Medal? Jaki medal, tu nie było nawet półfinału…
Inne sporty

Medal? Jaki medal, tu nie było nawet półfinału…

Nie jest dobrze z polskim sportem zimowym i igrzyska w Korei pokazują to dobitnie. Worka z medalami nie pomogła rozwiązać nawet Justyna Kowalczyk. Inna sprawa, że trudno było od niej oczekiwać cudów. Bo to już nie ta sama zawodniczka, co choćby w 2014 roku. 

Zanim przejdziemy do rzeczy bardziej przykrych, przypomnijmy sobie igrzyska w Soczi. Dokładnie cztery lata temu Justyna, walcząc z rywalkami i złamaną stopą, zdobyła złoty medal olimpijski. To jedno z tych magicznych wspomnień, o których będziemy kiedyś opowiadać dzieciom i wnukom. Tym bardziej, że na razie nie zanosi się na to, by one mogły oglądać takie osiągnięcia Polaków w biegach. Bo, krótko mówiąc, jest tam fatalnie. A jeden Kamil Bury w ćwierćfinale wiosny nie czyni.

Nie owijajmy w bawełnę: nie było chyba w tym kraju tak niepoprawnego optymisty, który wierzyłby w możliwość powtórki z historii. Sprint, słabsza forma, więcej lat na karku. No po prostu, nie dało się. A jeśli znacie kogoś, kto tego oczekiwał, to w jego stronę kierujemy kultowy już tweet prezesa Bońka. Sami wiecie który.

Nie zmienia to jednak faktu, że oczekiwaliśmy po Justynie więcej. Nie wymagaliśmy wiele: półfinał, by nas ucieszył, opcjonalny awans do finału uznalibyśmy za szczyt szczęścia. Ale w ćwierćfinale rywalki pokazały Polce plecy, mimo że na podbiegach wydawało się, że będzie odwrotnie. Ostatecznie wszystko skończyło się na piątym miejscu w swoim biegu. Smutny widok.

Gdzieś z tyłu głowy wciąż mamy te lata walki z Marit Bjoergen, Petrą Majdić, Teresą Johaug i całą resztą fantastycznych biegaczek, które Justyna zostawiała za sobą. Wygrane w Pucharze Świata, Tour de Ski, dwa złota olimpijskie. Za te wszystkie chwile, w których skakaliśmy z radości, wciąż mamy do Justyny Kowalczyk ogromny szacunek. Ale jej kariera z każdym kolejnym biegiem nieco blednie.

Zwykle w takich przypadkach cytuje się piosenkę Perfectu. Problem w tym, że tu już na to za późno – „niepokonany” ze sceny zszedł Adam Małysz. Kowalczyk ostatnio pokonana jest często. Zbyt często. Z drugiej strony, jak świadczy to o polskich biegach, skoro wciąż pozostaje najlepszą zawodniczką w kraju?

Narzekamy, ale z Polką jest tak, że lekceważyć nie można jej nigdy. Dlatego, gdy biegaczki wystartują na 30 kilometrów klasykiem, będziemy to oglądać.

I chcielibyśmy, by Justyna zaprzeczyła wtedy wszystkiemu, co napisaliśmy wyżej.

Fot. Newspix.pl

KOMENTARZE (6)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

śal pelacór
Legia Gdańsk

Jedne astmatyczki, drugie z połamanymi kośćmi zdobywają medale a fakty są takie że astmatyczki powinny być wypierdol one z biegów a ludzie z połamanymi kościami niedopuszczanie do biegu bo na 100% leciała na środkach przeciwbólowych a to też jakiś doping dla zawodnika.
Wcale biegów miło nie wspominam bo kojarzą mi się z kolarstwem gdzie cwaniaki kombinują jak drugiego zrobić w wuja.

Maxizer

Złoto zdobyła również Charlotte Kalla, która rywalizowała wiele lat z JK i nasza zawodniczka nie raz ją objeżdżała… najwyraźniej można…

Staszek Anioł

Która jest o ponad cztery lata młodsza…

Maxizer

No tak…

wpDiscuz