Robinho wraca do Europy. Ostatnie kopnięcia przed odsiadką?
Weszło

Robinho wraca do Europy. Ostatnie kopnięcia przed odsiadką?

25 kwietnia 2014 roku – Robinho dostaje dziewięć minut w meczu z Romą, nie jest jednak w stanie odwrócić losów meczu, Milan przegrywa z rzymianami 0:2. 540 sekund, które w kontekście tamtego sezonu nic nie znaczyło, było jednak jakimś zobrazowaniem kariery Brazyliczyka w Europie, naznaczonej synonimami słowa „rozczarowanie”. Po tym meczu piłkarz zerwał kontakt z europejskimi boiskami, grając w Brazylii i Chinach, ale teraz – dość niespodziewanie – wraca. Będzie występował w Sivassporze.

To drużyna w tureckich warunkach mocno przeciętna. Dziś zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli, ale trzeba podkreślić, że jest beniaminkiem – w sezonie 15/16 spadli z ligi, rok później awansowali i obecnie walczą o nawiązanie do lepszych czasów. A od tych sporo dni minęło, od wicemistrzostwa blisko 10 lat, od przyzwoitego piątego miejsca cztery. Ściągnięcie Robinho jest więc dla Sivassporu czymś szczególnym, na razie przynajmniej marketingowo. To duże nazwisko, w kadrze zespołu na pewno największe, do tej pory można by uznawać za takie Arounę Konę, czyli nie znowu bohatera europejskich podwórek.

A sportowo? Cudów pewnie po 33-letnim Brazylijczyku oczekiwać trudno. Dwa lata temu w barwach Atletico Mineiro walnął 11 bramek i zaliczył sześć asyst, rok temu miał siedem goli i cztery ostatnie podania. Nie są to liczby kozackie, szczególnie jeśli chodzi o ubiegły rok, ale i tak w sumie… najlepsze od dłuższego czasu. Weźmy przygodę Robinho w Chinach – dziewięć meczów, ledwie trzy bramki i szybki zjazd do bazy, a więc do Brazylii.

Do Turcji przychodzi z kartą na ręku, toteż Sivasspor – przynajmniej w kwocie odstępnego – nic nie ryzykuje. Kontrowersje budzi oczywiście inna sprawa, chodzi tu naturalnie o kłopoty z prawem piłkarza. Pisaliśmy:

Brazylijski piłkarz w pierwszej instancji usłyszał od sędziego: 9 lat więzienia. (…) Chodzi o dokonany 22 stycznia 2013 roku zbiorowy gwałt na wówczas 22-letniej obywatelce Albanii. Włoskie media nie mają wątpliwości, że to był zwykły gwałt. Nie żadne „bo ona się zgadzała”, nie żadne „chce wykorzystać, że jestem bogatym piłkarzem”. Nie w sytuacji, gdy to gwałt zbiorowy, nie w sytuacji, gdy całość dzieje się w nocnym klubie. Razem z Robinho skazano pięciu innych mężczyzn, a tego typu wyroków nie wydaje się na podstawie niepotwierdzonych poszlak.

Robinho się odwołał i tym samym zyskał na czasie, do więzienia może trafić dopiero wtedy, gdy wykorzysta wszystkie furtki we włoskim sądzie. A że takie sprawy lubią się przeciągać, piłkarz może dostać chwilę, by dopisać choćby przyzwoity epizod w swojej (sportowej!) europejskiej karierze.

KOMENTARZE (16)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Belfer

Przynajmniej we więźniu nie przepuści wszystkich pieniędzy, wyjdzie po 40 i będzie miał za co żyć degenerat.

jeremy

a narkotyki za co kupi, he…? W więzieniach jest chyba drożej.
Mnie dziwi, że Szopen i jego ludzie go przegapili. Marketingowo to byłby strzał w dychę. Eduardo w szpitalach, Robinho w więzieniu (PDW) a jeszcze Ronaldinho był wolny, on w klubach nocnych rozsławiali by dobre imię Legii…

Belfer

Byłby zespół bardzo dobrze zgrany trzej
Brazylijczycy, kurwy i organy 😀

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Gwałciciel w Legii to faktycznie byłby znakomity ruch!

WujaNieMaEunuchKochany
Torpedo Indyczów

Co się dziwicie? Chłopak chce zobaczyć jeszcze trochę świata, zanim będzie mógł oglądać tylko kraty

Uśmiech Koali

Przecież nie trafi do pierdla, przyjdzie czas to zwieje do odpowiedniego kraju i tyle :)

Fidel

„Byłeś kiedyś w tureckim więzieniu?”

Kurwarszawa

W święta miałem obejrzeć ten film lecz przegapiłem.. może na internecie coś znajdę.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Uśmiech Koali

Swoją drogą ciekawe jaki Robinho miał motyw żeby gwałcić dziewczynę, gdzie w kolejce tyle chętnych i nie musiał zmuszać siła 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

AbediPele

Pewnie z Turcji nie będzie deportu w przypadku wyroku .

Uśmiech Koali

W dzisiejszych czasach z przymrużeniem oka patrzy się na kolejne gwałty 😉

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Trącisz Lepperem: jak można zgwałcić prostytutkę? Ha ha ha ha ha ha ha.

Uśmiech Koali

Dlaczego zaraz Lepperem? 😉 wokół znanych i przede wszystkim bogatych osób kręci się dużo interesownych kobiet, kiedy nie dostają tego czego się spodziewaja, czyli różnego rodzaju korzyści materialnych to potrafią robić przykre rzeczy 😉

wpDiscuz