Gaszenie pożaru po szczecińsku – benzyną i spirytusem
Weszło

Gaszenie pożaru po szczecińsku – benzyną i spirytusem

Sytuacja Pogoni Szczecin w ligowej tabeli przypomina nieco położenie dyskotekowego parkietu po tak zwanej „ladies night” z darmowymi drinkami dla pań. Po pierwsze: to miejsce na samym dnie. Po drugie: nieszczególnie czyste. Po trzecie wreszcie: trudno będzie tam wszystko doprowadzić do względnego porządku. Mimo wszystko szczecinianie wciąż walczą z kryzysem, a sposoby tej walki wzbudzają w nas coraz większy podziw.

Działacze zaproponowali obcięcie pensji o 50%. Kibice zaproponowali wpierdol. Piłkarze i część sztabu szkoleniowego – wyjście na miasto do dyskoteki, by na własnych koszulach sprawdzić, czy faktycznie wycieranie podłogi parkietów jest doznaniem zbliżonym do szorowania dna tabeli.

Pogoń Szczecin wydała krótki i rzeczowy komunikat:

Za złamanie regulaminu obowiązującego w I zespole Pogoni Szczecin klub postanowił nałożyć kary finansowe w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia na Jakuba Bursztyna, Dawida Korta, Davida Niepsuja oraz Tomasza Hołotę.

Ponadto ukarani zostali Daniel Strzelecki (kierownik zespołu) oraz Tomasz Bardzel (masażysta).

Nietrudno się domyślić, że nie chodzi o spóźnienia na trening, ale wspólne wyjście z okazji przedwczorajszych 39. urodzin Tomasza Bardzela. Szanujemy i doceniamy team spirit dzięki któremu dość istotna część drużyny świętuje wraz z masażystą, a wszystkiemu przygląda się również pan kiero. Co więcej – znamy przypadki, gdy podobne imprezy faktycznie stanowiły przełom dla zespołów w kryzysie. Jest tylko jeden niewielki problem – panowie pokazali się na mieście.

Na mieście, wśród kibiców Pogoni Szczecin, którzy już wcześniej grozili zawodnikom oklepem, pokazali się wstawieni piłkarze będący współautorami następujących osiągnięć:

– Ostatnie miejsce w lidze,
– 9 punktów w 16 meczach,
– Seria 5 porażek,
– Seria 10 meczów bez zwycięstwa.

Jeśli mielibyśmy wysilić się na lepszą metaforę niż ta z gaszeniem ognia benzyną… Cóż, to trochę tak, jakby na tonącej łajbie, pośród ogólnej wrzawy ludzi walczących z bezlitosnym żywiołem wody, kilku majtków zaczęło grać w klasy. Na pieniądze. Na jedynej szalupie ratunkowej.

Znacie nas. Nie jesteśmy dziećmi i nie uważamy, że kilka piw tuż po meczu sprawi, że Dawid Kort nagle zapomni jak się kopie prosto piłkę. Nie uważamy, by spotkanie w swoim gronie zaburzyło cykl treningowy na tyle, by upatrywać w nim przyczyn kolejnych porażek. Ale zastanawiamy się: jakim idiotą trzeba być, by w tak drażliwej sytuacji, stając się powoli wrogiem publicznym dla połowy Szczecina, stwierdzić, że klubing po następnej piłkarskiej klęsce to przyzwoity pomysł na wieczór?

Na pytanie o alkohol, każdy rozgarnięty ligowiec odpowiada tak samo, nawet obudzony w środku nocy: trzeba wiedzieć kiedy, z kim, ile i gdzie. Szczecińscy muszkieterzy albo źle ocenili swoją sytuację (rozpoznawalność+aktualne wyniki+stosunek do alkoholu u piłkarzy wśród kibiców), albo są po prostu głupi.

KOMENTARZE (24)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Urkides
Legia Warszawa

Myślę że co raz więcej tekstów na Weszło służy tylko jednemu, obudowaniu słowami jakiejś mniej lub bardziej udanej metafory.
Z tym gaszeniem ognia benzyną jeszcze na siłę można się zgodzić, chociaż tak naprawdę to nie wiem kogo autor miał na myśli, czy to działacze gaszą benzyną obcinając pensje (był już taki tekścik na Weszło) czy to piłkarze gaszą idąc w miasto?
Ale już z szalupą to moja wyobraźnia „literacka” nie dała rady.

Wujek Remo
Kolejorz

„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego faktu w słowa” – Julian Tuwim bodajże. Tak mi się jakoś skojarzyło 😉

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gato Amarillo
FC St Pauli

Na Pogoń jest założona spółdzielnia. To jedyna przyczyna naszych niepowodzeń

baran

Uratować sytuację może jedynie aktualnie najlepszy trener w naszym kraju, niesłusznie zwolniony z Pogoni oraz Niecieczy, opromieniony sukcesem nad młodzieżową reprezentacją Dani, zdradzony o świcie przed meczem z Wyspami. Innego wyjścia nie ma.

adrian92

Tak. Spółdzielnia założona przez pozostałe 15 klubów Ekstraklasy. Cel jest niecny: każdy chce pokonać (skandal!) Pogoń na boisku i zdobyć 3 punkty, zamiast uczciwie grać taki sam pseudo-futbol jak Duma Pomorza 😉

bastion79
KS Milan

Problem jest taki, że strażnikami moralności i higienicznego trybu życia, są troglodyci wstrzykujący sobie w dupę sterydy, lubiący wszystko co białe w nosie, o gorzale nie wspominając. Wspomagani dziennikarzami, którzy jak wiadomo zawsze piszą prawdę, nigdy nie szukają sensacji, a kolacje i bankiety omijają łukiem. Klub ich ukarał, ale mogą się odwołać. Jeśli się okaże, że zrobią to skutecznie, to taki chuj zobaczymy artykuł o tym, że ów picie było kieliszkiem wina do kolacji, a clubing (co to kurwa jest!?) to pląsy na parkiecie w celu wyrwania pięknej pani. Tania sensacja, nic więcej.

rad

Ty mi lepiej powiedz kiedy wrócą derby z BKS Brwinów, takie jak kiedyś 😀

bastion79
KS Milan

Za rok! Jest lider, trzymam kciuki.

Pyrgol

A może szanowne Weszło pisze całą prawdę ? No chyba że was to nie interesuje …… nie zostali ukarani za urodziny tylko za łażenie po burdelach.
Z resztą nikt nie ma pretensji o alkohol. Pretensje są o łażenie po mieście, alkohol, burdel w sytuacji gdy kompromitują się po całej linii. Te same „urodziny” mogli spędzić na zamkniętej imprezie i nie było by szumu. Z resztą nie pierwszy raz Korcik szlaja się po mieście zamiast porządnie przepracować treningi. Miał być z niego niezły piłkarz …… ze wskazaniem na miał być chyba że się chłopaczyna ogarnie ale na pewno nie w burdelu.

I jeszcze jedna prośba piszcie rzetelnie …… bo czasami nie da się tego czytać.

Foki mają wyjebane
Manchester United

Nie w burdelu tylko w klubie go-go

bastion79
KS Milan

Za łażenie po burdelach? Można dymać żonę, kochankę, chłopaka, a kurwy obu płci nie? Znaczy to, iż kontrakt piłkarski reguluje z kim można uprawiać sex? Kabaret.

GeeN

Zdziwiłbyś się jakie obostrzenia mogą być zawarte w profesjonalnym kontrakcie piłkarskim. Chyba rok temu, jakiś piłkarz Jagiellonii (Madera?) dostał karę, bo samowolnie narzucił sobie dietę bezglutenową. W temacie sexu, zdarzały się sytuację, gdy trener narzucał swoim podopiecznym czas i miejsce w których nie mogą go uprawiać. I może Cię to śmieszyć i bulwersować ale takie jest życie najemnika, decydując się na podpisanie kontraktu, świadomie rezygnujesz z części swojej suwerenności dla ogólnie pojętego dobra ogółu (drużyny czy całego klubu).
I jak zawsze mówiono mi przy podpisywaniu umów, „przecie nikt Cię nie zmuszał, i nie trzymał pistoletu przy skroni”.

Ale ta sytuacja dotyczy trochę innego tematu, a mianowicie profesjonalnego podejścia do swoich obowiązków wynikających z podpisanego kontraktu. Ciężko jest wyjść rano na trening, po całonocnej balandze i z szumem w głowie. Zresztą nie dotyczy to tylko piłkarzy. I jak zapewne rozumiesz, można takiego piłkarza odesłać do szatni i narzucić mu karę (finansową lub sportową). Zazwyczaj kluby bagatelizują tego typu „występki” swoich piłkarzy, ale rozumiem, że w Szczecinie nastąpił splot wielu nieciekawych w ostatnim okresie sytuacji (poziom sportowy, recydywa) i postanowiono rozwiązać sprawę w sposób radykalny. Czy wyjdzie to klubowi ( a i samym piłkarzom) na dobre? Czas pokaże.

bastion79
KS Milan

Zgadzam się z tym, i widzę, że Pogoń ich ukarała. Jest ok. Odnoszę się do samego tekstu, który jest mało precyzyjny i równie dobrze może być prawdziwy albo mocno naciągany. Moim zdaniem pali się w dupkach osobom z zarządu klubu, więc takie ostentacyjne karanie piłkarzy, będzie odsuwało od nich odpowiedzialność za wyniki. Dla pismaków takie wydarzenia to bonus od życia, wiadomo. I tak to się kręci.

O zakazach w umowach to wiedziałem, tylko tu z kolei odnosiłem się do prostytutek. Zakaz nie może definiować z kim. To nierówne traktowanie. Przecież w czasie w którym panowie używają w agencji, ich koledzy w domu robią dokładnie to samo ze swoimi partnerkami. Różnicy w czynności żadnej, a jedni ukarani, drudzy nie. I tak obaj zdajemy sobie sprawę, że wszystko rozchodzi się o wyniki. Będą dobre to i sam prezes chłopaków w miasto zabierze i za kurwy zapłaci (w ratuszu wyrównają z zapomogi klubowej), a dzielni władcy trybun będą stawiać piłkarzom driny i lansować się na patencie, że się zna piłkarzy. O, i tym bardziej sceptycznie podchodzę do takich artykułów. Ps kto donosi? Kurwy czy kibice? hahahaha

gryf01

Dokładnie tak jest GeeN. Kontrakt proponuje się w oparciu o przewidywany potencjał zawodnika. I zawodnik musi pracować (w granicach rozsądku oczywiście), żeby ten potencjał osiągnąć. Jeżeli robi wszystko co może a i tak gra słabo, to kasa za kontrakt i tak mu się należy – taki ma potencjał i tyle. Ale jeśli odpierdala jakieś dziwne akcje to narusza warunki umowy.
Zawsze przypomina mi się Kowal, który po wyciągnięciu z baru grał i tak dwadzieścia razy lepiej niż ktokolwiek inny na boisku. W normalnym klubie czekała by go za to kara, nie ważne jak dobrze gra. Ale też w normalnym klubie zarabiałby dwadzieścia razy więcej :)

theczarek

rzut beretem do jakiegoś Berlina gdzie by;li by 100% nierozpoznawalni. ot tytani intelektu.

New Logo
Juventus F. C.

Nieznajomość języków obcych czasem szkodzi

cocodrillo

.

cocodrillo

A może tak często bywali w Berlinie że już im się przejadł i postanowili zarzucić kotwicę na miejscu…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

TB (Pogoń 4Ever)
Pogoń Szczecin

Panowie, to jakieś nieporozumienie. Obchodziłem okrągłe 40. urodziny, co w mojej ocenie rzuca nowe światło na całą sytuację.

gryf01

No jak okrągłe, to zupełnie co innego!
Wszystkiego Najlepszego!

dupa

No tak, bo piłkarz to niewolnik i nie ma prawa W CZASIE WOLNYM, PO MECZU wyjść na miasto. Ma siedzieć w domu!
Ogólnie to lepiej by było gdyby zamelinowali się u któregoś w mieszkaniu i chlali do upadłego. Wtedy nikt by się nie dowiedział. 😉
Za chwilę piłkarz, którego drużyna gra słabo będzie karany za to, że zabrał żonę do knajpy na kolację albo, że w czasie przerwy zimowej wyjechał na wakacje. CHORE!

Korsasz

Piłkarze ogólnie powinni się szanować, a już tacy co grać w piłkę nie potrafią, a ich drużyna zajmuje ostatnie miejsce to szczególnie. Następny wypad na Miasto Piłkarzy Pogoni skończy się oklepaniem ryja przez kibiców….

I to jeszcze ze SZTABEM SZKOLENIOWYM wiocha nie piłkarze.

wpDiscuz