Bez zaskoczenia – Marcin Animucki prezesem Ekstraklasy SA
Weszło

Bez zaskoczenia – Marcin Animucki prezesem Ekstraklasy SA

Marcin Animucki został dziś nowym prezesem Ekstraklasy SA. Ostatni raz tak zdziwieni byliśmy bodaj wtedy, gdy na Dworcu Centralnym natknęliśmy się na ludzi z walizkami. Chyba nie ma sensu udawać, że to dla nas jakkolwiek niespodzianka, bowiem kilka dni temu dość dokładnie przewidzieliśmy rozwój wypadków. 

Po pierwsze dlatego, że żadnych szans nie mieli kandydaci z „drugiego szeregu”. W konkursie wystartowało pięć osób, wspomniany tytuł można było przyznawać trójce: Tomasz Półgrabski (polityk PO, który zarządzał spółką PL2012), Łukasz Gontarek (zarządzał ligą piłki ręcznej), Grzegorz Komsta (dość enigmatyczna dla nas postać).

Po drugie dlatego, że ostateczną, bardzo wyrównaną batalię o fotel prezesa stoczyli ze sobą Marcin Animucki i Bogusław Biszof (był szef ESA). Pierwszy wygrał stosunkiem głosów 4:3.

Dzisiaj wysłuchano trzech kandydatów: Biszofa, Animuckiego i Półgrabskiego. Ten ostatni nawet nie był głosowany, wybierano między Biszofem i Animuckim. Nie musimy chyba dodawać, który zaprezentował się lepiej podczas prezentacji (oczywiście, że Biszof), ale to w ogóle nie było decydujące.

Zwyciężył gość, któremu od początku dawaliśmy większe szanse, ale nie dlatego, że jest lepszy od rywala, ale dlatego, że jest bardziej sterowalny. Kluby uznały, że wolą jednak nie mieć na fotelu prezesa zbyt mocnej osobowości, tylko kogoś, kto będzie wykonywać nakreślane zadania bez zbędnego szemrania. Kim jest Animucki? Rocznik 1979, wykształcenie prawnicze. Działał w koszykówce i tak się złożyło, że dzięki temu (Dominet Bank Ekstraliga) jego drogi skrzyżowały się z Sylwestrem Cackiem (założyciel Dominet Banku). Ten wziął go do Widzewa i się zaczęło… Widzew to dla Animuckiego oczywiście totalna porażka – ale trzeba na jego obronę dodać, że nie miał łatwo – więc przeskoczył z niego do Ekstraklasy SA. Tutaj się trochę pokręcił, zakręcił, aż został wiceprezesem i w końcu prezesem.

Pod koniec miesiąca przekonamy się, jakimi ludźmi będzie chciał otoczyć się Animucki. Nie jest tajemnicą, że Legia bardzo by chciała, by wziął do zarządu Marcina Mastalerka (PiS). I nie jest tajemnicą, że takie rozwiązanie nie wszystkim odpowiada.

Fot. FotoPyK

KOMENTARZE (11)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Urkides
Legia Warszawa

Sterowalny to może nie jest najgorsze rozwiązanie pod warunkiem że ktoś wie i mówi dokąd sterować.
Niepokojące dyrdymały Bońka podparte przez dziwne propozycje Klimczaka a to wszystko podlane anarchizującym sosem klubowych przedstawicieli wróży według mnie odtwarzanie utworu literackiego „Statek pijany” Rimbaud.
Kolega Grzdyl odszukał w internecie dyskusję i polskiej piłce z 1998 roku. Warto posłuchać żeby się przekonać jak niewiele się wydarzyło w środowisku piłkarskim od tamtej pory.
Mamy wybudowane stadiony ale to zrobiło państwo i samorządy ale w samym środowisku dyskusja wre i na razie z tych najważniejszych spraw ustalono że polskim systemem do szkolenia ma być 4-3-3.
Reszta jest w trakcie dyskutowania. Zobaczymy za kolejne 20 lat czy ustalili jak zrealizować ten „welkopomny” pomysł.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

serek
Zagłębie Lubin

wybory pomiędzy politykami i ‚prezesami z wykształcenia’. Animucki to już powinien mieć wilczy bilet w polskiej pilce, ale jednak w nagrodę zostanie prezesem. Tak się właśnie buduje siłę tej ligi – przykład idzie z góry.

Semp

A czy to nie on przypadkiem sprowadził do polskiej ligi Stratona?
Jeśli tak, to z miejsca mu się należy nawet fotel prezesa PZPN!

Rany, jak to możliwe, że takie miernoty zajmują takie stanowiska?

zenek122
Drużyna Pierścienia

Jeżeli czyjegoś życiorysu nie można znależć w internecie to znaczy, że jest starym komuchem, wraca stare.

gryf01

Urodzony w 79? No tak, masz rację, do komuszej podstawówki chodził… Wszystko jedna sitwa :)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Buncol

No nie ma dlatego że zenek jest komuszym pomiotem

Baton

Wypadałoby zadać w tym momencie słynne pytanie Małeckiego :)…

Habanero
Las Palmas

pielęgnacja stagnacji

daimos

Gdyby ten pan zarządzał pastwiskiem, nie zostałoby na nim ani mućki

wpDiscuz

INNE SPORTY

04.09.2019 LODZ ATLAS ARENA SIATKOWKA KOBIET CEV MISTRZOSTWA EUROPY 2019 KOBIET W SIATKOWCE  ( VOLLEYBALL WOMEN'S ,  EUROPEAN CHAMPIONSHIP CEV EUROVOLLEY 2019 WOMEN ) MECZ  WLOCHY - ROSJA (GAME ITALY - RUSSIA )
NZ   RADOSC ZWYCIESTWO EGONU PAOLA OGEC , ORRO ALESSIA 
FOTO JAKUB PIASECKI / CYFRASPORTT / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
17 listopada, 16:59