Oszuści, którzy chcieli być cnotliwsi niż Zosieńka w Panu Tadeuszu
Blogi i felietony

Oszuści, którzy chcieli być cnotliwsi niż Zosieńka w Panu Tadeuszu

Do teraz wydawało się, że wódka nie może obejść się bez zakąski, polskie kino bez Janusza Gajosa, a igrzyska olimpijskie bez Rosji. Cóż, przynajmniej ostatnie z tych założeń jest już nieaktualne. MKOL pojechał ze Sborną mocniej niż Portugalia w eliminacjach do MŚ 2006 (7:1) i wykluczył reprezentację tego kraju z udziału w igrzyskach w Pjongczang. Biorąc pod uwagę, jakie numery odwalali jego przedstawiciele (na trzeźwo!), jest to jedyna słuszna decyzja.

Gdyby jakimś cudem ominęły was historie z czasów igrzysk w Soczi, przypominamy najgorętszą z nich: nocą w budynku, w którym trzymanko próbki moczu uczestników imprezy, stawiał się agent Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Oczywiście nie wchodził tam na pełnej kurwie z legitymacją w dłoni, nie, on udawał inżyniera i konserwatora budynku. Zamiast naprawiać jego niedoskonałości, po prostu z nich korzystał – przez mały otwór w ścianie podmieniał próbki, w efekcie czego rosyjscy sportowcy zdawali się być cnotliwsi niż Zosieńka w Panu Tadeuszu. Tak naprawdę większość z nich miała jednak w sobie tyle koksu, że wzbudziłoby to nawet podziw zawodowego kulturysty. Oczywiście te machloje w końcu zostały odkryte, bo przecież ponoć nie ma zbrodni doskonałych (Rosja straciła już 11 z 33 medali z Soczi, zdyskwalifikowano też 25 sportowców).

Hurtowe oszustwa Rosjan nie spowodowały jednak wykluczenia całej reprezentacji z igrzysk w Rio de Janeiro. Prezydent MKOL-u Thomas Bach tłumaczył to tak: wyszły na światło dzienne tuż przed brazylijską imprezą, dlatego nie było sensu działać pochopnie. Wielu dziennikarzy odczytało te słowa inaczej: Niemiec jest przyjacielem Władimira Putina – który włożył przecież w IO w Soczi kilkadziesiąt miliardów dolarów – dlatego mu nie podskoczy.

Nie wiemy, czy panowie się pokłócili, czy też Bach przypomniał sobie, że kiedyś był mistrzem olimpijskim i waleczność ma we krwi? A może po prostu dwaj starzy kumple dogadali się w kulisach, poza światłami reflektorów? Co by się nie zdarzyło, pewne jest jedno: Bach wytargał Rosjan publicznie za uszy. Ci z kolei od zarania dziejów prezentują podejście pt. „jeśli złapią cię na kradzieży za rękę mów, że to nie twoja ręka”, więc i teraz zgrywają ofiary. Przykład? Sfochowane decyzją MKOL-u władze Wszechrosyjskiej Państwowej Kompanii Telewizyjnej i Radiowej (VGTRK) już zapowiedziały, że zbojkotują igrzyska olimpijskie w Pjongczangu.

Myślę, że prędzej zobaczymy Grzegorza Latę w peruce niż Rosjanina, który przyzna się do błędu. A akurat tu odrobina pokory byłaby wskazana: wprowadzili bowiem doping na zupełnie inny poziom. W ich kraju był czymś tak oczywistym, jak country w USA, kangury w Australii czy bramki Lewandowskiego dla Bayernu. Generalnie to pewnie mieli więcej naszprycowanych sportowców niż ładnych dziewczyn, a przecież Rosjanki słyną ze swojej urody. 

***

Na koniec tego tekstu chciałem przypomnieć wam jeden z moich ulubionych sportowych dowcipów, jakoś tak pasuje mi do całej sytuacji:

Rok 1980. Moskwa, ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich. Na trybunę wchodzi Leonid Breżniew, wyciąga tekst przemówienia i zaczyna:

– O, o, o, o, o.

Szybkim krokiem podchodzi do niego jeden z organizatorów imprezy i mówi:

– Towarzyszu sekretarzu generalny, tekst przemówienia zaczyna się nieco wyżej, a to, co teraz czytacie, to kółka olimpijskie!

KAMIL GAPIŃSKI

KOMENTARZE (18)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Mr Gold
Real Madryt, Legia Warszawa, Red Bull Leipzig

Rosja kupiła sobie jurorów na Junior Eurowizji oraz dla Gruzji i Armenii. Australia w sumie też mogła trochę sypnąć pieniążkami. To pokazuje, że polska polityka na pewno nie może być w 100% pro-rosyjska, bo w końcu my sami jesteśmy Polakami, a nie Rosjanami, poza tym Rosja też ma trochę duże stosunki ze światem islamu. Już chyba Chiny są trochę lepsze. Ale ja sam i tak mogę powzorować się trochę na Putinie, wykorzystując jego broń jednak w dużej mierze przeciwko niemu, ale nie tylko przeciwko Rosji, bo na pewno ten kraj też nie może być całym złem, czy może jednak może? Na pewno grają co najmniej trochę nieczysto. Jeszcze nic nie jest na 100% przesądzone, ale zbliżamy się coraz bardziej do prawdy i wielkich wydarzeń historycznych na pewno też.

Nie dla zagranicznych pasożytów w Polsce. Jesteś nikim przy mnie, a w przyszłości będziesz słuchał się moich rozkazów. Przy czym i tak jestem bardziej demokratyczny od Putina i lewactwa, żeby nikt mnie do Hitlera nie porównywał. Jestem bardziej umiarkowany, ale i tak zamordystyczny. Najprawdopodobniej bardziej zamordystyczny, niż to teraz jest w Polsce za rządów PiS. Jednak jakieś prawo musi w Polsce obowiązywać przecież, bo tylko w taki sposób realnie coś się może poprawić. Polska będzie Tytanią, czyli narodem tytanicznym dzięki mnie.

whooyemooye
Legia

Kurwa stary, ale ty jesteś zjebany.

logon

proszę wybaczyć… ale co to za pojeb ?

mrkw
RKS Huwdu

Błagam następnym razem pisz na trzeźwo i bynajmniej nie chodzi mi o alkohol.

3-5-2
Karmazyn Warszawa

szroter
Stanzwioski

wywalili Rosjan i… dobrze, jesli są do tego podstawy, ale własnie co z tymi „paniami”, co z naszprycowanymi Jamajczykami i Amerykanami? sorry, Marion Jones wpadła, więc nie wierzę już w żadnego afroamerykańskiego biegacza… no chyba, że używają czegoś co jest dozwolone albo…nikt tego nie widzi 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

3-5-2
Karmazyn Warszawa

Myślisz, że można uprawiać zawodowo sport na poziomie olimpijskim i nie szprycować się niczym? Wszyscy to robią, a MKOL pilnuje tylko rynku.

3-5-2
Karmazyn Warszawa

Wywalili ich bo zaopatrywali się nie u tego dealera co trzeba.

szroter
Stanzwioski

O to to…

Szczepek
Legia Warszawa

Ciekawe czy zaskoczą przygotowaniem fizycznym na mundialu.

Fat ASSS

Na pewno.

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
Szef Wszystkich Szefów

Staszek zaopiekował się prowiantem dla swoich piłkarzy, już szykuje kanapki z EPO do pobicia koktajlem Mołotowa 😉
A tak na serio nie zdziwiłbym się gdyby tak się okazało. Ponoć na ostatnim euro kilku Ruskich było na koksie i czyścili ich probówki.

m1025

sprzataczka przez przypadek zniszczyla probki sportowcow amerykanskich z ostatnich 25 lat. . Gratuluje autorowi piszacemu o sporcie wiary ze jakikolwiek sportowiec w czolowce jest „czysty”.

Uśmiech Koali

„BBC zauważa, że do incydentu z „upadkiem regałów” doszło w przeddzień wizyty w WADA wspólnej, austriacko-rosyjskiej delegacji mikrobiologów i biochemików o światowych nazwiskach, którzy mieli przeprowadzić analizę porównawczą próbek rosyjskich i amerykańskich sportowców i dokonać wiarygodnych wniosków.” 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

theczarek

tak właściwie to o czym jest ten artykuł? to nie powinno być na trybunie? bez sensu.
choć trzeba oddać gapciowi, że coraz ładniej pisze.

pepe72

Fajnie, że wywalono Ruskich ale co z norweskimi koksownikami? Nawet w skokach norwescy skoczkowie łamią przepisy i to bezkarnie. „Wiercenie” się na belce, jest zakazane ale zdyskwalifikowanym był Piotrek Żyła za „pomiar” kombinezonu w drużynówce. Sędzią technicznym był Norweg!

wpDiscuz