9 lat za kratami. Pierwsza instancja bezlitosna dla Robinho
Weszło

9 lat za kratami. Pierwsza instancja bezlitosna dla Robinho

Doprowadzenie sportowca ze światowego topu przed oblicze sądu to spore wyzwanie – armia doskonale opłacanych prawników ma tysiąc sposób na bezbolesne wyjście z sytuacji, tym bardziej, że klient nie szczędzi też nigdy grosza na zawieranie ugody z oskarżycielami czy pokrzywdzonymi. Postawienie zarzutów i przeciągnięcie przez całe postępowanie – to już naprawdę wyczyn. A wyrok, w dodatku tak surowy, jak prawie dekada za kratami, to już absolutny unikat. Dlatego dziś tematem dnia bez wątpienia pozostaje wyrok mediolańskiego sądu dla Robinho. Brazylijski piłkarz w pierwszej instancji usłyszał od sędziego: 9 lat więzienia. 

Poza najgłośniejszymi sprawami OJ Simpsona, Oscara Pistoriusa czy Lawrence’a Phillipsa – zazwyczaj kończy się w podobny sposób, głośnymi nagłówkami przy stawianiu zarzutów i bardzo cichymi ugodami zawieranymi w zaciszu gabinetów kancelarii adwokackich. Dobre przykłady to choćby Marcos Alonso z Chelsea, który spowodował w 2011 roku wypadek samochodowy, w którym zginęła młoda dziewczyna, czy Patrick Kluivert, sprawca kraksy, w której śmierć poniósł 56-latek.

Teraz może być jednak inaczej. Robinho bowiem wpadł nie po raz pierwszy, oskarżonych jest kilku, a poszkodowana po prawie pięciu latach od feralnej nocy w jednym z mediolańskich klubów nadal nie zdecydowała się na jakiekolwiek ugody. 9 lat to surowa kara, ale i czyn jest wyjątkowo haniebny. Chodzi o dokonany 22 stycznia 2013 roku zbiorowy gwałt na wówczas 22-letniej obywatelce Albanii. Włoskie media nie mają wątpliwości, że to był zwykły gwałt. Nie żadne „bo ona się zgadzała”, nie żadne „chce wykorzystać, że jestem bogatym piłkarzem”. Nie w sytuacji, gdy to gwałt zbiorowy, nie w sytuacji, gdy całość dzieje się w nocnym klubie. Razem z Robinho skazano pięciu innych mężczyzn, a tego typu wyroków nie wydaje się na podstawie niepotwierdzonych poszlak.

Sytuacja jest tym bardziej bulwersująca, że Robinho od 2009 roku był w związku małżeńskim, w momencie gwałtu jego synowie mieli 6 i 2 lata. W dodatku już w 2009 raz zarzucano mu gwałt w podobnej sytuacji – po imprezie w Leeds za czasów gry dla Manchesteru City. Wówczas oczyszczono go z zarzutów, w towarzystwie ckliwych przemów o ciężko pracującym i rodzinnym facecie.

Co nas martwi? To, że to dopiero pierwsza instancja. Jak podaje choćby Polska Times – włoski system prawny tworzy kilka dróg odwoławczych i można być pewnym, że reprezentanci zawodnika skorzystają z każdej z nich. Sami chcielibyśmy wierzyć, że to nieporozumienie, że Robinho jest niewinny, że ten sympatyczny chłopak, który miał być nowym Ronaldo po prostu znalazł się w złym czasie i w złym miejscu. Ale przebieg jego kariery, zjazdy do Brazylii jeszcze przed trzydziestką, wyjazd do Chin niedługo później, wreszcie rozczarowania nawet w rodzimej lidze (9 goli w 35 meczach w tym sezonie…) wydają się potwierdzać, że za talentem nie nadążyła cała reszta. Narzekania w kolejnych klubach na stosunek Robinho do ciężkiej pracy też nie pomagają w uwierzeniu, że ten gość po prostu zgubił się w dyskotece.

Wyjścia, które by nas satysfakcjonowały są dwa – albo uniewinnienie, jeśli okaże się, że faktycznie znalazł się tam przypadkiem, albo zgnicie za kratami, dotkliwa kara wymierzona jak najszybciej i trwająca jak najdłużej. Zasłużona ohydnym czynem i stanowiąca odstraszający przypadek dla wszystkich sportowców ze świecznika przekonanych o tym, że wolno im więcej.

KOMENTARZE (34)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gelb ist meine farbe!

Ciekawe ile będą go kosztować „zawiasy”w drugiej instancji?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

AM: Zobaczymy czy odradzająca sie Ameryka ulęknie sie przed skazaniem tak potężnego w… Hollywood Harvey’a Weinsteina
który jest…no wicie… no… nietykalnym.
Taka najwyzsza kasta, jak samo nazwisko wskazuje.
Jeden taki, poniekąd „spokrewniony” (hehe), byly szef MFW
szybko wykręcił się… SIANEM (zreszta, zrabowanym klientom)

Janis Biodro
Dupa i ortografia.

Jestem szczerze zadziwiony, że dziewucha nie chciała od niego wyciągnąć hajsu z ugody. Spokojnie może ugrać z milion euro i w takiej Albanii ustawi się na resztę życia. A może specjalnie gra na czas, żeby utargować jak najwięcej?? Bardzo możliwe. Kobietom nie należy ufać, gdy w grę wchodzą pieniądze. Kombinują suki jak mogą.

Janis Biodro
Dupa i ortografia.

Co racja to racja Janis. Prawdopodobnie nie było żadnego gwałtu. Chłopakom po pijaku zachciało się ruchać, sypnęli jej parę stów, a ona na drugi dzień zorientowała się, że dymał ją piłkarz City i może nieźle zarobić metodą „na gwałt”. Taka jest moja hipoteza tej sytuacji. Pewnie jeszcze sprawdzała na googlach ile chłopak ma pensji w klubie, żeby wiedzieć na jaką kwotę może go naciągnąć.

Przemyslaw

Zapomniałeś się przelogować. Serio bawi cię odpisywanie samemu sobie?

Bartek Kiezun

Sam sobie odpisujesz? Hehehe. Kurwa, lubię takich modeli.

Juri

dokładnie. już Winnetou mówił że „nie dowierza nocy bo noc jest jak kobieta” czyli zdradziecka i podstępna, pełna tajemnic i zagrożeń

kolor100

Pytanie, czy on ma milion euro? Np. jego kolega Roberto Carlos jest bankrutem…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

CWKS

Co jak co ale miejsce gwałtu bardzo dziwne. No i oczywiście wiadomo, że kobieta, która tam pracowała w życiu nie przespałaby się z żadnym klientem 😉
Kobita chce naciągnąć na kase i tyle

maciejos

W Albanii dominuje islam, więc dziewczyna ma naprawdę przerąbane z piętnem zgwałconej. Tu trzeba szukać przyczyn jej postępowania.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

m: Nasze feministki chętnie ją przygarną! (po zdobyciu odszkodowania)
Ba, Szczuka nawet udzieli gościny we własnym domu,
dając przykład ośmieszający całą prawicę, katolicką obłudę
i udowodni *zbiorowy gwałt* na Konstytucji, zbrodnię po tysiąckroć straszniejszą.

Przemyslaw

Ale to jest „islam europejski”. Tam nie ma ortodoksyjnych islamistów ani prawa szariatu.

Górne_3%

Janis, Ty klasyku! Myślałem, że z rozpaczy za Pawką coś sobie zrobiłeś, ale jednak jesteś! Jak sobie radzisz bez Pawki?

711dronow

Pawka srawka

Pozniej wymysle nick

gwalty na kobietach, dreczenie zwierzat, bicie i molestowanie dzieci – wykorzystywanie slabszych. Popelnienie ktoregokolwiek z powyzszych czynow powinno skutkowac szubienica.

derlis

Ale pamiętaj – tylko wtedy, gdy jesteś biały #gównoburza

KimUnYest

Jeszcze trochę i nie będzie można się pokazać na ulicy (a co dopiero w mediach), nie będąc ofiarą gwałtu/molestowania.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Aborcja nie przynosi spodziewanych przez Sorosa skutków, to trzeba ją wzmocnić molestowaniem, tak by już nigdy zaden facet nawet nie spojrzal na kobiete, nie zblizal się do niej, a zwl. by nie popelnial z nią związanej…. ZBRODNI MYSLOWEJ!
Onanizm oczywiscie propagujemy na potęgę, ale oczywiscie ten jedynie słuszny – ten na bazie homoseksualnej.
Postęp i nowoczesnosc musi wreszcie zburzyc zgnile mury tej chorej od zarania kultury i cywilizacji łacinskiej.
RODZINIE MÓWIMY NASZE: NIE!I Od dzieci mamy islam, i kropka!

Momo1100

Czyli dobrze robią klechy że molestują tylko dzieci, te jeszcze nie skażone są Sorosem więc należy bić brawo panom w sutannach za to że nie dają się Sorosowi!

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

A ja myslalam, ze księża masowo molestowali te kobyly kobietopodobne z GW (za ich inna wiarę) stąd ta ich fiksacja
poczucie bycia plugawym wycirusem, z obsesją na aborcji urojonej ciąży z księdzem

Zadi

Dostanie zawiasy jak Hajto.

Naczelny Rabin Zanzibaru
Zimamoto FC

Ehh, człowiek wyjdzie z faweli, ale fawela z człowieka nie za bardzo :-)

Niestety jest jedna sprawa, która wam umyka – na ten moment Robinho to zawodnik Atletico Mineiro, ma adres zameldowania w Brazylii i tam siedzi od dłuższego czasu, więc wystarczy, że nie ruszy się stamtąd, bo – uwaga – Brazylia nie stosuje ekstradycji w stosunku do swoich obywateli. Także najprawdopodobniej Robinho nie spędzi w więcieniu nawet minuty.

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

NRZ: Oj, madrego rabina to i warto posłuchać!
Szalom Alejkum brother!

Naczelny Rabin Zanzibaru
Zimamoto FC

Wa `alejkum salam!

Pozostaję do dyspozycji :-)

Rakusz

Jedyną rzeczywistą karą dla niego będzie zakaz wjazdu do Europy i jeszcze kilku krajów. Ekstradycji nie będzie. Robinho dalej będzie spokojnie bawił się w Brazylii.

krytykant

A mnie interesuje coś, czego w artykule oczywiście nie ma: czy włoski sąd ma jakąkolwiek możliwość wyegzekwowania tego wyroku (jeżeli zostanie on utrzymany)? Robinho może i jest głupi, ale do Włoch raczej dobrowolnie nie przyjedzie.

kielbasadogory

Nie ma żadnej możliwości.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Tym bardziej dwuznaczny wyda sie MÓJ PLUS 😉

KubaH

fajny głosik dla mnie samotnika to cudna zabawa
http://seks-tele.pl/49208

Użytkownik usunięty

masz jurz sperme?

wpDiscuz

INNE SPORTY