Trałko… yyy… Wojtkowiakowanie!
Weszło

Trałko… yyy… Wojtkowiakowanie!

Jakkolwiek zakończy się kariera Łukasza Trałki, już teraz wiemy, że przejdzie do historii polskiej piłki jako prekursor „trałkowania”. Jest to zagranie defensywne polegające na absolutnym braku zaangażowania i niepodejmowaniu żadnych działań mających na celu przerwanie akcji. Pozycją charakterystyczną dla trałkującego piłkarza jest pozycja leżąca. Ów piłkarz wyleguje się we własnym polu karnym i w tej rozkosznej pozie podziwia, jak kształtują się dalsze losy akcji.

Trałka doczekał się oczywiście grona naśladowców, którzy regularnie decydują się na odwzorowywanie tego wiekopomnego zagrania, no i dziś swoją „interwencją” przy bramce Legii do klasyku nawiązał Grzegorz Wojtkowiak.

wojto1 wojto2 wojto3 wojto4 wojto5

Musimy od razu oddać wszelkie honory Wojtkowiakowi, który skopiował oryginalną wersję zagrania naprawdę wiernie. W zasadzie gdyby nie jego straceńczy zryw powiedzielibyśmy, że udało mu się to prawie jeden do jednego. Zobaczcie, jak on rozkosznie leży na tej murawie, jak optymalną pozycję dobrał, jak jego kończyny idealnie dopasowują się do mięciutkiej murawy. Czysta rozkosz na twarzy, ale trudno się dziwić – w końcu znalazł najlepsze z możliwych miejsce na podziwianie bramki Kucharczyka w jego 300. meczu w Legii. Jesteśmy pod wrażeniem!

Jeszcze bardziej do pieca dołożył Milos Krasić, który swoją „interwencją” przy golu Remy’ego oddał hołd innej znaczącej postaci polskiej piłki – Pawłowi „nie wpierdalam się” Janasowi. Spójrzmy na sekwencję zdarzeń.

1. Milos Krasić pilnuje słupek. Lechia odpiera pierwszy atak, więc opuszcza swoją pozycję.

woj1

2. Robi to jednak zbyt wolno, bo – podobnie jak koledzy – łamie linię spalonego. Legia staje przed groźną okazją na gola.

woj2

3. Krasić… dalej ucieka.

woj3

4. Krasić uciekł na tyle daleko, że można by go posądzić o chęć ruszenia do kontry. Czwórka piłkarzy Legii pozostaje w zasadzie bez opieki.

woj4

Absurd i pozoranctwo w czystej postaci. Jeśli Piotr Stokowiec miał w pierwszej kolejności zmotywować piłkarzy do walki, wyszło mu to – delikatnie mówiąc – średnio.

Fot. EkstraklasaTV

KOMENTARZE (12)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Donald Trump Mexico

Janko. Czy ty nie jestes aby druga zona niedawnego Premiera za poprzednich rzadow PIS? (m.in. uczyl kiedys fizyki w szkole)

krysiapawlowicz

nie……….. typ jest najzwyklejszym gównojadem z lokomotywą w dupie.. i pewnie dlatego tak pierdoli.

Voitcus

Bez przesady, w ostatniej sytuacji to wszyscy stali. Mi tu bardziej przeszkadza, że Mączyński może tak podać do Radovicia – zupełnie bez opieki jeden i drugi

szemrany
Legia

No i dla mnie bomba. Pyknęli ich na luzaku.

krysiapawlowicz

jak się okazuje na leżaku………….na Jozaku…?? cholera..

Tomson1922

A jednak Lechia cały czas chce udowodnić światu , że w tej lidze można być słabszym od Termalici i Sandecji

smarter

Abstrahując w pewnym sensie od tematu, obiektywne spostrzeżenie,,,,bardzo pro legijny portal, wkurwiac mnie to zaczyna bo lubie weszło poczytac ale obiektywizmu dziennikarskiego tu zero

Sebastian Ro(L)ewski
kup pan cegłę

Dzisiaj weszło jak za starych dobrych lat

Lluc93

Co do Krasica to jest mistrzem przy tym rożnym. Z Jagą Pospisil stoi sam na 16 metrze, Krasic się na niego patrzy i stoi dalej 4 metry obok niego. Piłka spada pod nogi Pospisila i ten strzela gola, a Krasić nadal stoi i się patrzy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wpDiscuz