Nie ma Donovana, nie ma mundialu…
Weszło

Nie ma Donovana, nie ma mundialu…

Będzie nam brakować USA na mundialu – od 1990 roku grali na nim nieprzerwanie co cztery lata, w większości przypadków wychodząc z grupy. Mieli swój urok, bo przybywali z kraju potężnego, a nie do końca zainteresowanego futbolem. No, a teraz tego uroku nie będzie. Przypomnijmy sobie coś ciekawego – przed państwem Landon Donovan i jego cudowna bramka.

W 2010 roku oczekiwano czegoś dużego od kadry Stanów. W końcu jechali w silnym składzie, a trafili na taką grupę, że wyjście z niej nie powinno stanowić większych problemów. Anglia, Słowenia, Algieria – na papierze bajka. W meczu z Wyspiarzami zremisowali, co już było traktowane w Ameryce jako sukces. Potem było tylko lepiej – wygrana z Algierią i to już właściwie wtedy byli niemal pewni awansu do fazy pucharowej. Ostatnia akcja meczu, Donovan rozprowadza kontrę. Zamieszanie w polu karnym, aż ostatecznie znowu Landon przy futbolówcę. Dokłada pasówkę i siedzi.

A teraz, cóż… Nie ma Donovana, to nie ma mundialu.

A taka była reakcja amerykańskiej społeczności.

KOMENTARZE (17)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Przemyslaw

Dobrze, że nie strzelili z główki, bo nie wiedzą, że z głowy się nie liczy, a jak na trybunach wisi flaga Bałtyku, to już w ogóle.

andrzejBG

Przepiękna bramka. Jeżeli chodzi o urodę to ustępuje tylko trafieniu Lewandowskiego ze Szkocją na 2:2.

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
Szef Wszystkich Szefów

Dobre jajca były 4 lata później, jak trener nie wziął Donovana na MŚ mimo że w meczach przed mistrzostwami grał jako kapitan 😀 Nawet zrobili fajną reklamę z Jamesem Hardenem po tym wszystkim. https://youtu.be/–5vTuDlqAQ

dwa_szopy

Najlepsze mistrzostwa dla USA były w 2002. Piękny radosny futbol przeciwko Portugalii, remis z Koreą i porażka z Polską po pechowym początku. Później w 1/8 2:0 z Meksykiem, w ćwierćfinale porażka z Niemcami 0:1, ale to oni byli w tym meczu lepsi i zostali przekręceni przez sędziego. Frings obronił strzał ręką i to chyba za linią bramkową. W półfinale trafiliby na Koreę i mieliby ogromną szansę na finał.

Gino Lettieri aka Zauberer
Wir spielen ohne Torwart!

Oj nie wiem, czy by mieli szansę na finał. Z Koreą? Hmmm…

Wuerfel
Hamburger SV

Haha, dokładnie. Jeśli nie poradzili sobie z sędzią w 1/4 to z Koreą tym bardziej.

zuy_pan

Z drugiej strony to Hiszpanów i Włochów mogło być łatwiej zneutralizować brutalnością na którą nie reagował sędzia niż Amerykanów, którzy w tym czasie byli całkiem fizycznie wykokszeni.

dwa_szopy

Treść usunięta, bo poszło dwa razy

MarcinKotulski

Dramaturgia przednia, ale ładniejszą bramkę wcisnął wtedy Słowenii. Bardzo dobry gracz, który nie zawodził na wielkich imprezach.

Kunta Kinte
Wybrzeże Klatki Schodowej

Czy uważacie że gdy Polska nie zakwalifikowała się na MŚ, to ktoś o tym w USA trąbił…?! A wydaje mi się, że trochę więcej jednak od nich znaczymy na piłkarskiej mapie świata, czy może mylę się…?!

dwa_szopy

Patrz względem stref. USA jest w strefie CONCACAF odpowiednikiem Niemiec lub Hiszpanii w UEFA. Podobne artykuły czytalibyśmy gdyby Nowa Zelandia nie wygrała eliminacji w Oceanii.

Kunta Kinte
Wybrzeże Klatki Schodowej

Piłką interesujesz się od wczoraj…?!
W CONCACAF od zawsze, niepodzielnie rządzi Meksyk…!

dwa_szopy

No chyba ty się interesujesz od wczoraj. Złoty Puchar CONCACAF: Meksyk – 7 zwycięstw, USA – 6 zwycięstw. Bardzo niepodzielne rządzenie.

Kunta Kinte
Wybrzeże Klatki Schodowej

Ten złoty puchar, ma 26 lat historii…

zuy_pan

To na amerykańskich portalach o piłce nożnej (są takie?), nie piszą o wynikach eliminacji do MŚ strefy UEFA? Poza tym, Polska ostatni raz na mundialu była w 2006, wcześniej w 2002, a wcześniej w 1986, czyli nie jesteśmy zbyt regularnym uczestnikiem tej imprezy, USA grało na mundialu regularnie od dawna (wynikało to głównie ze słabości ich przeciwników eliminacyjnych, ale jednak), więc jest to większe zaskoczenie.

Kunta Kinte
Wybrzeże Klatki Schodowej

„od dawna” czyli od 1990 roku… Przy czym raz byli gospodarzem… I nigdy nic nie osiągnęli…

Lelumpolelum

Ze względu na Lewwgo pewnie by coś wspomnieli, w jakimś artykule pod tytułem „Wielcy nieobecni”.

wpDiscuz

INNE SPORTY

Tyson Fury boxing sparring session in Manchester, United Kingdom

Featuring: Tyson Fury
Where: MANCHESTER, United Kingdom
When: 06 Jun 2018
Credit: WENN.com

*****No UK Tabloids & Tabloid Websites*****
FOT. WENN/NEWSPIX.PL
POLAND ONLY!
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
18 sierpnia, 23:33