post Avatar

Opublikowane 30.11.2017 09:34 przez

redakcja

Brosz starał się odnaleźć w surowych, żywieckich warunkach. W budynku zastał niewielkie pomieszczenie z zardzewiałymi sztangami. Kazał je wynosić zawodnikom, a za bramką urządził polową siłownię. Profesjonalizm wdzierał się do klubu wraz z jego kolejnymi pomysłami. Zadbał o odżywki, pojawiły się szkolenia z dietetyki. Już wtedy dał się poznać jako zawzięty wróg alkoholu. Powtarzał piłkarzom, że jeśli wypiją jedno piwo, to jakby zmarnowali dwa tygodnie treningów. Starsi kręcili nosem na takie rewelacje, ale u młodych graczy trafiał na podatny grunt. I o to mu chodziło – czytamy w dużym, czterostronicowym reportażu o Marcinie Broszu w dodatku „Przeglądu Sportowego” „PS Reportaż”.

GAZETA WYBORCZA

Na sportowych stronach „Wyborczej” futbolu brak. Lecimy dalej.

SUPER EXPRESS

Rodzina i przyjaciele pożegnali Janusza Wójcika.

Wczoraj w Warszawie odbył się pogrzeb Janusza Wójcika (†64 l.), byłego trenera kadry olimpijskiej, Legii i reprezentacji Polski. W ostatniej drodze towarzyszyli mu działacze PZPN z prezesem Zbigniewem Bońkiem na czele i piłkarze, którzy z „Wójtem” sięgnęli po srebro igrzysk olimpijskich w 1992 r.

– Życie można porównać do piłki nożnej. Dla śp. Janusza Wójcika zabrzmiał już ostatni gwizdek i zszedł z boiska. Ale my dalej gramy nasz mecz życia, taką dogrywkę, w której powinniśmy zachować dobrą pamięć o nim – powiedział ksiądz odprawiający mszę żałobną. Przed jej rozpoczęciem kapłan odczytał też pożegnanie od rodziny.

Zrzut ekranu 2017-11-30 o 09.25.07

PRZEGLĄD SPORTOWY

Zrzut ekranu 2017-11-30 o 08.48.41

„PS” za kulisami rosyjskiego losowania grup mundialu.

Pani etażowa już od południa, nieprzerwanie przez kilka godzin, odkurzała niebieską wykładzinę wyłożoną na schodach prowadzących do Sali Koncertowej w Pałacu Kremlowskim. Nie przeszkadzał jej fakt, że dywan był czyściutki – wyglądał jak nowy. Dostała zadanie i nie chce nawalić. Do piątku wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. Piękne, lśniące, imperialistyczne. Zachwycające świat, który będzie patrzył i relacjonował losowanie grup mistrzostw świata. Rosja chce się pokazać z jak najlepszej strony, przykryć warstwą pudru problemy i prawdziwe „ja”. To ostatnia prosta przed mundialem, który rozpocznie się tu za pół roku.

Wchodzę na Plac Czerwony. W środę był jeszcze otwarty dla turystów, ale w dniu losowania zostanie ogrodzony ze względów bezpieczeństwa. Przy liczbie policjantów i oficerów służb specjalnych już teraz paradujących z kałasznikowami po ulicach Moskwy, trudno sobie wyobrazić, aby ktokolwiek mający złe zamiary mógł tutaj kiwnąć choćby palcem. Mijamy Mauzoleum Lenina, przed nami bajkowy Sobór Wasyla Błogosławionego. Tuż obok niego wejście za mury Kremla. Szybka kontrola jak na lotnisku i jestem w środku Pałacu, gdzie trwają ostatnie prace. Obok etażowej pospiesznie układane są ostatnie dekoracje, swoje stanowiska rozstawiają sponsorzy mundialu. W centrum prasowym umiejscowionym na szóstym piętrze, dziennikarze kotłują się wokół największego piłkarskiego skarbu – Pucharu Świata.

Zrzut ekranu 2017-11-30 o 08.48.52

Stanisław Czerczesow w rozmowie z Maciejem Kaliszukiem w swoim stylu ripostuje każde pytanie dziennikarza.

Odchodząc z Legii, spodziewał się pan, że obejmie kadrę Rosji?
Nie myślałem o tym. Moja filozofia, to myśleć tylko o rzeczach, o których muszę.

Był pan więc tym zaskoczony?
W pewnym wieku nic nie zaskakuje. Gdy pan skończy 40 lat, to wspomni, co mówiłem. 14 lipca dostałem propozycję i wtedy zacząłem myśleć. A o tym, że odchodzę z Legii decyzja zapadła, gdy byłem na towarzyskim meczu Rosja – Czechy w Innsbrucku.

Praca z kadrą to było pana marzenie?
Dla jednych taka praca to marzenie, dla innych cel.

Dla pana?
Ja mam cele. Pan jest jeszcze młody, to może mieć marzenia. Ale po czterdziestce nie ma już marzeń, są cele.

Zrzut ekranu 2017-11-30 o 08.48.58

Przemysław Tytoń rozważa powrót do naszej ligi.

Ponoć trzy polskie kluby były wstępnie zainteresowane półrocznym wypożyczeniem bramkarza. Ustaliliśmy dwa z nich, to Zagłębie Lubin i Wisła Płock. Kontakt z reprezentacyjnym bramkarzem potwierdzają w Płocku.

– Padł taki pomysł, żeby spróbować sprowadzić Tytonia. Przeanalizowaliśmy jego sytuację i zastanawialiśmy się, czy byłby zainteresowany półrocznym wypożyczeniem – mówi prezes Wisły Płock Jacek Kruszewski.

– Dwa razy rozmawiał z nim nasz trener bramkarzy Andrzej Krzyształowicz. Na tym się skończyło, bo Przemek przekazał, że po zmianie trenera w Deportivo chce jeszcze powalczyć o miejsce. To było kilka tygodni temu. W tym czasie sprowadziliśmy nowego bramkarza Thomasa Dähne. Chcieliśmy nowego golkipera od 1 stycznia, a Tytoń nie mógł się określić – dodaje.

I na deser – dwa materiały z „PS Reportaż”, naszego ulubionego dodatku do „Przeglądu Sportowego”. Pierwszy to obszerna (4 strony!) sylwetka Marcina Brosza autorstwa Ofensywnych, czyli Wołosika i Olkowicza. Bardzo dużo o zaangażowaniu w wykonywaną pracę mówią choćby początki Brosza-trenera w Koszarawie Żywiec.

W Żywcu od pierwszego dnia zaczął odciskać piętno na zespole. Nieliczni, którzy dotknęli zawodowego futbolu, nie byli zaskoczenie treningami. – Nie różniły się niczym od tych, jakie miałem w ekstraklasie – zachwala Krzysztof Bizacki, ligowy wiarus. Za to młodzież odkrywała nowy świat. – Trener rok wcześniej był na stażu w Liverpoolu u Rafy Beniteza, skąd przywiózł wiele nowinek. W amatorskiej lidze mieliśmy analizy z zaawansowanymi schematami taktycznymi, wiele z nich było na przykładzie Liverpoolu – opowiada Seweryn Kiełpin, wchodzący do seniorskiego futbolu.

Brosz starał się odnaleźć w surowych, żywieckich warunkach. W budynku zastał niewielkie pomieszczenie z zardzewiałymi sztangami. Kazał je wynosić zawodnikom, a za bramką urządził polową siłownię. Profesjonalizm wdzierał się do klubu wraz z jego kolejnymi pomysłami. Zadbał o odżywki, pojawiły się szkolenia z dietetyki. Już wtedy dał się poznać jako zawzięty wróg alkoholu. Powtarzał piłkarzom, że jeśli wypiją jedno piwo, to jakby zmarnowali dwa tygodnie treningów. Starsi kręcili nosem na takie rewelacje, ale u młodych graczy trafiał na podatny grunt. I o to mu chodziło. Wprowadził obowiązkową odnowę na basenie. Ponieważ większość zawodników mieszkała w aglomeracji śląskiej, by zaoszczędzić na ich dojazdach, pozwolił chodzić indywidualnie. Mimo wszystko zaufanie miał ograniczone. Piłkarze musieli przynosić do klubu bilety z basenu, na których szkoleniowiec sprawdzał datę. A i tak kombinowali z kwitami od znajomych.

Zrzut ekranu 2017-11-30 o 08.49.22

Zrzut ekranu 2017-11-30 o 08.49.28

Dalej – materiał o „cudotwórcy” Bartłomieju Kacprzaku, właścicielu kliniki OrtoMedSport.

Rebelię zaczął kilka lat temu i nie polegała ona tylko na podejściu do pacjenta. Jeszcze jako student pojechał na kurs USG dla lekarzy, na którym musiał… udawać pełnoprawnego doktora, bo zajęcia były przeznaczone tylko dla osób z dyplomem. Później na kredyt sprawił sobie sprzęt do USG, żeby rozwijać swoje umiejętności w praktyce. – Kiedyś pracując w państwowym szpitalu musiałem sobie kupić sprzęt do operacji. Ten, który był w szpitalu, jeden z lekarzy popsuł i nie zamierzał nic z tym zrobić, bo nie chciał, żebym się czegoś nauczył – wspomina. Zapytany o środowisko medyczne, tylko się uśmiecha. – To temat na książkę – ucina.

(…)

Jednym z najświeższych przykładów dobrej pracy wykonywanej przez zespół z Łodzi jest Radek Dejmek. Obrońca Korony przez trzy lata miał problemy z kolanem. W końcu z polecenia Bartosza Kwietnia trafił do Łodzi. Po kilku tygodniach rehabilitacji ból zniknął. – Staram się tłumaczyć działaczom, że działanie profilaktyczne pozwoli im zaoszczędzić dużo pieniędzy. Bo przecież kontuzjowanemu przez pół roku zawodnikowi trzeba płacić, a on zamiast wykonywać swoją pracę, musi się leczyć. Jak widać, nie trafiam na podatny grunt – żali się lekarz.

Zrzut ekranu 2017-11-30 o 08.49.38

Fot. FotoPyK

Opublikowane 30.11.2017 09:34 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 31
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Moctruh
Moctruh

” Powtarzał piłkarzom, że jeśli wypiją jedno piwo, to jakby zmarnowali dwa tygodnie treningów” – Zmarnowałem w zyciu tysiąc lat treningów 🙁

wojsal
wojsal

Nadużywanie alkoholu skraca życie o połowę. Dlatego menel który ma 30 lat – gdyby nie pił – miałby już 60 lat.

Fat ASSS
Fat ASSS

Eliksir młodości, normalnie…

technojezus
technojezus

Brosz powiedział takie farmazony że tylko współczuć mu głupoty.

OtylyKibol
OtylyKibol

zgodnie z tą logiką, menel, który ma 60 lat żyłby 120?!?!?!? aż się boję pytać dalej… ;P

Bartek Kiezun
Bartek Kiezun

Jedno piwo to zmarnowane dwa tygodnie treningów. Chyba stary najebany go tłukl.

Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły
Hans Adalbert Mazeppa - pokaz siły

W 1922 r. nie było igrzysk olimpijskich…

KUBA97
KUBA97

Oj tam,pomylili się tylko o 70 lat.Nic wielkiego. 🙂

Michal Sz
Michal Sz

O jakie 70 lat? Chodzi o to, że były w 1920 i w 1924, a nie w 1922.

KUBA97
KUBA97

Tytoń chce wrócić? Czyli Kiełpin może przestać być najgorszym bramkarzem ligi. 🙂

Krokiet
Krokiet

Tytoń nie jest słaby

KUBA97
KUBA97

Ostatnie 2-3 sezony raczej nie są zbyt dobre w jego wykonaniu..

Krokiet
Krokiet

Na ekstraklase wystarczy i to z nawiązką 😉 skoro pierwszy lepszy zawodnik z 2-3 ligi jakiegokolwiek cywilizowanego kraju robi tu różnice, to 4 bramkarz z La Liga sie nada, i prawdopodobnie będzie najlepszym bramkarzem ESA.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Przykre to jest, ale niestety bardzo prawdziwe.

serek
serek

Mam nadzieję, że nie sprowadzą nam tego ręcznika.

Krokiet
Krokiet

Lepszego nie macie 😉 jest różnica między byciem słabym w La Lidze, a byciem słabym w ekstraklasie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Carlitos
Carlitos

Przeca wy macie Polacka toć to też ręcznik, całe lato było mówione u was o Leciejewskim i woleli kurwa dać kontrakt Tuszyńskiemu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

To dziwne trochę, biorąc pod uwagę że praktycznie wszyscy specjaliści od fizjonomii organizmu stwierdzają że max 1 piwo po ciężkim treningu jest nawet wskazane.
Z drugiej strony Brosz może po prostu wykazuje się zwykłą przebiegłością. Sam doskonale wie jaka jest prawda – ale skoro młodzi piłkarze łykają te historyjki (a nie alko) to dla niego lepiej. Korzystniej dla niego jest mieć w drużynie zawodników nie pijących wcale niż imprezowiczów, którym mogłoby to na dłuższą metę zaszkodzić.

LOBO
LOBO

Wydaje mi się, a nawet jestem przekonany, że Brosz mówi takie rzeczy, ponieważ wie, że piłkarze to niezbyt lotne umysły i gdy jeden z nich pierdolnie jednego browarka to zaraz po nim pójdzie kolejny i kolejny. W jego intencji nie jest powstrzymanie ich od jednego piwa, ale od regularnego pijaństwa.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

panaszek
panaszek

O tym zmarnowaniu dwóch tygodni, to Brosz poleciał… Piwo bezalkoholowe podobno jest nawet wkazane po intensywnym wysiłku fizycznym, bo nie jest tak kaloryczne jak to z alkoholem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

panaszek
panaszek

Jak ktoś jest alkoholikiem to dla tej osoby może i jest niepijalne 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

I dodatkowo już samo połączenie tych słów brzmi podobnie jak np. „wegańska karma dla kota”.

panaszek
panaszek

a piliście kiedyś bezalkoholowe? W smaku nie ma różnicy, chyba że się nastawiasz od razu że bez alko jest be.

Markus
Markus

pilkarz ktory czasami walnie browara nie wpadnie na pomysl farbowania wlosow czy innych balejazy

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Anglia
05.08.2020

Rok na zapleczu i wystarczy. Fulham wraca do Premier League

Około 170 milionów funtów. Tyle mniej więcej wynosiła stawka wczorajszego starcia Brentford FC z Fulham FC. Wiadomo nie od dziś, że zwycięstwo w play-offach o awans do Premier League działa niczym hasło: „Sezamie, otwórz się!”. Dlatego triumf na Wembley napawa zwycięzców tak wielką euforią, a przegranych tak ogromnym przygnębieniem. Tym razem obejść się smakiem muszą […]
05.08.2020
Bukmacherka
05.08.2020

Kings’ Week w Totolotku! Obstawiaj europejskie puchary bez ryzyka

Wielkie granie w Europie wraca! Super, fajnie – wszyscy na to czekaliśmy. Pewnie też wszyscy chcielibyśmy na tym skorzystać, ale wiadomo, jak jest. Forma drużyn to spora zagadka. Naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzi jednak Totolotek, który oferuje graczom promocję „Kings Week”. Na czym ona polega? Mówiąc krótko na tym, że typując europejskie puchary u tego buka, […]
05.08.2020
Weszło
05.08.2020

Pożegnanie wszech czasów. Prezentuje Stomil Olsztyn

Pożegnania z piłkarzami? Elegancki zwyczaj. Wszyscy pamiętamy szpaler, jaki w Realu zrobiono Jurkowi Dudkowi za to, jakim był fajnym kumplem. „ŁUKAAAAAAASZ PISZCZEEEEEK A TYMCZASEM SŁOWEŃCY” to jeden z piękniejszych, najbardziej głębokich cytatów polskiej piłki. Natomiast choć wiemy, że tu i ówdzie przy pożegnaniach lały się łzy, zastrzegano piłkarzom numery, tak pożegnanie wszech czasów urządził Stomil […]
05.08.2020
Bukmacherka
05.08.2020

Matchday Boost w BETFAN! Postaw na Inter po podwyższonym kursie!

Ledwo zakończył się sezon Serie A, a już rozgorzały spekulacje o tym, czy Antonio Conte wytrzyma w Interze Mediolan. Powód? Ten sam, co zwykle. Conte chciałby mieć najlepszych piłkarzy, Nerazzurri uważają, że ma całkiem niezłych, żeby walczyć o czołowe cele. Dlatego tym bardziej zwracamy uwagę na to, jak mediolańczycy spiszą się na europejskiej arenie. Co prawda nie […]
05.08.2020
Weszło
05.08.2020

Polacy grają o Serie A. Żurkowski wypisuje się z wyścigu

No cóż, bywali już Polacy, którzy mieli lepsze debiutanckie sezony za granicą. Żurkowski najpierw mógł dorobić się odcisków od siedzenia na ławie Fiorentiny. Potem wypożyczenie do grającego w Empoli Serie B, ale wciąż oglądanie meczów w siedzącej pozycji. Coś drgnęło po przerwie na koronawirusa, a jego klub bił się w barażach o elitę. Niestety, Żurkowski […]
05.08.2020
Weszło
05.08.2020

Europejskie puchary wracają! 3 pytania o Ligę Europy

Znacie nasz stosunek do Ligi Europy. Delikatnie rzecz ujmując, nie należymy do wielkich fanów tych rozgrywek. Dziś darujemy sobie jednak wszelkie uszczypliwości. Ani razu nie wspomnimy o „turnieju drugiej kategorii” czy też „pucharze pocieszenia”. Po pierwsze dlatego, że nieźle się już stęskniliśmy za europejskimi pucharami, zatem nawet Ligę Europy pochłoniemy z wielkim apetytem. A po […]
05.08.2020
Bukmacherka
05.08.2020

100 000 zł do podziału za europejskie puchary w eWinner!

Nie, to nie błąd! Legalny polski bukmacher eWinner naprawdę przygotował dla swoich graczy promocję, w której rozdaje 100 000 zł. To wszystko z okazji powrotu wielkiej piłki, czyli europejskich pucharów. Obstawiając rozgrywki na Starym Kontynencie u tego buka, możemy zgarnąć freebet na saldo główne! Z okazji powrotu Ligi Europy oraz Ligi Mistrzów, czeka na nas […]
05.08.2020
Weszło
05.08.2020

Legia kusi Bartosza Kapustkę, który nie chce być już w Leicester

„Super Express” donosi o poważnym temacie powrotu Bartosza Kapustki do kraju. – nikt z działaczy Legii nie dementuje starań o wspomnianego Kapustkę. Negocjacje nie są jednak łatwe, bo zawodnik ma jeszcze roczny kontrakt z Leicester. „Kapi” nie chce tam jednak zostać, czeka na propozycje, jest gotów przyjść do Legii. Przełomu w tej sprawie jeszcze nie […]
05.08.2020
Weszło
04.08.2020

Wojciech Szczęsny, czyli najlepszy bramkarz we Włoszech. A może i na świecie?

Wojciech Szczęsny wybrany najlepszym golkiperem w Serie A. Jeśli zastanawiacie się, jak duży postęp zrobiła polska piłka w ostatnich latach, to podpowiedzieć może wam to, że taka wiadomość dziś w zasadzie jest przyjmowana z oczywistością. Że „Tek” jest gwiazdą Juventusu i całej włoskiej ligi? Wiadomo, od kiedy wskoczył między słupki za Gianluigiego Buffona. Pozostaje więc […]
04.08.2020
Weszło
04.08.2020

Magazyn Lig Egzotycznych – Luksemburg

Ach, jak my lubimy ten program. Ponad godzinka całkowitego oderwania od codzienności. I tym razem nie było inaczej. Czy Legia Warszawa zlekceważyła zespół Dudelange w eliminacjach Ligi Europy w 2018 roku? Czy ŁKS Łódź w obecnej formie miałby szansę na zdobycie mistrzostwa Luksemburga? Adam Kotleszka zaprasza na Magazyn Lig Egzotycznych na Kanale Sportowym, w którym […]
04.08.2020
Weszło
04.08.2020

Koronawirus tym razem w Lechii. Brak logiki i rozsądku również

Słuchajcie, my mamy tak małe oczekiwania względem polskiej piłki, że czasami wszystko czego chcemy, to logika. Niech jedni z drugimi robią coś logicznie, jak nie wyjdzie, to nie wyjdzie, ale przynajmniej próbowali działać z sensem. Nie po omacku, nie na hurra. Z sensem. Niestety te oczekiwania są chyba na wyrost. Najnowszy dowód? Koronawirus. Zaczęło się […]
04.08.2020
Weszło
04.08.2020

Korona wraca w ręce miasta, czyli przeżyje

To nie było wcale oczywiste, to nie było wcale łatwe. Korona Kielce przystąpi do rozgrywek I ligi, ba, prawdopodobnie przystąpi do nich z trenerem, kilkunastoma zawodnikami, przy dobrych wiatrach nawet z kibicami na trybunach oraz jakimś logicznym człowiekiem w zarządzie. Dzisiaj zamyka się kwestia dokapitalizowania spółki, ale co ważniejsze – dzisiaj Korona wreszcie uwalnia się […]
04.08.2020
Weszło
04.08.2020

Stefański: Nikt nie powinien puścić na boisko zawodnika niezbadanego

– Jeśli chodzi o wcześniejsze, a więc obecnie obowiązujące regulacje – tam od początku dużo wytycznych wskazywało na odpowiedzialność lekarzy klubowych. Wprost było powiedziane, że najlepsze procedury nie zwolnią klubu z opracowania własnych. Zadaniem komisji jest przygotowanie wersji – tak, ale to nikogo nie zwalnia z odpowiedzialności za własne postępowanie. Tak samo w przypadku Wisły […]
04.08.2020
Weszło
04.08.2020

Ekstraklasa jak zwykle traci indywidualności. Felix na testach medycznych w Sivassporze

Zawsze to jakaś radość, gdy wyróżniające się postacie z Ekstraklasy zostają w tym naszym grajdole, bo indywidualności mamy tyle, co kot napłakał. A jak jeszcze wyciągają nam je kluby z trzeciej europejskiej ligi, pokazując, że my jesteśmy w czwartej, można się załamać. Dlatego transfery wewnątrz rozgrywek Ramireza, Mladenovicia czy Lopesa były dobrą wiadomością nie tylko […]
04.08.2020
Weszło
04.08.2020

Finał last minute, koronawirus i walkowery – unikalny finisz ligi rumuńskiej

Przyzwyczailiśmy się już, że w lidze rumuńskiej nic nie jest proste. Może to kwestia wieloletniej działalności takich asów jak Gigi Becali, może to po prostu kwestia biedy w poszczególnych klubach, która przekłada się też na zachowanie władz ligi. Fakty są takie, że raz na jakiś czas dobiegają z tamtego regionu wieści o rzeczach absolutnie niewytłumaczalnych. […]
04.08.2020
Weszło
04.08.2020

Sitek, Bielica, Benedyczak – jedenastka najlepszych młodzieżowców w I lidze

Przemysław Płacheta, Radosław Majecki, Jakub Łabojko, Jakub Moder, Grzegorz Szymusik… W ostatnich latach wyliczanka młodzieżowców, którzy pokazali się na zapleczu Ekstraklasy była całkiem okazała. Wielu z nich w mniejszym lub większym stopniu zaistniało w najwyższej lidze, dlatego warto przyjrzeć się ich następcom. Którzy przedstawiciele zdolnej młodzieży najlepiej spisywali się w minionym sezonie pierwszej ligi? Przygotowaliśmy […]
04.08.2020
Weszło
04.08.2020

Tymczasem w Holandii. Czy będzie otwarcie męskich lig dla piłkarek?

Ma dziewiętnaście lat, nazywa się Ellen Fokkema, jest utalentowaną piłkarką. I za chwilę może pograć w męskiej drużynie VV Foarut. KNVB dała zielone światło. Istotny jest tutaj kontekst. Generalnie w Holandii dozwolone są mieszane drużynki do U19. Historię mają długą – do U12 były dozwolone już w 1986. Po dziesięciu latach podwyższono ten limit wiekowy. […]
04.08.2020
Weszło
04.08.2020

PRASA. Stokowiec odpowiada na zarzuty: „Nie chcę taplać się w szambie”

– Rzeczywiście była w drużynie duża sielanka i spore rozpuszczenie. Myślę, że kibice mieli dosyć takiej bardzo aroganckiej drużyny. […] Mówiąc wprost, nie chciałbym wchodzić do tego szamba i się w nim taplać. Myślę, że nie mam się czego wstydzić, odbudowałem kilku doświadczonych piłkarzy, wprowadziłem wielu młodych – mówi „Przeglądowi Sportowemu” Piotr Stokowiec, który odpowiada na […]
04.08.2020