post Avatar

Opublikowane 16.02.2018 11:46 przez

redakcja

W Polsce nie jest łatwo przebić się z własnym oświadczeniem – konkurencja jest naprawdę spora. Kuriozalne oświadczenia wydają kluby (i oświadczamy, że wcale nie chodzi tylko o Wisłę Kraków), kuriozalne oświadczenia wydają Grupy Decyzyjne kibiców, raz nawet Starostwo Powiatowe w Tarnowie próbowało oświadczeniem ocenzurować felieton na stronie „Przeglądu Sportowego”. Trzeba nie lada umiejętności, by wyróżnić się absurdem w tym zalewie prześmiesznych oświadczeń. Niecieczy właśnie się to udało.

Piszemy: „Niecieczy”, bo wreszcie nawet i sam zarząd klubu przyznał, że nazwa Bruk-Bet Termalica KS jest zbyt długa. Już w pierwszym zdaniu mamy hołd dla Sparty i jej reguły lakonicznego formułowania wypowiedzi. Nie żaden Bruk-Bet tylko B-B, nie żaden redaktor Michał Trela, tylko po prostu, pan Trela. Nie żaden trener Maciej Bartoszek, tylko p. Bartoszek (no, jeszcze raz trener i raz Trener Bartoszek).

„W ostatnich dniach  trwa swoisty „audyt” Klubu B-B Termalica prowadzony przez  pana Trelę,  redaktora Przeglądu Sportowego. Jego intensywność wzmogła przegrana naszej drużyny  w niedzielnym meczu z Koroną Kielce na co wskazuje artykuł z dn. 14 lutego pt. „ Kolejny kabaret w Niecieczy. Trener odbija się od ściany.”

Ma on z góry założoną tezę: trener Bartoszek dobry, Klub zły.

Czy postawienie znaku równości pomiędzy Trenerem Bartoszkiem a ekstraklasowym Klubem jest logiczne?

Czy fakt przyznania P. Bartoszkowi tytułu najlepszego trenera sezonu 2016/2017 Lotto Ekstraklasy uprawnia redaktora Trelę do podjęcia niewybrednego ataku na Klub?”

Zaoszczędzone na skrótach miejsce wykorzystano w najlepszy możliwy sposób – wrzucając w losowe miejsca podwójne spacje.

„Uważamy, że serwowanie wybiórczych  i niesprawdzonych informacji oraz swoistego rodzaju stronniczość,  nie służą obiektywnej informacji dziennikarskiej, są lekceważące wobec Klubu oraz  Kibiców, nie tylko KS B-B Termaliki lecz całego środowiska piłkarskiego, wielu zasłużonych dla polskiej piłki nożnej osób sympatyzującym z Klubem, są przekroczeniem zasad etyki dziennikarskiej.

Trela próbuje  przekonać, że przyczyną złych wyników sportowych nie są;  system szkolenia,  taktyka,  relacje trenera z zawodnikami tzw. „szatnia”  itd.  lecz zarząd Klubu , który jego zdaniem nie stwarza warunków do uzyskiwania wyników sportowych. Trela  nie ma tutaj  żadnego istotnego doświadczenia .”

„Swoistego rodzaju stronniczość” to klasyk w momencie wydania, jesteśmy przekonani, że wejdzie do języka piłkarskiego równie gładko jak słynne „w dniu dzisiejszym”. Natomiast warto zwrócić uwagę, że zarząd B-B dość swobodnie stwierdza, że trener Bartoszek, cały czas zatrudniony w B-B i właśnie przygotowujący B-B do kolejki ligowej, właściwie do niczego się nie nadaje. Ani do trenowania, ani do taktyki, ani tym bardziej do utrzymywania poprawnych relacji z „tak zwaną szatnią itd”. Choć klub grozi, że podejmie wobec „pana Treli” kroki prawne, jednocześnie potwierdza, że Bartoszek istotnie ma problemy z zarządem (skoro ten w oficjalnym oświadczeniu po nim ciśnie) czy tak zwaną szatnią itd. (skoro zarząd upatruje w tym przyczyn złych wyników sportowych).

Ujmuje nas też zarzucanie dziennikarzowi, że nie ma żadnego doświadczenia. Aż prosi się o dopisek: w przeciwieństwie do naszego 19-letniego syna, który wygrał już Niecieczą Ligę Europy w grze Football Manager.

Czegoś wam tu jeszcze brakuje, nie? Co musi znaleźć się w każdym tego typu kuriozalnym oświadczeniu? Czego nigdy nie może zabraknąć, gdy ktoś próbuje się skompromitować oficjalnym komunikatem? No oczywiście. Zwrot „przysłowiowe”.

ZapraszamyKibiców do gorącego wsparcia naszej drużyny. Teraz kiedy jesteśmy w przysłowiowym dołku jest nam to  bardzo potrzebne.

Bez dyskusji – kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada.

A przy okazji: najśmieszniejsze dopiero przed nami. Zarząd B-B chce rozwiązać umowę z Krzysztofem Baranem z jego winy, gdyż zarzuca mu niesportowe prowadzenie się podczas obozu przygotowawczego. Jak wróbelki ćwierkają, trener bramkarzy Waldemar Piątek zaświadczył, że Baran prowadził się niesportowo, natomiast cały zespół – że sportowo. Nie musimy dodawać, że nie każdy każdemu podaje tam rękę.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 16.02.2018 11:46 przez

redakcja

B-B
Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 60
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
SmyQ
SmyQ

Przypieprzanie się do „B-B”, podwójnych spacji i nazywania Bartoszka raz trenerem, raz Trenerem? Serio?

shaughnessy
shaughnessy

Tak
Albo jest to poważny klub i poważna liga albo nie. Nawet takie głupoty rzutują na cały klub. W wielkich klubach i wielkich ligach o tym wiedzą, a jeśli to dla Ciebie zbyt duże wydziwianie to oglądaj sobie dalej ligę okręgową lub jej poziom.

SmyQ
SmyQ

Jaki pocisk…

Kanapowy Janusz
Kanapowy Janusz

Przecież trener Bartoszek zsunie BBT o klasę rozgrywkową niżej…

DamianB
DamianB

Psy szczekają a karawana jedzie dalej 🙂 Już nie raz było tak, że narzekali jak to jest w Niecieczy, a koniec końców zawsze w najwyższej klasie rozgrywkowej się utrzymują 🙂 Bartoszek to ogarnie na spokojnie i nie ma co się spinać, do końca sezonu jeszcze wiele kolejek 🙂

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

elMo
elMo

Mogli, ale to było by w stylu Treli, który w swoim artykule tak podsumował ludzi, którzy sami zbudowali ten klub…

matek15
matek15

Skoro zbudowali to są rozzłoszczeni po niesłusznym ich zdaniem artykule o,k. Jednak, pośpiech i nerwy nie są najlepszym doradcą w tak delikatnych kwestiach. Mogli zlecić napisanie tego oświadczenia poważnej agencji lub zatrudnić lepszego PR-owca (bo ten chyba nie w formie). Tutaj mamy po prostu bronienie się typu: „co mi tu „redaktorzyna” będzie węszyć jak my se radzimy dobrze i ch*a wie jak jest”.
Więc nawet jeśli rację ma klub to wizerunkowo strzał w kolano. Bo teraz całe środowisko raczej nie potraktuje poważnie zarządu, właściciela i klubu.
W skrócie : Oświadczenie jeśli już chcieli napisać mogli to zrobić a) bez zbędnych emocji
b) zgodnie z przyjętymi zasadami tworzenia takich oświadczeń
c) bardziej przemyślanie dobierać słowa

Larry Gopnik
Larry Gopnik

Szkoda. Naprawdę wydawało mi się, że ekipa z Niecieczy moze dac nową jakość polskiej piłce – coś dobrego, stworzonego w małym ośrodku na rubieżach dotychczasowej powazne piłki.
I długo dużo wskazywało na to, że Bruk-Bet Termalica (czy tam Termalica Bruk-Bet) wygląda sympatycznie – bez wariactw na rynku transferowym, szybciutko zbudowany stadion – idealnie skrojony pod klub. Do tego zakorzeniona w lokalnym otoczeniu. Ale z biegiem czasu coś się popsuło – na rynku transferowy zaczęto działac coraz bardziej absurdalnie, drużyna powoli przestawała grać w piłkę, do tego groteskowe spory na linii właściclele – trenerzy. I to idiotyczne oswiadczenie, niekulturalne i beznadziejnie zredagowane.
Z przyjemnie zapowiadajacego sie projektu powstała niesympatyczna wieza Babel, której spadku nie będzie nikt załował. Ja na pewno nie uronię łzy.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Groteska zaczęła się dużo wcześniej. Bogaci bawią sie w piłkę na miare swych (wątłych finansowo) możliwości. Mamy do czynienia z kontynuacją „wizji” Drzymały czy innego Wojciechowskiego czyli bogatych (stosunkowo) właścicieli wtrącających się do roboty profesjonalistom.
Nieciecza bardziej pasuje do ligi słowackiej – limit Słowaków w drużynie chyba nawet już spełniają.

Jakkaz
Jakkaz

Coś się popsuło czytaj: Wjechał syn właścicieli cały na biało

Fuska
Fuska

Wystarczyłoby aby Witkowscy zatrudnili porządnego dyrektora sportowego, skautów, trenerów (do treningu, np. napastników, bramkarzy, itd.), bo trenera głównego mają dobrego (Bartoszek). Stać ich na to. I górna ósemka co sezon.
Ale nie… ja nie dam rady ? Potrzymaj mi piwo !

testoviron
testoviron

Oho, trzeba tytułować redaktorzynów. Pan Trela nie jest Panem Trelą, bo jest Panem Redaktorem Trelą?

Jakkaz
Jakkaz

Pan Trela jest Panem Trelą, a nie „Trelą”. Swoją drogą, bramkarz B-B ma teraz mocno przejebane, wydali oświadczenie, że działa na szkodę klubu

testoviron
testoviron

Pan Trela został raz przedstawiony jako „pan Trela, redaktor przeglądu sportowego”, drugi raz „redaktor Trela”, później 3x pada tylko jego nazwisko. Co w tym niewłaściwego? A z powyższego tekstu jasno wynika, że autor widzi problem w tym, że pan Trela nie jest przedstawiony jako REDAKTOR TRELA.

matek15
matek15

Oświadczenie jeśli już chcieli napisać to powinni to zrobić :
a) bez zbędnych emocji
b) zgodnie z przyjętymi zasadami tworzenia takich oświadczeń
c) bardziej przemyślanie dobierać słowa i konstrukcję zdań (bo to jednak oficjalne oświadczenie)
To oświadczenie niestety wygląda jak napisane przez prezesa albo jego syna(jak tu się przejawiało)

Stan Levy
Stan Levy

Pisanie o kimś w sposób „Trela powiedział że cośtam” jest niekulturalne „Pan Trela”, „redaktor Trela” – tak się powinno zwracać w oficjalnym piśmie.

Kcramsib
Kcramsib

Sam nie wiem, co prezentuje niższy poziom – bezsensowne oświadczenie B-B, czy powyższy „artykuł” o tymże oświadczeniu…

elMo
elMo

Jeśli największym życiowym osiągnięciem Pana Redaktora jest nierzetelny i kłamliwy artykuł w PS lub na weszlo, to jakim prawem uzurpuje on sobie prawo do oceny działań ludzi, którzy sami i za własne pieniądze stworzyli klub od podstaw…

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Takim prawem, że jest wolność słowa. Tęsknisz za faszyzmem gdzie jakis buć bedzie ci mówił co ci wolno oceniać, a co nie?

baran
baran

Weszło nie można odmówić konsekwencji i promowania swoich tez:
– koledzy naszego Nadredaktora są sympatycznymi fachowcami, których będziemy bronić do krwi ostatniej;
– osoby które skonfliktowały się z naszym Nadredaktorem, będą krytykowane, marginalizowane, ośmieszane aż nie przyjdą i nie przeproszą.

areq
areq

Mam nadzieję ,że ten klub zniknie z ekstraklasy . Już i tak gra o sezon za długo.

Cantorro
Cantorro

A w jego miejsce przyjdzie trup z Chorzowa z długami albo łódzka patologia, która zaraz się posypie i też będzie tonąć w długach a wszyscy na nich czekają, nie wiadomo po co.

DamianB
DamianB

Nie rozumiem Twojego podejścia areq. Jak jest, tak jest. Wolę tak samo jak mówi Cantorro żeby taki klub jak Termalica – stabilny finansowo był w tej najwyższej klasie rozgrywkowej, bo znów się zacznie zabawa z ujemnymi punktami, jak to jest w przypadku Ruchu. Wywalczyli utrzymanie na boisku. W Termalice przynajmniej wiadomo na czym się stoi, a to że się trafił słabszy okres to już się zdarzało. Do końca sezonu zapewne się otrząsną, a pisanie przez jakiś „fachowców” zestawienia Bartoszka i Termalici to nieporozumienie. Zatrudnili świetnego fachowca i on im pomoże.

sandman
sandman

Mogę nieco nadinterpretować wydarzenia w B-B, ale jeśli jest tam taka atmosfera i porządek, jakie biją z tego oświadczenia, to już spadli.

szamot
szamot

Jakże inna była wymowa wywiadu z synkiem z Opola ,a synkiem z Bruk-Betu.Obiektywizm Weszło.

serek
serek

Synek z Opola spina niski budżet i osiąga dobre wyniki sportowe. Synek z Bruk-Betu ściąga napastnika o nazwisku Nikolic, bo przecież jeden Nikolic w Legii wypalił.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wyrzysk
Wyrzysk

Gdybym był na Twoim miejscu, to nie czytałbym takiego chujowe portalu. Po co masz się denerwować.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Mnie natomiast bawią takie oszołomy jak Ty. Kolejny symetrysta. Ten klubik był mi obojetny, nawet podziwałem, że na wsi zrobiono coś dużego. Teraz bawi mnie ten wiejski kabaret i to, że sa jeszcze ludzie, którzy nie odrobili lekcji Sokoła Pniewy, Amiki Wronki czy Dyskobolii. A może to jakaś inna konkurencja: kto awansuje do E-klasy z mniejszej wioski. Kasa Witkowskich, robią co chcą – awansowali sportowo i mogą uważać się za najmądrzejszych, a mi wolno się z nich śmiać.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Witam symetrystę szamota! 😀

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Nie rozumiem kompletnie po co prezesi w takim stylu się wypowiadają, chyba punktów za to nie przyznają. Najlepszym sposobem na utarcie nosa posmakować jest dobra gra, patrz Korona

DamianB
DamianB

Bartoszek to ogarnie i myślę że Termalica będzie miała z niego jeszcze wiele pożytku. Jak dla mnie cała afera to jakieś nieporozumienie i skończy się tak – że Trener Bartoszek zostanie w Niecieczy i spokojnie ten klub utrzyma.

Vinnie
Vinnie

W tych Trelach z Niecieczy to już się pogubiłem. To bracia są i jeden robi im pod górę pisząc „paszkwile”, a drugi celowo odpierdala takie numery w bramce jakie odpierdala, by spuścić Słoniki z ESA? To jakieś konie trojańskie w Termalice, więc ja się nie dziwię, że tam puszczają nerwy. Powinni wypierdolić i tego bramkarza jak najszybciej z klubu, a dziennikarza po prostu nie wpuszczać na obiekt jeśli chcą się utrzymać. Czego im oczywiście nie życzę jako kibic Pogoni.

Spektakularny
Spektakularny

Sciagacie Slowakow, bedziecie grac jak Slowacy. Oczywiście większość transferow wbrew trenerowi 😉

DamianB
DamianB

A skąd niby taka pewność, że wbrew trenerowi – dajcie czas i się okaże. Myślę, że trener zdecydowanie postawi na najlepszych jakimi będzie dysponowała Termalica 🙂 Dziwi sprowadzanie Słowaków? Mnie wcale nie dziwi, bo z tymi samymi umiejętnościami można kogoś tańszego wziąć z zagranicy niż wydawać na Polaków, bo Polacy-Radacy jak tylko trochę zarobią, to odwala sodówka, założą różowe korki i obetną się na irokeza to już kozaki wielkie…. Nie mówię o wszystkich, ale coraz częściej można się z czymś takim spotkać.

Spektakularny
Spektakularny

OBCOKRAJOWCY PODNOSZĄ PRZECIEŻ POZIOM

PierwszyMohikanin
PierwszyMohikanin

Za te pieniądze co dostają Słowacy dostanie się dzieciaka z Polski co nie potrafi prosto kopnąć piłki i takie są niestety realia. Polacy się cenią jak nie wiadomo kto, a prawda jest taka, że można ściągnąć kogoś z zagranicy np. Słowacji dużo lepszych piłkarzy. Czy to wypali to się okaże. Nie ma co dramatyzować z działaniami samej Termalici, jak i Bartoszka. Mogę się założyć że będą dobrze grać, bo to wcale nie jest koniec sezonu i jeszcze jest wiele pkt do zdobycia 🙂

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Jak weszli do ekstraklasy to miałem nawet do nich nutkę sympatii – ot choćby że piłkarsko utarli nosa wielkim niegospodarnym ośrodkom. Teraz widzę że to zmierza donikąd, banda przeciętnych zagranicznych najemników, nudny przewidywalny futbol.
Plus za to że Witkowscy płacą za to ze swojej kieszeni a nie wyciągają miliony od miasta.

trylezsis
trylezsis

Na pewno nie wyciągają i nie będą wyciągać od miasta, bo Nieciecza nie jest miastem. 😀
Nie dziwne że to Witkowscy płacą, bo gdyby nie oni to Nieciecza najwyżej grałaby w III lidze.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Chciałem tu raczej uwypuklić problem topienia kasy przez samorządy w kluby-studnie bez dna z większych miast.

PierwszyMohikanin
PierwszyMohikanin

No i to jest dużo lepsze niż ładowanie kasy w jakiś Ruch z którymi są problemy, bo się kładzie kasę i wiecznie długi i wieczne problemy. Ja uważam, że taki klub jak BB Termalica też jest zdecydowanie potrzebny w naszej lidze. A w trenera Bartoszka wierzę i podobnie pewnie jest w Niecieczy i myślę, że na spokojnie ogarnie sytuację 🙂

Świroos
Świroos

Człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka wiadomo…

Krzysztof.Reperowicz
Krzysztof.Reperowicz

Frak leży dobrze dopiero w 4 pokoleniu.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

„I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu,
Całujcie mnie wszyscy w dupę.”

Ekstraklasa stan umysłu
Ekstraklasa stan umysłu

Mam nadzieję, że ci jebani rolnicy w końcu spadną z ligi z tymi swoimi gwiazdami z zagranicy i już więcej tu nie wrócą.

elMo
elMo

Zły dotyk boli całe życie…

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Zaraz całe zycie. Nie poddawaj się! Może psycholog Tobie pomoże elmo.

troll3
troll3

ja mam nadzieje ze zostaną, żeby dalej cwelić legię co rundę, aż do spadku stolecnej drużyny

PierwszyMohikanin
PierwszyMohikanin

Czego się uczepiłeś? Mocno Cię boli że Termalica jest w ekstraklasie? Utrzymanie zdobywają na boisku i walczą ostro, żeby w tym sezonie było podobnie. Życzę im, żeby im się udało i kolejny raz ciężką pracą i zaangażowaniem pod skrzydłami Bartoszka wywalczyli utrzymanie. A cała ta sytuacja to chyba jakieś nieporozumienie 🙂

elMo
elMo

Weszlo wespół z Panem Redaktorem Trelą piszą byle paszkwile na klub z Niecieczy. I nie ważne że merytoryki w tym nie ma. Tłuszcza przyklaśnie, że cisną na wiśniaków, będzie dużo komentów pod tekstem. Kolejni przy tym wszystkim dowiedzą się o istnieniu Pana Redaktora Treli…
Wszystko się zgadza. Zabrakło tylko wzmianki, że mogli nie zwalniać Michniewicza i byłby komplet… 😉

JC
JC

To ja napiszę, jako osoba kibicująca Termalice – ZWOLNIENIE MICHNIEWICZA TO BYŁ BŁĄD ZARZĄDU!!!

elMo
elMo

Może to był błąd a może nie. Ani ja ani Ty tego teraz się tego nie dowiemy. Może gdyby został zjebali by się z ligi w tamtym roku (w ostatnich10 meczach trenera Michniewicza drużyna zanotowała 0 (słownie „zero”) zwycięstw.
Ale nie ważne – chodzi tylko o to, że człowiek, którego największym życiowym sukcesem jest napisanie felietonu/artykułu do PS lub weszlo próbuje dawać rady (a w ręcz nakazuje jedyne słuszne postępowanie) jak prawidłowo zarządzać klubem ludziom, którzy sami i za własne pieniądze ten klub zbudowali 🙂 To jest dopiero groteska… 😉

PierwszyMohikanin
PierwszyMohikanin

Dokładnie eIMo to jest dziwne 🙂 Jak dla mnie klub sam sobie poradzi ze swoimi problemami, a człowiek w żaden sposób niezwiązany z klubem nie powinien komentować lub dawać rad klubowi. Trener Bartoszek na pewno w Niecieczy jeszcze zdobędzie wiele punktów 🙂 Trzeba mu zaufać i zarządowi też, bo na razie w ekstraklasie sobie radzili i radzą, więc nie ma co niepotrzebnie siać paniki.

biggala2310
biggala2310

„Chłopów ze wsi wyciągniesz. Wsi z chłopów nigdy”.

To oświadczenie, forma i nazywanie kogoś po nazwisku jest po prostu wieśniackie… więc pasuję do jego autora.

troll3
troll3

no tak, powinni po imieniu go nazywac

Andrzej Dudziarz
Andrzej Dudziarz

Ale po co piszecie i forsujecie nazwę sponsora? Piszcie o tym klubie po prostu Nieciecza.

Chyba, że wam ci sponsorzy za to płacą? Bo jak piszecie nazwę sponsora za darmo, to jesteście frajerzy.

GooDOMaDOM
GooDOMaDOM

Dlatego niech sobie dadzą spokój i zajmą się szkoleniem młodzieży.

Weszło
04.07.2020

Status quo zachowane, Miedź remisuje z Tyskimi

Bardzo fajnie ogląda się w ostatnich tygodniach I ligę, serio. Nie ma w tym krzty ironii, nawet jeśli momentami brakuje defensywnego ogarnięcia czy technicznej dokładności – atrakcyjność zupełnie to rekompensuje. Dzisiaj w Legnicy znów za nami bardzo przyjemne 90 minut: cztery gole, sporo okazji, wymiana ciosów i wynik, który nie daje nam żadnych odpowiedzi przed […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

LIVE: Nadszedł dzień przyznania mistrzostwa Legii? Ale najpierw przystaweczka

W Warszawie pewnie czuć już przyjemne podniecenie przed wieczorem. Legia nawet w przypadku remisu przyklepie dziś mistrzostwo Polski. Ale zanim przeniesiemy się do Poznania, to najpierw przystaweczka – starcie Rakowa z Zagłębiem, czyli największych przegranych (?) rundy zasadniczej. A po klasku w Poznaniu jeszcze przeniesiemy się do Gdańska, żeby zerknąć na to, czy Lechia z […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

Drugi spadek z rzędu? Zagłębie Sosnowiec pomyliło kierunki

Trzy mecze bez zwycięstwa, trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Zagłębie Sosnowiec zmieniało trenera i skrycie marzyło o wskoczeniu do grupy, która powalczy o awans w barażach. Marzenia zweryfikowało jednak życie, bo nawet mimo płaskiej tabeli, sosnowiczanom bliżej dziś do gry o utrzymanie niż o promocję. Co dzieje się w Sosnowcu i czy faktycznie kibice […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

Lech Poznań, czyli tęsknota za byciem Miauczyńskimi

Czy komuś się to podoba, czy nie – czas duopolu legijno-lechowego był najciekawszym okresem w Ekstraklasie ostatniego dziesięciolecia. Nie tylko na boisku, ale i poza nim. Podbieranie sobie piłkarzy, wyścigi na szpileczki, Leśnodorski wytykający palcami błędy Lecha, Klimczak śmiejący się z podklejaniem gumą stołu przez Leśnodorskiego. Ale duopolu już nie ma. Jest monopol. I nawet […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

Stokowiec vs. Probierz. Kto kogo dzisiaj przechytrzy?

Lechia Gdańsk i Cracovia rozpaczliwie bronią się przed tym, by sezon 2019/20 zakończył się dla nich wielkim rozczarowaniem. Podopieczni Piotra Stokowca w pewnym momencie balansowali już na granicy spadku do dolnej ósemki, a jednak obecnie znów wyglądają na ekipę, która ma ochotę powalczyć o ligowe podium. Z kolei „Pasy” pokonały w ostatniej kolejce Pogoń Szczecin, […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

Stan Futbolu. Madej, Wąsowski, Kowalczyk, Rokuszewski

A już o 11:15 zapraszamy was na „Stan Futbolu”. Goście: Łukasz Madej, były piłkarz między innymi ŁKS-u Łódź. Maciej Wąsowski, dziennikarz „Przeglądu Sportowego”. Wojciech Kowalczyk, legenda. Mateusz Rokuszewski, naczelny Weszlo.com, stały ekspert „Ligi Minus” i „Weszłopolskich”. Prowadzi Krzysztof Stanowski.
04.07.2020
Bukmacherka
04.07.2020

eWinner partnerem cyklu SEC 2020! Obstawiaj żużel, zgarnij freebet do 25 PLN!

Kolejny weekend żużlowych emocji to także kolejny weekend promocji „Postaw na żużel” w eWinner! To jednak nie koniec dobrych wieści od tego legalnego bukmachera. eWinner został bowiem oficjalnym bukmacherem cyklu Speedway Euro Championship 2020. Co to oznacza? Ten legalny bukmacher został partnerem pięciu żużlowych zawodów, które odbędą się w lipcu w Polsce. Żużlowcy odwiedzą następujące […]
04.07.2020
Bukmacherka
04.07.2020

Lucky Loser w Totolotku! Obstaw hity Ekstraklasy bez ryzyka!

Przed nami weekend pod znakiem hitów Ekstraklasy! Lech gra z Legią, a Piast ze Śląskiem, czyli naprzeciw siebie stanie cała czołowa czwórka. Nie ma co ukrywać – te spotkania mogą przesądzić o kolejności miejsc na podium. Dlatego też legalny polski bukmacher Totolotek oferuje nam świetną promocję! W ramach „Lucky Loser” mecze najwyższej ligi w kraju […]
04.07.2020
Inne sporty
04.07.2020

Jazda! Formuła 1 wróciła do życia. Zapowiedź sezonu 2020

Doczekaliśmy się. Po niespełna czterech miesiącach od planowanego startu w Australii ekipy wreszcie wyjadą na tor i odbędzie się Grand Prix Formuły 1. Na starcie nowego sezonu jest mnóstwo pytań: czy Lewis Hamilton znów wygra? Kto może mu przeszkodzić? Co z Kubicą? Czy Ferrari zdoła poprawić swój bolid? A to tylko część z nich. Na […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

Wojciech Cygan: Dość tego frycowego, Raków zapłacił je w nadmiarze

Raków Częstochowa spokojnie się w Ekstraklasie utrzymał, co już jest godne podkreślenia, ale w szeregach beniaminkach nie ukrywają drobnego niedosytu. Sezon podsumowujemy z prezesem Wojciechem Cyganem. Czy był okres kryzysowy? Która z jego deklaracji jeszcze z czasów I ligi została zweryfikowana przez rzeczywistość? Czy są oferty na któregoś z zawodników? Ilu zakupów należy spodziewać się […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

„Lech nie chce być najlepszy w Polsce. Chce być lepszy od Legii”

Wiadomo, że starcie Lecha z Legią nie ma dziś cholernie wysokiej temperatury, bo wszystko jest właściwie wyjaśnione i Legii wystarczy tylko remis, ale to wciąż klasyk, który działa na wyobraźnie kibiców obu klubów. Tym bardziej że lechici nie chcą pozwolić Legii świętować na własnym boisku, to byłaby potwarz. Dlatego wciąż się może dziać i dlatego […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

Kibice Korony chcą dymisji prezesa. Zając: Odejdę, gdy będę chciał

– Kibice są wściekli i otwarcie domagają się dymisji prezesa. W mediach społecznościowych ruszyła akcja, która ma zmusić Zająca do odejścia. Jednak on nie zamierza ustępować. – To ja będę decydował, czy i kiedy odejdę. Nikt z zewnątrz nie będzie mi mówił, co mam robić – stwierdził buńczucznie na antenie Canal+ Zając. Kilka chwil wcześniej […]
04.07.2020
Weszło
04.07.2020

Powrót duopolu coraz bliższy – zadecydują ostatnie kolejki i najbliższe okienko

Legia Warszawa nad Lechem Poznań. Legia Warszawa nad Lechem Poznań. Lech Poznań nad Legią Warszawa. Tak kończyła się liga w latach 2013-2015, ale co ważniejsze – tak układała się hierarchia siły polskich klubów w tamtym okresie. Była potężna Legia, za jej plecami aspirujący do miana potęgi Lech, dopiero gdzieś dalej peleton, w którym na pierwszy […]
04.07.2020
Weszło
03.07.2020

Arka zostaje w lidze! Może aż do poniedziałku

Nie żeby Arka, gdyby wygrała w Kielcach, miała jakieś szczególnie większe szanse na utrzymanie. Ale przynajmniej mogła odrobinę dłużej się połudzić. Liczyć sobie te matematyczne szanse. Albo przynajmniej zostawić po sobie, spadając, jako takie wrażenie. Tymczasem po remisie z Koroną sytuacja Arkowców wygląda tak, że Wisła Kraków już się utrzymała, a Wiśle Płock w czterech […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Na początku były żarty, ale teraz Chrobry naprawdę zbliża się do baraży…

Po dziewięciu ligowych kolejkach Chrobry Głogów prowadzony przez Ivana Djurdjevicia miał 4 punkty. Przegrał siedem z dziewięciu meczów, w tym dwukrotnie tracąc po pięć bramek. Kibice Lecha, którzy ucieszyli się z wylosowania swojego ulubieńca w Pucharze Polski, tuż przed meczem zastanawiali się, czy w ogóle dotrwa na stanowisku do spotkania I rundy.  Dziś głogowianie ograli […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Hejt Park: grillujemy Kowala!

W Hejt Parku można dziś grillować Kowala. A z tego co wiemy – Wojtek czeka na wasze trudne pytania. Prowadzi Krzysztof Stanowski. Zapraszamy!
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

ŁKS to nie drużyna. ŁKS to stan umysłu

Nie uwierzycie – ŁKS Łódź wyglądał dziś jak ekstraklasowa drużyna! Nie przez siedemnaście minut, nie po tym, jak mocno przymrużyliśmy oczy. Nic z tych rzeczy. Zupełnie szczerze musimy powiedzieć, że z przyjemnością obserwowaliśmy pierwsze 45 minut w wykonaniu drużyny Wojciecha Stawowego w meczu z Wisłą Kraków. Problem polega na tym, że sędziowie mają w zwyczaju […]
03.07.2020
Weszło
03.07.2020

Stal z walkowerem za mecz z rezerwami Lecha? Wyjaśniamy sprawę

1 lipca. II liga. Rezerwy Lecha Poznań podejmują Stal Stalowa Wola. Na boisku kilka znajomych nazwisk. Ze starszych – chociażby Grzegorz Wojtkowiak, Krzysztof Kiercz czy Michał Fidziukiewicz. Z młodszych – przykładowo Paweł Tomczyk. Ale przy tym, nie oszukujmy się, ten mecz nikogo w kraju nie elektryzował. Dół tabeli trzeciego poziomu rozgrywkowego, środek tygodnia, wielkiego natężenia […]
03.07.2020