Burza w Hiszpanii. Piłkarze z Ramosem i Pique na czele kontra prezes federacji
Hiszpania

Burza w Hiszpanii. Piłkarze z Ramosem i Pique na czele kontra prezes federacji

Po sytych latach 2008-2012, reprezentacja Hiszpanii na mundialu w Brazylii zaliczyła mocny zjazd, okazało się, że wielu piłkarzy się wypaliło. Zniknęli z niej Casillas, Alonso, Xavi czy na kilka lat David Villa, a teraz podobnie może stać się z trójką Ramos, Pique, Busquets. Jednak nie chodzi o wiek, niepodległość Katalonii czy zwady międzyklubowe. Poszło o zwolnioną Marię Jose Claramunt, czyli dyrektor reprezentacji.

Czemu została zwolniona? Prezes Angel Maria Villar i wiceprezes Padron w lipcu zostali zawieszeni z powodu zarzutów korupcyjnych. Nowy zarząd, w tym tymczasowy prezes Juan Luis Larrea, nie zaufał kobiecie, bo miała ona na koncie postawione zarzuty korupcyjne, chodziło o rozmowy ze sponsorami i kontrakty dotyczące meczów reprezentacji. Natomiast sama zainteresowana mówi, że o powodzie zwolnienia wie tyle, że dostała dyscyplinarkę, ale nie ma pojęcia za co. A chwilę przed wyrzuceniem z pracy rozmawiała z Juanem Larreą i nie wspomniał o tym nawet słowem.

Piłkarze sprzeciwili się prezesowi i oczekują wyboru nowego. Claramunt odbiera od piłkarzy i trenerów ze sztabu kolejne telefony, a kilku z nich zaczęło działać. Stąd groźba Ramosa, Pique i Busquetsa o opuszczeniu przez nich reprezentacji. Drużyna ma omówić sprawę na najbliższym zgrupowaniu i jasno opowiedzieć się po jej stronie.

Wątpimy, że przez problemy w federacji zrezygnują oni z wywalczonego występu na mundialu. Natomiast prawdopodobne jest, że pod ich presją dojdzie do wielkich zmian w zarządzie, oraz że do pracy wróci Maria Claramunt. Skoro cała szatnia stoi za jedną kobietą, to nie widzimy innej opcji niż przeforsowanie tymczasowego prezesa.

KOMENTARZE (16)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Kanapowy Janusz
Karabakh Agdam

Pique – ma się na Katalończyka, głosował w referendum niepodległościowym, antymadrista pełną krwią – gram dalej w reprezentacji. Zwalniają pannę, która nie ma czystej kartoteki – poruszenie, ojoj będzie koniec kariery reprezentacyjnej. Z niego taki sam Katalończyk, jak i z pewnego sympatycznego redaktora, chociaż i tu już pojawiają się wąptliwości…

Jacek1975
MKS ZAPIERDALACZ

Z przynaleźnošcią człowieka jest czasami tak źe w jakim kierunku zawieje wiatr taka toźsamość sie tworzy . Jedyny nieugięty to Jason Bourne.

Kaligula

A dostrzegasz paradoks? Z jednej strony hiszpańscy ( kastylijscy? bo raczej nie np. baskijscy, galicyjscy….) kibice mają Pique za Katalończyka (i słusznie), antymadritistę pełnej krwi (i słusznie), nie chcą go w reprezentacji (i słusznie). Z drugiej jednak strony popierają użycie siły aby ten sam Pique czuł się Hiszpanem (mimo że nie jest), pozostał w Hiszpanii (mimo że nie chce) i w efekcie grał dla Hiszpanii (mimo że wolałby grać dla Katalonii). No bo jeżeli nie może grać dla Katalonii to dla której reprezentacji ma grać Panie Kanapowy Napinaczu?

Przepraszam, czy to Twój kasztan?
nasza drużyna polska drużyna

Dla żadnej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kunta Kinte
Wybrzeże Klatki Schodowej

„kturym”…?!
Czasami lepiej milczeć i sprawiać wrażenie idioty, niżeli odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości…

derlis

Najlepsze, że w tym samym zdaniu pisząc „które” po chwili napisal „kturym”.. 😀 😀 😀

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Przepraszam, czy dobrze rozumiem że wszyscy trzej teoretycznie będą mogli teraz bronić barw reprezentacji Wolnej Kutalonii wraz z pewnym sympatycznym redaktorem zajmującym tam pozycję dyrektora reprezentacji?

blazej przybylowicz

Wywaliłbym ich na zbity pysk. Są od grania a nie od rządzenia.

Roben_
Partizan

W dupach się przewraca tym skórokopom. Gdyby nie to, że sport (w sumie noga) jest popularny, to by się do niczego nie nadawali. Za duże pole manewru im daliśmy, oj za duże…
W ogóle to dla mnie jest chore, że prości ludzie (muzycy, aktorzy, piłkarze itp) mają tyle do powiedzenia w społeczeństwie. Ale czego oczekiwać od ludzi, chleba i igrzysk, zapewnienie prostackiej rozrywki tłumiło negatywne nastroje społeczne już w starożytnym Rzymie. Dlatego dla mnie zdanie prymitywów jak aktorzy, piłkarze, muzycy, szeroko pojęci celebryci jest (żeby dosadnie to powiedzieć) gówno warte.

Wacław Grzdyl

ale chodzi ci o muzyków i aktorów typu Doda Elektroda czy Michał Bajor?

Roben_
Partizan

o muzyków promowanych w mediach w związku z premierą płyty na przykład. Ostatnio przeczytałem wywiad z Maleńczukiem i dramat. Wypowiada się na tematy, na które nie ma zielonego pojęcia. Doda, inne pustaki są lepiej przyswajalne dla ludzi, Michał Bajor nie pojawi się na pudelku, prędzej w Gazecie Magnetofonowej. Może się nieprecyzyjnie wyraziłem. Chodzi mi o puste twory popkultury, które nie mają sobą nic do zaprezentowania, ale czują się alfą i omegą.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Roben_
Partizan

Nie nienawidzę, bo nie znam tych ludzi, oceniam ich tylko po zachowaniu.
Nie zazdroszczę im, po prostu nie podoba mi się to, że promowani są jako autorytety w każdej dziedzinie ludzie, którzy nie mają nic do zaoferowania oprócz dostarczania rozrywki. Potem takie osoby myślą, że mogą sobie pozwolić na więcej i widzimy sytuację jak poczuli się na tyle ważni, ze mogą groźbą coś wymusić. Potem przykładowo taki Wałęsa tak obrósł w piórka, że każde zdanie zaczyna od JA, Hajto myśli że to co mówi jest opiniotwórcze, Ostaszewska wypowiada się w tematach ekonomicznych co najmniej jak ekonomista, Jan Pietrzak przemyca jakieś propagandowe teksty, chociaż się nie zna na polityce i tak dalej można wymieniać. I niech mają swoje zdanie, tylko przy tym niech nie myślą, że są Bóg wie kto, bo przyciągają ludzi. Nie docenia się ludzi, którzy naprawdę wnoszą coś do naszego rozwoju. Mogę się zgodzić z kimś, kto przekona mnie rzeczowo podając argumenty i będąc ekspertem w swojej dziedzinie, a nie piłkarza, który tak jak na przykład Ronaldo przyznaje się w sądzie, że nie umie zarządzać pieniędzmi, bo skończył 4 lata podstawówki czy coś. Ale ten sam Ronaldo zapytany o jakąś ważną kwestię odpowie jako autorytet. Oczywiście to przykład.

wpDiscuz