Zasłużona kara. Pyżalski zapłaci za swoje okrzyki
Weszło

Zasłużona kara. Pyżalski zapłaci za swoje okrzyki

Ponad 100 tysięcy złotych będą kosztowały Jakuba Pyżalskiego jego okrzyki pod adresem Petara Borovicianina i jego żony w trakcie meczu Warty Poznań z Garbarnią Kraków. Jak podaje „Gazeta Wyborcza” – w czwartek sąd w Poznaniu uznał, że główny sponsor Warty Poznań naruszył dobra osobiste Petera i Andżeliki Borovićanin oraz naraził ich na poczucie dyskomfortu. Pyżalski bronił się, że mecz wywołuje u niego wielkie emocje, a piłkarze Garbarni go prowokowali. Sąd stwierdził, że to nie jest wystarczający powód, by używać najgorszych sformułowań znanych językowi polskiemu.

Niemal dwa lata temu opublikowaliśmy na naszym kanale na YouTube nagranie ze spotkania barażowego Warty Poznań z Garbarnią Kraków. Oba zespoły walczyły o awans do II ligi, sam mecz był bardzo zacięty i nawet wiekowi kibice gospodarzy dawali się ponieść emocjom. Jednak spośród kilkuset fanów wybijał się ten jeden – wysoki, umięśniony i bardzo głośny. Jakub Pyżalski, mąż Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej, właścicielki Warty Poznań. Sam Pyżalski w klubie oficjalnie żadnej funkcji nie pełni, ale nie jesteśmy jeleniami i wiemy, że to on podejmuje najważniejsze decyzję dla klubu.

Pyżalski przy linii zachowywał się skandalicznie. Nie chce nam już się cytować tych chamskich odzywek. Jeśli chcecie się w tym szambie potarzać, to odsyłamy do filmu.

Warta wywalczyła awans, Garbarnia do II ligi weszła rok później. Ale w międzyczasie do poznańskiego sądu wpłynęło oskarżenie Jakuba Pyżalskiego. Andżelika Borovićanin, która pracuje w kancelarii prezydenta Krakowa, zeznawała przed sądem, że Jacek Majchrowski pytał ją czy coś ją łączyło z pozwanym. Jej zeznania oraz wyrok sądu przytacza poznańska „Gazeta Wyborcza”. Wcześniej PZPN ukarał Wartę karą w wysokości 10 tysięcy złotych.

W czwartek sędzia Izabela Korpik ogłosiła wyrok – Pyżalski musi zapłacić 40 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla każdego z małżonków, kolejne 20 tys. złotych na rzecz fundacji Feminoteka, a także zamieścić przeprosiny na łamach Przeglądu Sportowego i Pudelka. Mąż prezes Warty i tak powinien się cieszyć, że wyrok jest relatywnie niski – małżeństwo Borovićanin domagało się 800 tys. złotych zadośćuczynienia i 400 tys. złotych wpłaty na Feminotekę. Aha – wyrok nie jest prawomocny, a Pyżalski nie stawił się na jego odczytaniu.

Sami byliśmy ciekawi co zdecyduje sąd. Bo z jednej strony – winnego da się łatwo zidentyfikować, są niezbite dowody na jego winę w postaci nagrania wideo, ofiary domagają się sprawiedliwości. Z drugiej strony – wyrok skazujący może tworzyć precedens. No bo co, jeśli np. kibice w Ekstraklasie zaczną grillować swoimi okrzykami sędziego czy piłkarza drużyny przeciwnej? Może obrażany też się obruszy, poprosi klub o nagrania i pójdzie z nimi do sądu. Wtedy podobnych procesów będziemy mieli po pięćdziesiąt w sezonie.

Ale to już rozważania dla prawników. Precedensu prowadzącego do lawiny pozwów się nie spodziewamy, bo ten przypadek był szczególny, a i sam Borovićanin był zdeterminowany, by dowieść swoich racji w sali sądowej. Zeznawali m.in. piłkarze Warty, sam Pyżalski, zawodnicy Garbarni. My możemy się jedynie cieszyć, że tak skrajne buractwo na stadionie nie przechodzi bezkarnie i Pyżalski dostał za swoje.

KOMENTARZE (60)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Kolejosz

„Precedensu się nie spodziewamy, bo ten przypadek był szczególny…”
Aha, ok. Ale o co chodziło autorowi? Może ktoś przetłumaczy na język polski?

Urkides
Legia Warszawa

Autorowi pewnie chodziło o to że ta sprawa nie będzie precedensem do skarżenia kibiców wyzywających piłkarzy albo sedziego. Np, „Iksiński, co? ty kur…”
A ja jestem ciekawy dlaczego Pyżalskiego potępiają (weszło) a w przypadku kibiców zamazują sprawę stwierdzeniem że „stadion nie teatr”.
Może chodzi o niechęć „klasową”, bo Pyżalski ma kasę a przeciętny kibic z „młyna” nie? To ciekawe zagadnienie, dlaczego stosowanie podwójnych standardów przychodzi tak łatwo i nie powoduje żadnego zgrzytu w umyśle?

jeremy

Dlatego, że Pyżalski to nie był zwykłym kibicem lecz reprezentował ten klub. nie wiem chyba nawet właścicielem…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kolejosz

Tylko, że precedens dotyczy postępowania sędziego, a nie tego, kto kogo skarżyć będzie.
To zdanie nie oznacza nic innego jak:
„Nie spodziewamy się wyroku/orzeczenia sądu tworzącego normę prawną i mającego moc wiążącą w stosunku do późniejszych rozstrzygnięć podobnych przypadków.”
Lub, co w systemie prawa kontynentalnego bardziej odpowiednie, choć mocno naciągające pierwotny sens i definicje precedensu:
„Nie spodziewamy się wyroku/orzeczenia sądu w jakikolwiek sposób wpływającego na postępowanie innych sędziów, którzy w przyszłości mierzyć się będą z podobnymi sprawami.”
Czy na pewno o to chodziło autorowi?

wojsal
Arka Gdynia

Zapewne Pyżalscy narazili się dziennikarzowi z „Weszło” i teraz „Weszło” hejtuje Pyżalskich. To normalne wśród niezależnych dziennikarzy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Ekspert

ten sam Gryf dopiero co zremisował też na wyjeździe z ŁKSem. Albo złapali mega formę, albo drugoligowcy lubią sobie pograć u buka.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janusz Ekspert

może odrobili je właśnie u bukmachera tym meczem :) zobaczymy jak w następnych meczach będą się prezentować zarówno Gryf, jak i Warta.

FC Bazuka Bolencin

Jausz, stawiam na to drugie 😀

FC Bazuka Bolencin

Janusz, stawiam na to drugie 😀

83-110

Pyżalski to ten gość, który karierę zaczynał upłynniając fanty, które ,,spadały” z ciężarówek?

maystero

Licze na odwolanie prokuratury i ponowny wyrok z odszkodowaniem z 5 razy wiekszym.
Ktos z Poznania moze cos wiecej o nim napisac?Faktycznie wozi sie po miescie jak panisko?

Rudy z UE

Moge się tylko domyślać co masz na myśli, ale jak jest coś na rzeczy to grzecznie zapłaci żeby większy smród nie wyszedł.

Rojber Hultajski

w Poznaniu to jest leszcz.trzepie kase na tanich mieszkaniach budowanych na podmokłych terenach.raczej nie ma szacunku

KKS

Powiem Ci tylko, ze za kazdym razem, jak przyjezdza do jakiejs galerii handlowej to parkuje na kopercie, najczesciej na dwóch bo stanie na środku albo podjedzie pod same drzwi. Mega cham i burak.

Marcin

bo jest niedojebany umyslowo, tacy moga korzystac z miejsc dla niepelnosprawnych

FC Bazuka Bolencin

Raczej lowelasik, który dorwał w miarę fajnego glonojada i czuje się panem świata.

Skandaloza

„przeprosiny na łamach Przeglądu Sportowego i Pudelka” – ja pierdole :-)

Rudy z UE

Ale pierdolenie. A co autor by zrobił jakby jego kogoś bliskiego nazwano publicznie kurwą? Zapytał by sie jej czy faktycznie tak jest? Chłopie Nie chcesz skończyć w sądzie, to nie kłap japą! W stanach o tym doskonale wiedzą, zresztą dawniej ludzie mieli więcej czasu i sądzili się za TY CHUJU itp, ale to był PRL, brat miał kilka lat i był świadkiem w sprawie bo widział jak sąsiadka oblała drugiego sąsiada wiadrem gnojowicy, sprawa skończyła się w sądzie i co? Precedens? Na meczach to już w ogóle, 9 na 10 by nie miało odwagi w oczy popatrzeć gościowi ktorego w grupie na trybunie obrzucają bluzgami. Precendes … ja pierdole, co Ty piszesz!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pavlo_Kutas

Weźcie zbanujcie w końcu tego obojnaka.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buncol

Ty lepiej zajmij się mediami od komisji smoleńskiej bo coś ostatnio cicho w temacie.
Tyle lat pisania o zamachu a wyszła beka, zresztą jak zawsze w PISie

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buncol

Przypominam ci że to PIS najeżdzał na PO tyle lat że nie potrafili odzyskać wraku. Sami oczywiscie też tego nie zrobili. Współpraca z Ruskimi jest taka sama jak za PO wnioski komisji takie same. Tylko teraz wstyd po tylu latach pierdolenia o zamachu powiedzieć ze nic na potwierdzenie teorii nie ma. 3 lata opłacania ich stołków powołanych 30 specjalistów z których żaden nie przetrwał wiecej niż rok. Teraz ten teatr błaznów trzeba zamknąć. Tylko zamiast robić to zgodnością i powiedzieć wprost ze zrobiliśmy z siebie kretynów robi to po cichu wycinająć z władz wszystkich ludzi od Maciarewicza.
Błasik oczywiscie że winny bo nie miał prawa lądować w takich warunkach nawet na rozkaz najwyższego

zuy_pan

Od kiedy w polskim prawie działają precedensy?

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Cóż… Komuś się poplątały systemy prawne, o ile ten ktoś w ogóle ma pojęcie, że coś takiego istnieje.
Stawiam raczej na błąd, który wynikł z zupełnej niewiedzy o opisywanej materii.

SokoleOko

No w teorii nasze prawo nie jest precedensowe.
W praktyce – sędziowie patrzą na wyroki w podobnych sprawach i orzekają podobnie.
Ale żeby ten wyrok faktycznie miał wpłynąć na sytuację prawną w naszym państwie, to jeszcze cała ścieżka odwoławcza jest do przejścia :)

zuy_pan

Ale praktyka sądowa czy jak to tam się zwie, to nie jest prawo precedensu, jeden wyrok nie jest tutaj tak istotny, a raczej ogólna „statystyka”

Olala
Widzew POLSKA Liverpool (L) Polonia Kotwica ŁKS Szerszenie Weszło

Pyżalski jako osoba jest precedensem. Sędzia rozszerzył to ja treści jakie on wydaje.

KazimierzZdzislaw
! 14=13+1/1 !

Sądy w Polsce wreszcie zaczęły być sprawiedliwe.
Tylko jeszcze te kurwy, które za rządów PO, chciały zrobić Polskę teoretyczną, należy wsadzić do pierdla i nastanie porządek w tym kraju.
Pozdrawiam rodzinę Pyżalskich!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Insaciavel

O, widzę ten sam poziom umysłowy co pozwany

Buncol

Sądząc po poziomie wypowiedzi Ponuracz to jakiś bliski jego krewniak

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Kuba, nie masz jakiejś fajnej posadki dla dobrej 10-tki z Zachodu? Nie oczekuję wielkiej płacy, wiem że ostatnio ci się nie przelewa.

Isabelle Łykalska-Puszczalska
Warta doznań

W ramach zadośćuczynienia postanowiłam oddać się do wyłącznej dyspozycji pokrzywdzonego oraz całej drużyny i sztabu Garbarni. Będzie fajnie 😉

FC Bazuka Bolencin

Izabelo, Ty miałaś więcej chujów w buzi jak ja frytek.

Pozniej wymysle nick

„złotych na rzecz fundacji Feminoteka, a także zamieścić przeprosiny na łamach Przeglądu Sportowego i Pudelka”, ze co kurwa? To ma byc postanowienie wyroku? Pudelka kurwa? Nawet jezeli adwokat poszkodowanej mocno na to napieral to sedzina powinna zdawac sobie sprawe z powagi piastowanego stanowiska…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buncol

„Informacjami” LOL mało nie spadłem z fotela

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buncol

plotka?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

baran

PWD Kuba.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

baran

Nie znam grypsery za dobrze

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wscieklybajpas

jeśli są powszechne to tym bardziej powinno się za nie dopierdalać surowe kary.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

vincent van cock

Darcie się na wszystkich zawodników :cwelu pierdolony , ruchałem twoją starą itp ? Plus obnażanie się ,machanie fujarą i krzyczenie obciągnij mi pedale ( to było podczas karnego i skierowane do Cabaja) ? Bardzo powszechne.

kidmaciek

Widać po jego ryju, że to taki typowy burak. Taki, który zostawia samochód na środku chodnika, a potem idzie do restauracji ze swoją laleczką, gdzie opierdala kelnera za to, że żyje.

Meathook

Witam, można być kibicem piłki kopanej, można siedzieć na trybunach, można być ultrasem/pseudo itd… ale żeby współwłaściciel klubu robił taki cyrk woła o pomstę do …piekła, może gdyby prezesem PZPN było wcześniejsze „towarzycho” to by to przeszło ale teraz gdy dajemy radę grać w piłę z najważniejszymi ekipami w europie i jedziemy na MŚ, za takie buractwo – taki burak mający szmalu jak lodu powinien być ukarany x3 niż dostał, Pan Pyżalski niech się cieszy, że nie został być wykluczony DOŻYWOTNIO do zbliżania się do jakiego kol-wiek płotu na WSZYSTKICH stadionach w PL…a stadionów z płotkami mamy coraz mniej …jestem ciekaw co by było gdyby jakimś cudem Warta awansowała do ekstraklasy i zaczął by tak fikać na Legii, Wiśle czy Górniku :)… Pozdrawiam Serdecznie

Meathook

Witam, jest na całym świecie hasło: No To Racism, powinno być także hasło: No To Pyżalski :) pozdrawiam serdecznie

Nie Ma Spalonego, A Jednak

Tak w sumie, za wskazanie Feminoteki, to się Borovcaninovi należały te chuje, których się nasłuchał.

Krzysztof.Reperowicz

Sędzia powinien go ukarać zakazem stadionowym skoro tam nie pracuje tylko jest kibicem :)

wpDiscuz