Jak co wtorek… KRZYSZTOF STANOWSKI
Blogi i felietony

Jak co wtorek… KRZYSZTOF STANOWSKI

Siedem godzin koczowały zawodniczki reprezentacji Polski w piłce nożnej na lotnisku. Siedem godzin!

Gdyby te same zawodniczki jechały z Krakowa do Warszawy pociągiem zimą, mogłyby koczować siedem godzin na dworcu, a gdyby jechały autokarem – stanąć w korku. Samoloty, pociągi, autokary… No niestety, środka lokomocji, który gwarantuje dotarcie na czas jeszcze nie wymyślono, chociaż oczywiście można minimalizować ryzyko spóźnienia. Na przykład poprzez wynajęcie samolotu czarterowego.

I teraz dochodzimy do momentu, w którym się zapewne pokłócimy. Czy kadra kobiet powinna na mecze latać czarterem? Są osoby, które twierdzą, że dziewczyny powinny mieć zagwarantowane identyczne warunki jak zespół Adama Nawałki i ja to zdanie szanuję, chociaż się z nim zupełnie nie zgadzam. Otóż jeśli uznamy, że dziewczyny powinny mieć takie warunki jak męska kadra, to musimy być konsekwentni na każdym polu. Powinny spać w takich samych hotelach, mieć taką samą liczbę ochroniarzy, grać na takich samych stadionach, a potem to przeniesiemy na kluby (bo niby dlaczego nie?) i stwierdzimy: powinny tyle samo zarabiać. Tu przecież reprezentują Polskę, a tam – dajmy na to – dumę Paryża. Kibic Legii powinien żądać, by klub miał sekcję kobiet i by kobieta zarabiała tyle co Radović, bo przecież ona też reprezentuje te same barwy. Będąc do bólu konsekwentnym w idealistycznej wizji świata i jednocześnie logicznym, można łatwo znaleźć się w ślepej uliczce. I wtedy trzeba zawrócić i zastanowić się: gdzie popełniłem błąd? Bo przecież nie można stwierdzić, że w jednym obszarze powinno być równouprawnienie, ale już w drugim – trudniejszym do przeprowadzenia – nie, i jednocześnie nie odczuwać dyskomfortu.

W 2016 roku piłkarki z USA domagały się zrównania wynagrodzeń wypłacanych przez federację kobietom i mężczyznom, w Norwegii coś takiego się stało kilka miesięcy temu, następna w kolejce jest Islandia. Jednak w każdym z tych przypadków chodzi o pieniądze wypłacane przez federację i łatwo domyślić się dlaczego: tutaj kobiety mogą powołać się na równouprawnienie, zrobić słodką minkę, powiedzieć, że są dyskryminowane, a jako że nie mówimy o dużych kwotach, to federacje godzą się na żądania dla świętego spokoju i jeszcze pokazują, jak bardzo niby idą z duchem czasu. Jednak w przypadku klubów, kobiety już tak ochoczo nie domagają się zrównania płac, bo wiedzą, że zostaną wyśmiane. Tam gdzie działa wolny rynek, tam tego rodzaju dyskusja ucinana jest w dziesięć sekund, ponieważ w jedenastej wkracza psychiatra. Ale dodam – dla tych, którzy nie ogarniają – że w świecie federacji też jest wolny rynek i prawa telewizyjne za mecze kadry kobiet nie są tak samo opłacane jak za mecze mężczyzn. Nagrody od FIFA/UEFA też są innej wysokości…

Przeczytałem, że reprezentacja Polski powinna latać czarterem, dlatego że reprezentacją Polski jest – i basta. Trzeba zapewnić godne warunki! W takim razie czy reprezentacja Polski do lat 18, też powinna latać czarterem? Przecież też reprezentacją jest. W którym momencie powinniśmy powiedzieć: stop, to szaleństwo? W którym momencie samolot rejsowy staje się niegodny, by do niego wsiadać? Przy każdym założeniu dresu z orzełkiem? Czy reprezentacja Amp Futbolu też powinna latać czarterem? A może chodzi o samo sformułowanie „tanie linie”, którego nie wolno zestawiać ze słowem „reprezentacja”? Gdzie tak naprawdę leży problem?

Zastanówmy się.

Problem może leżeć w tym, że kadra miała lecieć tanimi liniami. OK, w porządku. Jako że – statystycznie rzecz biorąc – jestem w grupie osób, które latają po Europie znacznie częściej niż inni, mam jakieś doświadczenie zarówno w kwestii tzw. tanich, jak i tzw. normalnych linii. Opóźnienia zdarzają się zarówno w jednych, jak i w drugich, chociaż jeśli akurat ja miałem czekać, to częściej w LOT, niż w Wizzair. Ale wiadomo: mogłem mieć takie szczęście/pecha. Postanowiłem więc sprawdzić, jak to statystycznie wygląda.

Według corocznego raportu OAG Puntuallity League tylko 77,5 procent lotów linii LOT było wykonanych o czasie, podczas gdy dla Wizzair współczynnik ten wynosił 84 procent (Lufthansa – 82 procent). Ze względu na brak danych, w OAG nie sklasyfikowano Ryanair, natomiast sam irlandzki przewoźnik twierdzi, że 86 procent jego lotów odbywa się o czasie (gdzie indziej widziałem wynik 83 procent). Jeśli ktoś twierdzi, że tanie linie mają większe spóźnienia niż normalna konkurencja, to jest po prostu w błędzie. Ulega złudzeniu. Być może zwraca uwagę na każde opóźnienie taniego lotu, natomiast ignoruje informację o opóźnionych lotach pozostałych.

Na czym więc polegał problem – że dziewczyny miały lecieć tanimi liniami z Bydgoszczy do Szkocji? LOT na tej linii nie lata, więc trzeba byłoby kombinować z przesiadką. A że był Ryanair bezpośredni – idealne rozwiązanie. Na zgrupowanie kadry Adama Nawałki kilku piłkarzy przyleciało tanimi liniami, właśnie dlatego, że najbardziej im to pasowało pod względem logistycznym.

Nie chciałbym zgadywać, że problem z tanimi liniami jest taki, że na pokładzie nie dostanie się batonika prince-polo, bo zaraz dojdziemy do absurdu. W każdym razie jeśli komuś się wydaje, że „zwyczajne” samoloty latają co do minuty, a tanie od przypadku do przypadku, to po prostu jest w błędzie.

*

Lubię czasami na Twitterze wejść w dyskusję z 20 osobami i pytać ich wprost: co było źle, co należało zrobić inaczej? Jeśli inaczej, to jak? Konkretnie?

W zasadzie nikt nie był mi w stanie odpowiedzieć. Niektórzy – chyba z czystej desperacji – odpowiadali, że należało polecieć jeszcze dzień wcześniej, na wypadek, gdyby lot z Bydgoszczy się opóźnił albo w ogóle nie doszedł do skutku. Rozumiem, że gdyby miało nie dojść do dwóch lotów z rzędu, to wtedy należałoby wylecieć trzy dni wcześniej.

Cały świat piłki lata dzień przed meczem. Zespół Adama Nawałki też – dzień przed meczem. Liga Mistrzów – dzień przed meczem. A Barcelona na mecz z Realem nawet – w dniu meczu. Tylko nasze dziewczyny teraz mają lecieć dwa dni wcześniej? Naprawdę?

Ha! Ale tamte drużyny latają czarterem! No, latają, ale co z tego? O czym tak naprawdę rozmawiamy? Wracamy do tego, że tanie linie są niegodne naszych biało-czerwonych pup, czy może rozmawiamy o punktualności tych linii? Przypomina mi się, jak Legia miała lecieć czarterem z Danii, ale zamiast lecieć koczowała na lotnisku – bo był jakiś problem. Bo tak to już jest z samolotami, pociągami, autokarami czy samochodami, że czasami – no właśnie – zdarzają się jakieś problemy. I wtedy nie ma znaczenia, czy ten samolot jest tylko dla ciebie, czy także dla 150 innych osób.

Gdyby z Bydgoszczy ta kadra miała polecieć do Szkocji LOT-em, co w zasadzie nie robiłoby żadnej różnicy, poza tym że statystycznie Ryanair jest spóźnia się rzadziej, zawaliłaby się narracja pt. PZPN wysyła kadrę tanimi liniami. Bo mam wrażenie, że tu tak naprawdę o tę zbitkę „tanie linie” chodzi. Pejoratywne skojarzenie.

„To tylko pokazuje jak PZPN traktuje reprezentację kobiet”.

Ilekroć na Twitterze pytałem o skonkretyzowanie – jak traktuje? – to nie dostawałem odpowiedzi.

Jeśli mam być szczery, niewiele mnie interesuje piłka kobiet, żeby nie napisać, że nie interesuje mnie w ogóle. W zasadzie gdyby jutro ją zdelegalizowano, wzruszyłbym ramionami. Chyba nie jestem w tej kwestii osamotniony, skoro na jej ostatni mecz przyszło niecałe dwa tysiące osób i to dlatego, że wstęp był wolny. Czy PZPN źle tę kadrę traktuje? Nakłady zdaje się wzrosły trzykrotnie, sprzęt ten sam co dla pierwszej drużyny, załatwiono, aby mecze pokazywał Polsat Sport. OK, ktoś dał ciała ze zgłoszeniem zawodniczek do jednego spotkania – sytuacja podobna jak z Legią i Celtikiem – i ten ktoś poniesie konsekwencje. Natomiast robienie gównoburzy z tego, że się samolot opóźnił? Ja jestem specjalistą od rozkręcania gównoburz, ale to jest za dużo nawet jak na mnie.

Oczywiście zasada jest jasna: przypierdol bez sensu w PZPN, oznacz sześć razy Stanowskiego i jak nie podłączy się do ataku (wersja minimum) albo napisze, że to wyjątkowo głupi temat (wersja maksimum) to możesz go zwyzywać od klakierów, sprzedajnych mend itd. Szczerze mam to gdzieś.

W całym tym zamieszaniu zniesmaczony byłem jedynie tweetem Zbigniewa Bońka do redaktora Pawła Kapusty o tym, że ma kapustę we łbie. No prymitywne to jak robienie tematu z tego, że ludzie czekają na samolot.

*

Do Szkocji tanimi liniami!!!
Do Czarnogóry czarterem, a potem autokarem do Albanii!!!

Rany Boskie.

Tanimi, bo bezpośrednio.

Czarterem do Czarnogóry, a nie do Albanii, ponieważ na stadion w mieście Szkodra bliżej jest z lotniska w Czarnogórze niż z lotniska w Albanii.

Wysiadam. A dziewczynom życzę powodzenia, chociaż nie musicie mnie informować o wyniku.

KRZYSZTOF STANOWSKI

KOMENTARZE (129)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Rudy 102
Drużyna pierścienia

Dobrze,że temat wypłyną we wtorek, bo nie byłoby ,,Jak co wtorek…”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Rudy 102
Drużyna pierścienia

Faktycznie, gdzieś mi ł połknęło.Jutro środa, będzie dużo z miasta na Ł, zatem ilość ł na Weszło będzie się zgadzać.

Morderca z glebi lasu

Gdzie jest Izabela Łykalska-Puszczalska? no gdzie to Ł ?, no gdzie?

Urkides
Legia Warszawa

A może parytet w męskiej kadrze? Na przykład żeby w pierwszej reprezentacji grało tyle samo kobiet co mężczyzn.
I żeby faceci depilowali nogi. A w murze niech faceci zakrywają jedną ręką piersi a drugą krocze.

JuvePerSempre

obczaj sobie reklame kremu do depilacji Nivea, gdzie pilkarze Liverpoolu gola sobie klaty… jebane panienki

New Logo
Juventus F. C.

Z tego co wiem o życiu to panienki nie golą sobie klat

JuvePerSempre

a oni sobie gola aby byc jak panienki, zajarzyles?

New Logo
Juventus F. C.

Oni golą klatę do reklamy, za taki gruby hajs przed kamerą też byś golił jak mniemam

JuvePerSempre

Jakbym zarabial tyle co oni? Nie, nie golilbym

Baton

Niektórzy to naprawdę mają dar przewidywania… Pieski szczekają na zamówienie :D. Beka, jak ch*j. Ważny mecz, zawodniczki koczują(bo ktoś nie pomyślał), prezes związku się ośmiesza, a przede wszystkim obraża innych ludzi(nie pierwszy raz). Co robi „dziennikarz”(dla normalnego, to byłby świetny materiał, ale nie dla kolegi i wspólnika Bońka)? Atakuje drugą stronę :D(za co? Nie wiadomo). Ten portal naprawdę potrafi dostarczyć śmiechu i pokazuje, jak niektórzy ludzie są żałośni. Za wpływy, kasę, to wypowiedzą każdą głupotę.

14

To, kurwa, daj z własnej kieszeni na ten samolot i skończ pierdolić. 99,9% ludzi w tym kraju ma piłkę kobiecą w głębokiej dupie, co za tym idzie mają ją w dupie też sponsorzy. Cieszcie się że PZPN wogle dokłada do tej żenady.

Baton

Dlaczego z własnej kieszeni? Przecież mamy coś takiego, jak POLSKI(chyba o tym pamiętasz?) Związek Piłki Nożnej. Nie jest to Bońkowski Związek Piłki Nożnej, czyli jakaś własność prywatna. PZPN zajmuje się kadrami narodowymi, a jeśli nie chcę tego robić, to niech zmieni nazwę i zajmie się piłką wodną. Pomijam tak oczywisty fakt na jakich funkcjonuje Związek Sportowy oraz to, że jest też współfinasowany z naszych podatków.

P.S – Też mam w dupie piłkę kobiecą, ale to chyba nie w tym rzecz(mowa o tej aferze)… W dupie mam też np. kadrę U21, U20, U17, itd., co nie znaczy, że mają być traktowani jak jakieś pastuchy. Reprezentują nasz kraj i chyba to dotrze do mózgownicy.

wojsal
Arka Gdynia

Ty jesteś za tym by Polski ZPN dał grosza więcej, ja jestem przeciwny temu – to PZPN powinien dać czy nie dać? O tym nie decydujesz ani Ty ani Ja tylko władcy PZPN.

michal kotowski

A co z polską reprezentacją bezdomnych??? mają większe sukcesy niż Panie !!

Jacek_komentuje
KKS Lech Poznan

Ale „wogle” to rozumiesz, ze Boniek jest prezesem związku odpowiedzialnego za rozwój i promocję całej dyscypliny sportu, a nie tylko seniorskiej reprezentacji i najwyższej klasy rozgrywkowej mężczyzn? Za takie wypowiedzi na temat pierwszej reprezentacji kobiet w normalnym kraju miałby kłopoty, a nie wsparcie dyżurnej redakcji. Nawet jeśli „jego” dyscyplinę uprawia 100 dziewczyn na zadupiach, to do jego obowiązków należy je wspierać (jeśli już nie kasą to chociaż dobrym słowem) a nie ośmieszać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

LOBO

Sam jestem zdziwiony, ze z zarobkami redakto tak sie zagalopowal. Dodam jeszcze, ze oprocz umiejetnosci na wyplate sklada sie jeszcze wartosc marketingowa. Natomiast co do reprezentacji to powinno byc tak, ze warunki maja takie same jak reprezentacja meska, a stadiony to zgodne z zainteresowaniem, tak jak mlodziezowe kadry. Stanowski to mnie czasem zaskakuje, bo niby mysli logicznie, czesto kieruje sie umyslem, a czasami wyjezdza z czyms takim jak takie same zarobki i te same stadiony dla kobiet.

14

Skąd pieniądze na takie same warunki? Sam dasz? Piłka kobieca nie generuje praktycznie żadnych dochodów, to też nie latają czarterami, a wątpię żeby większość obywateli chciała się dokładać do czyiś podróży samolotem.

kuras

Na mlodziezowcow tez malo kto chodzi a samolot z Poznania do Lublina (tu moge sie mylic) byl. To jest kadra i albo traktujemy ja powaznie albo ja rozwiazmy. PZPN bierze od Uefa kase na te pilke i powinien tego pilnowac…ale, jak mowi nadprezes-baby do garow. Boniek jest prostakiem i wychodzi to z niego w dyskusjach z myslacymi inaczej niz on, niestety.

14

Myślisz że ile UEFA daje tych pieniędzy? PZPN wykłada na tą reprezentacje znacznie więcej niż dostaje od UEFA, ba PZPN wydaję dużo więcej niż dostaje na kobiecą reprezentacje ze wszystkich źródeł.

chozjor_dadybicz

Od sierpnia 2018 roku oficjalnym sponsorem żeńskiej reprezentacji będzie Coca-Cola. Pytanie „Skąd pieniądze na takie same warunki?” mocno stracą na znaczeniu.

14

To teraz powiedz ile ta coca-cola da tych pieniędzy. Starasz się tutaj zasugerować, że z takim sponsorem kobieca reprezentacja, będzie sama na siebie zarabiać, co jest oczywistą nieprawdą. Teraz pytanie brzmi- czy zrobiłeś to z niewiedzy, czy w perfidny sposób próbujesz manipulować?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

janek79

Dokładnie o to chodzi. Szacunek, cieszy ze jeszcze są ludzie trzeźwo myślący.

Czacha
Legia Warszawa

Nie można było napisac klub X tylko znów trzeba było wpierdolić Legię w ten wątek.

Voitcus

Może chodzi o to, żeby wyszukiwarka zaindeksowała

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

B123

Nie przeczytałeś a komentujesz trenowały w Bydgoszczy lot bezpośredni miały stamtąd tą konkretną linią tylko i nie „tanie linie” nie są bardziej zawodne!! takie są fakty

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

B123

Że Boniek to burak wiadomo wcale go nie bronie to że dużo gada, gwiazdorzy a mało robi to też już chyba wszyscy wiedzą (nie wiedziałem jeszcze pisząc wyżej o jego chamskich odzywkach). To że nadredaktor z zakolami odleciał i brak mu odrobiny samokrytyki i obiektywizmu wobec swoich fumfli też wiem. Mimo wszystko uważam że zrobiono tutaj sztuczny problem ze sprawy i taka a nie inna logistyka na ten mecz była całkiem uzasadniona chyba że o czymś nie wiem bo opóźnień lotów nie da się chyba przewidzieć? . Po drugie uważam że kadra Kobiet jest mało popularna nie przekłada się to na kasę od sponsorów więc i wydatki powinny być dostosowane do przychodów jakie generuje. Jasne w idealnym świecie Boniek powinien przeprosić i zapewnić że kadra będzie miała lepszą opiekę. PZPN zgarnie teraz kokosy z MS więc mimo małej popularności kadry spokojnie ich stać tym bardziej że Boniek krzyczał coś o promowaniu kobiecego futbolu w klubach.

ein

„Tanie linie” mają tylko zwykłe loty rejsowe.
W dodatku z Bydgoszczy do Glasgow samolot jest tylko w poniedziałki i piątki.
Chodziło głównie o to, żeby było bez przesiadek. No ale jeśli to ten przesiadkowy lot by się opóźnił 7 godzin, to co?

AS

Tak jak ci pisalem na TT,
Zaczna sie czartery kiedy karda bedzie dobrze grac i zainteresuje soba ludzi. Wtedy sponsorzy beda chcieli zareklamowac sie przy kadrze kobiet i zadbaja aby ich produkt nie byl eksponowany podczas oczekiwania na spozniony lot Ryanaira tylko podczas gdy dziewczyny ubrane w jednakowe zakiety od Versace wsiadaja do czarterowego dreamlinera.

Przeciez tak to dziala. To sponsorzy rekami PZPNu placa ze te wszystkie wygody, ktore ma kadra mezczyzn. Jesli jutro do PZPNu zglosi sie dajmy na to Rexona i powie, ze daje 5 milionow na kadre kobiet to one beda latac czarterami, sypiac w Hiltonach itd.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lukas

I ktora pokonuje Danie , zapomniales o tym dodac. Moze dlatego ze na kadre Czesia potrafi przyjsc prawie 8 tys ludzi na mecz z Litwa , w dodatku nie za darmo a za pieniadze. Mecz z Dania obejrzalo 4 tys widzow. Oba mecze byly transmitowane w TV z ogladalnoscia pewnie kilka razy wieksza niz mecz kobiet

Vinni

W TV oglądalność piłki kobiecej jest na poziomie hitów Nice I. Ligi. Idąc Twoją logiką, czas zaorać Nice I. Ligę, bądź kazać im grać za darmo, bo i tak tego „nikt” nie ogląda. To samo tyczy się sportowców z mniej popularnych dyscyplin. Zaorać! Zakazać! Niech nie trenują, bądź na zawody jeżdżą maluchami jeżeli nie stać ich na więcej. A jak nie stać ich na trening to niech nie trenują!… Uwielbiam taką logikę, uwielbiam…

Wróżka Weszława

Nie słyszałem skamlenia zawodników Nice I Ligi że nie latają czarterami na mecze tydzień przed spotkaniem, nie czytałem też aby ktoś chciał zaorać żeńską reprezentację, to już sam powiedziałeś… a może słusznie?
Poza tym podaj źródło wg którego żeńska reprezentacja cieszy się popularnością na poziomie spotkań Nice I ligi, bo obawiam się że te drugie ogląda wielokrotnie większa publika.

Lukas

Pilka kobiet ma taka sama ogladalnosc jak hity Nice 1 ligi ? Hahahaha. Chcesz powiedziec ze mecz GKSu Katowice z Ruchem Chorzów w tym sezonie ogladalo tyle samo ludzi co kadre kobiet ? Kazdy mecz z Nice 1 ligi transmitowany w TV ma znacznie wieksza ogladalnosc niz kadra kobiet

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lukas

Jak na kadre kobiet 2 tys to pewnie dobry wynik. Ale dodaj do tego ze bilety byly za darmo. Kadra U21 tez nie gra w Warszawie kazdego meczu , tylko wlasnie w Lublinie , Gdyni czy Tychach. I na mecz z Litwa przyszlo 8 tys , gdzie bilety byly po 15-20 zl.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lukas

Nie , tego nie powiedzialem ze mamy miec w dupie. Chociaz pewnie z 90 % osob w Polsce (jak nie wiecej) ma w dupie pilke kobieca. Do niezgloszenia zawodniczek nie powinno dojsc – tu pelna zgoda. Ale co do czarteru – to sie nie zgadzam. Nie powinny miec czarteru i tyle. Nie przynosza zyskow , to dlaczego maja leciec czarterem , skoro mozna leciec taniej ? Reprezentacja Polski mezczyzn lata czarterem , ale oni przynosza fortune pieniedzy wiec dlatego lataja. Kobiety nie przynosza wiec nie lataja , proste

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

chozjor_dadybicz

„Reprezentacja Polski mezczyzn lata czarterem , ale oni przynosza fortune pieniedzy wiec dlatego lataja. Kobiety nie przynosza wiec nie lataja , proste”

Proste to by było, gdyby PZPN był zwykłym komercyjnym przedsiębiorstwem powołanym do przynoszenia zysku właścicielowi. Wtedy rzeczywiście PZPN mógłby kierować się zasadą maksymalizacji zysków płynących z normalnej działalności gospodarczej. Jednak w momencie, w którym związek sportowy (niekoniecznie piłki nożnej) staje się wyłącznym reprezentantem całej dyscypliny, wyłącznym organizatorem impres sportowych, nagle ta działalność jakby przestaje mieć takie znaczenie.
Poza tym skąd informacja o braku zysku? Czyżby sponsor – LOTOS – dostał gratis tytuł „Głównego sponsora reprezentacji”? Tak po prostu PZPN, znany z bycia łakomym na kasę, dobrowolnie oddał kobiecą reprezentację? Myślę, ze wątpię.

chozjor_dadybicz

Nie zapominaj jednak o marketingu. U-21 jest obecna w mediach, to i ludzie przychodzą. Kobieca reprezentacja w mediach praktycznie nie istnieje.

Wróżka Weszława

Ale o drużynie Czesia która fuksem wywizi remis z Wysp Owczych słyszałeś, ba, śledzisz ją. A o istnieniu żeńskiej reprezentacji dowiedziałeś się wczoraj, a jutro kompletnie o niej zapomnisz.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wróżka Weszława

Jakie gnojone? O czym ty piszesz? Ktoś gnoi te kobiety? W jakim sensie??
Może chodzi ci o ten mecz gdy przegrały z Wartą Poznań 10-0, ale same chciały grać, więc zostały zgnojone na własne życzenie, bo nie wiem o co innego może ci chodzić…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wróżka Weszława

„Takie” wysłanie? Powinny się cieszyć że ktokolwiek w ogóle chce im płacić za bilety, biorąc pod uwagę że nie interesują NIKOGO.
Media napisały o nich po raz drugi. Raz gdy przegrały 10-0 z Wartą w 60 minut. Drugi raz teraz, gdy nawalił PRZEWOŹNIK. Tak jak ktoś niżej napisał, niech sobie założą własny Związek Kobiecej PN, i sobie same organizują czartery, co za problem?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wróżka Weszława

Ale przecież Boniek to im zapewnia wszystko: mają sprzęt, hotele, boiska do treningu i bilety na bezpośrednie loty. I za to wszystko jeszcze im się dodatkowo wypłaca pieniądze, z konta bońkowego PZPNu, mimo że same żadnych przychodów tam nie zapewniają. Dlatego że najwidoczniej ktoś uznał iż liczą się inne wartości niż tylko zarabianie. A to że zawalił PRZEWOŹNIK nie jest winą tego rudego złamasa. Ja wiem że nastąpiło przesilenie i za długo ten rudzielec rządzi więc szuka mu się czegokolwiek żeby dopierdolić, taka już polska mentalność, ale PZPN nie ma własnej sieci samolotów, normalnie więc wykupił tym dziewczynom przelot, za związkowe pieniądze, w imię idei. A że była awaria? Co do tego ma PZPN i ten chuj Boniek? No napisz mi to, co do tego ma PZPN? Boniek powinien wysłać jakąś PZPNową grupę szybkiego reagowania ds. lotnictwa? Może taka działa, i w sprawie meczów Nice I ligi i KTS Weszło jest wysyłana do działania, a ja nic o tym nie wiem, w takim razie napisz.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Vinni

Chryste Panie, ależ rozmyłeś ten temat… Nikt nie mówi, że loty tanimi liniami na mecze są jakoś przesadnie złe. To rzecz często spotykana wśród sportowców, nie każdy będzie się bawił w czartery. Choć osobiście byłbym za zrównaniem warunków podróży i noclegów do jednego, stałego poziomu. Reprezentacja to reprezentacja. I mam glęboko w poważaniu czy ogląda to 5 osob czy 5 milionów. Reprezentujesz kraj – masz prawo do równych i godnych warunków transportu i noclegu.
Cała sprawa odnosi się jednak do zachowania Prezesa Bońka. Najpierw sam na twitterze oburza się, że mamy tak niewiele drużyn kobiecych, a później totalnie olewa temat niezgłoszenia kilku zawodniczek na poprzedni mecz, a następnie problemu z przelotem na kolejne spotkanie.
Do tego już nie pierwszy raz zachowuje się jak zwykły cham chociażby naśmiewając się z nazwiska dziennikarza, który mocno nagłośnił całą sprawę. Ostatnio przyjął taktykę; Co złego to nie my! To komisja ligi/komisja sędziów/komisja licencyjna/komis samochodowy, ale nie PZPN. Teraz do jeszcze na twitterze widzę jego wpis, cytuję; „Dzięki Krzysiu”… jak widać ręka, rękę myje niczym jak za dawnych lat.
Pierwsza kadencja Prezesa Bońka była bardzo przyjemnym powiewem po żenadzie w wykonaniu „Trzy sekundowego Grzegorza”. Jednak jego druga kadencja to wpadka na wpadce. Co chwile na twitterze rzuca jakimś dziwnymi komentarzami, wojuje mieczem ze wszystkimi, a do tego ma wsparcie niektórych mediów które będą go bronić aż do końca.
Weszło słynęło z ciętych, ostrych materiałów, gdzie nie baliście się mówić często niewygodnej prawdy. Od jakiegoś czasu już tego nie ma, szczególnie w kwestiach PZPNu. PZPN rządzi, PZPN radzi, PZPN nigdy Cię nie zdradzi!!! 😉

WSZYSTKO CHUJ

Mam wrażenie, że takim myśleniem robimy taką kurwę z logiki, że to jest niepojęte. A przecież to jest proste jak wiecie co, otóż:

>wybierasz lot RyanAir – lecisz dwa dni wcześniej by uniknąć opóźnień i ośmieszenia (argument, że ten lot również mógłby być opóźniony i oczywiście 10 kolejnych też to jakaś paranoja dopasowana pod tezę). ZMNIEJSZANIE RYZYKA TO ZAWSZE DOBRY RUCH.
>wybierasz lot czarterowy – lecisz dzień wcześniej, bo wszystko masz pod kontrolą i jesteś panem życia

I nieważne, czy to reprezentacja kobiet w pż, czy reprezentacja w picipolo i to, że ogląda to pięć osób na krzyż, a wielcy dziennikarze „nie znają nikogo kto to ogląda”. Jakie to ma znaczenie w tym temacie? NIKT WAS NIE LUBI, PANŚTWOWY ZWIĄZEK PIŁKARSKI NIE DAJE O WAS JEBANIA, to jest teraz nadrzędny argument, którym dziennikarz powinien się posiłkować? Prawda jest taka, że zasranym obowiązkiem pzpnu jest zapewnić reprezentantom dobre warunki pracy, bo są reprezentantami kraju, a nie prywatnym tworem, który istnieje, bo ktoś sobie to wymyślił. Są reprezentacją, bo pzpn taką utworzył, a nie dlatego, że kobiety pikietowały dwa tygodnie pod domem Bońka z transparentami „Reprezentacja dla kobiet!” i ogólnie to jest to jego dobra wola, że w ogóle kurwa mogą grać.

Jeszcze bardziej łopatologicznie: wybierając środek transportu bierzesz pod uwagę okoliczności, które mogą zaistnieć, bo tak robi odpowiedzialny człowiek na wysokim stanowisku. Gdyby RyanAir spieprzył sprawę, to RyanAir by spieprzył sprawę, nie pzpn, Stano.

janek79

Problemem jest to ze tam mało kto jest odpowiedzialny za cokolwiek, bo to jest państwo w państwie. Nawet jeśli są tam jakieś przekręty to żaden Minister nie może nic zrobić bo zaraz palcem pogrozi Fifa i rura mieknie. Wiec ta bezkarnosc i ciagle poklepywanie po plecach objawia się buta i arogancja.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Baton

Piękne :-).

śal pelacór
Legia Gdańsk

Ten orzeł nie ma zakoli

Broncur Rynek
przecież nie podam prawdziwej drużyny

„Tam gdzie działa wolny rynek, tam tego rodzaju dyskusja ucinana jest w dziesięć sekund, ponieważ w jedenastej wkracza psychiatra.” – ooo, zacny pocisk, milordzie, nie znałem tego. Zapamiętam, dobre fest.

aleksy

Trudno wymagać bardziej lizusowskiego artykułu. Od czasu przygotowania gruntu pod Romanczuka [mimo wiecznie gotowej pałki na farbowanego lisa] nie mam pytań. Boniek strzela, Stanowski kule nosi, taki układ.

LOBO

Dodam jeszcze odnosnie Romanczuka, ze on stano nie przeszkadza , ale cionek juz tak, bo tak. Takie ladne tlumaczenie w jednym z jego artykulow. To jest naprawde dziwne, ze gosc, ktory w kazdym tekscie stawia na logike, zawsze stawia umysl ponad emocje, sile argumentow ponad uczucia, opisuje swoje odczucia wzgledem Romanczuka w kadrze Polski stwierdzeniem: bo tak. Sprowadza sie to do tego, ze nie mozna jego slow brac powqznie, bo w kazdym momencie dyskusji moze wytoczyc solidny argument, ktorego nie da sie podwazyc: bo tak.

MisKrzys

Ale robienie kurwy z logiki. Nieładnie tak udawać debila i pomijać oczywiste problemy skupiając się na podśmiechujkach z „to dajmy im takie same prawa”. Chociaż, czego ja oczekuje od pierwszego pieska pzpn…

zielonywojownik

Na tą sprawę można spojrzeć szerzej – teraz jak dzieciaki jeżdżą na obozy piłkarskie to jeżdżą nawet prywatnym pociągiem (chociaż niektórzy rodzice się domagają samolotu), mieszkają w 5-gwiazdkowym hotelu (każdy dzieciak super wyposażony pokój, posiłki z najwyższej półki). Generalnie – odjazd. To przykład z życia z jednej ze szkółek z Warszawy. Rodzice się na to godzą, nawet się cieszą, że chłopaki mają takie super warunki. To pokazuje tendencję w kierunku której idzie mentalność tych ludzi. Od dziecka się przyzwyczaja do buty i sztucznie pompuje samoocenę. Także nie dziwcie się że ludzie (nawet ci „komentatorzy”) żądają luksusu. To nie jest kwestia równouprawnienia i szczerze to wkurza mnie doklejanie łatki dyskryminacji we wszystkie możliwe miejsca. To czysty biznes. Inwestuje się pieniądze tam gdzie jest to opłacalne.

LOBO

Przeciez zapewnienie reprezentantom kraju to nie jest sztuczne pompowqnie samooceny wynikajacej z zepsucia ludzi w tych czasach, a po prostu obowiazek. To, ze jakies prywqtne przedsiebiorstwo decyduje sie na prywatny lub publiczny srodek transportu to ich wybor. Tu jest mowa o reprezentantach kraju najlepszej zenskiej druzynie, a nie dzieci ze szkolki spod Warszawy.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Kolego czy jest reprezentacja zenska Polski w hokeju na lodzie czy rugby? Przeciez to skandaloza jest ze kobiety sa tak chamsko dyskryminowane. Chuj z tym, ze wybor do kadry jak w pilce wodnej mezczyzn (bodajze 200 zawodnikow), ale ma byc po rowno: po jednym cycku, po jednym lolkolu mozgowym i jednym jadrze!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kolejosz

Oczywiście, że nie jest Pan osamotniony w kwestii nie brania pod uwagę problemów, co do których Panu daleko. Ignorancja to jedna z chorób cywilizacyjnych XXI wieku.

janek79

Piękny artykuł Krzysiu. Koszulka na MŚ na pewno się znajdzie dla takiego oddanego konsomolca. Pudrujcie dalej paździerz, a za kilka lat nie będzie problemu z żadnym czarterem bo „następcy polskiej myśli szkoleniowej” nie zakwalifikuja sie na żadną imprezę i zainteresowanie wróci do poziomu „piłki kobiecej”.

maystero

Krzysiu Ty fajny chłopak jesteś, szacun za radio i w ogóle ale…

….juz sie bardziej do miecza klęknąć nie da.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

MisKrzys

TO NIE PZPN HURR DURR! TO KOSMICI/ATLANTYDZI/KOMISJA LIGI!!!

Lukas

Pelna zgoda – niech dymaja tanimi liniami czy tam LOTem jak jest mozliwosc , ale nie kurwa – trzeba czarteru dla ksiezniczek. I co jeszcze ? Moze czerwony dywan jeszcze rozlozyc na pasie startowym ? Brakuje jeszcze zeby odezwali sie szachisci albo reprezentanci badmintona ze oni tez chca czarter. Wlasciwie ta sama popularnosc dyscyplin

MisKrzys

Ja jebie, kolejny który liczy na staż poprzez włażenie w dupę? Potwórzę może za 100. razem dotrze (nawet dam capsa) PROBLEMEM NIE JEST FAKT LATANIA TANIMI LINIAMI, A BURDEL ORGANIZACYJNY W PZPN. DODAJ DO TEGO BURACTWO OBECNEGO PREZIA WZGLĘDEM GOŚCIA, KTÓRY TO NAGŁOŚNIŁ I OBRONĘ TEGO PREZIA PRZEZ JEGO PRESSTYTUTKI.

Przeczytaj to ze 100 razy, może zrozumiesz.

B123

No to pora powołać Związek Piłki Nożnej Kobiet i po problemie. Słyszałem z pierwszej ręki jak urzędnicy średniego szczebla ministerstwa zrobili bure jednemu z nich jak do Brukseli poleciał Ryanairem „..to co teraz mamy latać tym bydłowozem..” stwierdziła któraś z urzędniczek taka dygresja

Wróżka Weszława

A mogły nie wychodzić z kuchni

Vari

Stano wydaje mi się, że jak pojawił się temat, to wystarczyło, żeby ktoś z PZPN po prostu odpowiedział coś w stylu „w związku z opóźnieniem staraliśmy się o rozwiązanie problemu, ale okazało się, że nie ma innych możliwości i dziewczyny muszą czekać na lot”. Wtedy może nie byłoby takiej gównoburzy. Ale zamiast tego najpierw pojawił się pan Janusz Basałaj, a potem Prezes i zaczęli swoje typowe URA BURA tym samym dolewając oliwy do ognia. A teraz wielkie pretensje, że przecież nie ma o co kruszyć kopii..

ein

No bo tak na dobrą sprawę nie było innej możliwości.
Nic sensownego w poniedziałki tam nie lata, żeby dało się zdążyć.

Zenon Zawodowiec

To, że z lotem nie poszło, to mnie ani nie dziwi, ani nie rusza, bo profesjonalizm związku zaczyna i kończy się na Lewym, a sytuację w kadrze kobiecej, halowej czy plażowej każdy zna. Taki mamy klimat i niektórzy muszą wymrzeć, żeby to się zmieniło.
To, że na Weszło pojawiają się artykuły sponsorowane też mnie nie rusza i nie dziwi, to własność Stano, ma rodzinę do utrzymania, jeśli chce pierdolić i brać za to hajs, droga wolna, co najwyżej czytelnicy i rzetelność dziennikarska znikną.
Ale to, co Boniek odpierdala na Twitterze, to przechodzi ludzkie pojęcie. Jest twarzą polskiej piłki, a zachowuje się tak, że z zażenowania nie mogę na niego patrzeć. Mam wrażenie, że w tej całej aferze to z tego powodu się w niego bije, a nie jakichś tam piłkarek i samolotów. I trzeba przyznać, że zasłużenie.

Sebastian Ro(L)ewski
kup pan cegłę

tatajanusz zadowolony

śal pelacór
Legia Gdańsk

Moim skromnym zdaniem, kobiety powinny mieć zagwarantowane tylko i wyłącznie torbę podpasek Bella, pastę do zębów, papier toaletowy i wodę mineralną.
Piłkarze do czarterów dochodzili latami, kiedyś jeździli rowerami, później autobusami, samochodami, samolotem zwykłym no i poźniej czarterem.
Jak mawia stare przysłowie – Stanisław nie od razu fioletowa ambrozję pił.

Lukas

komentarz do usuniecia

Lukas

.

Lukas

Patrzac na popularnosc to teraz kobiety powinny byc na etapie rowerów

Cerber24

Słabo… do tej pory zdarzało sie, że się z Panem zgadzalem lub nie, ale zawsze miał Pan jakies merytoryczne argumenty w dyskusjach. Tutaj jest to napisane na siłę i nie na poziomie dorosłego dziennikarza. Cała ta sprawa jest klarowne, PZPN powinien się uderzyć w pierś i spróbować wyjaśnić sytuację. Postawa p. Bonka jest jednoznacznie negatywna I jaka kolwiek próba obrony tego jak on się zachowuje jest słaba.

jezd
Lech Poznań
wkolski

W czym problem Panowie, chodźcie na mecze repki kobiet, naturalnie ligowe również, kupujcie koszulki z nazwiskami reprezentantek, czytajcie artykuły o kobiecej piłce itd to zaraz pojawia się sponsorzy, którzy sprawia że kobiety będą latały czarterami, a dzień przed meczem spędzaly w Sheratonie.

Wróżka Weszława

Ale po co ktoś miał by to robić? Przecież tu nie chodzi o te dziewczyny ani o ich los.
W całej tej aferze chodzi tylko o to by móc się przyjebać do rudego.

wkolski

W sumie masz rację. Pewnie jakby Boniek zrownal zgodnie z życzeniem wynagrodzenie oraz wszystkie inne warunki do mężczyzn dowiedziałbym się z komentarzy że Rudy pięknie sobie kupuje głosy cudzymi pieniędzmi.

vincent van cock

może jakby grały w bieliźnie to by oglądalność drgnęła, nie widzę żadnych argumentów za tym by oglądać mecze kobiet

14

Całą dyskusje można sprowadzić do jednego- dajcie mnie pinióżki, bo mnie się należy!!!11!1!!
Polska nie jest na tyle bogatym krajem, by sponsorować swoim obywatelom darmowe loty, IMO wszystkie reprezentacje, które na siebie nie zarabiają, powinno się rozwiązać. Lepiej dać te pieniądze domom dziecka, niż sponsorować czyjeś hobby.

Pasta

Masz 14 lat? Chyba raczej 9

14

Ale mi powiedziałeś. Idź wyciągać łapy po nie swoje pieniądze, lewacki gimbusie.

Bartek Kiezun

Naklady na pierwsza reprezentacje w duzym stopniu sie chyba zwracaja dzieki awansom na turnieje MS lub EURO no i do tego sa potezni sponsorzy tej kadry jak chocby LOTOS. Kobieca to raczej hobbistycznie wiec nie ma co porownywac. Nic sie nie stalo. W ramach szeroko pojetej konsekwencji moglby Pan Szanowny Redaktor rozkladac na czesci pierwsze wszystkie „wpadki” PZPN-u i osadzac kto zawinil lub winnego nie ma. Bo od tej zmowy milczenia w porwnaniu do rzadów Laty to sie żygac chce. Niesmak straszny.

josemisam

Sorry, ale gówniany jest ten felieton (nie jestem hejterem), chyba czasu mało, co? Zdarza się:-)

Zlosliwy

Jedna ale ważna uwaga: Poważne linie jak Lufa, AA czy Delta mają opóźnienia ale przeważnie na długich trasach, gdzie leci z hubu do hubu i robi Atlantyk czy Pacyfik. Na trasach po EU lub US latają ze punktualnie, właśnie dlatego, że większość ruchu generują paxy przesiadkowi. W ubiegłym roku FRA-BOM czy MUC-BOM leciałem ponad 20 razy i ani razu nie był o czasie.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Choc nie za bardzo rozumiem wywody Redaktora (mocno nie logiczne) to przeciez sprawa jest prosta z tym rownouprawnieniem.
Jesli kobiety chca miec takie same prawa jak mezczyzni w pilce noznej niech graja jak mezczyzni. Poki co, mimo ze regulaminy na to zezwalaja, kobiety podolaly co najwyzej na poziomie amatorskim (bodajze w Italii). Zwyczajnie odstaja znaczaco od mezczyzn na tym samym poziomie. Sorry Gregory ale kopanie sie po czole na poziomie robotnikow firmy PHU Zbychu gdzies w A-Klasie oznacza dokladnie podobne benefity.

Bylem na turnieju MS kobiet gdzie bylo po kilkanascie tys kibicow na mecz, tylko ze polowa wejsciowek byla darmowa. Z mojej perspektywy bardziej atrakcyjne sa rozgrywki 3.Bundesligii czy League Two. Poziom taktyczny i techniczny pewnie zblizony.

waldemar

weszło to jakaś kancelaria adwokacka dla PZPN i Bońka? tego bełkotu się czytać nie da, a gdzie chociażby słowo o kompromitacji z niezgłoszeniem 6 zawodniczek na mecz z Albanią, to też nie jest wina PZPN? Boniek kompromituje się ostatnio z większą częstotliwością niż Macierewicz a tutaj słodkie piardy Stanowskiego jak to jest dobrze, byle gimnazjalista już dawno się zorientował co jest grane na linii Boniek-Stanowski

Screenshot33.png
kuras

Kiedy zastanawiam sie czy redaktor naczelny osiagnal juz dno pojawia sie nowy felieton z wyznaniem „wiary”. Pana portal i mozna na nim pisac co sie chce. A potem popatrzec w lustro i bez wstydu spojrzec sobie w oczy…

1. Nadprezes wyraznie odburknal komus ze brak papierow dla 6 dziewczyn to lekka wtopa i nic nikomu do tego.
2. Nadprezes atakuje dziennikarzy nabijajac sie chocby z ich nazwisk.
3. Felieton skupia sie w 99% na przel9cie i tylko wspomina o tej pierwszej sprawie. Rzetelny dziennikarz rozlozyl by akcenty 50/50 i wtedy dopiero widac rzeczywista skale problemu.
4. Dziennikarz ktory widzi jak Nadprezes obraza innych dziennikarzy powinien jakos zareagowac.

Pana nauczyciel patrzac na to „gdzies z gory”, schowal sie ze wstydy za chmury. Wstyd i zal ze zdolny czlowiek zyje „na kolanach” przed PZPN.

JuvePerSempre

Taki to kurwa kraj, gdzie kobieta to ma byc w kuchni i zapracowanemu Januszowi przyniesc obiad po pracy. W pilke niech nie graja, w UFC niech nie walcza, Kowalczyk nie wygrywa olimpiady to niech spierdala a nie narzeka na warunki… wymieniamy tych lesnych dziadkow na mlodszych, ktorzy lesnymi dziadami staja sie w ciagu paru lat, to jak to ma sie zmienic?
Nie mowie, ze maja latac czarterami, bo to jest kurwa chore, nikt tego nie oglada i nie bedzie ogladac, ale mozna inaczej sie wypowiadac bedac prezesem, kurwa, zwiazku!!

14

Dlaczego nie mają walczyć w UFC? Różnica między reprezentacją kobiet w pn, a Kowalkiewicz, czy Jędrzejczyk jest taka, że tych pierwszych nikt nie chce oglądać- nie ma sponsorów- nie ma pieniędzy- trzeba dawać im pieniądze, mimo że nie zapracowały, a te drugie ludzie chcą oglądać- przyciągają sponsorów- zarabiają.

Co do rudego się zgadzam, ale problem z nim jest taki, że on zawsze się tak zachowuje.

tazan
Piast

szczerze mówiąc nie wiem skąd tyle minusów dla Ciebie, dobrze prawisz…

Pasta

No wlasnie kazdy widzi problem, stano widzi problem w glabach na twiterze, inni widza problem z logistyce itp. A jak widze problem w tym, ze mamy wulgarnego prezesa rzucajacego tekstami z ktorych stare weszlo zrobiloby 10 artykulow jadac po delikwencie, a teraz cisza. Stano napisal jedno zdanie na koniec arytuklu i to wszystko. Gdyby tak wypowiadal sie prezes sandecji to szyderze nie byloby konca. Temat pierwszy z brzegu. Kto jest godzien tytulu buraka roku? Peszko co kopnal dmuchana lale, czy prezez boniek? Dla mnie sprawa oczywista ze prezez, a dla weszlo ze peszko

B123

Stano tworząc ten blog przestał być Krzysiem a stał się Stanowskim ale od jakiegoś czasu znowu jest Krzysiem …

sztrasburger

Ech kiedyś w tym cykly można było przeczytać fajne komentarze do wydarzeń, które naprawdę interesowały przeciętnego czytelnika tej strony. A teraz? Prawie zawsze byle jaki temat. Byle był kontrowersyjny, żeby rozkręcić gównoburzę. A nawet jak nie jest kontrowersyjny to Krzyś musi napisać opinię taką, która wywoła gównoburzę. Nawet jeśli się z tą opinią nie zgadza. Więcej tu nie zajrzę.

marzenka1

powiem tak skupiamy się na didaskaliach, ciekawszym wątkiem tej sprawy, który z pewnościa zainteresowałby redaktora Kmiecika, jest fakt ze ulubiona baza wypadową kobiecego teamu w północnej Polsce podczas kadencji Pan Zbyszka pozostaje nieprzypadkowo Hotel Brzoza, stworzony przez Tomasz G. skazanego za zlecenie zabójstwa dyrektora PZU w Bydgoszczy.

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Chyba jednak to byl duzy problem, wart co tygodniowego felietonu. A w ogole z Bydgoszczy do Szkocji sa tylko trzy loty w tygodniu, chyba, wiec nie moznabylo leciec wczesniej. pozdro

sinusoidealnie

jednego nie rozumiem, dlaczego prezes Boniek chciał żeby kluby w ekstraklasie miały sekcje kobiece, skoro sam nie wierzy i nie czuje takich projektów?

Poker

a moze do Barcelony? :-)) Teodorczyka, bo przynajmiej umie sie po hamsku przypychac i strzela gole.
PS
Teodorczyk dobry bylby do walki w polu karnym z muskularnymi murzynami z Senegalu

Poker

Od kilku jakichs 10 lat nieznosze Bracelony, ten kurdupel, ta la Masia, to wyglada jak sekta i do tego tiki taka 40-50 podan zaczym oddadza strzal na bramke.
Znienawidzilem ten klub i te i ciagle wygrywanie w nudnym stylu. Dlatego ciesze sie ogromnie ze Roma ich wyruchala, cud nad Tybrem!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lukas

Z powrotem ze Szkocji powinny wracac na rowerach albo koniem a nie samolotem

Poker

Stano lubie Cie ale przeoczyles jeden wazny argument, mianowicie ze sa kraje gdzie futbol kobiecy zapelnia stadiony i gdzie ludzie sie interesuja pilka kobiet. USA, Kanada, Skandynawia, Anglia, Francja, Niemcy, Brazylia, Japonia.
Równie dobrze mozna skrytykowac naszych skoczków narciarskich ze to niszowy sport, mistrzostwa swiata górali anorektyków. Ilu zawodników uprawia skoki narciarskie? 1000? 3000? (razem z juniorami) . W skokach najlatwiej sie przebic, porownajmy z plywanie., kolarstwo, bieganiem, tenisem, czy futbol kobiecy… setki tysiecy dziewczyn gra w pilke na swiecie

Lukas

Zapelnia stadiony mówisz ? To ja mówie – sprawdzam. Wymieniles Anglie – w 2016 roku tylko 3 kluby przekroczyly srednia 1 tysiaca widzow na mecz ! W przypadku Manchesteru City srednia ta byla na poziomie 2.2 tys widzow , Chelsea 1.6 tys i Arsenal 1.2 tys. Na Liverpool chodzilo srednio 700 osob. Bilety na mecze kobiet kosztuja 6-8 funtow. Przypomne tylko ze za bilet na Premiership trzeba zaplacic z 50 funtow

Eljan

Stanowski to jest mistrz :-)
Całe zamieszanie powstało nie dlatego, że jakiś dziennikarz, którego nikt wcześniej nie kojarzył, wrzucił w sumie mało istotną informację o problemach logistycznych reprezentacji kobiet, tylko z prostackiej odpowiedzi prezesa PZPN.
Tymczasem rach-ciach i odwracamy kota ogonem i dyskutujemy o pierdołach :-) Mistrz!
Przy okazji, skoro już o tych głupotach rozmawiamy – tanie linie m. in dlatego są tanie bo minimalizują ryzyko opóźnień lotów, które KOSZTUJE KUPE FORSY. To dlatego taki Ryan zachęca np do sprawnego wchodzenia na pokład oferując miejsce w bagażu podręcznym dla „najszybszych” itp

MiodekBralczyk
EkipaBesnika

Stano… Jak Cię lubię… Ehhh…

Komandor

Panie Stanowski. Tutaj nie chodzi o to czym miały lecieć dziewczyny i o opóznienie samolotu. Jak Pan sam trafnie napisał to mogło sie zdarzyć.
Chodzi o to jak odniósł się do tego Boniek. Czyli jak totalny buc, burak i cham. Pokazał, ze tak naprawdę to ma piłkę kobiecą w dupie. Nie poprzez rezerwację takiego czy innego lotu ale poprzez komentarz w tej sprawie.
Ja też mam piłkę kobieca w dupie, nie oglądam nawet finału mistrzostw świata, Pan może mieć piłkę kobieca w dupie i 99 proc piszących tutaj. Czy może mieć ją w dupie prezes PZPN ?
Prywatnie i po cichu również. Ale na pewno nie oficjalnie. Nie chce mi się czytać statutu PZPN więc założę z góry, że nie ma tam punktu który by pozwalał prezesowi odnosić się lekceważąco do jakiejkolwiek reprezentacji.
Gdyby Lewandowski, Zieliński, Piszczek czy inny Krychowiak czekali na lotnisku 7 godzin to najwybitniejszy prezes w historii też napisałby żeby przestali płakać tylko grali bo PZPN jest zajebisty zapewniając najlepsze połączenie ?
Czy może rura prezesa byłaby bardziej miękka i zamiast kozaczenia czytalibyśmy twity usprawiedliwiające ? Co wtedy napisałby Pan ?
Piłkarki siedzą cicho. Lewandowski też siedziałby cicho ? A jakby nie siedział to przezajebisty prezes by mu odpisał: Nie pierdol Robert, nie płacz, Graj i walczymy bo ja 35 lat temu wcale nie spałem lecąc do Tirany. Czy może prezes ma większe jaja wobec słabych ? A Pan ?

gryf01

Jeśli chodzi o samo „jądro” tematu, to Stano ma rację. Piłka nożna to przemysł rozrywkowy, płaci się tyle ile rynek pozwala.
Ale artykuł napisany trochę po chamsku w stosunku do sportu kobiecego. Finał ostatniego kobiecego pucharu świata w Vancouver oglądało na żywo 54tys osób, a wstęp wcale nie był za darmo. Kiedy ostatnio jakiś mecz ekstraklasy miał taką publiczność?
Może szkoda, że Stano wogóle nie interesuje się futbolem kobiet. Przydałoby się w naszym kraju trochę większe zainteresowanie tym tematem.

KatalonskiPIES

Roma-Barka 3;0 futbol juz mi nic wiecej w zyciu nie zaoferuje

wpDiscuz
WordPress Lightbox