Błysk Brożka w reprezentacji Polski
Weszło

Błysk Brożka w reprezentacji Polski

Z czego zapamiętamy Pawła Brożka w reprezentacji Polski? Z niezłej zmiany w przegranym meczu z Ekwadorem? Z gola trafionego Czechom w jedynym istotnym triumfie kampanii o mundial w RPA? Brożek zagrał w kadrze aż 38 razy, jednak jest w niej tak samo niespełniony, jak w karierze klubowej. Czyli niby nieźle, nie ma się czego wstydzić, ale oczekiwania zawiedzione.

Ta akcja Kuby Błaszczykowskiego i Brożka trochę kojarzy nam się z golem w meczu Feyenoordu z Wisłą. Tam również we dwójkę rozpracowali całą defensywę. Bilans jest jednak wymowny: to jedyny gol Brożka w meczu o punkty. Pozostałe osiem strzelił w meczach towarzyskich.

KOMENTARZE (10)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
kamilp88

bardzo lubię tą bramkę, a precyzyjniej – akcję Kuby, idealnie pokazującą charakter tego zawodnika, inny piłkarz miałby tu trzy okazje żeby się położyć i wymusić faul, po co się pchać w taki tłok rywali skoro tu trącili, tu zahaczyli

komar

Pierwszy który przychodzi mi do głowy Makuszewski

Wyrzysk

Swoje postrzelał. Nawet na te 9 bramek w kadrze nie każdego stać, ale faktycznie był momenty, że wróżono mu znacznie większą karierę.

Fidel

Młody i utalentowany, wszystko przed nim. A poważnie to kwestia wyborów, jakby poszedł do trochę ogórkowej ligi typu MLS albo Węgierska (ekstraklasa stajl) to pewnie nastukałby tam goli i był królem strzelców. Taki Nikolic to przecież Serbsko/Węgierski Brożek, wali bramy na zawołanie ale nigdy nie był sprawdzony w poważnej lidze.

Przemyslaw

Brożek to po prostu król polskiego podwórka i nic ponad to. Jego sufitem była ekstraklasa, chociaż za młodu faktycznie wróżono mu wielką karierę. No ale nie jemu pierwszemu i nie jedynemu. Frankowski też był w Polsce bombardier, a za granicą niewidoczny.

KRIS101

Brożek był zdolny, ale niestety leń. Pamiętam jak był wypożyczony z Wisły do GKS-u jako młody gnojek. W 60 min. schodził z boiska, w 80 min. był już na autostradzie A4 w stronę Krakowa. A szkoda bo instynkt strzelecki miał.

OtylyKibol

wszyscy też zapamiętamy niesamowitą radość Ulatowskiego, który po podbiegnięciu do Leo zdawał się mówić:” to ja żem uczynił!!! widział kołcz??? ja!!”

Przemyslaw

Tu to zostało ucięte w najlepszym momencie. Ulatowski skakał koło Leo i chciał pewnie paść mu w objęcia, a ten ledwie na niego spojrzał 😀

Juri

największe drewno , koleś jest kwintesencją- co może spierdolić spierdoli albo i więcej. nawet podczas turbokozaka gdy miał trafić w pustą bramkę to go przerosło owo wymagające zadanie. symbol dziadostwa polskiej piłki klubowej i reprezentacyjnej lat niedawno minionych, klęsk, zawiedzionych nadziei. Levadja, bach bach Karabach, Irlandia Północna za Beenhakera. Paweł „chybił trafił Brożek. niech już wypierdala od boiska jak najdalej naprawdę.

Marcin Sz

Fajny gol Brożka. Byłem wtedy na meczu z bramką na którą strzelał. Stary dobry Stadion Śląski. Wiadomo, że teraj jest PGE Narodowy ale wtedy SŚ to był inny poziom i mam wrażenie też, że atmosfera była dużo lepsza, bardziej spontaniczna, stadion cały oflagowany. Jak wchodziło się na stadion górą z korony już przy wypełnieniu to z góry wyglądał naprawdę jak kocioł, wszystko dudniło. I miałem wrażenie, że zjeżdżali się fanatycy z całego kraju a dziś mam wrażenie, że więcej Januszy i Krawaciarzy. Bilety za bramką kosztowały 60 a teraz 160 zł.

wpDiscuz

INNE SPORTY