Brak goli, asyst i czystych kont. Dobrze, że wyłamała się z tego ekipa z Sampdorii

23 października 2017, 00:03 • 6 min czytania 16 komentarzy

Co to był za weekend! Gole Lewandowskiego, Teodorczyka, Wilczka i Stępińskiego, asysty Grosickiego i Zielińskiego oraz czyste konto Fabiańskiego. Niestety nie. W ten weekend wypełniła nas pustka. Jak bardzo nędznie było, dowiecie się z tekstu i raportu minut poniżej, ale zaczniemy od czegoś miłego. Szkoda tylko, że tym razem w przypadku naszych stranierich wszystko co dobre, szybko się kończy.

Z każdym tygodniem sytuacja Dawida Kownackiego w Sampdorii wygląda coraz lepiej. W lidze zagrał już w trzecim meczu z rzędu, tym razem dostał kwadrans. I po tym, jak Kownacki strzelił gola w swoim debiucie w barwach Sampdorii w Pucharze Włoch z Foggią, tym razem zaliczył premierowe trafienie w Serie A, już minutę po wejściu za Caprariego. Polak wykorzystał błąd bramkarza i jednocześnie ustalił wynik spotkania z Crotone na 5:0.

A do rozjechania tego zespołu przyczynił się także inny były piłkarz Lecha, czyli Karol Linetty. Jeśli macie deja vu, to potwierdzamy – tak, trafił drugi tydzień z rzędu. A jeszcze większym pozytywem w jego przypadku jest to, że wrócił do wyjściowego składu Sampdorii, bo od początku sezonu jego pozycja w zespole Marco Giampaolo nie była najmocniejsza. Za to po ostatnich dwóch kolejkach z trójki Polaków to właśnie jego występów możemy być najpewniejsi. No właśnie, bo Bartek Bereszyński usiadł na ławce.

To niebywałe, ale choć zazwyczaj Polacy występujący we Włoszech są dla nas pociechą, to tym razem nawet oni wiele nie pograli. Zieliński – 18 minut z Interem, Stępiński dziesięć w derbach Werony i Kupisz pełny mecz z Foggią na zapleczu Serie A. Nawet trio Murawski, Dawidowicz, Szymiński – jak tydzień temu zgodnie grali w barwach Palermo, tak teraz grzali ławkę. A zerkając na Hiszpanię… co prawda Deportivo Przemysława Tytonia mecz ma dopiero w poniedziałek, ale już wiadomo, ile minut wskaże licznik naszego bramkarza. Ani drgnie, bo Tytoń nie znalazł się w kadrze meczowej.

Poza dwójką stranierich z Genui, jeśli chcielibyśmy się uprzeć i koniecznie napisać jeszcze o jakimś Golu, to tylko o Januszu. U niego niezmiennie – pierwszy skład w Amkarze Perm. Tym razem zagrał ponad godzinę ze Spartakiem i to z opaską kapitańską na ramieniu. Tyle o golach, o asystach też pisać nie będziemy, bo żaden Polak jej nie zaliczył. Bida z nędzą…

Może poszukamy pozytywów w Anglii? No to… w tył zwrot. Niestety, zarówno Fabiański jak i Krychowiak dostali w ten weekend w czapę, jeden z Leicester, drugi z Southampton i patrząc na ich terminarz (mecze z Arsenalem i City w przyszłym tygodniu) nie zdziwimy się, jak któryś z nich znajdzie się niedługo ze swoją drużyną w strefie spadkowej. Jeśli nie obaj. Na zapleczu Premier League też nie ma czego szukać. Czyste konta, gole, asysty – niestety, nie w ten weekend.

Z lig TOP5 chociaż we Francji i Niemczech nasi pograli. Glik i Lewczuk po 90 minut w Ligue 1, z różnym skutkiem, bo jeden wygrał 2:0 z Caen, a drugi przegrał 0:1 z Amiens. A u naszych zachodnich sąsiadów ucieszyć może 90 minut Błaszczykowskiego i Olkowskiego. No i Lewandowskiego, ale tu akurat bez powodów do radości. Zawsze poświęcamy akapit „Lewemu”. Zazwyczaj nawet od niego zaczynamy, ale dziś lepiej napisać o nim na końcu. Bayern zagrał bardzo przeciętny mecz z HSV i grając w przewadze wygrał 1:0. Robert nie strzelił gola, ale to nic strasznego. Gorsze jest to, że nie oddał nawet celnego strzału. Chociaż nic dziwnego, skoro był odcięty od podań i przez cały mecz przepychał się z obrońcami, a nawet często cofał się po piłkę daleko od pola karnego rywali. Czyli coś takiego, jak kiedyś w kadrze.