Olsztyński OSiR nagrodzony. I to nie w kategorii „najstarszy obiekt świata”
Weszło

Olsztyński OSiR nagrodzony. I to nie w kategorii „najstarszy obiekt świata”

Według niektórych stadion Stomilu jest tak stary, że gościł jeszcze benefis Spartakusa. Według innych powstał w wyniku ruchów górotwórczych w triasie. Prawdy nie dowiemy się nigdy, wszyscy świadkowie budowy obiektu dawno zamienili się w paliwa kopalne, ale fakt faktem: finału Ligi Mistrzów prędko gościł nie będzie.

Nie przeszkodziło to jednak otrzymać OSiR-owi nagrody „Firma na medal” na gali „Budowniczy polskiego sportu”. Zapytacie: czy to nagroda przyznawana skansenom? Nie, uwaga, cytat: Wyróżnienie „Firma na medal” przyznawane jest m.in. za wysoką jakość usług i produktów, innowacyjne podejście oraz budowę i modernizację obiektów rekreacyjnych i sportowych w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, nowocześnie i efektywnie, dając gwarancję wysokiej jakości, trwałości, bezpieczeństwa oraz racjonalizacji kosztów użytkowania.

Nie wiemy za bardzo jak to połączyć. Trwałość bezsprzecznie jest atutem OSiR-u, ale już kategorie takie jak jakość, efektywność czy bezpieczeństwo budzą – delikatnie mówiąc – wątpliwości.

Oczywiście wiemy, że OSiR nie jedno ma imię, a nagrody nigdy nie byłoby gdyby nie Centrum Rekreacyjno Sportowe Ukiel, które faktycznie wygląda jak z obrazka, cieszy się też wielką popularnością mieszkańców. – W trakcie ośmiu miesięcy CRS Ukiel odwiedziło ponad milion osób — chwalił się Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

OSiR otrzymał też nagrodę w kategorii „Udana Rewitalizacja” za olsztyńskie Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego „Słoneczna Polana”:

sloneczna-polana

Bezsprzecznie są to fajne inwestycje, które przydają się mieszkańcom. Ale jednak takie wyróżnienie, gdy OSiR to obraz nędzy i rozpaczy z którego szydzi cała piłkarska Polska, hala Urania także dawno ma za sobą lata świetności i podobno przecieka, a młodzi piłkarze nie mają porządnego zaplecza treningowego… To trupy w szafie „firmy na medal”.

No cóż, liczymy, że zarządzających obiektami OSiR-u wyróżnienia zmotywują, bo na zasypianie na laurach jest zdecydowanie za wcześnie.