Gole, asysty, czyste konta. Z reprezentantami nie było nudy

18 lutego 2018, 22:51 • 4 min czytania 14 komentarzy

Nieźle, naprawdę nieźle wypadli w ten weekend reprezentanci Polski. Gdy patrzymy sobie na potencjalny skład naszej kadry, martwią nas w zasadzie tylko skrzydłowi, bo Kuba Błaszczykowski dalej zmaga się z kontuzją, a Kamil Grosicki na ławce przesiedział mecz pucharowy z Chelsea. Jednak – jakkolwiek to zabrzmi – do problemów na bokach pomocy już się przyzwyczailiśmy, dlatego cieszymy się z reszty. O dobrych występach Pazdana czy Mączyńskiego w lidze tu nie przeczytacie, ale jeśli chodzi o pozostałych graczy Nawałki, postaramy się nakreślić wam sytuację poniżej.

O tym, że będziemy mieli co wam pokazać, wiedzieliśmy już wtedy, gdy kończył piątek i zaczynał tzw. piąteczek. Bramki Kamila Glika dziwią nas mniej więcej tak jak brak śniegu w lutym, ale zawsze miło zobaczyć, jak Polak wpada w pole karne rywala i rozstawia przeciwników po kątach. Przeciwko Dijon to nie był „typowy Glik”, co oznaczałoby wejście na bańkę i zapakowanie pod ladę. Tym razem Kamil strzelił po widłach z lewej nogi i ustalił wynik na 4-0. To jego czwarty gol w sezonie. Czyli jesteśmy już w połowie drogi, jeśli chodzi o dobijanie do wyniku z poprzedniego sezonu.

Na chwilę możemy cofnąć się też między słupki, bo Wojciech Szczęsny miał okazję stanąć w bramce Juve w derbach Turynu. Efekt? 12. czyste konto w tym sezonie. Biorąc pod uwagę to, że mówimy o 16 występach – czapki z głów. Piłkarze Torino sprawdzili Polaka trzy razy, nie musiał się szczególnie wysilać, ale zwolennicy Wojtka, którzy po spotkaniu z Tottenhamem zaczęli odzywać się trochę głośniej, zyskali kolejne argumenty. Do tego jeszcze jeden pewny występ w defensywie BVB zaliczył Łukasz Piszczek.

Konkret dał Grzegorz Krychowiak. West Brom odpadł z Pucharu Anglii – szkoda, bo każda szansa na kolejne minuty się liczy, a sam „Krycha” nie najlepiej zachował się przy jednej z bramek. Dobra wiadomość jest taka, że kadrowicz Nawałki zaliczył kolejną niebrzydką asystę. Kapitalnie wręcz skorzystał z jego podania z głębi pola Rondon.

Niezłą zmianę w meczu ze SPAL dał Piotr Zieliński, ale lepiej spisał się inny polski joker. Bayern stara się oszczędzać Roberta Lewandowskiego, ale jak trwoga, to zwraca się do niego. Przeciwko Wolfsburgowi „Lewy” pojawił się na boisku na 11 minut i w doliczonym czasie gry zamienił na bramkę rzut karny. Wyczuł go bramkarz, ale uderzenie było perfekcyjne.

Jeśli chodzi o potencjalnych kandydatów do gry w kadrze, pokazał się przede wszystkim Mateusz Klich, który – cóż za niespodzianka – odżywa w Holandii. W dzisiejszym spotkaniu z Rodą pomocnik zaliczył dwie asysty. I ujmijmy to tak – widzieliśmy brzydsze ostatnie podania (pierwsza i trzecia bramka).