 ludzi na trybunach, śmiać się czy płakać?

GRAND_CHAMP

Poza beznadziejnym poziomem dochodzi jeszcze akcja OstatniGwizdek..
A pamiętam jak Mioduski w L+Extra mówił o nowym stadionie 😀

Carlitos
Wisła Kraków y Górnik Konin

Ludzie nie są ślepi, poziom jest dramatyczny. Tak samo u nas nie będzie kompletu na mecz z Legią z prostego powodu, ludzie nie chcą być robieni w balona na okrągło.

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

A czemu to się dziwić?
Nie dość że ceny oporowe to Legia od początku sezonu gra tak że oczy krwawią.
Nie ma wyników to i frekwencja słaba.
Tyle w temacie.

T.Lee.
FC.TrałkaPałka

60 zł na Żylete ,tak kurwa z korporacji rozpierdala klub od środka to jest między innymi przyczyna tej frekwencji do tego dochodzi akcja „ostatni gwizdek”zagrają kiboli tyle tylko że to uderzy tez ich po kieszeni.

Medalion

No drogie te bilety, albo niedrogie, zależy jak patrzeć. Raz na dwa tygodnie wydać 50 zł na mecz to chyba nie jest dużo, a są też tańsze bilety. Co innego poziom – bardzo słaby, żeby chociaż nie kopali się po czołach., ale głownym problemem jest brak kultury kibicowania, w 2, 3 lidze angielskiej poziom jest jaki jest a ludziska zapełniają stadiony.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Murphy
KTS Weszło

Z frekwencją przesadziliście. Na Widzewie nie było kompletu. Było to dokładnie widać w relacji TV. A poza tym jednak te kilkanaście tysięcy, to przyszło oglądać Widzew, a nie Legię II

Skandaloza

weszlo zawsze dorabia ideologie, nie wiedziales ?

kubenson
k|_|rVVisz0n wsiawa

Autor nie twierdził, że przyszli oglądać Legię II. Swierdził tylko, że oglądało ją tylu i tylu kibiców. Chyba, że Ci z Łodzi potrafią tak filtrować obraz, że widzą tylko swoich 😉

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Tyle tez ogladalo Sokola Aleksandrow czy LKS. I kurwa co z tego? Grali na wyjezdzie. To tylko i wylacznie zasluga Widzewa. Frekwencja u siebie na Legii II to bodajze 1000 srednio widzow.
Jak nie dostrzegasz roznicy to zapodaj sobie sok wisniowy zamiast czerwonego wina. Przeciez jedno i drugie wyglada podobnie. Zadna wiec roznica.

Murphy
KTS Weszło

Ale taki jest kontekst przez porównanie. Tym bardziej że na Widzew regularnie przychodzi te kilkanaście tysięcy.

Skandaloza

kacapski burdel w Księstwie Warszawskim pełną gęba !!
jak sie ciesze :-)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GRAND_CHAMP

Księstwo Warszawskie było francuskie, a nie rosyjskie, próbuj dalej

Pałlo Kutińjo
Sporting Krzyczki Żabiczki

No tak, bo przecież w każdym innym klubie na świecie prezes w sytuacji kryzysowej mówi:
„Chujowo grają, trener jest do dupy, damy mu jeszcze jeden mecz i wywalimy go na zbity ryj”.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pałlo Kutińjo
Sporting Krzyczki Żabiczki

Po policzku Jozaka spłynęła łezka przeczytawszy komentarz jakiegoś kolesia na jakimś portalu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

To teraz Galu Anonimie takie zestawionko o banialukach Lesnego:
1. Maslowskim „polskim Xavim”
2. Polskim Bayernie
3. Dwu rownorzednych skladach
4. Ofercie za Dude na 7 mln eur z Interu.
5. Dude sprzedamy za 10 mln eur
6. Jacek Magiera to swietny trener.
7. Mysle ze sie dogadamy z Czerczesowem.
8. O wielkim Lanzulu, Necidzie czy Czerwinskim.
9. O tym jak to Legia dlugow nie miala.
10. Itd. itp.
Czekam niecierpliwie :)

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Z pewnością odpowiedź już się piszę, ja troszkę uprzedzę jej treść:
1. wina kontuzji – pech
2. cała prawda, ale następca zepsuł
3. i taki był, tylko następca złych trenerów dobierał i się chłopcy nie rozwinęli
4. no tak było!
5. nie udało się z winy wspólników
6. bo jest, tylko wyników nie ma
7 my się dogadaliśmy! to Czerczesow się nie dogadał!
8. dobrzy gracze, tylko źle prowadzeni – patrz punkt trzeci
9. bo nie miała. przecieżby powiedzieli

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Wez bo mnie brzuch ze smiechu rozbolal XD

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Przepraszam 😀

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Bo zapomnialem:
11. Hasi i jego funfle zrzekli sie 1.5 mln eur odprawy po dmuchnieciu paru lachonow w rytm „Sen o Warszawie” przy juckboxie Prezesa.
12. Pilkarze prowadza sie sportowo odmawiajacy picia wodki z Prezesem.

Carlitos
Wisła Kraków y Górnik Konin

Naprawdę Berto ma pięcioletni kontrakt?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Carlitos
Wisła Kraków y Górnik Konin

Haha

Anon

Nie wierzę że nie da się rozwiazać kortraktu z winy zawodnika kiedy ten zapuścił się i nie może wykonywać zawodu.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Nie da. Byl nawet wyrok sadu w Rzeszy.
Jedyna mozliwosc to rozwiazanie za porozumieniem stron.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Legii potrzeby jest porządek i solidność. Zwarta koncepcja, poparta twardym stąpaniem po ziemi, a nie fantasmagoriami. Uratować to wszystko może niemiecka solidność.
Co prawda Korona przedłużyła umowę z trenerem, ale za odpowiednią opłatą Lettieri z pewnością zająłby się warszawską wesołą gromadką. Tam chyba inaczej, jak łapiąc za twarze się nie da (nie mylić z biciem po twarzach). Czerczesow to pokazał. Hasi próbował, ale okazał się za miękki i szatnia z nim wygrała. Magiera? Szkoda mi go, ale na dłuższą metę zabrakło mu charakteru i wszystko się rozjechało. Jozak? Przekonywano mnie, że ma być nowym Nagelsmannem czy Tuchelem… Nie bardzo wierzyłem, choć dałem mu szanse. To jednak była klęska na całej linii. Komarnie prowadzona szatnia, słaby warsztat, pomysł na grę rodem z FIFY 2018, bo w CM-ie już by raczej nie przeszło.
Już wkrótce w Warszawie pojawią się hasła na bilbordach: Gino! Pomóż!

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Kuźwa….
Ale ja bym chciał aby taki Lettieri Legię poprowadził :(

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

zlaskipanskiejbozydar

Hahaha, Weszlo ma straszny bol dupska z Mioduskim :) tyle tylko ze to Dariusz nadal rozdaje karty :) jeszcze kilka takich tekstow a Dario zamknie ten burdel, a CWKS bedzie budowac nowy klub od podstaw tak jak Polonia, Widzew czy wiele innych klubow. Dario szybciej zaorze ten kurnik niz odsprzeda udzialy :)

Kolejosz

Zawodowo przewidywać przyszłość? Czyli według was jawne kpiny i robienie ludzi w chuja to zawód? Tak jakbyście jeszcze nie załapali przez te swoje lata życia; nie da się przewidzieć przyszłości.

Lukasz8181

(…) Rzeczywistość. W sobotę więcej osób oglądało rezerwy Legii (18 tys. widzów na Widzewie Łódź) niż Legię u siebie (13 tys. widzów).

Drogie Weszło,
Wasze podśmiechujki z Mioduskiego, tak jak i Weszlaków z B(L)1916 w komentarzach stanowią naprawdę dobrą rozrywkę, ale trzymajcie się przy tym faktów nawet przy trafnej tezie :)

Argument o problemach z niską frekwencją na pokazach Hegemona z Powiśla jest jak najbardziej trafny, ale mimo wszystko według innych serwisów i portali sportowych ostatni pokaz cyrku Powiśla pod egidą Jozaka na Łazienkowskiej oglądało nie 13 tyś, a 15 873 widzów 😉

wpDiscuz