To już pewne – będzie dekada Piszczka w Borussii!
Niemcy

To już pewne – będzie dekada Piszczka w Borussii!

– Z każdą zmianą wiąże się stres. On naprawdę odgrywa u mnie dużą rolę. Jeśli coś mnie męczy i źle się czuję w jakiejś sytuacji, nie potrafię dać z siebie wszystkiego, co najlepsze – mówił jakiś czas temu Kubie Białkowi w wywiadzie z serii „Cały Na Biało” Łukasz Piszczek. Dziś przypieczętował to, że zmian nie będzie już szukać. Że chce za dwa i pół roku świętować dziesięć lat w Borussii Dortmund, a do tej chwili dawać z siebie wszystko właśnie dla klubu z Zagłębia Ruhry. Podpisał kontrakt wiążący go z BVB do 2020 roku.

Już dziś można powiedzieć, że tę dekadę będziemy wspominać jako niesamowitą. Choć przed Piszczkiem jeszcze niemal dwa i pół roku gry w żółto-czarnych barwach, to już teraz można powiedzieć, że na naszych oczach pisała się, pisze i będzie jeszcze przez jakiś czas pisać jedna z najfajniejszych historii sukcesu polskiego piłkarza w zagranicznym klubie. Piłkarza niezwykle skromnego, unikającego pchania się przed kamery, a jednocześnie na boisku zawsze jednego z najbardziej widocznych, bo harującego za dwóch. Uwielbiającego zasuwać od linii do linii do tego stopnia, że aż Thomas Tuchel musiał go w tych zapędach stopować, by organizm w końcu się nie zbuntował.

W Dortmundzie przeżył wiele. Od przejęcia mistrzowskiej pałeczki od Bayernu w ciągu dwóch pierwszych lat na Signal Iduna Park i finału Ligi Mistrzów w trzecim roku. Przez schyłkowy czas Kloppa, gdy Borussia znalazła się nawet w strefie spadkowej. Aż po obecny okres, gdy Bayern odleciał na inną planetę, a BVB musi walczyć z coraz mocniejszymi rywalami – w tym błąkającym się w momencie, gdy Piszczek przechodził z Herthy do Borussii Lipskiem – o wicemistrzostwo.

Oblicze Borussii się zmienia, nie zmienia się jedno – na Piszczka kolejni trenerzy po prostu mogą liczyć. Od 16 miesięcy z Piszczkiem w składzie dortmundczycy nie przegrali meczu ligowego. Od… właściwie od zawsze zapewniał też bardzo konkretne, jak na bocznego obrońcę, liczby z przodu. W tym sezonie, choć przecież z powodu kontuzji opuścił już 17 meczów, i tak zaliczył cztery asysty, w tym ostatnio tę naprawdę ładną do Michy’ego Batshuayia.

Wypada więc tylko życzyć „Piszczowi” na te kolejne dwa i pół roku zdrowia, z którym nie zawsze było idealnie (w finale Ligi Mistrzów grał przecież z kontuzją). Bo że umiejętności i pasji mu nie zabraknie – w to nie sposób wątpić.

Fot. newspix.pl

KOMENTARZE (11)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Stan Levy
Dawajcie, zbanujcie mnie jeszcze raz!

„BVB musi walczyć z coraz mocniejszymi rywalami – w tym błąkającym się w momencie, gdy Piszczek przechodził z Herthy do Borussii Lipskiem – o wicemistrzostwo”

W tym zdaniu najbardziej błąka się jego autor. Aż zapomniał co miał na myśli.

M.S.

Stasiu, chłopaki są w gimnazjum, piszą za Bóg zapłać, to wybacz im takie błędy.

Terminator

Pięć razy to czytałem..i dalej nie wiem kto i gdzie się błąkał. Wychodzi mi, jakbym tego nie czytał, że moment się błąkał :)

Podaj do mnie

Pani dyrektor z liceum jak zobaczyłaby to zdanie, to byłaby jak kibice Piasta Gliwice – w tym Ci błąkający się w momencie gdy jeden z nich przechodził przez płot na murawe Górnik Zabrze – o zwycięstwo.

M.S.

Uwielbiam tego zawodnika. Pracowity, skromny i świetny piłkarsko. Zawsze to podkreślam, że mało doceniany, chociaż ostatnio, wreszcie zauważają, jak jest bardzo ważny dla BVB i reprezentacji.

dupa

Piszczek to taki współczesny Javier Zanetti.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wróżka Weszława

Oj… coś mi się jednak zdaje że akurat we Włoszech składek nie brakowało.

Hrabia Montmirail

Skladka Piszczka to jak kieszonkowe przy kanapkach dla sedziow w lidze Wloskiej

Rogal

Piszczek 10 lat w Borussi „jaka akcja”

kaczka

„Aż po obecny okres, gdy Bayern odleciał na inną planetę, a BVB musi walczyć z coraz mocniejszymi rywalami – w tym błąkającym się w momencie, gdy Piszczek przechodził z Herthy do Borussii Lipskiem – o wicemistrzostwo.” W jakim stanie była osoba która to pisała?

wpDiscuz