Jagiellonia na maturze z matematyki
Weszło

Jagiellonia na maturze z matematyki

Rundę zasadniczą w Białymstoku kończy 270 minutowy mecz Jagiellonii z samą sobą. Mamrot i jego ludzie przejdą egzamin dojrzałości, a w razie powodzenia czekać może czekać nagroda znacznie bardziej okazała niż miejsce na socjologii – mecze z Legią i Lechem u siebie. 

Przypomnijmy jakie fory otrzyma ten, kto będzie najlepszy po trzydziestu kolejkach. Wyższe miejsce w przypadku równej liczby punktów, do tego mecze u siebie z drużynami z miejsc 2, 3, 5, 6. Na dziś byłyby to Legia, Lech, Wisła Płock i Korona Kielce. Tabela pewnie jeszcze się zakręci, szczególnie w jej dalszej części, ale nie zdziwimy się, jeśli przed kolejną rundą na szczycie rewolucji nie będzie, a podium będzie kwestią wewnętrzną topowej trójki.

To by oznaczało, że Jagiellonia może walczyć o wyjątkowo preferencyjny terminarz. Jaką ulgą jest brak konieczności wyjazdu do Poznania wiedzą w lidze wszyscy, a nikt bardziej niż ekipa Mamrota tuż po laniu 1:5. Drugą najlepszą domową drużyną w lidze jest Legia. Coś nam podpowiada, że drugi raz tak łatwo legioniści nie daliby się Jadze zaskoczyć, nie byłoby mowy o choćby cieniu lekceważenia, a Jozak zarwałby ze trzy noce na drobiazgowe przeczytanie strategii Mamrota.

Ale u siebie Jaga także zyskała ostatnio polot. Zawodziła na własnym stadionie w pierwszej fazie sezonu, gdzie potrafiła zebrać bęcki nawet od Sandecji czy dołującego Piasta. Ostatnio jednak wygrywa jak leci. Ma za sobą pięć kolejnych zwycięstw, w tym tak efektownych jak 4:1 z Lechią i 5:1 z Koroną. Zbiła też znakomitą w ostatnich tygodniach Cracovię. Poprzednio przegrała na własnym stadionie jeszcze w sierpniu.

Z Legią po drodze zanotowała 1:0, a z Lechem 1:1, ale trudno nie oprzeć się wrażeniu, że wiosenna Jaga to zespół bardziej dojrzały, lepiej rozumiejący myśl Mamrota, niż ta z przełomu września i października. Działacze Jagi nie tylko unikaliby wizyt w dwóch ligowych twierdzach, nie tylko korzystaliby z atutu własnego boiska, ale na oba starcia mogliby się spodziewać wyjątkowej mobilizacji kibiców, prawdziwego święta, zauważalnego także w klubowej kasie.

Jeśli w Białymstoku naprawdę poważnie myślą o mistrzostwie, to teraz trzeba wykazać się pokerowym wyrachowaniem. Mają karty w swoich rękach, mogą do finałowej rozgrywki zasiadać z największą liczbą żetonów i asem w rękawie. Robotę trzeba wykonać w meczach:

Arka (dom)
Zagłębie (wyjazd)
Wisła Płock (dom).

Mająca tyle samo punktów Legia w tym czasie:

Wisła (dom)
Arka (wyjazd)
Pogoń (dom)

Jaga ma przed sobą dwa domowe mecze, do tego wyjazd do Lubina, gdzie Mariusz Lewandowski dopiero oswaja się z nową rolą, a piłkarze oswajają się z nim. Nie widać na horyzoncie szklanych gór. Trzeba tylko zagrać swoje, to samo co grali wiosną wszędzie poza Poznaniem. Często w takich sytuacjach wychodzi prawdziwy charakter – czy udźwigną nie tyle presję, co wielką szansę.

KOMENTARZE (13)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Skandaloza

„Drugą najlepszą domową drużyną w lidze jest Legia”
co wy pieprzycie?
druga najlepsza druzyna u siebie jest Górnik, a Legia jest 3 ex aequo z Jagiellonia i Zagłebiem a nawet Arką i Śląskiem :-)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Staszek Anioł

Legia jest ex aequo z Arką i Zagłębiem, które zdobyły u siebie o 7 pkt mniej niż Legia? Takiej matematyki to nawet Ekstraklasa SA by się nie powstydziła…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

thinktonio
KS Armado

K..rwa, robisz się trollem, przestań, piać ciągle do tego samego! Przynudzasz!! Idź, posędziuj nawet mecz trampkarzy i zobacz jaki to łatwe.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

whooyemooye
Legia

Hehe.

whooyemooye
Legia

Powinnaś każdy komentarz kończyć w ten sposób równając do pierwowzoru.

whooyemooye
Legia

Powinnaś każdy komentarz kończyć w ten sposób,równając do pierwowzoru.

KaeM16

Uwaga, streszczam caly tekst: Jagiellonia jak wygra 3 mecze to skończy runde zasadniczą na 1 miejscu, a to z ich perspektywy spoko.
Tytul wzięty z dupy.

geo

Niech VAR to wyjasni.

akajkato

http://gstyperzy.blogspot.nl/ – Trafiaja kursy po 100 nawet! dają skany na bloga ciągle! MAJĄ SUPER PROMOCJĘ NA DZIŚ I DOSTĘPNE KUPONY!

wpDiscuz