Szwajcarska prokuratura bierze się za szefa PSG
Weszło

Szwajcarska prokuratura bierze się za szefa PSG

Właściciel PSG, Nasser Al-Khelaifi może mieć niebawem całkiem spore problemy, ponieważ prześwietla go szwajcarska prokuratura. Rzecz jasna nie chodzi tutaj o wałeczki przy transferze Neymara i Mbappé, a o coś znacznie poważniejszego, gdyż miliarder podejrzany jest o korupcję przy nabywaniu praw telewizyjnych do mundialu 2026 i 2030. 

Afera korupcyjna w FIFA, która wyciekła w zeszłym roku zebrała duże żniwa, bo na najwyższych szczeblach doszło do sporych przetasowań. W tamtym czasie głośno było m.in. o Jerome Valcke, który piastował funkcję sekretarza generalnego FIFA. W środowisku Valcke uchodził za prawą rękę Seppa Blattera, dlatego też artykuł „New York Times” o tym, że Francuz przelał 10 milionów dolarów łapówki na konto wiceprezydenta federacji Jacka Warnera, wywołał tak duży szok. Wówczas chodziło o nielegalną pomoc przy przyznaniu mistrzostw świata dla RPA. Rzecz jasna śledztwo wykazało, że był to tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ przestępstw było znacznie więcej. Tym samym Szwajcarzy rozpoczęli już ogromne dochodzenie w sprawie Valcke, w którym z biegiem czasu pojawiały się nowe nazwiska. Tak też w marcu natrafiono na nazwisko Al-Khelaifiego, którego po czasie zaczęto podejrzewać o przekupstwo odnośnie pozyskiwania lukratywnych praw do transmisji mistrzostwa świata  w 2026 i 2030 roku.

Otóż, Al-Khelaifi poza kupowanie gwiazd światowego futbolu działa również w szeroko pojętej telewizji, a konkretniej jest prezesem wykonawczym BeIn Sports. Dlatego sam fakt, że jego nazwisko pojawia się w sprawie gościa, który jest oskarżony o nielegalne przyznawanie licencji medialnych na mundiale w latach: 2018, 2022, 2026 i 2030 roku musi budzić kontrowersje. Tym bardziej, że biuro prokuratora generalnego Szwajcarii opublikowało wiadomość, w którym oficjalnie oświadcza, że Al-Khelaifi jest podejrzany.

Mówi się, że Al-Khelaifi wszystkie sprawy załatwia w jeden sposób – przelewem. Jednak tutaj nie chodzi już o problemy z UEFA i rolowaniem ich w sprawie finansowego fair play, które powszechnie uznane za fikcję. Tym razem przeciwko prezesowi PSG wytoczono dużo mocniejsze działa, z którymi niekoniecznie można wygrać złotą kartą kredytową.

KOMENTARZE (16)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Perotta

Ta teraz na pewno go zamkną XD A jak pójdzie siedzieć to co najwyżej jak Uli Hoenes

Joy Division

Czy on ma coś wspólnego z telewizją ELEVEN?

M.S.

Tak, podobno mają im odebrać prawa do tych wszystkich lig. Nasza publiczna ma kupić. Szpakowski będzie komentował ligę hiszpańską, włoską, niemiecką i francuską. Goście w studio: spocony Janek, Jerzy Władysław, bracia Ż, Całość będą ogarniać: Jasina, Jońca, Szaranowicz, Babiarz, Kurzajewski, a spinał to będzie klamrą Szpaku.

Marek Bielski

Do mnie słuchy dotarły że wyłączność na transmisję II ligi naszej ma mieć TV Trwam.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Marek Bielski

Sił nadprzyrodzonych do piłki nie mieszaj. Taka możliwość istnieje skoro prezesem Stowarzyszenia II liga jest przewielebny.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Marek Bielski

Janko, przestań wierzyć w bociany. Ta droga donikąd Cię nie zaprowadzi. Żeby był dzidziuś to musi się spotkać pan i pani. Uwierz mi na słowo.

TrolloLollo

Nie z Eleven tylko z BeIN Sport, który za jakiś czas też zamierza powalczyć o prawa sportowe na polskim rynku.

M.S.

Zadarł z Barceloną, to będzie cierpiał 😉

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

PDW Mordo!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wróżka Weszława

Arabusom skończy się ropa i z krezusów rządzących światem znów staną się pierdolonym popychadłem. Kwestia lat.

DSP1

gówno mu zrobią

TrolloLollo

Taki tylko szczegół, że Nasser Al-Khelaifi nie jest właścicielem PSG, tylko prezesem. Właścicielem jest QSI (Qatar Sports Investments) czyli szejk Tamim bin Hamad Al-Thani

wpDiscuz