Szymon Żurkowski zaproszony na polowanie. Jako żywy cel…
Weszło

Szymon Żurkowski zaproszony na polowanie. Jako żywy cel…

W końcówce meczu Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze ustrzelono hat-tricka. Nie chodzi jednak o bramki Carlitosa, to też nie popis strzelecki Angulo, to niebanalny występ świeżo upieczonej kapeli „Odcięcie Prądu”. Trio złożone z Wasyla (funkcja – łamacz nóg), Victora Pereza (funkcja – łamacz nóg) i Daniela Stefańskiego (funkcja – ślepiec) zaprezentowało nam polowanie na nogi Szymona Żurkowskiego. 

Tym samym młodemu pomocnikowi Górnika starsi koledzy po fachu zafundowali piękną szkołę życia. Gdy ten w ostatnich minutach meczu sunął z kontratakiem Victor Perez rzucił się na niego jak jakiś dzikus…

perez

Hołd dla obchodzącego urodziny Adama Małysza? Akces do reprezentacji olimpijskiej w skoku w dal? Na swoje nieszczęście Żurkowski okazał się na tyle szybki, że Perez nawet nie trafił w niego tym bandyckim atakiem. Dlaczego nieszczęście? Ano dlatego, że następnie czyhał na niego Wasilewski i zaatakował ze zdwojoną mocą.

perez1

O rrrrrrany. Aż ciarki przechodzą nam po całym ciele. I akurat to ty, Marcinie, uciekasz się do takich ataków? Już nie pamiętasz, czym podobne wejścia mogą się zakończyć? Zapomniałeś, jak leżałeś na belgijskim boisku z wiszącą nogą i przez długie miesiące nie potrafiłeś kopać piłki? Serio ty? Weteran mogący stać się twarzą futbolu fair play, w swoim drugim meczu po powrocie wykonujesz zamach na karierę młodszego kolegi? Wstyd.

Ale wiecie co? Wcale się nie dziwimy ani Perezowi, ani Wasilewskiemu, skoro wybiegają na boisko ze świadomością, że mogą rąbać po nogach, a i tak żadna kara ich nie spotka. Sędzia Daniel Stefański uznał, że nie warto napominać Pereza (my jednak zalecamy kozetkę), a Wasilewski zasłużył według niego co najwyżej na żółtą kartkę (co uważamy za skandal). Stefański puszczając grę trochę ukręcił na siebie bat – w konsekwencji nie mógł ukarać Wasyla tak, jak ten ukarany zostać powinien (a w przypadku czerwonej obligatoryjnie nie można pokazać korzyści). Stefańskiemu nawet chyba chodziła po głowie czerwona, bo sam pierwotnie ją wyjął z kieszeni, ale po chwili widocznie zorientował się, ze mleko się wylało i może pogrozić co najwyżej żółtkiem. A szkoda. Bandytyzm trzeba tępić – zwłaszcza, że Wasilewski nie należy do aniołków.

Żeby było śmieszniej – Kiko Ramirez po meczu skrytykował sędziowanie (!!!) biorąc na tapet system VAR, który podjął dobrą decyzję, ale zajęło to dwie minuty (!!!). Ta liga to jakaś farsa.

KOMENTARZE (71)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Roben_
Partizan

Wasilewskiemu chyba coś się przestawiło w głowie od tego siedzenia na dupie i czytania peanów na swój temat, że taki wślizg zrobił.
Ewidentne czerwo. Gwiazdeczka zapomniała jak jej nogę połamali po podobnym wejściu.
Jeszcze z pianą na ryju wyskoczył do sędziego, ten chyba się obsrał pana skórokopa, że dał żółtko.
Wielkie wzmocnienie nie ma co – 5 meczów w lidze od sezonu 15/16 (nie liczę tych dwóch w tzw ekstraklasie).
O tym drugim co leciał jak batman to szkoda ryja strzępić. Za sam zamiar takiego wejścia dyskwalifikacja.

Krzysztof.Reperowicz

Przecież przy szybkich przeciwnikach to duet Wasilewski Głowacki będą robić za wiatraki.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Ja lubię takie sytuacje opisywać, przytaczając tytuł pewnego dramatu:
„Drzewa umierają stojąc.”

komar

Ziew Ile razy można o tym samym

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Przepraszam. Zwyczajnie mnie to nieco ruszyło…

DonChicario

Akcja po której Głowacki wyleciał z boiska dobitnie pokazała, że przy kontrach wyprowadzanych przez ogarniętych zawodników brak szybkości może dać się mocno we znaki. Tylko pytanie ilu grajków w tej lidze będzie w stanie to wykorzystać…

Fidel

On przecież zawsze tak grał, nadmiernie agresywnie i bez szacunku dla zdrowia przeciwnika. Pamiętam mecz kadry zdaje się z Gruzją czy Amenią jak z karata kopnął typa w szyję. Łokcie często też u niego latały, myślałem że czegoś go nauczyły tytanowe śruby w nodze ale jak widać nie do końca.

R4 K.O. 87
Manchester United

Kur..a a w L+ Extra Pan Slawek z usmieszkiem mowi, ze Wasyl wszedl w lige z przytupem, no zesz kur..a mac! Zamiast tego bandyte zmieszac z blotem to on smieszkuje sobie… A na Gajosie nie bylo faulu i karnego, co to ma byc?!!!

technojezus
murzyny z Afryki > szrot z UE

Toć Wasilewski od kilku lat jest cienki jak polsilver, na dodatek to już dziadek jak na piłkarza.
No ale,, grał” w angli! Zdobył,, miszcza”
Nie rozumiem jak można traktować starych graczy jako wzmocnienie. Teraz czekaż aż np. Błaszczykowski, Piszczek w wieku 35-37 przejdą do ekstraklasy i znowu będzie walenie konia bo,, klasowy” zawodnik przechodzi i zje to ligę, ochy i achy…..
Szanuję Wasilewskiego ale jego czas juz minął. Jak my będziemy stawiali na takie ,, wzmocnienia” argumentując że kiedyś dany zawodnik był dobry to powodzenia.
Marketingowo strzał w 10, ale jak mówiłem traktować takich zawodników jak wzmocnienie to patologia.

Przemyslaw

No ale akurat Błaszczykowski czy Piszczek ligę by zjedli. A jakby trafili do jednego klubu to już w ogóle byłaby najmocniejsza prawa strona w lidze. Nie porównuj ich z Wasylem. Popatrz na ich kariery. Niebo a ziemia.

Naczelny Rabin Zanzibaru
Zimamoto FC

Pamietacie te naglowki po przejsciu Wasyla do Wisly ze szykuje sie najlepsza defensywa w lidze? XD
Chyba przeszła ta ustawa Furmana, że Wasilewski nie wyleciał z boiska z czerwoną kartką :-)
http://weszlo.com/2017/11/22/rewolucyjny-pomysl-furmana-zdelegalizowac-kartki-dla-slabych/

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Gdy tydzień temu, po meczu w Niecieczy, wkładałem w takie teorie szpileczki, przeczytałem, że mi odwaliło i strofuję ludzi, a od Wasyla powinienem się odczepić… A guzik!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

jeremy

Stefański nie nadaje się na sędziego! Jego błędy są równie wielkie jak Marciniaka

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Za to, co zobaczyliśmy, powinny być dwie czerwone kartki. Dwie! Jedna za faul, druga za zamiar!
Sędziego Stefańskiego niestety sponsoruje firma Pampers!

W oparach absurdu

Patrząc na te wejścia czysto pragmatycznie to absolutnie nie masz racji. Jeśli za atak Pereza powinna być czerwona (a prawdopodobnie powinna) to nie powinno być czerwonej dla Wasilewskiego, z prostej przyczyny – aby pokazać czerwo arbiter musiał w tamtym momencie przerwać grę. Analogicznie z atakiem Wasilewskiego – arbiter pokazując przywilej korzyści nie mógł pokazać mu później czerwonej, choć widać było, że bardzo chciał. Generalnie co do samych wejść zgadzam się, że nie miały prawa mieć miejsca na boisku piłkarskim i obu zawodnikom należałoby się przykładne kilka meczów zawieszenia.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Pragmatycznie masz rację, a ja napisałem emocjonalnie.

komar

Ale usniesz dzisiaj ?

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Mam czyste sumienie, wiec sen przychodzi lekko…

OtylyKibol

no to chociaż obiektywnie przyznajcie karnego Wiśle po faulu na Carlitosie w 5 minucie. bo z resztą się zgadzam, z zastrzeżeniem „W oparach absudru”

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

The_Ripper

To jest naprawdę niemożliwe co wyprawiał sędzia Stefański. Dodać do tego trzeba, że jeszcze Sadlok zdecydowanie zasłużył na czerwoną kartkę, a i Arsenović mógł wylecieć, bo miał sporo przewinień…
Mam nadzieję, że komisja ligi zdyskwalifikuje Pereza, bo Wasilewskiego już nie mogą a szkoda… Stary chłop a taki głupi. Było już praktycznie po meczu, a on wjeżdża na złamanie nogi. Chyba już zapomniał swoje starcie z Witselem :/

Btw – Stempniewski powiedział, że sędzia nie mógł dać czerwonej kartki Perezowi, bo ten nie miał szans trafić w Żurkowskiego. No komedia przecież.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Nie miał szans???
To był kontrolowany atak głupoty? Tak się da?
Batman się znalazł!

matysgry

To był tylko taki tik.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kutinio

Takie wejścia to piłkarska bandyterka. Zero tolerancji, czerwo i odpoczynek dla Wasyla i Pereza…

Maciek1

Stempniewski w Lidze + Ekstra powiedział, że za to nie ma czerwonej kartki, bo Żurkowski nie widział Pereza i nie musiał go unikać, bo ten w niego nie trafił. To jest kurwa skandal.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Przepraszam za porównanie, ale czy tak samo to działa, jeśli nożownik chce dźgnąć ofiarę w plecy, ta go nie widzi, ale na szczęście nożownik nie trafia?

711dronow

Trochę tak, usiłowanie zabójstwa jest lżej karane niż zabójstwo.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Nie mniej surowo…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

fr33

Zachowanie Stępniewskiego to rzeczywiście jest kurwa skandal. Do tego podśmiechujki i co jeszcze. A tu mówimy o prymitywnym, bezsensownym i bandyckim polowaniu na zdrowie kto wie czy nie największego w tej chwili młodego talentu polskiej piłki

Forbrich-Barber
Amica Wronki

Ale co jest skandalem? Weszło napisało artykuł z tego co im się wydaje, nie mając pojęcia o przepisach i wytycznych. Polecam na TT śledzić konto ArbiterCafe – gość to jakiś hobbysta, który czyta przepisy, wytyczne, nie jest związany ze środowiskiem więc mówi tak jak jest.
I on wyraźnie napisał to co później powtórzył p.Sławek. Atak (bo to nie był wślizg) Pereza nie zrobił Żurkowskiemu krzywdy ani w żadnym stopniu nie przeszkodził mu w grze – za takie coś nie należy się kartka wg przepisów. Także w tym przypadku Stefański postąpił słusznie.

Zbłaźnił się natomiast żółtkiem dla Wasyla, bo to powinna być czerwień z miejsca.
Niestety weszło (bo oczywiście nikt nie miał jaj, żeby się podpisać) nie ogarniaąc przepisów wysmarowało, że należały się dwie kartki i ileś osób będzie to dalej powtarzać. Tak tworzą się mity w żadnym wypadku nie poparte przepisami.

pm

Wnerwia mnie takie powszechne uwielbienie dla stylu gry jaki prezentuje Wasilewski. Bezpardonowe, często w ogóle nieprzemyślane wślizgi i owacje, że stwarza duże zagrożenie dla piłkarza przeciwnej drużyny. Podziwiać się powinno szlachetny przeskok nad bramkarzem Lubańskiego, a nie kurwa boiskowych rzeźników, którzy moga jedną akcją zniszczyć komuś całą karierę.

Phelek

Bo Wasyla w oczach wielu kibiców „wybieliła” kontuzja. Po faulu Witsela można było o Marcinie powiedzieć „nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka”. Świetny piar zbudował sobie głównie od tego momentu. Niepotrzebnie wrócił do naszej ligi i się przypomniał…

FC Bazuka Bolencin

Podobny „styl” gry prezentuje np. taki Pazdan (nad którym też roztacza się aura zachwytu, że bezpardonowy, że rywale przy nim nie grają itp.). Na razie ratuje go jeszcze dobra dynamika i szybkość (Wasilewskiego kilka lat temu też ratowały). Gdy tej szybkości brakuje i głowa do tego nie pracuje, to mamy klasycznego rzeźnika – jak wczoraj Wasilewski.

Przemyslaw

Przez ostatnich kilka lat można go było oglądać tylko na bilboardach w Leicester. Wszyscy zapomnieli, że to boiskowy zabijaka. I nagle: „Wow! Wasilewski w lidze polskiej! Mistrz Anglii!”. Prawda jest taka, że zawsze to był przeciętny piłkarz, brak umiejętności nadrabiał serduchem, czego odmówić mu nie można, ale nie bez powodu po awansie Leicester do Premier League wylądował na trybunach.

Ridge Forrester

Jakby komuś się nie chciało oglądać powtórek, postawa defensywy Wisły w dzisiejszym meczu —-> https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg

Broncur Rynek
przecież nie podam prawdziwej drużyny

Panowie, Perez totalna głupota, dobrze że Żurkowskiego nie chwycił, ale musiałby był 1,5 metra z przodu żeby naprawdę zrobić cięcie równo z trawą. W tej sytuacji był tak spóźniony, że mógł jedynie pacnąć tylną nogę Żurkowskiego i taktycznie go przewrócić (a był aż tak spóźniony, że nawet go nie dotknął). Ale fakt, czasem idiotycznie odcina mu prąd.
Co do Wasyla sekundę później to typowy faul taktyczny, na żółtą. Przecież on tam nawet hamował, żeby za bardzo Żurkowskiego nie poharatać. Dyskusyjne – czy byłaby to dogodna sytuacja do strzelenia gola, moim zdaniem nie (za daleko i biegł drugi obrońca), sędzie też tak to najwidoczniej ocenił. Ale to już trzeba widzieć na filmie, a nie na zdjęciu jak tu daliście.

WF
MKS

Mocno dyskusyjne, czy byłaby dogodna sytuacja do strzelenia gola – trzech Górników na jednego obrońcę i bramkarza. Kiedy sytuacja jest klarowna, gdy 11 zawodników stoi przed pustą bramką?

Broncur Rynek
przecież nie podam prawdziwej drużyny

Zobacz w przepisy ziomuś, co to jest DOGSO (ang. Denying an Obvious Goal Scoring Opportunity) – o to mi powyżej chodziło, a co to jest SPA (ang. Stopping a Promising Attack). Moim zdaniem to było SPA i tylko żółta.

WF
MKS

A moim zdaniem ziomuś, to było chamskie kopnięcie bez żadnej możliwości odebranie piłki, jednym słowem faul bez piłki. Czyste czerwo. Po Chińsku 犯規無球 :)

Collina

Wasyl odkąd zniknął z kadry, to zniknął też z widoku. Docierały do nas jakieś sympatyczne obrazki z kibicami Anderlechtu odwiedzającymi go na Wyspach, niespodziewanym awansem do PL, pierwszym polskim golem w PL od stu lat i mistrzostwem (ale bez medalu). To pozwoliło nam myśleć o nim z sympatią i sentymentem (to, i fakt, że wszystko to miało miejsce po tym fatalnym złamaniu).

No i zapomnieliśmy jaki z niego był drwal. Mam nadzieję, że sam zdąży zakończyć karierę, zanim skończy ją komuś.

Faul Pereza dyskwalifikuje go całkowicie. Wasyl był mocno spóźniony, Perez ewidentnie próbował zrobić Żurkowskiemu krzywdę. Jeśli go ktoś nie połamie i nie obniży lotów na wiosnę, to pojedzie do Rosji i to nie w charakterze kibica.

Tomson1922

Oj Wasyl uważaj bo karma znów się obróci przeciwko Tobie..

Kanapowy Janusz
Karabakh Agdam

Nigdy nie byłem zwolenniku „talentu” Wasilewskiego – twardo grający obrońca, który poluje na nogi rywali. Nie było mi go specjalnie szkoda, że został potraktowany swoją bronią przez Witsela, wówczas młodzieżowca belgijskiego. Być może w jego głowie zakłębiła się myśl taka, jak w przypadku Simona Mola, który wierzył po szamańsku, że choróbsko weneryczne odda poprzez zarażanie kolejnych panienek. Wasyl postanowił zapolować na piszczele przyszłego reprezentanta Polski, który ma zadatki, aby być czołowym DMC na świecie w niedługim czasie. Całe szczęście, że temu bandycie nie udała się ta sztuka… Wejście w stylu skacowanego Mirka w meczu B-klasy na pastwiskach powiatu średzkiego. Brak słów.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Wina Żurkowskiego! Po co tak szybko uciekał?

Kanapowy Janusz
Karabakh Agdam

Gdyby był wolniejszy, zostałby połamany przez 40-krotnego przedstawiciela La Lipy (nie wiem ile dokładnie występów, szkoda czasu na to). Fakt faktem, połamanie Żurkowskiego pozwoliłoby na autostradę po mistrzostwo dla Gino Lettieriego i projektu „Korona Kielce za Burdenskiego”. Więc rozumiem Cię, że stosujesz takie argumenty, Panie Trenerze semi-Latino 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Nenad Bjelica
GNK Dinamo Zagreb

Może wreszcie czas na zmiany, może wreszcie ktoś powie o tej tajemnicy poliszynela, że C+ wymógł na sędziach puszczanie ostrzejszego grania w ramach uatrakcyjnienia ligi. Że panowie z C+ uznali że skoro liga nie może być ciekawa technicznie to niech będzie chociaż ciekawa pod względem walki i zaciętości, tylko że walka przerodziła się w agresję i polowanie na rywali. Do rangi symbolu urósł Góralski powstrzymujący Vadisa który przez C+ został okrzyknięty bohaterem. Już nie chodziło o to że Vadis miał technikę, że miał siłę, że miał przegląd pola, za lepszego uznano drwala który faulami go wicinał i Wasiljewa który uderzył go pięścią w plecy podczas rozmowy z sedzią by go sprowokować. Za równie sprytne dziennikarze C+ uznali budzenie petardami w środku nocy piłkarzy w hotelu, a także przedłużenie o 10 minut ostatniego spotkania rzucaniem serpentyn na boisko. To miał być taki nasz polski koloryt i folkor świadczący o tym jak to wszystkim zależy, bo przecież wszystkie chwyty dozwolone i w sumie telewidzowie na pewno się tym żywo zajmą jak ramówki nie można zapełnić akcjami pełnymi finezji i techniki… Może jednak trzeba z tego się wycofać, dawać więcej kartek, gwizdać więcej fauli i pozwolić młodym zdolnym grać techniczną piłkę, a walkę promować na zasadzie fizycznej konfrontacji, a nie brutalnej siły. Przecież takie polowanie na nogi to jest antyfutbol, przecież to mogło się zakończyć kontuzją, przecież w tym nie ma sprytu, walki, tylko rzeźnicka bezradność wobec szybszego i lepszego technicznie piłkarza.

FC Bazuka Bolencin

Za Góralskiego plusik. Jak jest ambitnym kopaczem, tak zbyt często udawało mu się w czasach gry w Jagiellonii unikać kar za swoje antyfutbolowe chamskie akcje.

lion
Stomil Olsztyn

Jeśli faktycznie jest taki przepis, że jeśli się puści akcję, to nie można dać czerwonej kartki, to jest to przepis idiotyczny.

PhoenixLk
Legia Warszawa

brzmi to trochę inaczej;) Jak ma być czerwień, to sędzia musi zatrzymać akcję…

Czysto teoretyczna sytuacja na przykładzie tego właśnie meczu:
Wyobraź sobie, że sędzia puszcza grę, w pewnym momencie TEJ SAMEJ AKCJI Wasilewski dostaje piłkę, daleki przerzut i zalicza asystę przy golu Carlitosa… Co w takiej sytuacji zrobić?

Przemyslaw

Ale jeśli przywilej korzyści kończy się stratą piłki, to sędzia przerywa grę i daje rzut wolny.

PhoenixLk
Legia Warszawa

jeśli strata jest od razu – tak… ale nie w sytuacji, gdy akcja trwa kilka dobrych sekund i jest kilka kolejnych podań…

Kontynuujemy przykład… Żurkowski jest wycięty, ale podaje do innego piłkarza Zabrze, ten rozrzuca na skrzydło, wrzutka, obrońca Wisły podaje do Wasilewskiego – ciąg dalszy podany wyżej…

lion
Stomil Olsztyn

…wrzutka, obrońca Wisły podaje drrrrrrrr gwizdek, czerwona i do widzenia. Jeśli tak lubisz przykłady to ja ci podam taki: biegnie Żurkowski z piłką, obok niego Carlitos, przed nimi tylko Wasilewski, bo bramkarz Wisły poszedł do kibla. Wasyl wjeżdża sankami w nogi Żurkowskiego, w ogóle nie jest zainteresowany piłką, łamie mu obydwa kolana, a gdy ten spada na murawę odgryza mu jeszcze ucho i kopie z całej siły w jaja. W tym samym czasie, gdy Wasyl jest jeszcze zajęty kopaniem jaj Żurkowskiego do piłki dopada Carlitos i ma przed sobą pustą bramkę, do której bez problemu kieruje piłkę. I wg ciebie w takim przypadku sędzia powinien mieć wybór: albo pokazać Wasylowi czerwoną kartkę, albo uznać bramkę Carlitosa, tak? Super przepis.

PhoenixLk
Legia Warszawa

hmm… czemu Carlitos miałby strzelać na bramkę Wisły? (ok – rozumiem, że chodziło o Angulo;)

Akcja zostaje przerwana w momencie sanek – w takiej sytuacji nie ma mowy o bramce… Biorąc pod uwagę poziom niektórych naszych piłkarzy – pusta bramka to nadal nie jest pewny gol…

lion
Stomil Olsztyn

Sorki, jasne, ze o Angulo. Ale to głupie jest, że nie można puścić akcji, a potem wrócić do sytuacji i pokazać czerwonej.

PhoenixLk
Legia Warszawa

cóż… o mądrości przepisów wypowiadać się nie będę (kontakt z piłką zamiast momentu podania… jeden piłkarz leci 20 metrów do bezpańskiej piłki, a dopiero po dotknięciu liniowy pokazuje spalonego… i tak dalej)

Baton

Wasilewskiemu chyba odpierdoliło. Gość, który miał złamaną nogę, robi coś takiego. I to jeszcze piłkarzowi, który ma całą(oby udaną) karierę przed sobą. Wypierdalaj z tej ligi Wasyl.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Typer_Bolek

Czesc. Ponizej aplikacja na androida, calkowicie za darmo, bez reklam. Moje maks 5 propozycji obstawienia kazdego dnia, po glebokiej analizie, 60-80% skutecznosci przy duzych kursach:
https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_breitkopftomasz.Tips

FC Bazuka Bolencin

Akcja Pereza przypominała mi trochę akcję grubego wolnego stewarda w odblaskowej kurtce, goniącego po boisku jakiegoś szybkiego kibica, który wbiegł na boisko w trakcie meczu by zrobić jakieś show :)

Kyuubi

Nie rozumiem za bardzo porównań faulu wasilewskiego do tego po którym ten miał połamaną nogę. Trafienie w stope przeciwnika w powietrzu praktycznie nie ma szans na zlamanie nogi, a wasyl dostał swego czasu sanki w nogę postawną, gdzie był bez szans na zrobienie czegokolwiek. Fakt agresja przesadzona i ogólnie sędzia mógł pokazać czerwony kartonik niejednemu jeszcze zawodnikowi Wisły, ale hejt na Wasyla przesadzony. Niestety w naszej ekstraklasie nie raz się zdarzają tego typu agresywne wejścia i są zbyt lekko karane.

I drogie weszło, czytaliście wywiad z Kiko Ramirezem CAŁY, a nie tylko pierwsze zdanie? Cytując jego słowa:
„Podkreślam, że nie krytykuje tu sędziów, tylko przepis o momencie użycia VAR-u”
Czy to jest krytyka sędziowania? Kiko do tego podał przy tym jakieś tam argumenty.

Baton

Obejrzyj jeszcze raz ten faul, albo do okulisty. Wasilewski atakuje piszczel. Wykonuje wślizg, podnosi nogę i kopie w piszczel z całej siły. Dobrze, że Żurkowski szybciej podnosi tą nogę i sam nie jest jeszcze rozpędzony(bo wtedy złamanie na 99%). Poza tym, to nie pierwsze tego typu zagranie Wasilewskiego. Właściwie to jego wizytówka, tzn. wślizg + kopnięcie. Weszło dało filmiki z innych jego „zagrań”.

Lluc93

Czy w Krakowie do końca przemyśleli zatrudnienie Wasilewskiego? Mają przecież swoją ikonę jakim jest Głowacki, a oni we dwóch na stoperze to ogromne doświadczenie, ale i brak szybkości przez co przeciwnicy mogą ich łatwo kontrować.

Taiczo
Ekstraklasa=Tego nie da się zrozumieć.To trzeba przeżyć.

Skoro od lat puszczane są bandyckie ataki to, aż dziw że takie akcje nie zdarzają się co kolejkę.
Atak Pereza powinien zostać przykładnie ukarany przez KL dyskwalifikacją, ale zapewne nic takiego nie nastąpi.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Olala
Widzew POLSKA Liverpool (L) Polonia Kotwica ŁKS Szerszenie Weszło

Tracę szacunek do Wasilewskiego. O pozostałych dwóch idiotach nie wspomnę. Aha – jeszcze treneiro-kretinio.

wpDiscuz