Błotne zapasy w miejsce ekstraklasy
Weszło

Błotne zapasy w miejsce ekstraklasy

Wyobraźcie sobie mecz, któremu niczego nie brakuje. Strzały? Prawdziwe bombardowanie z obu stron, bramki drżące jeszcze długo po meczu po uderzeniach w konstrukcję bramki. Podania? Precyzyjnych no-look passów więcej niż w najlepszych meczach blind footballu, przerzuty na stuprocentowej dokładności, zagrania prostopadłe, jakich nie powstydziliby się najlepsi ofensywni pomocnicy świata. Tempo? Zawrotne. Do tego stopnia, że głowa boli od obracania nią z lewej do prawej. Macie to?

No więc spotkanie Piasta z Zagłębiem było czymś dokładnie odwrotnym.

Przed meczem wystarczył rzut oka na boisko, by stwierdzić, że może on przypominać bardziej to:

9kDbKNm

…niż mecz piłki nożnej. Trudno było być optymistą, pamiętając, że Piast strzelił wiosną sześć goli, Zagłębie pięć. Że oba zespoły po dwa razy remisowały już po zimowej przerwie 0:0. Że najlepszy strzelec, jaki wyszedł w pierwszym składzie, to zawodnik mający na koncie trzy gole. Czyli tyle, co na przykład Michał Marcjanik z Arki.

Ekstraklasa, owszem, ma czasami potencjał do obdarowywania nas czymś kompletnie niespodziewanym. Ale jak widać nie chciała się z miłych niespodzianek wystrzelać już w piątek o 18:00. Gdybyśmy mieli wybierać pomiędzy oglądaniem tego spotkania po raz drugi, a wyrywaniem ósemki, zastanawialibyśmy się tylko nad tym, czy pozbyć się prawej górnej, czy lewej dolnej.

Współczuć – oprócz kibiców na stadionie i przed telewizorem – można było głównie bramkarzom. Bo przez 99,9% czasu musieli moknąć i marznąć wobec pozbawionych empatii zawodników ofensywnych, którzy nieszczególnie kwapili się, by choć trochę ich rozgrzać. Celne strzały były doprawdy nieliczne. Groźnych uderzeń doczekaliśmy się zaledwie trzech. Raz – gdy Tosik strzelał płasko zza pola karnego i interweniować musiał Szmatuła. Dwa – gdy bombę Vassiljeva z wolnego (ale w środek bramki) musiał odbijać przed siebie Hładun. I trzy – kiedy golkiper Zagłębia obronił piłkę meczową, a więc strzał głową Czerwińskiego w ostatnich sekundach spotkania.

Jednym z niewielu pozytywów – obok tych trzech umiarkowanie niebezpiecznych prób – był występ Macieja Dąbrowskiego, który w końcu trochę odżył po powrocie z Legii do Zagłębia. Harował za dwóch i w dużej mierze to za jego sprawą ataki Piasta były rozbijane nim gracze gospodarzy dochodzili do sytuacji strzeleckich. Wybijał, asekurował, był prawdziwą polisą ubezpieczeniową Miedziowych w tym spotkaniu.

Poza tym? Festiwal nieporadności, którego symbolem była sytuacja z pierwszej połowy. Piłka toczyła się dość powoli po linii środkowej boiska, a podobny dystans dzielił od niej Balicia i Konczkowskiego. W normalnych warunkach spodziewalibyśmy się pojedynku biegowego na krótkim dystansie. Zamiast tego obaj piłkarze pozostali na swoich pozycjach, odpuszczali tę walkę walkowerem, jakby świadomi, że rywal będzie bardziej zdeterminowany i pierwszy dopadnie futbolówki. No i taki to też był mecz.

Ekstraklasa nas więc pozytywnie nie zaskoczyła. Zaskoczył nas natomiast Waldemar Fornalik, którego chyba trzeba przestać nazywać Waldemarem Smutnym. No bo niby smutny, a jednak żartowniś. – To był niezły mecz, a powiedziałbym nawet, że dobry. Pogratuluję za niego zawodnikom – mówił na gorąco w studiu Eurosportu.

piast-gliwice-1996

Piast Gliwice

16-03-2018
0
:
0
zaglebie-lubin-sa-[Przekonwertowany]

Zagłębie Lubin

28. kolejka

16.03.2018

18:00

Gliwice

2.0 1.0
G. Badía
5.0 1.0
J. Czerwiński
6.0 1.0
J. Szmatuła
2.0 -
K. Angielski
4.0 1.0
M. Pietrowski
5.0 1.0
M. Konczkowski
3.0 1.0
M. Szczepaniak
5.0 1.0
S. Zivec
6.0 1.0
T. Hateley
4.0 1.0
T. Jodłowiec
4.0 1.0
U. Korun
4.0 -
A. Matuszczyk
5.0 -
A. Czerwiński
5.0 -
B. Kopacz
6.0 -
D. Hładun
2.0 -
F. Starzyński
4.0 -
J. Mares
4.0 -
J. Tosik
4.0 -
L. Guldan
2.0 -
P. Tuszyński
3.0 -
S. Balić
7.0 -
M. Dąbrowski
5.0 -
Łukasz Szczech

Zmiany gospodarzy:

K. Angielski

M. Papadopulos

4.0-

G. Badía

J. Valencia

4.0-

S. Zivec

K. Vassiljev

--

Zmiany gości:

P. Tuszyński

B. Pawłowski

3.0-

F. Starzyński

J. Kubicki

3.0-

S. Balić

Ł. Moneta

--
Zadowolenie kibiców Zagłębia
Zadowolenie kibiców Piasta
Zadowolenie Macieja Żurawskiego
Zadowolenie Waldemara Fornalika

Nagroda specjalna*

Różowe okulary dla Waldemara Fornalika
Będą pasować do nowego imidżu
* każdy wybrany piłkarz ma prawo skontaktować się z w/w firmą i umówić się na odbiór nagrody.

Legenda:

Gol
Asysta
Kluczowe podanie
Samobój
Gracz meczu
Na minus
Zółta kartka
Dwie żółte kartki
Czerwona kartka