Szalony rajd Koseckiego. W dodatku udany!
Weszło

Szalony rajd Koseckiego. W dodatku udany!

Jakub Kosecki rocznikowo ma 28 lat, ale życiowa forma najprawdopodobniej już za nim, bo trudno będzie powtórzyć wyczyny z Legii, gdzie przy Danijelu Ljuboji i Miro Radoviciu stał się gwiazdą ligi. Dziś wspominamy jego popis z meczu z Widzewem.

„Kosa” dostał piłkę na prawym skrzydle, miał obok siebie Ljuboję proszącego o podanie, a przed sobą kilku obrońców. Tego pierwszego… udał, że nie zauważył, natomiast rywali potraktował jak pachołki i przebiegł między nimi slalomem, wbiegając w pole karne i zdobywając bramkę po strzale między nogami bramkarza. Naprawdę trudno nam sobie wyobrazić, że skrzydłowy Śląska robi coś podobnego. Ba! Pewnie nawet nie podjąłby takiej próby.

KOMENTARZE (5)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
login

Kosecki jest dobrym przykładem na to że piłkarz bo jednym udanym sezonie w ekstraklasie nie powinien być od razu powoływany do reprezentacji bo jak widać co niektórym bardziej to przeszkodziło niż pomogło

Janusz Kibol

Ech… Messi Kosecki. Pamiętam te porównania w mediach. To były czasy!

A tak już bez drwiny, mam pewien sentyment do Legii sprzed epoki Berga. W składzie było pełno młodych Polaków. I jakoś dawali radę załapać się do Ligi Europy i nawet zagrać tam parę fajnych meczów. Wydawało się, że Legia wyciąga kolejne talenty na zawołanie, jak króliki z kapelusza. Myślałem, że w przyszłości to się jeszcze rozwinie, bo przecież to były początki akademii itd.

Stało się jednak inaczej. Może i Legia bardziej dominuje na krajowym podwórku, ale poza szczęśliwym losowaniem i awansem do LM, generalnie postawa w Europie nie jest dużo lepsza. A jakim kosztem się to wszystko odbywa? Utrzymanie obecnej kadry kosztuje krocie. Z młodych został właściwie tylko Szymański, który gra niewiele i przy kolejnych transferach doświadczonych zawodników do klubu, raczej więcej grał nie będzie. Niezgody raczej nie należy traktować już jako młodego, bo w marcu rozpocznie 24 rok życia. W tym wieku piłkarze na zachodzie są już dojrzali i decydują o obliczu czołowych klubów. Jeżeli Jarek ma zrobić jakąś poważniejszą karierę, to musi grać od deski do deski w tak cienkiej lidze jak ekstraklasa.Tymczasem sugeruje się, że ma on być zmiennikiem dla dziadka Eduardo i uczyć się od niego. W sumie nie po to ściąga się gościa z takim nazwiskiem, żeby grzał ławę… Rozumiem wartość marketingową tego pomysłu, jeżeli ma się to jednak odbywać kosztem Niezgody, to dla mnie jest to średnie. Do zdobycia mistrzostwa ten cały Eduardo wcale potrzebny nie jest. Można to spokojnie zrobić z Polakiem w ataku. Legia mogłaby w ten sposób zyskać napastnika na którym oprze przyszłość, lub zarobi spory hajs.

Jeszcze niedawno Mioduski podkreślał, że nie ma innej drogi dla Legii jak stawianie na młodych, promowanie ich i sprzedawanie z dużym zyskiem. Mówił, że wydawanie dużej kasy na dojrzałych zawodników z zagranicy, na których ciężko będzie zarobić, to ślepy zaułek i na dłuższą metę klub tak nie pociągnie. Żalił się, że przez taką politykę musi dokładać do interesu z własnej kieszeni. Widać cosik mu się zmieniło w ciągu ostatnich miesięcy… Może jakiś nowy kapitał wszedł do Legii tylnymi drzwiami?

Fuska

Niezgoda w marcu skończy być młodym talentem. Ale rozpocznie 23. rok życia, a nie 24. Z kolei przypadek Vardy’ego pokazuje, że cytując klasyka: „są na świecie rzeczy, które się fizjologom nie śniły”. Więc nie można wykluczać eksplozji formy i nabrania „kwalitetu” u Niezgody w błyskawicznej chwili. Podobnie jest w drugą stronę (choć częściej) – zjazd, jak nie przymierzając, Kosecki.

Janusz Kibol

Niezgoda urodził się 15 marca 1995 roku. 15 marca 2018 roku nie rozpocznie 23 roku życia, tylko go skończy! Rozpocznie wtedy 24 rok życia, który skończy 15 marca 2019 roku. To nie jest skomplikowana matematyka 😉

Fuska

Nie miałem tego na myśli tak pisząc, co nie zmienia faktu że skończy 23 lata. I będzie miał 23 na liczniku. Nie przekręcaj mu licznika :)

wpDiscuz