Komisja Dziwnych Kroków
Weszło

Komisja Dziwnych Kroków

Komisja Ligi kompromitowała się w swojej nadal dość krótkiej historii wielokrotnie, dotyczyło to zarówno kar dla poszczególnych piłkarzy czy klubów, jak i wymyślnych tortur stosowanych przez nich na kibicach. Tym razem jednak przekroczyła wszelkie granice, podejmując decyzję nie tylko idiotyczną, nie tylko niezgodną z każdym rozsądnym rozumieniem pojęcia dobierania winy i kary, ale i bardzo groźną. Na tyle groźną, że – jeśli KL będzie chciała zachować pozory powagi – może doprowadzić do totalnej dezorganizacji rozgrywek. 

Chodzi naturalnie o mecz Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze, przerwany po obaleniu płotu przez kibiców gospodarzy, których to z kolei „sprowokowało” spalenie ich flag w sektorze gości. Spotkanie przerwano w 80. minucie przy stanie 1:0 dla Piasta Gliwice.

Przy rozpatrywaniu tej sprawy w dyskusjach w środowisku pojawiały się różne głosy. Jedni sugerowali, że na pierwszym miejscu zawsze powinien być futbol – więc należy surowo ukarać kibiców obu klubów, ewentualnie także trzepnąć po kieszeni organizatora meczu, czyli klub z Gliwic, ale piłkarsko – dograć te 10 minut do końca. Drudzy wychodzili z założenia – zero tolerancji. Najbardziej idiotów, którzy doprowadzili do takiej sytuacji, zaboli nie zakaz wyjazdowy czy zamknięcie trybuny, ale zamienienie ich pewnego prowadzenia 1:0 na wynik 0:3. Gdzieś po środku byli kombinatorzy, którzy sugerowali – skoro tamci spalili flagę, to też im się należy kara! Przecież janusze chuligaństwa z Piasta nie wyłamaliby płotu, gdyby zabrzanie nie próbowali zrobić ogniska z ich barw.

Chyba nikt jednak się nie spodziewał takiego wykwitu głupoty, jaki zaoferowała wszystkim Komisja Ligi. Otóż myśliciele z dyscyplinarnych organów Ekstraklasy SA uznali, że istotnie, chuliganów Piasta trzeba ukarać, więc wynik meczu zweryfikowany jest jako walkower na korzyść Górnika. Ale i ci z Zabrza bez winy, więc… Górnikowi odjęto TRZY PUNKTY.

Nie punkt, tak jak klubom, które mają wielomiesięczne opóźnienia w wypłatach. Trzy punkty. Za spalenie flagi na sektorze gości.

Ta decyzja to otwarcie puszki Pandory i stworzenie takiej prawnej furtki, że przy gorętszych sezonach więcej do powiedzenia w kwestii kolejności drużyn w tabeli będzie miał Sebastian w kominiarce, niż Igor Angulo z Rafałem Kurzawą razem wzięci. W pewnym sensie rozumiemy, że filozofowie z KL szukali salomonowego rozwiązania, które będzie dostatecznie bolesne dla chuliganów z obu stron barykady. Sęk w tym, że flagi czy inne przedmioty płoną na sektorach średnio raz na miesiąc, a jeśli doliczymy race – raz na tydzień. Jak odczytywać, co jest prowokacją, a co nie? I przede wszystkim – co w przypadku, gdy prowokacja będzie nieudana?

Jeśli Legia spali flagę Jagiellonii i kibice z Białegostoku będą to grzecznie oglądać, to stołecznemu klubowi odejmie się trzy punkty czy nie? Jeśli Cracovia znów zaprezentuje oprawę nawiązującą do morderstw na ulicach Krakowa, to będzie to prowokowanie wiślaków, czy nie?

– Orzeczona kara o docelowym odjęciu trzech punktów ma mieć skutek prewencyjny i ma to być wyraźny sygnał, że Komisja Ligi nie będzie tolerować prowokacyjnych, zachowań chuligańskich, ani takich, które miałyby na celu wypaczenie wyniku sportowego – tłumaczy w oficjalnym komunikacie Komisji Ligi jej przewodniczący, Zbigniew Mrowiec.

Kurwa, człowiek jest przewodniczącym organu, który powinien mieć obcykane pod kątem prawnym nawet przecinki w oświadczeniach, po czym z dumą oświadcza, że Komisja nie będzie tolerować „prowokacyjnych zachowań”. Czyli jakich? Przyśpiewka, że „wasze matki golą klatki” to już jest prowokacyjne zachowanie wyceniane na minus trzy punkty, czy jednak to puszczamy bez kary? A jak ktoś z gospodarzy jest bardzo związany ze swoją rodzicielką i sprowokowany tym poetyckim utworem wybiegnie na murawę, to wtedy puszczamy bez kary, czy nie? Jak się spali na sektorze gości szalik kibiców gospodarzy, to już minus trzy, czy jeszcze nie? A jak dwa szaliki? A pięć? A małą flagę? A jak zapalniczką podpali się naklejkę Borussii Dortmund?

W 3. kolejce Legia Warszawa spaliła flagę Sandecji Nowy Sącz. W końcówce ubiegłego sezonu Wisła Kraków spaliła flagi GKS-u Katowice. Pamiętacie ujemne punkty? My sobie nie przypominamy.

Ta decyzja musi mieć swoje konsekwencje. Albo Komisja Ligi będzie faktycznie twardo stać na straży czystości trybun i tępić prowokacyjne zachowania na każdym meczu – i wtedy co tydzień będzie odejmować trzy punkty kibicom, którzy nieładnie krzyczą o swoich rywalach; albo Komisja Ligi będzie musiała uznaniowo decydować, gdzie przebiega granica między prowokacją i nie-prowokacją. A w takim „porządku prawnym” mistrza równie dobrze mogą wyłonić pan Mrowiec i jego ziomale z Komisji Dziwnych Kroków.

KOMENTARZE (194)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Niuniek111

No jeszcze Jage pierdolną na -6 i Legusia Mistrzem

technojezus
technojezus

Gdyby kibice Górnika zachowywali się jak ludzie to by dostali +3pkt za walkower a tak w prezencie dostają jeszcze -3pkt.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Geralt

To jest w ogóle skandaliczna decyzja Komisji. Powinno być:
Piast walkower, 0 pkt.
Górnik otrzymuje walkowerem 3, ale -3 za „prowokowanie”
Legia +6

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lluc93

A co na tej decyzji zyskuje Legia? Widziałeś jakiś mecz Górnika w tej rundzie? Na serio myślisz, że oni mają szanse powalczyć o mistrzostwo? Jak ktoś zyskuje to Lech, bo to te dwa zespoły będą walczyć o 3 miejsce. No, ale jak wszystko w tej lidze wina kurwa Legii, leczcie się ludzie, naprawdę.

mad22

Ja rozumiem że przeczytanie tak długiego artykułu dla niektórych stanowi problem. A czytanie już ze zrozumieniem to kompletnie inna bajka co nie Llluc93? Skrócę go specjalnie dla ciebie – Górnik dostał -3pkt za spalenie dwóch flag. Jak paliła Legia flagę Sandecji – było ok, jak paliła Wisła – Gieksy, było ok. Czego w artykule nie dodali – jak Legia przerywała dwukrotnie mecz z nami – było ok. Co ma z tym wspólnego Legia – no chociażby to że w dzisiejszej komisji legii (bo tak powinni się prawidłowo nazywać), na 4 osoby 3 chodzą na stadion Legii. Przytocz chociaż jeden przypadek gdy Legii zabrano punkty?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

mad22

Wynik meczu zweryfikowany na walkower, gospodarz nie zabezpieczył meczu – gdzie tutaj są zabrane punkty? Górnik nie był gospodarzem w tym meczu, a mimo to odjęto mu 3 pkt, czego tutaj nie rozumiesz? U was wszystkich z inteligencją na bakier? Nikt nie pisze o tym że Górnik był/jest w grze o mistrza, bo nie jest, z tą grą. Ale punkty zostały zabrane za spalenie flagi – czy Legii zabrano punkty za spalenie flagi Sandecji? Czy zabrano za przerywanie meczu z Górnikiem? A dlaczego każdy pisze o Legii – popatrz na wcześniejszy mój post. Do tego co by nie patrzeć to najbardziej z tej decyzji baranów cieszy się…Legia, więc sami się wywołujecie do tablicy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

mad22

Co do drugiej części postu, zgadzam się, większą korzyść mają miejsca 5-8 niż reszta, Co do pierwszej – czy sprowokowała – Sandecja też „trzęsła płotem” tylko na Legii wytrzymał. To może od następnej kolejki wprowadźmy jasne zasady:
– spalenie flagi ale nie sprowokowanie – -1pkt
– spalenie flagi ale sprowokowanie – -3pkt
– przerywanie meczu „racowiskiem” – -3pkt
– obrzucanie racami – -5pkt
– tylko zastanawiam się ile powinno być za „spuszczenie wp…lu” przyjezdnym – czy na pewno tylko walkower, czy może jakieś -15pkt?
Wtedy liga będzie na pewno ciekawsza i bardziej sprawiedliwa.

PiotrasL1960

Mecz Legii przerwany ale dokończony , mecz Piasta przerwany i nie dokończony kumasz czy dalej swoje a moźe nie widzisz różnicy,

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

mad22

Wynik meczu zweryfikowany na walkower, gospodarz nie zabezpieczył meczu – gdzie tutaj są zabrane punkty? Górnik nie był gospodarzem w tym meczu, a mimo to odjęto mu 3 pkt, czego tutaj nie rozumiesz? U was wszystkich z inteligencją na bakier? Nikt nie pisze o tym że Górnik był/jest w grze o mistrza, bo nie jest, z tą grą. Ale punkty zostały zabrane za spalenie flagi – czy Legii zabrano punkty za spalenie flagi Sandecji? Czy zabrano za przerywanie meczu z Górnikiem? A dlaczego każdy pisze o Legii – popatrz na wcześniejszy mój post. Do tego co by nie patrzeć to najbardziej z tej decyzji baranów cieszy się…Legia, więc sami się wywołujecie do tablicy. Ale wiem, głupim nie przetłumaczysz.

Lluc93

Tak się składa, że ten Morawiec czy jak mu tam rozmawiał z magazynem ekstraklasy i mówił, że nie badali zachowania kibiców Górnika. A więc nie pierdol, a czemu im zabrali te 3 punkty to się jego zapytaj. I nadal nie rozumiem co to kurwa daje Legii?

PiotrasL1960

A za co mieliby Legii zabrać pkt. czy jakiś debil zwany kibolem Legii ganiał się po murawie z policją , chłopie ogarnij się. Wisi mi Górnik, wisi mi Piast. Piast wygrał na boisku ale durni kibole rozwalili ogrodzenie, kara słuszna walkower i 0 pkt. Górnik przegrał na boisku 0 pkt.ale zdobył 3 pkt. za walkower i co gówno bo komisja znalazła Salomonowe wyjście SŁUSZNIE zabrała im te przyznane pkt. za walkower.
Kto zyskał ci co bronią się przed spadkiem. Ciekawi mnie teraz tylko jedno czy bramki 3-0 za walkower zabiorą Górnikowi czy tylko pkt. bo jakoś nie doczytałem tego w komunikacie komisji a najdziwniejsze jest to „Dodatkowo na Piast Gliwice nałożono karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców na sześć kolejnych meczy”
czyli będą mogli być u siebie, trybuna ultrasów też ok. To jest bardzo głupie ale jest jeszcze wojewoda i on pewnie dołoży swoje .

wawel1

Piotras a mówi ci cos data 14.09.2016 ? Wiec po prostu sie chłopie nie wypowiadaj ( z całym szacunkiem..)

PiotrasL1960

za nim dam ci minusa z całym szacunkiem to co ma wspólnego mecz w LM z moją wypowiedzią

OLO

Z jagiellonią 2 lata temu, w 94 roku po starcie sezonu kiedy PZPN tytuł Mistrza Polski przyznał lechowi.

OLO

Z jagiellonią 3 lata temu, w 94 roku po starcie sezonu kiedy PZPN tytuł Mistrza Polski przyznał lechowi.

czeczyn

To jest wina legii!!!!

fr33

Niby dlaczego te dwie drużyny mają grać o 3 miejsce? Widziałeś chociażby wszystkie mecze Górnika i Legii w ostatnich trzech kolejkach? Górnik zagrał kapitalny mecz ze Śląskiem ale zdobył tylko punkt, tragedię z Pogonią gdzie zdobył aż jednak punkt i kopaninę z Piastem, Legia w tych trzech kolejkach zagrała we wszystkich meczach tragedię. Przecież z Cracovią też powinien być wpierdol, no ale przy wychodzącym sam na sam Piątku, sędzia odgwizdał jego faul na przewracającym się z bezradności Pazdanie…

madoo

A Ty oglądałeś jakiś mecz Legii w tej rundzie? Na serio myślisz, że oni mają szanse powalczyć o mistrzostwo?

Dack Janiels

Buahahah Górnik już jakiś czas temu odpadł z gry o mistrza więc nie wiem co to Legii daje

technojezus
technojezus

Głupim nie przetłumaczysz….

whooyemooye
Legia

Gdyby nie było Legii, trzeba by ją wymyślić. :)

Balthus

Bo legia zawsze jest cacy lechia termalica cracovia wisla wszyscy be graja zagraniczniakami legia gra zagraniczniakami nie ma problemu i tak ze wszystkim wogole powinno byc tak jak chce mioduski po sezonie najlepszy pilokarz z kazdego klubu powinien byc oddawany legii ku jej chwale i calej ekstraklapy

Aerth

Odbijając piłeczkę – już nie raz widziałem teksty „Legia to nie jest polski klub”, ale w takim razie co powiedzieć o Lechu i Wiśle Kraków, gdzie obcokrajowców jeszcze więcej (o Termalice obecnie czy Piaście z sezonu 15/16 nie wspominając)?

Dr Common-Sense

Tylko dlaczego to niby Legia ma tu na czymś korzystać, a nie np Jaga, która jest liderem, albo Lech, który bezpośrednio z Górnikiem walczy o puchary?

seal

Czy jakby jeden pajac nie wbiegł na boisko to z powodu rozwalonego płotu przerwano by mecz? Jak będę gościem na stadionie i moja drużyna bedzie przegrywać to rozwale płot i moj zespol dostanie trzy pkt:)

Geralt

Śmiech na sali. Jak zawsze w tej śmiesznej lidze równi i równiejsi. Kompromitacja leśnych dziadów. Górnik odwoła się najdalej do Trybunału przy PKOL i punkty odzyska.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Mam nadzieję, ze odzyska. Dla zasady, ze nie mozna wymyślać zasad… z du.py

gnom

Nawet jeśli odzyska to pewnie najwcześniej za rok :)

PiotrasL1960

jakie

Marcinecckie

Skandaloza i circus w jednym. Nigdy nie będziemy poważną ligą, oprócz słabych piłkarzy mamy jeszcze prawników – nieudaczników, którzy pracują w Komisji Ligi.

grnawuiopn

Zwróćcie uwagę na to, że kibole górnika też intensywnie trzęśli płotem i pewnie dużo nie brakowało by go obalili. To zapewne też brano pod uwagę, a nie tylko samo palenie flag.

Geralt

Padłem. 😀 A dop tego byli na czarno!! Kto wie co szykowali. Znaczy komisja wie, fachowcy.

EjNoxD

przecież widać w 3:30 że rozwalają płot i gdyby nie gaz to nie wiadomo co by się działo dalej. Więc kara nie jest tylko za palenie flag.

grnawuiopn

Gdyby nie gaz to tego płota by nie było, bo już ledwo co się trzymał i kto wie co dalej by się działo, ale co tam ludzie widzieli tylko akcje po drugiej stronie i pieprzą że Górnik niewinny. Dobra decyzja komisji.

Geralt

Ale nie padł, rozumiesz? I ty też nie wiesz „co by zrobili” bo nie zrobili. Kropka. Płot rozjebali kibice Piasta. Na meczu organizowanym przez Piasta. I karanie drugiego klubu ujemnymi punktami za to, że ktoś spalił szmatę i szarpał płot jest zabawne bo ni chuja nie przyczyniło się do przerwania meczu. A za to Piast dostał walkower. Czekamy teraz na konsekwentne działania tych warszawskich krawaciarzy w stosunku do reszty ligi.

EjNoxD

A teraz pomyśl o tym że jest ostatnia kolejka, Legia przegrywa z Piastem w 80 minucie i nie zdobywa przez to mistrzostwa, Legioniści palą flagi, zaczyna się awantura i Legia ma dostać 3 pkt i zdobyć dzięki temu mistrzostwo.
Nagle dla wszystkich taka kara jak dla Górnika będzie sprawiedliwa?

DrMabuse
Wisła Kraków

Jesli kibice Piasta beda mądrzy, to poczekają z awanturą do zakonczenia meczu. Tak, by go dograc i nie przerwać. I wtedy dodatkowo beda się mogli posmiac z Legii – niemistrza :-)

PiotrasL1960

Właśnie pokazali swoją mądrość , puściłeś wodze fantazji

Marcinecckie

A teraz pomyśl o tym, że jest ostatnia kolejka, Legia wygrywa z Jagą w 80 minucie i Jaga nie zdobywa przez to mistrzostwa, kibice Jagi zaczynają awanturę, ale po przerwanym meczu bronią się, że to Legia zaczęła, bo prowokowała ich śpiewając ,,wasze matki…”. No to jest właśnie ten poziom abstrakcji. Ja rozumiem, gdyby kibice Górnika rzucali racami w sektory rodzinne i kibicom Piasta włączyłby się tryb ,,broń słabszych”, ale nie, oni rzucili się na płot, bo zabrzanie spalili kawałek szmaty. To dzieje się na wielu stadionach, ale w większości kibice odpuszczają jakieś walki z ogrodzeniem, bo wiedzą, że kamer jest w cholerę, a poza tym nie ma szans przebiec przez całe boisko, a potem dostać się do młyna gospodarzy.

Egon Olsen

Polecam koledze pewna scene z filmu Krzyzacy gdy krzyzacka konnica przejmuje czerwony sztandar z bialym orlem i jaka jest reakcja polskiego obozu. To cale pierdolenie zabrzanskiego obozu mnie rozwala. 100% kibicow z polskich klubow zareagowalo by tak samo jak kibice Piasta na palenie swoich barw di tego na wlasnym stadionie. Czy tu jeszcze pisza jacys kibice czy tylko gimbaza z krokiem w kolanach?

Marcinecckie

No ale jak już chcesz się pobawić w taką sztywniutką rozmowę, no to kibole Piasta zaliczyli kompromitację, bo jak już powiedzieli A, czyli rozwalili płot, to było trzeba powiedzieć B i lecieć na Torcidę, która przecież przyjechała w stosunkowo małej liczbie (dostali od Piasta tylko 496 wejściówek). A oni wybrali napinkę i szarpanie bramy, podczas gdy jedna już leżała na ziemi. Zresztą Torcida zaraz po zdobyciu flag proponowała Piastowi walkę o nie, ale Piast na to nie przystał. Wiadomo, łatwiej ponapinać się zza płota. BTW – porównywanie sebixów do rycerzy to już jest wyższy poziom abstrakcji, no ale przynajmniej mnie na dobranoc rozbawiłeś.

Janusz W.
Odlew Poznań

Dokładnie, wiadomo że w środowisku kibicowskim w takich sytuacjach trzeba „coś zrobić”, szarpią płot jak małpy w klatkach, ale tak żeby go nie uszkodzić, wygląda to żenująco. Piast grał u siebie, to i płot słabszy był niż „w klatce”.

Egon Olsen

Polecam koledze pewna scene z filmu Krzyzacy gdy krzyzacka konnica przejmuje czerwony sztandar z bialym orlem i jaka jest reakcja polskiego obozu. To cale pierd..nie zabrzanskiego obozu mnie rozwala. 100% kibicow z polskich klubow zareagowalo by tak samo jak kibice Piasta na palenie swoich barw di tego na wlasnym stadionie. Czy tu jeszcze pisza jacys kibice czy tylko gimbaza z krokiem w kolanach?

Egon Olsen

Polecam koledze pewna scene z filmu Krzyzacy gdy krzyzacka konnica przejmuje czerwony sztandar z bialym orlem i jaka jest reakcja polskiego obozu. To cale pier….nie zabrzanskiego obozu mnie rozwala. 100% kibicow z polskich klubow zareagowalo by tak samo jak kibice Piasta na palenie swoich barw di tego na wlasnym stadionie. Czy tu jeszcze pisza jacys kibice czy tylko gimbaza z krokiem w kolanach?

Egon Olsen

Polecam koledze pewna scene z filmu Krzyzacy gdy krzyzacka konnica przejmuje czerwony sztandar z bialym orlem i jaka jest reakcja polskiego obozu. To cale pierniczenie zabrzanskiego obozu mnie rozwala. 100% kibicow z polskich klubow zareagowalo by tak samo jak kibice Piasta na palenie swoich barw di tego na wlasnym stadionie. Czy tu jeszcze pisza jacys kibice czy tylko gimbaza z krokiem w kolanach?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gerwazzy

Czy Ty sugerujesz, że kara jest za SZARPANIE płotu? xD Nie rozwalili go więc nie ma tematu, chcącemu nie dzieje się krzywda.

Murphy
KTS Weszło

W tym kontekście decyzja KL nie wygląda wcale głupio.
Wygląda wręcz całkiem rozsądnie. Pytanie tylko czy KL zapoznawała się z większa ilością zapisów AV czy pracowała jedynie na raporcie delegata/sędziego.

Marcinecckie

Skandaloza i circus w jednym. Nigdy nie będziemy poważną ligą. Oprócz słabych piłkarzy mamy jeszcze prawników – nieudaczników, którzy pracują w Komisji Ligi.

irman

A i bardzo dobrze. Co to kuźwa za sprawiedliwość żeby przez kilku jełopów, którzy postanowili sprawdzić mocowanie bramy, drużyna przegrywająca mecz i grająca totalną padlinę dostawała za friko kompletnie niezasłużone trzy punkty. Piasta ukarano, bo nie zgarnął tak bardzo potrzebnych punktów, które były na wyciągnięcie ręki. Górnika ukarano za chujową grę i kibolskie prowokacje. Brawo.

Geralt

Tak mógłbyś powiedzieć jakby ten mecz dograno do końca. A tam było 10 minut. I nie wiesz jak by się skończyło. Zwłaszcza, że obie grały padakę.

Marcinecckie

A może Górnik strzeliłby 2 bramki totalnie z dupy? Nie takie rzeczy się zdarzały w naszej lidze. Poza tym sorry, ale w przepisach nie ma nic o tym, że jak drużyna gra padlinę, to odejmuje się jej punkty. Albo chcemy być poważni i karać w granicach prawa, albo Komisja może tworzyć kary bez jakichkolwiek podstaw. Teraz pan Mrowiec będzie sam sobie ustalał, czy za ,,jazda z kurwami” to już prowokacja, czy może nie. Jeśli kibice gości pokazują ,,faki”, to już prowokują gospodarz, czy jeszcze nie? To wbrew pozorom ważne, bo np. przy niekorzystnym wyniku kibice przegrywającej drużyny mogą zrobić burdę, ale potem powiedzą, że ,,przecież tamci nas prowokowali, bo wywiesili flagę zespołu, z którym mamy kosę, więc oni też powinni dostać po punktach”

Janusz W.
Odlew Poznań

Walkower był z przyczyn technicznych, uszkodzony płot – policja nie zgodziła się na dogranie meczu. Decyzja słuszna i jedyna możliwa. Natomiast kara „dodatkowa” jest kontrowersyjna. Ręczne sterowanie tabelą, bo to nieuczciwe wobec Lecha, żeby Górnik dostał punkty, a przegrywał do 80 minuty. Ciekaw co by się stało, gdyby to kibice Górnika rozwalili płot? Obustronny walkower i trzeba jakieś kary wymyślić dla Sandecji i Termaliki, żeby piast nie był pokrzywdzony. Nie wierzę, że teraz za każde „prowokacyjne” zachowanie będzie teraz karane, a powinno to być transparentne.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Wszyscy najważniejsi. Kibice krzyczą kluby to my! Ekstraklasa robi reforme bez reformy. Sędziowie jak celebryci udzielają wywiadów. Wklady do koszulek, żądają bajunskich sum za dwa proste kopniecia w rundzie. Do tego przyłącza się KL – będzie wprowadzac teatr na trybunach. Weź to człowieku ogarnij.

DrMabuse
Wisła Kraków

Autor odpowiedział na pytanie w tekscie. Tak, jesli prowokacja bedzie nieskuteczna i nie doprowadzi do przerywania lub niedokończenia meczu – nie bedzie karana ujemnymi punktami, tylko np karami finansowymi.
Nie widzę w tym nic nienormalnego.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Racja. Kibice Lecha nastepnym razem jak bedzie im się wydawać, ze są przekręcami, to przerwą mecz, np po jakimś karnym i będą sie tłumaczyć, ze poczuli sprowokowani okrzykami – strzelcie kur.wom gola.

DrMabuse
Wisła Kraków

Nie wchodz w ten absurdalizujący styl Weszlo. Dobrze wiesz, ze za wulgaryzmy dzis nikogo nikt nie karze i nie są traktowane jako powazne wykroczenie, uwazane za zachowanie prowokacyjne. Palenie flag to trochę co innego, poza tym jest łatwe do udokumentowania.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Wiem, ze poziom absurdu jest gigantyczny, zupełnie jak wyrok KL. Ale za wulgaryzmy NA RAZIE sie nikogo nie karze, co najmniej do kolejnego posiedzenia KL. A okrzyki – strzelcie kur.wom gola – było doskonale słychać na relacji telewizyjnej, slaby dowód? Kibice Lecha wbiegaja na boisko, Legia dostaje walkowera, bo jest organizatorem i jeszcze -3 za prowokacje. Palce lizać.

DrMabuse
Wisła Kraków

No i ok. Niech skorzysta ten, kto ma najmądrzejszych kibicow a nie bandę debili.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Z tym trudno się nie zgodzić.
Wracając do KL, wymyślanie kar ad hoc, w imię cudacznie pojmowanej sprawiedliwości, bedzie prowadzilo do dalszej eskalacji wydarzen na trybunach. Komisja utworzyła niebezpieczny precedens, ukarała klub odjeciem punktów za wybryki kibiców, bez wprowadzenia sankcji do regulaminu rozgrywek. Zobaczysz, ze beka dopiero się zacznie

DrMabuse
Wisła Kraków

Kara odjecia punktow nie jest karą zasadniczą w regulaminie dyscyplinarnym rozgrywek, tylko karą dodatkową.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Wiesz co? Nie wiem po cholerę sie wyklucam. Uważam, ze odejmowanie punktów za wybryki na trybunach to bardzo dobry pomysł. Nie podoba mi sie tryb, miejsce i czas w jaki to zrobiono. Nie powiesz mi, ze spalenie dwoch flag jest wiekszym wykroczeniem, niz ostrzelanie sektora gosci z rakietnic. Z drugiej strony ktoś musiał być pierwszy, trafiło na Gornika.

DrMabuse
Wisła Kraków

Najwazniejsze jest w tym niedokonczenie meczu. To jest powód a nie co innego. Dlatego tak bawi mnie to pieprzenie autora artykulu o rozmiarach prowokacji, bo przeciez sprawa jest jasna.

B123

A może tak walkower dla górnika bo mecz przerwany i dalej -3pk dla Piasta wiadomo i -3pk dla Górnika na filmikach zamieszczonych pod artykułem jasno widać że się należało.

sztrasburger

Brzmi to głupio, ale jak przypomniec sobie Legia-Jagiellonia, w którym bialostoczanie dokonali ostrzalu sektora rodzinnego Legii, a Legia dostala walkower za to że jej kibice zwyczajnie sie wkurwili i poszli bronić swoich to faktycznie takie prowokacje trzeba tępić.

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

A kogo ostrzelali w Gliwicach kibice Górnika?

Gerwazzy

W Zabrzu kibice piasta też ostrzelali sektor rodzinny Górnika, ale nikt nie był taki głupi żeby rozwalać stadion. Prowokacje trzeba tępić ale podstawie przepisów a nie swojego widzimisię

Kierowniku
Za swoje się huśtam!

Tu nie chodzi o głupotę ale o frekwencję. W Zabrzu są kibice i dbają o stadion, bo dlugo na niego czekali. W Gliwicach na trybuny niechcianego blaszaka, przychodzi garstka kiboli. Przecież gdyby TescoArena zniknela dzisiaj w nocy, to nawet nikt by tego nie zauważył.

Dack Janiels

Już widziałem na FB burzę że komisja ukarała Górnika ujemnymi punktami żeby Legii było łatwiej… Już naprawdę te teorie spiskowe sięgają jakiegoś innego wymiaru i niedługo w rządzie powstanie komisja śledcza, Nie w sumie nie powstanie bo mogła by zaszkodzić Legii.
Czy Wy naprawdę myślicie w kogoś z kibiców Legii interesuje zdanie hanysa siedzącego w rozpadającym się familioku i piszącego „jak to warszowioki oszukują ich wielki (30 lat temu) Górnik”?

WF
MKS

Takich jak ty na Śasku porównuje się do królików. Siedzisz w tej swojej klatce, pewnie jakieś M3 w dzielnicy z której przed wojną do Warszawy jechało się furmanką dwa dni. I myślisz że Pana Boga za nogi złapałeś. I wyzywasz tych którzy na wsi mają domy, firmy, samochody. Dorośnij.

Dack Janiels

Zaskakująco dużo o mnie wiesz, tak mój dziadek był furmanem z Pragi, nie mieszkam w warszawie bo się z niej wyniosłem kilka lat temu a M3 to małżonka jeździ. Wiesz doskonale że nie chodzi mi o materializm tylko że smutny człowiek siedzi w swojej norce i snuje teorie spiskowe

Lluc93

A najwięcej o tym krzyczą kibice Lecha, którzy dzięki temu pozostali na 3 miejscu w tabeli. To jest kurwa dopiero jakaś wyższa abstrakcja jak ci ludzie są pojebani hahaha

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Pogranicze Półświatka

no tak, bo przeciez powinno sie wspierac jawny brak sprawiedliwosci, jesli daje korzysc naszej druzynie. Pojebani jacys ci kibice Lecha, powinni brać kradzione bez szemrania, jak legia. widac mentalnosc typowego legionisty, nie tylko mu nie przeszkadza jak inny klub jest jawnie jebany, ale wręcz dziwi sie, ze ktos moze miec z tym problem. Normalnych ludzi przydzą wygrane po przekrętach, ale legia przyzwyczajona.

Dack Janiels

Po pierwsze jeśli chodzi o kradzieże to Lecha nikt raczej nie przebije.
Po drugie z jednej strony szkoda mi Górnika ale z drugiej czy jak by ten mecz się skończył to wynik był by inny? prawdopodobnie i tak w plecy i tak w plecy.
I po trzecie po jaką cholerę mieszać w to Legię?

Aerth

„I po trzecie po jaką cholerę mieszać w to Legię?”

Przypomnij sobie 2 sezony temu gównoburzę po czerwonej dla Vacka w meczu Lech – Piast. Bezpośrednio skorzystał Lech, ale po meczu i tak był chór płaczek, ze to sedziowanie pod Legię, do którego zresztą kibice Lecha z radością dołączyli,

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Pogranicze Półświatka

co ty pieprzysz czlowieku? jacy „wy”? jakie „pyry”? co to kZdjęcie profilowe ...#$% są POSZEWKI pod krawczyka? to chyba jakas mania…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Pogranicze Półświatka

mam tylko jedno konto, Krawczyk3 (od nazwiska).
Ty za to, z tego co widzę, szalejesz na kontach PK, PogromcaMitów, Piotr jakiśtam, MarioGol, 123, 13mistrz13, SportowyManiak i diabeł wie ile jeszcze.

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Szkoda, ze nie byliscie tak odwazni przy komedii z Cierzniakiem, gdzie powinno byc zwolnienie Cierzniaka z kontraktu w Wisle, zakaz gry dla Cierzniaka na pol roku i zakaz kontraktowania pilkarzy przez Legie na pol roku. Byloby wowczas sprawiedliwie.
I kazdy klub oraz zawodnik za takie podchody i cyrki powinien rowno po jajach obrywac.

Co do kary dla klubow. Obie zasluzone. Ciekaw jestem czy beda riwni i rowniejsi czy przyp…a tez innym klubom za kiboli.

Aerth

Sprawą Cierzniaka zajmował się zupełnie inny organ.

Ale jak już wracasz do tej sprawy to czy Wisła w końcu przedstawiła te twarde dowody, którymi się odgrażali? I w ogóle czy wreszcie wyjaśnili czemu nie dali swoim prawnikom tych „twardych dowodów” do ręki zamiast się bawić w pisane na kolanie L4 dla Pawłowskiego?

The_Ripper

Jeżeli Pan Boniek osobiście nie zainterweniuje to stracę do niego szacunek. A dażę go wielkim.
To najbardziej kabaretowa decyzja polskiej piłki. Górnik dostał największą karę za zachowanie kibiców w historii ligi. Dosłownie za spalenie dwóch flag. Praktyka stosowana na każdym stadionie – w tym już kilkukrotnie. Dosłownie 3 miesiące temu kibice Cracovii zbombardowali(nie jest to przesada) sektor gości racami. Obyło się bez większych kar. Kibice Piasta na meczu w Zabrzu obrzucali sektor rodzinny racami = brak większych kar.
NIE MA ŻADNYCH PODSTAW PRAWNYCH DO PODJĘCIA TAKIEJ DECYZJI. TWORZY SIĘ PRECEDENS, DZIĘKI KTÓRYM KOMISJA LIGI MOŻE UCZYNIĆ KAŻDY KLUB MISTRZEM PODCZAS JEDNEGO POSIEDZENIA.

Panie Bońku, niech Pan rozgoni to patologiczne towarzystwo!!!

DrMabuse
Wisła Kraków

Na jakiej podstawie uwazasz, ze nie ma podstaw prawnych? Kara odjecia punktow zalicza sie do katqlogu kar dodatkowych, ktore zawsze mozna dolozyc do kary zasadniczej. Kara zasadnicza dla Gornika to kara finansowa i zakaz wyjazdowy. Przepisy o karze odjecia punktow przewiduja zakres odjecia od 1 do 30 pkt.

zalgon
CSKA Legia

i bardzo dobrze, mam nadzieje ze doczekam czasow gdy nie bedzie slunskich aka niemieckich klubow w ekstraklasie

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Pogranicze Półświatka

jest ruska legła, to niech bedzie jakis niemiecki dla rownowagi

gnom

Jeszcze gorzej byłoby, gdyby po walkowerze dla Piasta (obligatoryjnym wg przepisów) nie dać kary punktowej Górnikowi. Wtedy idioci w szalikach urządzaliby bezkarne paleniska na każdym meczu, w nadziei, że idioci po stronie przeciwnej rozwalą jakiś płot albo zrobią coś równie głupiego i w ten sposób klub idiotów od paleniska zyska za darmo jakieś punkty. W tej sytuacji tylko obustronne odjęcie punktów miało sens.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

vreels

a nie przewidziałeś że po jednej takiej akcji jak teraz, może by im coś w główce zaświtało żeby posadzić dupy na miejscu bo będzie walkower i oddamy rywalowi 3 pkt?

Kolo
Górnik Zabrze

ale kara ma być dla Górnika, zakaz wyjazdowy czy kary finansowe jak zawsze. A nie wymyślają sobie że za spalenie 2 flag tym razem -3 punkty. Jakiś absurd

DrMabuse
Wisła Kraków

Przecież Górnik Zabrze został ukarany zakazem organizacji wyjazdu grupy kibiców gości na sześć kolejnych meczów i na dwa kolejne z Piastem w Gliwicach oraz karą finansową w wysokości 40 tys. zł. Kara odjecia pkt to kara dodatkowa.

Sportowy Maniak

Już rozumiem dlaczego nasza liga jest taka beznadziejna. Skoro nawet ci z góry są idiotami, to nic dziwnego, że cała Ekstraklasa to dno

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Jaka liga, taka komisja, tyle

WF
MKS

Najpierw dajemy karę a potem dorabiamy paragraf. Już raz to zrobili i spadło Podbeskidzie. Nie ukrócono tego wtedy, poszli dalej. Tylko że teraz już się z tego szanowna KL nie wyplącze. Hipotetycznie. Ostatnia kolejka. Górnik gra z Legią. Gra o nic, Legia o mistrza. Trochę się będą przekrzykiwać ,ktoś kogoś sprowokuje. Jestem pewien że znajdzie się paru chętnych na przerwanie meczu. Nie tylko w Zabrzu. Panowie daliście jasny przekaz jak rozpierd_lić tę buraczaną ligę. Może to i dobrze. Pora wszystkim normalnym kończyć z tym syfem.
Wtedy wszyscy ci ważni z KL czy innego PZPN w końcu staną się niepotrzebni.
Śmieszne prawo, śmieszna egzekucja. Śmieszni kibole Piasta. Piast za karę dostał 80 tys gdy Legia za racowisko 70. Ci imbecyle z KL nawet nie potrafią liczyć. Nie wiedzą co większe 7 czy 8.

DrMabuse
Wisła Kraków

Ale to oni beda rozpieprzac ligę czy ci najbardziej wrazliwi na swiecie debile?

Krzysztof.Reperowicz

Podbeskidzie spadło bo miało mało punktoe

WF
MKS

Podbeskidzie miało akurat tyle punktów żeby grać o mistrzostwo. Wyroki wtedy były ferowane po fakcie. Teraz też oddadzą punkty Górnikowi gdy będzie wiadomo, że mu to kompletnie nic nie da. Możemy się założyć. Najlepsze są kary finansowe. Jest w ich wysokości jakakolwiek logika. Taryfikator?

Krzysztof.Reperowicz

Podbeskidzie miało mniej o 1p ale Ruch i Lechia dostały – 1 i z tego powodu mogli zrownac się punktami. W takiej sytuacji anulowanie jednym a innym nie ujemnych to jest skandal. Dla mnie było uczciwie na boisku a tu Podbrskidziu brakło 1p

JOzKSG

Dostaliśmy minus trzy punkty za to że to Piast nie potrafił zabezpieczyć bezpieczeństwa na swoim stadionie. To kibice gorszej strony miasta przerwali mecz a nie my. Czułem że komisja coś wykombinuje i się nie pomyliłem. Odebrano nam szanse walki o punkty przez sedesowych huliganów. Mecz nie został dokończony i prawnie dostaliśmy za to walkower 3:0 po czym nam odbierają punkty za spalone flagi. Jak tak się bawimy to czekamy na ujemne punkty Dla Legii i Ruchu za to samo.

Krzysztof.Reperowicz

A jak można zabezpieczyć przed podpalaniem?

Marcin Sz

jak Ruch zacznie co derby palić flagi gieksy (zostało pewnie jakieś 35 z 44) to nie dość, że za długi punkty zabrane to i za mecz odjęte. dodatkowo kibiców przyjezdnych na Cichej zobaczymy najwcześniej w XXII wieku. Wówczas wybudowany w latach 20-ych XXI wieku będzie znów skansenem.

fr33

Wczoraj Marciniak skasował Lecha, dzisiaj komisja Górnika, Projekty #MocnoLegia #mistrzpolski2018 zaczynają wchodzić w decydującą fazę. Apogoeum nastąpi w momencie skręcenia Jagi. Za dużo kasy zostało wpompowane żeby mogło się nie udać. Wstyd być mistrzem czegoś takiego, w taki sposób, wstyd i obraza dla rozumu czymś takim się w ogóle interesować.

Szaweł Littletailor wyjaśnia i rozlicza oponentów
Pogranicze Półświatka

najlepsi sa kibice legii, ktorzy sie dziwią i smieja z oburzenia kibicow lecha na decyzje komisji ligi „bo przeciez lech na tym najbardziej skorzystal” (jak np. niejaki lluc93). Naprawdę nie rozumiem, jakim śmieciem trzeba być,