W Krakowie wygrała Legia, ale i… Szlachetna Paczka!
Weszło

W Krakowie wygrała Legia, ale i… Szlachetna Paczka!

Mecz Wisły Kraków z Legią Warszawa okazał się wspaniałym finałem tegorocznej współpracy Szlachetnej Paczki i Ekstraklasy. W 12. i 13. kolejce na wszystkich stadionach odbyła się Zrzuta Narodowa. Jej celem było wsparcie dziesiątek tysięcy rodzin, do których Szlachetna Paczka dociera już od 16 lat. Przekazuje im precyzyjną, konkretną i mądrą pomoc.

– Uważam tę akcję za bardzo piękną i cieszę się, że mogę brać w niej udział – powiedział nam zawodnik Wisły Kraków Carlos Lopez.

Wolontariusze w koszulkach Lubię Ludzi i z flagą Szlachetnej Paczki wyszli na murawę przed piłkarzami obu drużyn. Wyświetlony został spot LUBIĘ LUDZI, który inaugurował tegoroczną współpracę Szlachetnej Paczki i Ekstraklasy. Na meczu Wisły z Legią dopisała frekwencja – ponad 30 tysięcy biletów wyprzedało się kilka dni wcześniej. Na tym i pozostałych stadionach wolontariusze zbierali datki na Szlachetną Paczkę.

Trwa Narodowa Zrzuta. Pomagaj kompletnie, konkretnie | WPŁACAM TERAZ

– Cieszę się, że przez wzgląd na moją osobę mogę zachęcać ludzi do brania udziału w takich akcjach – dodał Michał Kucharczyk, piłkarz Legii Warszawa.

Szlagier kolejki oglądał z trybun pomysłodawca Szlachetnej Paczki i prezes Stowarzyszenia Wiosna ks. Jacek Stryczek.

– Lubię Ludzi polega na tym, że wydobywamy z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego. Ci, którzy gdzieś przegrywają mogą kiedyś wygrać swoje życie, ale ci, którzy dziś wygrywają, mogą podzielić się swoim sukcesem. Jak ktoś ładnie powiedział, dzisiaj wygrywa na tym stadionie Szlachetna Paczka – powiedział ks. Jacek.

wykorzystane materiały (foto/wideo): materiały prasowe Szlachetna Paczka/Ekstraklasa SA

KOMENTARZE (2)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Janko Buszewska
Jadwiżański *447* KKS

Tam przede wszystkim wygrał…. futbol.
Tak doskonalej Legii od pół roku nie widzieliśmy.

wpDiscuz

INNE SPORTY

k2_andrzej_bargiel_marekogien-191
19 lipca, 13:10