post Avatar

Opublikowane 28.12.2017 23:33 przez

redakcja

Grali pięknie, nie obeszli się bez nerwówki – jak zawsze. Bycie kibicem Arsenalu nie jest usłane różami, spaceru boso między pokrzywami też nie przypomina, ale jest po prostu ciekawe. Styl gry Kanonierów mógł się bardzo podobać, ale znamy kilka innych drużyn, którym można kibicować bez ryzyka zawału serca.

Zespół Wengera nie radzi sobie na wyjazdach. W bieżącym sezonie ugrali liczbę punktów równą liczbie rozegranych spotkań u rywali, czyli dziewięć. Dzisiaj bilans miał zostać poprawiony, co Arsenal usilnie starał się zrobić już od początku. Murawa mogłaby być o połowę krótsza, bo i tak wszystko, co ciekawe, działo się pod i w polu karnym gospodarzy. Granie wokół „szesnastki” Speroniego sprawiało, że presja mogła oziębić piłkarzy Crystal Palace. Zresztą – według zasad fizyki – im zimniej, tym bardziej ciało się ściska. Tak było też z nimi, bo w polu karnym roiło się od piłkarzy w czerwono-niebieskich koszulkach. Z każdą minutą przybywało prób zmieszczenia piłki w bramce, aż udało się Mustafiemu, który dobił strzał Lacazette’a.

Kolejne składne akcje Arsenalu oglądało się z dużą przyjemnością. Zwłaszcza, gdy patrzyło się na Ozila, Sancheza, Kolasinaca czy WIlshere’a, o tym ostatnim napiszemy więcej za chwilę. Kanonierzy grali z polotem, finezją, na dużym luzie – często nawet za dużym, gdy bawili się w zakładanie dziur rywalom i piętki. Problem polegał na tym, że ocena za styl to piątka z plusem, ale na tablicy wyników wciąż było 1:0. Marnowane na potęgę sytuacje były niepokojące, chociaż i tak wydawało się, że Palace nie uniknie pogromu.

Wydawało… Rozpoczęła się druga połowa, nadal napierał Arsenal. Mesut Ozil świetnie dośrodkował do Hectora Bellerina, ale temu piłka odbiła się od nóg i nie udało się ani jej opanować ani skierować bezpośrednio do bramki. Zdarza się, ale w przypadku Hiszpana był to już drugi taki raz w tym meczu. Wyrzuty sumienia mogły zacząć go zżerać, gdy po chwili szalejący na skrzydle Wilfried Zaha zagrał piłkę w pole karne i wyrównał Townsend. Typowy Arsenal. Gra pięknie, a wynik wymyka mu się spod kontroli – jak zawsze.

Jednak po gongu Arsenal ponownie przejął kontrolę. W polu karnym miejsce zrobił sobie Alexis Sanchez i uderzył z całej siły na bliższy słupek, piłka przeleciała jeszcze między nogami jednego z obrońców i było 2:1. Już kilka minut później… I tutaj może stop, przechodzimy do tematu Wilshere’a.

Był to dla niego już czwarty mecz z rzędu w wyjściowym składzie. Kilka razy po jego przecieraliśmy oczy ze zdumienia, nie dowierzając, że ten aż tak błyszczy. A raz poszliśmy z tym za daleko i aż poszliśmy włożyć głowę pod kran, żeby ostatecznie wybudzić się ze snu. A to dlatego, że Wilshere zrobił krok milowy do zgarnięcia miana bohatera meczu. A nawet nie krok, a przerzut milowy. Kopnął piłkę z własnej połowy tuż za linię obrony Crystal Palace, natomiast idealnie pod nogi Sancheza. Ciasteczko zagrane na 40 metrów. Nie pozostało nic, jak z rozdziawioną szczęką patrzeć, jak Chilijczyk wykańcza genialną asystę.

Jasne stało się, że kiedy jak kiedy, ale dziś prowadzenia Arsenal stracić już nie może. Crystal Palace grało piłki na Benteke, próbowało jeszcze odmienić losy spotkania, ale nie miało odpowiedniej siły przebicia. Przez błąd obrony jawiący się w nieupilnowaniu Tomkinsa przy rzucie rożnym, padła kontaktowa bramka, ale czasu na wywalczenie remisu piłkarze Hodgsona już nie mieli. Arsenal znów w nerwach, ale dowiózł wynik do końca. Kanonierów oglądało się świetnie, ale nie z perspektywy ich kibica, bo takie nerwy w czwartkowy wieczór są zbędne.

Crystal Palace – Arsenal 2:3 (0:1)
0:1 Mustafi 25′
1:1 Townsend 49′
1:2 Sanchez 62′
1:3 Sanchez 66′
2:3 Tomkins 89′

Opublikowane 28.12.2017 23:33 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 11
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
fronda
fronda

I tak z Wengerem nic nie wygrają.

Cegiełka-Przyjemski
Cegiełka-Przyjemski

My Tobie, Nenad, też życzymy powodzenia!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

PaQ
PaQ

Mnie osobiście też przeszkadza fakt, że Arsenal od lat nie jest w stanie choćby nawiązać do najlepszych lat ale:
1) Skąd pewność, że po zmianie trenera Arsenal nagle zacznie w lidze i pucharach wszystko wygrywać?
2) Degrengolada wspomnianych klubów (szczególnie Milanu od rozstania z Allegrim) odbywała się właśnie przy udziale kolejno zwalnianych i zatrudnianych trenerów. Jak widać nie okazało się to receptą na sukces…
3) Ostatnie sezony Premier League kończyły się następująco:
*sezon 16/17 – Liverpool 4, Arsenal 5 (1 punkt różnicy)
*sezon 15/16 – Arsenal 2, Liverpool 8 (11 pkt różnicy)
*sezon 14/15 – Arsenal 3, Liverpool 6 (13 pkt różnicy)
*sezon 13/14 – Liverpool 2, Arsenal 4 (5 pkt różnicy)
*sezon 12/13 – Arsenal 4, Liverpool 7 (12 pkt różnicy)
*sezon 11/12 – Arsenal 3, Liverpool 8 (18 pkt różnicy)
*sezon 10/11 – Arsenal 4, Liverpool 6 (10 pkt różnicy)
Jak wyraźnie widać Arsenal, poza ubiegłym sezonem), nie wypadał w ostatnich latach poza TOP4 w lidze, natomiast Liverpool tylko dwa razy w zakończonych sezonach znalazł się wyżej niż na 6 miejscu. Nie jestem wielkim fanem Wengera, ale niezmiennie denerwuje mnie gdy miejsca Arsenalu w czołowej „4” na koniec sezonu traktowane są jako porażki, natomiast miejsce 4 w ubiegłym sezonie traktuje się jako wielki sukces Liverpoolu i początek złotych czasów. Jasne, w przypadku drużyny z Anfield Road jest to jakiś postęp, ale nie mówimy tu o jakimś kopciuszku pokroju Leicester ale o klubie, który właśnie kupił obrońcę za 75 mln funtów.
Poza tym wiadomo jaka jest mocna czołówka w lidze angielskiej. Wygrać może tylko jeden klub, ktoś musi być drugi, trzeci itd. Wenger daje jakąś względną stabilizację. Pytanie, czy o taką stabilizację (na poziomie 3/4 siły w Premier League) chodzi szefom Arsenalu? Z drugiej strony mamy też przykład ManU, który po erze Fergusona nie może choćby nawiązać do tamtych sukcesów. A przecież wydawało się, że kolejno zatrudniani trenerzy dostają do rąk samograj dodatkowo zasilany potężnym budżetem transferowym. Jak widać jednak, nawet The Special One nie jest jak dotąd w stanie wnieść Czerwonych Diabłów ponownie na szczyt.
Dlatego uważam, że spokojnie z tym zwalnianiem i zatrudnianiem kolejnych szkoleniowców. Nie jest to 100% remedium na całe zło. Załóżmy jednak, że szefowie Arsenalu postanowią zwolnić Wengera. Kogo zatrudnić w jego miejsce? Conte, Guardiola, Klop, Heynckes, Emery, Zidane, Valverde, Mourinho czy Allegri przecież nie przyjdą… Może Ancelotti albo Benitez? Ale jaką Oni dają gwarancję lepszych wyników niż Wenger?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

whooyemooye
whooyemooye

Spoko, ale zgubiłeś gdzieś polską czcionkę.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

M.S.
M.S.

jeden i drugi dowiózł, tylko, że Arsenal wygraną, a CP przegraną 😉

Cegiełka-Przyjemski
Cegiełka-Przyjemski

Cały tekst jest bardziej o Arsenalu niż CP, ale rzeczywiście brzmi to śmiesznie.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Może jestem starym ciulem, który nie do końca zna się na taktyce i czasem zaślepia go ilość goli w meczach (przez co ocenia że mecz był lepszy), ale ten mecz obserwowało się w cholerę lepiej niż dzień wcześniej gwiazdorskie, klepiące i chcące wygrać jak najmniejszym nakładem sił City w starciu z zupełnie bezzębnym Newcastle.

Weszło
15.07.2020

Pięć zmian dozwolone także w sezonie 20/21. Jak będzie w Ekstraklasie?

IFAB po raz kolejny wypacza rozgrywki i wymyśla niepotrzebne przepisy, nie zważając na to, że w 1982 były dwie zmiany i było dobrze. Pewnie takie myśli kłębią się właśnie w głowie Zbigniewa Bońka po przeczytaniu komunikatu, jaki wydała Międzynarodowa Rada Piłkarska. Otóż tak – możliwość pięciu zmian będzie kontynuowana przez CAŁY sezon 2020/2021. Zasady są […]
15.07.2020
Blogi i felietony
15.07.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Silna wobec słabych, słaba wobec silnych. Niemalże definicyjny opis najgorszej możliwej władzy idealnie pasuje do organizacji UEFA, która po raz kolejny została skompromitowana – tym razem poprzez wyrok Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w sprawie Manchesteru City. Samo zmniejszenie wyroku nie bulwersuje, w końcu to niezależna organizacja. Ale już uzasadnienie, w którym czytamy m.in. o przedawnieniu […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Mikael Ishak. „Mógł zostać i strzelać w 2. Bundeslidze”, „rozważano go na mundialu”

O tym kogo ściąga Lech w zastępstwie za Christiana Gytkjaera – mogliście poczytać u nas już wczoraj. Mikael Ishak na papierze wydaje się rzetelnym transferem. Natomiast postanowiliśmy też podpytać o Szweda tych, którzy mogą wiedzieć o nim nieco więcej. Co usłyszeliśmy? „Dwa lata temu był poważnie rozpatrywany w kontekście powołania na mundial”. „Mógł zostać na […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Ile zabrały Parzyszkowi zmiany w końcówkach?

W polskiej piłce są rzeczy pewne – zaległości w Lechii, żółta kartka za dyskusje dla Mladenovicia, dobra piłka z wolnego od Furmana, pot na czole Jana Tomaszewskiego i zmiana Piotra Parzyszka w drugiej połowie. Napastnik Piasta Gliwice rozegrał w Ekstraklasie już 68 meczów. Ile razy spędził na boisku pełne 90 minut? Raz. W meczu z […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Kto wypełni w Śląsku młodzieżową lukę po Płachecie?

Śląsk Wrocław ma jeszcze teoretyczne szanse na europejskie puchary, ale w praktyce sezon prawdopodobnie już się dla niego skończył. W klubie muszą intensywnie myśleć o nowych rozgrywkach i widać, że już to robią. Największym wyzwaniem będzie dostosowanie się do przepisu o młodzieżowcu po spodziewanym odejściu Przemysława Płachety, do czego zresztą działacze byliby zmuszeni nawet w […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Lech Poznań 2020/21 – przede wszystkim nie zepsuć

Jakoś tak się układały te poprzednie sezony, że Lech Poznań znajdował się w permanentnej przebudowie. Pomysłów było bez liku, co gorsza – często realizowano kilka planów jednocześnie. Trener-gwiazda. Trener-wychowanek. Opcja zagraniczna. Teraz gramy młodymi. Teraz perspektywicznymi. Tym razem ściągamy gwiazdy. Efekt był taki, że Kolejorz buksował w miejscu, punktując poniżej oczekiwań, grając w sposób niespecjalnie […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

„Baraże o Ekstraklasę to świetny pomysł. Jeśli będzie szansa, chcemy skorzystać”

Za miesiąc minie pięć lat od zatrudnienia przez Puszczę Niepołomice Tomasza Tułacza. Żaden trener w Polsce nie pracuje dziś dłużej na szczeblu centralnym. Tułacz latem 2017 wywalczył awans do I ligi, a jego drużyna z roku na rok robi postępy. W tym sezonie może jeszcze nawet myśleć o barażach o Ekstraklasę, mimo że niepołomicki zespół […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Jak oceniać pracę Piotra Stokowca w tym sezonie?

Ekstraklasa podała ostatnio nazwiska szkoleniowców nominowanych do miana trenera sezonu i w tej sześcioosobowej grupie zabrakło miejsca dla Piotra Stokowca. Jest Marek Papszun, który skończy ligę niżej niż Stokowiec, jest Michał Probierz, który wraz z Cracovią punktuje na podobnym poziomie. I nie to, że domagamy się jakoś specjalnie sternika Lechii w tym gronie, bo zwycięzca […]
15.07.2020
Weszło Extra
15.07.2020

„O zwolnieniu z Arki dowiedziałem się z internetu”

– Zatrudniono mnie w kwietniu, Arka była w ciężkiej sytuacji. Szykowano ten klub do pierwszej ligi. Nie było załatwionego obozu, sparingpartnerów, bo wszyscy się bali, że będzie pierwsza liga. Jednak się utrzymaliśmy. Więc skoro wchodzi trener i utrzymuje zespół, to wypada mu dać trochę cierpliwości. Nawet jak początek sezonu był mało udany, ale trzeba było […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Karbownik, Jóźwiak czy Płacheta? Najlepsi młodzieżowcy sezonu 19/20

Najlepszy młodzieżowiec Ekstraklasy w sezonie 19/20. To właśnie jego wybieramy w tym rankingu. Michał Karbownik? Kamil Jóźwiak? Przemysław Płacheta? A może Jakub Moder? Zanim przejdziemy do rozstrzygnięć, musimy uderzyć się w pierś. Dostrzegaliśmy przed sezonem wiele wątpliwości i zagrożeń w związku z wprowadzeniem przepisu o młodzieżowcu. Ile z nich znalazło potwierdzenie w rzeczywistości? No… niewiele. […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Okręgówko, byłaś nam… naprawdę bliska. Kulisy meczu z Orłem Baniocha

Mimo odbycia w tygodniu aż trzech treningów, co w przypadku naszego klubu zdecydowanie nie jest normą, KTS Weszło nie zagra w przyszłym sezonie w lidze okręgowej. Finał wielotygodniowego zamieszania z układem spadków i awansów ostatecznie znalazł swoje miejsce na boisku, ale dla naszej drużyny, okazała się to niedźwiedzia przysługa. Stałe fragmenty gry, brak pomysłu w […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Budżet Legii? „Bez sprzedaży Karbownika będzie on niewielki”

– Hitem transferowym mogłoby okazać się sprowadzenie Bartosza Kapustki z Leicester City. 23-letni Kapustka to jedna z gwiazd Euro 2016. Po turnieju ówczesny piłkarz Cracovii podpisał umowę z mistrzem Anglii, ale kompletnie zgubił formę. Od lat próbuje się odbudować. – Bartek już co najmniej rok temu powinien trafić do Legii. Gdyby chciał się u nas […]
15.07.2020
Weszło
14.07.2020

Stal Mielec wjechała na autostradę do Ekstraklasy

Stal Mielec jedną nogą jest już w Ekstraklasie. Męczyła się z Chrobrym Głogów, ale tego złotego gola wcisnęła, co oznacza, że na dwie kolejki przed końcem zajmuje miejsce dające bezpośredni awans i ma cztery punkty przewagi nad Wartą Poznań. Zmarnowanie takiej zaliczki to już byłaby wpadka z gatunku „przejechanie po pijanemu zakonnicy w ciąży”. Podopieczni […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Smutne pożegnanie Gdyni z Ekstraklasą

Jeśli drużyna spada na kilka kolejek przed końcem, wypadałoby pokazać, że owszem, spadek jest, ale też zespół ma jaja i powalczy do ostatniego gwizdka ostatniej kolejki, by kibice mieli choć trochę radości. I by mogli wierzyć, że dany zespół nie jest kompletnie z przypadku, a w przyszłym sezonie powalczy o szybki powrót do elity. Czy […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Wisła lepsza w sparingu z Koroną

Nie ma sensu udawać, że dziś w Płocku odbywał się mecz ligowy. Wprawdzie przyznawano za niego jakieś punkty, była transmisja w Canal+, Wisła Płock założyła nawet wyjściowy garnitur, ale Korona urządziła sobie typowy przegląd wojsk. Z jej strony był to… kolejny sparing przed pierwszą ligą. Taki najbardziej typowy z typowych. Czy to szydera z naszej […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Nieprawdopodobne, a jednak – ŁKS strzela pięć goli i wygrywa mecz!

Gdyby ŁKS w Ekstraklasie mógł grać tylko z Cracovią i Rakowem, to mistrzem zostałby gdzieś w okolicach pojawienia się na niebie pierwszej gwiazdki w Wigilię. Niestety dla łodzian – w lidze jest też trzynaście innych drużyn. Dziś spadkowicz zagrał swój jeden z najlepszych meczów w całym sezonie i – uwaga – wygrał pierwszy mecz za […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

Wisła do Lubina nie dojechała, Zagłębie pograło jak na treningu

Ach te mecze o pietruszkę. Teoretycznie liczymy na walkę i słynne „dawanie z wątroby”, ale w praktyce bywa z tym różnie. Przekonaliśmy się o tym w Lubinie, bo dziś chęci do gry miała tylko jedna strona. Wisła ewidentnie na Dolny Śląsk nie dojechała i nawet przypadkowy gol na początku meczu nie okazał się dla niej […]
14.07.2020
Weszło
14.07.2020

West Bromwich bez wygranej, Grosicki szybko zszedł. Hit Championship zawiódł

Zanim do boju ruszyli zawodnicy w Ekstraklasie, postanowiliśmy rzucić okiem na hit Championship. Wicelider West Bromwich mógł wykonać milowy krok ku bezpośredniemu awansowi do Premier League. Wystarczyło pokonać u siebie czwarte Fulham, żeby odskoczyć na sześć punktów naciskającemu Brentford, któremu pozostałyby jeszcze trzy mecze. Do tego ponownie w pierwszym składzie gospodarzy wybiegł Kamil Grosicki. Zapowiadały […]
14.07.2020