post Avatar

Opublikowane 05.03.2018 21:09 przez

redakcja

Komisja Ligi kompromitowała się w swojej nadal dość krótkiej historii wielokrotnie, dotyczyło to zarówno kar dla poszczególnych piłkarzy czy klubów, jak i wymyślnych tortur stosowanych przez nich na kibicach. Tym razem jednak przekroczyła wszelkie granice, podejmując decyzję nie tylko idiotyczną, nie tylko niezgodną z każdym rozsądnym rozumieniem pojęcia dobierania winy i kary, ale i bardzo groźną. Na tyle groźną, że – jeśli KL będzie chciała zachować pozory powagi – może doprowadzić do totalnej dezorganizacji rozgrywek. 

Chodzi naturalnie o mecz Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze, przerwany po obaleniu płotu przez kibiców gospodarzy, których to z kolei „sprowokowało” spalenie ich flag w sektorze gości. Spotkanie przerwano w 80. minucie przy stanie 1:0 dla Piasta Gliwice.

Przy rozpatrywaniu tej sprawy w dyskusjach w środowisku pojawiały się różne głosy. Jedni sugerowali, że na pierwszym miejscu zawsze powinien być futbol – więc należy surowo ukarać kibiców obu klubów, ewentualnie także trzepnąć po kieszeni organizatora meczu, czyli klub z Gliwic, ale piłkarsko – dograć te 10 minut do końca. Drudzy wychodzili z założenia – zero tolerancji. Najbardziej idiotów, którzy doprowadzili do takiej sytuacji, zaboli nie zakaz wyjazdowy czy zamknięcie trybuny, ale zamienienie ich pewnego prowadzenia 1:0 na wynik 0:3. Gdzieś po środku byli kombinatorzy, którzy sugerowali – skoro tamci spalili flagę, to też im się należy kara! Przecież janusze chuligaństwa z Piasta nie wyłamaliby płotu, gdyby zabrzanie nie próbowali zrobić ogniska z ich barw.

Chyba nikt jednak się nie spodziewał takiego wykwitu głupoty, jaki zaoferowała wszystkim Komisja Ligi. Otóż myśliciele z dyscyplinarnych organów Ekstraklasy SA uznali, że istotnie, chuliganów Piasta trzeba ukarać, więc wynik meczu zweryfikowany jest jako walkower na korzyść Górnika. Ale i ci z Zabrza bez winy, więc… Górnikowi odjęto TRZY PUNKTY.

Nie punkt, tak jak klubom, które mają wielomiesięczne opóźnienia w wypłatach. Trzy punkty. Za spalenie flagi na sektorze gości.

Ta decyzja to otwarcie puszki Pandory i stworzenie takiej prawnej furtki, że przy gorętszych sezonach więcej do powiedzenia w kwestii kolejności drużyn w tabeli będzie miał Sebastian w kominiarce, niż Igor Angulo z Rafałem Kurzawą razem wzięci. W pewnym sensie rozumiemy, że filozofowie z KL szukali salomonowego rozwiązania, które będzie dostatecznie bolesne dla chuliganów z obu stron barykady. Sęk w tym, że flagi czy inne przedmioty płoną na sektorach średnio raz na miesiąc, a jeśli doliczymy race – raz na tydzień. Jak odczytywać, co jest prowokacją, a co nie? I przede wszystkim – co w przypadku, gdy prowokacja będzie nieudana?

Jeśli Legia spali flagę Jagiellonii i kibice z Białegostoku będą to grzecznie oglądać, to stołecznemu klubowi odejmie się trzy punkty czy nie? Jeśli Cracovia znów zaprezentuje oprawę nawiązującą do morderstw na ulicach Krakowa, to będzie to prowokowanie wiślaków, czy nie?

Orzeczona kara o docelowym odjęciu trzech punktów ma mieć skutek prewencyjny i ma to być wyraźny sygnał, że Komisja Ligi nie będzie tolerować prowokacyjnych, zachowań chuligańskich, ani takich, które miałyby na celu wypaczenie wyniku sportowego – tłumaczy w oficjalnym komunikacie Komisji Ligi jej przewodniczący, Zbigniew Mrowiec.

Kurwa, człowiek jest przewodniczącym organu, który powinien mieć obcykane pod kątem prawnym nawet przecinki w oświadczeniach, po czym z dumą oświadcza, że Komisja nie będzie tolerować „prowokacyjnych zachowań”. Czyli jakich? Przyśpiewka, że „wasze matki golą klatki” to już jest prowokacyjne zachowanie wyceniane na minus trzy punkty, czy jednak to puszczamy bez kary? A jak ktoś z gospodarzy jest bardzo związany ze swoją rodzicielką i sprowokowany tym poetyckim utworem wybiegnie na murawę, to wtedy puszczamy bez kary, czy nie? Jak się spali na sektorze gości szalik kibiców gospodarzy, to już minus trzy, czy jeszcze nie? A jak dwa szaliki? A pięć? A małą flagę? A jak zapalniczką podpali się naklejkę Borussii Dortmund?

W 3. kolejce Legia Warszawa spaliła flagę Sandecji Nowy Sącz. W końcówce ubiegłego sezonu Wisła Kraków spaliła flagi GKS-u Katowice. Pamiętacie ujemne punkty? My sobie nie przypominamy.

Ta decyzja musi mieć swoje konsekwencje. Albo Komisja Ligi będzie faktycznie twardo stać na straży czystości trybun i tępić prowokacyjne zachowania na każdym meczu – i wtedy co tydzień będzie odejmować trzy punkty kibicom, którzy nieładnie krzyczą o swoich rywalach; albo Komisja Ligi będzie musiała uznaniowo decydować, gdzie przebiega granica między prowokacją i nie-prowokacją. A w takim „porządku prawnym” mistrza równie dobrze mogą wyłonić pan Mrowiec i jego ziomale z Komisji Dziwnych Kroków.

Opublikowane 05.03.2018 21:09 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 194
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Niuniek111
Niuniek111

No jeszcze Jage pierdolną na -6 i Legusia Mistrzem

technojezus
technojezus

Gdyby kibice Górnika zachowywali się jak ludzie to by dostali +3pkt za walkower a tak w prezencie dostają jeszcze -3pkt.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Geralt
Geralt

To jest w ogóle skandaliczna decyzja Komisji. Powinno być:
Piast walkower, 0 pkt.
Górnik otrzymuje walkowerem 3, ale -3 za „prowokowanie”
Legia +6

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lluc93
Lluc93

A co na tej decyzji zyskuje Legia? Widziałeś jakiś mecz Górnika w tej rundzie? Na serio myślisz, że oni mają szanse powalczyć o mistrzostwo? Jak ktoś zyskuje to Lech, bo to te dwa zespoły będą walczyć o 3 miejsce. No, ale jak wszystko w tej lidze wina kurwa Legii, leczcie się ludzie, naprawdę.

mad22
mad22

Ja rozumiem że przeczytanie tak długiego artykułu dla niektórych stanowi problem. A czytanie już ze zrozumieniem to kompletnie inna bajka co nie Llluc93? Skrócę go specjalnie dla ciebie – Górnik dostał -3pkt za spalenie dwóch flag. Jak paliła Legia flagę Sandecji – było ok, jak paliła Wisła – Gieksy, było ok. Czego w artykule nie dodali – jak Legia przerywała dwukrotnie mecz z nami – było ok. Co ma z tym wspólnego Legia – no chociażby to że w dzisiejszej komisji legii (bo tak powinni się prawidłowo nazywać), na 4 osoby 3 chodzą na stadion Legii. Przytocz chociaż jeden przypadek gdy Legii zabrano punkty?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

mad22
mad22

Wynik meczu zweryfikowany na walkower, gospodarz nie zabezpieczył meczu – gdzie tutaj są zabrane punkty? Górnik nie był gospodarzem w tym meczu, a mimo to odjęto mu 3 pkt, czego tutaj nie rozumiesz? U was wszystkich z inteligencją na bakier? Nikt nie pisze o tym że Górnik był/jest w grze o mistrza, bo nie jest, z tą grą. Ale punkty zostały zabrane za spalenie flagi – czy Legii zabrano punkty za spalenie flagi Sandecji? Czy zabrano za przerywanie meczu z Górnikiem? A dlaczego każdy pisze o Legii – popatrz na wcześniejszy mój post. Do tego co by nie patrzeć to najbardziej z tej decyzji baranów cieszy się…Legia, więc sami się wywołujecie do tablicy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

mad22
mad22

Co do drugiej części postu, zgadzam się, większą korzyść mają miejsca 5-8 niż reszta, Co do pierwszej – czy sprowokowała – Sandecja też „trzęsła płotem” tylko na Legii wytrzymał. To może od następnej kolejki wprowadźmy jasne zasady:
– spalenie flagi ale nie sprowokowanie – -1pkt
– spalenie flagi ale sprowokowanie – -3pkt
– przerywanie meczu „racowiskiem” – -3pkt
– obrzucanie racami – -5pkt
– tylko zastanawiam się ile powinno być za „spuszczenie wp…lu” przyjezdnym – czy na pewno tylko walkower, czy może jakieś -15pkt?
Wtedy liga będzie na pewno ciekawsza i bardziej sprawiedliwa.

PiotrasL1960
PiotrasL1960

Mecz Legii przerwany ale dokończony , mecz Piasta przerwany i nie dokończony kumasz czy dalej swoje a moźe nie widzisz różnicy,

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

mad22
mad22

Wynik meczu zweryfikowany na walkower, gospodarz nie zabezpieczył meczu – gdzie tutaj są zabrane punkty? Górnik nie był gospodarzem w tym meczu, a mimo to odjęto mu 3 pkt, czego tutaj nie rozumiesz? U was wszystkich z inteligencją na bakier? Nikt nie pisze o tym że Górnik był/jest w grze o mistrza, bo nie jest, z tą grą. Ale punkty zostały zabrane za spalenie flagi – czy Legii zabrano punkty za spalenie flagi Sandecji? Czy zabrano za przerywanie meczu z Górnikiem? A dlaczego każdy pisze o Legii – popatrz na wcześniejszy mój post. Do tego co by nie patrzeć to najbardziej z tej decyzji baranów cieszy się…Legia, więc sami się wywołujecie do tablicy. Ale wiem, głupim nie przetłumaczysz.

Lluc93
Lluc93

Tak się składa, że ten Morawiec czy jak mu tam rozmawiał z magazynem ekstraklasy i mówił, że nie badali zachowania kibiców Górnika. A więc nie pierdol, a czemu im zabrali te 3 punkty to się jego zapytaj. I nadal nie rozumiem co to kurwa daje Legii?

PiotrasL1960
PiotrasL1960

A za co mieliby Legii zabrać pkt. czy jakiś debil zwany kibolem Legii ganiał się po murawie z policją , chłopie ogarnij się. Wisi mi Górnik, wisi mi Piast. Piast wygrał na boisku ale durni kibole rozwalili ogrodzenie, kara słuszna walkower i 0 pkt. Górnik przegrał na boisku 0 pkt.ale zdobył 3 pkt. za walkower i co gówno bo komisja znalazła Salomonowe wyjście SŁUSZNIE zabrała im te przyznane pkt. za walkower.
Kto zyskał ci co bronią się przed spadkiem. Ciekawi mnie teraz tylko jedno czy bramki 3-0 za walkower zabiorą Górnikowi czy tylko pkt. bo jakoś nie doczytałem tego w komunikacie komisji a najdziwniejsze jest to „Dodatkowo na Piast Gliwice nałożono karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców na sześć kolejnych meczy”
czyli będą mogli być u siebie, trybuna ultrasów też ok. To jest bardzo głupie ale jest jeszcze wojewoda i on pewnie dołoży swoje .

wawel1
wawel1

Piotras a mówi ci cos data 14.09.2016 ? Wiec po prostu sie chłopie nie wypowiadaj ( z całym szacunkiem..)

PiotrasL1960
PiotrasL1960

za nim dam ci minusa z całym szacunkiem to co ma wspólnego mecz w LM z moją wypowiedzią

OLO
OLO

Z jagiellonią 2 lata temu, w 94 roku po starcie sezonu kiedy PZPN tytuł Mistrza Polski przyznał lechowi.

OLO
OLO

Z jagiellonią 3 lata temu, w 94 roku po starcie sezonu kiedy PZPN tytuł Mistrza Polski przyznał lechowi.

czeczyn
czeczyn

To jest wina legii!!!!

fr33
fr33

Niby dlaczego te dwie drużyny mają grać o 3 miejsce? Widziałeś chociażby wszystkie mecze Górnika i Legii w ostatnich trzech kolejkach? Górnik zagrał kapitalny mecz ze Śląskiem ale zdobył tylko punkt, tragedię z Pogonią gdzie zdobył aż jednak punkt i kopaninę z Piastem, Legia w tych trzech kolejkach zagrała we wszystkich meczach tragedię. Przecież z Cracovią też powinien być wpierdol, no ale przy wychodzącym sam na sam Piątku, sędzia odgwizdał jego faul na przewracającym się z bezradności Pazdanie…

madoo
madoo

A Ty oglądałeś jakiś mecz Legii w tej rundzie? Na serio myślisz, że oni mają szanse powalczyć o mistrzostwo?

Dack Janiels
Dack Janiels

Buahahah Górnik już jakiś czas temu odpadł z gry o mistrza więc nie wiem co to Legii daje

technojezus
technojezus

Głupim nie przetłumaczysz….

whooyemooye
whooyemooye

Gdyby nie było Legii, trzeba by ją wymyślić. 🙂

Balthus
Balthus

Bo legia zawsze jest cacy lechia termalica cracovia wisla wszyscy be graja zagraniczniakami legia gra zagraniczniakami nie ma problemu i tak ze wszystkim wogole powinno byc tak jak chce mioduski po sezonie najlepszy pilokarz z kazdego klubu powinien byc oddawany legii ku jej chwale i calej ekstraklapy

Aerth
Aerth

Odbijając piłeczkę – już nie raz widziałem teksty „Legia to nie jest polski klub”, ale w takim razie co powiedzieć o Lechu i Wiśle Kraków, gdzie obcokrajowców jeszcze więcej (o Termalice obecnie czy Piaście z sezonu 15/16 nie wspominając)?

Dr Common-Sense
Dr Common-Sense

Tylko dlaczego to niby Legia ma tu na czymś korzystać, a nie np Jaga, która jest liderem, albo Lech, który bezpośrednio z Górnikiem walczy o puchary?

seal
seal

Czy jakby jeden pajac nie wbiegł na boisko to z powodu rozwalonego płotu przerwano by mecz? Jak będę gościem na stadionie i moja drużyna bedzie przegrywać to rozwale płot i moj zespol dostanie trzy pkt:)

Geralt
Geralt

Śmiech na sali. Jak zawsze w tej śmiesznej lidze równi i równiejsi. Kompromitacja leśnych dziadów. Górnik odwoła się najdalej do Trybunału przy PKOL i punkty odzyska.

Kierowniku
Kierowniku

Mam nadzieję, ze odzyska. Dla zasady, ze nie mozna wymyślać zasad… z du.py

gnom
gnom

Nawet jeśli odzyska to pewnie najwcześniej za rok 🙂

PiotrasL1960
PiotrasL1960

jakie

Marcinecckie
Marcinecckie

Skandaloza i circus w jednym. Nigdy nie będziemy poważną ligą, oprócz słabych piłkarzy mamy jeszcze prawników – nieudaczników, którzy pracują w Komisji Ligi.

grnawuiopn
grnawuiopn

Zwróćcie uwagę na to, że kibole górnika też intensywnie trzęśli płotem i pewnie dużo nie brakowało by go obalili. To zapewne też brano pod uwagę, a nie tylko samo palenie flag.

Geralt
Geralt

Padłem. 😀 A dop tego byli na czarno!! Kto wie co szykowali. Znaczy komisja wie, fachowcy.

EjNoxD
EjNoxD

przecież widać w 3:30 że rozwalają płot i gdyby nie gaz to nie wiadomo co by się działo dalej. Więc kara nie jest tylko za palenie flag.

grnawuiopn
grnawuiopn

Gdyby nie gaz to tego płota by nie było, bo już ledwo co się trzymał i kto wie co dalej by się działo, ale co tam ludzie widzieli tylko akcje po drugiej stronie i pieprzą że Górnik niewinny. Dobra decyzja komisji.

Geralt
Geralt

Ale nie padł, rozumiesz? I ty też nie wiesz „co by zrobili” bo nie zrobili. Kropka. Płot rozjebali kibice Piasta. Na meczu organizowanym przez Piasta. I karanie drugiego klubu ujemnymi punktami za to, że ktoś spalił szmatę i szarpał płot jest zabawne bo ni chuja nie przyczyniło się do przerwania meczu. A za to Piast dostał walkower. Czekamy teraz na konsekwentne działania tych warszawskich krawaciarzy w stosunku do reszty ligi.

EjNoxD
EjNoxD

A teraz pomyśl o tym że jest ostatnia kolejka, Legia przegrywa z Piastem w 80 minucie i nie zdobywa przez to mistrzostwa, Legioniści palą flagi, zaczyna się awantura i Legia ma dostać 3 pkt i zdobyć dzięki temu mistrzostwo.
Nagle dla wszystkich taka kara jak dla Górnika będzie sprawiedliwa?

DrMabuse
DrMabuse

Jesli kibice Piasta beda mądrzy, to poczekają z awanturą do zakonczenia meczu. Tak, by go dograc i nie przerwać. I wtedy dodatkowo beda się mogli posmiac z Legii – niemistrza 🙂

PiotrasL1960
PiotrasL1960

Właśnie pokazali swoją mądrość , puściłeś wodze fantazji

Marcinecckie
Marcinecckie

A teraz pomyśl o tym, że jest ostatnia kolejka, Legia wygrywa z Jagą w 80 minucie i Jaga nie zdobywa przez to mistrzostwa, kibice Jagi zaczynają awanturę, ale po przerwanym meczu bronią się, że to Legia zaczęła, bo prowokowała ich śpiewając ,,wasze matki…”. No to jest właśnie ten poziom abstrakcji. Ja rozumiem, gdyby kibice Górnika rzucali racami w sektory rodzinne i kibicom Piasta włączyłby się tryb ,,broń słabszych”, ale nie, oni rzucili się na płot, bo zabrzanie spalili kawałek szmaty. To dzieje się na wielu stadionach, ale w większości kibice odpuszczają jakieś walki z ogrodzeniem, bo wiedzą, że kamer jest w cholerę, a poza tym nie ma szans przebiec przez całe boisko, a potem dostać się do młyna gospodarzy.

Egon Olsen
Egon Olsen

Polecam koledze pewna scene z filmu Krzyzacy gdy krzyzacka konnica przejmuje czerwony sztandar z bialym orlem i jaka jest reakcja polskiego obozu. To cale pierdolenie zabrzanskiego obozu mnie rozwala. 100% kibicow z polskich klubow zareagowalo by tak samo jak kibice Piasta na palenie swoich barw di tego na wlasnym stadionie. Czy tu jeszcze pisza jacys kibice czy tylko gimbaza z krokiem w kolanach?

Marcinecckie
Marcinecckie

No ale jak już chcesz się pobawić w taką sztywniutką rozmowę, no to kibole Piasta zaliczyli kompromitację, bo jak już powiedzieli A, czyli rozwalili płot, to było trzeba powiedzieć B i lecieć na Torcidę, która przecież przyjechała w stosunkowo małej liczbie (dostali od Piasta tylko 496 wejściówek). A oni wybrali napinkę i szarpanie bramy, podczas gdy jedna już leżała na ziemi. Zresztą Torcida zaraz po zdobyciu flag proponowała Piastowi walkę o nie, ale Piast na to nie przystał. Wiadomo, łatwiej ponapinać się zza płota. BTW – porównywanie sebixów do rycerzy to już jest wyższy poziom abstrakcji, no ale przynajmniej mnie na dobranoc rozbawiłeś.

Janusz W.
Janusz W.

Dokładnie, wiadomo że w środowisku kibicowskim w takich sytuacjach trzeba „coś zrobić”, szarpią płot jak małpy w klatkach, ale tak żeby go nie uszkodzić, wygląda to żenująco. Piast grał u siebie, to i płot słabszy był niż „w klatce”.

Egon Olsen
Egon Olsen

Polecam koledze pewna scene z filmu Krzyzacy gdy krzyzacka konnica przejmuje czerwony sztandar z bialym orlem i jaka jest reakcja polskiego obozu. To cale pierd..nie zabrzanskiego obozu mnie rozwala. 100% kibicow z polskich klubow zareagowalo by tak samo jak kibice Piasta na palenie swoich barw di tego na wlasnym stadionie. Czy tu jeszcze pisza jacys kibice czy tylko gimbaza z krokiem w kolanach?

Egon Olsen
Egon Olsen

Polecam koledze pewna scene z filmu Krzyzacy gdy krzyzacka konnica przejmuje czerwony sztandar z bialym orlem i jaka jest reakcja polskiego obozu. To cale pier….nie zabrzanskiego obozu mnie rozwala. 100% kibicow z polskich klubow zareagowalo by tak samo jak kibice Piasta na palenie swoich barw di tego na wlasnym stadionie. Czy tu jeszcze pisza jacys kibice czy tylko gimbaza z krokiem w kolanach?

Egon Olsen
Egon Olsen

Polecam koledze pewna scene z filmu Krzyzacy gdy krzyzacka konnica przejmuje czerwony sztandar z bialym orlem i jaka jest reakcja polskiego obozu. To cale pierniczenie zabrzanskiego obozu mnie rozwala. 100% kibicow z polskich klubow zareagowalo by tak samo jak kibice Piasta na palenie swoich barw di tego na wlasnym stadionie. Czy tu jeszcze pisza jacys kibice czy tylko gimbaza z krokiem w kolanach?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gerwazzy
Gerwazzy

Czy Ty sugerujesz, że kara jest za SZARPANIE płotu? xD Nie rozwalili go więc nie ma tematu, chcącemu nie dzieje się krzywda.

Murphy
Murphy

W tym kontekście decyzja KL nie wygląda wcale głupio.
Wygląda wręcz całkiem rozsądnie. Pytanie tylko czy KL zapoznawała się z większa ilością zapisów AV czy pracowała jedynie na raporcie delegata/sędziego.

Marcinecckie
Marcinecckie

Skandaloza i circus w jednym. Nigdy nie będziemy poważną ligą. Oprócz słabych piłkarzy mamy jeszcze prawników – nieudaczników, którzy pracują w Komisji Ligi.

irman
irman

A i bardzo dobrze. Co to kuźwa za sprawiedliwość żeby przez kilku jełopów, którzy postanowili sprawdzić mocowanie bramy, drużyna przegrywająca mecz i grająca totalną padlinę dostawała za friko kompletnie niezasłużone trzy punkty. Piasta ukarano, bo nie zgarnął tak bardzo potrzebnych punktów, które były na wyciągnięcie ręki. Górnika ukarano za chujową grę i kibolskie prowokacje. Brawo.

Geralt
Geralt

Tak mógłbyś powiedzieć jakby ten mecz dograno do końca. A tam było 10 minut. I nie wiesz jak by się skończyło. Zwłaszcza, że obie grały padakę.

Marcinecckie
Marcinecckie

A może Górnik strzeliłby 2 bramki totalnie z dupy? Nie takie rzeczy się zdarzały w naszej lidze. Poza tym sorry, ale w przepisach nie ma nic o tym, że jak drużyna gra padlinę, to odejmuje się jej punkty. Albo chcemy być poważni i karać w granicach prawa, albo Komisja może tworzyć kary bez jakichkolwiek podstaw. Teraz pan Mrowiec będzie sam sobie ustalał, czy za ,,jazda z kurwami” to już prowokacja, czy może nie. Jeśli kibice gości pokazują ,,faki”, to już prowokują gospodarz, czy jeszcze nie? To wbrew pozorom ważne, bo np. przy niekorzystnym wyniku kibice przegrywającej drużyny mogą zrobić burdę, ale potem powiedzą, że ,,przecież tamci nas prowokowali, bo wywiesili flagę zespołu, z którym mamy kosę, więc oni też powinni dostać po punktach”

Janusz W.
Janusz W.

Walkower był z przyczyn technicznych, uszkodzony płot – policja nie zgodziła się na dogranie meczu. Decyzja słuszna i jedyna możliwa. Natomiast kara „dodatkowa” jest kontrowersyjna. Ręczne sterowanie tabelą, bo to nieuczciwe wobec Lecha, żeby Górnik dostał punkty, a przegrywał do 80 minuty. Ciekaw co by się stało, gdyby to kibice Górnika rozwalili płot? Obustronny walkower i trzeba jakieś kary wymyślić dla Sandecji i Termaliki, żeby piast nie był pokrzywdzony. Nie wierzę, że teraz za każde „prowokacyjne” zachowanie będzie teraz karane, a powinno to być transparentne.

Kierowniku
Kierowniku

Wszyscy najważniejsi. Kibice krzyczą kluby to my! Ekstraklasa robi reforme bez reformy. Sędziowie jak celebryci udzielają wywiadów. Wklady do koszulek, żądają bajunskich sum za dwa proste kopniecia w rundzie. Do tego przyłącza się KL – będzie wprowadzac teatr na trybunach. Weź to człowieku ogarnij.

DrMabuse
DrMabuse

Autor odpowiedział na pytanie w tekscie. Tak, jesli prowokacja bedzie nieskuteczna i nie doprowadzi do przerywania lub niedokończenia meczu – nie bedzie karana ujemnymi punktami, tylko np karami finansowymi.
Nie widzę w tym nic nienormalnego.

Kierowniku
Kierowniku

Racja. Kibice Lecha nastepnym razem jak bedzie im się wydawać, ze są przekręcami, to przerwą mecz, np po jakimś karnym i będą sie tłumaczyć, ze poczuli sprowokowani okrzykami – strzelcie kur.wom gola.

DrMabuse
DrMabuse

Nie wchodz w ten absurdalizujący styl Weszlo. Dobrze wiesz, ze za wulgaryzmy dzis nikogo nikt nie karze i nie są traktowane jako powazne wykroczenie, uwazane za zachowanie prowokacyjne. Palenie flag to trochę co innego, poza tym jest łatwe do udokumentowania.

Kierowniku
Kierowniku

Wiem, ze poziom absurdu jest gigantyczny, zupełnie jak wyrok KL. Ale za wulgaryzmy NA RAZIE sie nikogo nie karze, co najmniej do kolejnego posiedzenia KL. A okrzyki – strzelcie kur.wom gola – było doskonale słychać na relacji telewizyjnej, slaby dowód? Kibice Lecha wbiegaja na boisko, Legia dostaje walkowera, bo jest organizatorem i jeszcze -3 za prowokacje. Palce lizać.

DrMabuse
DrMabuse

No i ok. Niech skorzysta ten, kto ma najmądrzejszych kibicow a nie bandę debili.

Kierowniku
Kierowniku

Z tym trudno się nie zgodzić.
Wracając do KL, wymyślanie kar ad hoc, w imię cudacznie pojmowanej sprawiedliwości, bedzie prowadzilo do dalszej eskalacji wydarzen na trybunach. Komisja utworzyła niebezpieczny precedens, ukarała klub odjeciem punktów za wybryki kibiców, bez wprowadzenia sankcji do regulaminu rozgrywek. Zobaczysz, ze beka dopiero się zacznie

DrMabuse
DrMabuse

Kara odjecia punktow nie jest karą zasadniczą w regulaminie dyscyplinarnym rozgrywek, tylko karą dodatkową.

Kierowniku
Kierowniku

Wiesz co? Nie wiem po cholerę sie wyklucam. Uważam, ze odejmowanie punktów za wybryki na trybunach to bardzo dobry pomysł. Nie podoba mi sie tryb, miejsce i czas w jaki to zrobiono. Nie powiesz mi, ze spalenie dwoch flag jest wiekszym wykroczeniem, niz ostrzelanie sektora gosci z rakietnic. Z drugiej strony ktoś musiał być pierwszy, trafiło na Gornika.

DrMabuse
DrMabuse

Najwazniejsze jest w tym niedokonczenie meczu. To jest powód a nie co innego. Dlatego tak bawi mnie to pieprzenie autora artykulu o rozmiarach prowokacji, bo przeciez sprawa jest jasna.

B123
B123

A może tak walkower dla górnika bo mecz przerwany i dalej -3pk dla Piasta wiadomo i -3pk dla Górnika na filmikach zamieszczonych pod artykułem jasno widać że się należało.

sztrasburger
sztrasburger

Brzmi to głupio, ale jak przypomniec sobie Legia-Jagiellonia, w którym bialostoczanie dokonali ostrzalu sektora rodzinnego Legii, a Legia dostala walkower za to że jej kibice zwyczajnie sie wkurwili i poszli bronić swoich to faktycznie takie prowokacje trzeba tępić.

Kierowniku
Kierowniku

A kogo ostrzelali w Gliwicach kibice Górnika?

Gerwazzy
Gerwazzy

W Zabrzu kibice piasta też ostrzelali sektor rodzinny Górnika, ale nikt nie był taki głupi żeby rozwalać stadion. Prowokacje trzeba tępić ale podstawie przepisów a nie swojego widzimisię

Kierowniku
Kierowniku

Tu nie chodzi o głupotę ale o frekwencję. W Zabrzu są kibice i dbają o stadion, bo dlugo na niego czekali. W Gliwicach na trybuny niechcianego blaszaka, przychodzi garstka kiboli. Przecież gdyby TescoArena zniknela dzisiaj w nocy, to nawet nikt by tego nie zauważył.

Dack Janiels
Dack Janiels

Już widziałem na FB burzę że komisja ukarała Górnika ujemnymi punktami żeby Legii było łatwiej… Już naprawdę te teorie spiskowe sięgają jakiegoś innego wymiaru i niedługo w rządzie powstanie komisja śledcza, Nie w sumie nie powstanie bo mogła by zaszkodzić Legii.
Czy Wy naprawdę myślicie w kogoś z kibiców Legii interesuje zdanie hanysa siedzącego w rozpadającym się familioku i piszącego „jak to warszowioki oszukują ich wielki (30 lat temu) Górnik”?

WF
WF

Takich jak ty na Śasku porównuje się do królików. Siedzisz w tej swojej klatce, pewnie jakieś M3 w dzielnicy z której przed wojną do Warszawy jechało się furmanką dwa dni. I myślisz że Pana Boga za nogi złapałeś. I wyzywasz tych którzy na wsi mają domy, firmy, samochody. Dorośnij.

Dack Janiels
Dack Janiels

Zaskakująco dużo o mnie wiesz, tak mój dziadek był furmanem z Pragi, nie mieszkam w warszawie bo się z niej wyniosłem kilka lat temu a M3 to małżonka jeździ. Wiesz doskonale że nie chodzi mi o materializm tylko że smutny człowiek siedzi w swojej norce i snuje teorie spiskowe

Lluc93
Lluc93

A najwięcej o tym krzyczą kibice Lecha, którzy dzięki temu pozostali na 3 miejscu w tabeli. To jest kurwa dopiero jakaś wyższa abstrakcja jak ci ludzie są pojebani hahaha

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów

no tak, bo przeciez powinno sie wspierac jawny brak sprawiedliwosci, jesli daje korzysc naszej druzynie. Pojebani jacys ci kibice Lecha, powinni brać kradzione bez szemrania, jak legia. widac mentalnosc typowego legionisty, nie tylko mu nie przeszkadza jak inny klub jest jawnie jebany, ale wręcz dziwi sie, ze ktos moze miec z tym problem. Normalnych ludzi przydzą wygrane po przekrętach, ale legia przyzwyczajona.

Dack Janiels
Dack Janiels

Po pierwsze jeśli chodzi o kradzieże to Lecha nikt raczej nie przebije.
Po drugie z jednej strony szkoda mi Górnika ale z drugiej czy jak by ten mecz się skończył to wynik był by inny? prawdopodobnie i tak w plecy i tak w plecy.
I po trzecie po jaką cholerę mieszać w to Legię?

Aerth
Aerth

„I po trzecie po jaką cholerę mieszać w to Legię?”

Przypomnij sobie 2 sezony temu gównoburzę po czerwonej dla Vacka w meczu Lech – Piast. Bezpośrednio skorzystał Lech, ale po meczu i tak był chór płaczek, ze to sedziowanie pod Legię, do którego zresztą kibice Lecha z radością dołączyli,

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów

co ty pieprzysz czlowieku? jacy „wy”? jakie „pyry”? co to [email protected]#$% są POSZEWKI pod krawczyka? to chyba jakas mania…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów

mam tylko jedno konto, Krawczyk3 (od nazwiska).
Ty za to, z tego co widzę, szalejesz na kontach PK, PogromcaMitów, Piotr jakiśtam, MarioGol, 123, 13mistrz13, SportowyManiak i diabeł wie ile jeszcze.

Miszcz Joda
Miszcz Joda

Szkoda, ze nie byliscie tak odwazni przy komedii z Cierzniakiem, gdzie powinno byc zwolnienie Cierzniaka z kontraktu w Wisle, zakaz gry dla Cierzniaka na pol roku i zakaz kontraktowania pilkarzy przez Legie na pol roku. Byloby wowczas sprawiedliwie.
I kazdy klub oraz zawodnik za takie podchody i cyrki powinien rowno po jajach obrywac.

Co do kary dla klubow. Obie zasluzone. Ciekaw jestem czy beda riwni i rowniejsi czy przyp…a tez innym klubom za kiboli.

Aerth
Aerth

Sprawą Cierzniaka zajmował się zupełnie inny organ.

Ale jak już wracasz do tej sprawy to czy Wisła w końcu przedstawiła te twarde dowody, którymi się odgrażali? I w ogóle czy wreszcie wyjaśnili czemu nie dali swoim prawnikom tych „twardych dowodów” do ręki zamiast się bawić w pisane na kolanie L4 dla Pawłowskiego?

The_Ripper
The_Ripper

Jeżeli Pan Boniek osobiście nie zainterweniuje to stracę do niego szacunek. A dażę go wielkim.
To najbardziej kabaretowa decyzja polskiej piłki. Górnik dostał największą karę za zachowanie kibiców w historii ligi. Dosłownie za spalenie dwóch flag. Praktyka stosowana na każdym stadionie – w tym już kilkukrotnie. Dosłownie 3 miesiące temu kibice Cracovii zbombardowali(nie jest to przesada) sektor gości racami. Obyło się bez większych kar. Kibice Piasta na meczu w Zabrzu obrzucali sektor rodzinny racami = brak większych kar.
NIE MA ŻADNYCH PODSTAW PRAWNYCH DO PODJĘCIA TAKIEJ DECYZJI. TWORZY SIĘ PRECEDENS, DZIĘKI KTÓRYM KOMISJA LIGI MOŻE UCZYNIĆ KAŻDY KLUB MISTRZEM PODCZAS JEDNEGO POSIEDZENIA.

Panie Bońku, niech Pan rozgoni to patologiczne towarzystwo!!!

DrMabuse
DrMabuse

Na jakiej podstawie uwazasz, ze nie ma podstaw prawnych? Kara odjecia punktow zalicza sie do katqlogu kar dodatkowych, ktore zawsze mozna dolozyc do kary zasadniczej. Kara zasadnicza dla Gornika to kara finansowa i zakaz wyjazdowy. Przepisy o karze odjecia punktow przewiduja zakres odjecia od 1 do 30 pkt.

zalgon
zalgon

i bardzo dobrze, mam nadzieje ze doczekam czasow gdy nie bedzie slunskich aka niemieckich klubow w ekstraklasie

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów

jest ruska legła, to niech bedzie jakis niemiecki dla rownowagi

gnom
gnom

Jeszcze gorzej byłoby, gdyby po walkowerze dla Piasta (obligatoryjnym wg przepisów) nie dać kary punktowej Górnikowi. Wtedy idioci w szalikach urządzaliby bezkarne paleniska na każdym meczu, w nadziei, że idioci po stronie przeciwnej rozwalą jakiś płot albo zrobią coś równie głupiego i w ten sposób klub idiotów od paleniska zyska za darmo jakieś punkty. W tej sytuacji tylko obustronne odjęcie punktów miało sens.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

vreels
vreels

a nie przewidziałeś że po jednej takiej akcji jak teraz, może by im coś w główce zaświtało żeby posadzić dupy na miejscu bo będzie walkower i oddamy rywalowi 3 pkt?

Kolo
Kolo

ale kara ma być dla Górnika, zakaz wyjazdowy czy kary finansowe jak zawsze. A nie wymyślają sobie że za spalenie 2 flag tym razem -3 punkty. Jakiś absurd

DrMabuse
DrMabuse

Przecież Górnik Zabrze został ukarany zakazem organizacji wyjazdu grupy kibiców gości na sześć kolejnych meczów i na dwa kolejne z Piastem w Gliwicach oraz karą finansową w wysokości 40 tys. zł. Kara odjecia pkt to kara dodatkowa.

Sportowy Maniak
Sportowy Maniak

Już rozumiem dlaczego nasza liga jest taka beznadziejna. Skoro nawet ci z góry są idiotami, to nic dziwnego, że cała Ekstraklasa to dno

AndrzejeK
AndrzejeK

Jaka liga, taka komisja, tyle

WF
WF

Najpierw dajemy karę a potem dorabiamy paragraf. Już raz to zrobili i spadło Podbeskidzie. Nie ukrócono tego wtedy, poszli dalej. Tylko że teraz już się z tego szanowna KL nie wyplącze. Hipotetycznie. Ostatnia kolejka. Górnik gra z Legią. Gra o nic, Legia o mistrza. Trochę się będą przekrzykiwać ,ktoś kogoś sprowokuje. Jestem pewien że znajdzie się paru chętnych na przerwanie meczu. Nie tylko w Zabrzu. Panowie daliście jasny przekaz jak rozpierd_lić tę buraczaną ligę. Może to i dobrze. Pora wszystkim normalnym kończyć z tym syfem.
Wtedy wszyscy ci ważni z KL czy innego PZPN w końcu staną się niepotrzebni.
Śmieszne prawo, śmieszna egzekucja. Śmieszni kibole Piasta. Piast za karę dostał 80 tys gdy Legia za racowisko 70. Ci imbecyle z KL nawet nie potrafią liczyć. Nie wiedzą co większe 7 czy 8.

DrMabuse
DrMabuse

Ale to oni beda rozpieprzac ligę czy ci najbardziej wrazliwi na swiecie debile?

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Podbeskidzie spadło bo miało mało punktoe

WF
WF

Podbeskidzie miało akurat tyle punktów żeby grać o mistrzostwo. Wyroki wtedy były ferowane po fakcie. Teraz też oddadzą punkty Górnikowi gdy będzie wiadomo, że mu to kompletnie nic nie da. Możemy się założyć. Najlepsze są kary finansowe. Jest w ich wysokości jakakolwiek logika. Taryfikator?

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Podbeskidzie miało mniej o 1p ale Ruch i Lechia dostały – 1 i z tego powodu mogli zrownac się punktami. W takiej sytuacji anulowanie jednym a innym nie ujemnych to jest skandal. Dla mnie było uczciwie na boisku a tu Podbrskidziu brakło 1p

JOzKSG
JOzKSG

Dostaliśmy minus trzy punkty za to że to Piast nie potrafił zabezpieczyć bezpieczeństwa na swoim stadionie. To kibice gorszej strony miasta przerwali mecz a nie my. Czułem że komisja coś wykombinuje i się nie pomyliłem. Odebrano nam szanse walki o punkty przez sedesowych huliganów. Mecz nie został dokończony i prawnie dostaliśmy za to walkower 3:0 po czym nam odbierają punkty za spalone flagi. Jak tak się bawimy to czekamy na ujemne punkty Dla Legii i Ruchu za to samo.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

A jak można zabezpieczyć przed podpalaniem?

Marcin Sz
Marcin Sz

jak Ruch zacznie co derby palić flagi gieksy (zostało pewnie jakieś 35 z 44) to nie dość, że za długi punkty zabrane to i za mecz odjęte. dodatkowo kibiców przyjezdnych na Cichej zobaczymy najwcześniej w XXII wieku. Wówczas wybudowany w latach 20-ych XXI wieku będzie znów skansenem.

fr33
fr33

Wczoraj Marciniak skasował Lecha, dzisiaj komisja Górnika, Projekty #MocnoLegia #mistrzpolski2018 zaczynają wchodzić w decydującą fazę. Apogoeum nastąpi w momencie skręcenia Jagi. Za dużo kasy zostało wpompowane żeby mogło się nie udać. Wstyd być mistrzem czegoś takiego, w taki sposób, wstyd i obraza dla rozumu czymś takim się w ogóle interesować.

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów

najlepsi sa kibice legii, ktorzy sie dziwią i smieja z oburzenia kibicow lecha na decyzje komisji ligi „bo przeciez lech na tym najbardziej skorzystal” (jak np. niejaki lluc93). Naprawdę nie rozumiem, jakim śmieciem trzeba być, jak mieć wypaczony sposób myślenia i zepsuty kręgosłup moralny, zeby prezentowac takie stanowisko.

Aerth
Aerth

Naprawdę nie rozumiem jakim śmieciem trzeba być, jak mieć wypaczony sposób myślenia i zepsuty kręgosłup moralany, zeby w ogóle wpierdalać Legię w cała tę aferę.

Dokładnie ten sam poziom absurdu co dwa sezony temu po meczu Lecha z Piastem i rzekomej wydrukowanej czerwonej dla Vacka: bezpośrednio skorzystał Lech, ale pierdolenie i tak było wyłącznie o pomaganiu Legii.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów

nie mam pojęcia kim jestes, ale na wszelki wypadek zrobię sobie screenshota tego posta – nigdy nie wiadomo, co człowieka może spotkać a renta/odszkodowanie zawsze się może przydać…

WF
WF

Jak będzie takie podejście to trzeba będzie wygrać z Legią a potem na Jagę wystawić juniorów. Ciekawe jaki wtedy paragraf wymyśli komisja Legii.

HozeMurinio
HozeMurinio

A ja akurat się z tym zgadzam – Górnik nie zasłużył tu na 3 punkty. Popatrzcie na to z drugiej strony – mecz się kończy 1-0 a za karę Piast dostaje -3 i jest to samo… Nie można mieszać pozasportowych rzeczy ze sportowymi, sądzę że KL tym właśnie sugerowała się stosując tę karę – ukarać Piasta ale nie NAGRADZAĆ (bo i za co??) Górnika. Z punktu widzenia sportowego – słusznie. Czy regulaminowo? prawdopodobnie nie, czy strzał w kolano na przyszłość? prawdopodobnie tak…

Kierowniku
Kierowniku

Po pierwsze, mecz się nie skończył.
Po drugie, Piast nie dostal -3 a ZERO punktów.
Po trzecie, nie mam nic przeciwko odejmowaniu punktow na chuliganskie wybryki, ale niech to będą zasady równe dla wszystkich, bo tutaj mamy krolika wyciągniętego z kapelusza w środku sezonu.

HozeMurinio
HozeMurinio

a tak obiektywnie z perspektywy meczu, uważasz że Górnik coś by zdziałał?
jak mówiłem – regulaminowo prawdopodobnie nie, strzał w kolano tak, ale z punktu widzenia sportowego i rywalizacji na górze tabeli – ok.

Kierowniku
Kierowniku

Tak obiektywnie nie wiem. Przespałem mecz po pobycie na stadionie we Wroclawiu i znieczuleniu się, po tym co tam zobaczyłem.

vreels
vreels

patrząc z przebiegu meczu pewnie nie, ale to ekstraklasa, mogło się skończyć 1;2 lub 2;0.. ale to Piast powinien zapewnić bezpieczeństwo, czego nie zrobił więc on powinien cierpieć najbardziej czyli walkowerem… natomiast czemu -3 dla górnika i karać go z dupy za coś co inni wiele razy już zrobili? brak konsekwencji..

WF
WF

Z takim podejściem pewnie 10 drużyn w tej lidze nie wiadomo co w niej robi. W końcu to podobno rozgrywki o mistrzostwo Polski. Po co one grają skoro i tak nie mają szans na mistrzostwo. Po co Dudek wychodził na drugą połowę w finale LM z Milanem. Przecież nie miał szans. A Górnik po co wygrał ostatnie 7 meczów w 1 lidze. Przecież to mu miało kompletnie nic nie dać. A z Piastem Górnik nawet teoretycznie nie miał szans na oddanie strzału. I miał bardzo mało czasu. Jakieś góra 15 minut. W zasadzie w większości meczów po 80 minucie nic się nie dzieje. Mecze w zasadzie powinny trwać 80 minut. Jest w naszej lidze drużyna która naprawdę zasługuje na mistrzostwo. I my KL zrobimy wszystko żeby tak było.

DrMabuse
DrMabuse

Bo pierqszy raz w sezonie nie dokończono meczu.

Kolo
Kolo

ani nie słusznie regulaminowo ani sportowo.
Mecz został przerwany tylko przez Piasta, prowokacja w postaci palenia flagi jeszcze nigdy nie została ukarana minusowymi punktami. Teraz wystarczy, że ubiorę koszulkę Legii pójde na ich mecz i spale przy kamerze szalik przeciwnika. Rozumiem, ze – 3 punkty?
Sportowo też nie jest. Górnik miał około 13 minut chociażby na remis. Przypomnę 2 mecze za Nawałki Górnika ze Śląskiem i Wisłą, gdzie obie te drużyny prowadziły do 80 minut 0:2, a Górnik w obu wygrał 3:2. Więc nie ważne jak grali, zawsze ten mecz mogli nawet wygrać, komisja im na to nie pozwala.

HozeMurinio
HozeMurinio

Kolo, też mi przeszła przez myśl taka dywersja 🙂
Nie mówię, że to decyzja dobra, mówię że sportowa. Sam zastanawiam się jak przy następnych takich sytuacjach będzie to naginane/wykorzystywane (dobrze że nie mamy prawa anglosaskiego…)
Ale… (wiem, że nie prawnie i nieregulaminowo) jakby Górnik prowadził i faktycznie grał w piłkę a nie asystował – byłbym pierwszym który by negował -3 punkty.
A krzyki Górnika teraz, że należą im się punkty za przespacerowanie 80 minut uważam za co najmniej haniebne.

Kierowniku
Kierowniku

No wiesz, to nie Górnik zdecydowal o walkowerze. Mogli przeciez dograc ten mecz.

DrMabuse
DrMabuse

-3 pkt tylko wtedy heski beda Ci spuszczac spierdol tak dlugo i mocno, ze sedzua przerwie mecz.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Punktów nie wywalczyli na boisku ale liczyli na zielony stolik a tu przeliczyli sie

HozeMurinio
HozeMurinio

spoko jak mogliby dograć w innym terminie – super.
a jak nie to niech zostanie ten de facto obustronny walkower (bo do tego sprowadza się ta decyzja, no z wyjątkiem tego że w obecnej sytuacji Górnik ma lepszy bilans bramkowy niż przy obustronnym walkowerze…)

DrMabuse
DrMabuse

To ze „jeszcze nigdy” nie jest zadnym argumentem.

Kolo
Kolo

Widać, że o „polityczna decyzja” komisji legii.
Wczoraj udupili Lecha, dziś Górnika by za bardzo się nie zbliżył, jutro Jaga będzie.
Na wszystkich meczach derbowych są palone flagi, nawet do siebie strzelają jak na derbach Krakowa, czy jak Piast u nas rzucał w sektor rodzinny flagami. I nikt nigdy za to nie dostał 3 punktów.
Górnik za spalenie jednej flagi – 3 punkty.
To jest skandal. Jakim prawem Górnikowi komisja odbiera możliwość wywalczenia choćby jednego punktu, skoro mecz został tylko i wyłącznie przerwany przez Piasta ?

Lluc93
Lluc93

A zauważyłeś ty spiskowcu według, którego zastawianie piłki jest niedozwolone, że to twój lech na tym zyskuje najwięcej?

Aerth
Aerth

Legia +3 punkty, Górnik potencjalnie +3 za walkower. Według jakiej matematyki po tej kolejce Górnik „by się zbliżył”?

Lluc93
Lluc93

Gdyby były sportowe wyniki to tabela wyglądałaby dokładnie tak samo na górze. Różnica taka, że Piast miałby 28 punktów. Pierdolenie o karnym gdzie każdy kto zna przepisy mówi o 100 procentowym karnym to tylko w Poznaniu inny świat.

DrMabuse
DrMabuse

Zasada powinna byc prosta – jesli zachowania kibicow, obojetnie jakie, doprowadzają do przerwania meczu na iles tam minut (lub uniemozliwiają jego dokończenie) – odejmujemy punkty.
Jesli mecz nie jest przerwany – kary finansowe i inne.

Pijotr
Pijotr

-3 za spalenie flagi? To ile powinna dostać Craxa za atak rakietowy na derbach?

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

-8

pepe72
pepe72

Za te -3 punkty to faktycznie kogoś pojebało.

piotrz
piotrz

Z tej decyzji wynika że każde podpalenie szali czy flag przeciwnej drużyny będzie kończyło się odjęciem 3 punktów.
Jestem na tak.

DrMabuse
DrMabuse

Raczej nie kazde. Podejrzewam, ze takie, ktore doprowadzi do dluzszego przerwania/niedokonczenia meczu.

Grzegorz.Jakubczyk
Grzegorz.Jakubczyk

Myślicie że to przypadek? Już wczoraj było wiadomo w jaki sposób zostanie ukarany Górnik Zabrze. Poniżej przypominam to co wczoraj pisałem na Twitterze. Być może dziennikarze powinni się bliżej przyjrzeć tematowi. Dzisiaj Komisja Ligi tylko odwaliła szopkę, decyzje już zapadły wcześniej.

„Może być ciekawie po meczu #PIAGÓR – miałem okazję dziś porozmawiać z jednym z członków ŚlZPN i może dojść do sytuacji bezprecedensowej. Poważnie rozważany jest dwustronny walkower. Piast Gliwice i Górnik Zabrze mogą zostać stanowczo ukarani.”

Chętnie później ujawnię więcej „ciekawostek” (co mi zostało przekazane wczoraj przez jednego z członków Śląskiego Związku Piłki Nożnej).

piagor.png
piagor4.png
allende73
allende73

Mnie zastanawia, czy istnieje taka możliwość, że sprawa odwołująca się od tej decyzji Górnika do instytucji międzynarodowych (a na pewno będzie to robić, bo ma ku temu nie tylko wszelkie prawa, ale po prostu rację z powodu absurdalnej, karkołomnej, niedorzecznej decyzji KL) nie zostanie rozpatrzona do rozpoczęcia eliminacji do europejskich pucharów, Górnika, a od tych trzech punktów zależałaby być, albo nie być przez GZ w eliminacjach do pucharów, lub rodzaj pucharu, lub runda od jakiej miałby zacząć. Co byłoby wówczas?

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Masz jak w banku że takie instytucje nic nie zmienią

allende73
allende73

Po pierwsze, na jakiej podstawie tak uważasz? Międzynarodowe trybunały podejmowały już korzystne decyzje dla klubów (np. dla Lechii), w mniej jednoznacznych sprawach. Tutaj sprawa jest oczywista: KL podjęła absurdalną i niesprawiedliwą decyzję (nawet jeżeli wykaże słuszność ukarania Górnika, to i tak Trybunał może podnieść niewspółmierność kary wobec przewinienia, zwłaszcza że to Piast był organizatorem(!) oraz niekaranie innych klubów tego rodzaju sankcjami). Po drugie, nawet jeżeli przychyli się ostatecznie do racji KL, to i tak sprawa będzie w toku przez pewien czas. Czysto hipotetycznie, nie zmienia to przeto faktu, że ew. wyrok korzystny dla Górnika (a przed zakończeniem postępowania, niezależnie od końcowego werdyktu, nie możesz apriori zakładać, że Trybunał podtrzyma decyzję KL), może całkowicie przetasować końcową tabelę i ew. grono klubów występujących w el. do europejskich pucharów. Co wówczas?

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Kara nałożona za rozruby, akurat UEFA z tym niby walczy więc nawet najgłębsze decyzja w centrali się obroni

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Ale to nie jest obustronny walkower. To jest coś niewidzianego w historii polskiej piłki.

DrMabuse
DrMabuse

I chyba niemozliwe prawnie.

pepe72
pepe72

Za te -3 punkty to faktycznie kogoś poje*ało.

Belser
Belser

Górnik to na pewno był pewny kandydat do walki o mistrzostwo. xD

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów

rownie dobry jak cwe7ka. Roznica jest taka, ze nie potrzebuje sędziowskich podpórek

Belser
Belser

Idź się wypłacz gdzie indziej frustracie. Dlatego od prl’u i czasów kopalnianych nic nie osiągnął xDD

PhoenixLk
PhoenixLk

Wyobraźcie sobie sytuację

Legia jedzie na wyjazd – bierze ze sobą flagi/szaliki gospodarzy…

Przy niekorzystnym wyniku zaczyna je palić – kibice gospodarzy nie wytrzymują i wyłamują płot…

Walkower dla Legii – dobrze rozumiem?

W miejsce Legii wstawcie dowolny inny klub…

W efekcie mistrzem zostanie zespół, który rundę mistrzowską zacznie na 5 miejscu (najlepszy, który będzie miał 4 mecze wyjazdowe)…

Najlepszym rozwiązaniem byłoby dokończenie meczu przy pustych trybunach – jeśli dobrze kojarzę geografię, to oba miasta nie leżą po przeciwnych stronach Polski… mecz można było zagrać choćby dzisiaj o 13 – ale do tego potrzebna byłaby wcześniejsza decyzja…

Tymczasem – z jednej strony dobre rozwiązanie (nie otrzymujemy precedensu, w którym starczy wystarczająco długo wkur… gospodarzy, by wygrać mecz walkowerem), z drugiej strony – Górnik stracił szansę na wyrównanie, a może nawet i na zwycięstwo

DrMabuse
DrMabuse

Nie, mistrzem zostanie klub, ktorego kibice ze spuszczeniem gosciom wpierdolu poczekają na koncowy gwizdek sedziego, ergo ci, ktotzy będą najmniej głupi.

PhoenixLk
PhoenixLk

hmm… myślałem, że to ja jestem optymistą… ale jednak nie wierzę w inteligencję ludzi zebranych w tłumie…

Zwłaszcza kilku małolatów, którzy rozwalają kosze, by pokazać kumplom, jacy to oni są wspaniali…

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Przy batach 3:0 wiadomo że przerwanie meczu nie spotka się z karą więc komisja ligii dobrze zrobiła. Za burdy nie ma punktów.

WF
WF

Kolejne kroki Komisji Ligii. Walkower za mówienie brzydkich słów. Walkower za niesiedzenie na krzesełkach. Walkower za zakrywanie twarzy szalikiem. I najlepsze. Uzależnianie wyroku nie od ciężkości czynu tylko od wyniku na boisku.. Panie Boniek pora umierać.

RuudVanGol
RuudVanGol

Czyli nie wolno wywieszać wizerunku kurczaka do góry szłapkami? Aha. Dobrze. Poinformuję sklep mięsny na dzielni.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PhoenixLk
PhoenixLk

poczytaj komentarze w necie… kara dla Górnika wynika z chęci pomocy Legii… w końcu z 7 w plecy zrobiłoby się tylko 4… tak – niektórzy uważają, że brak 3 punktów przy stoliku to spisek…

MECZ POWINIEN BYĆ DOKOŃCZONY PRZY PUSTYCH TRYBUNACH!!

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Buahaaaaaaaaaaaaaaaa komentarze w internecie anonimowych ludzi są dowodem

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Na boisku to żadnych punktów nie zdobył akurat też Piast.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Decyzja bardzo dobra jeśli istniały powody przerwania i niedokonczenia meczu. Już przy derbach Krakowa pisałem żeby nie dawać śmiesznych kar finansowych tylko ujemne punkty. Braknie punktów na koniec to ci co mówią że klub to oni będą wiedzieli za co.

wkolski
wkolski

Identyczna sytuacja jak parę lat temu w meczu Serbia-Albania. Jakoś nie przypominam sobie ogólnego oburzenia z tej decyzji. Inna kwestia że później została ona zmieniona na „normalniejsza”.
W tym zabrzansko-gliwickim przypadku decyzja dziwna. Bo skoro tacy kibice Górnika źli i niedobrzy że za ich zachowanie należy się -3pkt (według mnie słusznie) to czemu Piast (zachowanie kibiców jeszcze gorsze) też nie dostał – 3 pkt (dodatkowo poza walkowerem)? To typowe robienie kur** z logiki. Jak już KL chciało ukarać obydwa zespoły to powinien dać obustronny walkower, a tak to wyszło trochę dziwnie, trochę śmiesznie.

mcz
mcz

No przecież w praktyce wyszedł obustronny walkower. Oba kluby bez punktów po tym meczu.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Oba bez punktów, ale Górnik ma doliczone bramki zdobyte, a Piast doliczone stracone. To jednak nie to samo.

Maxi
Maxi

Górnik załatwiony Lech załatwiony . Teraz pora udupić Jagę . W ogóle po co walczyć o Mistrzostwo Polski od razu przyznać przez sezonem Legii a inni niech się biją o Wicemistrza

Aerth
Aerth

Akurat na tej decyzji najbardziej zyskał Lech, który pozostał na podium. No ale rozumiem, że nie pasuje do teorii spiskowej więc nie zauważyłeś.

cpc
cpc

Piękne odwrócenie uwagi od decyzji Marciniaka (LW-LP) I tak to się wszystko kręci…

Seksowny Cweliga z kolczykiem w uchu nokautuje i rozlicza użytkownika Sportowy_Maniak
Seksowny Cweliga z kolczykiem w uchu nokautuje i rozlicza użytkownika Sportowy_Maniak

oni nie musza odwracac uwagi, bo doskonale wiedzą, że Polacy i tak nic nie będą mogli poradzić na te jawne przewały. Nie pierwszy i nie ostatni raz liga jest kręcona na korzyść legły, i ciągle panuje bezkarność, bo nie mamy wyjścia, musimy się na to godzić. Jedyną opcją byłoby wycofanie się wszystkich pozostałych klubów z rozgrywek i utworzenie alternatywnej ligi, ale wymagałoby to dużo wysiłku.

Broncur Rynek
Broncur Rynek

Pełna zgoda z autorem, ta decyzja to żenada. Zero konsekwencji z czymkolwiek..

bartix3
bartix3

Co wy za głupoty piszecie. Chodzi właśnie o to aby wyeliminować takie palenie flag. Jak kluby dostaną pare razy po obustronnym walkowerze to przestaną tolerować debili palących flagi. To jest właśnie droga do normalności. Trzeba wyeliminować debili z polskich stadionów, anikt tego nie zrobi lepiej niż kluby i zakazy stadionowe. Bardzo dobra decyzja PZPN

PhoenixLk
PhoenixLk

niestety niezbyt dobra – lepsze byłoby dogranie tych 10 minut przy pustych trybunach

Z drugiej strony – punkty zdobyte w ten sposób zachęciłby inne zespoły, by prowokować gospodarzy – w myśl zasady Cel uświęca środki… złapani wyjazdowicze dostaną zakazy? Pojadą inni… zakaz wyjazdowy? To się kupi kilka biletów na sektory gospodarzy…

Viva la Libertad
Viva la Libertad

Dlaczego Górnik miałby dostać 3 punkty, skoro przegrywał? Piast chciał honorowo dokończyć mecz, lecz Górnik pojęcia takiego jak honor nie zna (co pokazuje po raz kolejny) i liczył na punkty przy zielonym stoliku. Ten śmieszny klubik to wstyd dla Śląska, regionu ludzi pracowitych i honorowych. Nie wyobrażam sobie, żeby podobnie postąpiła np. Gieksa.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Najzabawniej byłoby dopiero, gdyby jako pierwsza o kolejności w tabeli decydowała przy równej liczbie punktów różnica bramek, a dalej większa liczba strzelonych bramek. Zdobyć trzy bramki i nie dostać za nie punktów – to jest sztuka!

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

A oni te wylamane bramki wnieśli że je zdobyli

wawel1
wawel1

W PZPN JEST GRUPA MONTY PYTHON . Kurwa co to za werdykt….??? przyznanie , odebranie ? Ludzie przeciez znowu sie osmieszacie . Jak ma Was ktos traktowac powaznie ….? Odpowie ktoś ?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Cracovia powinna już dostać – 3 za ten dym, a nie jakieś wydumane kary.

Dr Common-Sense
Dr Common-Sense

Ale pierdolicie Weszło. Przyznanie 3pkt Górnikowi to dopiero by był cyrk, patologia, żarty, żenada i furtka dla wszystkich bezmózgich troglodytów. Jak dla mnie komisja musiała podjąć decyzję która po pierwsze uderzałaby mocno w Piasta, ale jednocześnie nie dawała żadnych korzyści Górnikowi. Czyli wyszło nieźle, może nie idealnie, ale dużo lepiej niż walkower dla gości. Ja tu najchętniej bym widział opcje dogrania tych 10 minut, oraz dowalenia kary Piastowi – najlepiej więcej niż 3pkt.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Po zadyma Ch w Krakowie pisałem żeby już zacząć dawać ujemne punkty a nie kary finansowe które wszyscy i tak zalewają, tym bardziej zakazy wyjazdów

KoStUcHy
KoStUcHy

Myślałem że wczorajszego Marciniaka długo nic nie przebije…. a tu trach, ta liga to jednak jest swoisty rodzynek. Kurwa ja bym nie wpadł na takie rozwiązanie, he he:). Policzyć bramki, nie policzyć pkt, majstersztyk. Rudy widać już niczego nie ogarnia… wszyscy robią co chcą, kabaret na maksa, aż nie mogę doczekać się następnej kolejki.

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Rodzynek to by był jak by Górnik za popisy swoich kiboli 3p dostał

molibden
molibden

Wybaczcie lekkie odejście od tematu, ale może ktoś wie, czy Antolić za swój brutalny faul zostanie ukarany zawieszeniem na kilka spotkań czy stanęło tylko na pauzie za czerwoną kartkę?

KoStUcHy
KoStUcHy

A rozwiązanie było proste w tej sytuacji, a mianowicie: wyjebać wszystkich sebików do domu i przy pustych trybunach dograć te 10 min. Ehh…

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Górnik chyba nie chciał, myśleli że 3 p przy stoliku darmo wpadną

Olala
Olala

Spytajcie prezesa od taboretu, on wam wyjaśni, najważniejsze jest – kto liczy głosy.

Niemcy
06.07.2020

Walczysz cały sezon, a w kluczowym momencie obrońca wykonuje samobójczy strzał życia

Heidenheim to klub bez większych tradycji czy aspiracji. Ot, gra sobie w tej 2. Bundeslidze, pewnego poziomu raczej nie przeskakuje, ma stałą grupę lokalnych fanów, nie pcha się na afisz. Dlatego też ich awans byłby taką wielką historią, zwłaszcza, że odbyłby się kosztem HSV. Pierwsza część tej historii była kapitalna – wyprzedzenie na ostatniej prostej […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Wisła Płock pieczętuje spadek Arki, Górnik zbytnio nie protestował

W ciągu jednej doby dobitnie przekonaliśmy się, że mecze zakończone wynikiem 1:0 można odbierać w skrajnie różny sposób. W niedzielę Piast stworzył świetne widowisko ze Śląskiem i choć padła tylko jedna bramka, ani przez moment nie mogliśmy narzekać na poziom i emocje. Niestety dzień później w Płocku mogliśmy już narzekać na wszystko. Nagrodą za te […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

A dlaczego nie na podium Złotej Piłki?

Choć wiele lig jeszcze gra, choć nie znamy jeszcze ostatecznych rozstrzygnięć choćby w Hiszpanii czy we Włoszech, trzeba pamiętać – weszliśmy tydzień temu w drugie półrocze, a więc za nami półmetek rywalizacji w wyścigu po Złotą Piłkę. Tak, przez dwa miesiące cały światowy futbol stanął w miejscu. Tak, powrót do występów reprezentacyjnych to na razie […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Od obsikania radiowozu do 648 meczów w Serie A. Buffon bije kolejny rekord

– 648 to nie tylko numer. To całe życie – napisał Gianluigi Buffon po meczu z Torino. Meczu wyjątkowym, bo golkiper Juventusu został dzięki niemu zawodnikiem z największą liczbą występów w Serie A. Paolo Maldiniego wyprzedził o „oczko”. Jedni powiedzą, że na siłę, bo przecież Gigi miał już w Juventusie nie zagrać, jednak wrócił właśnie po to, […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Wachowski: Arka i Korona? W PZPN-ie nie przekręcaliśmy polskiej piłki i nie przekręcimy

Gościem w dzisiejszym poranku Weszło FM był Łukasz Wachowski, dyrektor departamentu rozgrywek w PZPN. Co będzie ze spadkowiczami, Arką Gdynia i Koroną? Kiedy ruszy nowy sezon Ekstraklasy, a kiedy pierwszej ligi? Czy jest szansa na VAR na zapleczu Ekstraklasy i jeśli tak, to od kiedy? Kto będzie sędziował mecze barażowe w 1. lidze? O tych […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Sequel lepszy od „jedynki”. Milewski i Tuszyński ZNÓW to zrobili

Świat filmu od lat staje przed dylematem – kręcić sequel hitowej historii, a może odpuścić sobie i spocząć na laurach wspaniałej „jedynki”? Druga część „Nagiego instynktu” to komplety szajs, przy „Batman i Robin” można wydłubać sobie oczy, sequel „Głupiego i głupszego” wywołuje fizyczny ból. Nakręcenie „dwójki” to wyzwanie, wszak twórca musi unieść ciężar oczekiwań po […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Derby Łodzi się oddalają? Widzew znów przegrywa w II lidze…

To jest nie do wiary. Już w ubiegłym sezonie wydawało się, że Widzewowi awansu do I ligi nie jest w stanie odebrać nic, żaden kataklizm ani katastrofa. Później zaś zawodnicy z al. Piłsudskiego zremisowali 10 meczów z rzędu, na finiszu przegrali jeszcze z GKS-em Bełchatów i ostatecznie pozostali na trzecim szczeblu rozgrywkowym. W tym sezonie […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Zagłębie w tym sezonie zawiodło, ale Bohar gra życiówkę

Zagłębie Lubin to bez wątpienia jedna z najbardziej rozczarowujących ekip w tym sezonie Ekstraklasy. W jej składzie sporo jest bowiem naprawdę jakościowych zawodników, którzy skleceni w spójną całość powinni bić się o ligowe podium, a nie kotłować w dolnej połówce tabeli. No ale wyszło jak wyszło. „Miedziowi” na własne życzenie nie załapali się do grupy […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Wisła się utrzyma, ale pytanie: co dalej?

Bardzo prawdopodobne, że dzisiaj kibiców Arki czeka smutny dzień. Tylko punktu zdobytego przez Wisłę Płock w starciu Górnika Zabrze potrzeba, by Nafciarze utrzymali się w Ekstraklasie. Mieliby 43 oczka, dziewięć zapasu nad Arką, a że po rundzie zasadniczej Wisła miała więcej łupów, to matematyka byłaby na trzy kolejki przed końcem prosta. Ale chyba nie tylko […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

Powrót Grosika, show Linettego, 10 goli Polaków. Świetny tydzień stranierich!

Polscy piłkarze w minionym tygodniu gościli na okładkach gazet w całej Europie. Nie ma w tym cienia przesady, bo nasi stranieri dawali kapitalne popisy. Tu dublecik, tam dublecik, tu gol i asysta, tam wyciągnięty rzut karny… Ciężko było znaleźć zakątek świata, w którym nasi nie daliby popisu. Aż przyjemnie zasiąść po takim tygodniu do zestawienia […]
06.07.2020
Weszło
06.07.2020

PRASA. Sikorski: Kołakowski obiecywał mi transfer do Legii Warszawa

– W ogóle obcokrajowcom trudno trafić do Hiszpanii w niższych ligach, mają tam mnóstwo swoich zawodników. Jako polskiemu Austriakowi lub austriackiemu Polakowi udało mi się tam wcisnąć i zobaczyć to z bliska. Przeanalizowałem, że w polskiej ekstraklasie jest coraz więcej Hiszpanów. Carlitos, Dani Ramirez czy Jesus Imaz grali w niższych ligach, przenieśli się do Polski […]
06.07.2020
Włochy
05.07.2020

Roma zapomniała, że nie tylko bramkarz musi być kozakiem, ale Lopez napsuł krwi Polakom

Derby słońca, tak mówi się o starciach Napoli z Romą. Dziś to słońce zaszło nad Rzymem i nie był to zachód piękny. Porażka Giallorossich może pogrążyć drużynę Paulo Fonseki w walce o europejskie puchary. Nie pomógł nawet Pau Lopez, który dwoił się i troił między słupkami, żeby uratować tyłki kolegów z zespołu. Ale jeśli mamy wskazać […]
05.07.2020
Hiszpania
05.07.2020

Villarreal rozbity. Tak grającą Barcę aż chce się oglądać

Jeżeli wziąć pod uwagę wyłącznie mecze wyjazdowe, Barcelona do dzisiejszego meczu z Villarrealem przystępowała zaledwie jako piąta siła hiszpańskiej ekstraklasy. Katalończycy przegrali już w lidze pięć meczów na wyjeździe, kolejnych pięć zremisowali. Dlatego wiele wskazywało na to, że i dzisiaj podopieczni Quique Setiena mogą zanotować jakąś wpadkę. Tym bardziej że marnie im się w ostatnim […]
05.07.2020
Anglia
05.07.2020

Bednarek jak skała. Southampton poskromił Manchester City

Organizacja gry, znakomita defensywa, mnóstwo heroicznych interwencji. Southampton w naprawdę wielkim stylu zwycięża dzisiaj z Manchesterem City. „Wielkim” nie w sensie dominacji na boisku, bo „Obywatele” w drugiej połowie wręcz miażdżyli rywali posiadaniem piłki i liczbą strzałów posłanych w kierunku bramki. Ale znakomitą obronę też trzeba doceniać i nie należy szczędzić dla niej komplementów, a […]
05.07.2020
Weszło
05.07.2020

Ekstraklasa w najprzyjemniejszym wydaniu, ale tylko Piast ma punkty

Gdyby wszystkie mecze Ekstraklasy wyglądały jak ten Piasta Gliwice ze Śląskiem Wrocław, nie moglibyśmy od niej oderwać oczu. Przy Okrzei dostaliśmy niesamowicie przyjemne dla postronnego obserwatora widowisko, w którym nie było żadnego dłuższego przestoju odnośnie braku emocji. Serio, ciągle się coś działo. Strach było nawet iść po lód do herbaty, bo istniało ryzyko, że przegapi […]
05.07.2020
Inne sporty
05.07.2020

Dobrze, że jesteś! Emocjonujący początek sezonu Formuły 1

Najlepsza seria wyścigowa świata wróciła w piorunującym stylu. Nie brakowało kolizji, awarii, czy nawet kar skutkujących…. wypadnięciem z podium. Taki los spotkał Lewisa Hamiltona, który widocznie bardzo nie lubi się z torem w Austrii. Na domiar złego problemy z bolidem wyeliminowały innego faworyta, Maxa Verstappena. Wygrał, a może po prostu przetrwał tę zawieruchę (czego nie […]
05.07.2020
WeszłoTV
05.07.2020

LIGA MINUS. Milewski, Białek, Kowalczyk, Paczul

Nadszedł niedzielny wieczór, a więc czas na kolejny odcinek popularnego programu publicystyczno-rozrywkowego: Liga Minus. Dzisiaj Paweł Paczul poprowadzi gorącą dyskusję o ekstraklasowej piłeczce z następującym gronem wybitnych ekspertów: Wojciechem Kowalczykiem, Leszkiem Milewskim i Jakubem Białkiem. Zapraszamy! 
05.07.2020
Weszło
05.07.2020

Lechia Gdańsk przecieka w tyłach. Gdzie leży problem?

46 straconych goli w 34 meczach, bilans bramkowy -2. Kiepska jest to statystyka Lechii Gdańsk, drużyna jakby oduczyła się bronić, bo nikt w grupie mistrzowskiej nie dostał tyle ciosów, a przecież sezon temu chwaliliśmy gdańszczan właśnie za grę w tyłach. Gdzie leży problem? Przede wszystkim trzeba zauważyć, że zmieniła się podstawowa para stoperów. W zeszłym […]
05.07.2020