post Avatar

Opublikowane 21.11.2017 12:49 przez

redakcja

Sytuacja Pogoni Szczecin w ligowej tabeli przypomina nieco położenie dyskotekowego parkietu po tak zwanej „ladies night” z darmowymi drinkami dla pań. Po pierwsze: to miejsce na samym dnie. Po drugie: nieszczególnie czyste. Po trzecie wreszcie: trudno będzie tam wszystko doprowadzić do względnego porządku. Mimo wszystko szczecinianie wciąż walczą z kryzysem, a sposoby tej walki wzbudzają w nas coraz większy podziw.

Działacze zaproponowali obcięcie pensji o 50%. Kibice zaproponowali wpierdol. Piłkarze i część sztabu szkoleniowego – wyjście na miasto do dyskoteki, by na własnych koszulach sprawdzić, czy faktycznie wycieranie podłogi parkietów jest doznaniem zbliżonym do szorowania dna tabeli.

Pogoń Szczecin wydała krótki i rzeczowy komunikat:

Za złamanie regulaminu obowiązującego w I zespole Pogoni Szczecin klub postanowił nałożyć kary finansowe w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia na Jakuba Bursztyna, Dawida Korta, Davida Niepsuja oraz Tomasza Hołotę.

Ponadto ukarani zostali Daniel Strzelecki (kierownik zespołu) oraz Tomasz Bardzel (masażysta).

Nietrudno się domyślić, że nie chodzi o spóźnienia na trening, ale wspólne wyjście z okazji przedwczorajszych 39. urodzin Tomasza Bardzela. Szanujemy i doceniamy team spirit dzięki któremu dość istotna część drużyny świętuje wraz z masażystą, a wszystkiemu przygląda się również pan kiero. Co więcej – znamy przypadki, gdy podobne imprezy faktycznie stanowiły przełom dla zespołów w kryzysie. Jest tylko jeden niewielki problem – panowie pokazali się na mieście.

Na mieście, wśród kibiców Pogoni Szczecin, którzy już wcześniej grozili zawodnikom oklepem, pokazali się wstawieni piłkarze będący współautorami następujących osiągnięć:

Ostatnie miejsce w lidze,
– 9 punktów w 16 meczach,
– Seria 5 porażek,
– Seria 10 meczów bez zwycięstwa.

Jeśli mielibyśmy wysilić się na lepszą metaforę niż ta z gaszeniem ognia benzyną… Cóż, to trochę tak, jakby na tonącej łajbie, pośród ogólnej wrzawy ludzi walczących z bezlitosnym żywiołem wody, kilku majtków zaczęło grać w klasy. Na pieniądze. Na jedynej szalupie ratunkowej.

Znacie nas. Nie jesteśmy dziećmi i nie uważamy, że kilka piw tuż po meczu sprawi, że Dawid Kort nagle zapomni jak się kopie prosto piłkę. Nie uważamy, by spotkanie w swoim gronie zaburzyło cykl treningowy na tyle, by upatrywać w nim przyczyn kolejnych porażek. Ale zastanawiamy się: jakim idiotą trzeba być, by w tak drażliwej sytuacji, stając się powoli wrogiem publicznym dla połowy Szczecina, stwierdzić, że klubing po następnej piłkarskiej klęsce to przyzwoity pomysł na wieczór?

Na pytanie o alkohol, każdy rozgarnięty ligowiec odpowiada tak samo, nawet obudzony w środku nocy: trzeba wiedzieć kiedy, z kim, ile i gdzie. Szczecińscy muszkieterzy albo źle ocenili swoją sytuację (rozpoznawalność+aktualne wyniki+stosunek do alkoholu u piłkarzy wśród kibiców), albo są po prostu głupi.

Opublikowane 21.11.2017 12:49 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 24
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Urkides
Urkides

Myślę że co raz więcej tekstów na Weszło służy tylko jednemu, obudowaniu słowami jakiejś mniej lub bardziej udanej metafory.
Z tym gaszeniem ognia benzyną jeszcze na siłę można się zgodzić, chociaż tak naprawdę to nie wiem kogo autor miał na myśli, czy to działacze gaszą benzyną obcinając pensje (był już taki tekścik na Weszło) czy to piłkarze gaszą idąc w miasto?
Ale już z szalupą to moja wyobraźnia „literacka” nie dała rady.

Wujek Remo
Wujek Remo

„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego faktu w słowa” – Julian Tuwim bodajże. Tak mi się jakoś skojarzyło 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gato Amarillo
Gato Amarillo

Na Pogoń jest założona spółdzielnia. To jedyna przyczyna naszych niepowodzeń

baran
baran

Uratować sytuację może jedynie aktualnie najlepszy trener w naszym kraju, niesłusznie zwolniony z Pogoni oraz Niecieczy, opromieniony sukcesem nad młodzieżową reprezentacją Dani, zdradzony o świcie przed meczem z Wyspami. Innego wyjścia nie ma.

adrian92
adrian92

Tak. Spółdzielnia założona przez pozostałe 15 klubów Ekstraklasy. Cel jest niecny: każdy chce pokonać (skandal!) Pogoń na boisku i zdobyć 3 punkty, zamiast uczciwie grać taki sam pseudo-futbol jak Duma Pomorza 😉

bastion79
bastion79

Problem jest taki, że strażnikami moralności i higienicznego trybu życia, są troglodyci wstrzykujący sobie w dupę sterydy, lubiący wszystko co białe w nosie, o gorzale nie wspominając. Wspomagani dziennikarzami, którzy jak wiadomo zawsze piszą prawdę, nigdy nie szukają sensacji, a kolacje i bankiety omijają łukiem. Klub ich ukarał, ale mogą się odwołać. Jeśli się okaże, że zrobią to skutecznie, to taki chuj zobaczymy artykuł o tym, że ów picie było kieliszkiem wina do kolacji, a clubing (co to kurwa jest!?) to pląsy na parkiecie w celu wyrwania pięknej pani. Tania sensacja, nic więcej.

rad
rad

Ty mi lepiej powiedz kiedy wrócą derby z BKS Brwinów, takie jak kiedyś 😀

bastion79
bastion79

Za rok! Jest lider, trzymam kciuki.

Pyrgol
Pyrgol

A może szanowne Weszło pisze całą prawdę ? No chyba że was to nie interesuje …… nie zostali ukarani za urodziny tylko za łażenie po burdelach.
Z resztą nikt nie ma pretensji o alkohol. Pretensje są o łażenie po mieście, alkohol, burdel w sytuacji gdy kompromitują się po całej linii. Te same „urodziny” mogli spędzić na zamkniętej imprezie i nie było by szumu. Z resztą nie pierwszy raz Korcik szlaja się po mieście zamiast porządnie przepracować treningi. Miał być z niego niezły piłkarz …… ze wskazaniem na miał być chyba że się chłopaczyna ogarnie ale na pewno nie w burdelu.

I jeszcze jedna prośba piszcie rzetelnie …… bo czasami nie da się tego czytać.

Foki mają wyjebane
Foki mają wyjebane

Nie w burdelu tylko w klubie go-go

bastion79
bastion79

Za łażenie po burdelach? Można dymać żonę, kochankę, chłopaka, a kurwy obu płci nie? Znaczy to, iż kontrakt piłkarski reguluje z kim można uprawiać sex? Kabaret.

GeeN
GeeN

Zdziwiłbyś się jakie obostrzenia mogą być zawarte w profesjonalnym kontrakcie piłkarskim. Chyba rok temu, jakiś piłkarz Jagiellonii (Madera?) dostał karę, bo samowolnie narzucił sobie dietę bezglutenową. W temacie sexu, zdarzały się sytuację, gdy trener narzucał swoim podopiecznym czas i miejsce w których nie mogą go uprawiać. I może Cię to śmieszyć i bulwersować ale takie jest życie najemnika, decydując się na podpisanie kontraktu, świadomie rezygnujesz z części swojej suwerenności dla ogólnie pojętego dobra ogółu (drużyny czy całego klubu).
I jak zawsze mówiono mi przy podpisywaniu umów, „przecie nikt Cię nie zmuszał, i nie trzymał pistoletu przy skroni”.

Ale ta sytuacja dotyczy trochę innego tematu, a mianowicie profesjonalnego podejścia do swoich obowiązków wynikających z podpisanego kontraktu. Ciężko jest wyjść rano na trening, po całonocnej balandze i z szumem w głowie. Zresztą nie dotyczy to tylko piłkarzy. I jak zapewne rozumiesz, można takiego piłkarza odesłać do szatni i narzucić mu karę (finansową lub sportową). Zazwyczaj kluby bagatelizują tego typu „występki” swoich piłkarzy, ale rozumiem, że w Szczecinie nastąpił splot wielu nieciekawych w ostatnim okresie sytuacji (poziom sportowy, recydywa) i postanowiono rozwiązać sprawę w sposób radykalny. Czy wyjdzie to klubowi ( a i samym piłkarzom) na dobre? Czas pokaże.

bastion79
bastion79

Zgadzam się z tym, i widzę, że Pogoń ich ukarała. Jest ok. Odnoszę się do samego tekstu, który jest mało precyzyjny i równie dobrze może być prawdziwy albo mocno naciągany. Moim zdaniem pali się w dupkach osobom z zarządu klubu, więc takie ostentacyjne karanie piłkarzy, będzie odsuwało od nich odpowiedzialność za wyniki. Dla pismaków takie wydarzenia to bonus od życia, wiadomo. I tak to się kręci.

O zakazach w umowach to wiedziałem, tylko tu z kolei odnosiłem się do prostytutek. Zakaz nie może definiować z kim. To nierówne traktowanie. Przecież w czasie w którym panowie używają w agencji, ich koledzy w domu robią dokładnie to samo ze swoimi partnerkami. Różnicy w czynności żadnej, a jedni ukarani, drudzy nie. I tak obaj zdajemy sobie sprawę, że wszystko rozchodzi się o wyniki. Będą dobre to i sam prezes chłopaków w miasto zabierze i za kurwy zapłaci (w ratuszu wyrównają z zapomogi klubowej), a dzielni władcy trybun będą stawiać piłkarzom driny i lansować się na patencie, że się zna piłkarzy. O, i tym bardziej sceptycznie podchodzę do takich artykułów. Ps kto donosi? Kurwy czy kibice? hahahaha

gryf01
gryf01

Dokładnie tak jest GeeN. Kontrakt proponuje się w oparciu o przewidywany potencjał zawodnika. I zawodnik musi pracować (w granicach rozsądku oczywiście), żeby ten potencjał osiągnąć. Jeżeli robi wszystko co może a i tak gra słabo, to kasa za kontrakt i tak mu się należy – taki ma potencjał i tyle. Ale jeśli odpierdala jakieś dziwne akcje to narusza warunki umowy.
Zawsze przypomina mi się Kowal, który po wyciągnięciu z baru grał i tak dwadzieścia razy lepiej niż ktokolwiek inny na boisku. W normalnym klubie czekała by go za to kara, nie ważne jak dobrze gra. Ale też w normalnym klubie zarabiałby dwadzieścia razy więcej 🙂

theczarek
theczarek

rzut beretem do jakiegoś Berlina gdzie by;li by 100% nierozpoznawalni. ot tytani intelektu.

New Logo
New Logo

Nieznajomość języków obcych czasem szkodzi

cocodrillo
cocodrillo

.

cocodrillo
cocodrillo

A może tak często bywali w Berlinie że już im się przejadł i postanowili zarzucić kotwicę na miejscu…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

TB (Pogoń 4Ever)
TB (Pogoń 4Ever)

Panowie, to jakieś nieporozumienie. Obchodziłem okrągłe 40. urodziny, co w mojej ocenie rzuca nowe światło na całą sytuację.

gryf01
gryf01

No jak okrągłe, to zupełnie co innego!
Wszystkiego Najlepszego!

dupa
dupa

No tak, bo piłkarz to niewolnik i nie ma prawa W CZASIE WOLNYM, PO MECZU wyjść na miasto. Ma siedzieć w domu!
Ogólnie to lepiej by było gdyby zamelinowali się u któregoś w mieszkaniu i chlali do upadłego. Wtedy nikt by się nie dowiedział. 😉
Za chwilę piłkarz, którego drużyna gra słabo będzie karany za to, że zabrał żonę do knajpy na kolację albo, że w czasie przerwy zimowej wyjechał na wakacje. CHORE!

Korsasz
Korsasz

Piłkarze ogólnie powinni się szanować, a już tacy co grać w piłkę nie potrafią, a ich drużyna zajmuje ostatnie miejsce to szczególnie. Następny wypad na Miasto Piłkarzy Pogoni skończy się oklepaniem ryja przez kibiców….

I to jeszcze ze SZTABEM SZKOLENIOWYM wiocha nie piłkarze.

Weszło
04.06.2020

Sztuka dobijania krzywych gwoździ

Bardzo długo ten mecz układał się zgodnie ze scenariuszem znanym z pewnej popularnej gry komputerowej. GKS Tychy strzelał w poprzeczkę. Strzelał tuż ponad nią. Strzelał obok słupka, strzelał w mur złożony z obrońców. Wymieniał setki podań dosłownie na szesnastym metrze od bramki Zagłębia Sosnowiec, czarował sztuczkami technicznymi, chętnie wchodził w udane dryblingi. Ale przegrywał 0:1, […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Podobno w Radomiu był dziś jakiś mecz…

Radomiak i Odra podpisały chyba jakiś pakt. Jesienią, gdy radomianie pojechali do Opola, zależało im tylko i wyłącznie na tym, żeby nie przegrać. Efekt? Typowe 0:0 po bezbarwnym. Teraz, gdy Odra wpadła do Radomia, także zależało jej na tym, żeby wywieźć choćby jeden punkt. I co? Typowe 0:0 po bezbarwnym. Nawet gdyby kibice mogliby dziś […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Bez Brożka do końca sezonu. Jak zła to wiadomość dla Wisły?

Między 16 sierpnia, a 22 września, na przestrzeni pięciu tygodni, Paweł Brożek strzelił siedem bramek w pięciu kolejkach. Tak, mówimy o tym sezonie, nie o czasach, gdy sięgał po koronę króla strzelców i mówiło się, że hitowy transfer tuż tuż. A i berło pierwszego snajpera w kadrze musi przejść w jego posiadanie. Nie ważne co […]
04.06.2020
Anglia
04.06.2020

Anglicy korzystają z otwartej furtki – pięć zmian w Premier League

Jak od pewnego czasu wiadomo, 17 czerwca powrócą na boisko piłkarze prawdopodobnie najlepszej, a już na pewno najbogatszej ligi Europy – angielskiej Premier League. Aston Villa podejmie Sheffield United, a Manchester City zmierzy się z Arsenalem. Naturalnie wznowienie rozgrywek będzie się wiązało z całą masą organizacyjnych zmian. Obostrzeń, regulacji, zakazów i nakazów. Protokół bezpieczeństwa musi […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Miliarder przejmuje Motor Lublin. Plany? Nowa akademia i pierwsza liga w rok

Ile razy zastanawialiśmy się, dlaczego najbogatsi Polacy nie inwestują w kluby piłkarskie? Jak często kibice marzyli o tym, żeby lokalny biznesmen, który dotarł na szczyt, wprowadził na niego również ich klub? Takie pytania na pewno stawiali sobie także fani z Lublina, bo polska wschodnia od lat pozostawała futbolową pustynią. Jedno z największych miast Lubelszczyzny piłkę […]
04.06.2020
Blogi i felietony
04.06.2020

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Jest wiedzą powszechną i oczywistą, że Jerzy Pilch kochał Cracovię i futbol. Niedoceniane pozostaje jednak, jak mocno Jerzy Pilch futbolem każdego dnia oddychał, jak był nim przeżarty. To nie był pan pisarz, który czasem, pomiędzy lekturą Płatonowa i Schulza, pomiędzy trzaśnięciem zjadliwego felietonu, a machnięciem powieści bestsellerowej, dla fanaberii schodził na ziemski padół obejrzeć spotkanie […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Kosecki: „Kwintesencją polskiej głupoty były lata korupcyjne”

– W Hiszpanii nikogo nie obchodziło to, czy wbijesz lampkę, czy dwie lampki, czy butelkę. Twoja sprawa. Możesz wyjść i grać. Romario, który grał w Barcelonie, mieszkał w hotelu, w którym na ostatnim piętrze była dyskoteka. Dzień przed meczem niejednokrotnie bawił się i tańczył. Brazylijska mentalność. Mówi się o tym, że były balangi i picia […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Nagroda za awans? Zwolnienie! Tak się to robi w Ostródzie

Jeszcze nie opadł kurz po decyzji Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, na podstawie której Sokół Ostróda awansował do drugiej ligi. Jeszcze Legia Warszawa stara się wojować w sprawie swoich rezerw w Komisji ds. Nagłych PZPN-u. Tymczasem pierwszy z wymienionych klubów… zwolnił trenera. Tak, tego, który przed chwilą wywalczył promocję ligę wyżej.  Myśleliśmy, że w temacie zwalniania […]
04.06.2020
Bukmacherka
04.06.2020

Zagłębie zdobędzie Tychy? Obstaw hit pierwszej ligi w Totolotku!

Sąsiedzkie starcia zawsze budzą wiele emocji. Zwłaszcza, gdy naprzeciw siebie stają dwie drużyny, które ostatnio przeszły spore zmiany. GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec to nie tylko mecz dwóch zespołów aspirujących do gry o awans. To także starcie dwóch trenerów, którzy stanęli przed wyzwaniem „posprzątania” po swoich poprzednikach. Dzisiejszy hit pierwszej ligi typujemy w Totolotku! GKS […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Śmiały ruch Lecha Poznań – w przyszłym sezonie spróbuje grać z bramkarzem

Musimy przyznać, że początkowo imponowała nam ta odważna strategia Lecha Poznań. Jako pierwszy klub w Polsce, być może pierwszy na świecie, Kolejorz zdecydował się, by zamiast bramkarza wstawić między słupki jedenastego piłkarza z pola. I tak znalazł się w tym miejscu Mickey van der Hart, Holender, znany przede wszystkim ze swojej kapitalnej gry nogami. Niestety, […]
04.06.2020
Niemcy
04.06.2020

Afera fryzjerska w Dortmundzie. Piłkarze Borussii na cenzurowanym po złamaniu zaleceń

Jak nauczył nas przykład Heiko Herrlicha, szkoleniowca Augsburga, powody do złamania obostrzeń towarzyszących wznowionym rozgrywkom ligowym mogą być naprawdę idiotyczne. Herrlich postanowił złamać zasady i opuścić hotel, żeby zaopatrzyć się w pastę do zębów i słynny już krem nawilżający. Teraz nawywijali natomiast piłkarze Borussii Dortmund. Jak donosi BILD, kilku zawodników BVB ma obecnie spore kłopoty […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Nawotka: „Nawet w juniorach w meczach Legii z Lechem chcieliśmy się pozabijać”

Tomasz Nawotka od lat jest piłkarzem Legii Warszawa na… wypożyczeniu do Zagłębia Sosnowiec. Z warszawską drużyną grał w młodzieżowej Lidze Mistrzów i ośmieszył Lucę Zidane’a. Z sosnowiczanami najpierw awansował do Ekstraklasy, a potem z niej spadł. Nam opowiada o swoim debiucie w seniorskiej piłce w wieku 16 lat, czy o pobycie w Warszawie. Jak do […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Quiz piłkarski: wyjadacze z pierwszej ligi

Przedwczoraj do gry wróciło zaplecze Ekstraklasy, dziś czeka nas dokończenie 23. kolejki tych wspaniałych rozgrywek. Jeśli od czasu do czasu lubicie rzucić na nie okiem, to pewnie poradzicie sobie z naszym kolejnym piłkarskim quizem, w którym waszym zadaniem jest wymienienie najbardziej doświadczonych pierwszoligowców. Konkretnie tych, którzy nastukali największą liczbę występów w Ekstraklasie.  W ramach podpowiedzi macie […]
04.06.2020
Bukmacherka
04.06.2020

Matchday Boost na Radomiaka w BETFAN – kurs 2.50!

Choć pierwszą ligę będziemy oglądać w tym tygodniu ciągiem, dziś zakończy się pierwsza kolejka po restarcie rozgrywek. Jednymi z ostatnich, którzy powalczą w niej o punkty, są piłkarze Radomiaka. W Radomiu zmierzą się oni z walczącą o utrzymanie Odrą Opole. Będzie się działo? Z pewnością, dlatego typujemy ten mecz u legalnego bukmachera BETFAN! Radomiak Radom […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Brosz: „Robimy wszystko, żeby Górnik znów grał o najwyższe cele”

– Każdy dzień to jest dla nas szansa czegoś nowego i ciekawszego. Sport jest piękny. Rywalizacja jest piękna. Wstając rano ma się kolejne rzeczy do zrealizowania i pasja jest taka sama, jaka była na początku, a może i nawet większa. I to jest fajne. Ostatni czas pokazał nam, że musimy doceniać i szanować nasze dokonania. […]
04.06.2020
Weszło
04.06.2020

Bielik: „Przeżyłem trudny czas. Po kontuzji odłączyłem się od świata”

– Przeżyłem bardzo trudny czas. Kiedy doznałem kontuzji, dostałem mnóstwo wiadomości od ludzi, którzy pisali, że są ze mną, kibicują mi i wierzą, że wrócę silniejszy. Ale kiedy zawodnikowi puszczają więzadła krzyżowe, nawet takie sympatyczne słowa nie są w stanie podnieść na duchu. Nie odpisywałem na nie. Odłączyłem się od świata – opowiada na łamach […]
04.06.2020
Inne sporty
03.06.2020

Wraca NBA! Kluby dogadują ostatnie detale

Jeśli z niecierpliwością oczekiwaliście powrotu najlepszej ligi świata, to mamy dla was świetną oraz… gorszą, choć niezbyt zaskakującą wiadomość. Zacznijmy od najważniejszego: NBA jest na najlepszej drodze do wznowienia sezonu, zespoły będą grać w kompleksie Disneylandu. Ale niestety, jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, planowy termin powrotu to dopiero 31 lipca. Do tego na trybunach […]
03.06.2020
Weszło
03.06.2020

Zmienia się stadion, zmienia się mecz. Tylko poziom sędziowania nieszczególnie

Dopiero pisaliśmy o marnym sędziowaniu w starciu GKS-u Jastrzębie z Wartą Poznań. Łudziliśmy się, że może w Grudziądzu będzie z tym lepiej. Że dwóm zespołom naprawdę potrafiącym pograć piłką arbiter nie przeszkodzi. Nasze niedoczekanie. Pan Wojciech Krztoń dał się nabrać w sytuacji absolutnie newralgicznej dla przebiegu spotkania i to boli jeszcze bardziej. Mecz wciąż był na styku, […]
03.06.2020