Maestro jest niezniszczalny. Federer wygrywa Australian Open!
Inne sporty

Maestro jest niezniszczalny. Federer wygrywa Australian Open!

Gdyby Franz Maurer z „Psów” spotkał Rogera Federera, pewnie powiedziałby do niego „czasy się zmieniają, ale pan ciągle jest na szczycie”. Fenomenalny Szwajcar znowu zachwycił absolutnie cały sportowy świat. W finale Australian Open pokonał w pięciu setach (6:2, 6:7, 6:3, 3:6, 6:1) Marina Cilicia. Tym samym wygrał 20. wielkoszlemowy turniej w karierze!

Kiedy rok temu Federer zlał w Melbourne siedmiu kolejnych rywali, kibice, dziennikarze i eksperci zbierali z podłogi z wrażenia szczęki. W 2017 nikt nie spodziewał się po dojrzałym mistrzu takiej szarży, w 2018 każdy liczył, że ją powtórzy. I faktycznie – Roger znowu pokazał, że jest absolutnym sportowym fenomenem.

W drodze do australijskiego finału nie stracił nawet seta, toteż wielu wierzyło, że wygra wielkoszlemowy turniej „na czysto”. Kiedy Maestro z Bazylei zlał Chorwata w pierwszej partii 6:2, taki obrót spraw wydawał się wielce prawdopodobny. Niestety dla niego, ale pewnie na szczęście dla żądnych emocji kibiców, dzielny Marin podniósł się z kolan i potrafił postawić mistrzowi m.in. w czwartym secie, w którym od stanu 1:3 wygrał pięć kolejnych gemów. Jeśli myśleliście wtedy, że Marin „złamał” Szwajcara, byliście w błędzie. W ostatniej partii sytuacja wróciła do normy, a po wszystkim mogliśmy oglądać taki oto piękny obrazek:

– To, co Roger robi rok po roku, jest niesamowite. Być może za mną dwa najlepsze tygodnie życia, ale nie dało się go pokonać, szczególnie w piątym secie. Mam nadzieję, że będę tu grał jeszcze przez wiele lat – to z kolei słowa Cilicia. Chorwat urodził się w 1988 roku, więc jego długofalowe plany odnośnie Melbourne są w miarę uzasadnione.

Skoro jesteśmy już przy wieku, musimy podkreślić jedno – Federer został drugim najstarszym zwycięzcą wielkoszlemowego turnieju w erze open. Roger ma 36 lat i 173 dni, lepszy od niego w tej statystyce był tylko Ken Roswell, który triumfował w AO w 1972 mając „na liczniku” 37 lat i 62 dni. Jeśli więc Szwajcar przyleci do Melbourne w 2019 i znów rozprawi się ze wszystkimi rywalami, pobije i ten rekord.

Jeżeli przy lekturze poprzedniego zdania pojawiło się w waszych myślach słowo „niemożliwe”, radzimy jak najszybciej wyrzucić je z głów. Federer udowodnił nie raz i dwa, że w jego słowniku taki wyraz nie istnieje. Facet jest takim fenomenem, że szczerze to nie zdziwimy się, jeśli wyrówna absolutny rekord Margaret Court, która ma na swoim koncie 24 wielkoszlemowe skalpy.

KOMENTARZE (3)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Nedi81

Rafa, Djok,Andy, Boris, Andre, Iwan, Jimmy, Pete, Björn, Goran, Rod, Mats, John, Stefan, Arthur, Lleyton i ty Jerzyku – na kolana przed największym!

John Connor
Los Angeles Galaxy

Kiedy skończy grać w tenisa skończy sie tenis….

Pozniej wymysle nick

to samo bylo slychac przy Samprasie i Agassim…

wpDiscuz