Rosjanie potrafią docenić solidność, a piłkarz zobaczy to na swoim koncie
Weszło

Rosjanie potrafią docenić solidność, a piłkarz zobaczy to na swoim koncie

Dziś w prasie sportowej najciekawiej wygląda wywiad z Mariuszem Piekarskim na łamach „Przeglądu Sportowego”. „Piekario” opowiada o tym, dlaczego dla polskiego piłkarza Rosja to naprawdę dobry kierunek. – W Europie to szósta, siódma siła, po wiadomych z zachodu kontynentu. Co istotne, polskim piłkarzom jest łatwiej zaaklimatyzować się w Rosji ze względu na język czy klimat. Rosjanie potrafią docenić solidność, a piłkarz to zauważy na koncie. 

RZECZPOSPOLITA

George Weah prezydentem Liberii. Dla byłego piłkarza m.in. Milanu nadchodzi najważniejszy mecz.

– Co chwila słyszę, że ludzie pytają, dlaczego były piłkarz miałby się starać o urząd prezydenta. Tymczasem w przypadku prawnika czy biznesmena takie pytania nigdy nie padają – mówił niedawno Weah, były zawodnik m.in. Paris Saint-Germain i AC Milan. Jedyny pochodzący z Afryki zdobywca Złotej Piłki tygodnika „France Football”. Jedyny zdobywca tytułów najlepszego zawodnika Europy, Afryki i świata w tym samym roku (1995). A za kilka dni być może jedyny prezydent państwa – były piłkarz. 

Oficjalnie senator Weah reprezentujący Kongres na rzecz Demokratycznych Zmian prezydentem jeszcze nie został. Wciąż liczone są głosy, ale z pierwszych przecieków wynika, że były piłkarz Milanu pokona ze znaczącą przewagą Josepha Boakaiego, który przez minionych 12 lat sprawował urząd wiceprezydenta.

Zrzut ekranu 2017-12-28 o 08.34.48

SUPER EXPRESS

W „Super Expressie” dostajemy dziś grafikę z najważniejszymi golami Lewandowskiego w tym roku. Wśród nich 50. bramka (z Anderlechtem), gole z Czarnogórą w Warszawie i w Podgoricy, bramki z Borussią Dortmund…

Zrzut ekranu 2017-12-28 o 08.51.23

Grosicki szalał w meczu Derby County, później świętował z Tomaszem Hajtą.

Wprawdzie mecz Championship skończył się bez bramek, ale Polak był najlepszym piłkarzem Hull City. Szalał na skrzydle, mógł mieć asystę, ale Jon Toral (22 l.) fatalnie spudłował po jego podaniu. Grosicki sam też oddawał strzały na bramkę popularnych „Baranów”, ale gola nie strzelił.

Po meczu relaksował się wspólnie z Hajtą. „Gianni”, który przyjaźni się z Grosickim, przyjechał do Anglii wraz z żoną Renatą. Hajtowie i Grosiccy świętowali przy suto zastawionym stole.

Zrzut ekranu 2017-12-28 o 08.51.31

PRZEGLĄD SPORTOWY

Zrzut ekranu 2017-12-28 o 08.21.55

Mariusz Piekarski w pierwszej części publikowanego w „Przeglądzie Sportowym” wywiadu mówi m.in. o błędnym postrzeganiu Rosjan funkcjonujących w piłce, a także o tym, czy liga rosyjska jest dobra dla polskiego piłkarza.

Rosjanie, którzy funkcjonują w piłce, to często bardzo zamożni ludzie. Nie patrzą na nas z góry?

Absolutnie. Jeśli robisz biznes z uśmiechem, nie napinasz się, masz jasne intencje i jesteś rzeczowy – wówczas do zrobienia transferu  jeden krok. Najgorsze byłyby uprzedzenie, sztywna atmosfera, podejrzliwość. Wtedy, obojętnie, czy jesteś Polakiem, czy kimkolwiek innym, droga do porozumienia będzie kręta.

Liga rosyjska to dobre miejsce dla polskiego piłkarza?

Jest silna, zdecydowanie lepsza od naszej, choć mam wrażenie, że u nas niedoceniana, a może nawet lekceważona. W Europie to szósta, siódma siła, po wiadomych z zachodu kontynentu. Co istotne, polskim piłkarzom jest łatwiej zaaklimatyzować się w Rosji ze względu na język czy klimat. A często wystarczy solidność, by Polak sobie tam poradził. Od efektów specjalnych są Brazylijczycy oraz inne gwiazdy. Rosjanie potrafią docenić solidność, a piłkarz to zauważy na koncie. Nasz niezły gracz w Rosji znajdzie swoje miejsce. Cóż z tego, że mamy wielu zawodników na Zachodzie, skoro nie grają, co rusz przerzucani są z klubu do klubu i zapewne nie są szczęśliwi.

Zrzut ekranu 2017-12-28 o 08.22.06

Wisła z aż trzema szkoleniowcami na liście płac. Carillo, Kiko, Wdowczyk.

W pierwszej instancji Piłkarski Sąd Polubowny stwierdził, że Wisła musi zapłacić zaległe wynagrodzenia. – Klub złożył jednak wniosek o ponowne rozpatrzenie i zmianę składu sędziowskiego. Obecnie czekamy na wybór przewodniczącego, a potem ukonstytuowanie nowego składu – mówi mecenas Agata Wantuch, która reprezentuje Wdowczyka w sporze z Białą Gwiazdą. Nowy skład ma zostać wyłoniony w styczniu, a potem sprawa ruszy na nowo. Na razie krakowianie skutecznie grają na czas (…). 

Podobne kroki zapowiada Kiko Ramirez, ale na razie nie przekuł słów w czyny. Jego kontrakt obowiązuje jeszcze półtora roku. Hiszpański trener nie przystał na polubowne załatwienie sprawy zaproponowane przez krakowian.

Nemanja Nikolić wyznaje, że polecał Legii Joana Carillo, który teraz obejmie Wisłę.

W polskiej lidze, a konkretnie w Wiśle Kraków, będzie pracował Joan Carillo, którego świetnie zna pan z Videotonu. To dobry pomysł, że objął ten zespół?

Znam go bardzo dobrze, bo pracowałem z nim ponad cztery lata. Najpierw był asystentem Paulo Sousy, później kolejnego szkoleniowca. Piłkarze lubili i szanowali go jako pierwszego trenera. Potem w pierwszym sezonie samodzielnej pracy zdobył mistrzostwo. Mógłby być trenerem Legii. Kilka razy podsuwałem jego kandydaturę. Na pewno Michał Żewłakow musiał wiedzieć, jak prowadzi zespół, bo nieraz oglądał Videoton, gdy przyjeżdżał mnie obserwować. Podobał mu się nasz styl gry.

Zrzut ekranu 2017-12-28 o 08.22.17

Arkadiusz Onyszko twierdzi, że ekstraklasa to prowizorka.

W Górniku Łęczna przez ile czasu najdłużej czekaliście na wynagrodzenia?

Przez trzy miesiące. Niestety w Polsce jest to normalne, nie robi to na ludziach wrażenia. Mówią, że piłkarze zarabiają tyle, że powinni mieć oszczędności. Ale w normalnych warunkach, gdy podpisujesz umowę na trzy lata, to wiesz, że w tym czasie zarobisz na przykład milion złotych. Kupujesz dwa mieszkania za 300 tysięcy, bo wiesz, że cię na to stać. Niestety u nas zawodnicy nie mogą w ten sposób myśleć, bo przez miesiąc, czy dwa otrzymują wynagrodzenie, a potem trzy miesiące nic. Pojawiają się problemy, zawodnicy przestają się koncentrować na piłce. Widziałem to w Górniku. Spadliśmy, bo w klubie nie było pieniędzy. Codziennie zebrania, rozmowy o kasie, obietnice bez pokrycia. Jeżeli ktoś podpisuje się pod umową, a potem się z niej nie wywiązuje, to powinno być to karane. I dlatego powtarzam: dla osób, które grały i pracowały w ekstraklasie, zobaczyły, jak wygląda od kuchni, przestaje być czymś wyśnionym. Cieszę się, że dostałem propozycję z trzecioligowego Motoru, stabilnego klubu. Pieniądze są mniejsze, ale nie muszę chodzić i się ich dopraszać. Domaganie się, by dostać swoje wynagrodzenie jest tak poniżające i męczące, że trudno to opisać. Wyjeżdżałem z ekstraklasy w 1998 roku, bo nie płacili. Minęło 20 lat i nic się nie zmieniło. Trzeba to przeciąć.

Zrzut ekranu 2017-12-28 o 08.22.25

Jeśli Drągowski i Skorupski chcą cokolwiek grać, muszą zmienić kluby. Ich zespoły odpadły już bowiem z Coppa Italia, gdzie obaj mogli występować.

Tutaj o sytuacji Drągowskiego i jego rywalizacji ze Sportiello:

– Problemem jest to, że Bartka wciąż traktują we Florencji jak dzieciaka. Mówią, że są zadowoleni, a on ma czas na grę. Oferty ciągle się pojawiają. Bartek zna swoją wartość i chce więcej grać. Na pewno trzeba się będzie zastanowić nad optymalnym rozwiązaniem – mówi Dariusz Drągowski, ojciec zawodnika.

W sierpniu w klubie z Florencji nie chciano nawet słyszeć o ofercie, która pojawiła się od Benfiki Lizbona. To stała reakcja władz klubu.

A tutaj o Skorupskim:

Gdy okazało się, że nie wygra rywalizacji z Alissonem, nie udało mu się przed zakończeniem letniego okna transferowego opuścić stolicy Włoch, o czym zadecydowały zaporowe ceny ze strony Romy. Jeden pucharowy mecz z Torino (1:2) to zdecydowanie poniżej oczekiwań Skorupskiego, który zaliczył wcześniej znakomite sezony.

Zrzut ekranu 2017-12-28 o 08.22.40

KOMENTARZE (19)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Fort Czerniakowski
Legia

To co się teraz wyprawia na linii Polska-Rosja to jakaś nieprawda. Ja rozumiem interesy państwa, rozumiem napięcia z powodu postawy rządu Rosji i rozumiem potępienie dla osoby Putina… jednak nie rozumiem tej nagonki w mediach na Rosjan i wszystkiego co rosyjskie. Jestem z pokolenia, które wychowało się w nienawiści do Związku Sowieckiego jako „imperium zła” ale do samego narodu to nikt nic nie miał…

mazi krk

Masz sporo racji.I ta jednoczesna miłość do Ukraińców….

Kolejosz

Serio? Nie widzę żadnej miłości do Ukraińców. Już nawet nasi geszefciarze za nimi nie wzdychają, bo teraz Białorusin przyjdzie zapierdalać za jeszcze mniej i do tego się nie skarży.

Chata Kumba

Nie trzeba kochać Ukrainy – to zwyczajna realpolitik. Silna i niepodległa Ukraina to bezpieczniejsza Polska. To dodatkowy problem dla Rosji na wschodzie. Nieprzyjaciele naszych nieprzyjaciół są naszymi przyjaciółmi.

JC

Niepodległa – tak, ale silna???!!! Ukraina ma pretensje terytorialne w stosunku do Polski, a do tego pozycjonuje się czyli utrwala swoją narodowość w kontrze do Polaków. Zresztą Litwa podobnie.

Chata Kumba

Ukraina i Litwa to młode kraje, które mają Z nami wspólną historię i chcąc pokazać swoją odrębność muszą to robić w kontrze do krajów które ich próbowały kolonizować czyli i Rosji i Polski bo jak inaczej to sobie wyobrażasz? Mają mówić My Ukraina to taka pół-Polska pół-Rosja?Daj im okrzepnąć. Słabą Ukrainę oglądamy teraz. Putinowi niewiele brakuje żeby ich wykończyć. Wolisz silną, demokratyczna Ukrainę jako naszego sojusznika czy słabą , pod butem Moskwy jako przeciwnika?

B123

#Chata Kumba powtarzasz bzdury mitomana waszczykowskiego skąd takie przeświadczenie że Ukraina silna to nasz sojusznik a nie sojusznik Niemiec i nasz konkurent? a tak przecież już było. Zresztą obecne ich władze otwarcie mówią że orientują się na Berlin nie na Warszawę. Jak zwykle Polska zbawca narodów na białym koniku będą „ratować ” nawet tych którzy od nich ratunku nie chcą. Dobrym przykładem jest ten cały Nord Stream kradli Ukraińcy gaz kradli chciała Rosja wybudować 2 nitkę Jamału i płacić nam za to 2mld rocznie chciała. To Polacy się unieśli dumą i nie to teraz mają Nord Stream z kolei 2 nitka tego gazociągu dla nas nic nie zmienia zmienia Ukraińcom i to dużo (strata 2,5 miliarda do budżetu rocznie za przesył) ale to znowu nie nasza wojenka a angażujemy się w nią jak głupi

Ninel

Co wy pierdolicie? Przez setki lat nie było ukrainy i Polska była silna. Jakiekolwiek istnienie ukrainy sprawia, że my jesteśmy słabsi i wbijcie to sobie do głów.

Rudy z UE

A czym jest ta rosja? Ziłem? Czy narodem? Ja nagonki nie widzę, raczej zadyme o to, jak po 90 tym roku do spoly z rządzącymi nas dymali. Dymali nas i gwalcili od 1939 roku i robią to do teraz, przedtem gwalcili kobiety i zabijali mężczyzn, ludzkie dramaty! A teraz to samo … Po 90tym roku tyle kasy wyplynnelo od nas w tamta stronę ze kurwa druga Polskę byś zbudował, najswiezszy temat to upadek firm – setek firm co budowaly autostrady. USA i zachód nie są lepsze w tym jak nas dymajja tylko robią to w białych rękawiczkach i janusze tego nie widzą. Poza tym zapamiętaj, ze wcale nie jest najgorszy ten co zle czyni, tylko Ci co się na to patrza i nic z tym nie robią – caly naród!

jajajakberety

W Rosji 3 lata mieszkałem, nawet żonę Rosjankę miałem. Rudy z UE, twoja UE dyma nas nie mniej. Rosjanie mają manię wielkości ale widać że tam nigdy nie byłeś. Choć zjeździłem pół świata, nigdzie ale to nigdzie przeciętny człowiek nie cieszył się i nie odnosił do mnie z szacunkiem jak właśnie w Rosji. Wracaj do książek, a na odchodne ci podrzucę, że ZSRR nie wprowadził połowy zakazów w Polsce w porównaniu z UE. Widać że masz manię bycia podporządkowanym i nie widzisz, że ZSRR i UE pod tym kątem to jest dokładnie ten sam mechanizm

Rudy z UE

Darmowe dymanie to i szacunek i uśmiech na zachętę. Wracaj do szkoły, poćwiczyć czytanie bo napisałem ze zachód – ue tak samo nas dyma

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Bbfan

Ci sami, którzy nie widzieli nic złego w rozmowach z Putinem na molo dziś krzyczą o realizacji przez rząd polityki Kremla…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jajajakberety

Hajto z Grosikiem przy jednym stole i wiadomo, że Miodek płakał jak słuchał. Tematy pewnie też oscylujące wokół literatury pięknej, matematycznych problemów milenijnych czy innych związanych z tym jak 10% rocznej wartości przemysłu zbrojeniowego rozwiązałoby kwestię głodu na całym świecie.

A poważniej, dziennikarze nadal kładą Grosikowi do głowy jaki to on nie jest kozak – strzelał do baranów, czy że szalał (choć to może od was) – tak strzelał że znów asyst – 0 i goli – 0.

Ninel

Zastanawiałem się czy Weah jest idiotą i chciałem przeprowadzić kwerendę w tej kwestii. Już nie muszę.
„Co chwila słyszę, że ludzie pytają, dlaczego były piłkarz miałby się starać o urząd prezydenta. Tymczasem w przypadku prawnika czy biznesmena takie pytania nigdy nie padają” – jest kretynem.
Piłkarze to są zwykli kopacze, którzy najczęściej nie czytają książek i nie mają zbyt wysokiego wykształcenia. Jeśli coś czytają to jakieś bzdurne biografie, które są przekłamane i przesadzone, jak chociażby koksiarza Armstronga. Widać nawet po sondzie na Weszło, że 100% piłkarzy woli disco polo od muzyki klasycznej. Nie sądzę, by Weah wiedział cokolwiek o ekonomii, prawie czy wojskowości.
Zajmował się działalnością charytatywną, bo jeśli chodzi o PR to jest to najprostsze i w sumie nic nie trzeba robić.
Jasno to pokazuje, że demokracja demokracją, ale ktoś musi sobie tym rządzić, a osoby ze świecznika są tylko na pokaz dla głupiego tłumu.
I jeszcze jedno: wkurwia mnie takie gadanie, że każdy może być sobie politykiem. Potem mamy nieudaczników, którzy nami rządzą. To lekarzem niech zostanie kominiarz, mechanikiem leśniczy, a prawnikiem ekspedientka.
Rządzenie państwem to w sumie najważniejsza rzecz, a każdy traktuje to z najmniejszą odpowiedzialnością.

perpi

Złota łopata dla mnie, ale taki mądry wpis że gościa z Leninem na awatarze, zaplusował gość z przekreślonym Che Guevarą.

Ninel

Lenin jest dla beki 😉

wpDiscuz