Lech najbardziej dominującym zespołem w lidze. Tyle że bez przełożenia na punkty…
Weszło

Lech najbardziej dominującym zespołem w lidze. Tyle że bez przełożenia na punkty…

Ostatnie tygodnie nie są najlepsze dla Lecha Poznań, ani na boisku, ani poza nim. Największą bolączką jest oczywiście sportowa dyspozycja, bo gdyby w przykładowym meczu przy Łazienkowskiej karny za zagranie piłki ręką przez Kostewycza miał miejsce przy stanie 3:1 dla Lecha (a przecież z przebiegu meczu mogło tak być), nie byłoby całej gównoburzy, włącznie z kompromitującymi wpisami, jak to ostatnie twitterowe zagajenie do Tottenhamu. Nawiązując jednak do postawy na boisku, mamy dla poznańskich kibiców jeden statystyczny pozytyw, który może zwiastować, że w niedługim czasie coś w grze ich drużyny może jednak drgnąć.

Mamy tu na myśli analizę statystyków z CIES Observatory, którzy – na podstawie danych z platformy InStat – przeanalizowali grę drużyn z 31 topowych lig Europy. A konkretnie sprawdzili, które drużyny prezentują najbardziej dominujący styl gry. W jaki sposób? Dla każdego zespołu wyliczono stosunek strzałów oddanych z pola karnego do strzałów z pola karnego oddanych przez przeciwników. I okazało się, że w Polsce najlepszy w tym względzie jest właśnie Lech, który średnio w każdym meczu oddaje o 1,66 raza więcej takich strzałów niż jego przeciwnik. Co więcej, jest to wynik pozwalający uplasować się podopiecznym Nenada Bjelicy w czołowej 50-tce Europy.

Co ciekawe, w czołówce zestawienia aż roi się od drużyn, które albo zdecydowanie dominują w swoich ligach (Porto, Celtic, City, PSG, Bayern) albo prezentują bardzo dominujący styl gry (jak np. Real Madryt). W tym towarzystwie Lech jest jednym z wyjątków, bo raz – jest dopiero czwarty w swojej lidze (jesteśmy przekonani, że 3 punkty zostaną zwrócone Górnikowi) i dwa – jeżeli nie pójdzie mu w niedzielnym meczu na szczycie, za chwilę może tracić aż 11 punktów do lidera…

No dobra, spójrzmy na zestawienie CIES Observatory:

Badanie zostało przeprowadzone 20 lutego i od tego czasu Lech rozegrał trzy słabe mecze. Dwa razy przegrał, a raz wygrał, choć powinien zremisować (uratował go błąd arbitra). Pomimo to w ostatnich trzech meczach także oddawał więcej strzałów z pola karnego niż jego przeciwnicy – łącznie 26 do 20. Jest to nieco poniżej wyliczonej średniej (która obniżyła się do 1,60), ale też wciąż bardzo przyzwoicie na tle konkurencji. Nawet w przegranym meczu w Warszawie statystyka strzałów przemawiała na korzyść gości:

Legia – 7 strzałów z pola karnego / 4 celne
Lech – 10 strzałów z pola karnego / 7 celnych

To że w Poznaniu kuleje wykończenie – wiadomo. Pocieszające dla lechitów jest jednak to, że wciąż znacznie częściej dochodzą do pozycji strzeleckich w polu karnym, niż pozwalają na to przeciwnikowi. Chciałoby się napisać, że w końcu to musi zaprocentować, chociażby poprzez przełamanie wyjazdowej serii meczów bez zwycięstwa. Ale też – mając w pamięci m.in. poprzedni sezon i porażki w kluczowych momentach – wcale nie jest takie oczywiste. I kto wie, być może ta konkretna analiza CIES jest kolejnym potwierdzeniem tezy, że ze statystykami jest jak z bikini na ciele pięknej kobiety – wiele odsłaniają, ale najważniejsze wciąż pozostawiają nieodkryte.

Tak czy inaczej, zawsze miło znaleźć się wśród europejskiej czołówki i to nawet w sytuacji, kiedy ma to niewielkie przełożenie na ligową tabelę we własnej lidze. A także – jak to się ładnie mówi – zawsze lepiej nie strzelać goli i tworzyć sobie sytuacje, niż nie strzelać i nie tworzyć. Na tym też poznaniacy mogą oprzeć wiarę w lepszą przyszłość, bo w sumie wielu lepszych argumentów raczej nie mają. Jedno jest pewne – jeśli będą podtrzymywać tę serię, Bjelica wciąż będzie ze swoich piłkarzy dumny.

Fot. FotoPyK

KOMENTARZE (96)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
pyra

Co za debil to pisał? Lech mógłby przegrywać ze szmatą 3-1 bo ta miała jakies sytuacje a Lech ich nie miał?Debilu ze sloikowa ogarnij sie albo pisz ległanet czy co tam wschodniacy mają a nie kurwa brednie rozsiewasz po swiecie. Kurwa co słoik to glupszy. Was tam sadzą, sieją czy znajduja w polu?

Buncol

„przy Łazienkowskiej karny za zagranie piłki ręką przez Kostewycza miał miejsce przy stanie 3:1 dla Lecha (a przecież z przebiegu meczu mogło tak być),”
Tu jest napisane dla Lecha!
Więc kto wyszedł na skończonego debila?
Jak zwykle ty

patrixon

Polecam naukę czytania ze zrozumieniem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lluc93

Niedojebanie mózgowe jak u prawie każdego kibica Lecha, który tu się „wypowiada”. Możesz podać sobie rękę z janko buszewską.

WujaNieMaEunuchKochany
Torpedo Indyczów

On to robi specjalnie ludzie…. To troll, a nie kibic Lecha, jaki kibic Lecha nazwał by się pyra? To tak samo jakby „kibic” Legii pisał z konta „słoik”…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

WujaNieMaEunuchKochany
Torpedo Indyczów

Wyrażaj się, synek…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pozniej wymysle nick

<— dumny z bycia pyrą

Cerber24

Serio dać się złapać na tak ewidentny, idiotyczny trolling? Żenada…

nu pagadi

jedno jest pewne… wielkopolskie kołtuny rosną na wielkiejpolanie

Poznański kibol z gorącą pyrą z grilla w odbycie
Lech

Lech rzeczywiście mógłby przegrywać z twoją matką. Szkoda tylko że jej nie szanujesz. Wyrażaj się.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

„włącznie z kompromitującymi wpisami, jak to ostatnie twitterowe zagajenie do Tottenhamu”

Myślę sobie, o co mogło chodzić zobaczyłem i mówię sobie: kurwa, kurwa no nie…to nie mogło się wydarzyć. Jak można się pokusić na coś takiego i w dodatku jeszcze przyjebać błędem. Uczciwie wam powiem, że jakbym nadzorował te social media w którymkolwiek klubie to bym wyjebał takiego gagatka za tę żenadę. Lechici, nie zbudujecie potęgi na ludziach patrzących tylko w kierunku największego rywala, to pokazuje słabość.

Edit: Jak na ironię to to co napisałem idealnie obrazuje wypowiedź Jozaka na konferencji. To właśnie tworzy psychologiczną przewagę. Fragment:

„Podczas konferencji prasowej przed meczem Lechią Gdańsk trener Legii Romeo Jozak został poproszony o skomentowanie wypowiedzi szkoleniowca Lecha Nenada Bjelicy, odnoszącej się do rzutu karnego po zagraniu ręką przez Wołodymyra Kostewycza. – Wielkie kluby i wielcy trenerzy nie płaczą, tylko walczą. W ostatnich dniach widziałem wiele płaczu. Powiem tak: jeśli jesteś lepszy, strzel bramki i wygraj.
– Nie widziałem trenera Tottenhamu płaczącego na konferencji prasowej, skarżącego, że został skrzywdzony przez sędziego i mówiącego, że byłoby mu wstyd na miejscu trenera Juventusu. Nie, on podszedł i uścisnął mu dłoń, bo jego drużyna była lepsza.”

Jakby komuś się nie chciało szukać Twitta:

Voitcus

A czy Spurs się do tego jakoś odnieśli czy olali sprawę, bo nawet nie wiedzą, kto to jest Lech Poznań?

dupersznyt

Za to cała Europa wie kto co to jest 7egła 0-6 Warsiółka , po tym jak wam z doopska jesien sredniowiecza zrobiły niemieckie helmuty

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

krysiapawlowicz

nie wiedzą, bo tu jada się patatos…….nie pyry.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

drHouse
Górnik Boguszowice

a jednak mistrza ’93 przygarnęliście z otwartymi ramionami. To tyle w kwestii waszego stosunku do pomocy z zewnątrz

dupersznyt

A kto miał przyjąc Wójcik ?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

drHouse
Górnik Boguszowice

tak, tak… Odwracaj kota ogonem

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

drHouse
Górnik Boguszowice

O tej spermie to tak z doświadczenia wspominasz?

Janek Buszewski
(L)ech Posnen

Odezwała się tirówa z miasta spedalonych koziołków 😀 Jaki to Poznań biedny i ucieśniony! Mam ci przypomnieć które miasto było prekursorem czyścicieli kamienic??? W którym to mieści uczciwi i rzetelni producenci żywności dodawali sól drogową zamiast spożywczej? A Bielicę najtrafniej podsumował Jozak: „Dobrze zrobiliśmy, iż nie został trenerem Dinama Zagrzeb”. Prawda jest taka, że każdy trener Lecha Poznań przyjmuje tę narrację o biednym i wyzyskanym Lechu – to chyba pod wpływem opar absurdu z gabinetów Rutków oraz Klimczoka! Najbardziej karykaturalne wypowiedzi były z niejakiego… Rumaka – Legia go bolała zawsze! Masz rację wy tam w Poznaniu nie potrzebujecie pomocy – tak jak w meczu ze Śląskiem 😀 Sądząc po twoim wpisie Łach podłoży się Jadze byle ligi nie wygrała Legia 😀 Jakie to „uczciwe” podejście nieprawdaż 😉

Janek Buszewski
(L)ech Posnen

Odezwała się tirówa z miasta spedalonych koziołków 😀 Jaki to Poznań biedny i ucieśniony! Mam ci przypomnieć które miasto było prekursorem czyścicieli kamienic??? W którym to mieści uczciwi i rzetelni producenci żywności dodawali sól drogową zamiast spożywczej? A Bielicę najtrafniej podsumował Jozak: „Dobrze zrobiliśmy, iż nie został trenerem Dinama Zagrzeb”. Prawda jest taka, że każdy trener Lecha Poznań przyjmuje tę narrację o biednym i wyzyskanym Lechu – to chyba pod wpływem oparów absurdu wydostających się z gabinetów Rutków oraz Klimczoka! Najbardziej karykaturalne wypowiedzi były z niejakiego… Rumaka – Legia go bolała zawsze! Masz rację wy tam w Poznaniu nie potrzebujecie pomocy – tak jak w meczu ze Śląskiem 😀 Sądząc po twoim wpisie Łach podłoży się Jadze byle ligi nie wygrała Legia 😀 Jakie to „uczciwe” podejście nieprawdaż 😉 Tak samo jak przyjęcie tytułu mistrza Polski w 1993 roku :-) Jakież to wszystko prawdziwe i jak świadczy o uczciwości i gospodarności miasta Poznań 😀 Jak to mówią uderz w stół, a Buszewska zaraz odezwie się jak te nożyce chyba „sprawiedliwości” dziejowej 😀

kajko

wielcy trenerzy nie nazywają swoich piłkarzy panienkami, a w momencie jak kibole leją ich piłkarzy po pyskach nie uciekają na bok jęcząc ” to nie ja, to nie ja”
Poczytaj wasze wpisy o Jozaku po meczach z Wisłą Płock i Jagą, jakoś wtedy nie ocenialiście go jako najlepszego z najlepszych.
Łaska kibicowska na pstrej chabecie jeździ

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janek Buszewski
(L)ech Posnen

Chyba k**** na rumaku 😀

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Jozak natomoast to debil z amnezją. Oyto jak nie płakał w mediach. Wynajdywał nawet spiski przeci dumie śedziów. https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/740218/romeo-jozak-ostro-o-var-ze-chorwat-wietrzy-spisek-przeciwko-legii-warszawa

PiotrasL1960

Pomylili ci się trenerzy, Jozak raz się wypowiedział a Bjelica skomle na każdej konferencji i naucz się pisać bo tak piszą tylko niedorozwinięte gnoje .

adrian92

Moshe, chyba za rzadko ostatnio tu wbijasz (a szkoda), już to wrzucałem :) http://weszlo.com/2018/03/07/tottenham-zdal-egzaminu-dojrzalosci/#comment-196596I
tak, też nie mogłem wyjść ze zdumienia co za cep to wrzucił. Kwintesencja samozaorania 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buncol

Ty zbierasz najwięcej minusów na weszło i tobie też cos powinno dać do myślenia.
Ale jak widać pusta głowa niczego się nie uczy.

90% negatywów o Legii bierze sie z potrzeby odreagowania swojej frustracji.
Przeciez ktoś komu Legia jest obojętna lub wręcz odbiera Legię pozytywnie nie produkuje się pod każdym tekstem o Legii.
Natomiast wszelkiej maści oszołomy jak najbardziej. Lecą jak ćmy do światła i piszą.
Być może to przynosi wam ulgę :)

Poznań to stan umysłu widac to po tobie, czarneckim pyrze i madeju.
Pyra już tu się popisał , obsmarował redaktora tylko dlatego ze nie umie czytać.
Ty piszesz o kompromitacji tylko dlatego ze zgdona z przepiusami decyzja była nie na rękę Lechowi.

Tyle jadu i frustracji jest nie do pojęcia.
Całe szczęście że są inny jeszcze normalni czytelnicy tego portalu

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

adrian92

„Zbieram tez niewiele mniej PLUSOW, mimo ze jadę równo i po swoich.”
Gdzie, Janko kochana, gdzie?
Widzę tu Twoje wpisy od co najmniej od 14-15 miesięcy i na pierdyliard Twoich wpisów widziałem może z 10 takich na zasadzie „teraz to Lech ..ujowy, ale za to Legia…”, poza tym sporadycznie potrafisz napisać coś co brzmi z sensem. Naprawdę zaczynam podejrzewać, że jesteś dobrze wynagradzanym trollem Szanownej Weszlackiej Redakcji, który ma „nabić” ilość komentarzy pod artykułem.. Jeżeli w tym aspekcie się mylę, to tym gorzej dla Ciebie…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janek Buszewski
(L)ech Posnen

Buszewska stul ryj i szukaj dna! Ty chyba minusy mylisz z plusami jak ex-prezydent on też pieprzył o dodatnich minusach 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Belser

Wszystkie lata w których Legia zdobywała mistrzostwo i przewaga nad leszkiem:
1. 1955 – 9 pkt przewagi (system 2 pkt za zwycięstwo)
2. 1956 – 14 pkt przewagi (system 2 pkt za zwycięstwo)
3. 1969 – brak kuchenek w najwyższej klasie rozgrywkowej
4. 1970 – brak kuchenek w najwyższej klasie rozgrywkowej
5. 1993 – Nieudowodniona korupcja tak więc mistrzostwo dla nas z 3 pkt przewagi
6. 1994 – 13 pkt przewagi
7. 1995 – 17 pkt przewagi
8. 2002 – brak kuchenek w najwyższej klasie rozgrywkowej
9. 2006 – 24 pkt przewagi i ucieczka przed degradacją wykupując licencję od Amici Wronki
10. 2013 – 6 pkt przewagi (wygrany dwumecz w którym nie było kontrowersji)
11. 2014 – 10 pkt przewagi (byłoby więcej gdyby nie podział pkt) w tym remis w poznaniu, 2 mecze wygrane przez nas i wszystkie strzelone bramki bez kontrowersji (jeżeli zaczniesz płakać o faul Rado na Kamińskim to odejmij sobie 3 pkt, nic nie zmienia to w ogólnym rozrachunku)
12. 2016 – 17 pkt przewagi (byłoby więcej gdyby nie podział pkt) porażka i 2 wygrane. We wszystkich meczach obeszło się bez kontrowersji
13. 2017 – 2 pkt przewagi 3 mecze i 3 zwycięstwa. Przy jednym z meczów dajemy remis za spalonego Hamalainena. Jednak, że byłaby to pierwsza połówka sezonu zasadniczego to nie możesz jednoznacznie określić, że zaważyłoby to o braku mistrzostwa.

Jak widzisz tępaku w każdym z sezonów poza 2016/17 kiedy zdobywaliśmy mistrzostwo mieliśmy ogromną przewagę nad wami. Ty dalej siedź jak ta pizda i płacz co kolejkę na forum nieudaczniku życiowy xDDDD. Idź wyżyj swoją toksyczność amebo aspołeczna na siłowni, Crossficie, biegajać, uprawiaj sex… cokolwiek ale nie płacz ciągle na tym weszło i przestań zbierać minuski które jednoznacznie już dawno określiły jak bardzo wiarygodną i poczytalną umysłowo osobą jesteś.

O ten cały płacz nie tylko chodzi o fanów lecha ale także i górnika gdzie pieniążki z komunistycznych kopalń się skończyły i śląskie kluby od czasów socjalizmu nic nie osiągnęły na arenie krajowej xD. To samo fanboje jagielloni, wielkiego klubu z białorusi xDDD gdzie kibice dupami szczekają xDDDD.

Szacunek natomiast mam do Wisły. Oczywiście znajdą się czarne owce… lecz tam kibice jakoś nie wylewają co sezon żali i nie jęczą. To samo miało miejsce kiedy Wisła była nieosiągalna nawet dla Legii w XXI wieku. Zresztą lech zawsze był taką kobieta lekkich obyczajów która nieporadnie chciałaby wejść na imprezę gdzie bawiła się Wisła, Legia, a nikt lecha na poważnie nie brał. xDDDD

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Belser

Wymień te mecze. :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Belser

Btw 3 ostatnie mistrzostwa lecha….
93 – pod stolikiem
09/10 – w ostatnich meczach sezonu O DZIWO sędziowie notorycznie zaczęli mylić się na korzyść lecha i ledwo wyprzedziliście wisłe
14/15 – Podłożenie się górnika i słabość Legii

Dumny klub który dumnie zdobywa swoje trofea xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Belser

Ja nie rzuciłem teraz żadnego oskarżenia. Po prostu wyśmiałem Twój klub XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Belser

o Honorze pisze fan lecha którego klub wykupił licencję innego klubu na której gra do dziś XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Astana-Scherife

Debilu a was Korona W-wa w 1922 roku juz przejela,haha gracie w ich barwach,haha cmoku do nauki.

Lluc93

„Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki.”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

KacWawa

Koleś który podpisuje się jako kobieta , klubu który kupił awans i pochodzenie , z największą ilością minusów pierdoli że on ma kurwa racje – co za ciota :)

Belser

Oczywiście to spisek Warszawsko-Krakowski, że w XXI wieku lech zdobył tylko 2 mistrzostwa. Oczywiście to spisek Polski przeciwko całemu poznaniowi, że ludzie wspominają lata dominowania Legii, Wisły, Widzewa, Górnika, Ruchu a nie lecha. Oczywiście to przez spisek Polski że tylko lech na tle wyżej wymienionych klubów nic nie osiągnął w europie poza wygraną z słabym Man City. xD

dupersznyt

Lepiej miszczu puknąc SŁABY I CHOOJOWY Man.City niz miec zrobioną z doopy jesien średniowiecza w warszawski kurniku z helmutami,

Belser

To wy sobie poszczekajcie poznańskie psy a Pańcio idzie na imprezkę. Miłego wieczoru :*

dupersznyt

a

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janek Buszewski
(L)ech Posnen

Jak ujrzał Buszewską to dziwisz się jeszcze, iż nikt Lecha na poważnie nie brał… mnie to nie dziwi! Jej pewnie kulawy pies nogą by nie tknął 😀
Wszędzie węszy spisek żydo-komuny, a jak nie ma tego to twierdzi, iż sędzia został kupiony 😀

Astana-Scherife

haha,odezwal sie znawca.Jakim trzeba byc debile,nie znajacym faktow,historii aby napisac taki bezsensowny wywod.Lata 55 i 56 ub wieku.To zabranie najlepszych graczy z MP Poloni Bytom,zniszczenie Wawelu Krakow.Buszewska ma racje,moze byly kilka MP przez was zdobytych noermalnie,ale wiekszosc to przewalki.W 1993 sie nie udalo,ale rok pozniej przewal byl na calego.Slaskim klubom zarzucasz ze utrzymywala ich komuna,a wasz klubik byl ciagniety za uszy przez sowieckich towarzyszy.Jakos dziwnie sie sklada,ze to na was wolaja tirowka,dziwka itd,Byliscie,jestescie i bedziecie najbardziej skorumpowanym klubikiem w calej historii polskiej kopanej.Lepiej lecz swoje kompleksy w inny sposob nis zaklamujac historie.Co za debil.

Belser

Szczekaj biedny i sfrustrowany psie. Stać cie w życiu tylko na założenie troll konta xDDDDDD

dupersznyt

lepiej szczekac niż skomlec o tytuł .Pamietaj słoju

Belser

lepiej robić z siebie nieudacznika poszkodowanego i niedojdę życiową xD

Lluc93

Bjelica, zarząd Lecha, kibice to naprawdę są jebanymi hipokrytami. Płaczą cały czas, bo Marciniak podjął decyzję w 100 procentach zgodną z przepisami, ale jak tydzień wcześniej wygrali ze Śląskiem po bramce ze spalonego i to być może Bjelicy uratowało posadę to było wszystko ok.

Tak samo jak i wpisy o komisji Legii w sprawie Górnika. To, że na takim obrocie spraw najbardziej zyskał Lech pozostając na 3 miejscu w tabeli to jest nieważne. Decyzja pod Legię, którą chuj obchodzą wyniki Górnika i koniec.

Wy naprawdę macie jakiś urojony, swój świat.

kajko

przyganiał kocioł garnkowi – już kolejny raz prosze o odpowiedź kibiców Legii, dlaczego po wałku Stefańskiego w Płocku – nie odgwizdana ręka Brozia w polu karnym w 90 min,żaden z was nie rozpisywał się jak to wydymano Wisłę. Jakoś żaden słój nie ma ochoty przyznać się że Łegła wtedy ( i nie tylko wtedy) dostała od drukarza 2 pukkciki za damski uj.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kajko

No to żebyś nie musiał się męczyć załącze ci link do wideo.
http://ekstraklasa.tv/skroty/wisla-plock-legia-warszawa-skrot-meczu-i-bramki/2p2gh1 – oglądaj od 5 min
Broż stoi w obrębie pola bramkowego i wyciąga łapę jakby zatrzymywał samochody na stopa, Furman wybija rzut rożny, Broż zagrywa ręką – to jest strzał z bliska wyłącznie z perspektywy typowego słoja albo drukarza typu Stefański.
Chłopie wymyśl coś lepszego

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Zgadza się jebany hipokryto! „podjął decyzję w 100 procentach zgodną z przepisami,” Tak samo gdyby nie podarował polskiemu bajernowi karnego, wtedy równiez podjąłby decyzję w 100% słuszną. To taka sytuacja, że Pan Sławek wybroni arbitra nieważne co ten zrobi. Marciniak mógł pomóc Legii i mógł nie pomagać. Zrobił to co zawsze.
Podejrzewam, że w meczu Lech – Jaga sędziowie będą mylić się dla Lecha. Wiecie dlaczego! 😀

Lluc93

Bo jesteście w chuj słabi? A ty kajko lepiej mi powiedz jakim cudem w meczu z Cracovią nie było faulu i karnego na Vesovicu? O bardziej ewidentnego niż mocny kop od tyłu to ciężko. Czemu z Koroną uznali gola z pół metrowego spalonego pomimo VARu? Czemu w pierwszym meczu z Koroną nie dostaliśmy ewidentnego karnego? A jak widać rzekomy błąd dla Legii ciężko było bardzo ci znaleźć skoro wykopałeś taką sytuacje z początku sezonu.

kajko

klasyczna odpowiedź w stylu : „a u was biją murzynów”
ja nie bawię się w twojego kumpla z Dęblina który co tydzień publikuję swój skowyt pod hasłem jak to Legia jest dymana przez sędziów. Wskazuję konkretną sytuację i chcę żeby ktoś z kibiców Legi wyjaśnił merytorycznie czym rózniła się reka Brozia od ręki Kostewycza.
Narazie jeden tłumaczy mi że ręka była nastrzelona ( sic) a ty wyjeżdżasz z gorzkimi żalami jak was krzywdzą
Ale odpowiadając na twoje pytania – w czasie meczu z Cracovią i dość długo po nim nikt nie zgłaszał pretensji o karnego, jak Jozak zaczął jojczyć na ten temat, od razu wszyscy przejrzeli na oczy i robią aferę.Dlaczego nie wypowiadasz się na temat rzekomego faulu Piątka na Pazdanie – Frankowski uratował wam tym gwizdkiem dupę, dlaczego nic nie powiesz na temat padolino wodogłowca.Co do meczów z Koroną to na temat spalonego nie warto sie wypowiadać, bo wylano już tyle atramentu ze można by w nim utopić obie drużyny. Co do karnego o którym piszesz to podaj więcej szczegółów,bo nie kojarzę o której sytuacji mówisz.
Dodatkowo jak twiedzisz że sędziowie krzywdzą twoją ukochana drużynę to przypomnij sobie mecz w Lubinie, ale nie ten ostatni, tylko w ubiegłym sezonie : Pazdan za bandyckie skasowanie Czerwińskiego – żólta ( fakt że druga) a powinna być ewidentnie czerwona i zawieszenie na conajmniej trzy mecze. Wodogłowiec kopiący Guldana po jajach – brak gwizdka a nalężała się chyba czerwona, trzeci gol (Szymańskiego) ze spalonego – uznany.
W waszym meczu z Wisłą Wodogłowiec odpierdzielił padolino roku i wymusił kartkę za faul gdzie powtórki pokazały że nie było żadnego kontaktu , ale Radovic tak ma i należy to uszanować (sic)
Nie chce mi się więcej pisać bo i tak wiem że nikogo z was nie przekonam, więc szkoda klawiatury.

Janek Buszewski
(L)ech Posnen

Skoro szkoda ci klawiatury to spierdalaj z tego forum 😀

kajko

Można dyskutować z normalnymi ludzmi, ale szkoda zachodu na dyskusję z debilami z „priwislienskiej guberni” którzy nie potrafią użyć konkretnych argumentów, a jedyne na co stać takie pierwotniaki jak ty to rzucanie bluzgów.
Jak sobie takie forumkupisz to będziesz decydował kto może sie wypowiadać

Janek Buszewski
(L)ech Posnen

Wypierdalaj poznańska kurwo nikt ciebie nie zapraszał do dyskusji to z łaski swojej nie wpierdalaj się w rozmowę jak dorośli rozmawiają 😀 Przy okazji amebo umysłowa kup sobie lepiej słownik jak widać on jest tobie bardziej potrzebny niż mi forum więc spierdalaj stąd!!!

kajko

menelu spod Mławy albo innej Małkinii, jeżeli nie potrafisz nic innego jaki bluzgać i rzucać kurwami, to wejdź no portal Legioniści .com i tam razem z równymi sobie debilami przerzucajcie sie wyzwiskami. Do tego żebyś mógł uczestniczyć w rozmowie dorosłych to ci jeszcze wiele brakuje, podejrzewam,że przy twoim poziomie umysłowym, raczej nigdy tego nie doczekasz – kretynizm w wielu przypadkach jest nieuleczalny i choćbyś doczekał sędziwego wieku, zawsze będziesz traktowany przez normalnych ludzi jako gówniarz. Słowników mam wiele, jakbyś jakiś potrzebował to grzecznie poproś – zastanowię się i może ci pożyczę.

Janek Buszewski
(L)ech Posnen

Cioto stul ryj i na początek w tych sowich pedalskich słownikach poszukaj wyrażenia „forumkupisz” jakiego użyłeś – ja w przeciwieństwie do ciebie cwelu z Poznania nie potrzebuję słownika! A Weszlo.com służy dla wszystkich z wyjątkiem cweli z Poznania 😀

Wojtek Misztal

Dodajmy, że w rankingu (na miejscu 90) znalazł się inny ekstraklasowy klub – Korona Kielce

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kajko

Na tylu szczekających słoi nie ma żadnego który odpowiedziałby na moje wiele razy zadawane pytanie – czym różniła się ręka Kostewycza w ostatnim meczu od ręki Brozia w meczu w Płocku.
Punkciki z dupy podarowane przez nadwornego drukarza Stefańskiego łykacie jak pelikany bez żadnych zachamowań, punkciki od skompromitowanego Marciniakateż, ale to przecież dla Ległej, chlebek powszedni.
O ręce Pazdana w Lubinie moglibyście doktorat napisać, o Płocku morda w kubeł, no niestety kibole złodziejskiego klubiku tak mają.
A teraz czekam na odważnego który potrafi coś mądrego w tym temacie powiedzieć.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

kajko

No to żebyś nie musiał się męczyć załącze ci link do wideo.
http://ekstraklasa.tv/skroty/wisla-plock-legia-warszawa-skrot-meczu-i-bramki/2p2gh1 – oglądaj od 5 min
Broż stoi w obrębie pola bramkowego i wyciąga łapę jakby zatrzymywał samochody na stopa, Furman wybija rzut rożny, Broż zagrywa ręką – to jest strzał z bliska wyłącznie z perspektywy typowego słoja z Priwislienskoj guberni albo drukarza typu Stefański.
Chłopie wymyśl coś lepszego, bo te bluzgi to są bardzo słabe, akurat na poziomie VAR-siawki

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

I tak trzymać. Brak snajpera + drukarze z gwizdkiem = mało punktów. Oczywiście tez trochę pecha, ale z tak słabą i kiepsko zgraną Legią powinniśmy wygrać nawet bez 3 najlepszych piłkarzy: Jevticia, Makuszewskiego i Dilavera.

Sokrates

Tiaaa… gównoburza i cyt. ” zagranie piłki ręką przez Kostewycza”. Po jakim ziole widzicie „zagranie piłki ręką przez Kostewycza”, pozostanie pewnie waszą tajemnicą, ale apeluję – załóżcie oficjalnie legijne szaliki, przynajmniej ta żenada z udawaniem obiektywnych się skończy i wyjdzie na to, że jednak macie jaja…
Ale OK, zostawmy gównoburzę z powodu Kostewycza, bo burza jest tak naprawdę z powodów innych – permanentnego ciągania Legii za uszy przez różnych „marciniaków” w meczach gdzie legiunia jest beznadziejnie słaba. Legia de facto powinna być okolicach 5- 6 miejsca, a to, że liczy się wciąż w walce o mistrzostwo jest zwykłym przekrętem mafii sędziowskiej i medialnego pompowania balona.
Lecha natomiast z punktów się okrada – podobnie jak Jagę i Górnika, że o innych nie wspomnę. I to Lech, Jaga i Górnik prezentują się w tym sezonie o nieba lepiej niż warszawski skład emerytów i odpadów z „fachowcem” uj wie od czego – Romeo Jozakiem, tajemnicą dla nikogo nie jest, bo to widać, słychać i czuć.
Jozak wyleci z posady prędzej niż Bjelica- ciekawym, co wtedy napiszecie przez łzy. Ale to wasz problem – póki co albo załóżcie te szaliki, albo napiszcie coś obiektywnego.
Fałszywe i nie szczere peany na cześć Lecha nikomu nie są potrzebne.
Nara.

Kapi

Sorki, ale Lech gra parodie i to bardziej niż Legia. Do tej dwójki dołączył Górnik który gra obecnie tragicznie. Jaga gra jak na razie najlepsza piłkę w Polsce. A czepianie się sędziów to jakiś tam rodzaj hipokryzji, bo Lech ma-miał w uj i jeszcze trochę korzyści ze słabego sędziowania. Zeby długo nie szukać to bramka ze Śląskiem. Gdzie byleś człowieku jak sędzia kręcił zespół z Wrocławia? Krzyczałeś głośno tutaj na forum czy tylko trochę? Ten biedny Lech, strasznie ich wszyscy kręcą, nawet jak na korzyść to na niekorzyść. Ale jak to mówią, słabej baletnicy….

Sokrates

Nie przyjmuję argumentów typu ” bo u was też biją murzynów” – z tego powodu Twój komentarz jest bezprzedmiotowy …

Kapi

Moj komentarz jest w sam raz, odpowiadam na twoje zarzuty. Lech gra padlinę i Legia zresztą tez i to ze ty nie chcesz się z tym zgodzić niczego nie zmienia? Napisz mi tu jeszcze ze Kostewycz ręka nie zagrał, jak na każdym klipie widać dokładnie ze jednak w nią trafił. Dzis kibice Jagi maja problem z sędzią po meczu w Poznaniu, ale jakoś nie widzę żebyś jakoś strasznie krzyczał o sprawiedliwość. Ot taki mały paradoks. Napisz nam tu pare przedmiotowych komentarzy, bardzo prosimy.

Janek Buszewski
(L)ech Posnen

Niedługo 10 kwietnia więc Buszewska ujawni kulisy katastrofy poznańskiej czemu żarło, żarło i… zdechło 😀 Coś czuję, iż znów będzie o spisku żydo-komuny 😀

Mefju95

Terorie spiskowe odcinek 4219428
Jakby to powiedzieć… Są tak zwane „niewydrukowane tabele”, są pokazywane statystyki – różne błędy. A taki ułom jak Ty nadal będzie myśleć, że sędziowie pomagają Legii xD
Nieważne, że ręka Kostevycha według PRZEPISÓW jest 100% słuszna. Nie, dla Ciebie istnieje tylko jedna opinia. Masz po prostu kompleks, bo krytykujesz wszystko co związane z Legią.

Jozak ostatnio miał rację – zamiast patrzeć się na siebie to wszędzie szukacie winnych porażki. Gdy Legia przegra to jej kibice widzą problemy w piłkarzach, taktyce czy po prostu prezesie. Wy natomiast wszędzie widzicie Legię…
Legia wygrywa po 100% słusznym karnym? – „Kupuje sędziów! To skandal”
Lech wygrywa po spalonym(ze Śląskiem)? – „Ach, zdarzają się pomyłki”
Legia nie dostaje słusznego karnego(Vesović, Cracovia)? – Nikt o tym nie mówi, no bo to w drugą stronę w końcu jest.
Górnik dostaje walkowera, ale i ma odjęte 3 punkty(które ponoć na 90% mają zostać przywrócone)? – „Wina Legii!”
Zaraz się dowiemy, że w „tych minutach” to się nie gwiżdże wolnego tak blisko bramki, przez co Starzyński strzelił.
Żałosnym jest co wyprawiają ludzie jak Ty. Wieczna zawiść i szukanie winnych wszędzie, tylko nie u siebie.

W ogóle czytając te wypociny nie wiem czy czytam trolla czy „normalny” komentarz obłąkanego typa. Tak czy siak… Jednych i drugich nie lubię.

Mefju95

O kant dupy potłuc te statystyki.
Lech niby oddał więcej strzałów w Warszawie i sprawiał wrażenie drużyny, która kontroluje to spotkanie. Ale bardziej klarowne sytuacje miała Legia. Oglądam z ciekawości trochę spotkań Lecha i po prostu wygląda to tak, że jest dużo wrzutek, przebitek „na pałę” bo może coś wpadnie.
Trzeba by jeszcze sprawdzać SKĄD są te strzały i w jakich sytuacjach.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Sokrates

Poziom „luzactwa” Weszlo, to juz inna inszość – także w porównaniu ze „starym Weszło”, a może nawet przede wszystkim. Osobiście się dziwię, że portal nie ma w logo herbu i barw Legii…
Poł biedy, gdyby sobie ot tak tylki lizali, ale masz rację – „Problem sędziowania Marciniaka, totalnie różne potraktowanie podobnych sytuacji (przy czym, wszystko jest tu na korzyść sytuacji Lecha) NIE JEST GOWNOBURZĄ, a… fundamentalnym problemem” .
Pełna zgoda !

Janek Buszewski
(L)ech Posnen

Niedługo 10 kwietnia i czekam na raport komisji o sytuacji w Lechu czemu żarło, żarło i… zdechło 😀

wpDiscuz