post Avatar

Opublikowane 28.12.2017 09:23 przez

redakcja

Dziś w prasie sportowej najciekawiej wygląda wywiad z Mariuszem Piekarskim na łamach „Przeglądu Sportowego”. „Piekario” opowiada o tym, dlaczego dla polskiego piłkarza Rosja to naprawdę dobry kierunek. – W Europie to szósta, siódma siła, po wiadomych z zachodu kontynentu. Co istotne, polskim piłkarzom jest łatwiej zaaklimatyzować się w Rosji ze względu na język czy klimat. Rosjanie potrafią docenić solidność, a piłkarz to zauważy na koncie. 

RZECZPOSPOLITA

George Weah prezydentem Liberii. Dla byłego piłkarza m.in. Milanu nadchodzi najważniejszy mecz.

– Co chwila słyszę, że ludzie pytają, dlaczego były piłkarz miałby się starać o urząd prezydenta. Tymczasem w przypadku prawnika czy biznesmena takie pytania nigdy nie padają – mówił niedawno Weah, były zawodnik m.in. Paris Saint-Germain i AC Milan. Jedyny pochodzący z Afryki zdobywca Złotej Piłki tygodnika „France Football”. Jedyny zdobywca tytułów najlepszego zawodnika Europy, Afryki i świata w tym samym roku (1995). A za kilka dni być może jedyny prezydent państwa – były piłkarz. 

Oficjalnie senator Weah reprezentujący Kongres na rzecz Demokratycznych Zmian prezydentem jeszcze nie został. Wciąż liczone są głosy, ale z pierwszych przecieków wynika, że były piłkarz Milanu pokona ze znaczącą przewagą Josepha Boakaiego, który przez minionych 12 lat sprawował urząd wiceprezydenta.

Zrzut ekranu 2017-12-28 o 08.34.48

SUPER EXPRESS

W „Super Expressie” dostajemy dziś grafikę z najważniejszymi golami Lewandowskiego w tym roku. Wśród nich 50. bramka (z Anderlechtem), gole z Czarnogórą w Warszawie i w Podgoricy, bramki z Borussią Dortmund…

Zrzut ekranu 2017-12-28 o 08.51.23

Grosicki szalał w meczu Derby County, później świętował z Tomaszem Hajtą.

Wprawdzie mecz Championship skończył się bez bramek, ale Polak był najlepszym piłkarzem Hull City. Szalał na skrzydle, mógł mieć asystę, ale Jon Toral (22 l.) fatalnie spudłował po jego podaniu. Grosicki sam też oddawał strzały na bramkę popularnych „Baranów”, ale gola nie strzelił.

Po meczu relaksował się wspólnie z Hajtą. „Gianni”, który przyjaźni się z Grosickim, przyjechał do Anglii wraz z żoną Renatą. Hajtowie i Grosiccy świętowali przy suto zastawionym stole.

Zrzut ekranu 2017-12-28 o 08.51.31

PRZEGLĄD SPORTOWY

Zrzut ekranu 2017-12-28 o 08.21.55

Mariusz Piekarski w pierwszej części publikowanego w „Przeglądzie Sportowym” wywiadu mówi m.in. o błędnym postrzeganiu Rosjan funkcjonujących w piłce, a także o tym, czy liga rosyjska jest dobra dla polskiego piłkarza.

Rosjanie, którzy funkcjonują w piłce, to często bardzo zamożni ludzie. Nie patrzą na nas z góry?

Absolutnie. Jeśli robisz biznes z uśmiechem, nie napinasz się, masz jasne intencje i jesteś rzeczowy – wówczas do zrobienia transferu  jeden krok. Najgorsze byłyby uprzedzenie, sztywna atmosfera, podejrzliwość. Wtedy, obojętnie, czy jesteś Polakiem, czy kimkolwiek innym, droga do porozumienia będzie kręta.

Liga rosyjska to dobre miejsce dla polskiego piłkarza?

Jest silna, zdecydowanie lepsza od naszej, choć mam wrażenie, że u nas niedoceniana, a może nawet lekceważona. W Europie to szósta, siódma siła, po wiadomych z zachodu kontynentu. Co istotne, polskim piłkarzom jest łatwiej zaaklimatyzować się w Rosji ze względu na język czy klimat. A często wystarczy solidność, by Polak sobie tam poradził. Od efektów specjalnych są Brazylijczycy oraz inne gwiazdy. Rosjanie potrafią docenić solidność, a piłkarz to zauważy na koncie. Nasz niezły gracz w Rosji znajdzie swoje miejsce. Cóż z tego, że mamy wielu zawodników na Zachodzie, skoro nie grają, co rusz przerzucani są z klubu do klubu i zapewne nie są szczęśliwi.

Zrzut ekranu 2017-12-28 o 08.22.06

Wisła z aż trzema szkoleniowcami na liście płac. Carillo, Kiko, Wdowczyk.

W pierwszej instancji Piłkarski Sąd Polubowny stwierdził, że Wisła musi zapłacić zaległe wynagrodzenia. – Klub złożył jednak wniosek o ponowne rozpatrzenie i zmianę składu sędziowskiego. Obecnie czekamy na wybór przewodniczącego, a potem ukonstytuowanie nowego składu – mówi mecenas Agata Wantuch, która reprezentuje Wdowczyka w sporze z Białą Gwiazdą. Nowy skład ma zostać wyłoniony w styczniu, a potem sprawa ruszy na nowo. Na razie krakowianie skutecznie grają na czas (…). 

Podobne kroki zapowiada Kiko Ramirez, ale na razie nie przekuł słów w czyny. Jego kontrakt obowiązuje jeszcze półtora roku. Hiszpański trener nie przystał na polubowne załatwienie sprawy zaproponowane przez krakowian.

Nemanja Nikolić wyznaje, że polecał Legii Joana Carillo, który teraz obejmie Wisłę.

W polskiej lidze, a konkretnie w Wiśle Kraków, będzie pracował Joan Carillo, którego świetnie zna pan z Videotonu. To dobry pomysł, że objął ten zespół?

Znam go bardzo dobrze, bo pracowałem z nim ponad cztery lata. Najpierw był asystentem Paulo Sousy, później kolejnego szkoleniowca. Piłkarze lubili i szanowali go jako pierwszego trenera. Potem w pierwszym sezonie samodzielnej pracy zdobył mistrzostwo. Mógłby być trenerem Legii. Kilka razy podsuwałem jego kandydaturę. Na pewno Michał Żewłakow musiał wiedzieć, jak prowadzi zespół, bo nieraz oglądał Videoton, gdy przyjeżdżał mnie obserwować. Podobał mu się nasz styl gry.

Zrzut ekranu 2017-12-28 o 08.22.17

Arkadiusz Onyszko twierdzi, że ekstraklasa to prowizorka.

W Górniku Łęczna przez ile czasu najdłużej czekaliście na wynagrodzenia?

Przez trzy miesiące. Niestety w Polsce jest to normalne, nie robi to na ludziach wrażenia. Mówią, że piłkarze zarabiają tyle, że powinni mieć oszczędności. Ale w normalnych warunkach, gdy podpisujesz umowę na trzy lata, to wiesz, że w tym czasie zarobisz na przykład milion złotych. Kupujesz dwa mieszkania za 300 tysięcy, bo wiesz, że cię na to stać. Niestety u nas zawodnicy nie mogą w ten sposób myśleć, bo przez miesiąc, czy dwa otrzymują wynagrodzenie, a potem trzy miesiące nic. Pojawiają się problemy, zawodnicy przestają się koncentrować na piłce. Widziałem to w Górniku. Spadliśmy, bo w klubie nie było pieniędzy. Codziennie zebrania, rozmowy o kasie, obietnice bez pokrycia. Jeżeli ktoś podpisuje się pod umową, a potem się z niej nie wywiązuje, to powinno być to karane. I dlatego powtarzam: dla osób, które grały i pracowały w ekstraklasie, zobaczyły, jak wygląda od kuchni, przestaje być czymś wyśnionym. Cieszę się, że dostałem propozycję z trzecioligowego Motoru, stabilnego klubu. Pieniądze są mniejsze, ale nie muszę chodzić i się ich dopraszać. Domaganie się, by dostać swoje wynagrodzenie jest tak poniżające i męczące, że trudno to opisać. Wyjeżdżałem z ekstraklasy w 1998 roku, bo nie płacili. Minęło 20 lat i nic się nie zmieniło. Trzeba to przeciąć.

Zrzut ekranu 2017-12-28 o 08.22.25

Jeśli Drągowski i Skorupski chcą cokolwiek grać, muszą zmienić kluby. Ich zespoły odpadły już bowiem z Coppa Italia, gdzie obaj mogli występować.

Tutaj o sytuacji Drągowskiego i jego rywalizacji ze Sportiello:

– Problemem jest to, że Bartka wciąż traktują we Florencji jak dzieciaka. Mówią, że są zadowoleni, a on ma czas na grę. Oferty ciągle się pojawiają. Bartek zna swoją wartość i chce więcej grać. Na pewno trzeba się będzie zastanowić nad optymalnym rozwiązaniem – mówi Dariusz Drągowski, ojciec zawodnika.

W sierpniu w klubie z Florencji nie chciano nawet słyszeć o ofercie, która pojawiła się od Benfiki Lizbona. To stała reakcja władz klubu.

A tutaj o Skorupskim:

Gdy okazało się, że nie wygra rywalizacji z Alissonem, nie udało mu się przed zakończeniem letniego okna transferowego opuścić stolicy Włoch, o czym zadecydowały zaporowe ceny ze strony Romy. Jeden pucharowy mecz z Torino (1:2) to zdecydowanie poniżej oczekiwań Skorupskiego, który zaliczył wcześniej znakomite sezony.

Zrzut ekranu 2017-12-28 o 08.22.40

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 19
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Fort Czerniakowski
Fort Czerniakowski

To co się teraz wyprawia na linii Polska-Rosja to jakaś nieprawda. Ja rozumiem interesy państwa, rozumiem napięcia z powodu postawy rządu Rosji i rozumiem potępienie dla osoby Putina… jednak nie rozumiem tej nagonki w mediach na Rosjan i wszystkiego co rosyjskie. Jestem z pokolenia, które wychowało się w nienawiści do Związku Sowieckiego jako „imperium zła” ale do samego narodu to nikt nic nie miał…

mazi krk
mazi krk

Masz sporo racji.I ta jednoczesna miłość do Ukraińców….

Kolejosz
Kolejosz

Serio? Nie widzę żadnej miłości do Ukraińców. Już nawet nasi geszefciarze za nimi nie wzdychają, bo teraz Białorusin przyjdzie zapierdalać za jeszcze mniej i do tego się nie skarży.

Chata Kumba
Chata Kumba

Nie trzeba kochać Ukrainy – to zwyczajna realpolitik. Silna i niepodległa Ukraina to bezpieczniejsza Polska. To dodatkowy problem dla Rosji na wschodzie. Nieprzyjaciele naszych nieprzyjaciół są naszymi przyjaciółmi.

JC
JC

Niepodległa – tak, ale silna???!!! Ukraina ma pretensje terytorialne w stosunku do Polski, a do tego pozycjonuje się czyli utrwala swoją narodowość w kontrze do Polaków. Zresztą Litwa podobnie.

Chata Kumba
Chata Kumba

Ukraina i Litwa to młode kraje, które mają Z nami wspólną historię i chcąc pokazać swoją odrębność muszą to robić w kontrze do krajów które ich próbowały kolonizować czyli i Rosji i Polski bo jak inaczej to sobie wyobrażasz? Mają mówić My Ukraina to taka pół-Polska pół-Rosja?Daj im okrzepnąć. Słabą Ukrainę oglądamy teraz. Putinowi niewiele brakuje żeby ich wykończyć. Wolisz silną, demokratyczna Ukrainę jako naszego sojusznika czy słabą , pod butem Moskwy jako przeciwnika?

B123
B123

#Chata Kumba powtarzasz bzdury mitomana waszczykowskiego skąd takie przeświadczenie że Ukraina silna to nasz sojusznik a nie sojusznik Niemiec i nasz konkurent? a tak przecież już było. Zresztą obecne ich władze otwarcie mówią że orientują się na Berlin nie na Warszawę. Jak zwykle Polska zbawca narodów na białym koniku będą „ratować ” nawet tych którzy od nich ratunku nie chcą. Dobrym przykładem jest ten cały Nord Stream kradli Ukraińcy gaz kradli chciała Rosja wybudować 2 nitkę Jamału i płacić nam za to 2mld rocznie chciała. To Polacy się unieśli dumą i nie to teraz mają Nord Stream z kolei 2 nitka tego gazociągu dla nas nic nie zmienia zmienia Ukraińcom i to dużo (strata 2,5 miliarda do budżetu rocznie za przesył) ale to znowu nie nasza wojenka a angażujemy się w nią jak głupi

Ninel
Ninel

Co wy pierdolicie? Przez setki lat nie było ukrainy i Polska była silna. Jakiekolwiek istnienie ukrainy sprawia, że my jesteśmy słabsi i wbijcie to sobie do głów.

Rudy z UE
Rudy z UE

A czym jest ta rosja? Ziłem? Czy narodem? Ja nagonki nie widzę, raczej zadyme o to, jak po 90 tym roku do spoly z rządzącymi nas dymali. Dymali nas i gwalcili od 1939 roku i robią to do teraz, przedtem gwalcili kobiety i zabijali mężczyzn, ludzkie dramaty! A teraz to samo … Po 90tym roku tyle kasy wyplynnelo od nas w tamta stronę ze kurwa druga Polskę byś zbudował, najswiezszy temat to upadek firm – setek firm co budowaly autostrady. USA i zachód nie są lepsze w tym jak nas dymajja tylko robią to w białych rękawiczkach i janusze tego nie widzą. Poza tym zapamiętaj, ze wcale nie jest najgorszy ten co zle czyni, tylko Ci co się na to patrza i nic z tym nie robią – caly naród!

jajajakberety
jajajakberety

W Rosji 3 lata mieszkałem, nawet żonę Rosjankę miałem. Rudy z UE, twoja UE dyma nas nie mniej. Rosjanie mają manię wielkości ale widać że tam nigdy nie byłeś. Choć zjeździłem pół świata, nigdzie ale to nigdzie przeciętny człowiek nie cieszył się i nie odnosił do mnie z szacunkiem jak właśnie w Rosji. Wracaj do książek, a na odchodne ci podrzucę, że ZSRR nie wprowadził połowy zakazów w Polsce w porównaniu z UE. Widać że masz manię bycia podporządkowanym i nie widzisz, że ZSRR i UE pod tym kątem to jest dokładnie ten sam mechanizm

Rudy z UE
Rudy z UE

Darmowe dymanie to i szacunek i uśmiech na zachętę. Wracaj do szkoły, poćwiczyć czytanie bo napisałem ze zachód – ue tak samo nas dyma

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Bbfan
Bbfan

Ci sami, którzy nie widzieli nic złego w rozmowach z Putinem na molo dziś krzyczą o realizacji przez rząd polityki Kremla…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jajajakberety
jajajakberety

Hajto z Grosikiem przy jednym stole i wiadomo, że Miodek płakał jak słuchał. Tematy pewnie też oscylujące wokół literatury pięknej, matematycznych problemów milenijnych czy innych związanych z tym jak 10% rocznej wartości przemysłu zbrojeniowego rozwiązałoby kwestię głodu na całym świecie.

A poważniej, dziennikarze nadal kładą Grosikowi do głowy jaki to on nie jest kozak – strzelał do baranów, czy że szalał (choć to może od was) – tak strzelał że znów asyst – 0 i goli – 0.

Ninel
Ninel

Zastanawiałem się czy Weah jest idiotą i chciałem przeprowadzić kwerendę w tej kwestii. Już nie muszę.
„Co chwila słyszę, że ludzie pytają, dlaczego były piłkarz miałby się starać o urząd prezydenta. Tymczasem w przypadku prawnika czy biznesmena takie pytania nigdy nie padają” – jest kretynem.
Piłkarze to są zwykli kopacze, którzy najczęściej nie czytają książek i nie mają zbyt wysokiego wykształcenia. Jeśli coś czytają to jakieś bzdurne biografie, które są przekłamane i przesadzone, jak chociażby koksiarza Armstronga. Widać nawet po sondzie na Weszło, że 100% piłkarzy woli disco polo od muzyki klasycznej. Nie sądzę, by Weah wiedział cokolwiek o ekonomii, prawie czy wojskowości.
Zajmował się działalnością charytatywną, bo jeśli chodzi o PR to jest to najprostsze i w sumie nic nie trzeba robić.
Jasno to pokazuje, że demokracja demokracją, ale ktoś musi sobie tym rządzić, a osoby ze świecznika są tylko na pokaz dla głupiego tłumu.
I jeszcze jedno: wkurwia mnie takie gadanie, że każdy może być sobie politykiem. Potem mamy nieudaczników, którzy nami rządzą. To lekarzem niech zostanie kominiarz, mechanikiem leśniczy, a prawnikiem ekspedientka.
Rządzenie państwem to w sumie najważniejsza rzecz, a każdy traktuje to z najmniejszą odpowiedzialnością.

perpi
perpi

Złota łopata dla mnie, ale taki mądry wpis że gościa z Leninem na awatarze, zaplusował gość z przekreślonym Che Guevarą.

Ninel
Ninel

Lenin jest dla beki 😉

Weszło Extra
02.04.2020

Facet czyta „365 dni” Lipińskiej, odcinek 1: Don Massimo i tajemnicza Pani

– Nie można zignorować tego, że moja książka zapoczątkowała rewolucję seksualną w tym kraju – oznajmiła w styczniowym wywiadzie dla tygodnika Wprost pisarka Blanka Lipińska. Ja z kolei nie mogłem zignorować tak mocnego zdania. Postanowiłem więc zabrać się za lekturę dzieła, którego pierwszy rozdział faktycznie wywołał u mnie rewolucję. Żołądka. Spotkanie z książką „365 dni” […]
02.04.2020
Weszło
02.04.2020

„Przełożone EURO to dla mnie szansa”

Przed pandemią koronawirusa, zamiast greckiej tragedii, przygoda Karola Świderskiego z PAOK-iem Saloniki przypominała raczej Dionizje – święta na cześć pochodzącego z tamtejszej mitologii boga wina. 10 goli w 24 meczach to całkiem sympatyczny bilans, który powodował, że hasło “Świder do kadry” z miesiąca na miesiąc brzmiało coraz bardziej realnie. Rozwój kariery 23-latka, podobnie jak cała […]
02.04.2020
Anglia
02.04.2020

Kiedy nazwisko mówi wszystko o piłkarzu, czyli historia Terry’ego Butchera

Terry Butcher rozegrał w reprezentacji Anglii aż 77 spotkań. Przez lata uchodził za jednego z liderów kadry, choć tylko pięciokrotnie wyprowadził na boisko ekipę „Synów Albionu” z opaską kapitańską na ramieniu. Nie przeszkodziło mu to jednak w zdobyciu wielce wymownego przydomka: Captain Blood. To nawiązanie do popularnej niegdyś na Wyspach powieści Rafaela Sabatiniego, opowiadającej o […]
02.04.2020
Bukmacherka
02.04.2020

#GRAMzDOMU z Totolotkiem – CS:GO i piłka nożna na jednym kuponie!

Counter Strike GO i piłkarska liga białoruska? Takie połączenie tylko w Totolotku! Ten legalny polski bukmacher przygotował specjalną ofertę w ramach akcji #GRAMzDOMU. Znajdziemy w niej m.in. dwa mecze mecze ESL Pro League. Sprawdźcie, co warto obstawić! Biełszyna – Haradzieja Faworytem tego spotkania są gospodarze, za których wygraną Totolotek płaci 2.10. Nad czym jeszcze warto […]
02.04.2020
Weszło
02.04.2020

Wisła Kraków przechodzi z rąk TS-u do triumwiratu ratowników

Wisła lada dzień przejdzie już w całości spod skrzydeł Towarzystwa Sportowego do trójki ratowników Błaszczykowski-Królewski-Jażdżyński. – Dla nas najważniejsze były: kwestia licencji na znak, akademia oraz zarządzanie długiem historycznym i myślę, że warto dziś skupić się na tym, że doszliśmy do porozumienia i obie strony na tę chwilę odchodzą od stołu zadowolone – mówi Jarosław Królewski […]
02.04.2020
Kanał Sportowy
01.04.2020

Hejtpark LIVE od 21:00. Sebastian Fabijański i Krzysztof Stanowski

Środa, godzina 21, to mógłby być wieczór z Ligą Mistrzów. Ligi Mistrzów ze zrozumiałych przyczyn nie ma, ale od 21:00 czeka na was HEJTPARK wraz z Sebastianem Fabijańskim i Krzysztofem Stanowskim, którzy będą odpowiadać na pytania od widzów Kanału Sportowego i słuchaczy WeszłoFM. Telefon do studia: (22) 219 50 31. Zapraszamy!
01.04.2020
Inne sporty
01.04.2020

Wimbledon odwołany. Będzie nam go w tym roku brakować

1945 rok. To wtedy po raz ostatni nie odbył się Wimbledon. Przez kolejne lata turniej ten regularnie przyciągał największych zawodników i tłumy kibiców. Stał się symbolem tenisa, najbardziej wyczekiwaną imprezą w sezonie. Dziś dowiedzieliśmy się, że w 2020 roku nie mamy jednak na co czekać, bo turniej odwołano. I jasne, wiemy, bezpieczeństwo jest najważniejsze. Ale […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Wojny, białaczka i legendarne rzuty wolne. Historia Sinisy Mihajlovica

– Mówią, że koronawirus zabiera głównie ludzi starszych, schorowanych. Mówią to jako pocieszenie, że ich to nie dotyczy. Starsi ludzie nie są liczbą. To nasza historia, nasze zasoby, z których mamy czerpać. To nasze doświadczenie, pozwolili nam być tym, kim jesteśmy – te słowa Sinisy Mihajlovica odbiły się szerokim echem nie tylko we Włoszech. Trener […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Wideo: Jakub Kosecki pokazuje nam, jak żyje w Turcji

– Tu jest tak gorąco, że ludzie strzelają w słońce! – opowiada o Adanie Jakub Kosecki. Jak mu się wiedzie w Turcji? „Kosa” pokazał nam od środka swój klub, stadion i… swoje mieszkanie. A przy okazji opowiedział kilka barwnych historii. Poczujcie klimat Adany Demirspor! 
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Futbol reprezentacyjny? Zamknięty „do odwołania”…

Chyba już po tej pierwszej wideokonferencji UEFA, na której podjęto decyzję m.in. o przełożeniu Euro 2020, wielu było świadomych, że to ledwie pierwszy element domina. Niektórzy łudzili się, że marcowe mecze reprezentacyjne uda się zagrać w czerwcu, że futbol w miarę szybko wróci, że niektóre turnieje zaplanowane na lipiec nie będą zagrożone. Dzisiaj UEFA za […]
01.04.2020
Blogi i felietony
01.04.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

A czy jak mam 17 lat i 8 miesięcy, to mogę wyrzucić śmieci? A czy jeśli jadę do pracy okrężną drogą, żeby nabić endomondo na rowerze, to grozi mi mandat? A czy można iść kopnąć piłkę na podwórku pomiędzy blokami? A czy kopnąć do dziecka, które stoi trzy metry dalej? A czy mogę skoczyć na […]
01.04.2020
Bukmacherka
01.04.2020

Hokej bez ryzyka? Obstawiaj ligę białoruską w Milenium!

Powraca promocja „Na Luzie i Bez Ryzyka” u legalnego bukmachera Milenium! Dzięki niej czwarty mecz finału mistrzostw Białorusi w hokeju obstawimy bez ryzyka! Gracze, którzy zdecydują się postawić na to spotkanie, mogą zyskać 25 zł zwrotu, w przypadku pudła!  No dobra, a jak dokładnie działa promocja oferowana przez Milenium? Nie ma w tym nic trudnego. […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Jak nie zarządzać klubem? Trzecioligowiec na skraju upadłości

Kluby piłkarskie lada moment wpadną w tarapaty. Nie wszystkie, ale większość pewnie tak, zwłaszcza w Polsce. Które z nich znajdą się w bardzo słabej sytuacji? Na przykład te, które grają w niższych ligach i mają skromne budżety, bez miejsca na cięcia. A które znajdą się w sytuacji najgorszej? Te, w których problemy zaczęły się jeszcze […]
01.04.2020
Anglia
01.04.2020

Jedyny cukrzyk w reprezentacji Anglii. Historia Gary’ego Mabbutta

Jako siedemnastolatek został zdiagnozowany z cukrzycą. Przez szesnaście lat kariery przeszedł szesnaście operacji. Dwa razy miał złamaną nogę, a jego powietrzne starcie z Johnem Fashanu mogło się dla niego skończyć nawet utratą wzroku. Chciał go z Tottenhamu wyciągnąć George Graham, marzył o nim Kenny Dalglish czy sir Alex Ferguson. Nie dał się skusić żadnemu z […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Jeśli przeżyję tę sytuację, to przeżyję już wszystko

Żylina przeszła w stan likwidacji. Większość polskich mediów opisywała to jako koniec klubu. My zwracaliśmy uwagę, że może to być dupochron, który przed tym końcem klub faktycznie uchroni. Jak jest naprawdę? Zapytaliśmy Pavola Stano, który jest pierwszym trenerem w słowackim zespole. W niektórych polskich mediach panuje przekonanie, że Żylina upada. Potwierdzisz? Te kroki, które zostały […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Uchwała Ekstraklasy ma zagwarantować piłkarzom gwarancję otrzymywania pensji

– Dzisiaj sytuacja wygląda tak, że kluby mogą przetrwać miesiąc, dwa, pół roku w najlepszych przypadkach, ale my naprawdę nie wiemy, jak dalej rozwijać się będzie sytuacja. Nie wiemy, jak dalej rozprzestrzeniał się będzie wirus i co zdarzy się nie tylko w niedalekiej przyszłości, ale też w tej dalszej. Koszty klubów zostały na stałym poziomie, […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

„Wisła zyskała fundament na przyszłość. Wartość naszych akcji znacznie wzrosła”

– Z mojego punktu widzenia, jeśli chodzi o Spółkę Akcyjną, której jestem szefem, to jest to przełomowe. Udało się pozyskać, w ramach bardzo korzystnej umowy, aktywo, które jest bezwzględnie fundamentem budowania klubu w przyszłości. Prawo do nazwy Wisła Kraków. Prawo do historycznego herbu, do którego wszyscy są przywiązani. To kluczowe pod kątem budowy drużyny, budowy […]
01.04.2020
Weszło
01.04.2020

Pomysł: 19 zespołów w Ekstraklasie od nowego sezonu. To chyba miałoby sens

Niektórzy wierzą, że Ekstraklasa jednak dojedzie w jakiś sposób do końca rozgrywek, ale wiara to jedno, a przygotowania i scenariusze to drugie. Trzeba być gotowym na wszystko: i na pozytywne wieści z wirusowego placu boju, i na te negatywne. A co za tym idzie w mniej optymistycznym przypadku – na zakończenie ligi i pomyślenie, jak […]
01.04.2020