Jagiellonia na maturze z matematyki
Weszło

Jagiellonia na maturze z matematyki

Rundę zasadniczą w Białymstoku kończy 270 minutowy mecz Jagiellonii z samą sobą. Mamrot i jego ludzie przejdą egzamin dojrzałości, a w razie powodzenia czekać może czekać nagroda znacznie bardziej okazała niż miejsce na socjologii – mecze z Legią i Lechem u siebie. 

Przypomnijmy jakie fory otrzyma ten, kto będzie najlepszy po trzydziestu kolejkach. Wyższe miejsce w przypadku równej liczby punktów, do tego mecze u siebie z drużynami z miejsc 2, 3, 5, 6. Na dziś byłyby to Legia, Lech, Wisła Płock i Korona Kielce. Tabela pewnie jeszcze się zakręci, szczególnie w jej dalszej części, ale nie zdziwimy się, jeśli przed kolejną rundą na szczycie rewolucji nie będzie, a podium będzie kwestią wewnętrzną topowej trójki.

To by oznaczało, że Jagiellonia może walczyć o wyjątkowo preferencyjny terminarz. Jaką ulgą jest brak konieczności wyjazdu do Poznania wiedzą w lidze wszyscy, a nikt bardziej niż ekipa Mamrota tuż po laniu 1:5. Drugą najlepszą domową drużyną w lidze jest Legia. Coś nam podpowiada, że drugi raz tak łatwo legioniści nie daliby się Jadze zaskoczyć, nie byłoby mowy o choćby cieniu lekceważenia, a Jozak zarwałby ze trzy noce na drobiazgowe przeczytanie strategii Mamrota.

Ale u siebie Jaga także zyskała ostatnio polot. Zawodziła na własnym stadionie w pierwszej fazie sezonu, gdzie potrafiła zebrać bęcki nawet od Sandecji czy dołującego Piasta. Ostatnio jednak wygrywa jak leci. Ma za sobą pięć kolejnych zwycięstw, w tym tak efektownych jak 4:1 z Lechią i 5:1 z Koroną. Zbiła też znakomitą w ostatnich tygodniach Cracovię. Poprzednio przegrała na własnym stadionie jeszcze w sierpniu.

Z Legią po drodze zanotowała 1:0, a z Lechem 1:1, ale trudno nie oprzeć się wrażeniu, że wiosenna Jaga to zespół bardziej dojrzały, lepiej rozumiejący myśl Mamrota, niż ta z przełomu września i października. Działacze Jagi nie tylko unikaliby wizyt w dwóch ligowych twierdzach, nie tylko korzystaliby z atutu własnego boiska, ale na oba starcia mogliby się spodziewać wyjątkowej mobilizacji kibiców, prawdziwego święta, zauważalnego także w klubowej kasie.

Jeśli w Białymstoku naprawdę poważnie myślą o mistrzostwie, to teraz trzeba wykazać się pokerowym wyrachowaniem. Mają karty w swoich rękach, mogą do finałowej rozgrywki zasiadać z największą liczbą żetonów i asem w rękawie. Robotę trzeba wykonać w meczach:

Arka (dom)
Zagłębie (wyjazd)
Wisła Płock (dom).

Mająca tyle samo punktów Legia w tym czasie:

Wisła (dom)
Arka (wyjazd)
Pogoń (dom)

Jaga ma przed sobą dwa domowe mecze, do tego wyjazd do Lubina, gdzie Mariusz Lewandowski dopiero oswaja się z nową rolą, a piłkarze oswajają się z nim. Nie widać na horyzoncie szklanych gór. Trzeba tylko zagrać swoje, to samo co grali wiosną wszędzie poza Poznaniem. Często w takich sytuacjach wychodzi prawdziwy charakter – czy udźwigną nie tyle presję, co wielką szansę.

KOMENTARZE (13)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Skandaloza

„Drugą najlepszą domową drużyną w lidze jest Legia”
co wy pieprzycie?
druga najlepsza druzyna u siebie jest Górnik, a Legia jest 3 ex aequo z Jagiellonia i Zagłebiem a nawet Arką i Śląskiem :-)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Staszek Anioł

Legia jest ex aequo z Arką i Zagłębiem, które zdobyły u siebie o 7 pkt mniej niż Legia? Takiej matematyki to nawet Ekstraklasa SA by się nie powstydziła…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Można liczyć punkty, można i pieniądze.
Każdy sędzia wyjaśni Jadze różnice, ale i… zależność!
(a Złotkowi wszystkie złotówki… złotem, co mu się w oczy świeci…)

thinktonio
KS Armado

K..rwa, robisz się trollem, przestań, piać ciągle do tego samego! Przynudzasz!! Idź, posędziuj nawet mecz trampkarzy i zobacz jaki to łatwe.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

nothink: Bo ciągle dzieje sie to samo, nikt nie siedzi,
a mistrzostwo co rok (niemal 😉 ) zdobywa skorumpowana druzyna.
Co najwazniejsze jednak, ichnim troglodytom ktos odbiera
blogostan i doprowadza ich do piany w pyskach.
I to jest bezcenne!!
Mamy Prawo do Sprawiedliwosci i ja ją wymierzam,
niczym Katonka (STARSZA!… acz nie lubię by mi metrykę oglądać! ;))
CYTUJĘ:
” I DLATEGO LEGIA MUSI ZGINĄĆ!”

whooyemooye
Legia

Hehe.

whooyemooye
Legia

Powinnaś każdy komentarz kończyć w ten sposób równając do pierwowzoru.

whooyemooye
Legia

Powinnaś każdy komentarz kończyć w ten sposób,równając do pierwowzoru.

KaeM16

Uwaga, streszczam caly tekst: Jagiellonia jak wygra 3 mecze to skończy runde zasadniczą na 1 miejscu, a to z ich perspektywy spoko.
Tytul wzięty z dupy.

geo

Niech VAR to wyjasni.

akajkato

http://gstyperzy.blogspot.nl/ – Trafiaja kursy po 100 nawet! dają skany na bloga ciągle! MAJĄ SUPER PROMOCJĘ NA DZIŚ I DOSTĘPNE KUPONY!

wpDiscuz

INNE SPORTY