Z cyklu mundial jest piękny: Korea Północna strzela Brazylii

03 lutego 2018, 10:13 • 1 min czytania 0 komentarzy

Korea Północna niestety nie kojarzy się specjalnie dobrze. By dojść do tematów związanych z futbolem, trzeba przekopać masę kwestii mniej lub bardziej politycznych. Jednak Koreańczycy w związku z piłką nożną też mają co wspominać – choćby gola z Brazylią na mundialu w RPA.

Tamten mecz dzielni piłkarze ostatecznie przegrali 1:2 (choć strzelamy, że koreańska telewizja poprzestała na puszczeniu tylko jednej bramki), ale w dalszej części turnieju Canarinhos ograli 3:0 Chile i 3:1 WKS, więc większe firmy dostawały większy oklep. Zresztą, kto by pomyślał, że pięciokrotni mistrzowie świata będą się tak męczyć z kopciuszkiem, do przerwy tablica wyników nie ruszyła się ani trochę, potem Brazylijczycy walnęli dwa razy, lecz w 89. minucie sami dostali cios. Rezultat potem już nie drgnął, ale niezwykłe, że do ostatnich chwil wisiał na włosku.