Rozstania nadszedł czas. Jak zapamiętamy Stokowca w Zagłębiu?
Weszło

Rozstania nadszedł czas. Jak zapamiętamy Stokowca w Zagłębiu?

Piotr Stokowiec nie jest już trenerem Zagłębia Lubin i kończy się tym samym pewna era w ligowym futbolu – tak to już jest w ekstraklasie, ery mamy coraz krótsze, bo też ruch na ławkach trenerskich nie ustaje. Tym razem odchodzi jednak najdłużej pracujący szkoleniowiec w lidze, który nie może powiedzieć, że nie dostał czasu, za to taki, który powinien stwierdzić, że przez wiele tygodni oglądaliśmy jego autorskie Zagłębie. Jaka była to kadencja?

Przede wszystkim ustalmy jedno: jesteśmy za tym, by trenerzy pracowali jak najdłużej, bo grzałka prezesów bywa nieznośna, ale nie możemy przesadzić w drugą stronę. To znaczy: jeśli coś się wypaliło, jeśli trener stracił pomysł na drużynę albo po prostu stanął w miejscu, powinien odejść, bo przecież nie może siedzieć na stołku tylko z powodu bicia jakichś kalendarzowych rekordów. I niestety, mamy nieodparte wrażenie, że formuła „Stokowiec w Zagłębiu” była na wyczerpaniu. Dlaczego? Ano choćby, dlatego że:

Zagłębie grało poniżej sportowego potencjału.

Nikt nie oczekiwał od Miedziowych powtórki trzeciej lokaty w sezonie 16/17, ale przyznacie, że skoro Zagłębie miało po 22. kolejce piąte miejsce i sześć punktów przewagi nad dziewiątą Wisłą, awans do ósemki był już wręcz obowiązkiem. Niestety, przyszedł koszmarny kryzys, lubinianie od tamtego momentu nie wygrali spotkania i spadli do drugiej ósemki. W tej, owszem, zajęli pierwszą lokatę, ale to jak dostać od wymarzonej dziewczyny numer buta zamiast numeru telefonu – niby coś masz, jednak na cholerę ci ten kaktus. A lubinianie na domiar złego zaliczyli żenujący spektakl z Arką…

W każdym razie obecny sezon miał być inny. Początek – klasa, do siódmej kolejki Zagłębie nie zaznało gorzkiego smaku porażki. Jednak znów powtórzył się scenariusz z kryzysem, ekipa Stokowca przestała zwyciężać, jest krok od wylotu z Pucharu Polski, przegrała derby ze Śląskiem. I oba te sezony są podobne, bo rok temu Zagłębie po 17 kolejkach miało 24 punkty, teraz ma tyle samo. Czyli jedno: nie widać postępu. Drugie: pierwszy kryzys przyszedł w podobnym momencie, pewien błąd został powtórzony.

To sezon obecny, najbardziej widoczny zjazd w tabeli zaczął się po meczu z Piastem w 13. kolejce:

Zrzut ekranu 2017-11-27 o 12.53.03

To zaś poprzedni, największy regres nastąpił w bardzo podobnym okresie, gdy między 14. a 17. serią gier Zagłębie raz zremisowało i trzy razy przegrało:

Zrzut ekranu 2017-11-27 o 17.08.35

Pytanie, czy takie osiągi odpowiadają możliwościom lubinian, czy jednak ekipa Stokowca nie wciskała gazu do dechy? Nam się zdaje, że jednak to drugie. Ciągłość pracy, wyrozumiały zarząd, zestaw porządnych transferów… To wszystko powinna grać na korzyść Zagłębia, lecz niestety grało za cicho. Innym problemem, dość niespodziewanie, zaczęła też być młodzież, bo…

Pogorszyła się jakość współpracy Stokowca z akademią

Zagłębie to ten pozytywny przykład w polskim futbolu, gdzie młodzież naprawdę ma znaczenie i nie jest tylko upierdliwym dodatkiem, z którego trzeba korzystać, bo szef zawraca gitarę. Nie, lubinianie mają super akademię i Stokowiec długo wydawał się gościem, który świetnie rozumie jej mechanizmy i wie, w jakim momencie wrzucić chłopaka stamtąd na głębszą wodę. To przecież u Stokowca poważną szansę dostał choćby Filip Jagiełło, którego poprzednik – Orest Lenczyk – potraktował idiotycznie, zmieniając w ligowym debiucie po pół godzinie gry. Problem polega na tym, że w tym sezonie takich pozytywnych przykładów brakuje – tydzień temu szansę dostał Andrzejczak, grający przez godzinę z Koroną, wcześniej cztery minuty w Pucharze Polski pobiegał Paweł Żyra. I to tyle z nowych twarzy, co zresztą widać w Pro Junior System. Zagłębie w obu sezonach po powrocie do ekstraklasy zajmowało trzecie miejsce na podium, obecnie z niego spadło, jest czwarte. Niby spadek to niewielki, ale jednak dla drużyny tak kojarzonej z młodzieżą, dość bolesny.

PJS

Może trafił się gorszy rocznik? Wątpliwe. Zagłebie w Centralnej Lidze Juniorów jest czwarte (grupa zachodnia), poprzedni sezon kończyło na piątej lokacie – nie ma więc zjazdu, tylko drobna poprawa. Wydaje się po prostu, że Stokowiec dostając tylu piłkarzy latem, gotowych do gry w pierwszym składzie, trochę zaniedbał współpracę z akademią.

I oba zarzuty są na tyle poważne, że nie ma sensu się rozdrabniać, rozbijać powyższe punkty na tuzin podpunktów – można byłoby się zastanawiać, czy Stokowiec trochę nie odleciał, czy impreza masowa z Arką nie uderzała w jego autorytet i tak dalej. Jest końcówka listopada i co wiemy:

– drużyna, mimo pracowitego lata na rynku transferowym nie zrobiła postępu,
– zespół wpadł w pierwszy dołek w tym samym momencie co rok temu,
– klub z podobno najlepszą akademią w kraju, korzysta z tej akademii rzadziej niż zwykle.

Jak na nasze, rządzący Zagłębiem dostali mocne argumenty, by Stokowca wysadzić i po prostu postanowili z nich skorzystać. Co trener mógł rzucić naprzeciwko? Swoje argumenty, w postaci zasług i plusów jego kadencji, więc na przykład:

Trzecie miejsce w sezonie 15/16 i przyzwoita europejska przygoda

Tego Stokowcowi nikt nie zabierze: beniaminek nie dość, że nie spękał piętro wyżej, to jeszcze od razu wskoczył na podium i dostał na szyję brązowy medal. Miedziowi nie weszli wtedy w sezon specjalnie dobrze, na przykład w październiku nie wygrali ani jednego ligowego meczu, ale wiosnę mieli taką, że klękajcie narody. W szesnastu meczach przegrali tylko trzykrotnie, wygrali aż 10 razy, w tym pięć razy z rzędu w pięciu ostatnich kolejkach. Trener mógł mieć satysfakcję, bo przecież nie dostał gotowca, tylko wielu piłkarzy sobie nakręcił sam. Wypromował Dąbrowskiego, Krzysztofa Piątka, odrestaurował Starzyńskiego, Janoszkę, ustabilizował Woźniaka, wprowadził Kubickiego, Jacha. Potem baliśmy się o Zagłębie, że skompromituje nas w Europie jeszcze bardziej niż skompromitowani byliśmy do tamtej pory. Porażka w Sofii ze słabiutką Slavią była koszmarnie przygnębiająca. Rewanż się jednak udał, a potem przyszły ładne mecze z Partizanem, kiedy faworyzowani Serbowie zostali odprawieni po karnych.

I gdyby tylko udało się to samo zrobić z SönderjyskE – zespołem z pewnością nie lepszym od Partizana – nazwalibyśmy tę przygodę bardziej niż przyzwoitą. Niestety, Zagłębiu najwyraźniej zabrakło wtedy doświadczenia. Zadecydował mecz u siebie, przegrany 1:2.

Awans do ekstraklasy

Wiadomo, że Zagłębie na zapleczu umownej elity miało najmocniejszy zespół, wiadomo, że każdy inny scenariusz jak awans Miedziowych byłby katastrofą. Jednak spokojnie potrafimy sobie wyobrazić scenariusz, w którym mniej zręczny trener nie radzi sobie w specyficznych warunkach pierwszej ligi, nie dźwiga presji faworyta i zalicza kolejne wywrotki, ostatecznie zostając piętro niżej na dłużej. Tu nic takiego nie miało miejsca, Zagłębie awansowało spokojnie, przegrywając ledwie trzy spotkania przez cały sezon.

tabela1

Promocja piłkarzy

Wspomnieliśmy o tym już wyżej, ale jednym zdaniem i chcemy ten wątek rozszerzyć. Skoro Stokowiec osiągał sukcesy sportowe, jednocześnie promował kolejne nazwiska. Oczywistym przykładem będzie Maciej Dąbrowski, który zszedł piętro niżej, zrobił awans z Zagłębiem, potem brąz, poszedł do Legii i grał w Lidze Mistrzów. Dalej jest Starzyński, który potrzebował zaufania po nieudanym pobycie w Belgii, otrzymał je, grał świetnie i pojechał na Euro. Jach debiutował u Stokowca, teraz jest na tyle pewny swojej pozycji, że głośno mówi o transferze, ostatnio zagrał bardzo przyzwoicie w reprezentacji. Odkryciem tego sezonu jest w pewnym stopniu Czerwiński, wyciągnięty z Katowic. Ważnym piłkarzem w Lubinie stał się Filip Jagiełło. Jakub Świerczok w końcu strzela regularnie na poziomie ekstraklasy, zapracował też na powołanie od Adama Nawałki. No, było tych piłkarzy trochę i Stokowiec miał w ich promocji – mniejszy lub większy – udział.

*

Stokowiec ma swoje zasługi i nikt nie próbuje ich deprecjonować, ale sami widzicie: wynikowo to wszystko było jakiś czas temu. Jednak też trzeba zrozumieć, że to zwolnienie wcale nie robi ze Stokowca złego szkoleniowca. Przeciwnie: i tak większość jest zdumiona, że w polskich warunkach wytrzymał tak długo, i tak większość docenia pracę jaką wykonał w Zagłębiu. No, ale trzeba iść dalej. Zagłębie potrzebuje impulsu od nowego człowieka, by ostatecznie nie przespać kolejnego sezonu. Wypadnięcie poza czołową ósemkę drugi rok z rzędu, trzeba by bowiem uznać za drzemkę zdecydowanie za długą. Pewnie Stokowiec też mimo wszystko chętnie zacznie nowy projekt, w nowym środowisku, z nowymi ludźmi. To rozstanie jest normalne, zrozumiałe i jednak cywilizowane – a to przecież w polskiej piłce rzecz niespotykana.

Fot. FotoPyk

KOMENTARZE (46)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Foki mają wyjebane
Manchester United

Zagłębie Stokowca po 17 kol sezonu 17/18: 6 zw. 6 rem. 5 por. (8.miejsce)
Zagłębie Stokowca po 17 kol sezonu 16/17: 6 zw. 6 rem. 5 por. (7.miejsce)
Zagłębie Stokowca po 17 kol sezonu 15/16: 6 zw. 6 rem. 5 por. (5.miejsce)

Fidel

I to jest ta słynna powtarzalność o której tak marzą skoczkowie.

Odzidzia_Pajszao

W dzisiejsze „Misji futbol” padła plotka, że Stokowca ma zastąpić Mariusz Lewandowski. Ciekawe, gdzie wcześniej wpadli na pomysł, że czas trochę podostrzyć, w Mediolanie, czy w Lubinie…

serek
Zagłębie Lubin

Jego czas nadszedł, za jego kadencji Zagłębie ustabilizowało się na pewnym poziomie (co wcześniej nie miało miejsca) za co wypada podziękować, natomiast przestało robić postępy a decyzje Stokowca stawały się coraz bardziej chaotyczne (wciąż się zastanawiam jak można było wczoraj zdjąć Świerczoka, jedynego który robił grę).
Co do następcy: dla mnie spoko będzie wybór kogokolwiek spoza karuzeli, Lewandowski czy trener z zagranicy. Byle nie brać jakichś Skorży, Rumaków, Magierów bo to jest totalnie bez sensu

qdlaty81
WIDZEW

Jego zwolnienie pachnie mi jakimis menedżerski gierkami. Tym bardziej jak słyszę że mają zatrudnić żółtodzioba. Bo na pewno żółtodziub niczego nie gwarantuje (oczywiście inni też nie ale Stokowiec cośtam zapewniał).

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

No właśnie serek. Ty znasz temat więc powiedz mi, co się Twoim zdaniem stało, bo dla mnie to wszystko dziwne… Stokowiec miał dobrą kadrę. W lecie drużyna została wzmocniona, szczególnie mam na myśli Świerczoka i Czerwińskiego. Niedyspozycją Starzyńskiego chyba wszystkiego nie można tłumaczyć?
Stokowiec się zamotał w sensie ogólnym, czyli zaczął szukać kwadratowych jaj?
System z wahadłowymi okazał się mieszanką z krótkim terminem ważności?
Zawalone zostały przygotowania i drużyna jest pod formą?
Może sami piłkarze uznali, że „czas Rudego” już minął?
Prawdę mówiąc wydaje mi się, że chyba wszystkiego po troszku, bo argument, że Stokowiec zaniedbał współpracę z akademią w kontekście słabszych wyników jest tak samo sensowy, jak zdanie które kiedyś wygłosiła moja teściowa, gdy przestała mi działać myszka do komputera: to dlatego, że ściągasz za dużo danych!

serek
Zagłębie Lubin

Widzisz Gino, całkiem trafne wnioski sam wyciągnałeś
>Stokowiec się zamotał w sensie ogólnym, czyli zaczął szukać kwadratowych jaj?
Prosty przykład z wczoraj: na ławce zostaje Pawłowski, a w napadzie gra marny Tuszyński, potem z boiska schodzi Świerczok i Jagiełło po czym zupełnie wszystko siada. Na boisku wciąż pojawia się Balic mimo że to archetyp obrońcy sprzed 15-20 lat: wjechać w kostki, wygrać głowę, wykopać jak najdalej. Są rzeczy które zauważał każdy kto się interesuje.
>System z wahadłowymi okazał się mieszanką z krótkim terminem ważności?
sam bym tego lepiej nie ujął, gdzieś na weszlo pisałem w komentarzu dlaczego ten system nie działa. PRzy takich brakach kadrowych gra nim to samobójstwo
>Może sami piłkarze uznali, że „czas Rudego” już minął?
ciężko powiedzieć, ja wewnątrz nie siedze, ale tu też może być coś na rzeczy

Stokowca bronią głównie kibice innych drużyn którzy nie widzą niektórych rzeczy. W Lubinie wszyscy rozumieją te decyzję

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Cóż. Serdeczne dzięki. Szukałem potwierdzenia moich domorosłych tez. Wychodzi na to, że nie taki ze mnie ostatni ekspert.
A już zupełnie poważnie, to dziękuję za merytoryczną odpowiedź, bo co innego oglądać ESA, co innego interesować się i żyć konkretną drużyną.
Powiem Ci, że akurat Magierę to bym u was widział i nie piszę tego złośliwie. Lewandowski to dla mnie wybór ala Championship Manager!

serek
Zagłębie Lubin

Mało osób teraz kojarzy, że Lewandowski to wychowanek Zagłębia, człowiek regionu. Po prostu będzie trochę tak jak Legia zrobiła z Magierą czy Real z Zidane. Stawianie na swoich. Jednak z trochę większym ryzykiem bo Mariusz ma mniej doświadczenia niż wyżej wymienieni ale wg mnie warto dać mu szanse, to naprawde ogarnięty gość

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Mam wątpliwości (przy Zidanie też miałem), ale życzę powodzenia!

Krzysztof.Reperowicz

A teraz odniesieniu to do korony gdzie zawsze jest 3 z kontuzją i to rotacyjne, w dodatku limit 2 bez paszportu lettieri ma taktykę gry a nawet kilka w zależności kto jest do dyspozycji i jaki przeciwnik. To co zrobił z Legia to mistrzostwo świata. Jaka polska myśl szkoleniowa wyszła by z takim ustawieniem, 2 napastników i tylko 3 nominalny obrońców a kosakiewicz jako wahadłowy to odróżnia dobrego trenera że potrafi poprzestawiac klocki i wychodzi coś co zaskakuje przeciwnika. Poczekam do końca rundy zasadniczej, żeby zobaczyć jak przepracuje 1.normalny okres przygotowawczy ale wygląda mi na trenera co bije na głowę większość w ekstraklasie

Realista

Gino, w stosunku do Stokowca jest kilka zarzutów w Lubinie:

1) Buta i przeświadczenie o swej nieomylności;
2) Z młodzieży z akademii korzysta wtedy, gdy mu nie idzie. Jest/było to jego alibi na słabe wyniki. Zauwaz, ze w zeszlym sezonie jak Zaglebiu nie szlo, to zaczal wystawiac Jagielle i Bukse, teraz próbowal na ten sam numer zrobić z Andrzejczakiem i Żyrą.
3) Zmarnowanie potencjału rocznika 95 i 94 wychowanków. Co najmniej paru zawodnikow gralby na lepszym albo co najmniej rownym poziomie co Piątek,Jach, Kubicki,Jagiełło czy Andrzejczak. Ci wszyscy zawodnicy to byl jeden rocznik. Przyznasz, ze jak na jedna druzyne kilka nazwisk biegajacych po ekstraklasie sie broni. Zaglebie lekka reka oddalo ich decyzja Stokowca. Bedzie taka sama historia jak z Dabrowskim i Szczepaniakiem z Cracovii.
4) Transfery ,,ludzi” Stokowca. Ten Tuszynski to dramat. Na chwile obecna tyczy sie to tez Tosika,Todorovskiego,Buksy,Mazka. Wzieci za gruba kase, a wychowankow oddali lepszych przez jego decyzje za darmo.
5) Brak postepu, chyba glowny zarzut.
6) Pilkarze go nie lubili.

Pussycocaine

Z tego co mi wiadomo, to Stokowiec raczej nie był ulubieńcem prezesa, ale ten mimo wszystko miał go za solidnego. A kilku piłkarzy już wcześniej starało się go „odsunąć”, ale bunt zagasił sam prezes (ktoś przez to wyleciał, ktoś się „zamurował” na ławce).

MaciekTGK

A ja ci powiem, że taki Magiera to by był świetny wybór i bym sie nie zdziwil. Idealne miejsce, z dobra akademia, swietne miejsce dla tego trenera. Z ciekawoscia bym obserwowal to polaczenie.

Grimmy

MaciekTGK
Do tego bez takiego szalonego parcia na wynik sportowy na „tu i teraz” jak w Poznaniu czy Warszawie. Mogłoby się udać.

qdlaty81
WIDZEW

Jak dla mnie dziwny ruch. Kazdy klub w trakcie kazdego sezonu ma jakis kryzys. Ja nie kupuje tego zwolnienia. To juz predzej do zwolnienia byl/jest Zidane

grnawuiopn

Stokowcowi trzeba podziękować za to co zrobił w Lubinie, ale suche fakty pokazują że znowu w tym samym momencie jak w poprzednim sezonie zaczyna się regres i sytuacja wewnątrz klubu jest coraz gorsza. Prawdą jest że od dłuższego czasu Stokowiec to prawdopodobnie największy hamulcowy tego klubu, po prostu nie każdy może być Fergusonem.

Aerth

„Niestety, Zagłębiu najwyraźniej zabrakło wtedy doświadczenia”

Dla Duńczyków to był pierwszy występ w europejskich pucharach w historii, więc też „raczej” za wiele tego doświadczenia nie mieli.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Aerth

No zgadza się: Broendby Kopenhaga grał z Widzewem wtedy. Dla SönderjyskE ten poprzedni sezon to był pierwszy występ w historii, przynajmniej pod tą nazwą.

Sam klub powstal w 1906 jako FK Haderslev, zmienili nazwę z początkiem stycznia 2001 roku, kiedy to stali się HFK Sønderjylland. Pod tą nazwą występowali 2 lata, do końca grudnia 2003, i przeszli na obecną. A przez te 2 lata udało im się zlecieć z duńskiej Superligi, wrócili po sezonie 04-05, po czym od razu spadli znowu i awansowali ponownie w sezonie 07-08.

Z czego wynikly zmiany nazwy – nie wiem.

Bartek Kiezun

mam troche inne spojrzenie na futbol niz weszlo zdaje sie. moim zdaniem Stokowiec to ekstraklasowy poziom i gwarancja stabilizacji. tak samo jak np Michniewicz. Zaglebie to nie Legia czy Lech, ze pompuja kase i sa w top 3 co sezon. Zaglebie to zespol, ktory raz zagra w mistrzowskiej, a innym razem w spadkowej. to tez czeka Jagiellonie, spotkalo Pogon, spotykalo Wisle. nie hcce byc zlym prorokiem ale dla mnie skonczy sie jak w Pogoni czyli pewnie skrywaną satysfakcja Stokowca gdy zaglebie bedzie bilo sie o spadek.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Myślisz, że będą się bić z powodzeniem?

Bartek Kiezun

za silni sa, zeby wygrac ta walke. bardzo mi pasuje slownictwo Smudy :)

Realista

40 milionow co sezon to malo?! Gosc z taka kadra powinien byc w pierwszej trójce bezwzglednie.

Bartek Kiezun

Też jestem fanem money ball ale różnica to jest między 100mln, a 20. Bo 20mln, a 40 to po prostu brak zaległości w ZUS-ie u tych bogatszych, ale na boisku juz różnica żadna. Wystarczy udany sezon z dobrym trenerem jak Kocian kiedyś w Ruchu i będzie wszystkich golil. Legie ciężko przescignac na długim dystansie ale cała reszta na luzie. Takie moje zdanie. Pozdro

FC Bazuka Bolencin

Wypada pogratulować Krecikom że pożegnali tego trenerskiego parodystę. Tak naprawdę to niewielu słabszych „fachowców” od niego w tej lidze znajdziemy.
Wypłynął na szersze wody, dobrymi wynikami w Polonii, które kręcili mu młodzi utalentowani – Wszołek, Teodorczyk i kilku innych ambitnych (wówczas) gości. Z Zagłębiem kręcił w tym sezonie wyniki zdecydowanie poniżej potencjału zespołu – był typowym hamulcowym, zadufanym w sobie i ograniczonym przez swoje wizje. Zagłębiu ta decyzja prawdopodobnie wyjdzie na dobre.

Kosta Runjaić – człowiek od zadań niemożliwych

Dobry trener tylko wynikow brak
A ja buduje mocna Pogoń!

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Zrobisz tyle co ja, to pogadamy 😉
PS. jakbyś miał problem, dzwoń o każdej porze. Musimy sobie pomagać 😉

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Niemiecka (hmm….) mysl szkoleniowa….

Pozniej wymysle nick

mysle ze zaczelo sie robic troche toksycznie i mu sie to wszystko zaczelo rozlazic. Stokowiec ma specyficzny charakter. Nieco Rumakowaty.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Pewnie dlatego, że rudy!

Pozniej wymysle nick

tego juz nie musialem dodawac. Ale tak powaznie to jak sobie przemysle to wiekszosc rudych kolesi z jakimi mialem stycznosc ma taki napastliwie-obrazalski charakter i sklonnosc do megalomanii. Pewnie to zbieg okolicznosci .Przydalolby sie jakies badania poczytac. Moze to rodzaj mechanizmu obronnego ktory sie uruchamia od malego poprzez swoja „innosc”?

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

A ja mam mieszane odczucia… Jednego znam fajnego gościa… No dobra kurna, tylko jednego 😉

Pozniej wymysle nick

no ja tez znam jednego. Moze to ten sam?

Pozniej wymysle nick

edit

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Wyjatek…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Pozniej wymysle nick

Zdobedzie mistrza z Zaglebiem, korone krola strzelcow na mundialu, trzecie miejsce z reprezentacja i LM z Bayernem i wtedy ku uciesze januszy droga do upragnionej/naleznej jak psu zupa zlotej pilki stanie otworem.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Przyjdzie Janusz na Zagłębie i będzie rozczarowany, że nie ma Lewego na ławce, a zamiast niego jakiś łysol w dresie…

Pozniej wymysle nick

oszukali janusza, banda decydentow! To bedzie bojkot ze strony janusza. Nie dolozy 50gr zeby kupic wydanie Faktu przygotowane specjalnie z okazji MS! Z zalaczona flaga! Nie draznij lepiej janusza.

Krzysztof.Reperowicz

Standardowo, zespół robi wynik pojedynczymi piłkarzami którzy są w formie a potem już oczekiwania że będą każdego klepac

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Cześć. Wypindalaj!

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

Swietnie Gino ze to rozumiesz, nie bedzie zdziwka w godzinie proby

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wróżka Weszława

Widzę że nawet kibice Zagłębia odnoszą się pozytywnie do tego zwolnienia, oj żebyście się nie przejechali, Zagłębie to żaden krezus, są tam gdzie być powinni.

I cała ta sprawa tylko potwierdza to o czym pisałem: za rok jak Brosz z Górnikiem o tej porze będzie dziewiąty (a będzie) to poleci bez najmniejszego żalu, bo przecież nie robią postępu, dopiero co bili się o mistrza a teraz nawet nie ma pewnej ósemki. Zobaczycie, tak będzie. Jakiś zabrzański odpowiednik serka (patrz 3. komentarz) stwierdzi że jednego piłkarza w jednym meczu za szybko ściągnął/nie wystawił więc chuj mu w dupę, do zwolnienia! I cała miłość uleci w kilka chwil.
Witajcie w polskim piekiełku!

Roger

Pitolenie… Woźniak trafia na 0:1 i Zagłębie ma 27 pkt – 7 punktów nad strefą spadkową, 2 pkt do medalu… I nagle Zagłębie ma cudownego trenera i wszystko jest wspaniale! 4- te miejsce w Pro Junior System… no tak tylko, że w zeszłym sezonie nie było Górnika w ESA, czyli poza awansem Górnika nic się nie zmieniło. Mówimy o Zagłębiu Lubin – nie Legii, Lechu… To zawsze będzie raz medal i 5 razy balans na granicy 8-ego miejsca, a innym razem walka o utrzymanie. No i jeszcze raz: STRZELA WOŹNIAK I NIE MA ARTYKUŁU!!!

wpDiscuz