Hej curlingowcy, może ministra sportu też postraszycie sądem?
Inne sporty

Hej curlingowcy, może ministra sportu też postraszycie sądem?

Kilka dni temu opublikowaliśmy reportaż o patologicznej sytuacji w Polskim Związku Curlingu. Nie trzeba było długo czekać, a dostaliśmy odpowiedź zwrotną – pozwiemy was do sądu! Nie owijając w bawełnę, zesraliśmy się w gacie ze strachu, ale mamy dla „działaczy” PZC dodatkową radę: w takim razie pozwijcie również Ministerstwo Sportu i Turystyki! W końcu minister sportu, Witold Bańka, na dzisiejszej konferencji prasowej także dołączył do kampanii mającej na celu „zdyskredytowanie władz w Polskim Związku Curlingu”.

Poniżej oświadczenie Polskiego Związku Curlingu (CAŁOŚĆ), który postanowił postraszyć nas sądem.

„W portalu internetowym weszlo.com ukazała się publikacja Bartosza Burzyńskiego pod tytułem „Triki Kanty i Oszustwa, Dofinansowanie proszę” zawierająca szereg nieprawdziwych i tendencyjnie pozmienianych faktów. Jest to dalszy ciąg trwającej od dłuższego czasu kampanii mającej na celu zdyskredytowanie władz Polskiego Związku Curlingu. Tym razem w publikacji atakowane są nie tylko władze Polskiego Związku Curlingu ale i kierownictwo Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jesteśmy legalnie działającym związkiem sportowym ściśle współpracującym z Polskim Komitetem Olimpijskim (PKOL) i Światową Federacją Curlingu (WCF). Uważamy, że wszelkie dopuszczalne granice krytyki zostały w tym artykule przekroczone.

Po dogłębnej analizie tekstu Pana Burzyńskiego podejmiemy kroki prawne celem ochrony dobrego imienia pomówionych osób. Tym razem nie poprzestaniemy na wyjaśnieniach i sprostowaniach będziemy domagać się przed sądem odszkodowania.”

Ministerstwo Sportu i Turystyki, które rzekomo zaatakowaliśmy – nam wydaje się, że nakłoniliśmy do szybkiego działania – odpowiedziało dzisiaj na konferencji prasowej zwołanej w sprawie działania związków sportowych w Polsce. Poniżej wypowiedź ministra sportu, Witolda Bańki. O dziwo, nie zaatakował nas, tylko wielce pokrzywdzonych panów do curlingu.

W Polskim Związku Curlingu mamy patologiczną sytuację – powiedział. – Jesteśmy na etapie przygotowywania wniosku do Sądu Rejestrowego o wprowadzenie kuratora w PZC. Chcemy również zawiadomić różne organy ścigania w związku z pewnymi nieprawidłowościami, które wykryliśmy w tym związku. Nie ma jakiejkolwiek możliwości współpracy z osobami, które przez wiele lat funkcjonowały w tym związku, dlatego dotacja będzie wynosiła zero złotych. Nie ma dotacji i nie będzie dla PZC, jeżeli nie będzie całkowitego resetu kadrowego i wyprowadzenia tej sytuacji na prostą.

***

W reportażu – w całości opartym o wnioski oficjalnej kontroli oraz o autoryzowane i nagrane wypowiedzi osób, które miały styczność ze związkiem – napisaliśmy, jak wygląda curlingowa rzeczywistość. Z tego co widzimy, minister sportu postrzega to podobnie. Obawiamy się więc, że jeśli przed sądem dojdzie do powoływania świadków, to zrobimy małą roszadę – jednak nie wy, tylko my powołamy na świadków urzędników państwowych.

Fot. FotoPyk

KOMENTARZE (9)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

FC Bazuka Bolencin

I Ci prezesi prowadzający się z kobietami w wieku swoich wnuczek. I nie, okolicznością łagodzącą nie jest tu ewentualne zamiłowanie wnuczki do dawno już przeterminowanych kiełbas 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Szkalują związkowców, gardzą prezesami!

Pokomunistyczne pomioty nie mają krzty szacunku dla opinii publicznej. Oby się już z tego nie wywinęli.

Fidel

Bagiety już jadą hehe

Maxizer

„Podejmiemy kroki…”

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

W ramach solidaryzowania się z Redakcją, apeluję do Polskiego Związku Curlingu, żeby także mnie postraszyli sądem. W zasadzie nigdy tego nie doświadczyłem i chciałbym się przekonać, jakie to uczucie. Jako pretekst do podjęcia wspomnianych kroków może posłużyć fakt, że udostępniłem kilkorgu znajomych link do artykułu „Triki Kanty i Oszustwa, Dofinansowanie proszę”, co można podciągnąć pod rozpowszechnianie nieprawdy i działanie na szkodę PZC.
Dobrej zabawy nigdy dość.

Henka Larson
GKS 1962 Jastrzębie

Lepiej byście coś o tych sku**synach z PZW napisali !
p.s. Karasie jedzo Gunwo

wpDiscuz
WordPress Lightbox