post Avatar

Opublikowane 14.01.2018 15:39 przez

redakcja

Pech i błędne decyzje – te dwa motywy przewodnie od niepamiętnych czasów towarzyszą Rafałowi Wolskiemu i jego przygodzie z futbolem. Ofensywny pomocnik ma niewątpliwie bardzo duży potencjał piłkarski, ale też ciężko oprzeć się wrażeniu, że wykorzystuje z niego zaledwie niewielki procent. I wcale nie zapowiada się, że – w kwestii pecha i błędów – jego sytuacja nagle miałaby się diametralnie poprawić.

Dlaczego pech? Bo w kilku newralgicznych momentach łapał kontuzje. A dlaczego błędne decyzje? Tutaj litania będzie o wiele dłuższa. Bo wyjechał do Fiorentiny tuż po półrocznej rekonwalescencji. Bo poszedł się odbudować do Bari, które grało fizyczną piłkę bez typowej dziesiątki. Bo zakisił się w Belgii, gdzie grał jak na lekarstwo. Wreszcie bo popadł w konflikt z Lechią w momencie, w którym jego szanse na wyjazd na mundial wydawały się całkiem realne. Szczęśliwie to ostatnie jeszcze nie stanowi zamkniętej historii, ale po raz kolejny wygląda na to, że wybór Rafała może okazać się – ujmijmy to najdelikatniej, jak się da – niezbyt szczęśliwy.

A konkretnie tym wyborem była chęć zmiany klubu poprzez, jak donosi sport.pl, nieudaną próbę rozwiązania kontraktu z Lechią. Gdzieś w tle wymienia się przy tym potencjalnych zainteresowanych, czyli na przykład Legię oraz parę kierunków zagranicznych. Problem w tym, że okoliczności zerwania umowy z gdańszczanami jednak nie wystąpiły. Jako że póki co zawodnik nie jest rozchwytywany (przy oczekiwaniach finansowych Lechii), jedynym efektem przeprowadzonej przez niego akcji wciąż pozostaje fakt, że nie pojechał z drużyną na obóz do Turcji.

Jasne, Lechia nie jest dziś wymarzonym pracodawcą, płaci z opóźnieniem i sportowo dołuje. Ale coś mogła Wolskiemu jednak wiosną dać – konkretnie bilet na mundial. Co prawda Wolski wcale nie znalazł się blisko wyjazdu do Rosji z powodu jakiejś wybitnej formy. Niby potrafił strzelić gola w meczu eliminacyjnym i minionej jesieni zaliczył trzy występy z orzełkiem na piersi, ale raz, że ustrzelił tylko Armenię i dwa – grał same ogony. W Lechii łącznie zaliczył w rundzie zaledwie 817 minut, co jest wynikiem znacznie gorszym, niż chociażby bilans powszechnie krytykowanego Krychowiaka w WBA. Jeżeli wiosną Rafał też nie będzie grał regularnie, argumentów dla Adama Nawałki nie będzie miał żadnych.

Ogólnie siłą Wolskiego w kadrze jest dzisiaj słabość konkurentów. Z mniej lub bardziej nominalnych ofensywnych pomocników mamy tylko Zielińskiego, a dalej długo, długo pustkę. Klich przepadł w Leeds, Starzyńskiego dręczy kolejna już kontuzja, a Majewski pogubił się w Poznaniu. Tym sposobem zrobiło się miejsce dla Rafała, chociaż nie zdziwilibyśmy się, gdyby w obliczu takiej bryndzy Nawałka nie zaprosił do Rosji żadnej rezerwowej dychy. A tym bardziej przy Wolskim skonfliktowanym z klubem i bez obozów przygotowawczych…

Oddzielne słowa należą się też Lechii, która nie do końca zachowuje się z klasą, żeby nie napisać, że odpierdala jasełka. Nie płaci piłkarzom, nierównomiernie reguluje zaległości i naraża się na utratę kolejnych piłkarzy. Co więcej, po tym, jak tego typu wieśniackie zachowanie ujrzało światło dzienne, trudno oczekiwać, by teraz do Gdańska miały walić tłumy chętnych. Perspektywa tego, że klub zrobi cię w bambuko – ale przy tym będzie pilnował, by nie zaistniały warunki do rozwiązania kontraktu z jego winy – to mimo wszystko perspektywa niezbyt kusząca. A tego rodzaju praktyki sprawiają, że zjazd Lechii, który ostatnio obserwujemy niemal na każdej płaszczyźnie, może postępować jeszcze szybciej.

Ze strony Lechii więc bilans wygląda tak: wizerunkowa wtopa – raz. Zniechęcenie potencjalnych wzmocnień – dwa. No i trzy, wcale nie mniej ważne – utrata Wolskiego, nawet jeśli nie uda się go nigdzie opędzlować. Tak, nie grał od deski do deski, ale czy Lechia jest taką potęgą, że może lekką ręką odpuścić jednego z lepszych polskich ofensywnych pomocników (nawet, jeśli to grono mieszczące się w jednym aucie)?

Niezależnie od tego, w którą stronę rozwinie się sytuacja Wolskiego, wiążąca decyzja co do jego przyszłości powinna zostać podjęta jak najszybciej. Im później ona nastąpi – czy to w przypadku transferu, czy pozostania w Gdańsku – tym pociąg z napisem „reprezentacja” dalej mu odjedzie. Z jednej strony rozumiemy chłopa, że chciał się przedwcześnie wypisać z projektu o coraz mniej zachęcającej nazwie Lechia, z drugiej… Jeżeli faktycznie mundial przepadnie mu właśnie przez nieudaną próbę rozwiązania kontraktu, to niestety będzie to dla niego kolejny fatalny wybór do kolekcji. Pod względem szkodliwości prawie na równi z tym z próbą podboju Serie A bez sprawnej nogi.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 14.01.2018 15:39 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 41
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Wolski może być młodym talentem nawet dłużej od przysłowiowego Brożka.
Oby to się nie zakończyło klasyczną sytuacją lose-lose. :-]

Arystoteles Papas
Arystoteles Papas

Ile przysłów o Brożku znasz?

skurminator
skurminator

Brożek Pierożek 😉

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Chciałes błysnąć, ale należy być przygotowanym merytorycznie. Zajmuje to jakieś 7 sekund.
przysłowiowy
1. «dotyczący przysłowia»
2. «powszechnie znany»
https://sjp.pwn.pl/slowniki/przys%C5%82owiowy.html

Humpty
Humpty

Na pochyłe drzewo to i Brożek wskoczy.
Brożek z wozu koniom lżej.
Jeden Brożek wiosny nie czyni.
Gdzie diabeł nie może tam Brożka pośle.
Z próżnego to Brożek nie naleje.

Chata Kumba
Chata Kumba

Humpty – trafny wybór przysłów :)))

zenek122
zenek122

Gwardyjski piłkarz Brożek jak każdy piesek ma obrożek.

Arystoteles Papas
Arystoteles Papas

Na taką odpowiedź liczyłem 😉

Ted
Ted

Wolski to dobry ekstraklasowy grajek. Problem w tym, że po zrobieniu dwóch akcji i sztuczki technicznej przez 20 minut nie ma go na boisku.

Chemik
Chemik

Patoliga – odcinek 8814. Klub leci w penisa z hajsem, ale co z tego skoro czasem coś tam zapłaci i piłkarz nic nie może zrobić

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Takie są niestety przepisy.
W członka równie często lecą i piłkarze – mają podpisane kontrakty, a kombinują jak się urwać, bo gdzieś im większą kasę obiecali.

Chemik
Chemik

Też słabe, w przypadku piłkarzy akurat klauzule wykupu zaakceptowane przez obie strony w kontrakt i koniec gwiazdorzenia

kiko7
kiko7

Mandziara to straszny szkodnik, przez którego jest teraz w Lechii jak jest. Rafałek to może nie jest ulubieniec kibiców, ale jak na polskie warunki to piłkarz dobry, na którym dałoby się dobrze zarobić. Niestety Mandziara…

GeeN
GeeN

Udajecie, że nie wiecie w czym jest problem? Wszystkie błędne decyzje są spowodowane nie odcięciem pępowiny od tatusia. To on namawiał syna by mimo wszystko wyjechał do Włoch, to on namawiał syna by nie zostawał w Wiśle, gdzie w końcu mógł grać tak jak chciał i dzięki temu pokazywać swoje umiejętności, a wybrał lepszą ofertę (finansowo) z Lechii. Tak i teraz, od lata sieje ferment tak by synek mógł wrócić do Warszawy. Tylko, że w Legii nie ma już Jacka, więc jego przejście zimą od samego początku było/jest bardzo mocno wątpliwe (szczególnie przy nowych transferach). Nic Rafale, teraz razem z tatą będziesz mógł obejrzeć mundial w TV, gratuluję.

Jaki Prezes Adaś jest, taki jest ale w tym przypadku zachował się tak jak powinien. Lechia cały poprzedni sezon stawiała na niego by się odbudował, mimo że często przechodził obok meczu, a gdy już to się stało zaczął naciskać na swojego pracodawcę. Zdradzę wam tajemnicę, po tych wszystkich kwasach, część piłkarzy z Gdańska, nie godziła się na „syndrom gwiazdy” u w/w Rafała i optowała za pozostawieniem go na bocznym torze. Tak też się stało.
Lechia też nie ma obowiązku, przyjmowania każdej oferty za swoich piłkarzy, nawet jeśli jest tak śmieszna jak ta ze stolicy.

Razi też u was brak logiki (albo u Rafała) bo jeśli Lechia nie płaci, to wytłumaczcie z jakich powodów podjęta próba rozwiązania kontraktu nie powiodła się? To nawet nie była oficjalna próba, bo wniosku do PZPN nie było, tylko tato/menadżer straszył Prezesa (choć wiedział, że to nie przejdzie) potem biedni zaczęli latać po mediach, a Rafał w wywiadach opowiada, że nie wie o co chodzi (może faktycznie nie informowali go?).

Kłopoty z kontraktowaniem nowych piłkarzy piszecie tam ze stolicy? Dziwne, trwają podobno od 6 miesięcy (idąc za PS) a w tym czasie przedłużono kontrakty z Kuciakiem, Haraslinem, Flavio i Łukasikiem, piłkarzami z którymi z punktu widzenia Lechii warto je było podpisać. A podejrzewam, że nikt im pistoletu przy skroni nie trzymał, gdy składali podpisy.

Wizerunkowy gnój wokół Lechii? Jako wieloletni kibic, niestety muszę się zgodzić.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GeeN
GeeN

Ok, super, przyznaję. Rafał i jego ojciec przejrzeli na oczy, dzięki temu obejrzą sobie wspólnie mundial w TV. Jeśli taki był plan, to gratuluję.
Teraz jedyna szansa w Legii, że wybuli kasę za nieprzygotowanego do sezonu piłkarza. Było by to idiotyczne, szczególnie biorąc pod uwagę formę Rafała z Jesieni i fakt, że na ten moment (bez Jacka i z nowymi transferami) nie jest im do niczego potrzebny. Ale nadzieja umiera ostatnia …

Wspomniane podpisane kontrakty to tylko kontra na głupią tezę autora. Nie będę Ci tłumaczył czemu akurat ta 4 jest ważnymi ogniwami w drużynie i jakie mają one znaczenie dla funkcjonowania klubu. Możesz mieć inne zdanie.

Fajnie, że miałeś ochotę na częściowe podsumowanie bilansu Lechii. Jednak potrzebne jest małe doprecyzowanie. Lechia zarobiła trochę więcej na transferach niż napisałeś, choć większość z tych pieniędzy nie trafiła jeszcze do Gdańska. 30 zł za bilet? To tylko sektory „zielone” i „rodzinny” większość biletów kosztuje dużo więcej.
I gdzie idzie ta kasa, pytasz? Część jeszcze idzie do klubu (choćby transfery, umowy sponsorskie), a zatory płacowe spowodowane są rozdmuchanymi ponad miarę kosztami utrzymania drużyny ok 80% (głównie pensje) które trzeba regulować na bieżąco. Nie ukrywajmy, za całą tą sytuację, całkowitą odpowiedzialność bierze nieudolny Prezes.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GeeN
GeeN

Przecież tłumaczyłem już, te pieniądze są ujęte w bilansie finansowym klubu, ale w większości jeszcze nie trafiły fizycznie do klubu. Taki transfer Vanji do Torino, ponad 2 mln euro, został podpisany w lutym, w lipcu była data podpisania kontraktu, a pieniądze z Włoch (i to podobno nie wszystkie) wpłynęły pod koniec roku. A biorąc pod uwagę, że 80% kosztów to pensje, które trzeba regulować na bieżąco, dochodzi do zatorów płacowych. I oczywiście, jak pisałem wcześniej, całą odpowiedzialność za bieżące kłopoty i zatory finansowe, i obecną sytuację w klubie, bierze na siebie nasz nieudolny i często mijający się z prawdą Prezes.
Pieniądze od miasta za promocję, a właściwie ich większa część klub przelewa na konta operatora stadionu czyli … miejskiej spółki.

I jeszcze te podpisy pod kontraktami. Jakkolwiek nie zapatrywali by się na to kibice, są to piłkarze, którzy w większym lub mniejszym stopniu byli ważną częścią drużyny. Tak też buduje się drużynę, tych zaangażowanych się nagradza, obrażonych i nieefektywnych (Kuświk, Matras, Nalepa, Balde czy Rafał) się odpala, rezygnuje lub sprzedaje. Jestem w stanie to zrozumieć i zaakceptować. I aspekt finansowy, są to gracze, na których wciąż Lechia może zarobić (dziwne w takim wypadku że przedłużają kontrakty mimo że im nie płacą co?), choćby Flavio i ciągłe zapytania z MLS, czy Lukas i zainteresowanie z klubów z Serie A. Daniel wciąż jest łączony z Bundesligą (drugi poziom oczywiście) i może choć w części się zwróci.

Tak Lechia miała 2 graczy w kadrze na Euro16, więc wiemy, że wiąże się to z rekompensatą ze strony Fifa, ale czy to jest argument by takiego gościa, szantażującego klub i siejącego ferment w szatni, trzymać w klubie na siłę? Raczej nie.

Marold
Marold

Balde obrazony? Obraził się bo mu nie płaca. Rozumiem, że Ty u pracodawcy jak nie dostajesz kasy to z uśmiechem wykonujesz swoje obowiązki.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dyneck
dyneck

Dla mnie w tym miejscu kariery co Wolski najważniejszym by było pojechać na mundial. Gdzie on chce zagranicę się pchać znowu ? Zagranica go już zweryfikowała i wypluła trzy razy, a na Cypr to mógłby pojechać po mundialu. Brawo dla jego managera o wspaniałe kierowanie karierą.

Criskrakow
Criskrakow

A gdzie jest powiedziane, że nawet grając w Lechii pojedzie do Rosji?

DrPlama
DrPlama

Cholernie ciekawe jest to, że kibice Lechii pogonili dającego solidne fundamenty Kuchara i nic za to nie dostali, nawet żadnego eurowpierdolu. Tylko mnóstwo zagranicznego szrotu.

Thomas von Danzig
Thomas von Danzig

Solidne fundamenty Kuchara. Jasne – ale wszystko na kredyt. 40-milionowy kredyt. Społecznik 😀

DrPlama
DrPlama

Nie napisałem, że robił to za darmo. Chodziło o to, że mimo szumnych zapowiedzi klub z dużym potencjałem się nie rozwija moim zdaniem. Teraz to nawet jest regres, bo podpisanie 2,5 letniego kontraktu z Flavio to akt desperacji, choć tu ocena zależy tu także od wielkości kontraktu. Efekt zmiany właścicielskiej w tabeli jest znikomy, nie mówiąc już o trofeach. Co do kredytu to nie wiem, ale z tego co pamiętam, jak ten niemiecki fundusz brał Lechię to był komunikat, że finanse są w bardzo dobrym stanie. Kredyt kredytowi nie równy, jak dobrze oprocentowany długoterminowy i wydany inwestycyjnie…. o czemu nie, ale to tylko takie dywagacje.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

3-4 to i tak więcej o 2-3 rundy od wielu lansowanych „gwiazd” E-klasy.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Ja go nie bronię, myślę, że wszyscy liczyliśmy na więcej.
Ostatnio Niezgodę niektórzy do Kadry polecali.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

baran
baran

Pan Wolski może zaproponować swojemu pracodawcy ok. 500 tys Euro i poprosić o rozwiązanie kontraktu. Mandzia by dolicytowal do np 600 i wszyscy by byli zadowoleni. Oczywiście pomniejszając o zaległości które ma pracodawca wobec pracownika. A co dalej? Zweryfikuje rynek.

DariusLG
DariusLG

Akurat Wolak został splacony do konca zeby nie bylo podstawy do rozwiazania kontraktu z winy klubu.W Gdansku i tak jest skonczony za swoje fochowanie i debilne wypowiedzi.Jak sie nie dogada z Mandziarą to skończy w klubie kokosa i bedzie trenował na plaży..Skończy jak wiele innych „talentow” w Niecieczy albo Sandecji.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Klub Kokosa ze względów pozasportowych? Pamiętasz casus Cierzniaka? Może taki jest plan. 😀

DariusLG
DariusLG

Moze tak byc.Chlop ciagle skomle, ze chce do Legii tylko ze nikt go nie opyli za 200-300tys ojro jak zapłacil dwa razy tyle za niego.Ale Rafal sam sie zapetlił bo Legia nie wykazuje takiej determinacji w sprowadzeniu go do siebie jakby chcial.Ma moze talent ale nie ma mózgu.No chyba ze podkuli ogon i sie przeprosi z mendziarowatym.Ale u kibicow jest skończony.

baran
baran

Legia spokojnie zapłaci ok 400 tys Lechii. Kłopot to ile chce za podpis zawodnik i jakie chce pieniądze w kontrakcie. Dlatego Legia grilluje Wolskiego, żeby ponaciskal na Lechię. Jak się uda to łykną gościa za o wiele mniejsza kwotę niż Lechia kupiła od Wisły. Tylko że Mandzia to cwana gapa. Poza tym sprzedać poniżej kwoty zakupu to jednak strata, bo i wyniku nie zrobili dzięki niemu żadnego.

Criskrakow
Criskrakow

Jak pamiętam to z Wisły odchodził za darmo bo nie przedłużył umowy.

Thomas von Danzig
Thomas von Danzig

po plaży biegać nie będzie – po prostu więcej nie zagra. Może cos w dziadka na treningu. Chyba, ze jednak ktoś się zlituje i go weźmie

dario armando
dario armando

Dobry piłkarz ,ale głowa beznadziejna .Ja bardzo wolskiego poważałem ,ale tak kariery to on nie zrobi/Pół roku przed mundialem ,no Einstein z niego niesamowity.

Thomas von Danzig
Thomas von Danzig

Lechia jest taka chujowa i tak źle i z opóźnieniem płaci, że powoli wszyscy przedłużają kontrakty 😉

Marold
Marold

Wolski charakteryzuje się typowym jak dla wychowanka z Warszawy kompletnym brakiem profesjonalizmu.
Raz, ze u obecnego pracodawcy mowi otwarcie: chętnie zmienię firmę X na Y.
Dwa, jego statystyki nie powalają. Jego gra? Również. Koleś myśli, ze jest chuj wie kim w Lechii, a gra w kratkę. Jedzie na kadrę i tam spotyka koksów przy których niczego się nie nauczył.

Chciałbym aby piłkarze z Polski mieli może nie umiejętności ale chociaż mózg i zachowania jak Lewandowski. Pełen profesjonalizm, dawanie z siebie wszystkiego i nie pierdolenia głupot w mediach. Żadnych skandali tylko zwykłe życie super piłkarza. Przecież w akademii każdego klubu powinni stawiać jego sylwetkę jako wzór.

MaciejRY
MaciejRY

Abstrahując od warstwy merytorycznej – dlaczego, do licha, autor nie podpisał się pod tym tekstem?

Zapomniał? Było mu wstyd?

A może te wypociny płodziło kilku literatów, skoro znajduje się tam sformułowanie „Z jednej strony rozumieMY chłopa…”.

Bo ja Was chłopy nie rozumiem w tej kwestii.

A Wolski to najlepszy dowód na to, że nogi w grze w piłkę to tylko narzędzie.

Weszło
24.09.2020

#AleNumer – konkurs z nagrodami – ile bramek strzelą pucharowicze w 5. kolejce?

Uwaga, Weszło razem z Totalizatorem Sportowym rozdaje piłki Ekstraklasy, koszulki klubów, iPhone’a 12, smart watcha od Apple! Rozpoczynamy kolejny sezon z konkursem #AleNumer. Tym razem pytamy o to, ile bramek w 5. kolejce Ekstraklasy strzelą kluby reprezentujące nas w pucharach. Jak grać? Rywalizujemy na naszych social mediach. Pod naszymi wpisami na Twitterze lub Facebooku odpowiadacie […]
24.09.2020
Hiszpania
24.09.2020

Legenda się żegna. Luis Suarez przechodzi do Atletico

Sześć sezonów. 198 bramek. 97 asyst. Oszałamiające 59 trafień w 53 meczach sezonu 15/16. Element – bez cienia przesady – jednego z najbardziej ekscytujących ofensywnych tridente w historii futbolu, które tworzył razem z Messim i Neymarem. Cztery mistrzostwa Hiszpanii, cztery Copa del Rey. Jedna wygrana Liga Mistrzów. Nie będzie już Luisa Suareza w barwach Barcelony. […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Lewandowski z kolejnym pucharem? Bayern faworytem meczu o Superpuchar

Bayern, czyli giganci europejskiej piłki w 2020 roku, stoją przed szansą powiększenia gabloty. O co? O Superpuchar UEFA, a takich ciekawostek w Monachium zbyt wiele nie mają. Jeśli Bawarczycy ograją Sevillę, zatriumfują w tych rozgrywkach dopiero po raz drugi w historii. Ale lepszy rydz niż nic. Typujemy, że Robert Lewandowski odhaczy kolejne zadanie na liście. […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Nowy trener, nowy Michał Karbownik, który zostanie w Legii?

Czy Czesław Michniewicz odmieni Legię Warszawa i w jaki sposób to zrobi? Te pytania od jakichś trzech dni zadają sobie wszyscy ludzie, którzy obserwują polską piłkę klubową. Niedługo odkrywane będą kolejne karty. Coś powie nam dzisiejszy mecz z Dritą Gnjilane, choć oczywiście nie zakładamy, że po takim czasie ręka nowego szkoleniowca będzie bić po oczach, […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Dlaczego Piast nie jest skazany na pożarcie?

Nie ulega wątpliwości, że z trójki naszych pucharowiczów Piast w III rundzie eliminacji Ligi Europy wylosował zdecydowanie najgorzej. Jeśli przejdzie FC Kopenhaga, będzie to już coś naprawdę dużego dla polskiej piłki w jej obecnym położeniu, zwłaszcza że dopiero co w poniedziałek gliwiczanie rozgrywali mecz ligowy i zaraz musieli jechać do Danii. Gospodarze są wyraźnym faworytem, […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Piast pomści Lechię i odpłaci się Wilczkowi?

Tak się dziwnie składa, że w obecnej edycji pucharów świetnie idzie nam odpłacanie się rywalom. Malmoe powiozło Cracovię, to Lech odprawił Hammarby. Omonia wygrała z Legią, to Lech ograł Apollon. Co wy na to, żeby skompletować hattricka i dać pstryczka w nos Duńczykom i Kamilowi Wilczkowi? Polak cieszył się z losu i bardzo chce powtórzyć […]
24.09.2020
Blogi i felietony
24.09.2020

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Dani Ramirez zaczynał polską przygodę od Stomilu Olsztyn i polecam pochylić się nad tym przypadkiem. Bowiem Dani Ramirez grał w Stomilu źle. Nikt za nim nie płakał, gdy odchodził. Miał tylko przebłyski. Nawet wiosenne wyniki: z Ramirezem w pierwszym składzie Stomil nie wygrał ani jednego meczu, a wręcz stoczył się na dno tabeli. Ramirez wylądował […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Powieźć Drite, awansować do fazy grupowej. Prosta misja Legii

W takich meczach jak starcie Legii Warszawa z Dritą zwykle mówi się, że zaczynamy liczyć wynik od 3:0 dla faworyta.A że faworytem jest mistrz Polski, to specjalnie nas taka wróżba nie dziwi.My jednak postaramy się was przekonać, że warto zacząć liczyć wcześniej.Choćby dlatego, że w eWinner znajdziemy kilka atrakcyjnych typów na to spotkanie.Sprawdźcie nasze podpowiedzi! […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

7 powodów, dla których warto rzucić okiem na mecz o Superpuchar Europy

Lech Poznań swoim wczorajszym zwycięstwem na Cyprze narobił nam apetytu na kolejne sukcesy polskich klubów w eliminacjach do Ligi Europy. Dziś koncentrujemy zatem uwagę przede wszystkim na meczach Piasta Gliwice i Legii Warszawa. Ale na tym piłkarskie emocje dla polskich kibiców się wcale nie kończą. O 21:00 Bayern Monachium zmierzy się bowiem z Sevillą FC […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

20 szybkich ciekawostek o FC Kopenhaga

Piast Gliwice zmierzy się dziś z FC Kopenhagą. Faworytem nie jest – delikatnie mówiąc. Zapraszamy na 20 szybkich ciekawostek o rywalu gliwiczan. 1. Pewnie nie wiedzieliście – w FC Kopenhadze gra Kamil Wilczek, bohater najbardziej kontrowersyjnego transferu w duńskiej piłce tego lata. Media społecznościowe piłkarza zalała fala obraźliwych wpisów, nawet nie wszyscy kibice FCK byli […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

PRASA. Lech silniejszy od Bogów, Wilczek chciał trafić na Piasta, Drita przyjechała po awans

O czym dziś piszą w gazetach? Głównie o Lechu, Legii oraz Piaście, czyli bez zaskoczenia. Mamy m.in. dwie rozmowy z Kamilem Wilczkiem, który bardzo się ucieszył na wieść, że zagra przeciwko gliwiczanom. – Bardzo! Obserwowałem losowanie i po cichu na to liczyłem. Dla mnie to podróż sentymentalna, choć sentymentów na boisku nie będzie. Fajnie jednak […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Zmieniamy szyld i jedziemy dalej!

Nie do końca ogarniamy, co się wokół nas dzieje, ale czujemy się trochę jak Sylwia Grzeszczak śpiewająca o tym, by jej bajka trwała jak najdłużej. Mamy za sobą kilka tygodni grania o puchary, a nasze drużyny zaliczyły łącznie sześć (!) zwycięstw i zaledwie dwie porażki. W rankingu UEFA, w który od lat strach było zaglądać, […]
24.09.2020
Weszło
24.09.2020

Zarób na zmianie Parzyszka w TOTALbet!

Kończy się pewien wspaniały serial – dziś prawdopodobnie jeden z ostatnich razów, gdy zobaczymy Piotra Parzyszka zmienianego w okolicach 60. minuty meczu. Napastnik Piasta jest już spakowany i lada moment pojedzie do Frosinone podbijać boiska Serie B. To smutna wiadomość dla wszystkich sympatyków polskiej piłki kopanej. Ale mamy też dobrą. Nasi kumple z TOTALbet stworzyli […]
24.09.2020
Weszło
23.09.2020

Pogoń nie chciała, ale mecz z Lechem i tak został przełożony. Słusznie!

Jeszcze na dobre nie opadł bitewny kurz w Nikozji po koncercie Lecha Poznań z Apollonem Limassol, a już lekko wróciliśmy na ziemię ze względu na wewnętrzne przepychanki. „Kolejorz” chciał przełożyć niedzielny mecz ligowy z Pogonią i ostatecznie tak się właśnie stało, mimo sprzeciwu ze strony szczecińskiego klubu. Decyzja zapadła wyżej, niesmak jednak pozostał.  Ciąg zdarzeń […]
23.09.2020
Weszło
23.09.2020

Polskie kluby w pucharach i pływająca „Dwójka bez Sternika” – czwartek w Weszło FM!

Pucharowe emocje trwają, ale nie tylko o nich będziemy jutro rozmawiać na antenie Weszło.FM. Sprawdźcie naszą ramówkę na czwartek i włączajcie nas o każdej porze. A najlepiej włączcie raz i zostańcie na dłużej, bo po co się tak rozdrabniać? Czwartek na antenie WeszłoFM rozpoczniemy od „Dwójki bez Sternika”, która popłynie w składzie Monika Wądołowska i […]
23.09.2020
Weszło
23.09.2020

Pan piłkarz Pedro Tiba

O, tę migawkę zapamiętamy na długo: Lech sobie prowadzi na TRUDNYM CYPRYJSKIM TERENIE 4:0, a dalej atakuje, w zasadzie w tym ataku się bawiąc, i w końcu Pedro Tiba jeszcze znajduje sposób podniesienia poziomu zabawy, kładąc dwóch rywali w polu karnym i trafiając do pustaka. Upokorzenie rywala. Wtarcie mu soli w rany. Jak dobrze to […]
23.09.2020
Weszło
23.09.2020

Tak się powinno grać w europejskich pucharach! Tiba i spółka łoją Apollon

TO BYŁ WIELKI MECZ LECHA. WIELKI. Specjalnie piszemy to wielkimi literami. Lech cholernie zaimponował. Nie było kalkulowania, nie było patyczkowania, nie było rozmieniania się na drobne. Lech przyjechał na Cypr i bezlitośnie złoił Apollon Limassol. Pedro Tiba zagrał genialny mecz, ale nie tylko on. W ogóle zobaczyliśmy kawał dobrego futbolu w wykonaniu ekipy Dariusza Żurawia. […]
23.09.2020
WeszłoTV
23.09.2020

Quiz: JAKA TO MELODIA? WOKALIZY I AUTOTUNE

PERE PAŃSTWA, DZISIAJ WYJĄTKOWO DURNY ODCINEK QUIZU: Jaka To Melodia? Będa wokalizy. Będzie autotune. Będą odgłosy jak z obory (tak mówił Kowal, skandal). Czy uczestnicy mają dobry słuch? Czy znają polskie przeboje? Przekonamy się o 20:30! – Zapraszają Kowa, Białek, Olki, Jan, PP. 
23.09.2020