Moyes odnowiciel. Kto mógł przewidzieć taki scenariusz?

19 stycznia 2018, 10:20 • 6 min czytania 2 komentarze

Jest piątek, na Weszło wjeżdża więc LV BET PowerPlay! Reaktywowany cykl sprzed paru miesięcy po raz pierwszy po przerwie pojawił się w ubiegłym tygodniu. O co chodzi? W skrócie: staramy się wyszukać ekipy, które w ostatnich tygodniach są w gazie oraz te, które ostatnie zwycięstwa zaliczyły jeszcze pod koniec wakacji. Po co? Żeby na tym zarobić. Skuteczność generalnie mieliśmy niezłą, chcemy to utrzymać też po odnowieniu cyklu. Tydzień temu wprawdzie weszła tylko połowa naszych typów, ale za to z kursami m.in. 2,04 i 2,31. Kto się odkuje? Kto przerwie passę? Kto zakopie w kryzysie, kto dalej podąży ścieżką zwycięstw?

Sprawdźcie w naszym zestawieniu.

14445692_1300128500006340_1236805338_n

WEST HAM UNITED
Ostatnie pięć meczów: ZRZRP
Miejsce w tabeli: 11.
Najbliższy rywal: Bournemouth (sobota, 16.00)
Przewidywania: do przodu

David Moyes jako superman zamieniający drewno w szczere złoto. Kto zaczął uważniej śledzić karierę szkockiego menedżera w momencie objęcia przez niego sterów w Manchesterze United, jeszcze niedawno nie mógłby uwierzyć w taki scenariusz. Już pal licho te „Czerwone Diabły”, ale Moyes w Realu Sociedad przepracował zaledwie rok i został zwolniony, z Sunderlandem zaś zleciał z ligi. I nagle… Zdarzył się West Ham United. Moyes przejął stery w listopadzie, przegrał 3 z 4 pierwszych meczów, po czym kompletnie odbudował zespół „Młotów”. Jasne, styl gry nadal nie powala, a już sposób, w jaki jego ekipa zremisowała z Tottenhamem mógł przyprawić o nudności co wrażliwszych fanów Pepa Guardioli.

whoscored.com

Ale styl stylem, wyniki wynikami. West Ham United zaczął od sensacyjnego 1:0 z Chelsea, potem przedłużył zaskoczenie u angielskich ekspertów urywając punkt Arsenalowi, pewnie pokonał na wyjeździe Stoke City i ograł WBA oraz Huddersfield. Oczywiście po drodze zdarzały się potknięcia, choćby 2:3 z Newcastle, ale zasadniczo Moyes przejmował Młoty na miejscu osiemnastym, a do starcia z Bournemouth przystąpi już z jedenastej lokaty. A w zasięgu ma nawet niemiłosiernie dołujący w ostatnich tygodniach Everton. Jak Moyes wypadnie z Wisienkami? W Boxing Day obie drużyny dały prawdziwe show z kilkoma zwrotami akcji – od 2:1 do 2:3 i wreszcie z golem Wilsona w doliczonym czasie gry, na 3:3 i wagę punktu dla gospodarzy tamtego meczu. Teraz ekipa ze Stadionu Olimpijskiego będzie miała po swojej stronie atut własnego boiska. Chcieliśmy napisać: i świetnych ostatnich spotkań, ale pod tym względem Bournemouth wcale nie odstaje – do Londynu jedzie w końcu świeżo po pokonaniu Arsenalu. Mimo wszystko – my stawiamy na WHUFC.

Kurs na zwycięstwo West Ham United w LV BET: 2,00

14445692_1300128500006340_1236805338_nFULHAM
Ostatnie pięć meczów:
ZZRZZ
Miejsce w tabeli: 8.
Najbliższy rywal: Burton (sobota, 16.00)

Ech, nasz wyrzut sumienia sprzed tygodnia. Co prawda ostrzegaliśmy, że niełatwo wytypować Championship, ale mimo to wydawało nam się, że piękna passa Fulham zostanie przerwana przez Middlesbrough. Tak się nie stało, londyńczycy pokonali rywali i obecnie szturmują pozycje barażowe – do szóstego Sheffield United tracą ledwie jeden punkt. Skoro nie pogubili się w ubiegłym tygodniu, tym bardziej nie powinni stracić punktów w sobotę, gdy na ich drodze stanie broniące się przed spadkiem Burton. Kurs na gołe zwycięstwo nie jest wybitny, więc dokładamy jeszcze, że Fulham strzeli powyżej 2,0 gola. W LV BET oznacza to, że w przypadku dokładnie dwóch goli zakład będzie unieważniony i kasa wróci do was. A czy strzelą? Cóż, od Świąt Bożego Narodzenia strzelili 11 goli w 4 meczach.

Kurs na powyżej 2,0 goli Fulham w LV BET: 1,87

LEIXOES
Ostatnie pięć meczów: ZZRRP
Miejsce w tabeli: 4.
Najbliższy rywal: Varzim (niedziela, 16.00)
Przewidywania: wygrana

Uwaga, typ dla kozaków, którzy lubią trochę podostrzyć. W teorii wszystko wygląda gładko – Leixoes świetnie weszło w ten rok, dwa razy wygrało, podczas gdy ich niedzielny rywal przerżnął z przedostatnimi w tabeli rezerwami Vitorii Guimaraes. Leixoes jest czwarte, Varzim siedemnasy. Leixoes ma kontakt z zespołami walczącymi o awans, Varzim nerwowy spogląda, czy jest jeszcze nad, czy już pod kreską wyznaczającą strefę spadkową. Ale jest jeden feler – Leixoes to drużyna własnego stadionu, wygrali tam 8 z 10 meczów, pozostałe zremisowali. Z wyjazdów zaś do tej pory przywieźli – uwaga – jedno zwycięstwo. Tak, tak. Z Varzim grają na wyjeździe. Mimo wszystko – wierzymy w przełamanie wyjazdowe, kiedy, jak nie w takim meczu. A kurs nęci – prawie 3,00…

Kurs na zwycięstwo Leixoes w LV BET: 2,95

***

TYLKO DO 15 LUTEGO, BONUS BEZ DEPOZYTU W WYSOKOŚCI 30 PLN U NASZYCH KUMPLI Z LV BET!

***

lpeHzEj

REUS DEPORTIU
Ostatnie pięć meczów: PRPRP
Miejsce w tabeli: 18.
Najbliższy rywal: Gimnastic de Tarragona (niedziela, 18.00)
Przewidywania: kolejna wtopa

Zaglądamy na zaplecze ligi hiszpańskiej, a tam aż w oczy piecze dramatyczny zjazd zespołu Reus Deportiu. Od połowy listopada tylko 1 zwycięstwo, poza tym 4 remisy i 4 porażki. W 2018 roku na razie remis wywalczony w 93. minucie z sąsiadem z tabeli, Alcorcon, oraz domowe 0:1 z Lugo, dla których było to przełamanie po serii 3 porażek. Dziś aż trudno uwierzyć, że ledwie dwa miesiące temu ekipa z Reus była na dziewiątym miejscu i mogła marzyć nawet o walce o awans. 26 punktów, nadal bezpieczne 5 „oczek” przewagi nad strefą spadkową, ale… poza czterema drużynami pod kreską, nie ma nikogo gorszego od Deportiu. Co gorsza dla kibiców tego klubu – na ich drogę w niedzielę wjeżdża Gimnastic de Tarragona, czyli drużyna na drugim biegunie. Gimnastic zaczął 2018 rok od trzech wyjazdów, dwa razy udawał się do klubów ze ścisłej czołówki i… przywiózł 7 punktów. Ogranie Rayo Vallecano po kapitalnej końcówce (utracili prowadzenie na minutę przed końcem meczu, strzelili zwycięskiego gola w piątej minucie doliczonego czasu), potem Osasuny… To musi robić wrażenie. Gimnastic wreszcie zagra u siebie. Zagra z ludźmi, którzy już nie pamiętają, jak smakuje zwycięstwo. Kurs na kolejną porażkę Reus Deportiu – 2,20 w LV BET.

Kurs na zwycięstwo Gimnastic w LV BET: 2,20

lpeHzEj

VALENCIENNES
Ostatnie pięć meczów: PPPRP
Miejsce w tabeli: 12.
Najbliższy rywal: Le Havre (piątek, 20.00)
Przewidywania: w plecy

Pewnie pamiętacie ich z Ligue 1, ale po spadku o poziom niżej przez moment groziła im nawet relegacja na IV poziom rozgrywkowy, oczywiście z przyczyn organizacyjnych. Odratowany klub wprawdzie zdołał się utrzymać i od 2015 roku stanowi stały element krajobrazu Ligue 2, ale ich obecna dyspozycja nie daje wielkich nadziei na rychły powrót do elity. Do końca listopada szło w miarę – klub pałętał się gdzieś w okolicach dziewiątego miejsca, punktował w miarę regularnie, zdarzały mu się nawet takie mecze jak pewne zwycięstwo 4:2 z walczącym o awans, ówczesnym wiceliderem, Lorient. Ale właśnie ten mecz z Lorient to punkt graniczny. Od tej pory Valenciennes wygląda tak: cztery ligowe porażki, jedna pucharowa porażka, remis z pozostającym w strefie spadkowej Quevilly. Topnieje przewaga nad końcówką tabeli, tymczasem przed nimi kolejny trudny mecz – piąte w tabeli Le Havre. Kurs na gości niezły, 2,45. Naszym zdaniem warto. Najwyżej za tydzień odszczekamy.

Kurs na zwycięstwo Le Havre w LV BET: 2,45

lpeHzEj

CHIEVO WERONA
Ostatnie pięć meczów: RPPPR
Miejsce w tabeli: 13.
Najbliższy rywal: Lazio (niedziela, 15.00)
Przewidywania: w łeb (mocno)

Pamiętacie klasyka? „Gramy jak Chievo Werona, bo doskonale wiemy, że każdego da się pokonać”? Chłopaki z Werony najwyraźniej nie pamiętają, bo od 25 listopada przegrali 5 z 7 spotkań, pozostałe dwa remisując. To oni padli pierwszą w historii ligową ofiarą Benevento, a w połowie grudnia przerżnęli też z kolejnym przedstawicielem strefy spadkowej, Crotone. Co ważne – nawet w tabeli za ostatnie 10 spotkań, czyli już nieco wiekszy wycinek ligowej rzeczywistości, oglądają plecy i przedostatniego rywala z tego samego miasta, i słynnego Benevento. Innymi słowy – są zwyczajnie najsłabsi. A w dodatku czeka ich starcie z tymi, którzy na zimowej zadyszce faworytów skorzystali najmocniej. Gdy punkty gubił Inter czy Roma, Lazio rzetelnie oklepywało kolejnych rywali i obecnie traci już tylko dwa punkty do podium. Scenariusz inny, niż wysokie zwycięstwo gospodarzy niedzielnego meczu będzie zaskoczeniem.