Rozczarowanie? Nie, sukces! Polacy z brązowym medalem
Inne sporty

Rozczarowanie? Nie, sukces! Polacy z brązowym medalem

Wierzyliśmy w walkę o wyższe miejsce niż trzeci stopień podium i… tę walkę dostaliśmy. Było blisko srebra, ale ostatecznie nie udało się go zdobyć. Nie pozostaje nam jednak nic innego niż radość. Bo to przecież pierwszy drużynowy krążek Polaków w skokach na IO! 

Możemy zastanawiać się, co by było, gdyby Maćkowi nie zabrakło błysku, gdyby Stefan poleciał w pierwszej serii tak, jak to zrobił w drugiej, gdyby Kamil pokonał Wellingera w bezpośredniej rywalizacji i nie spóźnił skoku (choć do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić). Możemy, jasne, w końcu w tym jesteśmy najlepsi. Śpiewał o tym nawet Kazik: „Gdyby to najczęstsze słowo polskie. Gdyby mama miała fiuta, to by była ojcem”.

Nie ma jednak co filozofować, bo chłopaki skoczyli najlepiej jak umieli i przywiozą nam pierwszy, historyczny medal z konkursu drużynowego. Nie udało się przed czterema laty, nie udało się z Adamem Małyszem w składzie. Nie udało się nigdy. Aż do dziś.

O złocie nie było co marzyć. Norwegowie skakali dziś w innej lidze. Porównalibyśmy ich do Barcelony z tego sezonu – po pierwszej serii myśleliśmy, że jest szansa powalczyć, ale w drugiej pokazali nam, czemu byli faworytami. Latali genialnie, wygrali zupełnie zasłużenie. Przyznajemy to, bo nie mamy innego wyjścia. Przewaga niemal 23 punktów nad drugą ekipą? Nokaut.

Srebro? Wydawało się być w zasięgu… i było. Nie wyszło, trudno.

Niektórzy cieszyli się już po skoku Wellingera, ale czas pokazał, że nie warto było tego robić. 134,5 metra to odległość wprawdzie niewielka, jak na gościa, który w pierwszej serii bez problemów doskoczył na 140, ale wystarczająca, by zgarnąć nam srebro sprzed nosa. I to mimo tego, że Stoch doskoczył po chwili na identyczną odległość, ale z gorszymi notami i mniejszą liczbą dodanych punktów za wiatr. Fanom teorii spiskowych zostawiamy pole do popisu. Mimo wszystko, rekomendujemy zapytanie Huli czy jest z tego powodu niezadowolony – szeroki uśmiech na jego twarzy powinien wam wystarczyć za odpowiedź. Szczególnie, że nikt z Polaków nie zawiódł, wszyscy skakali równo i powtarzalnie, a jedyny skok poniżej 130 metra to pierwsza próba Kota (129,5). Jeśli takie rezultaty są złe, to naprawdę nie wiemy, czego od naszej drużyny oczekiwać. A wszystkim tym, którzy będą mówić o rozczarowaniu, dedykujemy filmik Weroniki Nowakowskiej.

Zresztą, spójrzmy na to wszystko w kontekście całych igrzysk. Tu nie daje rady Justyna Kowalczyk, tam łyżwiarz wywraca się na starcie, gdzie indziej umierają kolejne nasze nadzieje medalowe. Tylko skoczkowie się trzymają, tylko oni stają na wysokości zadania. Tego od nich oczekiwaliśmy i dokładnie to dostaliśmy.

KOMENTARZE (19)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
beppe

Komentując na żywo w gronie znajomych stwierdziłem, ze gdybyśmy przegrali (z kimkolwiek) złoto na rzec srebra tak jak przegraliśmy srebro na rzecz brązu, może odczuwałbym jakiś żal za straconą szansą drużyny (choć nie byłby to żal do zawodników, a tylko poczucie w stylu „Szkoda że się nie udało”). W sytuacji, gdy złoto było dziś poza zasięgiem (Norwegom się „należało” – jeśli w sporcie można tak mówić – bo we wszystkich konkursach skakali wszyscy prawie równie mocno, nie był więc to fuks czy forma dnia), przez chwile nie poczułem lekkiego nawet zawodu, lecz tylko radość, ze udało im się zdobyć ten medal.

technojezus
technojezus

No raczej rozczarowanie bo to było wiadome że wrócimy z medalem i oczekiwania były większe niż brąz.
Po 2 konkursach było wiadome że Norwegów nikt nie pokona i jedynie Niemcy mogą z nimi rywalizować o złoto.
Okazało się że Niemcy dzisiaj za dobrze nie skakali i prawie z nami przegrali.Gdyby Kot skakał jak Hula czy Kubacki to by było świetnie a tak niestety jest hamulcowym naszej reprezentacji.
Stoch też słaby II skok ale ogólnie medal cieszy.

Aerth

Tylko Żyla przez całe igrzyska skakal słabiej, a nikogo innego już nie mamy

technojezus
technojezus

Niestety

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Klatwa Weszlo.
Teraz Barca przepierdoli mistrza i odpadnie w polfinale LM.

Fuska

To pierwsze to nawet Weszło nie odczaruje (przecież tego nie chcą, albo inaczej: Wiadomo kto nie chce), ale to drugie. Bez Coutinho samym Messim i Suarezem daleko nie zajadą.

blazej przybylowicz

trochę szkoda, bo medal był pewny od tygodnia. Brak medalu byłby katastrofą. Więc uniknęliśmy katastrofy.

Szkoda, że Kamil spóźnił drugi skok.

Ogólnie oczywiście radość, bo pierwszy medal IO drużynowo.

emperor

Zwróciliście uwagę na minę Stocha przed skokiem? Wyraźnie był sobą. I jeszcze w powietrzu machał rękami, że niedobrze.

Nie chcę nic mówić, ale tak jakby zmuszono go do tego, bo dla Niemców porażka z Polską by byłą tragedią.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Pilka nozna.
Ostatnie 3 mecze o punkty:
1-1-1 w bramkach 3:3
Tragedii nie ma 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wróżka Weszława

Stoch w obu seriach przegrał z Wellingerem, różnica między nami a Niemcami była minimalna, i gdyby Kamil udźwignął ciężar to byłoby srebro.

troll3

MAŁYSZOMANIA

Mikas
West Ham United

– Gdyby się nie poślizgnął, to byśmy z tymi Niemcami wygrali
– A gdyby Prijović nie trafił w poprzeczkę, to może i by tą Borussię pokonali
– Gdyby Stoch tak słabo nie skoczył, to byśmy mieli srebro
– No i widzisz Grażynko, no takie jest życie, wiesz?
– Ech, no tak, tak
– A ten spod siódemki to już mi nawet dzień dobry nie mówi
– Ten!? On to już nawet do kościoła nie chodzi!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

rafkor

No i znowu spisek przeciwko Polsce.

FunFutbolu

Zdobyliśmy brąz? Ale renty olimpijskie to już dostaną zawodnicy a nie my?

wpDiscuz