Błysk Brożka w reprezentacji Polski
Weszło

Błysk Brożka w reprezentacji Polski

Z czego zapamiętamy Pawła Brożka w reprezentacji Polski? Z niezłej zmiany w przegranym meczu z Ekwadorem? Z gola trafionego Czechom w jedynym istotnym triumfie kampanii o mundial w RPA? Brożek zagrał w kadrze aż 38 razy, jednak jest w niej tak samo niespełniony, jak w karierze klubowej. Czyli niby nieźle, nie ma się czego wstydzić, ale oczekiwania zawiedzione.

Ta akcja Kuby Błaszczykowskiego i Brożka trochę kojarzy nam się z golem w meczu Feyenoordu z Wisłą. Tam również we dwójkę rozpracowali całą defensywę. Bilans jest jednak wymowny: to jedyny gol Brożka w meczu o punkty. Pozostałe osiem strzelił w meczach towarzyskich.

KOMENTARZE (10)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
kamilp88

bardzo lubię tą bramkę, a precyzyjniej – akcję Kuby, idealnie pokazującą charakter tego zawodnika, inny piłkarz miałby tu trzy okazje żeby się położyć i wymusić faul, po co się pchać w taki tłok rywali skoro tu trącili, tu zahaczyli

komar

Pierwszy który przychodzi mi do głowy Makuszewski

Wyrzysk

Swoje postrzelał. Nawet na te 9 bramek w kadrze nie każdego stać, ale faktycznie był momenty, że wróżono mu znacznie większą karierę.

Fidel

Młody i utalentowany, wszystko przed nim. A poważnie to kwestia wyborów, jakby poszedł do trochę ogórkowej ligi typu MLS albo Węgierska (ekstraklasa stajl) to pewnie nastukałby tam goli i był królem strzelców. Taki Nikolic to przecież Serbsko/Węgierski Brożek, wali bramy na zawołanie ale nigdy nie był sprawdzony w poważnej lidze.

Przemyslaw

Brożek to po prostu król polskiego podwórka i nic ponad to. Jego sufitem była ekstraklasa, chociaż za młodu faktycznie wróżono mu wielką karierę. No ale nie jemu pierwszemu i nie jedynemu. Frankowski też był w Polsce bombardier, a za granicą niewidoczny.

KRIS101

Brożek był zdolny, ale niestety leń. Pamiętam jak był wypożyczony z Wisły do GKS-u jako młody gnojek. W 60 min. schodził z boiska, w 80 min. był już na autostradzie A4 w stronę Krakowa. A szkoda bo instynkt strzelecki miał.

OtylyKibol

wszyscy też zapamiętamy niesamowitą radość Ulatowskiego, który po podbiegnięciu do Leo zdawał się mówić:” to ja żem uczynił!!! widział kołcz??? ja!!”

Przemyslaw

Tu to zostało ucięte w najlepszym momencie. Ulatowski skakał koło Leo i chciał pewnie paść mu w objęcia, a ten ledwie na niego spojrzał 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Marcin Sz

Fajny gol Brożka. Byłem wtedy na meczu z bramką na którą strzelał. Stary dobry Stadion Śląski. Wiadomo, że teraj jest PGE Narodowy ale wtedy SŚ to był inny poziom i mam wrażenie też, że atmosfera była dużo lepsza, bardziej spontaniczna, stadion cały oflagowany. Jak wchodziło się na stadion górą z korony już przy wypełnieniu to z góry wyglądał naprawdę jak kocioł, wszystko dudniło. I miałem wrażenie, że zjeżdżali się fanatycy z całego kraju a dziś mam wrażenie, że więcej Januszy i Krawaciarzy. Bilety za bramką kosztowały 60 a teraz 160 zł.

wpDiscuz