Patolegia
Weszło

Patolegia

Legia sypie się jak domek z kart. Piłkarze grają fatalnie, trener atakuje zawodników i chcąc nie chcąc szczuje na nich kibiców, a kibice… No cóż, postarali się jeszcze bardziej podnieść poziom żenady.

Noc z niedzieli na poniedziałek piłkarze Legii zapamiętają długo. Na Łazienkowskiej czekał na nich komitet powitalny – jak się okazało wcale nie w celu zdyscyplinowania zawodników poprzez ostre słowa, ale poprzez ciosy. Te sypały się na tyle gęsto, że np. Aleksandar Vuković oberwał przez przypadek (za co podobno został później… przeproszony). Sytuacja była znacznie poważniejsza niż 19-lat temu, kiedy również po porażce z Lechem 0:3 w Warszawie użyto siły.

Wtedy ucierpiało zaledwie trzech zawodników, tym razem na palcach jednej ręki można policzyć tych, którzy zostali nietknięci (między innymi Arkadiusz Malarz i Michał Kucharczyk). Najwięcej zastrzeżeń – o ile to można nazwać zastrzeżeniami – kibice mieli do cudzoziemców, którzy ich zdaniem zbyt dużo czasu spędzają na mieście. Skandaliczne sceny miały miejsce na monitorowanym terenie, więc teraz ciekawa będzie reakcja klubu: czy będzie udawał, że nic się nie stało, czy może dowiemy się, że akurat tam oko kamery nie sięga. No chyba że klub postanowi pójść na wojnę z najbardziej radykalnymi kibicami, ale coś nam podpowiada, że to mało prawdopodobne.

Jedno wydaje nam się oczywiste: zawodnicy nie pójdą w ogień za trenerem, który takim scenkom przygląda się z założonymi rękoma.

#ZawszeMocniej

fot. FotoPyK

KOMENTARZE (366)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
tristan

Jaki klub tacy „kibice”.

GRAND_CHAMP

Długo się nad tym zastanawiałeś gimbusie?

tristan

Kolejny „kibic” legii.

GRAND_CHAMP

Nie znasz nie oceniaj 😉

tristan

Nie znasz nie oceniaj

werseo

cweluchu, twój klubik się rozpada w drobny mak, smaruj dupsko, bo będzie jeszcze gorzej, heheheh. Karma wraca.

GRAND_CHAMP

dzięki za miłe słowa, pozdrów matkę

werseo

wasze bolszewickie ścierwo tonie! HAHHAHHA!

tristan

ty pozdrów swoją, dobra jest w te klocki

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Urkides
Legia Warszawa

Smutne to wszystko bo jak się temu przyjrzeć bez emocji to wyłania się obraz totalnej wiochy.
Tak zwani kibice są tylko elementem tego umysłowego ubóstwa bo nie lepiej jest w tak zwanych elitach piłkarskich. Oczywiście nie dochodzi tam do rękoczynów ale ilość wypowiadanych bzdetów świadczy o tym że jesteśmy głęboką prowincją umysłową.
Ktoś kto chce osiągnąć wysoki poziom w czymkolwiek musi z Polski wyjechać bo tu panuje zaduch umysłowy i moralny. Mylone są wszystkie pojęcia i świat stoi na głowie.
Te bandy troglodytów mianowały siebie najważniejszym elementem klubów a od niedawna odkryły (z pomocą przyjaciół) że są również największymi patriotami co daje im, według nich, licencję na zachowania bandyckie.
Kretyni (albo cynicy) którzy wspierają ich zachowania albo się nimi zachwycają nie wiedzą że wypuszczają dżina z butelki albo robią to celowo. Te zachwyty oficjeli nad oprawami, racowiskami, wyrozumiałość dla „niepohamowanych emocji” prowadzą do łamania kolejnych barier.
Byliśmy „zieloną wyspą” teraz stajemy się „brunatną”.
Może to pozornie odbiega od tematu ale kiedyś, kiedy czytałem o historii Polski nie mogłem zrozumieć jak to się działo że traciliśmy na znaczeniu i sile co doprowadziło do rozbiorów.
Tłumaczono to knowaniami wrogów. Ale dzisiaj mamy okazję obserwować jak ten nasz narodowy koszmar miele swoimi żarnami i prowadzi nas znowu na pobocze historii.
Jesteśmy zacofani mentalnie i skretyniali, takie reakcje kibolskie są tylko małym odpryskiem tego skretynienia. Sama wiara w to że zastraszaniem mozna spowodować postęp jest dowodem skretynienia. W krajach cywilizowanych takie incydenty dzieją się z udziałem osób z tzw trzeciego świata. Otóż okazuje się że należymy do niego.
Mam wrażenie że polskie społeczeństwo się przefiltruje. Ci którzy rozumieją zasady jakie powinny rządzić we współczesnym społeczeństwie wyjadą z Polski tam gdzie takie zasady są przestrzegane. Reszta zostanie ze swoją ‚suwerennością” i będzie się szarpać za kudły i opluwać czerpiąc z tego dumę i na tym budując poczucie swojej „wielkości”.
Te przemyślenia to nie jest wyłącznie efekt tej zadymy bo jest ona tylko odpryskiem pewnego trendu. Jeśli go nie powstrzymamy to ten styl „zarządzania” będzie co raz powszechniejszy.

grishka

ZGODA !!! ZGODA !!! I JESZCZE RAZ ZGODA !!!

Yo

Tu powinno być 1000 lajków. W zamian za to zaraz będą Cię uświadamiać wielbiciele wyklętych i jedynej wyspy wolności w Europie. Ci co wiedzę o świecie czerpią z fejsa i popularnych tam kretyńskich portali, typu prawicowyinternet i dziennik narodowy. Barany wymieszane z amebami.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Z ciekawości. Co do tego maja wyklęci, towarzyszu ze zLEWOzmywaka.pl i kuriera międzynarodówkowego? Młocie wymieszany z sierpami.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

qdlaty81
WIDZEW

Najgorsze jest to, ze wymiar sprawiedliwosci nie dziala. Co z tego ze nawet zlapiesz kogos jak minie 15 lat zanim zapadnie wyrok

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

klusek66

Cóż, sęk w tym, że to zdaje się tłukli ci, którzy uchodzą właśnie za ochronę albo się za taką uważają.

bennua

Kiedyś napisałem że ta nowa moda polegająca na staniui tlumaczeniu się bandzie kretynow pod płotem po meczu jest chore dostałem wiązankę chuji od tych debili pejsbuka i L. Kluby powinny wydać zakaz swoim piłkarzom podchodzenia do ogrodzeń i rozmawiać z tymi idiotami

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Najgorsze jest to, że „na górze” przymyka się oczy na takie zachowania. Ba, jest nawet na to ciche przyzwolenie w imię… No właśnie w imię czego? Głosów przy urnie? Pielęgnowania patriotycznych postaw i tradycji? Rzeczywiście! Naszą narodową tradycją jest rozwiązywanie problemów poprzez danie po mordzie!

śal pelacór
Legia Gdańsk

To się nazywa gospodarka wolnorynkowa. Dlaczego zwykły pracownik może być wykorzystywany w pracy, mobbingowany, bez wsparcia BHP, bez umowy, bez pomocy od NFZu, olany przez państwową inspekcję pracy?
To jest ciche przyzwolenie czy przymykanie oczu?
Dlaczego policja i prokuratura ma się wtrącać w sprawy prywatnych spółek, ich pracowników, rodziny pracowników, ich konsumentów i wielbicieli?
Dlaczego szaraka można olać a pana piłkarza trzeba chronić gdy nie jest nawet państwową spółką?
Sprawiedliwość dla wszystkich a nie tylko dla bogatych.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Nie wnikając w szczegóły: uważasz, że pranie po mordzie jest dobre?

śal pelacór
Legia Gdańsk

Uważam że sprawy rodzinne powinny być załatwiane w rodzinie. Prali po mordzie tam od zawsze a jednak są chętni wziąć to ryzyko ,oczywiście nie za darmo.
Nie mam żadnego interesu aby kogoś chronić w jakiejś rodzinie X od prania go po mordzie bo to jeszcze mnie kosztuje, bo policja i prokuratura kosztuje.
Jeżeli jakieś dziecko bluźni ojcu to nie będę dociekał dlaczego bo to nie moje dziecko a jeszcze mogę oberwać rykoszetem.
Nie martwi mnie że panieny dostały po mordzie, dzieci w Syrii dostały bombą i wydaje mi się że przeszliście nad tym do porządku dziennego. W Katalonii obroniono wczoraj „demokrację” a wy się przejmujecie że jakiś nierób dostał z liścia.
To jest tylko nierób należący do Legii.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Ok, Zrozumiałem twoje stanowisko, ale polemizować nie będę, bo sensu w tym nie widzę. Pozdrawiam.

qdlaty81
WIDZEW

Dokladnie nie ma sensu polemizowac. Logika dobrej zmiany. Jak zajebac w slusznej dla nich sprawie to ok. Jak w nieslusznej to JZ juz znajdzie paragraf. Najwazniejszy interes spoleczny… a ze akurat tylko tej czesci spoleczenstwa…

bastion79
KS Milan

Niejaka Magda z Sosnowca załatwiła swoje sprawy w domu…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Idąc tym torem rozumowania, w Legii niedługo pojawi się Krzysztof Rutkowski!

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

prawa_reka_siemaszki
FC Dajtki

zależy czy prawą czy lewą ręką…

Momo1100

Z tym to proszę do Piotra Dudy i jego przydupasów ze związków zawodowych, bo to oni powinni z tym walczyć, a nie zajmować się wchodzeniem w dupę Kaczyńskiemu i kościołowi, temu Kaczyńskiemu który właśnie ma na celu kontrolować prywatne spółki, kontrolować kto z kim sypia itd
I masz rację sprawiedliwość dla wszystkich, więc wez kolegów i jazda pod sejm, wywlec posła Tarczyńskiego z PiS i postawić go przed sądem przed którym koledzy z partii go obronili w głosowaniu nad odebraniem mu immunitetu. Kowalski już miałby sprawę, poseł Tarczyński śmieje się Kowalskiemu w twarz bo jest bezkarny.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Nie. Duda powinien byc przydupasem Tuska i wchodzić w dupę Wałęsie oraz feminazistkom z marszu szmat. Z HGW prywatyzować Warszawę!
Po kiego ‚uja niedodymane lemingi notorycznie mieszacie w to politykę? Nerwica natręctw?
Grupa bandytów, którzy uwierzyli w polski bajern pobiła grajków, którzy nie sprostali ich marzeniom. Tylko tyle i aż tyle.
Na Legii bito i wcześniej, Donald wypowiedział wojnę kibolom, ale to Donek – mocny jedynie w gębie i z Makrelą za ramieniem.

jeremy

„Tłumaczono to knowaniami wrogów” a teraz czym się tłumaczy? wszyscy są przeciwko nam Bruksela, Niemcy a za chwile odezwie się ten debil Janko i napisze, że jeszcze Tomasz Lis. Kibole Lecha też wywiesili szmatę jacy to oni są ostatni obrońcy przed lewactwem…

gdynianin

Chciałbym się Ciebie spytać kiedy była u nas ta jak to napisałeś „zielona wyspa” bo żyję już na tym świecie trochę czasu i sobie nie przypominam no chyba że mieszkaliśmy w innej Polsce. Co do zdarzenia w Warszawie nie popieram aczkolwiek te pseudo gwiazdy które zarabiają kupę kasy prezentują taki żenujący poziom że delikatne „wpierdol” przypomni im po co wychodzą na boisko i że nie wolno robić sobie idiotów z kibiców .Dotyczy to całej naszej ekstraklapy bez wyjątku , jako kibice mamy prawo wymagać od piłkarzy przyzwoitego poziomu bo dzięki nam zarabiają takie pieniądze że przeciętny zjadacz chleba może tylko pomarzyć.

Urkides
Legia Warszawa

Gdynianin.
No to odkryłeś kolego uniwersalny sposób na rozwój Polski.
Jeśli mamy byc krajem innowacyjnym to trzeba napierdalać tych leniwych uczonych żeby sie wzięli do roboty i tworzyli wynalazki.
Służba zdrowia kuleje? To proste, kilka wpierdoli spuszczonych szefom NFZ i dyrektorom szpitali natychmiast poprawi sytuację.
Urzędnicy przeciągają sprawy. To samo wpierdol na miejscu tzn. w okienku i zaraz wszystko wróci do normy.
A przecież wystarczy wpierdolić pisarzom, kompozytorom i Polska stanie się potęgą kulturalną, potem tylko wpierdol muzykom i tancerzom baletu i prześcigniemy największe potegi w tych dzidzinach. Jaki to proste i genialne.
Jeśli napisałem że w Polsce panuje prymityw to właśnie miałem na mysli takich ludzi jak Ty, ktorzy wierzą że zakazami, nakazami i wpierdolami można osiągnąć sukces.
Jest taki kraj, Korea Płn. gdzie wpierdol grozi za wszystko, nawet za zbyt mało entuzjastyczne okrzyki na cześć ukochanego wodza. Jakoś te wpierdole nie przynoszą dobrego skutku. W tym kraju nie ma co żreć.

Mnie się wydaje że to może być kolejny element w planie zniechęcania Mioduskiego do rządzenia Legią. Jeśli dojdzie do jakiegoś bojkotu meczów to zafunduje karnety znajomym którzy na Legię nie chodzą żeby chodzili.
To bydło trzeba spacyfikować. Przecież to są macki świata przestępczego które próbują szantażować właścicieli klubów. Jak się tego gnoju nie pozbędziemy z trybun to gówno będzie z rozwoju polskiej piłki. Gangsterzy chcą rządzić klubami z tylnego siedzenia a idioci nazywają ich najwierniejszymi kibicami i patriotami.
Kiedyś w stanach gangsterzy zdominowali związki zawodowe żeby szantażować przemysłowców. Zwykli bandyci udawali związkowców i wzniecali strajki.
Ci nasi bandyci udają kibiców żeby kręcić swoje lody przy piłce.
A kretyni się podniecają że to tacy „szlachetni chłopcy z podwórek”. Tam może i są chłopcy z podwórek ale wykorzystywani przez sprytnych bandziorów jako „mieso armatnie” i robią za „społeczeństwo” w ich brudnych gierkach.
Gdzie jest ten Olkiewicz, on zawsze się chowa pod stół jak jest dym. Bohater z bożej łaski.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

qdlaty81
WIDZEW

Poplakalem sie ze smiechu. Najlepszy komentarz 2017

qdlaty81
WIDZEW

Sory ale jak nie spelniam oczekiwan pracodawcy to mnie zwalnia a nie napierdala. Subtelna roznica.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Zielona Wyspa to termin wymyslony przez naczelnego pasterza lemingów. Chodziło o zielone światło dla kumpli w okradnaniu Polaków. To ma na myśli.

SantoPoco

Cała prawda w pigułce.

bizkit29

Ty piszesz poważnie o tym, że byliśmy zielona wyspa, a teraz jesteśmy brunatna czy to jakiś żart, ukryta szydera, bo nie rozumiem. Odbiega od tematu? Co Ci się dzieje. Czujesz się prześladowany? Nie możesz się realizować?o co ci chodzi? Jakie zasady masz w Europejskim społeczeństwie? Tam się leja na ulicach, Francuzi, Włosi, Hiszpanie i szczególnie Niemcy. Bije się lewica z prawica o poglądy. Umknęło ci to? Jest spór ideologiczny, niezwykle niebezpieczny, spór który podgrzewaja media w wyżej wymienionych krajach napuszczajac na siebie rodaków, tak jak robi to u nas tvn i wyborcza. Agresja, pogarda, niechęć, obrzydzanie prawej strony ma doprowadzić do eskalacji konfliktu. Nie widzisz tego? Ty Chcesz mieć związki homo, aborcję adopcję dzieci przez Les, które nie znoszą facetów. Powodzenia. Oczywiście, że mentalność mamy w dużej mierze komunistyczna. Polak Polakowi wilkiem, wbicie noża w plecy albo rzucaniekłody pod nogi to powszechne, rozumiem to. Właśnie to zmieniamy, te mentalność. Ale ty podciągasz pod to zachowanie kilku karków, którym puściły bezpieczniki i krzyczysz coś o czymś… Konflikt w legii podgrzal trener poliglota młodzików wypowiadając kompletnie nieodpowiedzialne słowa. Potępiam bicie. Tyle, że to co szopen zrobił z tym klubem… No sorry. Sam zniechęcilem się do swojego klubu z miasta, w którym rządziła patologia, zabili mi miłość do klubu. Przestałem kibicować. Bo każdy myśli jak napchac swoje kieszenie, w sporcie, w życiu, kosztem drugiego. Kto wyrzucal z mieszkań ludzi, kto naciągal okradal oszukiwal ludzi na kredyty pożyczki gotówkowe. Kto to robił przez tyle lat. Prawica? Czy ludzie o mentalności SLD PSL. Po. Odpowiedz sobie sam. Skręciłem w politykę bo twojkomentarz był wybitnie polityczny.

Urkides
Legia Warszawa

Kolego bizkid.
Mój komentarz zachaczył o sprawy polityczne bo atmosfera panująca w kraju ma duży wpływ na zachowania jednostek. Jeżeli podważa się działanie wszystkich instytucji w państwie mających gwarantować rządy prawa a przy tym nazywa się ich wrogami Polski i Polaków działającymi na korzyść „obcych” to jak myslisz, w jaki sposób działa to na margines społeczny?
Jeśli chodzi o dbanie o interes obywateli to czy pamiętasz jak za czasów PO ostrzegano przed ryzykiem brania kredytów w obcych walutach, to co wtedy mówił Kaczyński ustami swoich janczarów? Że to jest odbieranie możliwości zwykłym ludziom na posiadanie własnego mieszkania. Minęło parę lat i co sie okazało.
Sprawa SKOK-ów. Jak niepodległości PiS bronił je przed objęciem kontrolą Inspektoratu Bankowego a tym samym gwarantowaniem bezpieczeństwa wkładów ZWYKŁYCH OBYWATELI. SKOK-i zostały objęte tą kontrolą po wielu latach wojny i wbrew PiS-owi i tylko dzieki temu ludzie mogą odzyskiwać swoje pieniądze z upadających seryjnie kas.
Straty na dzisiaj to około 5 mld zł które inne banki muszą płacić oszukanym klientom. To jest afera finansowa najwieksza w historii polskiej bankowości.
A wszystko to pod akompaniament haseł o sprawiedliwości i suwerenności.
Polacy nigdy w swojej historii nie żyli tak dobrze jak po wstąpieniu do UE. Ostatnim takim okresem prosperity był czas bumu zbożowego w XVIw. Potem były stulecia biedy.
Działania obecnej władzy do złudzenia przypominają okres Republiki Weimarskiej która była przedsionkiem faszyzmu.
Ty możesz tego nie rozumieć ale to nie znaczy że tak nie jest.
Która partia broniła kiboli jak niepodległości, poslowie ktorej partii jeździli do Starucha i fundowali mu adwokata? kto dzisiaj szkoli i daje im broń bojówkarzy ze skrajnie prawicowych ugrupowań? Czy wykluczasz możliwość że kiedys zostaną użyci w cywilnych ciuszkach do pacyfikacji protestów ludzi których się najpierw nazwie „lewakami” a potem będzie biło po mordach.
To że ten kryminał podnosi łeb jest w dużej części zasługą takiej polityki. A będzie podnosił jeszcze wyżej i do tego zasłaniając się „moralnym prawem” bo sobie przywłaszczą nazwę „patriotów”.
Kolego świat nie zaczął się wczoraj i wszystkie socjotechniki stosowane przez obecną władzę są doskonale znane z historii. To że Ty tego nie rozumiesz nie zmienia tego faktu.
Nie będę się rozwijał bo i tak tego nie przyjmiesz do wiadomości. Powiem krotko, bardzo dobrze się orientuję w sytuacji w Rosji i chcę ci powiedzieć że to dzieje się w Polsce jest prawie kopią tego co Putin i jego janczarzy zrobili w Rosji. Dzisiaj sytuacja jest taka że nie ma tam żadnej politycznej opozycji zdolnej wygrać wybory bo te są fałszowane a opozycja zastraszana i sadzana do więzień przez SWOICH PROKURATORÓW I SWOICH SĘDZIÓW. Kraj stacza się gospodarczo po równi pochyłej a jedyna mozliwość zmiany władzy to przewrót pałacowy albo krwawe demonstracje.
Na to drugie Putin się przygotował i stworzył Gwardię Narodową w liczbie 400 tys żołnierzy i wyposażył ję w ciężki sprzęt bojowy oraz obudował prawnie na wypadek uzycia broni przeciw manifestantom, gwarantując im bezkarność.
W takim kierunku zmierza Polska i mam tylko nadzieję że uda się ten marsz zatrzymać.
Chociaz nie bedzie łatwo bo na razie mydli się oczy „zwykłemu człowiekowi” korumpując go drobnymi wypłatami i obietnicą „bronienia jego interesów” przed „elitami”. Ciekawe z kog będą się składały nowe elity? Pewno z Misiaków.
Ale jest kupa naiwnych która w to wierzy.

Thor Steinar

Siema Lis, po chuj piszesz jako Urkides ???????????????

Realista

Jak bede w Wawie, stawiam piwo za wiedze oraz poglady polityczne! Miodulski sobie poradzi. Bedac prezesem Kulczyk holding trudniejszym wyzwaniom dawal rade:) Niech wyczysci Legie z tych bandytow, a pozniej cala polska pilke. Powinni zalozyc organizacje wylapujaca takich ludzi i dozywotnie zakazy oraz roboty w wiezieniu. Sam dawalbym kase na dzialanie jej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Zdjęcie profilowe Urkides Strasznie mnie tym komentarzem wkurzyłeś. Niesamowicie. Najbardziej tym, że po prostu masz 100% racji i muszę się podpisać pod każdym słowem.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

On jest tak prymitywny, że chyba pisze na serio. Żył na zielonej wyspie dla demokratycznych złodziei, a teraz potajemnie pisze z polskiego obozu śmierci w którym złowrogi Kaczafii morduje lemingi. 😀

Jurand Spychowski

Mogę tylko potwierdzić twoje ubóstwo intelektualne skoro w swoim grafomańskim elaboracie wszystkich kibiców włożyłeś do jednego worka z hołotą szarpiącą sportowców na parkingu. Do tego wmieszałeś jeszcze gównianą politykę z bardzo parszywą tezą co dyskwalifikuje ciebie jako kogoś wartego poważnej dyskusji.

Urkides
Legia Warszawa

Jurandzie, w dzisiejszej Polsce wszystko stało się polityką, nawet Orliki których PiS nie chce finansować bo są wrogie ideologicznie. Za to Macierewicz będzie budował 3000 strzelnic gdzie będziemy szykować młodzież do prawdziwych wyzwań.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Zauważyłeś oszołomie, że to Ty nie potrafisz sklecić posta bez eksponowania swych lewackich fobii?

Filonski
Legia Warszawa

Urkides, racja. Ja jednak wierzę że klubowe trybuny kibolskie znikną z czasem. Jeśli nie determinacją środowiska (szkoda, że onegdaj ITI nie miało wsparcia w swej walce z kibolstwem) to znikną naturalnie. Tak jak dziury z dróg, ćpuny z ulic i cały ten smutny i szary syf lat 90tych i wcześniejszych.

Urkides
Legia Warszawa

Zgadzam się z Tobą ale pytanie jest kiedy to się stanie? Ja nie jestem optymistą bo z jakichś powodów głęboko w świadomość środowiska wryło się przekonanie że to zjawisko jest nierozłączne z kibicowaniem i na równi z oburzeniem na poszczególne incydenty mamy prezentowany przez to srodowisko pogląd że ‚kibiców mozna zrozumieć, że emocje biorą górę”. To jest tak debilne jak twierdzenie że można zrozumieć np. ojca który skatował dziecko bo „emocje wzięły górę”.
Na to wszystko nakłada się atmosfera polityczna która wynosi te szumowiny do rangi „prawdziwych kibiców” i „patriotów” co przekłada się na ich bezkarność.
Zlikwidowanie tej patologii jest technicznie proste, wystarczy tylko konsekwencja w działaniu i stworzenie właściwego klimatu wobec tych zjawisk.
Nawet większość kibiców zwanych Januszami nie pochwala tego szamba stadionowego a co dopiero niezaangażowani w futbol obywatele.
Ale niektórym politykom jest na ręke istnienie tej patologii bo zawsze mozna ich poszczuć na „wrogów Polski” i przedstawić to jako gniew „zwykłych ludzi”.
Z historii Polski znamy takie działania. W latach 60-ych zebrania opozycji były rozbijane przez ‚aktyw robotniczy oburzony działaniami zdrajców ojczyzny”. Czyli inaczej mówiąc ten „aktyw robotniczy” czyli „zwykli ludzie” wpadali do mieszkań gdzie były takie zebrania i spuszczali wpierdol zebranym tam wrogom systemu, większośc których dzisiaj jest nazywana zdrajcami i konfidentami.
Tak się stawia sprawy na głowie a „ciemny lud to kupuje”

Filonski
Legia Warszawa

Kiedy? Wydaje mi się, że szybciej niż później. Zobacz ile dostałeś lajków za pierwszy wpis i zwróć uwagę na ogólny klimat komentarzy. Raczej nie ma pochwały dla bydła na stadionach. Jest sprzeciw, Środowisko piłkarskie musi to zrozumieć i powiedzieć NIE kibolstwu. Nocna akcja kiboli na Ł3 już dawno powinna być zgłoszona na policję. Nie przywiązywałbym się tak do kontekstu politycznego. Politycy się zmieniają. Naprawdę istotniejsze jest to że teraz publicznie krytykuje się poziom polskiej piłki ligowej (kiedyś były tylko heheszki na weszło po eurowierdolach) i że jest coraz mocniejszy nasz sprzeciw wobec kibolstwa. Mam nadzieję że przełom w obu sprawach nastąpi szybko.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Czyli twoje komuchy z lat 60. były be? Atakujesz komunizm z lewa jak Szechter? Ze strony trockistów? To zabawne!

bastion79
KS Milan

Też jestem tego zdania. Cywilizowanie trybun to proces , który został już zapoczątkowany. Potwierdzają to statystyki, gdzie widać wyraźnie poprawę bezpieczeństwa na stadionach. Fakt, że sporo jest jeszcze debili nie martwi mnie zbytnio, bo to gatunek na wymarciu – tylko nie zdają sobie z tego sprawy. Martwi mnie bardzo duża aprobata takich zachowań (komentarze), bo to z kolei oznacza, że proces będzie przebiegał dłużej, a nie krócej. Widzę również związek pomiędzy obecną władzą, a eskalacją zachowań chuligańskich, ksenofobicznych i rasistowskich. Przykre to.

Filonski
Legia Warszawa

Jest aprobata ale głównie tych z trybun dla których klub to ONI. Wykrzywiona percepcja nie pozwala pomyśleć inaczej. Ale jest też duży sprzeciw. I tak jak napisałem Urkidesowi – trzeba wierzyć, że przełom nastąpi szybko.

Urkides
Legia Warszawa

Panowie, kibice na trybunach to mozaika ludzi. Od gangsterów, poprzez ultrasów po januszy do których ja się zaliczam. Największym złem są bandyci i jestem przekonany że jest ich mniejszośc i to własnie w nich trzeba skierować ostrze działań a reszta się ucywilizuje. Pewnie nie od razu ale jestem przekonany że większość kibiców chce się koncentrować na grze i sukcesach swoich drużyn a nie na rządzeniu trybunami i posrednio klubami.

Kilgore Trout
CWKS Legia

Ja w kwestii formalnej. Po co te cztery przecinki, skoro dobrze żarło?

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Słysze ten bełkot już 2 lata. Obiecanki-cacanki. Z moich znajomych lemingów ŻADEN nie spełnił obietnicy i nie wyjechał po zwycięstwie narodowych lewaków z PiS w wyborach.
Mam nadzieję, że Ty i reszta lemingów sie przefiltrujecie i będzie cieszyć się wolnością w kalifacie Sztokcholmskim, Berlińskim czy Paryskim. Z resztą oszołomionego, samobójczego lewactwa.
Sierp i młot na drogę! :)

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Wiadomość z ostatniej chwili: do sztabu Legii Warszawa zostali dokooptowani trenerzy przygotowania mentalnego!

z9562441V,Kibole-Legii-na-stadionie-w-Bydgoszczy.jpg
Rojber Hultajski

i bardzo fajnie że klub stawia na cołczing

Janusz Kibol

Akurat ci na zdjęciu to faktycznie jacyś tacy ciency. Są mocni pewnie tylko w gębie. Nadają się na trenerów mentalnych co najwyżej. Mnie się wydaje jednak, że sztab szkoleniowy Legii poszerzy się o wiele bardziej. W przenośni i dosłownie. W ekipie nieoficjalnego wiceprezesa Starucha jest wielu Panów z szerokimi barami, masywnymi karkami i łysymi łbami. Zapewne zostaną oni specami od przygotowania fizycznego. Pierwszy trening został przeprowadzony już w nocy.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Ci na zdjęciu są od kontaktów z mediami!

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Jedno trzeba przyznać: i kibole i antifa wstydzą się swoich bandyckich facjat. Niesamowite podobieństwo.

Pociung getra w góre
RTS Widzew

Właściciele klubów i politycy już dawno odlecieli. Dla chwilowego zysku pozwolą kibolom nawet grzebać sobie w dupach. Potem są zdziwieni jak zwykle. Legia przegrała z kibicami podczas bojkotu w czasach budowy nowego stadionu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Yakupsky
ᕕ( ᐛ )ᕗ

Pierdol się.

Rojber Hultajski

a jest filmik ??to ja proszę na główną to będzie hit!!!już wiem po co wyszedł miodek .był zadzwonić do starucha po pomoc i ją otrzymał. ma lepsze układy niż koraliki.a co trener ma zrobić?trochę słabo że nie bronił dziewczyn jak sam je nazwał…legia w rozsypce-moja bajka trwa.chwilo trwaj

Janusz Kibol

To jest po prostu niewiarygodne, że w rok po tym jak Legia sięgnęła gwiazd, wszystko się tam tak popierdoliło. Mieli kosmiczną kasę, medialność, wizerunek zwycięzców, zremisowali z wielkim Realem. A teraz kasy z LM już nie ma, zostały wielkie koszty. Sportowo drużyna w rozkładzie. Wokół klubu panuje zła atmosfera. I na dodatek jeszcze kibole dali o sobie znać. Może chcieli dobrze. Ale to proste chłopaki i z myśleniem u nich na bakier. Pogrążają tylko Legię. Ja rozumiem, że kopaczy należało ustawić do pionu. Ale bić? Tego wielu gwiazdorów nie zniesie. Już mówi się że niektórzy chcą rozwiązać kontrakty z winy klubu. To będą kolejne straty finansowe, bo trzeba będzie im wypłacić należną kasę. Ci co zostaną, też nie będą bardziej zmotywowani, a raczej obrażą się tylko na klub. Strzelą focha, bo przecież dali Legii mistrzostwo i LM, a są traktowani jak śmiecie. Ja już nie mówię o piarze i marketingu. To są fundamenty finansowe Legii. A kibole narobili siary i smrodu, który będzie się jeszcze długo ciągnął za Legią. Co gorsza, to może nie być koniec, tylko dopiero początek grubszego konfliktu. Przecież Mioduski był tym, który chciał stanowczo walczyć z kibolskimi wybrykami. Jak pójdzie z nimi na wojnę to znowu będzie protest i pusta Żyleta. Dodajmy do tego, że przyszedł nowy trener i już na dzień dobry naraził się szatni, wyzywając piłkarzy od zdrajców. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe zajścia, nieuchronna wydaje się być wymiana połowy kadry. Tylko że do okienka transferowego jeszcze kupa czasu. No i to będzie kosztowne, a jak podkreśla Mioduski, kasy nie ma. Facet, nie wyobraża sobie że Legia nie zdobędzie w tym sezonie mistrzostwa, bo to jest plan minimum założony w budżecie. W obecnych okolicznościach, o tytuł może być jednak cholernie ciężko. Wyciąganie drużyny z kryzysu zapewne trochę potrwa, a dzielenia punktów już nie ma. Ewentualne zwolnienie trenera też będzie bardzo bolesne, bo przecież Mioduski zatrudnił całą armię Chorwatów. Odejście Józka, oznacza kolejne głębokie zmiany w całym pionie sportowym, przecież niedawno wyleciał dyrektor Żewłakow. Jednym słowem chaos. Podsumowując, Legia znalazła się w czarnej dupie. Droga jaką przeszli w rok z raju do piekła jest czymś zatrważającym. To się w pale nie mieści, że można było tak szybko rozpieprzyć tak dobrze funkcjonującą maszynę. Zajadli wrogowie Legii, pewnie otwierają teraz szampany. Ja też sobie trochę podrwiłem w różnych komentarzach, bo sytuacja jest momentami komiczna. Jednak jeżeli idzie o dobro polskiej piłki to nie ma się z czego cieszyć. Degrengolada jedynego klubu, który ostatnio reprezentował nasz kraj regularnie w pucharach, to jest tragedia narodowa! Niezależnie od wzajemnych animozji, potrzebujemy silnej Legii, Lecha, Lechii, Wisły itd. Sukces jednych powinien ciągnąć resztę. Ale patrząc na obecny sezon, znowu będziemy mieli do czynienia z wyścigiem ślimaków. Zamiast równać w górę, jest równanie w dół. Dupa, dupa, dupa i tyle w temacie! Jeszcze żeby nam tylko teraz ta nasza reprezentacja nie odjebała jakiejś maniany na ostatniej prostej do Mundialu… :-/

GRAND_CHAMP

Nie interesuję się finansami, ale jeśli Mioduski jest gołodupcem, a opierał budżet na mistrzostwie, gdzie bardzo mało prawdopodobne było, że zdominują ligę, to jest kretynem. Z całością się zgadzam.

Janusz Kibol

GRAND_CHAMP Z tego co mówił do mediów Miodzio, to planem minimum był awans do fazy grupowej Ligi Europy. Budżet zakładał pieniądze z tego tytułu. Brak mistrzostwa to by było już grubo poniżej minimum, czyli poważniejsze problemy finansowe. Żeby było jasne, nie wieszczę tu bankructwa Legii. Może się po prostu skończyć pewien komfort finansowy, trzeba będzie ostro ciąć itd. Najgroźniejsze dla Legii jest moim zdaniem w tej chwili to, że nie ma piłkarza, którego można w razie czego opędzlować na szybko za jakieś 3 bańki euro. W ostatnich latach zawsze taki wentyl bezpieczeństwa był. Leśny szalał, jechał po bandzie, ale miał w tyle głowy, że jak nie wyjdzie, to się opchnie Dudę, czy chociażby jakiegoś Borysiuka.

Rojber Hultajski

u mnie już nawet szampan sie skonczyl

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

To tylko potwierdza przypuszczenia, że odejście Leśnego nie było przypadkiem. Doskonale wiedział, że czas powiedzieć pa pa.

GRAND_CHAMP

„Pa pa” to jedno, ale wątpię czy aby to był skończony rozdział. Może uznał że warto odpuścić a teraz chce zniszczyć Legię Mioduskiego aby ten odsprzedał mu Legię po przystępnej cenie.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Scenariusz, jak dla mnie, dość naciągany, ale kto wie, czy nie masz racji… Nie takie rzeczy już się zdarzały i wcześniej też się fizjologom nie śniły 😉

MaLk

Może akurat nie w przypadku parkingowych ekscesów, ale tak ogólnie zakulisowy wpływ dawnego obozu Leśnodorskiego na maksymalne uprzykrzenie Mioduskiemu prowadzenia klubu jest widoczny.
Pytanie czy faktycznie chodzi o odkupienie Legii (doprowadzonej uprzednio do opłakanego stanu), czy po prostu o jakąś zemstę.

MaLk

Nie pierwszy i nie ostatni raz, kiedy kibice pogrążają swój klub. Podobnie było, kiedy w najtrudniejszych finansowo momentach na wojnę z zarządami szli kibice Wisły czy Zawiszy…

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Chyba wg Weszło i innych medialnych przydupasów.
Jak pisałem 3 lata temu, że Legia ma ponad 100 mln pln długów to mnie omal nie zjedli na forum. Sam Stanowski pluł mordę, że to wierutne kłamstwo.
I co? I kurwa 100 mln pln spłacono w tym roku.
Legia nie jest w tak tragicznej sytuacji co niegdyś Wisła, ale bogata też nie jest.

adrian92

Mam wrażenie że za dużo ludzi podświadomie sobie wkręciło to wielkie bogactwo Legii po jednym sezonie w LM, na czele z dziennikarzami sportowymi. To chyba tylko dowodzi do jak bardzo „mitycznej” rangi urosła w naszym biednym piłkarsko kraju faza grupowa Ligi Mistrzów.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

WarszawaRadomiemEuropy

W Mioduskim chyba znów coś pękło,więc wyszedł zadzwonić do Starucha 😀
Panienki 😀
Mocno 😀

Janusz Kibol

To mogła być akcja zaplanowana przez prezesa i trenera. Świadczą o tym następujące poszlaki:. Miodek opuścił wcześniej trybuny. Jozin z Bazin wyzwał piłkarzy od zdrajców, a później jako jedyny nie dostał z liścia, przyglądał się z boku. Normalnie ochrona bez pozwolenia władz klubu nie powinna wpuścić bandziorów na parking.

vincent van cock

Logiczne , dzięki temu niepotrzebny mu zastępca Żewłakowa bo i tak z zagranicy nikt nie przyjdzie . Logiczne też jest ,że ochroniarz naraża się przeciwko jakiejś czterdziestce rozbójników ,żeby zachować swoją intratną posadę .

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

AndrzejeK
Orzeł Parzeczew

dzis Januszu sie z toba zgadzam. Taka ustawka ze strony klubu jeszcze bardziej budzi moj wstret i obrzydzenie.
Balkanskie zwyczaje postanowiono wprowadzic. Nawet wydaje mi sie, ze Vuko tez przypadkiem nie dostal, przeciez jest Serbem i jeszcze ze starego teamu trenerskiego.

Mikas
West Ham United

Na zachodzie sobie poradz… Oh, wait

Rojber Hultajski

Rzeźniczak sobie poradził.

KatalonskiPIES

geografie w szkole miales ?

GRAND_CHAMP

sam nie rozumiesz co napisałeś

Rojber Hultajski

dobrze że ty zrozumiałeś

GRAND_CHAMP

A co, chciałbyś wiedzieć?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dambibi
Rote Armee Fraktion

W chlewie obsranym gównem, kurwa.

Marcin Bauman

Nie wiem skąd się to wzięło, że korpo jest synonimem porządku.

Szczególnie w polskich warunkach to raczej folwark niż korpo.

tristan

Staruch – kibic wyklęty.
HAHA

hds

Po co bezmyslnie powtarzasz ta lewacka narracja mieszajaca stadionowe bydlo z bohaterami walki o niepodleglosc.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

GRAND_CHAMP

Uogólniaj dalej tępaku, może się pochwal ile za wysranie takiego antypolskiego gówna ci zapłacili?

whooyemooye
Legia

Po co dyskutować z takimi szmatami Grand.

vincent van cock

Na szczęście polskie dzieci zostały uratowane przez dzielnych chłopców z czterema zegarkami na każdym ręku.

Marcin Bauman

Gdybym wziął karabin, ludzi i poszedł w las obalać np. kapitalizm, to zamknięto by mine w psychiatryku i słusznie. U wyklętych mit jednak trwa.
Szanujmy AK, nie szukajmy na siłę superbohaterów.

vincent van cock

Ale kapitalizm nie został wprowadzony siłą i nie mordowano jego przeciwników. A do lasu poszli w pierwszej kolejności ci co mieli do wyboru tortury i kulkę w łeb bo tak się kończyła ta cała kłamliwa amnestia , w drugiej ,ci co zostali odbici z katowni. chcesz coś tu porównywać ?

GRAND_CHAMP

Nie rób sobie jaj porównując komunizm do kapitalizmu

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Wir spielen ohne Torwart!

Myślę, że to raczej owo „bydło” stara się być wprowadzone w nie swoje towarzystwo, któremu nie jest godne butów wiązać.

Momo1100

Jaka lewacka narracja? Przecież to prawicowi posłowie (dobra uważający siebie za prawicowych, lewaccy posłowie z PiS) i prawaccy redaktorzy wywyższali kibiców w postaci Starucha czy Miśka do miana patriotów, kibiców wyklętych, bohaterów.
To właśnie ci prawaccy przedstawiciele wmawiali że kibic to najprawdziwszy patriota, że on pierwszy odda życie za ojczyznę itd To oni z nich zrobili niemal świętych a nie jacyś lewacy. Ale wiem prawacy to dzisiaj ludzie o mentalności bolszewików, czyli ciągle widzą zdrajców, wrogów, przypomnisz im coś co sami mówili to już stwierdzą że ten ktoś jest lewakiem.
Tak jak ten poseł z PiS co głosował za odebraniem immunitetu (czyli głosował według obietnic PiSowskich że prawo będzie równe wobec każdego i nie będzie świętych krów chowających się za immunitetem) i co się dzieje? Chłopaka wyzywają od lewaków, zdrajców itd bo zdradził, bo zagłosował tak jak nakazywało sumienie, a to w prawackiej klice jest niedopuszczalne, bo prawacy to mentalni bolszewicy!

hds

Momo100 zluzuj majty. Nazywyajmy rzeczy po imieniu bez mieszania pojec i zastanwiania sie co jest pisowskie, a co lewackie.

Kibic na stadionie to normalny czlowiek.
Kibic dajacy w morde pilkarzowi to bandyta.

„Wykleci”, AK, Powstanie Warszawskie TO HISTORIA POLSKI nie historia kibiolstwa i nie historia pisu.

I dalej

Kibice poprzez flagi, oprawy itp czcza pamiec Wykletych? Jest to czyn patriotyczny i godny pochwaly.

Kibice leja po mordzie pilkarzy na klubowym parkingu? Jest to przestepstwo, ktore powinno byc scigane przez policje.

Widzisz roznice? Wiem, ze to trudne, ale zycie bywa skomplikowane.

Politycy i ich zaslepieni zwolenicy maja ta przypadlosc, ze wszystko postrzegaja przez pryzmat swojej idelogii.

bastion79
KS Milan

Lewacka? W październiku zeszłego roku, w Nowym Targu, rodziny ofiar „Ognia” Kurasia, zamówiły msze świętą w intencji pomordowanych przez tego bohatera. Od lat domagają się od IPN śledztwa w tej sprawie, ale oficjalna wersja jest taka, że są to przestępstwa pospolite a nie zbrodnie historyczne przeciwko narodowi polskiemu, więc instytut palcem nie kiwnie. Tłumacząc na polski: nie pasuje im do wersji historii propagowanej przez obecną władze. Kuraś był komendantem milicji, współpracował z ub, a nawet nkwd, w wyniku czego, czterech akowców zostało wywiezionych do łagrów. Powiesił kobietę w ciąży na słupie bo rzekomo kolaborowała z niemcami. Wyniki sekcji zwłok wykazały złamany kręgosłup, połamane kości jarzmowe i mnóstwo krwiaków. Słabo przesłuchiwali, bo w średniowieczu doszli do takiej perfekcji, że kobiety i do rozmów z diabłem się przyznawały. Osobiście to zwisa mi czy taki bydlak będzie miał pomnik, ale rodziny pomordowanych to nieźle muszą być wkurwione…. Jeszcze pojawiają się pomysły czy pociągu jego imieniem nie nazwać. Pewnie, najlepiej do Pragi albo Bratysławy, kochają go tam kurwa jak my Bandere.

Jurand Spychowski

Ale Wyklętych to ty szanuj.

Rojber Hultajski

aha i dziękuję redakcji za wspaniałą grę słowem niczym z The Sun itp…tytul roku.

Markowski

Zastanawiam się czy to nie będzie piękny powód dla Mioduskiego aby „podziękować” Żylecie. Chłopaki dali mu powód aby ten wziął się za nich. Do tego jeszcze piękny fragment – „Najwięcej zastrzeżeń – o ile to można nazwać zastrzeżeniami – kibice mieli do cudzoziemców, którzy ich zdaniem zbyt dużo czasu spędzają na mieście”. Czy teraz każdy zagraniczny grajek będzie miał dylemat skoro obcokrajowcy dostali, a tutejsi nie? A to, że grają słabo to inna sprawa. Chociaż równie słabo grają nasi grajkowie…

N.

Mioduski to powinien podziękować Żylecie, bo zmobilizowali mu pracowników do pracy i sportowego trybu życia, który objawia się niespożywaniem w modnych klubach na mieście alkoholu kilkanaście godzin przed ważnym meczem.

Rojber Hultajski

takich kopaczy sobie wybrał

GRAND_CHAMP

Nie on tylko Żewłakow, który został wyjebany. Uprzedzając odpowiedź: Żewłakowa wybrał Leśny

Rojber Hultajski

a pozwolił mu jeszcze popracować Pan loczek